گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

Mohammad H

عضو جدید
سلام ، من 1پشت کنکوری هستم و علاقه مند به آی تی .
پارسالم تو آزاد 1رشته بیشتر نزدم اونم آی تی تهران جنوب بود.اما قبول نشدم:cry:
به این سایت و اون سایتم زیاد سرزدم اما مطالبشون زیاد به دردم نخورد و جواب سوالم رو انطوری که میخواستم به زبان ساده پیدا نکردم:razz:
من اصلا دوس ندارم تا درست حسابی رشته ای رو نشناختم واردش بشم، حالا شماها که همتون دانشجوی ای تی هستین کمکم میکنید؟
1کم ازآی تی برام بگید، از آینده ش و بازار کارش.
اگه به من کمک کنید و منو ازین سردر گمی(یا بهتر بگم ،کم اطلاعی!!!!!) بیرون بیارید یه دنیا ممنونتون میشم;)
اناراتون درشت،هندونتون قرمز،آجیلتون پرپسته،لباتون پرخنده، یلداتون مبااااااااارک:gol:

ديباچه: در هزاره سوم، فناوري اطلاعات (IT) به عنوان عمده‌ترين محور تحول و توسعه در جهان منظور شده است و دستاوردهاي ناشي از آن، آن‌چنان با زندگي مردم عجين گرديده كه روي‌گرداني از آن، اختلالي عظيم در جامعه و رفاه و آسايش مردم به وجود مي‌آورد. براي مثال، كامپيوتري شدن بسياري از امور جاري مردم، انجام بسياري از كارهاي روزمره بانكي با استفاده از اينترنت و شبكه‌هاي ارتباطي در منزل و خانه‌ها، آموزش الكترونيكي و مجازي و عدم نياز به حضور در كلاس‌هاي درس، توسعه و ترويج تجارت الكترونيكي از نتايج و دستاوردهاي فناوري اطلاعات است؛ عواملي كه هرچند در مراحل اوليه رشد و تكامل قرار دارند اما در همين حد نيز در رفاه و آسايش انسان نقش بسيار مهمي دارند.از همين رو امروزه تمامي كشورها در زمينه فناوري اطلاعات و عموميت بخشيدن به آن در جامعه تلاشي پيگير دارند. در كشور ما نيز براي تربيت نيروي متخصص و كارآمد در زمينه IT و حركت سريع در اين عرصه, رشته IT در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي ارائه مي‌شود و در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشجو مي‌پذيرد.فناوري اطلاعات يا IT كه مخفف Technology Information مي‌باشد, رشته‌اي است كه تمام رشته‌هاي دانشگاهي را مي‌تواند پوشش دهد. منتها از نظر عملياتي يك رشته ميان رشته‌اي, بين كامپيوتر و صنايع برق است كه در اين ميان امور مربوط به توليد, پردازش, نگاهداشت و عرضه اطلاعات به مباحث كامپيوتري مرتبط مي‌شود, بحث‌هاي مديريت اطلاعات و فرآيندهاي آن از سلسله بحث‌هاي رشته صنايع و رشته برق است و به خصوص گرايش مخابرات, انتقالات مرتبط با اطلاعات و داده‌ها را برعهده دارد.IT را مي‌توان استفاده بهينه از اطلاعات براي كاربردهاي مختلف دانست, يعني متخصص اين رشته بايد بتواند اطلاعات را جمع‌آوري, دسته‌بندي و پردازش كرده و به موقع از آن استفاده نمايد از همين رو كارشناس اين رشته بايد مباني كامپيوتر را بلد باشد. به عبارت ديگر هسته اصلي اين رشته همان هسته اصلي مهندسي كامپيوتر است، منتها چون يكي از توانمندي‌هاي اصلي كارشناسي اين رشته بهره‌وري به موقع و صحيح از اطلاعات است؛ دانشجوي IT بايد داراي اطلاعات جنبي در زمينه‌هاي مختلف باشد.براي مثال, فردي كه مي‌خواهد از اين تكنولوژي در تجارت الكترونيكي استفاده كند بايد مديريت بداند يا فردي كه مي‌خواهد از IT در آموزش از راه دور بهره ببرد, بايد با روش‌هاي آموزش آشنا باشد.
