گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

redhood

کاربر فعال
بابا مهندس چرا راه دور ميري سواد كجا بود مثلا دكترا مي خونه به يكي از دخترها كه فارس هست گفته متن بدم برام فارسي بنويس تو ازش انتظار سواد داري؟؟ من نميگم خودم فارسي استادم ولي كسي كه دكترا مي خونه بايد انگليسي مسلط باشه نه اينكه هنوز فارسي گير كنه و نتونه يك متن بنويسه
خوش به حالتون پروژه تون تموم شد
خوب من اين بحث اين استاد رو اينجا نميدم چون دوستان خسته ميشن از خوندن پست ها ممنون از كمك تون

بله، اصلا ارزش بحث کردن نداره، بگذریم
پروژه که از بقیه درس ها هم راحت تره هم جذاب تر :)
مال شما هم تموم میشه ;)
موفق باشید

sougmad

عضو جدید
سلام..

اصلا تبریک به همه بغیر از امیرحسین :)

الان مستر طباطبائی رو هم نام بردید دیگه ؟ :D

روحشان شاد و یادشان گرامی...

------------

راستی تیکه ی اول امضاتون
فوق العاده ست کمک مربی(یاد قدیما بخیر و یاد آقا مدیرمون ایضا)
میذارمش جایی با اجازه تون.
:gol::smile:

امیدوارم که موفق باشید تو همه ی مراحل زندگیتون....

من 1 ماهی میشه که نمیخونم. منتظر قبولی من نباشید.

احتمالا شیرینی سرباز شدنم رو باید بهتون بدم.

نمی خونم!
سرباز!
نت!

کاش کنکورتون به جای یک هفته عقب افتادن
یک ماهو یک هفته جلو میفتاد؛
شک نداشتم تهران قبول بودین...

ولی الان
امیدوارم که موفق باشید!

Just it !

بچه ها چقدر هوس شیرینی کردن که همش شیرینی شیرینی راه انداختن!! من که اعلام میکنم حتما شیرینی میدم ولی تو تهران. حالا کی موافقه؟

ای ول الهام عزیز
دم شما گرم
;)
منم پایه ام
4 پایه حتی
:D

آقا من یه پیشنهاد بدم؟؟
بریم برج میلاد
غذاهای بین المللش خوشمزه ست
البته من ترجیح میدم همون فست فوداشو بخورم خخخخخ:D

فقط یه چیزی الهام
بودند کسانی که اینجا قول شیرینی دادن و به مرحله ی عمل نرسیدا (مدیونید اگه فک کنید منظورم جناب جومونگه
:D)
امید است شما از آن دسته نباشید که میدونم نیستید البته
:smile::gol::D

تازه
mohandeseit هم همینجا قول دادن که شام میدن ! من یادم هست!!

---------------------

التماس دعا از همگی
شاد باشید جمیعا...
:gol:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

1- الان مستر طباطبائی رو هم نام بردید دیگه ؟ :D

2- ولی الان
امیدوارم که موفق باشید!

3- (مدیونید اگه فک کنید منظورم جناب جومونگه:D)

1- ازش خبر ندارین ؟ احتمالا رفته خارج که دیگه ما رو تحویل نمیگیره :whistle:
شیرینی اش رو هم نداد

ولی خب امیدوارم هرجا هست سلامت باشه :gol:

2- انشالله همه همیشه موفق باشن :redface:

3- این جمله ی من بود. :cool: "مدیونید اگه فکر کنید ... "
خودتون بگید این چندمین جمله ای هست که از من کپی میکنید ؟ :)

شما هم اگه این قد از رشته تون ناراضی بودید میتونستید دوباره کنکور بدید...چرا ادامه دادید....همه ی کسایی که توی این رشته در این باشگاه هستن به رشتشون علاقه دارن و عاقلانه انتخاب رشته کردن...(/همیشه زندگی بر وفق مراد نیست.../)

ببخشید که با شما مشورت نکردم عزیزم :surprised: انگار همه مشکل دارن با من! حتما اتفاقاتی پیش اومده که "مجبور" شدم ادامه بدم! خوبه که رشتتون رو دوست دارین! خوشا به سعادتون

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ببخشید که با شما مشورت نکردم عزیزم :surprised: انگار همه مشکل دارن با من! حتما اتفاقاتی پیش اومده که "مجبور" شدم ادامه بدم! خوبه که رشتتون رو دوست دارین! خوشا به سعادتون
این حرفا کدومه خانوم مهندس جان...چه ایده ای برا آینده داری؟مثلا" کار یا ارشد؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
این جمله ی من بود. :cool: "مدیونید اگه فکر کنید ... "
خودتون بگید این چندمین جمله ای هست که از من کپی میکنید ؟ :)
بابا پتنت، بابا کپی رایت، بابا مالکیت معنوی!
به جای جمله ثبت کردن بیا برو درستو بخون! (نه که زمان کنکور ارشد خودم ۲۴ ساعته توی اینترنت نبودم...)
انگار همه مشکل دارن با من!
if everyone has a problem with you, then maybe the problem is you.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که تو ف ی س ب و ق هستن. اگه مایلن یه پیام خصوصی برام بفرستن که لینک پروفایلم رو بفرستم تا همدیگه رو اد کنیم.

