[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما که رتبت خوب بود

یه چند نفر تا تربیت مدرس فاصله داشتم.. فقط هم دانشگاه های تهرانو زده بودم
دوستم با شرایط من و رتبه نزدیک من صنعتی اصفهان آورد
موندم واسه امسال..
ایشالا همه قبول شیم امسال جاهای خوب

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
موندم واسه امسال..

ایشالا امسال حتما یه جای خیلی خوب قبول میشین

desert_lady

عضو جدید
دکتر حسین توکلی در مصاحبه با خبرگزاری مهر به زمان ثبت نام کنکور دکتری سراسری ۹۴ اشاره کرد و گفت : ثبت نام برای آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال ۹۴ در روزهای ۱۶ تا ۲۳ آذرماه سال ۹۳ به صورت اینترنتی انجام می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر حسین توکلی زمان برگزاری کنکور نیمه متمرکز سراسری را جمعه ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۳ اعلام کرد.

desert_lady

عضو جدید
موندم واسه امسال..

تکمیل ظرفیت چطور؟ میگفتن تربیت مدرس قراره اعلام کنه که...

در هر صورت نگران نباش زیبا جان امیدوارم در نهایت هرچی به صلاحته همون بشه.

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تکمیل ظرفیت چطور؟ میگفتن تربیت مدرس قراره اعلام کنه که...

در هر صورت نگران نباش زیبا جان امیدوارم در نهایت هرچی به صلاحته همون بشه.

نمیدونم از تکمیل ظرفیت خبر ندارم..
ممنون دوستم.. ایشالا امسال ههمون قبول شیم جاهای خوب

aden_88

عضو جدید
سلام دوستان
میشه ضرایب دروس رو بگین؟ تخصصی شامل راکتور ,ترمو,سیالات,حرارت,جرم؟

aden_88

عضو جدید
راستی من هم کارشناسی و هم ارشد دانشگاه ازاد خوندم البته ارشدو امسال دارم می خونم ترم 1 هستم ولی می خوام دکتری رو حتما حتما حتما سراسری تهران قبول شم به نظرتون چیکارا بکنم?چون باید قبول شم.ایشالا

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
راستی من هم کارشناسی و هم ارشد دانشگاه ازاد خوندم البته ارشدو امسال دارم می خونم ترم 1 هستم ولی می خوام دکتری رو حتما حتما حتما سراسری تهران قبول شم به نظرتون چیکارا بکنم?چون باید قبول شم.ایشالا

تخصصی ضریبش چهار
ترمو و راکتور در سطح لیسانس و حرارت جرم و سیالات در سطح ارشد بخصوص سیالات
نمیدونم دانشگاه ازاد بودنتون چقدر تاثیر داره
اما کار نشد نداره :smile:
از همین حالا روی کارای پزوهشیتون زوم کنید چون توی مصاحبه تاثیرش زیاده

desert_lady

عضو جدید
چرا هیشکی نیس؟:cry:

والا همیشه میگن تنها یه عامل هست که به شکست آدم کمک میکنه اونم ناامیدیه!
راستش این مسئله آزاد بودن دانشگاه چیزیه که متأسفانه استادا خیلی تو مصاحبه روش مانور میدن و واقعا کارت یه کم سختتره.. اما من دیدم همین امسال کسی رو که کارشناسی دانشگاه آزاد و ارشد دولتی شهرستان درس خونده بود و دکتری دولتی تونست قبول بشه. زیاد هم شنیدم کسایی که ارشد یا کارشناسیش رو از دانشگاه آزاد مدرک گرفتن اما دانشگاه دولتی پذیرفته شدن..
به هر حال اگه واقعا میخوای دکتری بخونی همونطور که ساحل جان گفت رزومه پژوهشی از جمله مقاله ISI یا طرح پژوهشی عامل مهم و امتیاز آوریه به علاوه اینکه خوب درس بخون تا معدل بالا بیاری و همچنین توی کنکور رتبه خوبی کسب کنی تا با دست پر تو مصاحبه شرکت کنی.
موفق باشی

