گفت و گوی رزمی کاران باشگاه مهندسان ایران

red hat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا دمتگرم ماشاالله شما هم که از خودمونی نمیدونستم ورزشکاری خوشحالم کردی امیدوارم سالم وتندرست باشی

سلام
خوش آمدی اینجا رنگ کمربند معنی نداره مهم اینه که دور هم جم شیم ،
از اینکه به ماسر زدی خوشحالم برات آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی رو دارم
سلام
ممنون
نه آخه دیدم از بچه ها خودشونو کامل معرفی کردن واسه همین فکر کردم رنگ کمربندم باید بگم!
;-)

Spatra

عضو جدید
سلام بر همگی
منم هستم موی تای کار میکنم
خان 5 /80 کیلو وزن دارم و خوشحالم که در خدمتتون هستم
آقا امین ما رو هم را میدید

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام بر همگی
منم هستم موی تای کار میکنم
خان 5 /80 کیلو وزن دارم و خوشحالم که در خدمتتون هستم
آقا امین ما رو هم را میدید
سلام
بر هم رشته ای
خدمت از ماست . خیلی خوش آمدی
میگم که نظرت چیه یه فایت باهم بزنیم آخه هم رشته ایم اگه هستی بسم الله :neutral:

راستی داداش از کن دو چیزی سر در میآری ؟ اگه میشه یکم توضیح بده ممنون میشم

خوشحال میشم بتونم راهنمایی کنم
کن دو یا سامورایی نوین :
این رشته کاملا تهاجمیه
ریشه ی این رشته از آسیای شرقیه (ژاپن) همون سامورایی ها که در گذر زمان یه سبک و رشته ای واسه خودش دست و پا کرده
به جای شمشیر از یک نوع چوب که فرم همون شمشیر رو داره استفاده میکنن
بخاطر اینکه آسیب نبینن از یک نوع لباس که خیلی به زره شبیه استفاده میکنن و کلاه خود سر میزارن یه لباس خیلی باحالیه من مجذوب اون لباسشم
من این رشته رو خیلی دوست دارم ولی افسوس این رشته فقط و فقط در حال حاضر یه نفر اونم در تهران و نهایتا در چند شهر کشور که شاید به دو یا سه شهر خلاصه بشه میشه
کندو :
کندو در واقع یک هنر رزمی پیشرفته ژاپنی است که مدرن ترین نوع دفاع را آموزش می دهد. این هنر، ریشه در سنت های شمشیربازی قدیمی ژاپنیهای جنگجو یا همان سامورایی ها دارد و علاوه بر تجهیز افراد به انواع فنون دفاع شخصی راههای مناسبی را در جهت شناخت هر چه بهتر درون افراد عرضه می نماید. کلمه kendo (کندو) از لغت ken به معنای شمشیر و do به معنای راه یا مسیر مشتق شده است، معنای این دو کلمه در کنار یکدیگر، راه شمشیر است.
این عبارت توصیف کننده راه انسان در زندگی، نحوه شکل گیری شخصیت، انضباط شخصی، مهارت و احترام به دیگران می باشد. ادامه این فنون مدرن، افراد را به بالاترین سطح جسمانی و ذهنی رسانیده و نظم و انضباط شخصی را آموزش می دهد. ریشه فنون کن دو به تاریخ سده های 1568-1336 و مدارس آموزش شمشیر بازی سامورایی های عصر muromachi برمی گردد. در این زمان، جنگ های داخلی در این کشور رواج داشت و آموختن شمشیربازی برای مردم به منظور دفاع و مبارزه در برابر ارتش فئودال یک نیاز به شمار می رفت و در حقیقت به همین دلیل بود که بسیاری از مدارس ژاپنی، این روش را تا آغاز دوره حکومت tokugawa) 1863-1600) ادامه دادند و تاثیر بسیاری بر روی این ورزش گذاشتند. البته تمرین و آموزش با شمشیرهای واقعی یک خطر جدی برای علاقمندان این هنر رزمی محسوب می شد.
بنابراین با آغاز قرن هجدهم میلادی، استادان این رشته تصمیم گرفتند تا با استفاده از ابزارها و تجهیزات بی خطر و ایمن، به آموزش و گسترش آن بپردازند و این بار از یک ابزار مبارزه ژاپنی به نام (shinai) استفاده کردند. بعد از جنگ جهانی دوم، این هنر رزمی ممنوع اعلام گردید زیرا این طور به نظر می آمد که کاربران این هنر به طور تلویحی اعلام جنگ می کنند اما با آغاز سال 1952 بدیگر، ورزش kendo به مردم معرفی گردید و این بار تنها به عنوان یک رشته ورزشی صرف و نه یک هنر رزمی جنگجویانه و با یک پیام جهانی در همه دنیا گسترش پیدا کرد تا فرهنگ مردم ژاپن را به دیگران بشناساند. در حال حاضر، kendo علاوه بر دارا بودن همه قابلیت های رزمی و ظرفیت های فرهنگی به راهنمایی مناسب برای آموزش نسل های جوان تبدیل شده است
افراد مشغول به این سبک را «کندوکا» گویند. کندوکاران در تمرینات خود از لباس مخصوص (کندوگی، یوگو، هاکاما) و شمشیرهای چوبی ویژه‌ای بنام «شینای» استفاده می‌کنند، اما برای تمرینات کاتا از شمشیر چوبی سنگین‌تری بنام «بوکن» (Bokken) بهره می‌برند.