دیگه کم کم همه از اینجا خداحافظی میکنن و ما ازشون بی خبر خواهیم بود. حداقل اونجا امکان داره که همیشه در دسترس همدیگه باشیم.

بابا پتنت، بابا کپی رایت، بابا مالکیت معنوی!
به جای جمله ثبت کردن بیا برو درستو بخون! (نه که زمان کنکور ارشد خودم ۲۴ ساعته توی اینترنت نبودم...)

درس چیز خوبیه . همه بچه ها درسا و مشقاتون رو بخونید و عمرتون رو به غفلت سپری نکنید.

----------
پتنت رو خوب اومدی برادر :D
یادم باشه از این به بعد بنویسم کپی رایت رو رعایت کنید. عدم رعایت کپی رایت پیگرد قانونی دارد !!

------

یعنی شدم شبیه اپل ؟ پس آدم جالبی به حساب نمیام.
ولی خب مایکروسافت و گوگل و بقیه شرکت ها هم تو جنگ پتنت ها شرکت میکنن. جنگی که احتمالا اینده ی مسخره ای خواهد داشت.
جنگی که همه چیز به انحصار گرایی تبدیل میشه. پیشرفت ها کم میشه . جلوی شرکت های کوچیک برای رشد های بزرگ گرفته میشه.

اینم نظر من در مورد پتنت . تو هم نظرت رو بگو و از بقیه بخواه نظرشون رو بگن که یه بحث جدید راه بیوفته .

"مجبور" شدم ادامه بدم!

اشتباه کردید دیگه. اشتباه کردید.
اگه ادامه نمیدادید. اگه انتخاب رشته اشتباه نمیکردید. الان کسی از کارتون ایراد نمیگرفت.

البته بحث اینجا فقط شخص شما نیستید. بحث در مورد افرادی هست که رشتشون رو دوست ندارن. کار ایندشون هم احتمالا ربطی به درسی که قرار بوده در اون تخصص پیدا کنن هم پیدا نمیکنه

آخرین ویرایش:

Wrench

عضو جدید
سلام دوستان

راستش ی مشاوره کوچولو می خوام راجع به رشتتون و زمینه شغلی در ایران

این که من الان کاردانی نرم افزار گرفتم, به شبکه و امنیت علاقه دارم همچنین دارم MCITP می خونم و دوست دارم سیسکو هم تا CCIE بخونم حال یا R & S یا Security

خواستم بپرسم که مرحله اول چه کاری کنم بهتره, دوسال وقت بذارم تو دانشگاه, IT بخونم یا این که اول دو سال وقت بذارم مدارک سیسکو رو بگیرم و بعد برم واسه ادامه تحصیل دانشگاه
مشکل سربازی هم ندارم

ممنونم

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
You are right! I don't like my major & it is my problem not yours!

و عرض کنم که you're right غلطه. You right درسته. (right فعله).

یعنی شدم شبیه اپل ؟ پس آدم جالبی به حساب نمیام.
ولی خب مایکروسافت و گوگل و بقیه شرکت ها هم تو جنگ پتنت ها شرکت میکنن. جنگی که احتمالا اینده ی مسخره ای خواهد داشت.
جنگی که همه چیز به انحصار گرایی تبدیل میشه. پیشرفت ها کم میشه . جلوی شرکت های کوچیک برای رشد های بزرگ گرفته میشه.

اپل آخرین پتنتهاش خیلی سر و صدا داره وگرنه گوگل پتنت های بیشتری نسبت به اپل ثبت کرده و خیلی هم روشون حساسه! البته چند وقت پیشا بود که اوراکل ازش شکایت کرده بود و قاضی برنامه نویس از آب در اومد :D
اصل ماجرا این بود که ۹ خط کد آندروید (که وظیفش سنجش اینه که داده ها توی یه رنج معین هستن یا نه ) پتنت اوراکل بوده (دقیقا نمیدونم مربوط به کدوم محصولش- ولی احتمالا جاوا یا سولاریس) و اوراکل اومده شکایت کرده. قاضی هم که برنامه نویس حرفه ای بوده اثبات میکنه کپی کردن این کد از دوباره نوشتن وقت بسیار بیشتری میخواد :biggirn:
شرکتهای کوچک هم اگر عاقلانه برن جلو هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد. مشکل پتنت ها نیستن، مشکل اینه که همه میخوان از روی شونه های هم برن بالا ;)

من قصد دارم از ایران برم در چند ماه آینده که ایشالا درسم تموم شه! یه رشته ای که دوست دارمو بخونم.