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ثبت نام آزمون دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 94 در حالی از 16 آذر آغاز می‌شود که وزارت علوم آیین‌نامه جدید این آزمون را برای اجرا به دانشگاه ها و سازمان سنجش ابلاغ کرد.
آیین نامه جدید آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری در سال تحصیلی 95-1394 با هدف حرکت به سمت استقلال دانشگاهها و تفکیک فرآیند سنجش علمی از پذیرش دانشجو و دستیابی به عدالت آموزشی تهیه شده است .براساس این آیین نامه فرآیند سنجش علمی خود از دو مرحله آزمون کتبی و سوابق تحصیلی تشکیل شده است. آزمون کتبی شامل زبان خارجی، استعداد تحصیلی و مجموعه دروس اختصاصی است و در بخش سوابق تحصیلی، معدل های تراز شده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک محاسبه قرار می گیرد. به این ترتیب، نمره کل سنجش علمی از نسبت 80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد نمره حاصل از تراز معدل‌های در مقطع قبلی به دست می آید.
در فرایند پذیرش، داوطلب با توجه به نمره کل سنجش علمی، انتخاب رشته و حد نصاب نمره معرفی، توسط سازمان سنجش به دانشگاهها معرفی می شود و بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی وی توسط دانشگاهها صورت می-گیرد.
پذیرش دانشجو براساس نمره کل نهایی داوطلب براساس 30 درصد نمره آزمون مرحله اول (سنجش علمی) و 70 درصد مرحله دوم (سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی) محاسبه می‌شود و با در نظر گرفتن حد نصاب نمره دانشگاه، اولویت های انتخابی و بررسی صلاحیت های عمومی، اسامی پذیرفته شدگان نهایی توسط سازمان سنجش اعلام می-شود.
در این آیین نامه آورده است که پذیرش دانشجو در تمامی دوره های آموزشی اعم از روزانه، نوبت دوم، پردیس های دانشگاهی، پیام نور، پژوهش محور و... در مقطع دکتری، صرفاٌ از طریق این آیین‌نامه صورت می‌گیرد.
براساس گزارش ایسنا، ثبت نام برای آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 94 در روزهای 16 تا 23 آذرماه سال از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://sanjesh.org انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

desert_lady

عضو جدید
ثبت نام آزمون دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 94 در حالی از 16 آذر آغاز می‌شود که وزارت علوم آیین‌نامه جدید این آزمون را برای اجرا به دانشگاه ها و سازمان سنجش ابلاغ کرد.
آیین نامه جدید آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری در سال تحصیلی 95-1394 با هدف حرکت به سمت استقلال دانشگاهها و تفکیک فرآیند سنجش علمی از پذیرش دانشجو و دستیابی به عدالت آموزشی تهیه شده است .براساس این آیین نامه فرآیند سنجش علمی خود از دو مرحله آزمون کتبی و سوابق تحصیلی تشکیل شده است. آزمون کتبی شامل زبان خارجی، استعداد تحصیلی و مجموعه دروس اختصاصی است و در بخش سوابق تحصیلی، معدل های تراز شده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک محاسبه قرار می گیرد. به این ترتیب، نمره کل سنجش علمی از نسبت 80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد نمره حاصل از تراز معدل‌های در مقطع قبلی به دست می آید.
در فرایند پذیرش، داوطلب با توجه به نمره کل سنجش علمی، انتخاب رشته و حد نصاب نمره معرفی، توسط سازمان سنجش به دانشگاهها معرفی می شود و بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی وی توسط دانشگاهها صورت می-گیرد.
پذیرش دانشجو براساس نمره کل نهایی داوطلب براساس 30 درصد نمره آزمون مرحله اول (سنجش علمی) و 70 درصد مرحله دوم (سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی) محاسبه می‌شود و با در نظر گرفتن حد نصاب نمره دانشگاه، اولویت های انتخابی و بررسی صلاحیت های عمومی، اسامی پذیرفته شدگان نهایی توسط سازمان سنجش اعلام می-شود.
در این آیین نامه آورده است که پذیرش دانشجو در تمامی دوره های آموزشی اعم از روزانه، نوبت دوم، پردیس های دانشگاهی، پیام نور، پژوهش محور و... در مقطع دکتری، صرفاٌ از طریق این آیین‌نامه صورت می‌گیرد.
براساس گزارش ایسنا، ثبت نام برای آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمه متمرکز) سال 94 در روزهای 16 تا 23 آذرماه سال از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://sanjesh.org انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

کلا از قرار همه چیز عینهو سال قبل برگزار میشه!

