[ گفت و گو ] - ارشـــد 92

abolfazlealavi

عضو جدید
سلام

اگر حجم برابر باشه کار فرایند انبساط و ترکم صفره اما ممکنه کار محوری داشته باشیم مثلا بوسیله ی همزن کار به سیال بدیم که بدون تغییر حجم هم ممکنه.پس گزینه 4 درسته
در مورد کندانسور کتاب هلمن فقط کندانسور رو در شرایط ارام بررسی کرده در شرایط درهم و بافی رژیم های جریان گمانم توی یه کتاب خونده بودم (همواره کندانسور افقی بهتر از عمودی هست). احتمال می دم سوالات 40 و 37 حرارت اشتباه باشه.
سوال 114 جرم هم به نظرم اشتباه هست. اگه y=x باشه بازم جداسازی ممکنه مثل نقطه ی سولوتروپیک نظر شما چیه ؟اصلا نمی شه با رابطه ی y و x امکان جداسازی رو بررسی کرد به همین دلیل بتا تعریف شد
سوالات 117 و 125 توی راکتورهم به نظرم غلط میاد.
کلید سوال 70 سیالات هم به نظرم غلط میاد
سوال 126 راکتور هم هر کاری می کنم 1.4 بدست میارم اما جواب زده 1.25. یک مشغوله ذهنی شده کسی اینو حل کرده ؟

من با نظر شما در مورد سوال 114 موافقم ولی دلیل اشتباهش اینه که وقتی تو رابطه تعادلی که میشه Y=BX/(1+(B-1)X) وقتی شرط B کوچکتر از یک رو اعمال کنیم میشه Y<X و وقتی شرط B=1 رو اعمال کنیم میشه Y=X بنابراین هر دو گزینه درسته . در ضمن اینجا Y , X داریم نه y,x ...

fulcrum

عضو جدید
اقای علوی نه. اگر b<1 باشه بسته به وضعیت x اگه کوچکتر از 1 باشه y/x<1 می شه و اگه x>1 باشه y/x>1 میشه.در مورد x=y این مورد به تصریح پارسه و مک کیب و راهیان در نقاطی که تای لاین عمدی هست (نقاط سولوتروپیک) اگه واقع بشه مانع جداسازی نیست در نقاط انتهایی که دو فازی تمام می شه (نقطه پلیت) جداسازی امکان پذیر نیست.
سوال 126 راکتور کسانی که می گن 1 اعلام کنند
(منظور من از ایکس و وای ایکس و وای بزرگ هست)

آخرین ویرایش:

zahra_am68

کاربر فعال
گزینه 1 میشه.چون وقتی میخوای درصد تبدیل رو حساب کنی باید فرمول مربوط به تغییر حجمو بذاری.

دقیقا
اول از فرمول C = C[SUB]0 [/SUB](1-x/1 - 0.5x درصد تبدیل رو بدست میاریم
بعد از فرمول V =V0(1+(-0.5 * x)) حجم رو محاسبه می کنیم

سوال 114 جرم یه چایی از راهیان نوشته بود بتا 1 صرفا به معنای نقطه پلیت نیست و ممکنه شیب خطوط رابط تغییر کرده باشه!
نمیدونم درسته کلید یا نه اما من دقیقا اینو خوندم که وقتی بتا 1 هست حتما نقطه پلیت نیست
اما اگه اشاره کنه فلان نقطه پلیته حتما بتا صفر میشه

bad..boy

عضو جدید
دقیقا
اول از فرمول C = C[SUB]0 [/SUB](1-x/1 - 0.5x درصد تبدیل رو بدست میاریم
بعد از فرمول V =V0(1+(-0.5 * x)) حجم رو محاسبه می کنیم

سوال 114 جرم یه چایی از راهیان نوشته بود بتا 1 صرفا به معنای نقطه پلیت نیست و ممکنه شیب خطوط رابط تغییر کرده باشه!
نمیدونم درسته کلید یا نه اما من دقیقا اینو خوندم که وقتی بتا 1 هست حتما نقطه پلیت نیست
اما اگه اشاره کنه فلان نقطه پلیته حتما بتا صفر میشه

اینایی که گفتی راجع به k هست نه بتا ( ضریب توزیع Y/X=k).................................