مگه اینجا بد بود؟! همینجا که بهتر میتونستید بخونید. من با اینکه هنوز وارد دانشگاه نشدم ولی دوست دارم برای کار/تحصیل در زمینه رشته ای که خوندم و بهش علاقه داشتم برم به یک کشور غریبه.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام دوستان

این که من الان کاردانی نرم افزار گرفتم, به شبکه و امنیت علاقه دارم همچنین دارم MCITP می خونم و دوست دارم سیسکو هم تا CCIE بخونم حال یا R & S یا Security

خواستم بپرسم که مرحله اول چه کاری کنم بهتره, دوسال وقت بذارم تو دانشگاه, IT بخونم یا این که اول دو سال وقت بذارم مدارک سیسکو رو بگیرم و بعد برم واسه ادامه تحصیل دانشگاه
مشکل سربازی هم ندارم

ممنونم

میدونید الان که با محصولات مایکروسافت کار میکنید مجرم شناخته میشید؟ چون قریب به ۱۰۰ درصد چیزایی که ما استفاده میکنیم کرک هستند. پیشنهاد من سیسکو + کار روی لینوکس به صورت بسیار شدید هست. مدارک LPI و Linux Essentials میتونه به کار در زمینه لینوکس بهتون کمک کنه.

Wrench

عضو جدید
میدونید الان که با محصولات مایکروسافت کار میکنید مجرم شناخته میشید؟ چون قریب به ۱۰۰ درصد چیزایی که ما استفاده میکنیم کرک هستند. پیشنهاد من سیسکو + کار روی لینوکس به صورت بسیار شدید هست. مدارک LPI و Linux Essentials میتونه به کار در زمینه لینوکس بهتون کمک کنه.

آره تقریبا همه چیزمون کرکه

منم خیلی به اوپن سورس علاقه دارم, می دونم اگه این مدارک رو داشته باشم آیندم تضمینه اما به نظرت ارزش داره برم دانشگاه دو سال وقت بذارم؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

مشکل سربازی هم ندارم

ممنونم

شما دو سال رو وقت بگذارید تو دانشگاه و ایتی بخونید.
تو همین 2 سالی که دارید تو دانشگاه وقت میگذارید. مدارک cisco و مایکروسافتتون و هر چیزی که فکر میکنید برای بازار کار لازم دارید رو هم بگیرید

دقت کنید اینکه فقط بخونید کافی نیست. سعی کنید کار مرتبط با مطالبی که یاد میگیرید هم انجام بدید که مطالب مربوطه یادتون نره.

-------------

پ ن -1 :

خود من فکر کنم تقریبا هر چیزی که دم دستم بود رو خوندم و دیدم و شنیدم.
ولی خب فکر میکنم به جز طراحی سایت که تو این 2.3 ساله انجام دادم و کارهای مرتبط با سرور و هاست و ... چیز زیادی بلد نیستم.
چون با بقیه مطالبی که خوندم به صورت کاری درگیر نبودم.

پ ن 0 :
شاید یه جورایی اطلاعات عمومیم بالا رفته باشه
و برای کار تخصصی در زمینه های دیگه پیش زمینه بهتری داشته باشم. ولی مطمئنا برای کار تخصصی تو اون زمینه ها اماده صد در صد نیستم.

اپل آخرین پتنتهاش خیلی سر و صدا داره وگرنه گوگل پتنت های بیشتری نسبت به اپل ثبت کرده و خیلی هم روشون حساسه! البته چند وقت پیشا بود که اوراکل ازش شکایت کرده بود و قاضی برنامه نویس از آب در اومد :D
اصل ماجرا این بود که ۹ خط کد آندروید (که وظیفش سنجش اینه که داده ها توی یه رنج معین هستن یا نه ) پتنت اوراکل بوده (دقیقا نمیدونم مربوط به کدوم محصولش- ولی احتمالا جاوا یا سولاریس) و اوراکل اومده شکایت کرده. قاضی هم که برنامه نویس حرفه ای بوده اثبات میکنه کپی کردن این کد از دوباره نوشتن وقت بسیار بیشتری میخواد :biggirn:
شرکتهای کوچک هم اگر عاقلانه برن جلو هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد. مشکل پتنت ها نیستن، مشکل اینه که همه میخوان از روی شونه های هم برن بالا ;)

.

ممنون که نظرت رو گفتی و برای مطالبی که تعریف کردی ;)
تنها پیش دانشگاهی هستی که بیشتر از تحصیلکرده های دانشگاه سواد داری. تبریک .

البته تبریکم تا وقتی هست که به خودت مغرور نشی و استاد ها رو خُل و دیوانه خطاب نکنی. میفهمی که چی میگم ؟

---------
پ ن 1 :
-|-|- پتنت "میفهمی که چی میگم ؟ " : برای امیر دراگو بود :D
از جمله امیر "استفاده ابزاری" کردم ! امیر جان. میتونی ازم شکایت کنی.
ولی خب اگه خواستی ازم شکایت کنی. به فکر اون مدرکی که امشب ازت ثبت و ضبط کردم باش. میفهمی که چی میگم ؟ :D

پ ن 2 :
-|-|- پتنت جمله "استفاده ابزاری " برای خودم ثبت شد !!!!!!!!!!!!!!