راستی شما هم داوطلب دکتری هستید؟:smile:

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
کلا از قرار همه چیز عینهو سال قبل برگزار میشه!

راستی شما هم داوطلب دکتری هستید؟:smile:
سلام....
نه من تازه ترم یک ارشدم;)
داشتم تو خبرا می خوندم گفتم بزارم اینجا شاید برا دوستان مفید باشه.....
به امید موفقیت همه شما عزیزان:)

parisa ch

عضو جدید
سلام دوستان، من هم کارشناسی و هم ارشدمو دانشگاه دولتی خوندم ولی کارشناسیمو رشته نامرتبط خوندم به نظرتون تو مصاحبه دکتری مشکل ایجاد میکنه؟من فقط روزانه تهران میخوام:)

Flamenc0

عضو جدید
سلام دوستان
من کارشناسی مهندسی شیمی-پتروشیمی خوندم.الان ترم 2 ارشد مهندسی شیمی-گرایش پلیمر هستم....به پلیمر بیشتر علاقه دارم و فکر می کنم زمینه کاریش برای من که خانم هستم بهتر یاشه...ولی خب نسبت به کسانی که از لیسانس خود مهندسی پلیمر بودند ممکنه کم بیارم...البته تصمیم دارم دروس اصلی رشته پلیمر رو خودم شروع کنم خوندن...با این اوصاف به نظر شما برای دکتری مهندسی شیمی امتحان بدم که کلی هست یا اینکه همین رشته ای که الان دارم ارشد می خونم ( یعنی مهندسی شیمی-گرایش پلیمر که فقط 5 نفر پذیرش دکتری داره و شانسم خیلی کمه!!!) یا اینکه خود رشته مهندسی پلیمر رو شرکت کنم؟

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
هزینه ثبت نام داوطلبان در آزمون دکتری نیمه متمرکز سراسری سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.
به گزارش مرجع دکترین ایران، بنابر اعلام سازمان سنجش ، هیات وزیران با انتشار بخشنامه ای هزینه شرکت در آزمون های مختلف این سازمان را تعیین کرد.
از این رو تعرفه ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون دکتری سال ۱۳۹۴ به ازای هر داوطلب ۴۴ هزار تومان تعیین گردیده است.
همچنین تعرفه بررسی پرونده صلاحیت عمومی داوطلبان معرفی شده به مصاحبه ۲۵ هزار تومان خواهد بود.​

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
آمار ارزیابی مدارک دکتری خارج از کشور در سال ۹۳
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان آمار مدارک ارزیابی شده دکتری خارج از کشور در سال ۹۳ را اعلام کرد.
دکتر محمد حسین مجلس آرا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آمار مدارک ارزیابی شده در ۶ ماه اول سال ۹۳ گفت: در ۶ ماه اول سال دو هزار و ۱۸۶ مدرک ارزیابی شده است که ۶۵۰ مدرک مربوط به دوره دکتری است.
وی ادامه داد: در سال ۹۲ نیز نزدیک به ۴ هزار مدرک ارزیابی شده که ۹۵۰ مدرک مربوط به دوره دکتری بوده است.
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان افزود: در ۶ ماه اول سال ۹۳ با در نظر گرفتن کلیه مقاطع، بیشترین مدارکی که ارزیابی شده است از کشورهای مالزی با ۵۰۰ مدرک، هندوستان با ۲۵۰ مدرک،انگلستان با ۲۰۰ مدرک،کانادا با ۱۲۰ مدرک، ایتالیا با ۱۲۰ مدرک، فرانسه ۱۰۰ مدرک و کشورهای حوزه آسیای میانه با ۲۰۰ مدرک از جمله کشورهایی بودند که بیشترین مدارک از آن کشورها ارزیابی شده است .
وی تاکید کرد: از ۵۰ کشور مختلف دنیا مدارک برای ارزیابی ارایه شد که بیشترین مقدار مدارک از کشورهایی بود که نام برده شد.
مجلس آرا اضافه کرد: در ۶ ماه اول سال ۹۳ به اندازه تمام سال ۱۳۸۹ مدارک ارزیابی شده است که در واقع ۱۰۰ درصد رشده داشته است.​

sasan_91

عضو جدید
عزیزان کسی جزوه ای واسه مهندسی بیوشیمی پیشرفته داره؟ ( واسه دکتری مهندسی بیوتکنولوژی)
ممنون میشم راهنمایی کنین