mojii_joon

عضو جدید
کی میاد این اردیبهشت پس،ما رو باش خیال میکردیم کنکور بدیم راحت میشیم.این فاصله 100 روز تا نتایج اولیه که بدتره.به نظرم باید جوابشو از کنکور کارشناسی سریع تر بدن.تو مملکت ما برعکسه

abolfazlealavi

عضو جدید
اقای علوی نه. اگر b<1 باشه بسته به وضعیت x اگه کوچکتر از 1 باشه y/x<1 می شه و اگه x>1 باشه y/x>1 میشه.در مورد x=y این مورد به تصریح پارسه و مک کیب و راهیان در نقاطی که تای لاین عمدی هست (نقاط سولوتروپیک) اگه واقع بشه مانع جداسازی نیست در نقاط انتهایی که دو فازی تمام می شه (نقطه پلیت) جداسازی امکان پذیر نیست.
سوال 126 راکتور کسانی که می گن 1 اعلام کنند
(منظور من از ایکس و وای ایکس و وای بزرگ هست)

خب پس میتونیم نتیجه بگیریم که 3 گزینه میتونه جواب باشه ؟؟
در ضمن در نقطه سولوترپیک B یک نیست...

milad irani

عضو جدید
دوستان عزیز لطفا تا روز یکشنبه اعتراض خودتون رو در مورد سوالات زیر ارسال کنید تا بیچاره نشیم
سوالات و گزینه ها رو بر مبنای دفترچه A مینویسم
1-سوال 31 انتقال حرارت:این سوال دو گزینه صحیح دارد...هم گزینه اول که پاسخ کلید نیز هست و هم گزینه دوم...گزینه دوم طبق نمودار صفحه 500 کتاب هلمن صحیح است چرا که در این نمودار شیب نمایانگر ضریب انتقال حرارت میباشد که با افزایش اختلاف دمای سیال و دیواره کاهش می یابد
2-سوال 32 انتقال حرارت:طبق مباحث ذکر شده در بخش هدایت کتاب هلمن در کره ها و استوانه ها مقدار انتقال حرارت وابسته به شعاع نبوده و در تمام شعاع ها ثابت و یکسان است،طبق همین اصل با برابر قراردادن رابطه فوریه در دو شعاع خواسته شده و قرار دادن R وR/2 در رابطه مساحت ها متوجه میشیم که پاسخ-البته اگر صورت سوال نسبت گرادیان در سطح به گرادیان در نصف شعاع را بخواهد-گزینه 3 خواهد شد در غیر اینصورت پاسخ در گزینه ها نیست چرا که گرادیان در نصف شعاع 4 برابر گرادیان در سطح است...عین همین سوال در آزمون ششم ماهان هم آمده که البته انجا برای استوانه بود که فرقی در اصل قضیه نمیکند
3-سوال 34 حرارت:کارایی ایده آل "فقط"مربوط به جریان ناهمسو نیست چرا که در مواقعی -شاید بسیار از مواقع-جریان متقاطع کارآیی بسیار ایده آلی را میدهد پس گزینه 3 اشتباه است پس گزینه تمام موارد نیز نمیتواند پاسخ این سوال باشد...صحیح ترین گزینه به نظر من گزینه 2 است...لازم به ذکر است که من دقیقا این سوال رو از جناب دکتر فرهادی از اساتید دانشگاه شریف هم پرسیدم که ایشون هم همین جواب رو دادن
4-سوال 37 حرارت:بنده در منابع اصلی کنکور هیچ نشانه ای برای این سوال پیدا نکردم به همین دلیل از جناب دکتر فرهادی پاسخ رو جویا شدم که فرمودن حتما و حتما میبایست به جزئیات کندانسور اشاره شود چرا که در شرایط مختلف ممکن است جریان آرام برای کندانسورهای عمودی بهتر باشه و بر عکس...در واقع صورت سوال ابهام دارد البته در حال حاضر در صنعت برای جریانهای آرام کندانسور عمودی طراحی میکنن که خب معمولا کنکور ارشد به این چیزها کاری ندارد
5-سوال 38 حرارت:این سوال فقط به کوتاه شدن لوله اشاره کرده در حالیکه برای اظهار نظر پیرامون توسعه یافتگی دمایی طبق فرمول موجود در کتاب به قطر لوله،شرایط موثر بر عدد پرانتل و عدد رینولدز هم نیاز داریم و نمیتوان فقط با تکیه بر اطلاعات طولی در این مورد اظهار نظر کرد چرا که ممکن از قطر لوله بسیار کم باشد یا عدد رینولدز خیلی پائین باشد...پس گزینه 2 والبته گزینه 4 صحیح نخواهند بود
6-سوال 39 حرارت:در فرآیند چگالش مبنای محاسبات و آزمایشات سطح در تماس با بخار میباشد و طبق سوالی که در کنکور سال 90 آمده قسمتی که با بخار در تماس است را باید زبر کنیم تا بعد از کندانس شدن ما تا حد ممکن از ایجاد جریان لایه ای-افزایش ضخامت لایه مرزی-که منجر به کاهش ضریب انتقال حرارت میگردد جلوگیری کنیم...مطلقا سطح داخلی لوله تاثیر گذار نخواهد...پس گزینه 1 صحیح است
7-سوال 40 حرارت:اشتباه این سوال نیز کاملا "تابلو و بدیهی است چرا که با افزایش طول راندمان صد در صد کاهش می یابد...فقط گزینه 2 صحیح است
8-سوال 128 راکتور:طبق روابط کتاب مرجع-لاتین لونشپیل صفحه 55-گزینه 1 صد در صد صحیح است...به هیچ وجه توان عدد نپر مثبت نمیشود
سپاس از همکاری دوستان

