[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شما دوستان هنوز گیر کتاب ترمودینامیک جهش هستین.
مگه دوستان سال قبل چی خوندن وقتی این کتاب قرار نبود بیاد.
پوران-پارسه-راهیان به همراه تست های ارشد سال های قبل منابع خوبین.

سلام
آخه خریدیمش دیگه واسه چی از رو کتابای دیگه بخونیم

من توصیه ام اینه که درسای دیگه رو بخونیم تا ترمو بیاد احتمال 90% آذر دستمونه

sambastian

عضو جدید
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید که جواب آزمون های پارسال پارسه(94) رو از کجا تهیه کنم؟ سوالها رو دارم.
واینکه برای عملیات چه کتابی میخونید؟ ازش راضی هستید؟
سوالات رو بزار ما جوابش رو مینویسیم میزاریم سایت
برای پارسه 90 هم سوال هست ج نداره
بنظرم اگر بچه ها هم فکری کنند میشه حل کرد.

huracan07

عضو جدید
سوالات رو بزار ما جوابش رو مینویسیم میزاریم سایت
برای پارسه 90 هم سوال هست ج نداره
بنظرم اگر بچه ها هم فکری کنند میشه حل کرد.
من دفترچه ی سوالا رو دارم . بعید میدونم سوالات بشکل فایل پی دی اف وجود داشته باشن.
سوالا رو بزارم شما جوابشو مینویسید میزارید تو سایت؟ مگه یکی دو ساله که شما جوابشو بذاری هشت تا آزمونه تازه اگه جواب هم بدیم نمیشه گفت قطعا درسته و راهی برای گذاشتنشون اینجا هم نیست حالا میشه درمورد یکی دو سوال همفکری کرد نه هشت آزمون.
اگه جوابا رو گیر آوردم حتما واستون میزارم سوالارو نمیدونم چکار کنم اگه راهی به ذهنتون میرسه بگید که انجام بدم

samane a

عضو جدید
من دفترچه ی سوالا رو دارم . بعید میدونم سوالات بشکل فایل پی دی اف وجود داشته باشن.
سوالا رو بزارم شما جوابشو مینویسید میزارید تو سایت؟ مگه یکی دو ساله که شما جوابشو بذاری هشت تا آزمونه تازه اگه جواب هم بدیم نمیشه گفت قطعا درسته و راهی برای گذاشتنشون اینجا هم نیست حالا میشه درمورد یکی دو سوال همفکری کرد نه هشت آزمون.
اگه جوابا رو گیر آوردم حتما واستون میزارم سوالارو نمیدونم چکار کنم اگه راهی به ذهنتون میرسه بگید که انجام بدم
خب عکس بگیرید ازش و پی دی افش کنید دیگه
من سوال و جواب سه تای آخر پارسه و سنجش رو دارم خاستین بگید بزارم

sanam_el

عضو جدید
دوستان لطفا راجع به ریاضی هم بگید چه کتابی خوبه، من از روی پارسه میخوانم ولی برام جا نمیفته مطلب، به خصوص بخش مدلسازی

dac_ali

عضو جدید
دوستان لطفا راجع به ریاضی هم بگید چه کتابی خوبه، من از روی پارسه میخوانم ولی برام جا نمیفته مطلب، به خصوص بخش مدلسازی

برای مدل سازی بهترین کار اینه که شما اصول کلی رو مطالعه کنید و تست های سراسری سال های قبل مرور کنید...قطعا با دیدن تست ها و نحوه اونها بهتر این صحبت من متوجه میشید.
پیشنهاد من جزوه دستنویس پارسه تو همین انجمن هست اصولی پایه مثل معادلات انرژی و پیوستگی و المانگیری و شرایط مرزی توضیح داده که شما با نکات گفته شده به صورت تشریحی و تستی نحوه بکار بردنشون متوجه میشید و این نیاز به تمرین زیاد داره
دوستانی که امکان ارسال سوالات موسسات رو دارن دریغ نکنند...ممنون میشیم بزارید.
من صد درصد اول ۹۲ پارسه گذاشتم و صد درصد دوم انشاله فردا میزارم
بیست و پنج درصد اول خوشبختانه امروز جمع بندیشو تموم کردم و با آزمونی که از خودم گرفتم بشخصه رازی ام. امیدوارم دوستان هم با برنامه بخوبی پیش برن.