توانايي‌هاي لازم :
با توجه به ماهيت ميان رشته‌اي مهندسي فناوري اطلاعات. دانشجوي اين رشته لازم است كه به دو مبحث علوم مديريت و كامپيوتر علاقه‌مند باشد. همچنين بايد در رياضي توانمند بوده و قدرت تجزيه و تحليل خوبي داشته باشد. زيرا به گفته "الكساندروف", - رياضيدان و فيلسوف معاصر شوروي - علم رياضي كاربرد فراواني در ساير دانش‌ها, صنعت و در همه زمينه‌هاي مربوط به زندگي بشري دارد.برخي از استادان اين رشته معتقدند كه آزمون اين رشته بايد به صورت نيمه‌متمركز برگزار گردد تا علاقه‌مندترين و مستعدترين داوطلبان وارد اين رشته گردند. داوطلباني كه پيش از ورود به دانشگاه, با كامپيوتر آشنايي داشته و در اين زمينه توانمند باشند.
موقعيت شغلي در ايران :
اينجا يك شهر الكترونيكي است. شهري كه آموزش, تفريحات, خريد و فروش و بخش قابل توجهي از ارتباطات آن الكترونيكي مي‌باشد. در اين شهر, فارغ‌التحصيلان IT حضوري فعال دارند. زيرا از سوار شدن به مترو و تاكسي تا خريد از فروشگاهي كه در آن فروشنده‌اي حضور ندارد, به صورت الكترونيكي انجام مي‌گيرد.اين تصويري از آينده تمامي كشورهاي جهان از جمله كشور ايران است. تصويري كه بيانگر وجود فرصت‌هاي شغلي فراوان براي فارغ‌التحصيل IT است. البته يك مهندسي IT نه تنها در آينده, بلكه در حال حاضر نيز فرصت‌هاي شغلي فراواني دارد.براي مثال, در حال حاضر وزارت بازرگاني در پي آن است كه سيستم تجارت ايران را مثل كشورهاي پيشرفته, الكترونيكي كند. اين پروژه بسيار پيچيده است و نياز به تعداد قابل توجهي متخصص IT دارد. تا جايي كه اگر تمامي دانشجويان ما وارد بازار كار شوند, باز هم پاسخگوي نياز اين پروژه و پروژه‌هاي مشابه نخواهند بود. حتي در كارهايي ساده‌تر مثل مكانيزه شدن سيستم يك اداره, نياز به متخصص اين رشته است. كاري كه در بعضي از سازمان‌ها آغاز شده اما هنوز سيستم هيچ سازماني به طور كامل مكانيزه نشده است. به عبارت ديگر در حال حاضر همه چيز به سمت IT پيش مي‌رود و به همين دليل فارغ‌التحصيل اين رشته اگر توانمند باشد, بيكار نخواهد ماند.
درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
دروس پايه :
رياضي, معادلات ديفرانسيل , آمار و احتمالات مهندسي , فيزيك , كارگاه عمومي.
دروس اصلي:
ساختمان‌هاي گسسته , مباني كامپيوتر و برنامه‌سازي , زبان ماشين و برنامه‌نويسي سيستم, ساختمان داده‌ها, مدارهاي منطقي, معماري كامپيوتر, برنامه‌سازي پيشرفته , سيستم‌هاي عامل, پايگاه داده‌ها, طراحي الگوريتم‌ها, مهندسي نرم‌افزار , شبكه‌هاي كامپيوتري, مباني الكترونيك ديجيتال, هوش مصنوعي, اصول و مباني مديريت, مباني اقتصاد مهندسي, آزمايشگاه شبكه, آزمايشگاه پايگاه داده‌ها, شيوه ارائه مطالب علمي و فني, زبان تخصصي, آزمايشگاه سيستم عامل.
دروس تخصصي :
مباني فناوري اطلاعات , مهندسي فناوري اطلاعات, تجارت الكترونيكي, مديريت و كنترل پروژه‌هاي فناوري اطلاعات , برنامه‌ريزي استراتژيك فناوري اطلاعات, آموزش الكترونيكي, محيط‌هاي چند رسانه‌اي, پروژه‌ فناوري اطلاعات, كارآموزي IT .