zahra_am68

کاربر فعال
دوستان عزیز لطفا تا روز یکشنبه اعتراض خودتون رو در مورد سوالات زیر ارسال کنید تا بیچاره نشیم سوالات و گزینه ها رو بر مبنای دفترچه A مینویسم 1-سوال 31 انتقال حرارت:این سوال دو گزینه صحیح دارد...هم گزینه اول که پاسخ کلید نیز هست و هم گزینه دوم...گزینه دوم طبق نمودار صفحه 500 کتاب هلمن صحیح است چرا که در این نمودار شیب نمایانگر ضریب انتقال حرارت میباشد که با افزایش اختلاف دمای سیال و دیواره کاهش می یابد 2-سوال 32 انتقال حرارت:طبق مباحث ذکر شده در بخش هدایت کتاب هلمن در کره ها و استوانه ها مقدار انتقال حرارت وابسته به شعاع نبوده و در تمام شعاع ها ثابت و یکسان است،طبق همین اصل با برابر قراردادن رابطه فوریه در دو شعاع خواسته شده و قرار دادن R وR/2 در رابطه مساحت ها متوجه میشیم که پاسخ-البته اگر صورت سوال نسبت گرادیان در سطح به گرادیان در نصف شعاع را بخواهد-گزینه 3 خواهد شد در غیر اینصورت پاسخ در گزینه ها نیست چرا که گرادیان در نصف شعاع 4 برابر گرادیان در سطح است...عین همین سوال در آزمون ششم ماهان هم آمده که البته انجا برای استوانه بود که فرقی در اصل قضیه نمیکند 3-سوال 34 حرارت:کارایی ایده آل "فقط"مربوط به جریان ناهمسو نیست چرا که در مواقعی -شاید بسیار از مواقع-جریان متقاطع کارآیی بسیار ایده آلی را میدهد پس گزینه 3 اشتباه است پس گزینه تمام موارد نیز نمیتواند پاسخ این سوال باشد...صحیح ترین گزینه به نظر من گزینه 2 است...لازم به ذکر است که من دقیقا این سوال رو از جناب دکتر فرهادی از اساتید دانشگاه شریف هم پرسیدم که ایشون هم همین جواب رو دادن 4-سوال 37 حرارت:بنده در منابع اصلی کنکور هیچ نشانه ای برای این سوال پیدا نکردم به همین دلیل از جناب دکتر فرهادی پاسخ رو جویا شدم که فرمودن حتما و حتما میبایست به جزئیات کندانسور اشاره شود چرا که در شرایط مختلف ممکن است جریان آرام برای کندانسورهای عمودی بهتر باشه و بر عکس...در واقع صورت سوال ابهام دارد البته در حال حاضر در صنعت برای جریانهای آرام کندانسور عمودی طراحی میکنن که خب معمولا کنکور ارشد به این چیزها کاری ندارد 5-سوال 38 حرارت:این سوال فقط به کوتاه شدن لوله اشاره کرده در حالیکه برای اظهار نظر پیرامون توسعه یافتگی دمایی طبق فرمول موجود در کتاب به قطر لوله،شرایط موثر بر عدد پرانتل و عدد رینولدز هم نیاز داریم و نمیتوان فقط با تکیه بر اطلاعات طولی در این مورد اظهار نظر کرد چرا که ممکن از قطر لوله بسیار کم باشد یا عدد رینولدز خیلی پائین باشد...پس گزینه 2 والبته گزینه 4 صحیح نخواهند بود 6-سوال 39 حرارت:در فرآیند چگالش مبنای محاسبات و آزمایشات سطح در تماس با بخار میباشد و طبق سوالی که در کنکور سال 90 آمده قسمتی که با بخار در تماس است را باید زبر کنیم تا بعد از کندانس شدن ما تا حد ممکن از ایجاد جریان لایه ای-افزایش ضخامت لایه مرزی-که منجر به کاهش ضریب انتقال حرارت میگردد جلوگیری کنیم...مطلقا سطح داخلی لوله تاثیر گذار نخواهد...پس گزینه 1 صحیح است 7-سوال 40 حرارت:اشتباه این سوال نیز کاملا "تابلو و بدیهی است چرا که با افزایش طول راندمان صد در صد کاهش می یابد...فقط گزینه 2 صحیح است 8-سوال 128 راکتور:طبق روابط کتاب مرجع-لاتین لونشپیل صفحه 55-گزینه 1 صد در صد صحیح است...به هیچ وجه توان عدد نپر مثبت نمیشود سپاس از همکاری دوستان
سوال 128 که اصلا از پایه واساس اشتباهه آخه توی واکنش سری همیشه مرحله ای که سرعتش کمتره تعیین کننده غلظت محصول نهاییه یعنی توانش باید منفی هفت دهم باشه یعتی هیچکدوم از گزینه ها درست نیست

