گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من مبین نت دارم :) سرعتش خوبه ، خالی کردن جیبش فوق العادست :)biggrin:) ولی پشتیبانیش افتضاحه :|
نه وایمکس نمی خوام یعنی ماله مبین نت و ایرانسل نه از همین مودم همراه که مثل فلشه و تنهایی کار می کنه می خوام

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
بیشتر توضیح بده. & تا جایی که میدونم دو تا پروسس رو همزمان شروع میکنه و با kill شدن یکی از اونها اون یکی هم kill میشه.
ببین وقتی میخوای با پراز (proz) یه چیزی رو دانلود کنی،باید از خط فرمان بزنی دیگه،دستور اینه :
کد:
[amir@laptop ~]$  proz URL
که اون URL آدرس فایل دانلودی هست.حالا یه وقتی میشه که توی این آدرس (که عموما از وب میاد) یه سری پارامترها هم رد و بدل شده،پارامتر توی وب چطور رد و بدل میشه؟ با &! یعنی مثلا یه آدرسی داریم که اینجوریه :
http://www.example.com/file.pdf&username=amir
که بدون اون پارامتر دانلود غیرممکنه.حالا ما اینو بیاریم کپی کنیم توی proz باید جلوی هر & یه دونه \ هم بذاریم دیگه! (وگرنه به عنوان پایان دستور تلقی میکنه)
یه وقتی میبینی ۶ تا پارامتر گرفته،URL هم طولانیه...خیلی دردسر میشه!
خواستم ببینم تو که خط فرمانی دانلود میکنی این مشکلو چطور رفع میکنی.

۱.فاير فاكس چيش خوبه كه تو ايران اينقدر رشد كرده؟؟
۲.مگر ويندوز 8 چشه كه باعث شده 7بره بالاتر؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!8كه جديدتره!!!!!
۱.فایرفاکس سریعتر،ایمن تر،زیباتر،قابل کنترل تر،انعطاف پذیرتر و محبوب تره! حالا اینکه میگم محبوب تر بودن باعث رشد میشه اینه که توی دنیای متن باز (فایرفاکس هم اوپن سورس هست) پشتیبانی توسط "جامعه‌ی کاربران" انجام میشه.وقتی که جامعه‌ی کاربری بزرگتر و فعالتر باشه پیشرفت و رشد هم زیادتر میشه.

۲.ویندوز ۸ به طور خلاصه "ناامید کننده" است.انتظاراتی که کاربران داشتند رو برطرف نکرده.نسبت به ۷ سخت تره اما امکاناتش الزاما بهتر نیست.همین باعث شده کسایی که مثلا XP استفاده میکردن و قصد ارتقا داشتن تصمیمشون رو بگیرن و ۷ نصب کنن (چون میدونن حداقل تا ۲ سال دیگه ویندوز جدیدی نخواهد بود و از ۸ هم راضی نیستن).
یک ورژن بالاتر یا جدیدتر الزاما بهتر نیست.ویستا از XP جدیدتر بود اما به عنوان یکی از مزخرفترین محصولات دهه‌ی اول قرن ۲۱ شناخته شد.

مثلا مرورگر n روی دستگاه های X نصب هست (سیستم عاملش) و خب با رشد خرید این دستگاه و امتحان پس دادنه مرورگر کسی عوضش نمیکنه. اما توی جامعه m مرورگر Y طرفدار داره و جامعه h از مرورگر کنونی خودش ناراضی هست. نظرات جامعه n رو میخونه و بعد دست به کار میشه ;)
حالا اینا رو با متغیر نمیگفت و مثال میزد نمیشدها!! :D
مثلا اگه میگفت : "اینترنت اکسپلورر روی ویندوز نصبه و کاربران سنتی کسی به فکر عوض کردنش نیست،اما در سطح جهانی فایرفاکس طرفداران زیادی داره،پس کاربران جدید ایرانی که اطلاعات بیشتری دارن نظر کاربران جهانی رو میخونن و به فایرفاکس علاقه مند میشن" اصلا امکان پذیر نبود!!!:D

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
که اون URL آدرس فایل دانلودی هست.حالا یه وقتی میشه که توی این آدرس (که عموما از وب میاد) یه سری پارامترها هم رد و بدل شده،پارامتر توی وب چطور رد و بدل میشه؟ با &! یعنی مثلا یه آدرسی داریم که اینجوریه :
http://www.example.com/file.pdf&username=amir
که بدون اون پارامتر دانلود غیرممکنه.حالا ما اینو بیاریم کپی کنیم توی proz باید جلوی هر & یه دونه \ هم بذاریم دیگه! (وگرنه به عنوان پایان دستور تلقی میکنه)
یه وقتی میبینی ۶ تا پارامتر گرفته،URL هم طولانیه...خیلی دردسر میشه!
خواستم ببینم تو که خط فرمانی دانلود میکنی این مشکلو چطور رفع میکنی.

لیچر شخصی دارم (روی سرور شخصی نصب کردم) . بعد لیچ هم rename میکنم.