;)....

Mohammad H

عضو جدید
یه سوال از مهندسین IT! من قطعا رشته IT رو قراره انتخاب کنم.
الانم دارم برای کنکور 89 میخونم. این تفکر که این درس ها که باید مو به مو بخونمشون تو آینده بدردم زیاد نیخوره باعث شده یکم درس خوندن رو برام سخت کنه... شما به چه دیدگاهی این درس ها رو میخوندید؟

سلام.
چطور به درد نميخوره.........؟
چار روز ديگه همه ي دنيا ميشه سيستم هاي اطلاعاتي و ارتباط هاي ماشيني و غير مستقيم........
اگه توي اين رشته قوي و مسلط باشين اينده ي بسيار درخشاني در انتظارتونه.........
شك نكنيد.......

THE SECRET

عضو جدید
ديباچه: در هزاره سوم، فناوري اطلاعات (IT) به عنوان عمده‌ترين محور تحول و توسعه در جهان منظور شده است و دستاوردهاي ناشي از آن، آن‌چنان با زندگي مردم عجين گرديده كه روي‌گرداني از آن، اختلالي عظيم در جامعه و رفاه و آسايش مردم به وجود مي‌آورد. براي مثال، كامپيوتري شدن بسياري از امور جاري مردم، انجام بسياري از كارهاي روزمره بانكي با استفاده از اينترنت و شبكه‌هاي ارتباطي در منزل و خانه‌ها، آموزش الكترونيكي و مجازي و عدم نياز به حضور در كلاس‌هاي درس، توسعه و ترويج تجارت الكترونيكي از نتايج و دستاوردهاي فناوري اطلاعات است؛ عواملي كه هرچند در مراحل اوليه رشد و تكامل قرار دارند اما در همين حد نيز در رفاه و آسايش انسان نقش بسيار مهمي دارند.از همين رو امروزه تمامي كشورها در زمينه فناوري اطلاعات و عموميت بخشيدن به آن در جامعه تلاشي پيگير دارند. در كشور ما نيز براي تربيت نيروي متخصص و كارآمد در زمينه IT و حركت سريع در اين عرصه, رشته IT در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي ارائه مي‌شود و در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشجو مي‌پذيرد.فناوري اطلاعات يا IT كه مخفف Technology Information مي‌باشد, رشته‌اي است كه تمام رشته‌هاي دانشگاهي را مي‌تواند پوشش دهد. منتها از نظر عملياتي يك رشته ميان رشته‌اي, بين كامپيوتر و صنايع برق است كه در اين ميان امور مربوط به توليد, پردازش, نگاهداشت و عرضه اطلاعات به مباحث كامپيوتري مرتبط مي‌شود, بحث‌هاي مديريت اطلاعات و فرآيندهاي آن از سلسله بحث‌هاي رشته صنايع و رشته برق است و به خصوص گرايش مخابرات, انتقالات مرتبط با اطلاعات و داده‌ها را برعهده دارد.IT را مي‌توان استفاده بهينه از اطلاعات براي كاربردهاي مختلف دانست, يعني متخصص اين رشته بايد بتواند اطلاعات را جمع‌آوري, دسته‌بندي و پردازش كرده و به موقع از آن استفاده نمايد از همين رو كارشناس اين رشته بايد مباني كامپيوتر را بلد باشد. به عبارت ديگر هسته اصلي اين رشته همان هسته اصلي مهندسي كامپيوتر است، منتها چون يكي از توانمندي‌هاي اصلي كارشناسي اين رشته بهره‌وري به موقع و صحيح از اطلاعات است؛ دانشجوي IT بايد داراي اطلاعات جنبي در زمينه‌هاي مختلف باشد.براي مثال, فردي كه مي‌خواهد از اين تكنولوژي در تجارت الكترونيكي استفاده كند بايد مديريت بداند يا فردي كه مي‌خواهد از IT در آموزش از راه دور بهره ببرد, بايد با روش‌هاي آموزش آشنا باشد.
توانايي‌هاي لازم :
با توجه به ماهيت ميان رشته‌اي مهندسي فناوري اطلاعات. دانشجوي اين رشته لازم است كه به دو مبحث علوم مديريت و كامپيوتر علاقه‌مند باشد. همچنين بايد در رياضي توانمند بوده و قدرت تجزيه و تحليل خوبي داشته باشد. زيرا به گفته "الكساندروف", - رياضيدان و فيلسوف معاصر شوروي - علم رياضي كاربرد فراواني در ساير دانش‌ها, صنعت و در همه زمينه‌هاي مربوط به زندگي بشري دارد.برخي از استادان اين رشته معتقدند كه آزمون اين رشته بايد به صورت نيمه‌متمركز برگزار گردد تا علاقه‌مندترين و مستعدترين داوطلبان وارد اين رشته گردند. داوطلباني كه پيش از ورود به دانشگاه, با كامپيوتر آشنايي داشته و در اين زمينه توانمند باشند.
موقعيت شغلي در ايران :
اينجا يك شهر الكترونيكي است. شهري كه آموزش, تفريحات, خريد و فروش و بخش قابل توجهي از ارتباطات آن الكترونيكي مي‌باشد. در اين شهر, فارغ‌التحصيلان IT حضوري فعال دارند. زيرا از سوار شدن به مترو و تاكسي تا خريد از فروشگاهي كه در آن فروشنده‌اي حضور ندارد, به صورت الكترونيكي انجام مي‌گيرد.اين تصويري از آينده تمامي كشورهاي جهان از جمله كشور ايران است. تصويري كه بيانگر وجود فرصت‌هاي شغلي فراوان براي فارغ‌التحصيل IT است. البته يك مهندسي IT نه تنها در آينده, بلكه در حال حاضر نيز فرصت‌هاي شغلي فراواني دارد.براي مثال, در حال حاضر وزارت بازرگاني در پي آن است كه سيستم تجارت ايران را مثل كشورهاي پيشرفته, الكترونيكي كند. اين پروژه بسيار پيچيده است و نياز به تعداد قابل توجهي متخصص IT دارد. تا جايي كه اگر تمامي دانشجويان ما وارد بازار كار شوند, باز هم پاسخگوي نياز اين پروژه و پروژه‌هاي مشابه نخواهند بود. حتي در كارهايي ساده‌تر مثل مكانيزه شدن سيستم يك اداره, نياز به متخصص اين رشته است. كاري كه در بعضي از سازمان‌ها آغاز شده اما هنوز سيستم هيچ سازماني به طور كامل مكانيزه نشده است. به عبارت ديگر در حال حاضر همه چيز به سمت IT پيش مي‌رود و به همين دليل فارغ‌التحصيل اين رشته اگر توانمند باشد, بيكار نخواهد ماند.
درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
دروس پايه :
رياضي, معادلات ديفرانسيل , آمار و احتمالات مهندسي , فيزيك , كارگاه عمومي.
دروس اصلي:
ساختمان‌هاي گسسته , مباني كامپيوتر و برنامه‌سازي , زبان ماشين و برنامه‌نويسي سيستم, ساختمان داده‌ها, مدارهاي منطقي, معماري كامپيوتر, برنامه‌سازي پيشرفته , سيستم‌هاي عامل, پايگاه داده‌ها, طراحي الگوريتم‌ها, مهندسي نرم‌افزار , شبكه‌هاي كامپيوتري, مباني الكترونيك ديجيتال, هوش مصنوعي, اصول و مباني مديريت, مباني اقتصاد مهندسي, آزمايشگاه شبكه, آزمايشگاه پايگاه داده‌ها, شيوه ارائه مطالب علمي و فني, زبان تخصصي, آزمايشگاه سيستم عامل.
دروس تخصصي :
مباني فناوري اطلاعات , مهندسي فناوري اطلاعات, تجارت الكترونيكي, مديريت و كنترل پروژه‌هاي فناوري اطلاعات , برنامه‌ريزي استراتژيك فناوري اطلاعات, آموزش الكترونيكي, محيط‌هاي چند رسانه‌اي, پروژه‌ فناوري اطلاعات, كارآموزي IT .