milad irani

عضو جدید
سوال 128 که اصلا از پایه واساس اشتباهه آخه توی واکنش سری همیشه مرحله ای که سرعتش کمتره تعیین کننده غلظت محصول نهاییه یعنی توانش باید منفی هفت دهم باشه یعتی هیچکدوم از گزینه ها درست نیست

شما اگر به صفحه 55 کتاب لاتین لونشپیل مراجعه کنید،میبینید که در واکنشهای سری در راکتورهای ناپیوسته و لوله ای اگه یکی از ثابتهای سرعت از دیگری خیلی بزرگتر باشد رابطه به شکلی در میاد که توان عدد نپر "منفی ثابت بزرگتر" خواهد شد

zahra_am68

کاربر فعال
شما اگر به صفحه 55 کتاب لاتین لونشپیل مراجعه کنید،میبینید که در واکنشهای سری در راکتورهای ناپیوسته و لوله ای اگه یکی از ثابتهای سرعت از دیگری خیلی بزرگتر باشد رابطه به شکلی در میاد که توان عدد نپر "منفی ثابت بزرگتر" خواهد شد

پس چرا توی کتاب پوران پژوهش ثابت کوچکترو نوشته؟ البته خود منم روی این حساب که توان نپر منفی میشه همون 1 رو زدم

