[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام بچه ها خسته نباشید. می خواستم بدونم کسی هست کتاب ترمو امید بابایی رو گرفته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه کسی گرفته کتابش چجوریه مثل حرارتو و جرمش خوبه یا نه ممنون میشم اگه کسی سریع جواب بده.
سلام دوست عزیز
تا جایی که اطلاع دارم کتاب در حال چاپه هنوز توی بازار نیومده

sambastian

عضو جدید
http://s3.picofile.com/file/81948760...D8%AF.pdf.html
http://s3.picofile.com/file/81948848...D8%AF.pdf.html
http://s3.picofile.com/file/81948909...D8%AF.pdf.html
سلام
در مورد بحث آزمون جامعه آماری، تشریح و... همه مهمه اما به نظر من هدف اصلی آزمون شبیه سازی شرایط کنکور و مدیریت آزمون و زمانه و اینکه دستت بیاد چه تستی رو ول کنی و روی چه تستی وقت بزاری بنابراین شباهت نسبی سوالات به کنکور خیلی مهمه البته باید توجه داشت که هیچ آزمونی کاملا شبیه نیست
لینک های بالا آزمون های مدرسانه قراره یکی از دوستان پارسه رو هم برام بیاره اونم بدستم رسید میزارم
دوستان باتجربه لطفا یک ارزیابی از سطح سوالات داشته باشید و نظرتون رو بگید
دوستان کسی آزمون ماهان یا سنجش نداره نمونه شو بزاره؟؟؟؟؟؟

مرسی از اینکه این ازمون ها رو گذاشتید

بقیه دوستان هم اگر آزمونی دارن بزارن

من خودم هم ازمون های پارسه رو نوشتم سوالاتش رو بعد هر ازمون میزارم اینجا

==

در مورد سوالات من یه نگاه کلی ای به ازمون های پارسه و مدرسان داشتم بنظرم مدرسان جواب تشریحی خیلی بهتری داره سوالات پارسه هم فکر نکنم دیگه کیفیت سابق رو داشته باشه و در کل مدرسان بهتره

ولی به نظرم خیلی روی سوالات نباید حساس شد من به شخصه سوالاتی که جدید و عجیب باشن رو ترجیح میدم نسبت به سوالاتی شبیه کنکور که هر سال مشابه آن میاد

goodboy2010

عضو جدید
سلام دوست عزیز
تا جایی که اطلاع دارم کتاب در حال چاپه هنوز توی بازار نیومده

منم فک میکردم نیومده ولی تو سایت خود جهش دارن میفروشن اونم با 10% تخفیف حالا نمیدونم دیگه قضیه چیه!!!
به حر حال فک میکنید که چه جوری باشه ارزش خرید داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟

m@hdi13579

کاربر فعال
منم فک میکردم نیومده ولی تو سایت خود جهش دارن میفروشن اونم با 10% تخفیف حالا نمیدونم دیگه قضیه چیه!!!
به حر حال فک میکنید که چه جوری باشه ارزش خرید داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟
تا جایی که از دوستان شنیدم اون که توی سایته پیش فروشه
بهترین راه برای اطمینان اینه با انتشارات جهش تماس بگیرید
اگه مثل کتابای جرم و حرارت باشه خیلی خوبه
ویژگی کتابای مهندس بابایی سبک تالیفشه اگه همین سبک باشه که احتمالا هست خیلی هم خوبه
ولی توصیه من اینه که فعلا عجله نکنید میتونید با درسای دیگه شروع کنید تا کتاب بیاد توی بازار
من که خودم همین کارو میکنم
خرید کردن حضوری این مزیتو داره که آدم میتونه با یک نگاه اجمالی و مطالعه یک قسمت به صورت رندم یا انتخابی ارزیابی بهتری از کتاب داشته باشه

goodboy2010

عضو جدید
تا جایی که از دوستان شنیدم اون که توی سایته پیش فروشه
بهترین راه برای اطمینان اینه با انتشارات جهش تماس بگیرید
اگه مثل کتابای جرم و حرارت باشه خیلی خوبه
ویژگی کتابای مهندس بابایی سبک تالیفشه اگه همین سبک باشه که احتمالا هست خیلی هم خوبه
ولی توصیه من اینه که فعلا عجله نکنید میتونید با درسای دیگه شروع کنید تا کتاب بیاد توی بازار
من که خودم همین کارو میکنم
خرید کردن حضوری این مزیتو داره که آدم میتونه با یک نگاه اجمالی و مطالعه یک قسمت به صورت رندم یا انتخابی ارزیابی بهتری از کتاب داشته باشه

بله منم با شما موافقم خرید حضوری خیلی بهتره. بازم ممنون که ج دادین.