;)....
سلام!ممنون از کمکتون. اما من این مقاله رو قبلا خونده بودم.تو هر سایتی بری هر مطلبی در مورد آی تی سرچ میکنی اینطوری شروع میشه: در هزاره سوم...
اون قسمتش هم که در مورد بازار کار صحبت کرده به نظر من خیلی تخیلیه! اینطور نیس؟!
راستی من این صحبت رو از خیلیا (از جمله رئیس:D) شنیدم که : تو دانشگاه چیز زیادی درمورد آی تی یادت نمیدن و خود طرف باید عرضه و جنم داشته باشه و خارج از دانشگاه هم فعالیت کنه و اطلاعاتش رو زیاد کنه (با کلاس رفتن ،مطالعه کتاب و مقاله و...) وگرنه کسی با این لیسانس زیاد تحویلت نمیگیره.
حالا نظر شما چیه؟!

THE SECRET

عضو جدید
دوستان!
اون بیرون (منظورم بیرون ازین تاپیکه) میگن آی تی بازار کار نداره و برای بچه های آی تی کار نیس!
راست میگن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان!
اون بیرون (منظورم بیرون ازین تاپیکه) میگن آی تی بازار کار نداره و برای بچه های آی تی کار نیس!
راست میگن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

ببین مهندس آینده
آره معمولا بین رشته کار رو به کامپیوتری ها می دن بیشتر تا IT ها

ولی این جمله هم شاید صحیح نباشه ، درستش اینه که بگم کار رو به کار بلد می دن نه به کسی که مدرک داره

نگران کار نباش.صنعت IT تو ایران خیلی خیلی بکر هست.خیلی کار برای انجام دادن هست (اگه بذارن)

Mohammad H

عضو جدید
البته به نظر من اين اشتباهه......
بازار كار اي تي خيلي گسترده و وسيعه.........
شما اگه توي رشتت قوي و مسلط باشي خيلي كارها ميتوني بكني........

نگران اينده باش ولي نا اميد نباش.........
سعي كن بهترين باشي مطمئنا موفق ميشي و به خيلي جاها ميرسي........
از نظر من اين رشته پايان نداره......
هميشه توش جاي پيشرفت هست چون به قول جناب مدير اين يه رشته ي بكر هست.......

البته توي دانشگاه هم يه سري مطالب پايه رو ياد ميدن خودت بايد دنبال پيشرفت باشي و مطالعه و تحقيق كني.......

من كه عاشق رشتم هستم و خيلي هم اميدوارم به اينده چون حس ميكنم در اينده هيچ كاري براي يك مهندس اي تي غير ممكن نباشه و نشدني نباشه.........

موفق باشيد.

THE SECRET

عضو جدید

البته توي دانشگاه هم يه سري مطالب پايه رو ياد ميدن خودت بايد دنبال پيشرفت باشي و مطالعه و تحقيق كني.......

من كه عاشق رشتم هستم و خيلي هم اميدوارم به اينده چون حس ميكنم در اينده هيچ كاري براي يك مهندس اي تي غير ممكن نباشه و نشدني نباشه.........

موفق باشيد.
در مورد اینکه گفتین آی تی تو ایران بازار کار گسترده ای داره خیلی باهاتون موافق نیستم(حداقل الان)!چون اگرم کاری باشه اونو دست کاردون(ینی بچه های آی تی) نمیدن! چون شناخت کافی درمورد این رشته ندارن.
بر منکرش لعنت!
انگیزه تون قابل تحسینه! منم برای شما آرزوی موفقیت میکنم...

Mohammad H

عضو جدید
من شعار نميدم........
اينم كه ميگين اي تي بازار كار نداره راستش من اولين باره كه ميشنوم اين حرفو.........

به هرحال توكل بر خدا حالا كه داريم اين رشته رو ميخونيم كاريشم نميشه كرد.........

ania19669

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز
در مورد اینکه میگن واسه ی it کار نیست همش شایعه است .الان تمام ادارات دارن خدماتشونو اینترنتی میکنند.اما واسه ی اینکار باید از فناوری اطلاعات استفاده کنند.الان شرکت برق،آستان قدس،شرکت نفت همشون دارن از مهندسای it استفاده میکنند اینارو چون خودم بازدید رفتم دیدم.در ضمن اگر بتونی در کنار درس دانشگاهت یه دوره شبکه بگذرونی عالیه.من خودم ترم 3اما الان بیشتر همکلاسی هام سر کار میرن;)

t0tem

عضو جدید
سلام به همه ی IT-Man ها و IT-Woman ها !!!
خیلی وفت بود اینجا نیومده بودم گفتم بیام یه عرض ادبی کنم و برم.
سلام t0tem عزیز! چه عجب از این طرفا! یادی از ما کردید! خیلی خوش اومدید.

