[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

baharz66

عضو جدید
من تو مدل سازی(کاربرد)قسمت تحلیلیش مشکل دارم...سوال جدید بینم،نمیتونم حل کنم.چی کنم؟

منم اين مبحث رو مشكل داشتم
از روي كتاب كاربرد رياضي در مهندسي شيمي دكتر نيك آذر ياد گرفتم براي اين مبحث هر چي بيشتر مثال حل كني بيشتر ياد مي گيري.

navidmooomen

عضو جدید
منم اين مبحث رو مشكل داشتم
از روي كتاب كاربرد رياضي در مهندسي شيمي دكتر نيك آذر ياد گرفتم براي اين مبحث هر چي بيشتر مثال حل كني بيشتر ياد مي گيري.

به نظرتون این مبحثو بتر نیس صبر کنم تا حرارتو سیالاتو جرمو تموم کنم...بعد شروع کنم؟؟؟تاثیر داره؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
به نظرتون این مبحثو بتر نیس صبر کنم تا حرارتو سیالاتو جرمو تموم کنم...بعد شروع کنم؟؟؟تاثیر داره؟
به نظر من که خیلی ربطی به هم ندارن .... چون معمولا این سوالا با رد گذینه حل میشن و کاملا بر پایه ریاضی هستن و نیازی به یادگیری جرم و حرارت و سیالات نیست ولی خوب بلد بودن اونها هم کمک خوبی به حل این مسائل میکنه ....

navidmooomen

عضو جدید
چون من بعد اینکه شروع بخوام بکنم،دیگه نمیام نت سوالامو دارم میپرسم.شرمنده از پرحرفی.
تو ترمو2 قسمت فوگاسیته به بعد اینا رو چی کردید؟اینام از همون قسمتاس که کلی فرمول با شرایط خاص داره
:cry:

P O U R I A

مدیر تالار
چون من بعد اینکه شروع بخوام بکنم،دیگه نمیام نت سوالامو دارم میپرسم.شرمنده از پرحرفی.
تو ترمو2 قسمت فوگاسیته به بعد اینا رو چی کردید؟اینام از همون قسمتاس که کلی فرمول با شرایط خاص داره
:cry:
به نظر منم شما کار درستی می کنید که دیگر چیزای حاشیه ای را ترک می کنید ....

بله .. اون قسمت ترمو فورمولای زیادی داره اما اگه شما عمیق اون قسمتو بخونید متوجه میشید که خیلی فرمول ها تنوع نداره و با دونستن بعضی از اون ها می تونید بقیه رو خودتون بدست بیارید ....

باید تلاش زیادی برای فراگیری اون قسمت ها انجام بدید چون حدود نیمی از سوالات ترمو از اون فصل ها میاد و اهمیت بسیار بالایی داره ...
:smile:

درکل .. نگران فرمول های زیاد نباشید چون کنکور به سمت مفهومی شدن داره میره و زیاد نیاز نیست همه فرمول ها رو حفظ کنید .... با حل نمونه سوالات سالهای قبل متوجه این موضوع خواهید شد ....

ahvaz611

عضو جدید
ایول بابا بالاخره دوستان اومدن یه رونقی به این تاپیک دادن ما که یه چند وقتی هرچی گلومون پاره میشد کسی نمیومد راهنمایی بهمون بده مرسی از دوستانی که اومدن اینجا و تجربیات گرانبهاشون رو در اختیار ما میزارن . . .
بچه ها میگم با کدوم درس ها شروع کنم ؟ من با این قضیه خیلی مشکل دارم . . .
بعد اینکه همزمان با درس خوندن تست های اون مبحث رو هم بزنم یا نه بزارم واسه بعد ؟

navidmooomen

عضو جدید
ایول بابا بالاخره دوستان اومدن یه رونقی به این تاپیک دادن ما که یه چند وقتی هرچی گلومون پاره میشد کسی نمیومد راهنمایی بهمون بده مرسی از دوستانی که اومدن اینجا و تجربیات گرانبهاشون رو در اختیار ما میزارن . . .
بچه ها میگم با کدوم درس ها شروع کنم ؟ من با این قضیه خیلی مشکل دارم . . .
بعد اینکه همزمان با درس خوندن تست های اون مبحث رو هم بزنم یا نه بزارم واسه بعد ؟

الان که بچه ها توضیح میدن همزمان جلو باید ببیریم....واینکه تست فلا زوده..تقریبا از وستا مهر ماه...اونم تمام تستا بجز تستا4 سال آخر(میگن آزمونم بدین که من از آزمونا سال پیش استفاده میکنم)

ahvaz611

عضو جدید
الان که بچه ها توضیح میدن همزمان جلو باید ببیریم....واینکه تست فلا زوده..تقریبا از وستا مهر ماه...اونم تمام تستا بجز تستا4 سال آخر(میگن آزمونم بدین که من از آزمونا سال پیش استفاده میکنم)