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
سلام دوستان خسته نباشید یه سوال داشتم کسی میدونه تو کتاب مکانیک سری عمران کدوم بخشش برای ما نیاز نیست که خونده بشه؟:)

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان خسته نباشید یه سوال داشتم کسی میدونه تو کتاب مکانیک سری عمران کدوم بخشش برای ما نیاز نیست که خونده بشه؟:)

سلام
سرفصل های کنکور مهندسی شیمی رو از سایت پارسه یا مدرسان دانلود کنید و ببینید کدوم سرفصل ها رو باید خوند یا نخوند.

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدا قوت بچه ها

خدا قوت بچه ها

سلام بچه ها
نماز و روزه هاتون و طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق ان شاء الله.

چه خبر؟
در چه حالید؟
خوبِ خوب ان شاء الله؟
خدا قوت.

ببخشید اگه خیلی فرصت نمیکنم بیام ولی همیشه دورادور جویای احوالتون هستم و به یادتونم:gol:.

دیگه فکر میکنم کم کم به طور جدی درس رو شروع کرده باشید یا طی روزهای آینده شروع کنید.

ماه رمضان که اومد یاد پارسالِ خودم افتادم. آخه من موقعی که درس خوندن رو شروع کردم ماه رمضان بود. ان شاء الله شما هم همتون به لطف خدا خوب و محکم و با انگیزه شروع کنید و با برنامه و با قدرت برید جلو.

نگران هیچی هم نباشید و فقط توکلتون به خدا باشه و تلاش کنید. درست و به جا تلاش کنید.

ان شاء الله همتون با برنامه پیش برید و در هر مقطع شاهد پیشرفت و موفقیت خودتون باشید.

همه چیز به خودتون و تلاشتون بستگی داره. و اینم بدونید که هرچی خدا بخواد و صلاح بدونه همون میشه قطعا.
خوب بخونید بچه ها. مفید درس بخونید و از زمانتون به خوبی استفاده کنید.

موفق شدن توی کنکور ارشد کار دشواری نیست.
فقط به همت و اراده و نوع درس خوندن خودتون و درست برنامه ریزی کردنتون بستگی داره.

فقط به زیاد خوندن نیست...بلکه درست و با برنامه خوندنه که مهمه.

خیلیا بودن که پیشینه و کارنامه قوی توی دوره کارشناسی داشتن ولی نتیجه مطلوب نگرفتن، خیلی ها هم بودن که پیشینه و پایه آنچنان قوی و محکمی نداشتن ولی با تلاششون و با برنامشون به موفقیت رسیدن. پس همه چیز به تلاش آدما بستگی داره.

شما از الان فقط به جلو نگاه کنید و بدون هیچ ناراحتی و استرس و حسرت از گذشته با تلاش و امید پیش برید...شک نکنید یاری خدا تضمین شده است.
بازم میگم، سه چیز مهمترینن: برنامه، تلاش، توکل
خودتونم از هیچ لحاظ با هیچکس مقایسه نکنید. خودتون رو فقط با خودتون مقایسه کنید.
انرژیتونم طوری صرف کنید و تقسیم کنید که بتونید تا تهش به خوبی پیش برید.

به امید موفقیت همتون

درپناه حق
یا علی

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یه سوال اینکه کتاب مرجع برای ترمو 2 چه کتابی خوبه ؟ بهتر از اسمیت باشه .؟ممنون

بنظرم برای ترمو 2 اسمیت بهترین باشه.
البته اساتید دانشگاه های کشور خودمون مثل دکتر طاهری کتابهای ترمو رو تالیف کردن اگه از استادی سراغ دارین که کتاب خوبی بیرون اومده من ترجیح میدم به اسمیت.البته نه اینکه اسمیت بد باشه.فقط بخاطر اینکه لاتین نیست وقت شما گرفته نمیشه برای ترجمه کردن،مهم تر از همه کتابهایی که اساتید دانشگاه های خودمون تالیف کردن به زبان خودمون مطالب رو بیان کردن و به راحتی میتونیم به عمق مفهوم برسیم ولی وقتی کتابی ترجمه شده باشه ممکنه از روی سهو امانت در مفهوم رعایت نشده باشه.

