[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

niusha t

عضو جدید
ممنونم که امید میدین وراهنمایی میکنین:smile::smile:
واقعا خسته نباشید با این تلاش اگه شما قبول نشید کی بشه! شما که زیاد وقت میذارید دو چیز رو فراموش نکنید:1.دوره کردن 2.تست زدن.
رقبای محترم لطفا زیاد تست بزنید باورکنید کسی که حتی اصلا درسنامه نخونه و فقط چند بار تست هارو بخونه و روز کنکور بتونه ادعا کنه تست های 5 سال گذشته رو میتونه تا 90 بزنه قبولیش حتمیه... سرجلسه جای فکر کردن به نکات جدید نیست اینقد تست بزنید که روز آزمون نکته ی جدید نبینید و هرتستی دیدید مشابهش رو حل کرده باشید و در ناخوداگاهتون یه استراتزی واسه حلش داشته باشید .موفق باشید:heart:

ئدز

عضو جدید
اااااااااا ولی طاهری توی پارسه گفت جزوه خودم نوشتم که مجموع تغییرات انتروپی سیستم ومحیط همواره بزرگترمساوی صفره و توی سیستم بسته که مبادله کاروگرمابامحیط نداره انتروپی زیادمیشه البته فقط تعریف ق2ترمورو گفت که مجموع تغییرات انتروپی سیستم ومحیط بزرگترمساوی صفر یعنی گ3 عجب داستانی شداین سوال:D

به نظر من هم گزینه 3 درسته اون سیستمی بسته ایی که شما میگید منظورتون منزوی که تبادل جرم و انرژی نداره و تنها راه تغییر انتروپیش فرایند که اگر برگشت ناپذیر باشه مثبت و اگر برگشت پذیر باشه 0 و از اونجایی که تنها راه افزایش انتروپی گرما و فرایند برگشت ناپذبره و نتهااااااااااااااااااااااا راه کاهشش گرفتن گرماست در منزوی هم گرما منتقل نمیشه پس انتروپی همواره مثبت یا0 .در یه سیستم هم میتونه مثبت و منفی و صفر باشه و مجموه انتالپی کل هم همواره بزرگتر و مساوی 0

ئدز

عضو جدید
واقعا خسته نباشید با این تلاش اگه شما قبول نشید کی بشه! شما که زیاد وقت میذارید دو چیز رو فراموش نکنید:1.دوره کردن 2.تست زدن.
رقبای محترم لطفا زیاد تست بزنید باورکنید کسی که حتی اصلا درسنامه نخونه و فقط چند بار تست هارو بخونه و روز کنکور بتونه ادعا کنه تست های 5 سال گذشته رو میتونه تا 90 بزنه قبولیش حتمیه... سرجلسه جای فکر کردن به نکات جدید نیست اینقد تست بزنید که روز آزمون نکته ی جدید نبینید و هرتستی دیدید مشابهش رو حل کرده باشید و در ناخوداگاهتون یه استراتزی واسه حلش داشته باشید .موفق باشید:heart:
اقا از این حرفا تو تاپیک زیاد بزنین یه کمی فضا خشک برای این که پابه پای هم جلو بریم درسته هرکی برای هدفش میره اما بازم ایجاد انگیزه های بیرونی خیلی موثره ..بچه ها انگیزه بدید

mohandes-87

عضو جدید
سلام بچه ها واقعا از راهنماییهاتون ممنونم عالی بود امید وارم هممون موفق بشیم .میشه این سوالات رو هم بگید سوالا از فصل 5 کتاب پوران وشماره 26و111 هست
26-مقدار کار مصرف شده توسط یک کمپرسور برگشت ناپذیر برای تراکم یک گاز ایده ال :
1-در شرایط آدیاباتیک بیشتر است
2-در شرایط ایزوترم بیشتر است
3-در هر دو مورد فوق یکسان است
4-بستگی به نوع گاز دارد
مشکلم توی این سوال اینکه مگه سطح زیر نمودارp-vایزوترم بیشتر از ایزوبار نیست واین یعنی کار ایزوترم بیشتره پس چرا گفته گزینه1

111-آب با نرخ جریان یکنواخت 20kg/sوسط یک پمپ به مخزنی تخلیه میشود..................
راه حلش رو اصلا متوجه نمیشم!!!