But you ARE wrong!
والا تا جایی که من میدونم چیزی شبیه you right نداریم
جمله سمانه خانم درست بود ;)

پ ن 3 :
قبلا پرسیده شده :
http://english.stackexchange.com/questions/58261/you-right-you-are-right

من قصد دارم از ایران برم در چند ماه آینده که ایشالا درسم تموم شه! یه رشته ای که دوست دارمو بخونم.

پ ن 4 :
اینجا جمله بندی فارسیتون ایراد داشت. من نمیدونم اقایون چرا رفتن به جمله انگلیسی گیر دادن :D
اقایون. اگه میخواین گیر بدین. چرا راه دور میرین؟ اول زبان مادری. دوم زبان غیر مادری.

----------

من تبریک میگم بهتون که میخواین از این به بعد به علائق زندگیتون بپردازید.

فقط یه سوال. شما به 4 تا بچه که علاقه ندارید. میخواین از ایران به خارج از کشور برین. رشته ی دیگه ای هم میخواین بخونین. احتمالا اگه بخواین کار هم کنید در زمینه ی دیگه ای کار خواهید کرد. دقیقا چرا این یه ترم آخر رو میخواین بخونین ؟؟ چرا همین الان انصراف نمیدین و نمیرین ؟ چرا 6 ماه از عمرتون رو میخواین تلف کنید ؟

(دقت داشته باشید که اگه علاقه داشته باشین که رشته ی دیگه ای هم بخونید. اصل این هست که دروس کارشناسیش رو اول بخونید و به این مدرک کارشناسی تا اخر عمر نیازی نخواهید داشت )

--------
پ ن 5 :
یه وقت فکر نکنید من خواستم با این سوال شما رو متهم به دروغ گویی کنم. ابدا منظورم این نبوده و نیست.
فکر کنم تا الان هم متوجه شده باشید که اگه چنین منظوری داشته باشم. به صورت مستقیم میگفتم. پس یه وقت اینجوری فکر نکنید.

پ ن 6 :
البته نیازی نیست جواب سوالم رو بدید چون جوابش به خودتون مربوطه و من هم تمایلی برای شنیدنش ندارم.
ولی خب این سوال رو پرسیدم که : به این فکر کنید که چرا اومدید اینجا و نوشتید که به این رشته علاقه ندارید. به اینکه چرا کسی ازتون نخواست که بیاین علاقه پیدا کنید و ...
به اینکه شاید باید بیشتر به خودتون و رشتتون و احساساتتون و علائقتون فکر کنید و خودتون رو بیشتر بشناسید.

------------------------------------------------------------------

پ ن 7 :
تنها کسی هستم که پینوشت هام بیشتر از متن اصلی هست که مینویسم.
-|-|- پتنتش رو همینجا ثبت میکنم.
دقت داشته باشید که تا 4 روز دیگه حرفی برای گفتن نخواهید داشت. چون همه پتنت ها توسط من ثبت شده :D

-|-|- پتنت "دقت داشته باشید که ... " ثبت !!!!!! :D

پ ن 8 :
آرم ثبت پتنت این روبرویی هست : -|-|- که همین الان توسط من ثبت شد !
روانی هم خودتون هستید :biggrin:

فقط خواستم با انحصارگرایی من بیشتر اشنا بشین :cool:

پ ن 10 :
شوخی شوخی بهتون گفتم روانی. هیچکدومتون هم متوجه نشدین. :redface:

مگه اینجا بد بود؟! همینجا که بهتر میتونستید بخونید. من با اینکه هنوز وارد دانشگاه نشدم ولی دوست دارم برای کار/تحصیل در زمینه رشته ای که خوندم و بهش علاقه داشتم برم به یک کشور غریبه.

شما نمیخواد به من زبان یاد بدید جناب! من به اندازه ی کافی خارج از ایران زندگی کردم که بدونم چی درسته.
شما دوست دارید اینجا درس بخونید. نظر من با شما متفاوته.

پ ن 4 :
اینجا جمله بندی فارسیتون ایراد داشت. من نمیدونم اقایون چرا رفتن به جمله انگلیسی گیر دادن :D
اقایون. اگه میخواین گیر بدین. چرا راه دور میرین؟ اول زبان مادری. دوم زبان غیر مادری.

----------

من تبریک میگم بهتون که میخواین از این به بعد به علائق زندگیتون بپردازید.

