[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها:smile:
یه سوال:
این سیالات پارسه که میگن خوبه کدومه؟یکیش هس که طاهری نوشته جلدش طوسیه کمرنگه یکیشم هس که صفری فرد نوشته جلدش آبیه.چه فرقی دارن با هم؟:confused:

تا اونجایی که اطلاع دارم همون سیالات چاپ آخر خیلی طرفدار داره که میشه مال صفری فرد.

samane a

عضو جدید
کتاب ریاضی پارسه رو نه نو فروشگاه اینترنتی پارسه پیدا میکنم نه تو کتاب فروشی های شهرمون (ساری)
متاسفانه پارسه تو ساری شعبه نداره
چیکار کنم پس؟ کسی لینک خریدشو داره؟

za-y

عضو جدید
کتاب ریاضی پارسه رو نه نو فروشگاه اینترنتی پارسه پیدا میکنم نه تو کتاب فروشی های شهرمون (ساری)
متاسفانه پارسه تو ساری شعبه نداره
چیکار کنم پس؟ کسی لینک خریدشو داره؟
به نظرم به خود پارسه زنگ بزن بپرس من چه جوری در ساری کتابتون را تهیه کنم

samane a

عضو جدید
به نظرم به خود پارسه زنگ بزن بپرس من چه جوری در ساری کتابتون را تهیه کنم
ممنون
زنگ زدم
گفتن تموم شده چاپش جدیدش آخر تابستون میاد
وااااای من باید حداقل قسمت کاربردیشو تا آخر تابستون تموم کنم
از بچههای ساری کسی اینجا هست ک این کتابو داشته باشه ؟؟

saeed05

کاربر بیش فعال
ممنون
زنگ زدم
گفتن تموم شده چاپش جدیدش آخر تابستون میاد
وااااای من باید حداقل قسمت کاربردیشو تا آخر تابستون تموم کنم
از بچههای ساری کسی اینجا هست ک این کتابو داشته باشه ؟؟
با سلام
می توانید از جزوه ی کاربرد ریاضیات پارسه استفاده کنید تا کتابش رو تهیه کنید.
یا اینکه من شنبه احتمالا میرم گرگان، اونجا شاید کتابش باشه، اگه خواستین تو پپیام خصوصی بگین بهم ، تو مسیرمه شاید کتابشو داشتن اونجا

samane a

عضو جدید
با سلام
می توانید از جزوه ی کاربرد ریاضیات پارسه استفاده کنید تا کتابش رو تهیه کنید.
یا اینکه من شنبه احتمالا میرم گرگان، اونجا شاید کتابش باشه، اگه خواستین تو پپیام خصوصی بگین بهم ، تو مسیرمه شاید کتابشو داشتن اونجا
خیلی ممنون

samane a

عضو جدید
کتاب پارسه اگر بدستت رسید که هیچ وگرنه مثال های حل شده رفیع زاده یا نیک اذر بخون بعدم راهیان بخون
در کل فقط فصل مدلینگش زیاد فرق داره...
امیدوارم برسه
این دو تا کتابم قبلا داشتم ولی خوندنش واسم سخت بود
پارسه رو ندیدم ولی رو حساب سفارش یکی از دوستام دنبالشم

dac_ali

عضو جدید
سوالات ارشد

سوالات ارشد

از دوستان کسی سوالات آزمون (مهندسی شیمی کد1257) سال های 83 و 85 داره ممنون میشم اینجا بذاره یا لینک بده
با تشکر:gol:

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
این که زده دکترا نوبت اول نوبت دوم واسه هر نوبت چه درسایی امتحان میگیرن؟
سلام...هر دو نوبت یکیه مواد امتحانیش....اینکه چه درسهایی قراره جز امتحان باشه رو سنجش گفته 15 مرداد برای همه رشته ها مواد درسی رو اعلام میکنه....

samane a

عضو جدید
دوستان برنامه تونو تغییر میدین؟ یا طبق همون روال برنامه ریزی شده از حالا تا اردیبهشت میخونید؟
بنظرم خیلی خسته کننده میشه
دوستان لطفا با نظراتتون به بقیه کمک کنید واسه یه تصمیم و برنامه درست

آخرین ویرایش:

parsakhoshmel

عضو جدید
دوستان برنامه تونو تغییر میدین؟ یا طبق همون روال برنامه ریزی شده از حالا تا اردیبهشت میخونید؟
بنظرم خیلی خسته کننده میشه
دوستان لطفا با نظراتتون به بقیه کمک کنید واسه یه تصمیم و برنامه درست
به نظر من ک خیلیه از الان تا اردیبهشت بخوایم بخونیم ...... ده ماه میشه و خیلی زمان زیادیه
اگه میدونید ک خسته نمیشید ادامه بدید ولی یکم مشکله ... من خودم ک برنامم رو تغییر میدم

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اولین بار هست تو این چندسال اخیر که کنکور ارشد اردیبهشت ماه قرار هست برگزار بشه به همین دلیل شاید کسی نتونه برنامه نزدیک به واقعیتی همچون سالهای گذشته به کسی بده.من بدبین نیستم ولی الکی هم خوشبین نمیشم.
من یه نظری دارم که اگه خودم جای شما بودم این کار میکردم.این درست نیست چون تاریخ کنکور عقب تر رفته شما دست از خوندن بردارید.اگه یه جور دیگه فکر کنید ممکنه بگید باز هم باید بخونیم .مثلا طبق روال سالهای گذشته اکثر داوطلبین قید یک ترم دانشگاه خودشون رو میزدن(یعنی اینکه کمتر به درسهای دانشگاهشون میپرداختن و کمتر سر کلاس درس دانشگاهشون میرفتن کمتر برای درسهای ترمشون وقت میذاشتن و کاستی معدل برای یک ترم براشون اهمیتی نداشت ولی الان دو ترم باید شما درگیر باشید و نیمتونید هر کاری که با یک ترم انجام میدین رو با دو ترم هم انجام بدین و این خطرناکه .البته من قبلش هم گفتم اکثرا این کار رو میکنن ولی الزامی نداره همه این کار کنن)ولی الان باید قید دو ترم از دانشگاه رو بزنن تا بتونن نتیجه بگیرن.