fulcrum

عضو جدید
در مورد سولوتروپیک و جرم اشتباه از من بود علوی با این احتساب گزینه 2 درست هست یعنی بتا =1 چون بر خلاف باقی حالات در این حالت اصلا جداسازی نمی تونه صورت بگیره چون اساسا منطقه دو فازی نداریم.
یک سری اعمال نظر در فرمایشات دوست محرت
2-سوال 32 انتقال حرارت:طبق مباحث ذکر شده در بخش هدایت کتاب هلمن در کره ها و استوانه ها مقدار انتقال حرارت وابسته به شعاع نبوده و در تمام شعاع ها ثابت و یکسان است،طبق همین اصل با برابر قراردادن رابطه فوریه در دو شعاع خواسته شده و قرار دادن R وR/2 در رابطه مساحت ها متوجه میشیم که پاسخ-البته اگر صورت سوال نسبت گرادیان در سطح به گرادیان در نصف شعاع را بخواهد-گزینه 3 خواهد شد در غیر اینصورت پاسخ در گزینه ها نیست چرا که گرادیان در نصف شعاع 4 برابر گرادیان در سطح است...عین همین سوال در آزمون ششم ماهان هم آمده که البته انجا برای استوانه بود که فرقی در اصل قضیه نمیکند
وقتی تولید حرارت داشته باشیم به تناسب مکعب شعاع تولید حرارت و به تناسب مربع شعاع انتقال حرارت رسانشی داریم لذا معادله حرارت در شعاع های مختلف متفاوت هست. این سوال رو ابتدا درست زدم بعد غلطش کردم (ای شانس!)
3-سوال 34 حرارت:کارایی ایده آل "فقط"مربوط به جریان ناهمسو نیست چرا که در مواقعی -شاید بسیار از مواقع-جریان متقاطع کارآیی بسیار ایده آلی را میدهد پس گزینه 3 اشتباه است پس گزینه تمام موارد نیز نمیتواند پاسخ این سوال باشد...صحیح ترین گزینه به نظر من گزینه 2 است...لازم به ذکر است که من دقیقا این سوال رو از جناب دکتر فرهادی از اساتید دانشگاه شریف هم پرسیدم که ایشون هم همین جواب رو دادن
نظر من تقریب ایده ال مبدل با جریان ناهمسو هست البته گاهی نیز جریان همسو درست هست. منظور از ایده ال ایده ال حرارتی است.نه کاربردی. جریان ناهمسو محرکه متوسط بیشتری برای انتقال حرارت ایجاد می کنه
گزینه ی 1 که مشکلی نداره مگر اینکه بخواهی بسیار ریز بشی توی سوال خب می تونی بگی همیشه لزومی نداره سیال خورنده در لوله جاری بشه شاید باقی پارامترها رو دخیل کنیم مجبور بشیم خارج لوله جاری کنیم مثلا بگیم شاید سیال خارج از لوله رادیو اکتیو یا بسیار سمی باشه که نفوذش از مبدل باعث خسارت بشه یا به استرس خارج از مبدل حساس باشه و ...
5-سوال 38 حرارت:این سوال فقط به کوتاه شدن لوله اشاره کرده در حالیکه برای اظهار نظر پیرامون توسعه یافتگی دمایی طبق فرمول موجود در کتاب به قطر لوله،شرایط موثر بر عدد پرانتل و عدد رینولدز هم نیاز داریم و نمیتوان فقط با تکیه بر اطلاعات طولی در این مورد اظهار نظر کرد چرا که ممکن از قطر لوله بسیار کم باشد یا عدد رینولدز خیلی پائین باشد...پس گزینه 2 والبته گزینه 4 صحیح نخواهند بود
تقریب مهندسی رو می تونی بوسیله ی طول کوتاه لوله بزنی. از طرفی گزینه های سه و یک مطلقا درست هستند به راحتی می شه 4 رو پذیرفت.
6-سوال 39 حرارت:در فرآیند چگالش مبنای محاسبات و آزمایشات سطح در تماس با بخار میباشد و طبق سوالی که در کنکور سال 90 آمده قسمتی که با بخار در تماس است را باید زبر کنیم تا بعد از کندانس شدن ما تا حد ممکن از ایجاد جریان لایه ای-افزایش ضخامت لایه مرزی-که منجر به کاهش ضریب انتقال حرارت میگردد جلوگیری کنیم...مطلقا سطح داخلی لوله تاثیر گذار نخواهد...پس گزینه 1 صحیح است
این سوال رو منم غلط زدم. ولی قانع شدم
توجیه اصلی
هنگام کندانس شدن در دیوار سرد یک دیوار سرد داری در یک دمای زیر که زیر کردن باعث ایجاد چگالش قطره ای و افزایش سطح و انتقال حرارت می شه اما در کندانسور شما یک انتقال حرارت بین سیال درون لوله و خود لوله دارید که غالبا کمتر از کندانس سیال خارج لوله هست به خاطر همین وقتی این محرکه نمی تونه بیرون دیوار رو ارضا کنه شما خارج دیوار ضریب انتقال حرارت رو چند برابر هم بکنید باز تاثیری نداره چون مقاومت و مشکل اصلی در انتقال حرارت به خاطر مقاومت انتقال حرارت از دیواره به سیال درون لوله هست.
7-سوال 40 حرارت:اشتباه این سوال نیز کاملا "تابلو و بدیهی است چرا که با افزایش طول راندمان صد در صد کاهش می یابد...فقط گزینه 2 صحیح است
8-سوال 128 راکتور:طبق روابط کتاب مرجع-لاتین لونشپیل صفحه 55-گزینه 1 صد در صد صحیح است...به هیچ وجه توان عدد نپر مثبت نمیشود
صحیح می فرمایید
4-سوال 37 حرارت:بنده در منابع اصلی کنکور هیچ نشانه ای برای این سوال پیدا نکردم به همین دلیل از جناب دکتر فرهادی پاسخ رو جویا شدم که فرمودن حتما و حتما میبایست به جزئیات کندانسور اشاره شود چرا که در شرایط مختلف ممکن است جریان آرام برای کندانسورهای عمودی بهتر باشه و بر عکس...در واقع صورت سوال ابهام دارد البته در حال حاضر در صنعت برای جریانهای آرام کندانسور عمودی طراحی میکنن که خب معمولا کنکور ارشد به این چیزها کاری ندارد
البته با این فرمایش موافقم از طرفی فکر کنم اشاره بیشتر به جزئیات خارج از رسم برگزاری کنکور ارشد که با تقریب و کلیات مفاهیم همراه هست باشه.تو مرحله طراحی بسیاری از مواقع کندانسور های عمودی طراحی و استفاده می شه.
____________________________________________________________________________________________________________________________
دوستان عزیز کنکور بیو تکنولوژی ، سوالات 32 و 36 کنکور بیوتکنولوژی رو توجه کنند . مثل اینکه کلیدشون مشکل داره