منابع :
اگه سوالی بود در خدمتم

آخرین ویرایش:

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام منم تکواندوکارم کمر بند قرمز دارم اما به خاطر درس 2 سالیه وقت نکردم برم.دوست دارم مشکیرم بگیرم که اینشالا بعد درسا... واقعا ورزش چیز خوبیه و این که میگن ورزش نکردن بهتر از ورزشو ترک کردنه کاملا درسته تو این دو سال به این نتیجه رسیدم...
میشه اطلاعاتی راجع به نین جوتسو اگه میدونین بگید ممنون:gol::smile:

سلام
این فایل رو دانلود کن
مشاهده پیوست ninjutsu.pdf

xavi68

عضو جدید
وینگ چون کونگ فو

وینگ چون کونگ فو

کسی آدرس یه باشگاه وینگ چون تو کرج رو داره

saloma eng

عضو جدید
آقایون و خانم های که به فنون دفاع شخصی علاقه مند هستن بیان تو

آقایون و خانم های که به فنون دفاع شخصی علاقه مند هستن بیان تو

دوستای عزیز ابتدا خودتون و سابقه ورزش رزمی رو اگه دارین یا ندارین رو بگید بعد درباره فنون رزمی و دفاع شخصی اگه اطلاعاتی دارین بذارین تو تاپیک.
اول از خودم شروع میکنم.من از شش سالگی شروع به ژیمناستیک کردم.9سالگی شروع به کیوکوشین کاراته کردم و سال 80 مقام اول استانی کیوکوشین رو بدست اوردم و بعد از اون 3ماه بعد مقام اول کشور رو گرفتم.3ال 81 و 82 و 83 هم در رده نو جوانان اول کشور رو داشتم.بعد سال 83 دیگه کیوکوشین رو تعطیل کردم و رفتم دنبال سوپر کیک بوکسینگ و سال 85 در وزن 65 کیلو و در سال 86 وزن -75 و در سال 87 و 88 در وزن +85 مقام اول کشور رو داشتم.اما دیگه از مسابقه دادن خسته شدم چون دیگه غیر از صورتم جای سالم تو بدنم نیست و ترجیح دادم که خودم یه باشگاه راه بندازم و الان 2 آکادمی ورزش های رزمی دارم و شاگردیتون رو میکنم!;):neutral:

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
*-.*-.*-.* تازه‌ترين رده بندي بهترين تکواندوکاران جهان *-.*-.*-.*

*-.*-.*-.* تازه‌ترين رده بندي بهترين تکواندوکاران جهان *-.*-.*-.*

صدر جدول در اختيار تكواندوكاران ايران
جام جم آنلاين: در تازه‌ترين رده بندي بهترين تکواندوکاران جهان که هر ماه از سوي فدراسيون جهاني اعلام مي شود ، پنج عضو تيم ملي ايران همچنان در صدر جدل اوزان خود قرار دارند.