فقط یه سوال. شما به 4 تا بچه که علاقه ندارید. میخواین از ایران به خارج از کشور برین. رشته ی دیگه ای هم میخواین بخونین. احتمالا اگه بخواین کار هم کنید در زمینه ی دیگه ای کار خواهید کرد. دقیقا چرا این یه ترم آخر رو میخواین بخونین ؟؟ چرا همین الان انصراف نمیدین و نمیرین ؟ چرا 6 ماه از عمرتون رو میخواین تلف کنید ؟

(دقت داشته باشید که اگه علاقه داشته باشین که رشته ی دیگه ای هم بخونید. اصل این هست که دروس کارشناسیش رو اول بخونید و به این مدرک کارشناسی تا اخر عمر نیازی نخواهید داشت )

--------
پ ن 5 :
یه وقت فکر نکنید من خواستم با این سوال شما رو متهم به دروغ گویی کنم. ابدا منظورم این نبوده و نیست.
فکر کنم تا الان هم متوجه شده باشید که اگه چنین منظوری داشته باشم. به صورت مستقیم میگفتم. پس یه وقت اینجوری فکر نکنید.

پ ن 6 :
البته نیازی نیست جواب سوالم رو بدید چون جوابش به خودتون مربوطه و من هم تمایلی برای شنیدنش ندارم.
ولی خب این سوال رو پرسیدم که : به این فکر کنید که چرا اومدید اینجا و نوشتید که به این رشته علاقه ندارید. به اینکه چرا کسی ازتون نخواست که بیاین علاقه پیدا کنید و ...
به اینکه شاید باید بیشتر به خودتون و رشتتون و احساساتتون و علائقتون فکر کنید و خودتون رو بیشتر بشناسید.
منم هیچ علاقه ای ندارم چیزی رو به شما توضیح بدم ولی لازمه بدونید اولا زبان مادری من فارسی نیست . دوما من از شما مشاوره نخواستم و اینکه اومدم اینجا نوشتم رشتمو دوست ندارم فکر میکردم با یه تعداد مهندس فهمیده طرفم که به نظرات بقیه احترام میذارن نه اینکه سریع جبهه گیری کنن. سوما این که دارم درسمو تموم میکنم فقط به خاطر خانوادمه نه به خواست خودم.
هیچ علاقه ای هم ندارم به ادامه ی بحث با شما. روز و شبتون خوش

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم هیچ علاقه ای ندارم چیزی رو به شما توضیح بدم ولی لازمه بدونید اولا زبان مادری من فارسی نیست . دوما من از شما مشاوره نخواستم و اینکه اومدم اینجا نوشتم رشتمو دوست ندارم فکر میکردم با یه تعداد مهندس فهمیده طرفم که به نظرات بقیه احترام میذارن نه اینکه سریع جبهه گیری کنن. سوما این که دارم درسمو تموم میکنم فقط به خاطر خانوادمه نه به خواست خودم.
هیچ علاقه ای هم ندارم به ادامه ی بحث با شما. روز و شبتون خوش

ولی خب برخلاف شما بنده زبان مادریم فارسی هست و خیلی هم افتخار میکنم که فارسی زبان مادریم هست.
و اینکه با شما دعوا هم ندارم :smile:

منظور من این بود که اینکه شما به رشتتون علاقه ندارید مقصرش خودتون هستید . نه شخص دیگه. نه رشتتون و نه هیچ چیز دیگه ای.
کسی اینجا نبود که به نظرتون احترام نگذاره. ولی خب همه از کاری که شما با خودتون کردید خرده گرفتن.

ببینید خانم سمانه فیاضی . شما دوست داشتید تو تهران درس بخونید و در انتخاب پنجمتون از 90 انتخاب , ایتی خواجه نصیر قبول شدید. حرف من اینجاست که شما اگه مثلا اون موقع :

به کارهای مدیریتی علاقه مند بودید. باید انتخاب پنجمتون صنایع بود و میرفتید صنایع میخوندید.
اگه به هنر گرایش بیشتری داشتید. میرفتید معماری میخوندید.
تو این 2 مورد که صد در صد احتمالا تهران قبول میشدید.

اگه به فیزیک و شیمی علاقه داشتید . میرفتید شیمی یا مکانیک میخوندید.
البته من نمیدونم به چه چیز رشته برق علاقه مند شدید و بعید میدونم که به اون هم علاقه داشته باشید و احتمالا عدم اطلاعات کافی باعث این علاقه مندی شده
ولی خب میتونستید اگه خیلی بهش علاقه دارید و فکر میکنید عمرتون به بطالت خواهد گذشت. برید تو یکی از شهرستان های نزدیک به تهران مثل بابل و برق بخونید.

اگه تهران بودن رو ترجیح دادید و ایتی رو انتخاب کردید. مقصر شمایید که خودتون رو به رشتتون علاقه مند نکردید.
مقصر خودتون هستید که همه زمینه های ایتی رو بررسی نکردید تا ببینید از کدوم مورد خوشتون میاد. ایتی رشته ی به شدت گسترده ای هست. تمام تکنولوژی ها رو درگیر میکنه
مثلا اینکه شما برق دوست داشتید. میتونستید تو زمینه شبکه های بی سیم و ... کار کنید که کمی نزدیک هست به رشته ی برق و هزار تا مثال دیگه که مجال گفتنش نیست.