میدونم میگن همه درسا رو با هم ببریم جلو ولی خب مگه میشه 7-8 تا درس رو تووی یه روز با همدیگه پیش برد ؟
بعد یه سوال دیگه چرا گفتی به جز تست های 4 سال آخر ؟
و اینکه خبر قیمت آزمون های پارسه چقدره ؟ من فردا میرم میپرسم ببینم چجوریاست ؟ شما خبر نداری ؟

navidmooomen

عضو جدید
میدونم میگن همه درسا رو با هم ببریم جلو ولی خب مگه میشه 7-8 تا درس رو تووی یه روز با همدیگه پیش برد ؟
بعد یه سوال دیگه چرا گفتی به جز تست های 4 سال آخر ؟
و اینکه خبر قیمت آزمون های پارسه چقدره ؟ من فردا میرم میپرسم ببینم چجوریاست ؟ شما خبر نداری ؟

تستا 4سال آخرو بذار واسه 2 هفته آخر که هر روز درمیون امتحان میگیری از خودت.الان بزنی،واقعا مشخص نمیشه مشکلت کجاس،ناخداگاه اون موقع درصدات اشتباه میشه.باید حدف از تست زدن از مهر تا آذر یادگیری باشه.بعدش من خودم 8 درس جدا کردم+زبان که از 504میخوام بخونم.بین درسا میذارمش.از درسیم شروع میکنم که دوسش دارم(مثلا سیالاات)تا آدمو بگیره.گرمم کنه(2 سال پیش قیمتآزمون بود 460تومان...بابا خیلی زیاده.تو این وضعیت اقتصادی=الان ما حکم پیغمبر تو شعب ابیطالبو داریم!!!!)

آخرین ویرایش:

ahvaz611

عضو جدید
تستا 4سال آخرو بذار واسه 2 هفته آخر که هر روز درمیون امتحان میگیری از خودت.الان بزنی،واقعا مشخص نمیشه مشکلت کجاس،ناخداگاه اون موقع درصدات اشتباه میشه.باید حدف از تست زدن از مهر تا آذر یادگیری باشه.بعدش من خودم 8 درس جدا کردم+زبان که از 504میخوام بخونم.بین درسا میذارمش.از درسیم شروع میکنم که دوسش دارم(مثلا سیالاات)تا آدمو بگیره.گرمم کنه
اوکی داداش قضیه تست ها رو فهمیدم . . .
فقط یه چیزی روزی چند تا درس رو میخونی ؟ و اینکه کدوم درسا رو با همدیگه میخونی ؟

navidmooomen

عضو جدید

ببین این یه برنامه که یکی ازبچه ها تو همین سایت گذاشته واسه 2 سال پیش بود.من از رو این میخوام برم جلوUntitled.jpg

P O U R I A

مدیر تالار
این که روزی چند تا درسو و هر کدومو چقدر بخونی بستگی به خودت داره ... اولش که میخوای شروع کنی برنامه ریزی سخته چون خودتو زیاد نمی شناسی ... پس اولاش برنامه ای کلی بریز و خیلی دقیق درسا و ساعتا رو مشخص نکن ( مثلا اینکه این دارسا رو تو این هفته باید بخونم ) بعد یواش یواش برنامه خودت رو روزی کن ... ولی به نظر من ساعتی برنامه نریز چون ممکن هست که یه درسی برات سخت باشه و وقت زیادی ازت بگیره و اینطوری برنامت بهم میریزه .... درهفته یه روزم درسای کمی بذار تا اگه از برنامه عقب افتادی تو اون روز جبران کنی ...

بچه ها خیلی فعال شدن خیلی خوبه....به نظر من اگه بخوایین 8تا درسو با هم بخونین خیلی سخته.اگه بتونین روزی 4 تا درس بخونین خیلی خیلی خوبه...یه بحثی هم شده بود در مورد خوند رفرنس که اونم فک میکنم نیاز نباشه.

P O U R I A

مدیر تالار
بچه ها خیلی فعال شدن خیلی خوبه....به نظر من اگه بخوایین 8تا درسو با هم بخونین خیلی سخته.اگه بتونین روزی 4 تا درس بخونین خیلی خیلی خوبه...یه بحثی هم شده بود در مورد خوند رفرنس که اونم فک میکنم نیاز نباشه.
اگرمنظور شما از رفرنس کتاب های انگلیسی مرجع هست درسته و خوندن اونها زیاد لازم نیست ... اما در بعضی از دروس باید علاوه بر کتب کنکوری، کتاب دیگری که به تفصیل مطالب را توضیح داده را مطالعه کرد .... .

ahvaz611

عضو جدید
اگرمنظور شما از رفرنس کتاب های انگلیسی مرجع هست درسته و خوندن اونها زیاد لازم نیست ... اما در بعضی از دروس باید علاوه بر کتب کنکوری، کتاب دیگری که به تفصیل مطالب را توضیح داده را مطالعه کرد .... .
به نظر من آدم باید فقط جاهایی که واقعا نمیفهمه از رفرنس کمک بگیره یعنی زمانی که کتاب کنکورهایی که تهیه کردین نتونن شما رو تووی اون مبحث متقاعد کنن . . .

