[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

navidmooomen

عضو جدید
شرمنده این لفظ مهندس مونده تو دهنمون...در حد معمول حالیم هست یچی زایی الانم دارم کتابارو زبان اصلی میخونم اکثرا...504 و 1100 و essentialo موازی ببرم جلو یا نه؟راستش من میخوام یه برنامه 1 ساله بریزم واسه زبان دکتری.اگه بشه کمکم کنین که عالیه...یچی دیگه ...داشتن مدرک mrst یا mche یا تافل و آیلتس اجباریه؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
شرمنده این لفظ مهندس مونده تو دهنمون...در حد معمول حالیم هست یچی زایی الانم دارم کتابارو زبان اصلی میخونم اکثرا...504 و 1100 و essentialo موازی ببرم جلو یا نه؟راستش من میخوام یه برنامه 1 ساله بریزم واسه زبان دکتری.اگه بشه کمکم کنین که عالیه...یچی دیگه ...داشتن مدرک mrst یا mche یا تافل و آیلتس اجباریه؟

داشتن هیچ مدرک زبانی الزامی نیست ولی داشته باشین یه پوئن مثبت برای قبولیتون
اینکه موازی پیش ببرین یا نه بستگی به خودتون داره
504 رو حتما تصویریش رو بگیرین که خیلی بهتره

a.masoumi

عضو جدید
با اجازه ساحل عزیز
اول 504 بعد essential words for toefl بعد 1100 به ترتیب آسان به سخت.
اگر کاری از دست من بر میاد بگین. زبان رو در سر کلاس بهتر یاد میگیرید مگر اینکه واقعا پشتکارتون خوب باشه و خودتون بتونین خوب بخونین.
سوالات گرامر دکتری را اگه نگاه کنید می بینید که یک مقدار پیچیده است. اما اگر از تمرینات ساده شروع کنید یک جایی پیچیده اش را هم می تونین حل کنید. یک مسئله مهم زمان لازم در کنکور است. مخصوصا سر درک مطلب باید بتونین بدون خواندن کامل متن و فقط با یک مرور جای جوابها را در متن پیدا کنید و فقط آن قسمت مربوطه را بخوانید تا وقت کم نیاورید. این کار با تمرین کاملا قابل انجام است.

لغت هم که فقط حفظی است. همانطور که ساحل نوشته کتاب تصویری اموزش 504 خیلی کمک می کند. موسسه آموخته را هم یک امتحان بکنید. 504 را در 3 جلسه درس میده. فکر کنم 70 هزار تومن. برای کسانیکه که حفظیات برایشان سخت است در حد معجزه است.
اگر متن کتابهای تخصصی را می خوانید پس می توانید از یک کتاب آمادگی تافل یا آیلتس شروع کنید. اگر کتابی دارید همانرا بخوانید اگر نه برای خرید کتاب تافل انتشارات کمبریج بنظر من خوب است. تمرینات را از ساده به سخت پیش ببرید و یکدفعه سراغ بخش های آخر نروید.

آخرین ویرایش:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
با اجازه ساحل عزیز
اگر کاری از دست من بر میاد بگین. زبان رو در سر کلاس بهتر یاد میگیرید مگر اینکه واقعا پشتکارتون خوب باشه و خودتون بتونین خوب بخونین.
سوالات گرامر دکتری را اگه نگاه کنید می بینید که یک مقدار پیچیده است. اما اگر از تمرینات ساده شروع کنید یک جایی پیچیده اش را هم می تونین حل کنید. یک مسئله مهم زمان لازم در کنکور است. مخصوصا سر درک مطلب باید بتونین بدون خواندن کامل متن و فقط با یک مرور جای جوابها را در متن پیدا کنید و فقط آن قسمت مربوطه را بخوانید تا وقت کم نیاورید. این کار با تمرین کاملا قابل انجام است.

لغت هم که فقط حفظی است. همانطور که ساحل نوشته کتاب تصویری اموزش 504 خیلی کمک می کند. موسسه آموخته را هم یک امتحان بکنید. 504 را در 3 جلسه درس میده. فکر کنم 70 هزار تومن. برای کسانیکه که حفظیات برایشان سخت است در حد معجزه است.
اگر متن کتابهای تخصصی را می خوانید پس می توانید از یک کتاب آمادگی تافل یا آیلتس شروع کنید. اگر کتابی دارید همانرا بخوانید اگر نه برای خرید کتاب تافل انتشارات کمبریج بنظر من خوب است. تمرینات را از ساده به سخت پیش ببرید و یکدفعه سراغ بخش های آخر نروید.

البته من زبانم در حد شما نیست چون تو ازمون دکتری هم زیاد نتونستم جواب بدم ولی بد هم نبود اما شما که استادی
ولی بنظر من خوندن کتابا به زبان اصلی خیلی کمک میکنه کاری که دانشجوهای ما انجام نمیدن
شما کلاس رفتین یا با خوندن همین کتابا تونستین زبان رو خوب جواب بدین؟
زبان اخره و خیلی ذهن خسته میشه بعد از دروس تخصصی من واقعا خسته شدم بعد تخصصیها و استعداد

navidmooomen

عضو جدید
با اجازه ساحل عزیز

الان سایت آموخته رفتم....یه سری کلاس داره با عنوان فن ترجمه همونه؟بعد آخه من ساکن رشتم!!!سخته یکم کلاس تهران اومدنو برگشتن.بیشتر دنبال کتابو جزوم.برای گرامر و reading کتاب مدرسان و خیر آبادی گرفتم.کفایت میکنه؟

navidmooomen

عضو جدید
در مورد کتاب تصویری 504...تو بازار هست؟با 504 معمولی فرق داره؟اگه میشه اسم انتشاراتشو میفرمایید؟

a.masoumi

عضو جدید
کتاب تصویری 504 برای هر کلمه یک شکل کشیده که باعث میشه کلمه راحتتر در ذهن بمونه. کتابفروشی های انقلاب دارن. در شهر شما نمیدونم.