milad irani

عضو جدید
1-وقتی تولید حرارت داشته باشیم به تناسب مکعب شعاع تولید حرارت و به تناسب مربع شعاع انتقال حرارت رسانشی داریم لذا معادله حرارت در شعاع های مختلف متفاوت هست. این سوال رو ابتدا درست زدم بعد غلطش کردم (ای شانس!)
2-نظر من تقریب ایده ال مبدل با جریان ناهمسو هست البته گاهی نیز جریان همسو درست هست. منظور از ایده ال ایده ال حرارتی است.نه کاربردی. جریان ناهمسو محرکه متوسط بیشتری برای انتقال حرارت ایجاد می کنه
گزینه ی 1 که مشکلی نداره مگر اینکه بخواهی بسیار ریز بشی توی سوال خب می تونی بگی همیشه لزومی نداره سیال خورنده در لوله جاری بشه شاید باقی پارامترها رو دخیل کنیم مجبور بشیم خارج لوله جاری کنیم مثلا بگیم شاید سیال خارج از لوله رادیو اکتیو یا بسیار سمی باشه که نفوذش از مبدل باعث خسارت بشه یا به استرس خارج از مبدل حساس باشه و ...
3-تقریب مهندسی رو می تونی بوسیله ی طول کوتاه لوله بزنی. از طرفی گزینه های سه و یک مطلقا درست هستند به راحتی می شه 4 رو پذیرفت.
4-این سوال رو منم غلط زدم. ولی قانع شدم
توجیه اصلی
هنگام کندانس شدن در دیوار سرد یک دیوار سرد داری در یک دمای زیر که زیر کردن باعث ایجاد چگالش قطره ای و افزایش سطح و انتقال حرارت می شه اما در کندانسور شما یک انتقال حرارت بین سیال درون لوله و خود لوله دارید که غالبا کمتر از کندانس سیال خارج لوله هست به خاطر همین وقتی این محرکه نمی تونه بیرون دیوار رو ارضا کنه شما خارج دیوار ضریب انتقال حرارت رو چند برابر هم بکنید باز تاثیری نداره چون مقاومت و مشکل اصلی در انتقال حرارت به خاطر مقاومت انتقال حرارت از دیواره به سیال درون لوله هست.