خیلی باحال بود !!! :biggrin:
باز بحث رشته و بازارکار و ... شد:(
دوست عزیز من زیاد سرت رو درد نمی آرم. از حرفهات فهمیدم که آدم واقع بینی هستی و مثل خیلی از ماها رویایی فکر نمی کنی (پس 1 امتیاز مثبت بهت می دم برو حالش رو ببر)
رشته ی آی تی رشته ی بسیار خوبیه ولی مثل کویری می مونه که فقط و فقط خودت توش هستی. یعنی اگه خارج از درس دانشگاه چیزی (مثل شبکه) بخونی شاید یه کار خوب گیرت بیاد. از اونجایی که تو کشور ما هیچ چیز سر جاش نیست و همه می تونن تو رشته ی مقدس ما فعالییت کنند رقیب کاری بسیار زیادی داری. مهم ترین فاکتور برای کار تو این رشته (البته برای رشته های دیگه هم صادقه) بند "پ" یا همون پارتی هست. من یکی از دوستام صنایع خوند و یه ذره (یه ذره بیشتر) از شبکه و علم کامپیوتر بلد بود تونست قسمت فناوری اطلاعات دو تا شرکت بسیار بسیار بسیار بزرگ رو در دست بگیره، فقط و فقط چون پارتی داشت.
پس نتیجه ی اخلاقی اراجیف بنده این شد که از دریای آی تی یه رشته رو انتخاب رو انتخاب کن و تا تهش برو. اون موقع هست که کار برات فراوون فراهم می شه !!
پس شک نکن و همین آی تی رو بزن. (عجب نتیجه گیری ای کردم:D)(الان برام 1000 تا اخطار می آد:cry:)

موفق باشید

THE SECRET

عضو جدید
من شعار نميدم........
اينم كه ميگين اي تي بازار كار نداره راستش من اولين باره كه ميشنوم اين حرفو.........

به هرحال توكل بر خدا حالا كه داريم اين رشته رو ميخونيم كاريشم نميشه كرد.........
بخدا این حرف من نیس! اون بیرون همه دارن میگن!
البته خودمم تا حالا چند نیازمندیهای روزنامه رو ورق زدم، خیلی به ندرت دیدم ازITMANها دعوت به همکاری بشه. گفتم که کارو دست کاردون نمیدن،اکثرا کامپیوتر میگیرن!
به هر حال منم به احتمال 90% میام تو این رشته، (اگه رام بدن!!!) فقط برای اینکه محکم راهم رو انتخاب کنم اینقدر سوال پیچتون میکنم، شرمنده!

THE SECRET

عضو جدید
سلام به همه ی IT-Man ها و IT-Woman ها !!!
خیلی وفت بود اینجا نیومده بودم گفتم بیام یه عرض ادبی کنم و برم.

خیلی باحال بود !!! :biggrin:
باز بحث رشته و بازارکار و ... شد:(
دوست عزیز من زیاد سرت رو درد نمی آرم. از حرفهات فهمیدم که آدم واقع بینی هستی و مثل خیلی از ماها رویایی فکر نمی کنی (پس 1 امتیاز مثبت بهت می دم برو حالش رو ببر)
رشته ی آی تی رشته ی بسیار خوبیه ولی مثل کویری می مونه که فقط و فقط خودت توش هستی. یعنی اگه خارج از درس دانشگاه چیزی (مثل شبکه) بخونی شاید یه کار خوب گیرت بیاد. از اونجایی که تو کشور ما هیچ چیز سر جاش نیست و همه می تونن تو رشته ی مقدس ما فعالییت کنند رقیب کاری بسیار زیادی داری. مهم ترین فاکتور برای کار تو این رشته (البته برای رشته های دیگه هم صادقه) بند "پ" یا همون پارتی هست. من یکی از دوستام صنایع خوند و یه ذره (یه ذره بیشتر) از شبکه و علم کامپیوتر بلد بود تونست قسمت فناوری اطلاعات دو تا شرکت بسیار بسیار بسیار بزرگ رو در دست بگیره، فقط و فقط چون پارتی داشت.
پس نتیجه ی اخلاقی اراجیف بنده این شد که از دریای آی تی یه رشته رو انتخاب رو انتخاب کن و تا تهش برو. اون موقع هست که کار برات فراوون فراهم می شه !!
پس شک نکن و همین آی تی رو بزن. (عجب نتیجه گیری ای کردم:D)(الان برام 1000 تا اخطار می آد:cry:)
موفق باشید
کو؟! من که امتیاری ندیدم !کسی دیده؟؟!!:w05::w46:
بالاخره ما نفهمیدیم شما آتی رو به دریا تشبیه کردی یا به کویر؟؟!!!:biggrin:
منظورتون پیش رفتن تا مقطع کارشناسی ارشده؟!(چون فقط اونجاست که آی تی گرایشهای مختلف داره!)
اینطوری آدم پیر میشه که....:surprised::w47::w37:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز

موفق باشيد.
سلام جمله آخرت رو خوب اومدی . :thumbsup:
ببینید دوستای گلم متاسفانه ایران تو خیلی از زمینه ها ایراد داره . منم با نظر تک تک شما موافقم بله تو ادارات بند پ هست . تو دانشگاه مشکل فراوان . تو بازار کار و بگیر برو تا اخر ولی دوستای گلم خود بچه ها IT نباید جز شاکی ها باشند منظورم اینه بیایید خودمون به این مملکت قدرت رشتمون رو نشون بدیم . خودمون کمر همت رو محکم ببندیم و به دنیا البته بیشتر ایران بفهمونیم که رشته ما فراتر از رشته کامپیوتر است .:victory: درسته حق ما رو الان میخورند ولی در آینده ما حقمون رو میگیریم . :neutral: چه کوبنده بود:biggrin: ولی ما میتونیم . به نظر منم آینده رشته ما درخشانه به شرط اینکه خودمون بخواهیم . :w11:با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه . بچه ها با عرض پوزش به خاطر حضور کمرنگم در تالار انشاالله بعد امتحانات طوفان میکنم:smile: با بهترین آرزوها برای شما دوستان عزیز

ببین مهندس آینده
آره معمولا بین رشته کار رو به کامپیوتری ها می دن بیشتر تا IT ها

ولی این جمله هم شاید صحیح نباشه ، درستش اینه که بگم کار رو به کار بلد می دن نه به کسی که مدرک داره

نگران کار نباش.صنعت IT تو ایران خیلی خیلی بکر هست.خیلی کار برای انجام دادن هست (اگه بذارن)
سلام مدیر عزیز . منم کاملا با حرف شما موافقم . قشنگ بود. موفق باشید:gol::gol:

منظورتون پیش رفتن تا مقطع کارشناسی ارشده؟!(چون فقط اونجاست که آی تی گرایشهای مختلف داره!)
ره رو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود
ره رو آن است که آهسته و پیوسته رود:w16:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز
در مورد اینکه میگن واسه ی it کار نیست همش شایعه است .الان تمام ادارات دارن خدماتشونو اینترنتی میکنند.اما واسه ی اینکار باید از فناوری اطلاعات استفاده کنند.الان شرکت برق،آستان قدس،شرکت نفت همشون دارن از مهندسای it استفاده میکنند اینارو چون خودم بازدید رفتم دیدم.در ضمن اگر بتونی در کنار درس دانشگاهت یه دوره شبکه بگذرونی عالیه.من خودم ترم 3اما الان بیشتر همکلاسی هام سر کار میرن;)

گفتتون و یکم تصحیح می کنم : از مهندسای واقعی IT نه مهندسای IT دانشگاهی

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بخدا این حرف من نیس! اون بیرون همه دارن میگن!
البته خودمم تا حالا چند نیازمندیهای روزنامه رو ورق زدم، خیلی به ندرت دیدم ازITMANها دعوت به همکاری بشه. گفتم که کارو دست کاردون نمیدن،اکثرا کامپیوتر میگیرن!
به هر حال منم به احتمال 90% میام تو این رشته، (اگه رام بدن!!!) فقط برای اینکه محکم راهم رو انتخاب کنم اینقدر سوال پیچتون میکنم، شرمنده!

کیا می گن؟
بفرستینشون اینجا عضو بشن اخراجشون کنم :D

شما توی انتخاب IT شک نکن.شما بیرون از دانشگاه برید IT بخونید کار پر در آمد هم براتون هست فراوون.(حالا فراوون نه ولی خوب هست)

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

نه عزیز

همین کلاسای خارج از دانشگاه
خوب IT مثل پزشکی که شاخه های مختلف مثل قبل و عروق ، مغز و اعصاب و ... داره گرایش ها و تخصص های گوناگون مثل شبکه ، امنیت شبکه ، تجارت الکترونیک ، web design ، مدیریت فناوری اطلاعات و ... داره

مثلا برای شبکه MSCE و CCNP می خونن
برای امنیت designing security و (یا) CCSP می خونن

برای web design مثلا CIW می خونن

خصوصیتتشون اینه که خیلی جذاب هستن و البته هوش و خلاقیت هم سهم مهمی در موفقیتتون داره ;)

THE SECRET

عضو جدید
نه عزیز

همین کلاسای خارج از دانشگاه
خوب IT مثل پزشکی که شاخه های مختلف مثل قبل و عروق ، مغز و اعصاب و ... داره گرایش ها و تخصص های گوناگون مثل شبکه ، امنیت شبکه ، تجارت الکترونیک ، web design ، مدیریت فناوری اطلاعات و ... داره

مثلا برای شبکه MSCE و CCNP می خونن
برای امنیت designing security و (یا) CCSP می خونن

برای web design مثلا CIW می خونن

خصوصیتتشون اینه که خیلی جذاب هستن و البته هوش و خلاقیت هم سهم مهمی در موفقیتتون داره ;)

آهان ! منظور شما اینه که همزمان با دانشگاه یکی از گرایشهای آی تی رو (که تو ارشد هس) رو بیرون کلاس برم؟!
اینا گرایشهای مختلف آی تی تو ارشده...

اینام اسم دوره هاییه که کلاسهای بیرون برگزار میکنن، درسته؟!