البته من تعجب میکنم چرا شما دنبال کتاب مرجع هستین بنظرم چندتا جزوه خوب بخونین و یه کتاب تست قوی شما توی کنکور مشکلی نخواهید داشت.

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتاب های سنجش طلایی چی ان؟

این کتاب ها حاوی مجموعه سئوالات تالیفی شبیه سازی شده با کنکور اصلی است که با ارائه سرفصل تک تک دروس و برای 4 مرحله آزمون بودجه بندی شده مطابق با سرفصل ها و ارائه کلید و پاسخ های کاملا تشریحی، فرصتی بسیار مناسب برای داوطلبان فراهم می آورد تا علاوه بر آشنایی با سرفصل دروس امتحانی، به همراه مطالعه پاسخ ها، با نکات کنکوری و آموخته های بیشتر روبرو شوند هر یک از دروس امتحانی در آزمون های این کتاب به صورت تقسیم بندی سرفصل در آزمون ها آورده شده است داوطلبان باید ابتدا منابع دروس را تهیه، تقسیم بندی و زمان بندی برای مطالعه را معین کنند، سپس با توجه به برنامه ریزی و با کمک سرفصل دروس که در ابتدای آزمون آورده شده بعداز مطالعه هر بخش به سراغ آزمون بروند و میزان یادگیریشان را بسنجند در این مجموعه کتاب بر خلاف اکثر کتاب های موجود، تنها به دادن چند تست و کلید آن اکتفا نشده، بلکه سعی شده از تست های کاملا تالیفی اساتید برتر استفاده شود که بسیار شبیه سئوالات کنکور اصلی هستند. در ادامه جواب، با مشکلی مواجه بودند با مراجعه به پاسخ تشریحی و مطالعه آن ابهامات را برطرف نمایند

منبع

sambastian

عضو جدید
این کتاب ها حاوی
مجموعه سئوالات تالیفی
شبیه سازی شده با کنکور اصلی است که با ارائه سرفصل تک تک دروس و برای 4 مرحله آزمون بودجه بندی شده مطابق با سرفصل ها و ارائه کلید و پاسخ های کاملا تشریحی، فرصتی بسیار مناسب برای داوطلبان فراهم می آورد تا علاوه بر آشنایی با سرفصل دروس امتحانی، به همراه مطالعه پاسخ ها، با نکات کنکوری و آموخته های بیشتر روبرو شوند هر یک از دروس امتحانی در آزمون های این کتاب به صورت تقسیم بندی سرفصل در آزمون ها آورده شده است داوطلبان باید ابتدا منابع دروس را تهیه، تقسیم بندی و زمان بندی برای مطالعه را معین کنند، سپس با توجه به برنامه ریزی و با کمک سرفصل دروس که در ابتدای آزمون آورده شده بعداز مطالعه هر بخش به سراغ آزمون بروند و میزان یادگیریشان را بسنجند در این مجموعه کتاب بر خلاف اکثر کتاب های موجود، تنها به دادن چند تست و کلید آن اکتفا نشده، بلکه سعی شده از
تست های کاملا تالیفی
اساتید برتر استفاده شود که بسیار شبیه سئوالات کنکور اصلی هستند. در ادامه جواب، با مشکلی مواجه بودند با مراجعه به پاسخ تشریحی و مطالعه آن ابهامات را برطرف نمایند

یعنی برای مثلا هر فصل حرارت سوال تالیفی هست؟ یا فقط ازمون جامع هست؟

بنظرم برای مرور میتونه خوب باشه اگر برای هر فصل سوال داشته باشه

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی برای مثلا هر فصل حرارت سوال تالیفی هست؟ یا فقط ازمون جامع هست؟