P O U R I A

مدیر تالار
به نظر من آدم باید فقط جاهایی که واقعا نمیفهمه از رفرنس کمک بگیره یعنی زمانی که کتاب کنکورهایی که تهیه کردین نتونن شما رو تووی اون مبحث متقاعد کنن . . .
بله .. منم اصلا از کتاب رفرنس استفاده نکردم و کتابای کنکور برام کافی بود ... اما دوستانی داشتم که میخواستن خیلی عمقی و دقیق بخونن و حتما باید کتابای رفرنسو میخوندن و کار اونها هم درست بود ...

به هر حال نمیشه یه برنامه رو برای همه تجویز کرد ...

ahvaz611

عضو جدید
بله .. منم اصلا از کتاب رفرنس استفاده نکردم و کتابای کنکور برام کافی بود ... اما دوستانی داشتم که میخواستن خیلی عمقی و دقیق بخونن و حتما باید کتابای رفرنسو میخوندن و کار اونها هم درست بود ...

به هر حال نمیشه یه برنامه رو برای همه تجویز کرد ...
100% با حرفتون موافقم نمیشه همه یه جور برنامه داشته باشن . . .
من اگه خدا بخواد استارت واقعیم رو از 1 تیر ماه میزنم و با درس های حرارت و ترمو شروع میکنم . . .

P O U R I A

مدیر تالار
100% با حرفتون موافقم نمیشه همه یه جور برنامه داشته باشن . . .
من اگه خدا بخواد استارت واقعیم رو از 1 تیر ماه میزنم و با درس های حرارت و ترمو شروع میکنم . . .
انشالا موفق شوید ...

بچه ها من از این منابع میخونم ببنین خوبه
جرم=راهیان و پارسه
عملیات=راهیان
حرارت=راهیان
سیالات=راهیان
ترمو=پوران
کنترل=کتاب دکتر نیک اذر
ریاضیات=پارسه
راکتور=راهیان
زبان=1100 وازه
به نظرتون کافیه؟؟؟چون فقط میخوام تا کنکور چند بار از روی همینا بخونم کتاب دیگه ی نمیخونم..شما چطور؟از روی چه کتاب هایی میخونین؟؟؟

navidmooomen

عضو جدید
جرم=راهیان و پارسه
عملیات=راهیان
حرارت=راهیان
سیالات=راهیان
ترمو=پوران
کنترل=کتاب دکتر نیک اذر
ریاضیات=پارسه
راکتور=راهیان
زبان=1100 وازه
به نظرتون کافیه؟؟؟چون فقط میخوام تا کنکور چند بار از روی همینا بخونم کتاب دیگه ی نمیخونم..شما چطور؟از روی چه کتاب هایی میخونین؟؟؟
منم همینا فقط
تو جرم مدرسان واسه تستا
سیالات مدرسان(سیالات و به نظر باید در حد بچه هایه مکانیکو عمران خوند)
زبان 504

mona.masoudi

عضو جدید
دوستان من نمایشگاه کتابهای راهیان ارشدو خریدم واسه همه دروس؟خوبن؟کتاب دیگه ای لازم نسیت؟

ahvaz611

عضو جدید
جرم=راهیان و پارسه
عملیات=راهیان
حرارت=راهیان
سیالات=راهیان
ترمو=پوران
کنترل=کتاب دکتر نیک اذر
ریاضیات=پارسه
راکتور=راهیان
زبان=1100 وازه

اینم از من :
جرم= پارسه
عملیات=پارسه
حرارت=راهیان
سیالات=پارسه و مدرسان
ترمو=پوران
کنترل= راهیان ( ولی زیاد وقت نمیزارم روش )
ریاضیات=پارسه
راکتور=راهیان
زبان= پارسه و سنجش و دانش ( کلا زبانم بدک نیست آخه کلاس زبان میرم )

کسی نظری نداره ؟؟؟

mona.masoudi

عضو جدید
اینم از من :
جرم= پارسه
عملیات=پارسه
حرارت=راهیان
سیالات=پارسه و مدرسان
ترمو=پوران
کنترل= راهیان ( ولی زیاد وقت نمیزارم روش )
ریاضیات=پارسه
راکتور=راهیان
زبان= پارسه و سنجش و دانش ( کلا زبانم بدک نیست آخه کلاس زبان میرم )

کسی نظری نداره ؟؟؟

من همشو راهیان خریدم،می خوام فقط رو اینا تمرکز کنم.به نظرتون کارم اشتباس؟

ahvaz611

عضو جدید
انشالله :smile:من که می خوام خیلی خوب بخونم،باید حتما سراسری های تهران قبول شم.شما کلاسم می رین؟
من که کلاس نمیرم آخه عقیدم اینه همه چی به خودم آدم بستگی داره تازه کتابا هم خیلی خوب همه چیز رو تشریح کردن فقط اراده میخواد که دیگه باید عزممون زو جزم کنیم . . .
البته فکر نکنم تووی شهر ما ( اهواز ) کلاس درست و درمونی داشته باشه آخه هرچی امکانات مال تهرانیاست ;)

بالا