به گزارش مهر ، بر اساس رنکينگ اعلام شده ، نادريان ، باقري معتمد ، نصرآزاداني ، کرمي و تاجيک ، پنج ملي پوش تکواندو ايران همچنان در صدر بهترين هاي جهان قرار دارند.
رده بندي تکواندوکاران ايران در جهان:
مردان:

54- کيلوگرم: ميثم باقري، رتبه چهارم با 98.90 امتياز

58- کيلوگرم: بهزاد خداداد، رتبه چهاردهم با 32.50 امتياز

63- کيلوگرم: رضا نادريان، رتبه اول با 128.70 امتياز

68- کيلوگرم: محمد باقري معتمد، رتبه نخست با 187 امتياز

74- کيلوگرم: عليرضا نصرآزاداني: رتبه نخست با 121.94 امتياز و فرزاد عبداللهي رتبه دوم با 121.34 امتياز

80- کيلوگرم: مسعود حجي زواره، رتبه چهارم با 102.70 امتياز

87- کيلوگرم: يوسف کرمي، رتبه اول با 151.40 امتياز

87+ کيلوگرم: حسين تاجيک، رتبه اول با 186.90 امتياز
بانوان:

سمانه شش پري با کسب 59 امتياز در رتبه پنجم وزن 53- کيلوگرم قرار دارد که بهترين رنکينگ را در جمع تکواندوکاران اين رده داراست.

فاطمه نعمتي در وزن 46-، سارا خوش جمال فکري در وزن 49-، سوسن حاجي پور در وزن 57-، راحله آسماني در وزن 62-، پريسا فرشيدي در وزن 67-، نيره رستمي در وزن 73- و پريا پورنعمت در وزن 73+ کيلوگرم به ترتيب در رده 17، 14، 12، 14، 14، 23 و 49 قرار دارند.

چي توز

عضو جدید
[QUOTE=Erfan_K;1001896دوست من سلام هدف شما از ورزش چيست؟ آيا بهتر نيست كه بجاي ورزش رشته هاي ديگري را انتخاب كنيد مثلا بمب سازي يا ديناميت يا موشكهاي نسل جديد كه خيلي راحت بدون درد سر طرف مقابل را بتركوني خوب نيسسسسست هان . نه دردسر داره نه زحمت فقط انگشت مباركتون را روي دگمه فشار مي دهيد .البته چون من خودم رزمي كار هستم و 16 سال فعاليت ورزشهاي رزمي داشتم تا حالا جرقه هم نزدم چه برسد به تركوندن

1007

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر.
بنظر شما برم تکواندو یا برم ایکیدو؟
هر دوتاشو دوست دارم.کدوم کاربردی تر هست.میخوام هر کی برام گردن کلفتی کرد بزنم بترکونمش!
حالا کدومش رو برم
25 سال سن دارم 180 قدمه 77 کیلو وزنمه
ممنون میشم از راهنمایی های بجای شما
محمد رضا:cool:

برو تكواندو جيگر

1007

عضو جدید
عزیزم اگه مایل باشی من میارمت باشگاهی که خودم توش مربیم ببینی ، هر سئوالی هم داشتی بپرسی اگه صلاح دیدی شروع کنی . من تهرانم اگه مایل بودی یه پیام خصوصی بده.

اي زرنگ خصوصي اي زرنگ خصوصي
اي زرنگ خصوصي اي زرنگ خصوصي

Sarp

مدیر بازنشسته
با عرض سلام و وقت بخیر.
هر دوتاشو دوست دارم.کدوم کاربردی تر هست.میخوام هر کی برام گردن کلفتی کرد بزنم بترکونمش!
حالا کدومش رو برم
هیچکدوم

تکنوادو الان فقط جنبه تجاری و قهرمانیش مد نظر مربیهاست

آیکیدو هم فکر نکنم چنان مربی ای داشته باشه که به معنای واقعی آیکیدوکار باشه و هنرجو هم پرورش بده !

و اگه میخوای با این که بتونی تو خیابون حل یکی رو بگیری ، بری رزمی کار کنی ، مطمئن باش ضایع خواهی شد !
حتی تو یادگیریت هم تااثیر خواهد گذاشت و بازدهیت رو پائین خواهد آورد

با این وجود واسه هدفی که داری بهت کیک بوکس رو پیشنهاد میکنم !
ورزشی که رو بورس هست و هم میتونی واسه سلامت جسم کار کنی و هم قهرمانی و مسابقه و هم ول :D
خرج زیادی هم واست نداره

Maryam.Silent

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام و وقت بخیر.
حالا کدومش رو برم
فقط تکواندو

torpheh

عضو جدید
اگه می خوای بترکونی برو یکی از شاخه های کیک بوکس.من خودم کمربند سبز فول کیک بوکسینگ دارم.هم آمادگی جسمانی داره هم دفاع شخصی داره هم یکی از قویترین سبک های مبارزه با ترکیب دست و پا رو داره.اگر هم نخواستی سوپر تکواندو بعدش بد نیست..
البته رزمی رو برای سلامتی بدن و ... بری بهتره تا هدفت زدن دیگران باشه ولی خب بد نیست آدم مبارزه اش خوب باشه یه جاهایی به کار میاد.