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام بچه ها واقعا از راهنماییهاتون ممنونم عالی بود امید وارم هممون موفق بشیم .میشه این سوالات رو هم بگید سوالا از فصل 5 کتاب پوران وشماره 26و111 هست
26-مقدار کار مصرف شده توسط یک کمپرسور برگشت ناپذیر برای تراکم یک گاز ایده ال :
1-در شرایط آدیاباتیک بیشتر است
2-در شرایط ایزوترم بیشتر است
3-در هر دو مورد فوق یکسان است
4-بستگی به نوع گاز دارد
مشکلم توی این سوال اینکه مگه سطح زیر نمودارp-vایزوترم بیشتر از ایزوبار نیست واین یعنی کار ایزوترم بیشتره پس چرا گفته گزینه1

111-آب با نرخ جریان یکنواخت 20kg/sوسط یک پمپ به مخزنی تخلیه میشود..................
راه حلش رو اصلا متوجه نمیشم!!!
سلام

در مورد سوال اولتون این رو می تونم بگم که در نمودار pv شیب نمودار ادیاباتیک بیشتر از هم دماست ...
پس اگر حالت تراکم داشته باشیم نمودار ادیاباتیک بالاتر از نمودار هم دما می افته و در نتیجه کار بیشتری در حالت ادیاباتیک خواهیم داشت !!!
و بلعکس در حالت انبساط هم نمودار ادیاباتیک پایین نمودار همدما می افته ...

سول دوم هم من دسترسی به کتاب ندارم .. بچه های دیگه کمکتون می کنند ...

آخرین ویرایش:

ئدز

عضو جدید
سلام میشه در مورد بانک تست ها توضیح بدید از چه سالی به بد خوبه؟از نظر موضوعی تفکیک شده یا کنکور هرسال به صورت مجموعه؟انگار پارشه یه جدیدشو چاپ کرده که تفکیک موضوعی اما نمیدونم از چه سالی به بعد کسی میدونه؟

معتمدد

عضو جدید
سلام میشه در مورد بانک تست ها توضیح بدید از چه سالی به بد خوبه؟از نظر موضوعی تفکیک شده یا کنکور هرسال به صورت مجموعه؟انگار پارشه یه جدیدشو چاپ کرده که تفکیک موضوعی اما نمیدونم از چه سالی به بعد کسی میدونه؟
پارسه حدود 10 ساله هست هم سوالاي كنور هم آزموناي خودش ولي درست ميگيد تفكيك شده هست
ميگن كه از 85 به بعد تسلط پيدا كنيد قبلش زياد جالب نيست

ئدز

عضو جدید
پارسه حدود 10 ساله هست هم سوالاي كنور هم آزموناي خودش ولي درست ميگيد تفكيك شده هست

حلا خوب هست بگیرم؟ تو بعضی از درس مثل جرم خسته شدم از بس کتاب بهمنیارو خوندم...............

معتمدد

عضو جدید
حلا خوب هست بگیرم؟ تو بعضی از درس مثل جرم خسته شدم از بس کتاب بهمنیارو خوندم...............
براي اينكه بعد درس خوندن مثلا يك فصل بري ببيني براي اون فصل چه سوالي اومده پارسه خوبه ولي كتاب مدرسان جوابها كاملا ميشكافه بهت ميگه ولي راهيان يا پوران يا پارسه بعضي جاها پيچوندن و اينكه مدرسان براي نزديكاي كنكور خوبه

معتمدد

عضو جدید
قبول دارم خسته كنندس چون مبحثاش زياد تنوع خوندنت بيشتر كن من روزي 2تا درس ميخوندم ولي ميخوام بكنم روزي 4تا با فاصله زمانياي كوتاه تر و مبحثاي كمتر اين جوري ديگه نه خسته كننده ميشه و هم چون درسا زود به زود ميبينم يه حالت يادآوري داره

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي شناور چه كنيم؟اصلا شركت كنيم؟گاز؟بيو؟ابزار دقيق؟نانومواد؟