بنظرم برای مرور میتونه خوب باشه اگر برای هر فصل سوال داشته باشه

کتاب سنجش طلایی 2 جلده :
جلد1 : 4 تا آزمون تسلط داره - 35٪ ، 70٪ ، 100٪ ، 100٪ ... اول کتاب یه برنامه گذاشته که سرقصل هر درس رو در هر آزمون مشخص کرده .
جلد 2 : 3 آزمون جامع داره که انتهای هر آزمون هم 1 صفحه پاسخ نامه گذاشته شده و هم پاسخ های تشریحی داره

به نظرم مناسب هفته های آخر هست که تو خونه میخوایم آزمون از خودمون بگیریم
یا برای کسانی که آزمون های آزمایشی رو شرکت نمیکنن ، خیلی مناسبه .

:gol:

خئهی72

کاربر فعال
سلام دوستان
ببخشید حرارت رو چجوری خلاصه نویسی میکنن؟!
آخه فرمول خیلی کم داره،بیشترش متنه.من که از روی جهش میخونم فقط زیر نکات مهم خط میکشم.نمیدونم چی رو خلاصه کنم! :confused:

sambastian

عضو جدید
چرا باید خلاصه برداری کرد ؟
1- خلاصه برداری می­تواند استرس شما را در روزهای پایانی و نزدیک به کنکور کاهش دهد و ترس از فراموش کردن مطالب را بر طرف نماید. شما همواره مطمئن هستید که نکات مهمی را که لازم دارید به سرعت می­توانید برای خود یادآوری کنید.
2- برگه های خلاصه نویسی کم حجم تر از کتب سنگین درسی بوده و به راحتی قابل حمل بوده و در هر مکان امکان مطالعه نکات مهم را برای شما فراهم میکنند.
3- با گردآوری نکات مهم در یک برگه خلاصه نویسی از میان کتب حجیم و پر از صحبت­های زائد امکان درک بهتر مفاهیم فراهم می­شود.
4- به دلیل ساده شدن دسترسی شما به نکات مهم علاقه به مطالعه در شما تقویت شده، شما بر نکات ضعف خود در دروس تمرکز می­کنید و در نتیجه استرس شما کاهش میابد.
بنابراین حتماً از دروسی که می­خوانید خلاصه بردارید.
از چه مطالبی خلاصه برداریم ؟
1- متاسفانه برخلاف تصور رایج خلاصه برداری از متن درسی کتاب ها چندان مفید نیست بلکه در کنکور مهم­ترین بخشی که شما می­توانید از آن خلاصه بردارید نکات موجود در تست­های سال­های گذشته و کنکورهای آزمایشی است که در آنها شرکت می­کنید چون مشخصاً در این دو مورد شما به موارد و نکاتی که آنها را بلد نیستید پی برده و با یادداشت این موارد در برگه های خلاصه نویسی خود نکات جدیدی را به دایره ی معلومات خود اضافه می­کنید.
2- هر گز سعی نکنید از مواردی که بلد هستید خلاصه برداری کنید این نحوه­ ی خلاصه برداری حجم خلاصه نویسی را بدون دلیل درستی افزایش داده و به کارکردهای این روش سودمند آسیب جدی می رساند. نکاتی مناسب خلاصه نویسی هستند که شما آنها را تا به حال نمی دانستید.
چطور خلاصه برداری کنیم ؟
مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که خلاصه برداری در چند مرحله انجام می­شود و در هر مرحله باید خلاصه ها را اصلاح کرد که این روند به صورت مراحل زیر است.
مرحله ی 1 – ابتدا از مطالبی که میخوانید، نکات مهم و به خصوص نکاتی را که بلد نیستید و یا احتمال می دهید در آینده فراموش می کنید خلاصه ای تهیه کنید.
مرحله ی 2- در بازه های زمانی مشخص ( مثلاً انتهای هر هفته به خلاصه های خود مراجعه کنید و آنها را به طور کامل دوره کنید.)
مرحله ی 3- پس از چند هفته نکاتی را که احساس می کنید به آنها تسلط پیدا کرده­ اید و هرگز فراموشتان نمی شود حذف کنید و در هفته های بعدی بر روی مطالب باقی مانده تمرکز کنید.
توجه : شما در صورتی می توانید مرحله 3 را انجام دهید که بتوانید مرحله 2 را بارها و بارها انجام داده باشید.