اگه خودتون رو بهتر میشناختید و این عنصر "اشتباه از من " و "خود کرده را تدبیر نیست " رو زودتر قبول میکردید. خیلی خیلی زودتر از اینها از بلاتکلیفی در میومدید.
یا خودتون رو علاقه مند میکردید. یا اینکه اصلا این رشته رو نمیخوندید. این خیلی سادست و چیز پیچیده ای نیست.

خیلی هم خوبه که از این به بعد میخواین به علایق زندگیتون برسید. و من براتون ارزوی موفقیت میکنم.

فقط یادتون باشه که همیشه اونایی که روبروتون قرار میگیرن دشمنتون نیستن و همیشه اونایی که همراتون هستن دوستتون به حساب نمیان.
و اینکه اعتقاد خانواده هم همیشه توجیه مناسبی برای تصمیمات زندگیمون نیست.

به عقیدتون در مورد عدم صحبت با من احترام میگذارم و دیگه پاسخی به پست های شما نخواهم داد. پیروز باشید.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
چند نفری تازه وارد دیدم اولا بهشون خوش آمد میگم :gol:
و بعد اینکه خواستم یه نکته رو متذکر بشم .. اینکه این تاپیک برای بحث های خودمانی هست و هیچ دوستی با دوست دیگری خصومتی (/خوصومتی:D) نداره
دوستان اینجا رو میشناسم و اگر نقدی از کسی میکنند در جهت سازندگی هست پس اگر کسی فکر میکنه بهش بی احترامی شده من صمیمانه ازش عذر خواهی میکنم :smile:

در مورد اینکه شکل نوشتاری که بکار میبریم اشتباه هست امیردراگو عزیز هم خیلی غلیظ شده در این موضوع (توی این جمله کلا فعل و فاعل و مفهول رو جابه جا نوشتم:D)
البته در این شکی نیست باید قواعد رو رعایت کرد تا هم مفهومها درست رسونده بشه و هم به مرور اشتباه در دستور زبان وارد نشود

من خودم یکی پر از اشتباه ..
اشتباه دستور زبانی داشتم گوشزد کنید یاد بگیرم :)
=====================
در مورد نقل قولی که سوگماد خانم گرفتند:
از حسین (همون طباطبایی عزیز) یاد کردم دیگه :D

درضمن اینقدر شیرینی شیرینی نکنید سوگماد خانم
الان شما باید با یه کیک اینجا بودید
مردم تولدشون میشه و کیک نمیدن ..این چه وضعشه آخه !! :whistle:

تولدتون مبارک سوگماد خانم
هر کجا هستید زمان و نیاز شما باشید :smile: :gol:

====================
در مورد سمانه خانم هم که از رشتشون راضی نیست یه قضیه رو پیشنهاد میکنم
شما دوست دارید برق بخونید .. کدوم گرایش برق رو دوست دارید ؟؟ مثلا اگر گرایشی مثل مخابرات رو علاقه دارید میتونید توی حوزه شبکه (از گرایش های آی تی در ارشد) وارد بشید

اینکه به اشتباه و یا بی میلی تا اینجای راه اومدید حیف هست هرچی خونده ایید رو دور بی اندازید .. سعی کنید پیوندی بین چیزی که خوندید و چیزی که علاقه دارید بوجود بیارید تاحسرت این مدتی که این رشته رو هم خوندید رو نخورید اینطوری این مدت هم وقتتون تلف نشده

و اینکه از چیه این رشته بدتون اومده ؟/ :D
رشته به این خوبی و مظلومی دیده بودید ؟؟ :D

============
همگی موفق باشید :gol:

آخرین ویرایش:
چند نفری تازه وارد دیدم اولا بهشون خوش آمد میگم :gol:

در مورد سمانه خانم هم که از رشتشون راضی نیست یه قضیه رو پیشنهاد میکنم
شما دوست دارید برق بخونید .. کدوم گرایش برق رو دوست دارید ؟؟ مثلا اگر گرایشی مثل مخابرات رو علاقه دارید میتونید توی حوزه شبکه (از گرایش های آی تی در ارشد) وارد بشید

اینکه به اشتباه و یا بی میلی تا اینجای راه اومدید حیف هست هرچی خونده ایید رو دور بی اندازید .. سعی کنید پیوندی بین چیزی که خوندید و چیزی که علاقه دارید بوجود بیارید تاحسرت این مدتی که این رشته رو هم خوندید رو نخورید اینطوری این مدت هم وقتتون تلف نشده

و اینکه از چیه این رشته بدتون اومده ؟/ :D
رشته به این خوبی و مظلومی دیده بودید ؟؟ :D