THE SECRET

عضو جدید
کیا می گن؟
بفرستینشون اینجا عضو بشن اخراجشون کنم :D

شما توی انتخاب IT شک نکن.شما بیرون از دانشگاه برید IT بخونید کار پر در آمد هم براتون هست فراوون.(حالا فراوون نه ولی خوب هست)
نا مردها خودشون عضو این سایت هستن!
خودم باندشون رو تو یه تاپیک پیدا کردم، البته یه تاپیک هم به عنوان تله گذاشتم که بیان توش اظهار نظرکنن.:biggrin:
دستور بفرمایید همین الان هویت چندنفرشون رو براتون فاش میکنم تا اخراجشون کنید!:w41:
بالاخره ما از شما یه صحبت قطعی و امیدوارکننده شنیدیم...:w12::lol:
دوستان رئیس ok رو داد پس حله دیگه...:w16:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

آهان ! منظور شما اینه که همزمان با دانشگاه یکی از گرایشهای آی تی رو (که تو ارشد هس) رو بیرون کلاس برم؟!
اینا گرایشهای مختلف آی تی تو ارشده...

اینام اسم دوره هاییه که کلاسهای بیرون برگزار میکنن، درسته؟!

آره دیگه

البته گرایش های ارشد هم فکر نکنید حالا مثلا چون اسمش امنیت هست واقعا امنیت شبکه یاد می گیرید
پس چه بهتر که خودمون به فکر خودمون باشیم

این دوره هایی که گفتم توی دنیا متر هستن (واقعا معتبر هستن)

prestige ی هم که این رشته داره کمتر رشته ای داره.من که واقعا IT (واقعی) رو قبول دارم

maryam27

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ترم 5 ای تی هستم و تقریبا از ترم دو به بعد بود که فهمیدم زیاد نباید به کتاب های درسی اکتفا کنم و خودم برم کلاس شبکه!!ولی متاسفانه تا الان که نتونستم برم!!
البته رباتیک کار میکنم و حتما در آینده ای نزدیک به کلاس ها ی بیرون مخصوصا دوره شبکه میرم!!!
الانم به کسانی که میخون وارد این رشته بشن توصیه میکنم که حتما کلاس های بیرونم برن!!!!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام بر مهندسان گل
عذر خواهی دوباره برای غیبت هایم
راستش رو بخواهین من به کسانی که می خواهند در این رشته و یا در رشته ی دیگری بروند می گم که باید سه چیز داشته باشند:
1: هدف 2: انگیزه و علاقه 3: امید و توکل به خدا
که این گزینه ها رو خود فرد باید جواب بدهد نه کس دیگری
در واقع بنظر من هیچ رشته ی بد نیست بلکه ما هستیم که بد از آن استفاده می کنیم چون حتی بدترین رشته ها چون این 3گزینه را داشته اند موفق شده اند
هدف:برای شروع نقطه ی زندگیمون
انگیزه و علاقه : بخاطر اینکه در راه کم نیاریم
امید به خدا : بخاطر این که اوست که روزی دهنده است و به اذن او برگی به زمین نمی افتد و اگر هم به مقصد مون نرسیدیم نگران نباشیم شاید صلاحی در آن است
پس فقط شکر خدا را بگویم چون که تنها اوست که خوبی بنده اش را تمام و کمال می خواهد:smile::smile:

majedwebmaster

عضو جدید
hello

hello

Salam.manam terme 5 IT hastam.
khoshhal misham age betunam bahatun hamkari konam.
man ghablan dorehaye Cisco va Network+ ro gozarundam.
age betunam komaki konam khoshhal misham.
Take Care.

ania19669

عضو جدید
سلام به همگی
من برنامه ی سیستم عضویت رو به زبان c++با کلاس ها میخوام .
لطفا کمکم کنید:cry:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
به به سلام علیکم مهندسین محترم IT مقیم باشگاه!
خداییش کسی هست که منو یادش بیاد؟!!
ترم 5 هم شدیم!
سایکیک اگه هنوز هستش یه جواب مفصل بده بینیم کی هست،کی نیست،اوضاع چجوریاس.
(اوه اوه شماره صفحات تا 189 رفته!!!)

این دیگه چیه؟!!!!

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
سلام به همگی
من برنامه ی سیستم عضویت رو به زبان c++با کلاس ها میخوام .
لطفا کمکم کنید:cry:

سلام.
راستش من برنامه نویسیم زیاد خوب نیست،شاید بشه گفت اصلا بلد نیستم! ولی یه کمک هایی فکر کنم بتونم بکنم.
این برنامه ای که باید بنویسی به پایگاه داده هم وصل میشه دیگه؟
خب یه سری دستور میخوای که اطلاعات رو از کاربر بگیره و به پایگاه وارد کنه،درسته؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به سلام علیکم مهندسین محترم IT مقیم باشگاه!
خداییش کسی هست که منو یادش بیاد؟!!
ترم 5 هم شدیم!
سایکیک اگه هنوز هستش یه جواب مفصل بده بینیم کی هست،کی نیست،اوضاع چجوریاس.
(اوه اوه شماره صفحات تا 189 رفته!!!)