آخرین ویرایش:

خئهی72

کاربر فعال
برای مدل سازی بهترین کار اینه که شما اصول کلی رو مطالعه کنید و تست های سراسری سال های قبل مرور کنید...قطعا با دیدن تست ها و نحوه اونها بهتر این صحبت من متوجه میشید.
پیشنهاد من جزوه دستنویس پارسه تو همین انجمن هست اصولی پایه مثل معادلات انرژی و پیوستگی و المانگیری و شرایط مرزی توضیح داده که شما با نکات گفته شده به صورت تشریحی و تستی نحوه بکار بردنشون متوجه میشید و این نیاز به تمرین زیاد داره
بیست و پنج درصد اول خوشبختانه امروز جمع بندیشو تموم کردم و با آزمونی که از خودم گرفتم بشخصه رازی ام. امیدوارم دوستان هم با برنامه بخوبی پیش برن.

خب جزوه تو انجمن هم همون کتاب ریاضی پارسه هست دیگ

sambastian

عضو جدید
من سوالات سال 90 پارسه رو دارم که جواب نداره

کسانی که مایل هستن بهم پیام بدن با هم فکری این سوالات رو حل کنیم بزاریم سایت از 25 درصد اول شروع مکینیم مسلما.

محبوه

عضو
سلام دوستان

برای کسی مثل من که میخواد از این هفته یه برنامه جدی برای شروع درسا داشته باشه و فارغ التحصیل شده، چه برنامه ای رو پیشنهاد می کنید؟ منظورم اینه که برنامه هفتگی بذارم یا روزانه یا ماهانه و به چه شکل و با چه درسایی؟ مثلا این که بگم تو فلان روزهای مشخص جرم اینقد باید بخونم و اینقد باید تست برنم و حرارت ......و همه درسا به همین نحو؟ یا نه؟ ممنون میشم

dac_ali

عضو جدید

باز هم تشکر برای زحمتی که کشیدید.
من امروز صبح این آزمون تو خونه از خودم گرفتم و نتیجه اش تو تصویر پایین گذاشتم.
بعد از آزمون تمام سوالات و پاسخ نامه رو چک کردم. مخصوصا سوالاتی که غلط زدم و یا نزده بودم.
بنظرم آزمون بسیار بهتری نسبت به آزمون سال 92 پارسه که قبلا حل کرده بودم بود.
سوالات جدید و جالب خوبی داشت.
البته سوالات اشتباه هم چندتا داشت از جمله سوال 32 که رادیکال باید جذر سوم داشته باشه - سوال 66 که شکل رسم شده ارتفاع نادرستی داره - سوال 86 که به اشتباه در پاسخ نامه مقدار 1A به جای 4 قرار داده شده - سوال 118 که ضریب c باید مثبت باشد.
تعدادی از سوالات هم محاسبات ریاضی سختی داشتند که تو آزمون های سراسری کمتر دیده میشه مثل سوال 63 65 106 120
در مجموع آزمون خوبی بود و راضی هستم
دوستان اگر با این درصد ها که اوردم تو آزمون شرکت می کردم بنظرتون رتبم تو چه رنجی بود؟
C360_2015-11-21-17-33-45-972.jpg

samane a

عضو جدید
بعد از آزمون تمام سوالات و پاسخ نامه رو چک کردم. مخصوصا سوالاتی که غلط زدم و یا نزده بودم.
البته سوالات اشتباه هم چندتا داشت از جمله سوال 32 که رادیکال باید جذر سوم داشته باشه - سوال 66 که شکل رسم شده ارتفاع نادرستی داره - سوال 86 که به اشتباه در پاسخ نامه مقدار 1A به جای 4 قرار داده شده - سوال 118 که ضریب c باید مثبت باشد.
تعدادی از سوالات هم محاسبات ریاضی سختی داشتند که تو آزمون های سراسری کمتر دیده میشه مثل سوال 63 65 106 120
دوستان اگر با این درصد ها که اوردم تو آزمون شرکت می کردم بنظرتون رتبم تو چه رنجی بود؟
مشاهده پیوست 253660
آفرین حدود زیر 10
سوالاش خوب بود
ولی اگه حرارت 92 رو زده باشین که مثل من درصد حرارت فیک میشه. چندتایی از ترمو هم مشابه 91 یا 92 بود و حدود6-7 تا سوال ترمو هم جز مواد امتحانی نبود.