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من کارشناسی مهندسی شیمی-پتروشیمی خوندم.الان ترم 2 ارشد مهندسی شیمی-گرایش پلیمر هستم....به پلیمر بیشتر علاقه دارم و فکر می کنم زمینه کاریش برای من که خانم هستم بهتر یاشه...ولی خب نسبت به کسانی که از لیسانس خود مهندسی پلیمر بودند ممکنه کم بیارم...البته تصمیم دارم دروس اصلی رشته پلیمر رو خودم شروع کنم خوندن...با این اوصاف به نظر شما برای دکتری مهندسی شیمی امتحان بدم که کلی هست یا اینکه همین رشته ای که الان دارم ارشد می خونم ( یعنی مهندسی شیمی-گرایش پلیمر که فقط 5 نفر پذیرش دکتری داره و شانسم خیلی کمه!!!) یا اینکه خود رشته مهندسی پلیمر رو شرکت کنم؟

ریسک کارتون خیلی بالاست بخصوص اینکه میخواین با دانشجوهای پلیمر رقابت کنید
اما خوب مهندسی شیمی ظرفیتش بیشتره از طرفی مسلما شرکت کننده هم بیشتر داره
اما علاقه هم مهمه
:smile:

aden_88

عضو جدید
دوستان دکتری آینده کجایین؟ بیایین بگین چیکارا می کنین؟ چیا می خونین؟

shirinnnnn

عضو جدید
سلام
لطفا یکی به من بگه چه کتاب جامعی هست که بشه برای دکترا خوند؟ منظورم نکات و اینا داشته باشه

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ثبت‌نام آزمون دکتری 94 آغاز شد

ثبت‌نام آزمون دکتری 94 آغاز شد

ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 1394 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز شد.
دکتر توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبراظهار داشت: ثبت نام آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 94 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیردولتی برگزار می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور تاکید کرد: برخلاف سال گذشته، امسال پذیرش دانشجو برای پردیس‌های خودگردان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از طریق آزمون دکتری 94 انجام خواهد شد. به عبارت دیگر برای پذیرش دانشجو در پردیس‌های خودگردان دستگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آزمون جداگانه‌ای برگزار نمی‌شود.

پیش از این مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت‌و‌گو با ایسنا زمان ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 1394 را از ساعت 17 امروز یکشنبه 16 آذرماه اعلام کرده بود.​

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
لطفا یکی به من بگه چه کتاب جامعی هست که بشه برای دکترا خوند؟ منظورم نکات و اینا داشته باشه
سلام....
کتاب جامع که همه ی درسا باهم توش باشه اگه منظورتونه یه کتابی هست که قبلا دوستان معرفی کرده بودن تالیف مهندس هادی سیدین که فکر کنم همه درسها رو داشته باشه ولی خب اگه بخواین بهتر بخونین کتاب های جداگونه دیگه ای هست برای هر درس که اگه خواستید معرفی می کنم.......
اینم لینک سایت انتشاراتش

پ.ن: من داوطلب آزمون دکتری امسال نیستم.....ولی دیدم دوستان داوطلب دکتری وقت نکردن سر بزنن به تاپیک گفتم اونچه که می دونم رو منتقل کنم....مطمئنا دوستان داوطلب عزیزمون بهتر می تونند راهنمایی کنند...با تشکر.

آخرین ویرایش:

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
زبان عمومی آزمون دکتری+پاسخ نامه تشریحی کلیه سوالات زبان کنکور دکتری 90 و 91

زبان عمومی آزمون دکتری+پاسخ نامه تشریحی کلیه سوالات زبان کنکور دکتری 90 و 91

فهرست مطالب:

* نکات مهم گرامری در آزمون های زبان عمومی
* نحوه پاسخگویی به سوالات بخش درک مطلب
* سوالات و پاسخ تشریحی سوالات آزمون دکتری 1391
* سوالات و پاسخ تشریحی سوالات آزمون دکتری 1390

پیوست ها