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلاصه نويسي
داوطلبان با خلاصه نویسی زیاد اشنا نیستند و کمتر به ان می پردازند. یکی از روش های بسیار مناسب برای یادگیری است. زمانی که تصور کردید درسی را به خوبی یاد گرفته اید خلاصه ای از مطالب و یا فصل یادگرفته شده را خودتان و بدون استفاده از کتاب بنویسید و فقط از ذهن خود بهره ببرید هنگام نوشتن ابتدا فکر کنید و سپس خلاصه نویسی کنید. اگر در هنگام خلاصه نویسی شک دارید بدانید که مطلب را خوب یاد نگرفته اید.

توجه کنید که خلاصه می نویسید یعنی یک فصل را در چند صفحه و به صورت خیلی مختصر و مطالب مهم و اساسی را بنویسید. در خلاصه نویسی حتی الامکان از کتاب استفاده نکنید و ان طور که مطالب را فهمیده اید بیان کنید. نوشته خود را مرور کنید و اگر لازم است انها را تغییر دهید. به کتاب مراجعه کنید و مطالب ان را با خلاصه نوشته شده مقایسه کنید و در صورت نیاز ان را تغییر دهید.

نباید در نوشتن خلاصه وقت زیادی را صرف کنید در غیر این صورت از ان خسته می شوید و ان را کنار خواهید گذاشت.
می توانید در نوشتن مطالب خیلی مهم و فرمول ها از خودکار رنگ دیگر استفاده کنید زیرا هم خلاصه نویسی را مفرح تر می کند و هم باعث تنوع می شود و هم اینکه در هنگام خواندن به این مطالب توجه بیشتری خواهید کرد.

خلاصه نویسی روش بسیار مناسب برای یادگیری و مرور کردن دروس می باشد بدون اینکه مجبور باشید تعداد صفحات زیادی را بخوانید.

اطلاعات مفیدی در مورد نحوه صحیح مطالعه، برنامه ریزی ، تست زنی، استفاده بهینه از زمان و .... را در تاپیک زیر مشاهده فرمایید.

مشاوره تحصیلی کنکور ارشـــد مهندسی شیمی

:gol:

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خلاصه نویسی

خلاصه نویسی

سلام خدمت همه دوستان عزیز
نمازو روزه ها و طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق ان شا ء الله.:gol:

در مورد خلاصه نویسی پرسیدید، بذارید چیزی رو که خودم تجربه داشتم رو براتون بنویسم.

ببینید بچه ها وقتی شما برای بار اول که دارید درسی رو میخونید مسلما نمیتونید خلاصه خوبی انجام بدید و خیلی گیج و سر در گم خواهید شد و احساس میکنید اگه بخواین چیزایی که خوندید رو خلاصه نویسی کنید میشه کل کتاب.

باید بگم این کاملا طبیعیه و بنده هم روزهای اول مثل شما بودم. من خودم 2، 3 بار کل کتاب ها رو خلاصه کرده بودم تا درنهایت به یه جمع بندی خوب رسیدم.

شما الان خیلی قدرت تمیز دادن ندارید و نمیتونید خیلی خوب فرق نکات و چیزهای مهم رو که نیاز به خلاصه برداری دارن رو با سایر چیزا تشخیص بدید.

برنامه و مدل خوندن شما نمیدونم چجوریه، ولی برنامه من توی تابستون این بود که هر درس رو دوبار میخوندم یعنی مثلا اگه قرار بود این هفته فصل اول حرات رو بخونم، به عنوان مثال یه دور فصل یک رو میخوندم بعد دو روز بعدش دوباره این فصل رو میخوندم و مرور میکردم و خلاصه نویسی انجام میدادم و دو روز بعد تستش رو میزدم.اینطوری توی این هفته این فصل رو هم خوب میخوندم هم مرور میکردم هم خلاصه برداری میکردم و هم تست میزدم.
بازم میگم که این برنامه ی تابستون من بود، از مهر به بعد کلا سیستم و مدل و برنامه خوندن عوض میشه. بازم بستگی به خود شخص داره و هر کس مدل و روش خودشو داره. مهم اینه که اون روش برای خودش کارآمد باشه. اینو بدونید که هیچکس نمیتونه برای کس دیگه خلاصه بنویسه یا بگه فلان جور خلاصه بنویس. این یه چیز کاملا شخصیه و هر کس با توجه به شناخت از خودش و شرایطش و به زبان و مدل خودش خلاصه مینویسه.