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش همه ی رشته های رزمی شما رو به هدفتون میرسونه
و اینجا هم هر کس بر اساس علاقه خودش یه نظر میده شما یکم تحقیق کن ببین کدومو دوست داری
چون مثلا ما که تکواندو کار میکردیم در خلالش دفاع شخصی هم بود و تکنیک هایی که در هنگام ضربه و اینا کمترین اسیب رو ببینیم

مشکلاتی هم که بیرون از باشگاه پیش میاد فقط بستگی به تکنیک نداره بلکه به روحیه ادمم هم بستگی داره البته فکر کنم اقایون کمتر تو این زمینه مشکل داشته باشن ولی کسایی رودیدم که تو موقعیت هایی استرس مانع عکس العملشون میشه البته اگه قضیه خیلی جدی باشه

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیز دیگه اگه قصدتون فقط دفاع از خودتونه که به نظر من خیلی هم لازم و ضروریه میتونین برین دفاع شخصی چون فکر نمیکنم دیگه خبری از فرم و این چیزا باشه
البته مطمئن نیستم
به ما تکنیکای دفاعیش رو می اموختیدند

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام و وقت بخیر.
حالا کدومش رو برم

برو کاراته (کیوکوشین)

هم سبک خوبیه هم هیکلشو داری !

sanam_el

عضو جدید
سلام
من رزمی کار میکنم منتها در حد مشاوره دادن نیستم،میخواستم از فرصت استفاده کنم اگه کسی هست که تو تکواندو تجربه و مهارت داره ازش کمک بگیرم.
اگه کسی هست لطفا جواب بده.
راستی اولین مدال طلا رو تکواندو گرفت به همه تبریک میگم.:w11::thumbsup2:

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیکیدو برو عزیز....
با توجه به سن و فیزیک بدنی و هدفت آیکیدو مفیده

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه با این فکر میخوای بری رزمی کار کنی بهتره که اصلا نری دنبالش...
یه رزمی کار باید مبارزه بلد باشه و برای همیشه دعوا و درگیری خیابونی رو فراموش کنه. دعوا مال آدمای معمولیه ولی رزمی کار دعوا نمیکنه...
اگر نه هم ، همه ی رشته های رزمی خوب هستن. همه چیز به خود شخصش بستگی داره که چه جوری دنبالش کنه و پیوسته ادامه بده و سر هیچ جلسه ای هم غیبت نکنه....

در جواب دوستمون هم که گفت ورزشی که مسابقه داره بهتره ؛ باید بگم:
مسابقه یعنی اینکه شما همه ی تلاش زحمتت رو در گروی یک باخت و پیروزی قرار بدی... ولی هدف هنر رزمی ورای این حرفها و صحبتهاست. مسابقه یعنی اینکه شما اعتماد به نفس در ورزش و زحمتات رو در گروی تشویق و تایید دیگران قرار بدی. یعنی تقدیرت رو به دستای دیگران بسپری.
اعتماد بنفس مبارز مثل اعتماد بنفس آدم معمولی نیست. آدم معمولی اطمینان را در چشم دیگران جستجو می کنه و اسمش را هم اعتماد بنفس می گذاره، ولی مبارزِ بی عیب و نقص، کمال یافتگی را از دید خود می بینه و اسمش را فروتنی و تواضع می گذاره. شخص معمولی متکی به دیگران است، در حالی که مبارز فقط متکی به بینهایت است. تفاوت اساسى بين مبارز و انسان معمولى در اينه كه مبارز همه چيز را به عنوان مبارزه طلبى قبول می كنه، در حالی كه انسان معمولى همه چيز را به عنوان بركت يا نفرین به شمار می آوره

مخصوصا سنی که شما داری زمان این ریسک ها رو قبول نمیکنه...

:gol::gol::gol::gol::gol:

مرسی عرفان.مثل همیشه عالی