من نظرم این هست که شما در تابستان و وقت باقیمانده با فراغ بال و اسایش خاطر به یاد گرفتن ادامه دهید (دقت کنید یاد گرفتن ،نه خوندن تنها) و برنامه مناسبی که با روحیه و علاقه شما سازگار هست تنظیم کنید و سعی کنید طبق یک زمان بندی جدید درسها رو به اتمام برسونید و دوره کنید مثلا اگر سالهای پیش قرار بر این بوده که تابستان حداقل یک دور کنیم و پاییز هم یک دور و زمستان مرور مطالب حالا شما فرصت دارید بازه تمام کردن دروستون رو بر حسب نیاز طولانی کنید هر چند من موافق طولانی شدن زمان دوره نیستم ولی یه مقداری نسبت با سالهای پیش شما میتونید با تانی بیشتری کار کنید البته من از تمام کردن های خیلی سریع هم بیزارم چون شما وقتی چندبار کتاب انتقال جرم رو میخونید اگه ادم کم حوصله ای باشید ممکنه ضربه بخورین و مثلا در دوره سوم یا چهارم مطالبی که قبلا فرا گرفته اید رو نمیخونین و به خیال اینکه همه چیز یاد گرفته اید و فقط سرسری از مباحث رد میشین و روزهای نزدیک به امتحان متوجه میشید که این همه دور همش کلاه گذاشتن سر خودتون بوده و ارزشی نداشته.

خیلی هم چیزی فرق نکرده برای اونایی که دنبال موفقیت در ازمون سراسری هستن.بجای نیمه بهمن احتمالا به نیمه اردیبهشت منتقل شده.اکثر داوطلبان کنکور هر چند از تابستان در سالهای پیش شروع میکردن ولی همیشه اکثرا گلایه داشتن که اگه مثلا یک ماه دیگه وقت داشتن رکورد تمام کنکورهای عالم رو میزدن و فلان درس رو فلان درصد میزدن و غیره بنظرم تا بهمن طبق یه روال عادی جلو برید انگار که تا اون موقع باید همه چیز خونده باشید چون همون موقع درگیر امتحانات پایان ترم هم هستید و از دوباره انتخاب واحد برای شروع ترم جدید .پس میبینید که تا بهمن باید درسهاتون رو خونده باشید . و از اسفندماه کار مرور و دوره و خلاصه نویسی و هرچه که من اسمشو نمیدونم رو شروع کنید که باز هم می بینید وقت کافی دارین برای مرور و ته نشینی همه مطالب.
چون یکماه بعد عیدنوروز فرا میرسه .خوشگذرونی ها و دیدو بازدید ها شروع میشه ولی باید کنترل بشه و در نهایت چشم برنهادن فرا رسیدن اردیبهشت.یعنی شما دو ماه و نیم تقریبا فرصت دارین مطالب رو جمع کنین.به طور غیررسمی دقیقا همون کاری که بچه ها در سالهای قبل از آبان یا اذر ماه شرع به جمع بندی میکردن.
نوشتم طولانی شد ببخشید .اگه دوستان سال قبل یا امسال ایرادی دارن بگن تا بچه ها بتونن با تمرکز به یه برنامه ریزی صحیح برسن و همون رو انجام بدن و هی کاسه چه کنم دست نگیرن.
ممنونم از دوستانم

baran mehr

عضو جدید
دوستان به نظرتون حالاکه تایم مطالعه بیشترشده نبایدتغییری تومنابع مطالعاتیمون بدیم ومرجع اصلیمون کتب دانشگاهی باشه؟؟؟یاطبق روال قبل به درسنامه های کتابای تست اکتفاکنیم؟؟؟

samane a

عضو جدید
دوستان به نظرتون حالاکه تایم مطالعه بیشترشده نبایدتغییری تومنابع مطالعاتیمون بدیم ومرجع اصلیمون کتب دانشگاهی باشه؟؟؟یاطبق روال قبل به درسنامه های کتابای تست اکتفاکنیم؟؟؟
منم داشتم به همین فکر میکرد م
خیلی خوب میشه اگه بتونیم رفرنس هم بخونیم( هم رفرنس هم کتاب خلاصه مباحث و تست)
ولی بنظرم تایم زیاد خوندن ممکنه خسته کننده باشه و خدای نکرده آخرا دیگه نتونیم و نکشیم
موندم چیکار کنم !!!

za-y

عضو جدید
واقعا که !!!! کلی بچه ها برنامه ریزی کردن یه دفعه میان با یه تصمیم ببخشید احمقانه برنامه 1 میلیون نفرو به هم میریزن
من واقعا خودم نمیدونم منطقی اینه که فعلا بچه ها درس نخونن یا همین طور ادامه بدن؟؟؟
البته حرف های پسر شاه پریان روحیه بخش است فکر کنم بهتره همه مثل ایشون فکر کنن و خیلی به این تصمیمی که گرفته شده کاری نداشته باشن

بالا