1-موافقم...همین امروز صبح متوجه اشتباه افتضاحم شدم

2-در مورد بحث جریان ناهمسو با توجه به توضیحات دکتر فرهادی و مطالعات بنده در زمینه مبدلها،همانطور که عرض کردم کارآیی ایده آل "فقط" مربوط به جریان ناهمسو نیست...در نظر بگیرید که استفاده از کلمه "فقط" به طور قطع و یقین باعث اشتباه بودن این گزینه میشود...در صنعت مبدل فشرده و مبدلهای با جریان متقاطع در بسیاری از موارد نسبت به مبدل با جریان ناهمسو کارآیی ایده آل تری را ارائه میکنن...اگر از کلمه "فقط" استفاده نشده بود مسلما این گزینه هم میتوانست صحیح باشد...در مورد سیال خورنده میتوانید به کتاب هلمن مراجعه کنید که در انجا ذکر شده که سیال خورنده میبایست داخل لوله باشد..اگر شرایطی را سراغ دارید که در آن سیال خورنده در قسمت پوسته جریان پیدا میکند لطفا اینجا ذکر کنید

3-اگر سوال به قطر لوله اشاره کرده بود مثلا میگفت قطر لوله هم به اندازه کافی بزرگ است یا نسبت به طول لوله بزرگتر است اونموقع میشد به قول شما تقریب مهندسی زد اما مسلما در همین تقریب مهندسی نیز باید وضعیت پارامترهای مورد نظر مشخص باشد تا همینطور روی هوا تقریب نزنیم...بله این سوال دو گزینه صحیح دارد و دلیل نمیشود به دلیل صحیح بودن دوگزینه حتما گزینه 3 هم صحیح باشد

4-حتی اگر فرمایش شما درست باشه،بعد از کندانس شدن بخار لایه ی نازک ایجاد شده مقاومتی به مراتب بیشتر از مقاومت بین آب درون لوله و دیواره ایجاد میکند که مسلما تاثیر بزرگتری بر روی فرآینده چگالش میگذارد و همینطور اگر جریان درون لوله به اندازه کافی متلاطم باشد زبر کردن جداره داخلی تاثیر چندانی روی ضریب انتقال حرارت نخواهد داشت در واقع اگر در سوال به جریان آرام درون لوله اشاره میشد شاید میشد به توجیه شما استناد کرد

MK264

کاربر بیش فعال
دوستان عزیز کنکور بیو تکنولوژی ، سوالات 32 و 36 کنکور بیوتکنولوژی رو توجه کنند . مثل اینکه کلیدشون مشکل داره
منم این دو سوال بیو رو مشکل دارم باهاشون، سوال 32 باید یک راکتور میکس و بعدش یک راکتور پلاگ به صورت سری باشه اما تو کلید برعکسه یعنی اول یک پلاگه و بعد میکس.
سوال 36 هم نسبت تولید توی خود واکنش 2 به 1 هست پس نسبت K هم باید 1 باشه.

mahdiyeh1367

عضو جدید
منم این دو سوال بیو رو مشکل دارم باهاشون، سوال 32 باید یک راکتور میکس و بعدش یک راکتور پلاگ به صورت سری باشه اما تو کلید برعکسه یعنی اول یک پلاگه و بعد میکس.
سوال 36 هم نسبت تولید توی خود واکنش 2 به 1 هست پس نسبت K هم باید 1 باشه.

دوستاني كه بيو داديد درصداتونو مينويسيد اينجا؟ به نظرتون سوالا چطور بود؟

براي اين دو تا سوال رفيد اعلام كرديد به سازمان سنجش؟

آخرین ویرایش:

fulcrum

عضو جدید
سلام علیکم
براي اين دو تا سوال رفيد اعلام كرديد به سازمان سنجش؟
نه.، تا کی می شه اعمال نظر کرد و ایمیل زد ؟
به شخصه پینشهاد می کنم یک سره ایمیل بزنید سوالات شک دار رو.
حالا یک سوال دیگه از دوستان بایو سوال 39 راکتور با توجه به اینکه غلطت ماده ی A بیشتر از غلظت در سرعت ماکزیمم هست با رسم نمودار معکوس سرعت در برابر غلظت نباید گزینه ی 1 درست باشه( یعنی راکتور مناسب راکتور دوره ای)

mahdiyeh1367

عضو جدید
سلام علیکم
حالا یک سوال دیگه از دوستان بایو سوال 39 راکتور با توجه به اینکه غلطت ماده ی A بیشتر از غلظت در سرعت ماکزیمم هست با رسم نمودار معکوس سرعت در برابر غلظت نباید گزینه ی 1 درست باشه( یعنی راکتور مناسب راکتور دوره ای)