باید ببینید دقیقا هدفتون از کنکور شناور دادن چیه؟ در کل به نظر من خوبه شرکت کنید چون قبل از کنکور اصلی فضای واقعی آزمونو یکبار تجربه میکنید.اگه نتیجه شناورتون براتون مهم نیست که خیلی فرق نمیکنه چی شرکت کنید. ولی اگه به شناور هم به عنوان یک گزینه نگاه میکنید به نظر من بهترین گزینه بیو هستش. چون ظرفیت پذیرشش نسبت به گاز و ابزاردقیق خیلی بیشتره. و شما حتی اگه دروس تخصیصش(بیوشیمی و میکروبیولوژی فک کنم باشن) رو هم سفید بزارید باز هم میتونید رتبه خوب بیارید. پس میتونه یه اطمینان خاطری بده بهتون. نانو مواد رو من نمیدونم. اما ابزار دقیق که فقط 12 نفر پذیرش داره و کلی هم شرکت کننده داره. بجز شیمی ها بچه های برق و مکانیک هم شرکت میکنن. ریاضیات مهندسی و کنترل هم باید خیلی قوی باشید.من شخصا توصیه نمیکنم ابزار دقیق شرکت کنید به نظر من شانستونو میسوزونید. با اینوجود اگه پشتکار خوندن واسه اونم دارید خیلی خوبه. خیلی رشته ی بیستی هم هست:smile: گاز هم خوبه فقط حواستون باشه فقط دانشگاه تهران و صنعت نفت پذیرش دارند مجموعا حدود 25 نفر. درساش با م شیمی مشترکه. کنترل و سینتیک هم نداره. اما باید زبان بخونید چون ضریبش 2 هست. ریاضیاتش هم کمی بودجه بندیش با م شیمی فرق داره. برای سیالات از سیالات دو فازی هم سوال میدن و کلا کنکورش هم کمی قلق داره . با اینحال اگه تو درسای م شیمیتون خیلی قوی هستید حتی بدون در نظر گرفتن تفاوت های کنکور شیمی و گاز میتونید رتبه قبولی برای گاز بیارید. توصیه من بیو هست اما انتخاب با شماست.

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز

این 10 ساله پارسه رو از نمایندگیشون باید بگیریم یا کتابفروشیهام دارن؟

ENG.M.P

عضو جدید
دوستان لطفا در مورد ارشد آزاد هم راهنمایی کنند
چقدر واسه قبولی مهندسی شیمی امیدیه وقت بزارم کافیه؟
با تشکر

ئدز

عضو جدید
قبول دارم خسته كنندس چون مبحثاش زياد تنوع خوندنت بيشتر كن من روزي 2تا درس ميخوندم ولي ميخوام بكنم روزي 4تا با فاصله زمانياي كوتاه تر و مبحثاي كمتر اين جوري ديگه نه خسته كننده ميشه و هم چون درسا زود به زود ميبينم يه حالت يادآوري داره

بابا من روزی 4 تا درس میخونم.....درسا رو تموم کردی ؟خوندنشون خیلی وقت گیره

ئدز

عضو جدید
دوستان لطفا در مورد ارشد آزاد هم راهنمایی کنند
چقدر واسه قبولی مهندسی شیمی امیدیه وقت بزارم کافیه؟
با تشکر
اگه الان داری واسه سراسری خودتو اماده میکنی همین که از جلو حوزه امتحانی ازاد ردشی قبولی با 6-10 درصد تو هر درس قبولی من که اینجوری بیو علوم تحقیقات قبول شدم

mohandes-87

عضو جدید
سلام
در مورد سوال اولتون این رو می تونم بگم که در نمودار pv شیب نمودار ادیاباتیک بیشتر از هم دماست ... پس در حالت تراکم اگر کمی دقت کنید و یا یک شکل فرضی برای خودتون بکشید متوجه می شوید که نمودار ادیاباتیک زیر نمودار هم دما می افته ... و در حالت انبساط هم بلعکس نمودار همدما زیر نمودار ادیاباتیک می افته ..پس در این سوال کار ادیاباتیک کمتر از کار ایزوترم خواهد بود ...

سول دوم هم من دسترسی به کتاب ندارم .. بچه های دیگه کمکتون می کنند ...
مطمئنید!!!آخه توی یه سوال دیگه در نمدار کار مصرفی انبساط نمودار ایزو ترم بالای ادیاباتیکه و کار ایزوترم بیشتر میشه ولی خود کتاب گزینه 1 رو درست گفته

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
مطمئنید!!!آخه توی یه سوال دیگه در نمدار کار مصرفی انبساط نمودار ایزو ترم بالای ادیاباتیکه و کار ایزوترم بیشتر میشه ولی خود کتاب گزینه 1 رو درست گفته
بله .. بله .. شما درست می گید .. همون طور که به عنوان دلیل گفتم شیب نمودار آدیاباتیک بیشتر از نمودار ایزوترم هست ... پس اگر حالت تراکم داشته باشیم نمودار ادیاباتیک بالاتر از نمودار هم دما می افته (که متاسفانه تو پست قبلی اشتباه گفتم) و در نتیجه کار بیشتری در حالت ادیاباتیک خواهیم داشت !!!
و بلعکس در حالت انبساط هم نمودار ادیاباتیک پایین نمودار همدما می افته ...

شما درست می فرمایید !!
(البته با اجازتون اون پست رو اصلاح می کنم تا دوستان دیگر دچار اشتباه نشوند ...)