============
همگی موفق باشید :gol:
راستش ادبیات و طرز صحبت دوستان درست نبود که علی رغم خواستم اونجوری صحبت کردم. به هر حال من از " شما " عذر میخوام.
ممنونم :smile: مرسی از راهنماییت .. اتفاقا به مخابرات فکر کردم و چون خواهرمم مخابرات خونده ازش در مورد رشتش سوال کردم. برنامم همینه در آینده...
من کلا رشته های مدیریتی دوست ندارم. رشته ی بدی نیست ولی از علایق من دوره.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
راستش ادبیات و طرز صحبت دوستان درست نبود که علی رغم خواستم اونجوری صحبت کردم. به هر حال من از " شما " عذر میخوام.
ممنونم :smile: مرسی از راهنماییت .. اتفاقا به مخابرات فکر کردم و چون خواهرمم مخابرات خونده ازش در مورد رشتش سوال کردم. برنامم همینه در آینده...
سلام سمانه خانم اول از همه يك پيشنهادي براتون دارم بعضي وقتا از چيزي خوشمون مياد احساس مي كنيم الا و بلا اون ولي يك زماني مي گذره مي بينيم بابا اوني كه داشتم از اين قشنگ تر بوده واسه همين سعي كنيد اين چيزي رو كه فعلا در دست دارين خوب بشناسين محدوده ي كارش رو بشناسين اي تي تنوع زيادي داره مثل طراحي وب سايت ، شبكه و ،، سعي كنيد مطللي هر كدوم بخونيد البته اينم بگم استادم در اين علاقه بي تاثير نيس صرفا از روي كلاس هاي دانشگاهي در مورد اي تي تصميم نگيرين يكمي خارج مباحث دانشگاه كار كنيد مطمئنم به رشته مون علاقه مند ميشيد
در مورد بيان دوستان هم اقا امير دارگو و اقا دانيال رو خوب ميشناسم ادم هاي واقعا خوبي هستن به دل نگير فقط بيانشون يكمي تنده و رك هستن و اول مياي فكر مي كني از تو خوششون نيومده ولي كمي بگذره تو هم ميشناسيشون ديگه اين قدر سخت نمي گيري مي تونم بگم واقعا از اون اشخاصي هستن كه واقعا قلب پاكي دارن يكمي بگذره تو هم عادت مي كني به هر حال همه با هم فرق دارن اين تفاوت هاس كه سبب شده ماها ما بشيم
موفق باشي

سلام سمانه خانم اول از همه يك پيشنهادي براتون دارم بعضي وقتا از چيزي خوشمون مياد احساس مي كنيم الا و بلا اون ولي يك زماني مي گذره مي بينيم بابا اوني كه داشتم از اين قشنگ تر بوده واسه همين سعي كنيد اين چيزي رو كه فعلا در دست دارين خوب بشناسين محدوده ي كارش رو بشناسين اي تي تنوع زيادي داره مثل طراحي وب سايت ، شبكه و ،، سعي كنيد مطللي هر كدوم بخونيد البته اينم بگم استادم در اين علاقه بي تاثير نيس صرفا از روي كلاس هاي دانشگاهي در مورد اي تي تصميم نگيرين يكمي خارج مباحث دانشگاه كار كنيد مطمئنم به رشته مون علاقه مند ميشيد
در مورد بيان دوستان هم اقا امير دارگو و اقا دانيال رو خوب ميشناسم ادم هاي واقعا خوبي هستن به دل نگير فقط بيانشون يكمي تنده و رك هستن و اول مياي فكر مي كني از تو خوششون نيومده ولي كمي بگذره تو هم ميشناسيشون ديگه اين قدر سخت نمي گيري مي تونم بگم واقعا از اون اشخاصي هستن كه واقعا قلب پاكي دارن يكمي بگذره تو هم عادت مي كني به هر حال همه با هم فرق دارن اين تفاوت هاس كه سبب شده ماها ما بشيم
موفق باشي
ممنونم عزیزم امیدوارم همینطوری که میگی باشه.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

یه جمله قشنگی هست میگه : "تو خوب بودن رو یادم بده" ... یعنی اگر من رفتارم بده شما درستش رو نشونم بده نه اینکه مثل من بد بشی :D
البته اینجا بد نداریم هاااااااا (پ ن این جمله رو نمیگفتم باید میرفتم از این باشگاه:D )

راستی احتیاجی نیست از من عذرخواهی کنید
اینجا یه محیط دوستانه هست .. دوستان عقایدشون رو میگن(با رعایت شئونات اسلامی:D ) و لزوما هم شبیه ما فکر نمیکنن ..پس چیزی رو به دل نگیرید :smile:

بسیار خوب
همین مباحث شبکه رو پیش ببرید ..
اگر اشتباه هم نکنم قبلا شبکه زیر مجموعه رشته ی برق بود و بعدا جداش کردن
اگر سوالی در مورد شبکه هم داشتین توی تاپیک سوالات مطرح کنید , هستند دوستانی که راهنماییتون کنن
موفق باشید