من سوال 39 رو شك كردم نزدم ولي باشه ميرم ميزنم بلكه بررسي كنن
تا فردا فرصت هست..حتما بريد درخواست تجديد نظر بديد

milad irani

عضو جدید
سلام علیکم
لطفا به این لینک مراجعه کنید و بعد از ثبت نام تک به تک اعتراض به سوالات رو ارسال کنید
http://request.sanjesh.org/noetrequest/

mojii_joon

عضو جدید
آقا کسی سوال 50 رو جواب داده؟
اگه سوال مشکل داشته بریم اعتراض بذاریم!!!
راستش من کتابام دیگه تو دسترس نیست اما این سوالو خوب یادمه تو کتاب راهیان ارشد جلد 1 تو درسنامه جوابش هست.جوابش یکم طولانیه و عین همین سوال تو کنکور های مختلف تکرار شده.2500 میشه جواب.سوال مشکلی نداره

gandoman

عضو جدید
بچه ها نظرتون در مورد
سوال 44 حرارت چیه ؟

سوال 100 جرم ؟
سوال 125 و 128 سینتیک ؟

به نظر من که تموم این چن تا سوال اشتب هستن

نظر شما چیه؟؟؟؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود
دوستان ارشدی چطورن؟؟
من میخوام واسه ارشد شروع کنم خوندن
یه راهنمایی بکنید ببینیم از کجا باید شروع کرد.
سپاس گزارم از همکاریتون;)

mojii_joon

عضو جدید
درود
دوستان ارشدی چطورن؟؟
من میخوام واسه ارشد شروع کنم خوندن
یه راهنمایی بکنید ببینیم از کجا باید شروع کرد.
سپاس گزارم از همکاریتون;)
سلام.پیوستنتون به جمع کنکوریها رو تبریک میگم :)
به نظر من اینکه از کی و چطوری شروع کنید به خوندن کاملا بستگی داره به پایه درسیتون در طول دوره لیسانس و اینکه ترم آینده هم واحد دانشگاهی دارید یا فارغ التحصیل هستید
اگر فارغ التحصیل هستید فکر کنم از ابتدای برج 5 شروع کنید و 6 ماه وقت بگذارید میتوانید نتیجه خوب و دلخواهی کسب کنید اما اگر واحد دارید به نظر کم کم شروع کنید و درسهایی رو بخونید که در آنها احساس ضعف میکنید مثلا ترمو و یا مخصوصا سیالات که هر سال سوالاش جوندار تر میشه و یا هر درس دیگه.دو نکته دیگه هم اینکه اگر میخواهید از الان شروع کنید با ساعت مطالعه کم شروع کنید چون در غیر اینصورت دچار خستگی و ناامیدی میشوید به خصوص اینکه کنکور مهندسی شیمی واقعا گسترده است.
نکته دوم هم اینکه به تجربه ثابت شده که اغلب افراد همیشه میتونند یک بار کلیه دروس را به اتمام برسونند ولی کسایی نتیجه میگیرند که مروز هم کرده باشند چون گستردگی مطالب باعث فرار بودن اونها میشه.به خصوص اینکه خوندن بعضی درسها ممکنه خیلی طول بکشه.ساده بگم مرور و دستیابی به تسلط تنها راه قطعی برای موفقیت در کنکور هست.و خوشبختانه وقت زیادی هم نمیگیره.مثلا اگر اتمام کلیه دروس برای بار اول 4 ماه طول بکشه.مرور اول یکماه،مرور دوم 2 هفته و مرور سوم هم چند روز بیشتر طول نمیکشه ولی همین مرور هاست که باعث ایجاد تسلط و موفقیت در کنکور میشه.
امیدوارم بدردتون خورده باشه.
آرزوی موفقیت.

بالا