کلاس مورد نظر من کلاس فن ترجمه نبود. بلکه کلاس با نام 504 . در سایت آموخته متاسفانه نیست اما تلفنی می تونین روزها و ساعتهای کلاس رو بپرسین. 66572228 و از آنجایی که فقط سه روز است می توانید به تهران آمده و برگردید. کلاسهایش معمولا ماهی دو بار برگزار میشه و اگه برنامه تان به یک دوره نخورد باید 2 هفته بعد باز زنگ بزنین و برنامه دوره جدید را بپرسین. تا یک دوره مناسب را پیدا کنید. من هم نفهمیدم چرا روزهای کلاس لغت را در سایتشان نمی نویسند.

کتابهای مدرسان و خیر آبادی را من ندیده ام و نمی توانم در موردشان نظر بدم. اگر سطح سوالاتش بگونه ایست که کمی برایت سخت است از همانها می تونی شروع کنی اما اگر خیلی آسان است خوب بهتره بفکر کتاب دیگری باشی.

ساحل عزیز که بخاطر متن امضایت بسیار مورد علاقه منی. ما همه رهروان یک راهیم و دلیلی بر برتری یکی از ما بر دیگری نیست. فقط گاهی مطالبی هست که یکی از ما می داند و دیگری نمی داند. در مورد خستگی در زمان امتحان من هم این مشکل را دارم شاید باید ماههای قبل از کنکور هر هفته از خودمان کنکور بگیریم تا به فشار آن عادت کنیم.
در مورد سوال دیگرت من یک دوره کیش رفتم (10 سال پیش)بعدش یک کلاس آمادگی تافل در یک جهاد دانشگاهی رفتم و بعد کلاسهای لغت دکتر ترقی. و بعد بقیه راه، زبان را با خواندن سایتها و کتابها زنده نگهداشتم. و همیشه می گم که زبان خیلی بیشتر از مهندسی شیمی بدردم خورده. چه در سر کار و چه در زندگی روزمره. در 80 در صد مواقع مطالبی که در اینترنت دنبالشان می گردم به زبان انگلیسی خیلی قوی تر و بهتر نوشته شده اند تا فارسی. که البته اسباب تاسف است اما واقعیتی است.

آخرین ویرایش:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان کلید سوالات رو سایت سنجش
ایشالا همه شیر شیر باشین

mehrzad1

عضو جدید
شاید اصفهان بیاری. البته رازی و سمنان و سهند و این جور دانش گاه هارو که حتما میاری. مبارک باشه

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
من فقظ جواب تخصصیم رو دارم 31 ولی احتمالا استعدادم بالا باشه اما زبان در حد 20 30

sh_che

عضو جدید
خوش به حالم!!!! با این درصدا رتبه بالای 150 میارم

شاید سهند یا سمنان دعوت بشی

ولی امسال سوالاش سخت تر بود وقت استعداد و زبان هم کم بود اونوقت باز هم باید با رتبه های پارسال سنجید؟!!!!

sima ra

عضو جدید
ولی امسال سوالاش سخت تر بود وقت استعداد و زبان هم کم بود اونوقت باز هم باید با رتبه های پارسال سنجید؟!!!!
تازه ضریب زبان پارسال 2 بود....ولی در حدی که تخمین داشته باشیم میشه یک مقایسه هایی کرد

aigin

کاربر فعال
سلام من تخصصی ۵۰ زدم زبان و استعداد سفید دادم نظرتون چیه

aigin

کاربر فعال
پارسال تخصصی ۳۵.۵واستعداد ۷ و زبان ۳۸ زدم رتبه ۲۹۷ زاهدان روزانه اوردم و چند تا شبانه از جمله اصفهان و علم و صنعت با اختلاف ۷ نفر و یاسوج ۱۶ نفر برام جالب بود علم و صنعتداختلافش کمتر از یاسوج بود برای مصاحبه نرفتم زاهدان راهش دور و اصفهاندهم پولی بود

a.masoumi

عضو جدید
درصد های من از مال همتون جالبتره
تخصصی 8 استعداد 24 زبان 87
حتما هم که قبول میشم!

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
خوب این یه رقابته باید دید بقیه چطورن و اینکه تو مصاحبه چطور باشین کار پژوهشیتون چقده
انشاله هرچی به صلاحتونه

arasbaran

عضو جدید
اصلا باورم نمیشه من تا سوال 16 14 تا زده بودم یهو نمیدونم چی شد خودمو گم کردم اصلا نرسیدم همه سوالارو بخونم

aigin

کاربر فعال
سلام دوستان نظرتون در مورد سوال ۳۴ چیه من گزینه ۴ زدم سنجش ۱ زده

mehrzad1

عضو جدید
salp2
takhasosi:60
estedad:56
zaban:40
---yadm nist
sanati esfahan

khodm
ekhtesasi:27
estedad:47
zaban:30
rotbe 300
rozane zahedan k naraftm
v shabane sanati esfahan
k ey kash rafte boodm
emsal natonestm estedad bezanam:(

salam
man be nokte ajibi bar khordam ke doost daram dalilesho bedoonam va azatoon mikham komakam konin.
sale pishe shomaro age negah konid mibinid ke shoma ba miangine 30.7 darsad rotbatoon 300 shod va dooste man ba miangine 30.4 darsad 173 shod.
chera in etefagh oftade ?
aya in tasire moadel bood ?
shoma moadele moaseretoon chand bood ?
dooste man nazdike 18 bood

vaghean baram ajibe

بالا