نکته دیگه ای که وجود داره اینه که وقتی تست میزنید و تستهای زیادی رو تمرین و تکرار میکنید ناخودآگاه برخی از مفاهیم یا فرمولها توی ذهن شما تثبیت میشه و دیگه نیازی نیست اونا رو توی کاغذ بیارید، همین باعث میشه که دوباره بعد از اینکه یک دور خوندید، برگردید و در حین دوباره خوندن، خلاصه های قبلیتون رو پالایش و پیرایش کنید.

برگه ی خلاصه نویسی فقط برای نکات و چیزهای اساسی و مهم هستش.

این رو هم توجه داشته باشید که تستهایی که میزنید رو هم حتما بعد از بررسی نکاتشون رو تو یه جای جداگانه یادداشت کنید، روزهای آخر خییییلی به دردتون خواهد خورد.
مثلا بنویسید نکات تستهای فصل 1 حرارت، بعد زیرش هر سوالی که بلد نبودید با بلد بودید و نکته خاصی داشت با ذکر شماره سوال نکته اش رو بنویسید که بعدا هم اگه خواستید دوباره بخونیدشون بدونید این نکته برای کدوم سوال بوده که اگه متوجه نشدید یا یادتون رفت بتونید برید و به سوال راجعه کنید.
این کار رو برای شبیه سازی های کنکوری هم که روزها و هفته های آخر انجام میدید حتما انجام بدید.
اهمیت این نکته برداری ها رو توی روزها و هفته های آخر خیلی متوجه خواهید شد.

شما الان زیاد نگران نباشید و شروع کنید و پیش برید. کمی که بگذره خودتون قشنگ قلق کار میاد دستتون و دیگه واسه خودتون یه پا اوستا میشید.
من دقیقا پارسالِ خودم یادمه که به دوستام زنگ میزدم و ازشون میپرسیدم چیکار کنم و گیجم و اینا و اونا بهم میگفتن طبیعیه و یکم که بگذره و پیش بری خودت دستت میاد که چیکار کنی و دقیقا هم همین شد.(دوستان هستن تو باشگاه شاهدن:d) من هم همینا رو به شما انتقال میدم دوستان عزیز.

هیچکس بهتر از خود شما نمیتونه به خودتون کمک کنه و براتون برنامه بریزه. یکم که بگذره انقد وارد میشید که دیگه اصلا به این حرفهایی که ما بهتون زدیم توجه نمیکنید:d;). ولی سعی کنید از تجربیات دیگران و کسانی که این مسیر رو به خوبی پشت سر گذاشتن استفاده کنید، خیلی بهتون کمک میکنه و آرامش میده.

بازم اگه سوالی بود و فرصت داشتم، در خدمت همتون هستم.

موفق باشید.
در پناه خدا.
یا علی.

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
آخه فرمول خیلی کم داره،بیشترش متنه.من که از روی جهش میخونم فقط زیر نکات مهم خط میکشم.نمیدونم چی رو خلاصه کنم! :confused:

زیر نکات مهم توی کتاب که حتما باید خط بکشید چون بعدا کتاب رو هم مرور خواهید کرد، ولی خب خلاصه نویسی هم باید انجام بدید همونطور که توی پستهای بالا اشاره شد.
نگران نباشید دستتون میاد.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

به طور غیررسمی در کتاب جهش خودش خلاصه نویسی به طور اتفاقی برای شما آماده شده.
قسمتهای سبزرنگ که مربوط به نکات هست همونا رو شماره گذاری کرده همونا رو بخونید بنظرمن.
ولی اگه اینجوری راضی نمیشین بنظرمن بعد از یکی دو بار مرورمطالب بعضی از مفاهیم اساسی رو به زبان خودتون بنویسین.که در واقع میشه خلاصه ی خلاصه نویسی.

goodboy2010

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز
نمازو روزه ها و طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق ان شا ء الله.:gol:

در مورد خلاصه نویسی پرسیدید، بذارید چیزی رو که خودم تجربه داشتم رو براتون بنویسم.