dac_ali

عضو جدید
آفرین حدود زیر 10سوالاش خوب بود ولی اگه حرارت 92 رو زده باشین که مثل من درصد حرارت فیک میشه. چندتایی از ترمو هم مشابه 91 یا 92 بود و حدود6-7 تا سوال ترمو هم جز مواد امتحانی نبود.
درسته حق با شماست...تعدادی از سوالات که کم هم نبودن از سوالات سراسری سال های قبل بودن.هرچند این موضوع تو آزمون سراسری هم وجود داره و سوالات تکراری هم داده میشه ترمو چند سوال جز بیست و پنج درصد اول نبودریاضی هم همین شرایط داشت.ترمودینامیک دو سوال اشتباه محاسباتی داشتم که درصد پایین اورد و یکم اعصابو بهم ریختولی قبول دارم این آزمونها با مطالب محدود اصلا ملاک نیست فقط یه روحیه مثبتی رو برا ادامه دادن همین مسیر بهمون میده

samane a

عضو جدید
مشاهده پیوست 253660

رتبه اول آزمون دیروز
Capture.jpg

پیوست ها

• ssss.jpg
    ssss.jpg
    21.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

sanam_el

عضو جدید
این جزوه دست نویس با خود کتاب پارسه فرق داره؟
میشه لینکش رو بگذارید؟

sanam_el

عضو جدید
یک سوال دیگه، کتاب جرم آقای بابایی عملیات واحد هم داره یا فقط جرمه؟
من تا الان از روی پارسه خوندم به نظرتون ارزش داره برم اونو بخرم؟!:confused:

samane a

عضو جدید
یک سوال دیگه، کتاب جرم آقای بابایی عملیات واحد هم داره یا فقط جرمه؟
من تا الان از روی پارسه خوندم به نظرتون ارزش داره برم اونو بخرم؟!:confused:
کتاب عملیات آقای بابایی هنوز نیومده .
مشخص نیست کی بیاد ولی امیدوارم زودتر بیاد
من که پارسه رو ندیدم ولی ندیده میتونم بگم کتاب جرم آقای بابایی یه دونس.محشره.حتما ارزش داره

sanam_el

عضو جدید
کتاب عملیات آقای بابایی هنوز نیومده .
مشخص نیست کی بیاد ولی امیدوارم زودتر بیاد
من که پارسه رو ندیدم ولی ندیده میتونم بگم کتاب جرم آقای بابایی یه دونس.محشره.حتما ارزش داره
یعنی کتاب جرم شون جداست؟
شما خودتون جرم و عملیات چی میخونید؟

xperia10

عضو جدید
سلام دوستان
حال و احوالتون چطوره؟:smile:
چه میکنین با درسا؟ امیدوارم ک خوب پیش بره:)
من همه درسا رو غیر از عملیات و ترمو ی دور تموم کردم
البته با زدن تعداد تستای متوسط:razz:

واسه ترمو منتظرم ک کتاب جهش بیاد اگه ببینم اومدنی نیس با منابع دیگه شروع میکنم
اما راجع به عملیات موندم چی بخونم واقعا؟؟
به کتاب پارسه ک نگاه سرسری انداختم خیلی خوب نبود به نظرم راهیانم ک خیلی نکته وار و سطحی توضیح داده
بعضی از دوستانم کتابای انتشارات هرمزگان و مدرسان رو پیشنهاد دادن ک من هیچ اطلاعی راجبشون ندارم
ممنون میشم اگه کمکم کنین و اطلاعاتتون رو در اختیار بذارین

و ی نکته دیگه
من کنترل پارسه رو خوندم و تستاشم زدم اما به نظرم کافی نبود غیر از کتاب راهیان چه منبعی رو پیشنهاد میکنین
با تشکر:gol::gol:

محبوه

عضو
شماها همون اول که درسنامه رو میخونید تستم میزنید؟ یا بعد از مدتی که مسلط شدین میرین سراغ تست؟

dac_ali

عضو جدید
شماها همون اول که درسنامه رو میخونید تستم میزنید؟ یا بعد از مدتی که مسلط شدین میرین سراغ تست؟

من که جزوه می خونم و تو سری اول تست ها و مثال های حل شده در درس میخونم. برای بار دوم درس جمع بندی میکنم و تست های سراسری حل میکنم.
راجب سوال قبلیتون درباره برنامه ریزی من هر بیست و پنج درصد تو یه ماه گذاشتم ولی برنامه روزانه ندارم فقط یه برنامه کلی که مثلا تا فلان تاریخ این موضوعات بخونم حالا اگه چند روز تفاوت کرد زیلد مهم نیست چون وقت کافی داریم

محبوه

عضو
من که جزوه می خونم و تو سری اول تست ها و مثال های حل شده در درس میخونم. برای بار دوم درس جمع بندی میکنم و تست های سراسری حل میکنم.
راجب سوال قبلیتون درباره برنامه ریزی من هر بیست و پنج درصد تو یه ماه گذاشتم ولی برنامه روزانه ندارم فقط یه برنامه کلی که مثلا تا فلان تاریخ این موضوعات بخونم حالا اگه چند روز تفاوت کرد زیلد مهم نیست چون وقت کافی داریم

ممنونم

ببخشید چند تا سوال دیگه هم دارم:

1-منظورتون از جزوه، چه جزوه ای هست؟
2-هر بخشی رو که برای بار اول میخونید، دقیقا چه مدت بعد بار دوم رو شروع میکنید؟
3-به نظرتون منم وقت دارم ؟ چون هنوز جدی شروع نکردم به درس خوندن

REZA1597

عضو جدید
سلام دوستان
حال و احوالتون چطوره؟:smile:
چه میکنین با درسا؟ امیدوارم ک خوب پیش بره:)
من همه درسا رو غیر از عملیات و ترمو ی دور تموم کردم
البته با زدن تعداد تستای متوسط:razz:

واسه ترمو منتظرم ک کتاب جهش بیاد اگه ببینم اومدنی نیس با منابع دیگه شروع میکنم
اما راجع به عملیات موندم چی بخونم واقعا؟؟
به کتاب پارسه ک نگاه سرسری انداختم خیلی خوب نبود به نظرم راهیانم ک خیلی نکته وار و سطحی توضیح داده
بعضی از دوستانم کتابای انتشارات هرمزگان و مدرسان رو پیشنهاد دادن ک من هیچ اطلاعی راجبشون ندارم
ممنون میشم اگه کمکم کنین و اطلاعاتتون رو در اختیار بذارین

و ی نکته دیگه
من کنترل پارسه رو خوندم و تستاشم زدم اما به نظرم کافی نبود غیر از کتاب راهیان چه منبعی رو پیشنهاد میکنین
با تشکر:gol::gol:

من فقط راهیان دیدم برای کنترل خوبم بود
عملیات هم به نظرم پارسه و راهیان که من خوندم بد نبودن....
پوران هم ترجمه تحت الفظی هست...
مدرسان رو ندیدم

dac_ali

عضو جدید
ممنونم

ببخشید چند تا سوال دیگه هم دارم:

1-منظورتون از جزوه، چه جزوه ای هست؟
2-هر بخشی رو که برای بار اول میخونید، دقیقا چه مدت بعد بار دوم رو شروع میکنید؟
3-به نظرتون منم وقت دارم ؟ چون هنوز جدی شروع نکردم به درس خوندن

جزوات دستنویس پارسه تو تاپیک جزوات مخصوص کارشناسی ارشد
زمان دقیقی نداره ولی تقریبا دو هفته بعد
صددرصد هنوز بیشتر از پنج ماه وقت هست
بنظرم زیاد رو منابع سخت گیر نباشید اینکه چه منبعی براتون مناسبه چیزیه که فقط خودتون میتونید جوابشو پیدا کنید.شروع کنید و وقت بزارید به هدفتون میرسید

بالا