این دیگه چیه؟!!!!
به به سلام . چه عجب چشمون به حرفای شما هم روشن شد . چه خبر؟ از اون ورا ازین ورا ؟ خوش میگذره مهندس ؟ حالا دور از شوخی جدا کم پیدا بودید ؟ خیلی خیلی خوش اومدید . تالارم خوب پیشرفت هایی داشته . خوب مهندسین جدیدی اومدند . جمع دوستامون زیادتر و صمیمی تر شده . تاپیک های جدیدی شروع به کار کرده ولی هنوز هم این تالار منتظر نگاه های قشنگ مهندسانی مثل شما و بقیه دوستان هست و خواهد بود . موفق باشید.
در مورد اون آگهی هم بنظر من شاید بدلیل غیبت طولانی شما بوده باشه .

خوب یه عرض سلامی هم به دوستای گل خودم و به مدیران عزیز و دوستان تازه واردم داشته باشم . ورود دوستای جدید رو به تالار تبریک میگم . من تو این مدت درگیر امتحاناتم بودم و فعلا هم تموم نشده . انشاالله بعد اتمام امتحاناتم حضورم رو تو تالار و تو تاپیک ها پررنگ میکنم.با بهترین آرزوها برای تک تک شما عزیزان :gol::victory:
من یه مشکل دارم ، میخوام عکس پروفایلم رو عوض کنم ولی نمیشه . بخاطر چیه ؟ محرم و صفره یا دلیل دیگه ای داره ؟!!!!

mym

عضو جدید
سلام
من يكي از اعضاي جديد اين باشگاه هستم
ترم چهارم IT را در اولين دانشگاه مجازي ايران مي گذرانم البته الان كه فصل امتحانات هستش!!
راستش فرصت نشد تمام صفحات اين تاپيك را مطالعه كنم براي همين شايد سوالم تكراري باشه
مي خواستم بدونم آيا كلاس هاي مديريتي IT خارج از دانشگاه برگذار مي شه ؟ مداركي كه ارائه مي دهند در چه ضمينه اي هست ؟ و اين كه اعتبار اين مدارك تا چه حده ؟

در ضمن بنده يه مشكلي براي حل مسائل ديجيتال دارم اما اين مشكل را در انجمن الكترونيك مطرح كردم ممنون مي شم دوستان سر بزنند و اگر مي تونن كمكم كنند:redface:
اينم آدرس تاپيكhttp://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=145907

Drago

کاربر ممتاز
به به سلام . چه عجب چشمون به حرفای شما هم روشن شد . چه خبر؟ از اون ورا ازین ورا ؟ خوش میگذره مهندس ؟ حالا دور از شوخی جدا کم پیدا بودید ؟ خیلی خیلی خوش اومدید . تالارم خوب پیشرفت هایی داشته . خوب مهندسین جدیدی اومدند . جمع دوستامون زیادتر و صمیمی تر شده . تاپیک های جدیدی شروع به کار کرده ولی هنوز هم این تالار منتظر نگاه های قشنگ مهندسانی مثل شما و بقیه دوستان هست و خواهد بود . موفق باشید.
در مورد اون آگهی هم بنظر من شاید بدلیل غیبت طولانی شما بوده باشه .

خوب یه عرض سلامی هم به دوستای گل خودم و به مدیران عزیز و دوستان تازه واردم داشته باشم . ورود دوستای جدید رو به تالار تبریک میگم . من تو این مدت درگیر امتحاناتم بودم و فعلا هم تموم نشده . انشاالله بعد اتمام امتحاناتم حضورم رو تو تالار و تو تاپیک ها پررنگ میکنم.با بهترین آرزوها برای تک تک شما عزیزان :gol::victory:
من یه مشکل دارم ، میخوام عکس پروفایلم رو عوض کنم ولی نمیشه . بخاطر چیه ؟ محرم و صفره یا دلیل دیگه ای داره ؟!!!!

به به سلام خانم مهندس رضایی کبیر!
یادته به چه حالی من از کوچه گذشتم...نه چیز،به چه دلایلی من دیگه نیومدم؟ فکر میکنم الان هم زیاد عوض نشده اینجا!
عیب نداره،باشگاهه دیگه!
خلاصه تا اطلاع ثانوی ما در خدمتیم.از بچه ها دیگه کی هست؟کربلایی،MajMaj اون خانمه چی بود اسمش...

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به سلام خانم مهندس رضایی کبیر!
یادته به چه حالی من از کوچه گذشتم...نه چیز،به چه دلایلی من دیگه نیومدم؟ فکر میکنم الان هم زیاد عوض نشده اینجا!
عیب نداره،باشگاهه دیگه!
خلاصه تا اطلاع ثانوی ما در خدمتیم.از بچه ها دیگه کی هست؟کربلایی،MajMaj اون خانمه چی بود اسمش...
ای بابا شکست نفسی میکنید . تالار به این ماهی ، بی انصافی نکنید تالار تغییراتی داشته . بله آقای کربلایی هستند . تالار الان 3 تا مدیر داره . حسابی باید حواس جمع باشیم از دست 2 تاش در بریم آخر اون سومی حتما گیرمون میندازه .(شوخی کردم) majmaj نیست . مثل اینکه براشون مشکلی پیش اومده خلاصه خیلی وقته رفتند . خانم رو هم نمیدونم کی رو میگید اگه منظورتون فریبا یا آناهیتا ست باید بگم که فریبا جون هست ولی آناهیتای عزیزم خیلی وقته نیستند حالا چرا الله اعلم .;)

بالا