ببینید بچه ها وقتی شما برای بار اول که دارید درسی رو میخونید مسلما نمیتونید خلاصه خوبی انجام بدید و خیلی گیج و سر در گم خواهید شد و احساس میکنید اگه بخواین چیزایی که خوندید رو خلاصه نویسی کنید میشه کل کتاب.

باید بگم این کاملا طبیعیه و بنده هم روزهای اول مثل شما بودم. من خودم 2، 3 بار کل کتاب ها رو خلاصه کرده بودم تا درنهایت به یه جمع بندی خوب رسیدم.

شما الان خیلی قدرت تمیز دادن ندارید و نمیتونید خیلی خوب فرق نکات و چیزهای مهم رو که نیاز به خلاصه برداری دارن رو با سایر چیزا تشخیص بدید.

برنامه و مدل خوندن شما نمیدونم چجوریه، ولی برنامه من توی تابستون این بود که هر درس رو دوبار میخوندم یعنی مثلا اگه قرار بود این هفته فصل اول حرات رو بخونم، به عنوان مثال یه دور فصل یک رو میخوندم بعد دو روز بعدش دوباره این فصل رو میخوندم و مرور میکردم و خلاصه نویسی انجام میدادم و دو روز بعد تستش رو میزدم.اینطوری توی این هفته این فصل رو هم خوب میخوندم هم مرور میکردم هم خلاصه برداری میکردم و هم تست میزدم.
بازم میگم که این برنامه ی تابستون من بود، از مهر به بعد کلا سیستم و مدل و برنامه خوندن عوض میشه. بازم بستگی به خود شخص داره و هر کس مدل و روش خودشو داره. مهم اینه که اون روش برای خودش کارآمد باشه. اینو بدونید که هیچکس نمیتونه برای کس دیگه خلاصه بنویسه یا بگه فلان جور خلاصه بنویس. این یه چیز کاملا شخصیه و هر کس با توجه به شناخت از خودش و شرایطش و به زبان و مدل خودش خلاصه مینویسه.

نکته دیگه ای که وجود داره اینه که وقتی تست میزنید و تستهای زیادی رو تمرین و تکرار میکنید ناخودآگاه برخی از مفاهیم یا فرمولها توی ذهن شما تثبیت میشه و دیگه نیازی نیست اونا رو توی کاغذ بیارید، همین باعث میشه که دوباره بعد از اینکه یک دور خوندید، برگردید و در حین دوباره خوندن، خلاصه های قبلیتون رو پالایش و پیرایش کنید.

برگه ی خلاصه نویسی فقط برای نکات و چیزهای اساسی و مهم هستش.

این رو هم توجه داشته باشید که تستهایی که میزنید رو هم حتما بعد از بررسی نکاتشون رو تو یه جای جداگانه یادداشت کنید، روزهای آخر خییییلی به دردتون خواهد خورد.
مثلا بنویسید نکات تستهای فصل 1 حرارت، بعد زیرش هر سوالی که بلد نبودید با بلد بودید و نکته خاصی داشت با ذکر شماره سوال نکته اش رو بنویسید که بعدا هم اگه خواستید دوباره بخونیدشون بدونید این نکته برای کدوم سوال بوده که اگه متوجه نشدید یا یادتون رفت بتونید برید و به سوال راجعه کنید.
این کار رو برای شبیه سازی های کنکوری هم که روزها و هفته های آخر انجام میدید حتما انجام بدید.
اهمیت این نکته برداری ها رو توی روزها و هفته های آخر خیلی متوجه خواهید شد.

شما الان زیاد نگران نباشید و شروع کنید و پیش برید. کمی که بگذره خودتون قشنگ قلق کار میاد دستتون و دیگه واسه خودتون یه پا اوستا میشید.
من دقیقا پارسالِ خودم یادمه که به دوستام زنگ میزدم و ازشون میپرسیدم چیکار کنم و گیجم و اینا و اونا بهم میگفتن طبیعیه و یکم که بگذره و پیش بری خودت دستت میاد که چیکار کنی و دقیقا هم همین شد.(دوستان هستن تو باشگاه شاهدن:d) من هم همینا رو به شما انتقال میدم دوستان عزیز.