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام دوستان

مشکل سربازی هم ندارم

ممنونم
سلام.
خوش اومدید.
چرا فکر می‌کنی دانشگاه رفتن با گرفتن مدارک انحصار متقابل داره؟ شما می‌تونی هر دو رو با هم دنبال کنی. مگه گرفتن MCITP چقدر طول می‌کشه؟ در بدترین حالت کمتر از ۳ ماه.
پس دانشگاه رو حتما برو. اما در مورد مدارک یه کم فکر کن و هدف و مسیرت رو مشخص کن، همینجوری کیلویی نرو مدرک بگیر، ببین میخوای چه کاره بشی؟ توی چه حیطه ای فعالیت کنی، بعد از ریشه درخت شروع کن به سمت برگها برو (معمولا مسیر مدارک با یه گراف درخت نمایش داده میشه).

You are right! I don't like my major & it is my problem not yours!
Your major is your problem, but you nagging around and being a rude to friendly people asking you why and how this happend is my problem...and I'm solving it.

۱.تو همین 2 سالی که دارید تو دانشگاه وقت میگذارید. مدارک cisco و مایکروسافتتون و هر چیزی که فکر میکنید برای بازار کار لازم دارید رو هم بگیرید

۲.از جمله امیر "استفاده ابزاری" کردم ! امیر جان. میتونی ازم شکایت کنی.
۳.ولی خب اگه خواستی ازم شکایت کنی. به فکر اون مدرکی که امشب ازت ثبت و ضبط کردم باش. میفهمی که چی میگم ؟ :D

۴.روانی هم خودتون هستید :biggrin:
۱. دقیقا نظر منم همینه، چرا هردوش رو ادامه نده؟! هردو رو با هم می‌تونه داشته باشه. اگر کار رو هم اضافه کنیم میشه هرسه.

۲.ما پتنت نمی‌کنیم رفیق، تولیدات ما مجوز Creative Commons داره از نوع Share alike!

۳. تو دادگاه میبینمت :D

۴. تا بعد کنکور ارشد ازت نمی‌گیرم! استرست زیاده مغزت بازدهیش کامل نیست!!

من به اندازه ی کافی خارج از ایران زندگی کردم که بدونم چی درسته.
ای خارج زندگی کرده، ای خارجی، ای خارجی بلد، ای زبان دان. حرف این پسره زبان ندان که درست دراومد که... حداقل ماها که ادعا نداشتیم یه چیزی یاد گرفتیم.
فکر میکردم با یه تعداد مهندس فهمیده طرفم که به نظرات بقیه احترام میذارن
شما ممکنه مدادتراش باشی که وقتی بخوان جمع ببندن بگن «تعدادی مدادتراش» اما اگه داری توی محیطی که من هستم چیز می‌نویسی یادت نره واحد شمارش انسان «نفر» هست و میتونی بگی «عده ای». و اتفاقا اینجا مهندسین فهمیده ای هم داریم و از قضا خیلی هم به نظرات بقیه احترام می‌گذارن. اما اگه دنبال این بودید که بگم «آخی عزیزم چرااااااا؟؟؟؟؟؟ بوس بوس» اشتباه تشریف آوردید.
از شما پرسیدیم که چی شده و چطوره که این اتفاق افتاده اما به نظر اسرار خیلی مگوتر از این حرفا بود! من نمی‌دونم شما که نمی‌خوای (یا حتی نمی‌تونی) چیزی رو توضیح بدی واسه چی میای عنوانش می‌کنی؟ نمیگم شما حق نداری نظرتو بگی، اما بعدا که بهت گفتن چرا و جزئیات خواستن حق نداری بگی «ببخشید که از شما اجازه نگرفتم».

شما اگه روزی رفتی زبان فارسی یاد بگیری غلط بودن «دوما و سوما و ...» رو هم دقت کن.

.
و اینکه اعتقاد خانواده هم همیشه توجیه مناسبی برای تصمیمات زندگیمون نیست.
بهانه واسه کسی که بخواد همیشه هست.

=======
این همه در مورد «فرهنگ آی تی» و حمایت از IT وغیره نوشتید، ببینم چیکار می‌کنید :
فونت های فارسی همچنان نیازمند حمایت و سرمایه گذاری شماست.

آخرین ویرایش:
sanamsayna ی عزیز متاسفانه باید کاملا با نظرت مخالفت کنم عزیزم!

من از همتون معذرت میخوام. از اول نباید اینجا کامنت میذاشتم. اشتباه از خودم بود که با افرادی که نمیشناختم همکلام شدم. دیگه چیزی نمیگم که کسی نارحت نشه.
خدانگهدارتون

فقط یه چیزو بگم از نظر گرامری حرف شما درسته ولی تو صحبت کردن خیلی از گرامرا اونجوری نیست که فکر میکنید.. مثلا تو بعضی از جملات میگن I are در صورتی که یه همچین چیزی اشتباهه . به هر حال من ادعایی ندارم. شما بهتر میدونین. شبتون قشنگ

بالا