معتمدد

عضو جدید
بابا من روزی 4 تا درس میخونم.....درسا رو تموم کردی ؟خوندنشون خیلی وقت گیره
بله تموم كردم ولي منم تست زياد نزدم 4تا آزمون پارسه(2تا50+2تا100) ثبت نام كردم(دوستاني كه ميخوان ثبت نام كنن الان بهترين فرصت آزمونهاي اينترنتيشو ديگه براي ثبت نام هاي جديد حذف كرده هزينش اومده پايين) ميخوام خودم ديگه براي آزمونا آماده كنم چون بار دوم كنكور ميدم ديگه نه فرصت ريسك بي خودي دارم و هم اينكه ميخوام رتبم خوب بشه و يه جاي خوب قبول بشم كه جبران پشت كنور موندنم بكنم(دوستان التماس دعا)
براي منم يكم وقت گيره بايد سرعت كم كم ببريم بالا شما كه همه آزموناشو ثبت نام كرديد ميتونه خيلي كمكتون كنه سعي كنيد با آزمونها پيش بريد و تست زياد بزنيد نگران نباش ايشاالله با اين تلاشي كه داريد يه جاي خوب قبول ميشيد خدارو چه ديدي شايد با هم همكلاسي شديم بعدش به اين روزا ميخنديم:biggrin:

ئدز

عضو جدید
بله تموم كردم ولي منم تست زياد نزدم 4تا آزمون پارسه(2تا50+2تا100) ثبت نام كردم(دوستاني كه ميخوان ثبت نام كنن الان بهترين فرصت آزمونهاي اينترنتيشو ديگه براي ثبت نام هاي جديد حذف كرده هزينش اومده پايين) ميخوام خودم ديگه براي آزمونا آماده كنم چون بار دوم كنكور ميدم ديگه نه فرصت ريسك بي خودي دارم و هم اينكه ميخوام رتبم خوب بشه و يه جاي خوب قبول بشم كه جبران پشت كنور موندنم بكنم(دوستان التماس دعا)
براي منم يكم وقت گيره بايد سرعت كم كم ببريم بالا شما كه همه آزموناشو ثبت نام كرديد ميتونه خيلي كمكتون كنه سعي كنيد با آزمونها پيش بريد و تست زياد بزنيد نگران نباش ايشاالله با اين تلاشي كه داريد يه جاي خوب قبول ميشيد خدارو چه ديدي شايد با هم همكلاسي شديم بعدش به اين روزا ميخنديم:biggrin:
خدا کنه این جوری بشه بابا این مکانیک پدر منو در اورده(کلمه رو داری؟) حداقل درصدی که باید بزنیم چقدره ؟چه مباحثی رو حتما باید بخونیم؟من الان هم پوران دارم هم راهیان کدومو بخونم؟

معتمدد

عضو جدید
خدا کنه این جوری بشه بابا این مکانیک پدر منو در اورده(کلمه رو داری؟) حداقل درصدی که باید بزنیم چقدره ؟چه مباحثی رو حتما باید بخونیم؟من الان هم پوران دارم هم راهیان کدومو بخونم؟
تو كارنامه هايي كه ديدم اگه زبان و كنترل فاكتور بگيريم سيالات از همه پايين تر بوده مبحثاشم هموناست كه تو كتاب كنكورا هست- من پوران نديدم دقيقا چه جوري ولي خودم از روي راهيان ميخونم 4فصل اول كتاب جامعش + از فصل 3 به بعد كتاي م.شيمي راهيان
زياد درگير سيالات نشو ضريبش پايين من كنترلم ميخونم كه يه مقدار بزنم اگه سيالاتم پايين بود جبرانش كنه مهم درسايي كه ضريب 3 و 4 داره

eng.che

کاربر فعال

ایشالله اون روزم میبینیم
:w14::w33::w32::w31::w32::w33::w14:

DEPOR

عضو جدید
دوستان دفترچه راهنما ثبت نام به صورتی که به غیر از ایننترنتی بشه خرید هست؟

ئدز

عضو جدید
بچه ها کتاب بیوشیمی و میکروبیولوژی عمومی راهیان تو بازار تموم شده انقلابو شخم زدم انتشاراتشم تموم کرده چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saman001

عضو جدید
سلام دوستان به نظرشما ترتیب سختی درسا چجوریه؟(سختی+سنگینی) خودم: جرم عملیات - ریاضی - سیالات -ترمو - حرارت - راکتور . (پوریا هم میتونه افتخار بده)

اگر به دنبال چیزی هستید که تا به حال نداشته اید باید کسی باشید که تا به حال نبوده اید
!

آخرین ویرایش:
بالا