هیچکس بهتر از خود شما نمیتونه به خودتون کمک کنه و براتون برنامه بریزه. یکم که بگذره انقد وارد میشید که دیگه اصلا به این حرفهایی که ما بهتون زدیم توجه نمیکنید:d;). ولی سعی کنید از تجربیات دیگران و کسانی که این مسیر رو به خوبی پشت سر گذاشتن استفاده کنید، خیلی بهتون کمک میکنه و آرامش میده.

بازم اگه سوالی بود و فرصت داشتم، در خدمت همتون هستم.

موفق باشید.
در پناه خدا.
یا علی.

مرسی خیلی کامل بود. من واقعا با شما موافقم هیچ کس مثل خود آدم نمیتونه برنامه و خلاصه بنویسه چون هر آدمی یه جوریه و روحیات خودشو داره. یه برنامه واسه همه مثل این میمونه که خوای واسه همه بیماری ها نسخه سرماخوردگی بپیچی. هر کس باید خودش راهشو پیدا کنه البته تو این راه با آدم های موفق و کار بلد هم مشورت کنه بد نیست ولی بالاخره باید خودش این بارو به مقصد برسونه.

با تشکر از همه دوستان که به هم دیگه کمک میکنند. به امید موفقیت همه.

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام دوستان
من میخوام آزمون شرکت کنم
با توجه به اینکه پارسه کیفیت گذشته رو نداره و مدرسان هم سطح سوالاش پایینه در نظر داشتم کانون ارشد شرکت کنم چون بالاخره آقای خداکرمی و سمیعی گهر که چندین ساله تو زمینه ارشد فعالیت دارن روی سوالات نظارت دارن
از طرفی با توجه به معدل و زمان ثبت نام یک سری تخفیف دارن که هزینش برام تا حدود 250 تومان میشه که از جاهای دیگه خیلی کمتره
نظرتون چیه؟؟؟

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
من میخوام آزمون شرکت کنم
با توجه به اینکه پارسه کیفیت گذشته رو نداره و مدرسان هم سطح سوالاش پایینه در نظر داشتم کانون ارشد شرکت کنم چون بالاخره آقای خداکرمی و سمیعی گهر که چندین ساله تو زمینه ارشد فعالیت دارن روی سوالات نظارت دارن
از طرفی با توجه به معدل و زمان ثبت نام یک سری تخفیف دارن که هزینش برام تا حدود 250 تومان میشه که از جاهای دیگه خیلی کمتره
نظرتون چیه؟؟؟

با سلام
اگه منظورتون از کانون ارشد همان دپارتمانه، کنکور های آزمایشی سال قبل داخل سایتش است.می تونی نگاه کنین و با توجه به سطح سوالاش انتخاب کنید.
البته فک کنم دپارتمان در تمامی شهر ها ، حوزه کنکور آزمایشی نداشته باشه.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام آزمون شرکت کنم
نظرتون چیه؟؟؟

من حقیقتش روی هیچ کدوم نظری ندارم که بگم کدوم رو ثبت نام کنید بهتره ولی از دید من همینکه برای شما ارزونتر هست انتخاب کنید
من تفاوت خاصی نمیبینم شما نیازی نیست که بدونید بقیه دوستاتون و رقباتون در چه وضعیتی هستن مهم این هست که شما با خودتون رقابت کنید و درصدهای خودتون رو ازمون به ازمون بالا ببرید
مهم این هست که شما مطالب رو کاملا فرابگیرید مهم نیست رتبه ی شما در این ازمونها چه خواهد شد.برنده اصلی در این ازمونها کسی هست که انتظارات خودش رو با توجه به توانایی های خودش بسنجه و تنظیم کنه.
برنده اصلی کسی هست که ازمونها رو تجزیه و تحلیل کنه.برنده اصلی کسی هست که از برنامه ی راهبردی عقب نمونه.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی خداییش اگه سال قبل داش kh ما ،این شیوه های خلاصه نویسی و درس خوندن رو میگفت میترکوندیم:biggrin::biggrin:

میخوام بگم شما دیگه بهانه ندارین شما دیگه بترکونید حسابی

بالا