۱.فایرفاکس سریعتر،ایمن تر،زیباتر،قابل کنترل تر،انعطاف پذیرتر و محبوب تره! حالا اینکه میگم محبوب تر بودن باعث رشد میشه اینه که توی دنیای متن باز (فایرفاکس هم اوپن سورس هست) پشتیبانی توسط "جامعه‌ی کاربران" انجام میشه.وقتی که جامعه‌ی کاربری بزرگتر و فعالتر باشه پیشرفت و رشد هم زیادتر میشه.

الزاما جامعه پشتیبان نیست. مثلا ردهت ، یه مدل اپلاینس آزاد هست با پشتیبانی شرکتی. همچنین کنونیکال، اوراکل و ...

۲.ویندوز ۸ به طور خلاصه "ناامید کننده" است.انتظاراتی که کاربران داشتند رو برطرف نکرده.نسبت به ۷ سخت تره اما امکاناتش الزاما بهتر نیست.همین باعث شده کسایی که مثلا XP استفاده میکردن و قصد ارتقا داشتن تصمیمشون رو بگیرن و ۷ نصب کنن (چون میدونن حداقل تا ۲ سال دیگه ویندوز جدیدی نخواهد بود و از ۸ هم راضی نیستن).

ولی از نظر من ویندوز ۸ بسیار بهتر هست. حداقل سرعت بوت بالایی که داره میتونه محبوب ترش کنه.

حالا اینا رو با متغیر نمیگفت و مثال میزد نمیشدها!! :d
مثلا اگه میگفت : "اینترنت اکسپلورر روی ویندوز نصبه و کاربران سنتی کسی به فکر عوض کردنش نیست،اما در سطح جهانی فایرفاکس طرفداران زیادی داره،پس کاربران جدید ایرانی که اطلاعات بیشتری دارن نظر کاربران جهانی رو میخونن و به فایرفاکس علاقه مند میشن" اصلا امکان پذیر نبود!!!:d

میخواستم واسه میکروب سافت و بیناد موزیلا تبلیغ نشه :cool:

Drago

کاربر ممتاز
؟این سایت چند تا داره به نظرتون کدوم بهتره ؟http://www.wee.ir/ef/3g/index.htm
والا من در مورد اینکه چی میخوای بخری و چرا میخوای بخری کار ندارم،اما توصیه میکنم از این سایت خرید نکنی!

اصلا یه جوریه،غیرقابل اطمینان به نظر میرسه.طراحیش یه جوری عجیب و درپیته.سایت wee.ir رو رفتی؟ برو یه نگاهی بنداز!

بعد لینکی که میده به سایت ac.i8i.ir میرسه،که جدا از اسم و آدرس ناجورش اون هم طراحی خاصی داره!
پرداخت وجه و دریافت کالا رو سعی کرده که یه جوری معتبر و منطقی جلوه بده،اما به نظر من یه جای کارش میلنگه....
دقت کردی که هیچکدوم از این دو سایت "عنوان" درست درمونی ندارن؟ لینکی که دادی،عنوانش "فروشگاه مودم های پیشرفته" است!!
شما پول رو به اسم یه آدم میریزی.
من باشم اعتماد نمیکنم.
لیچر شخصی دارم (روی سرور شخصی نصب کردم) . بعد لیچ هم rename میکنم.

میخواستم واسه میکروب سافت و بیناد موزیلا تبلیغ نشه :cool:
حالا اگه نداشتی؟!!

آره با اینکه بگی "سرعت بوت ویندوز ۸ خیلی بالاست" اصلا واسه مایکروسافت تبلیغ نمیشه!! موزیلا هم که خوبه،پس حقشه که تبلیغ بشه براش.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
حالا اگه نداشتی؟!!

اونم سادست. (البته مطمئن نیستم) . ابتدا لینک رو میندازیم توی یه متغیر :

کد:
export LINK=http://example.com

و بعدش :

کد:
proz $LINK

آره با اینکه بگی "سرعت بوت ویندوز ۸ خیلی بالاست" اصلا واسه مایکروسافت تبلیغ نمیشه!! موزیلا هم که خوبه،پس حقشه که تبلیغ بشه براش.

نه نمیشه :D موزیلا کجاش خوبه؟ :D فقط یه شرکت هست که از سیاست هاش خوشم میاد ! اوراکل :)

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
والا من در مورد اینکه چی میخوای بخری و چرا میخوای بخری کار ندارم،اما توصیه میکنم از این سایت خرید نکنی!

اصلا یه جوریه،غیرقابل اطمینان به نظر میرسه.طراحیش یه جوری عجیب و درپیته.سایت wee.ir رو رفتی؟ برو یه نگاهی بنداز!

بعد لینکی که میده به سایت ac.i8i.ir میرسه،که جدا از اسم و آدرس ناجورش اون هم طراحی خاصی داره!
پرداخت وجه و دریافت کالا رو سعی کرده که یه جوری معتبر و منطقی جلوه بده،اما به نظر من یه جای کارش میلنگه....
دقت کردی که هیچکدوم از این دو سایت "عنوان" درست درمونی ندارن؟ لینکی که دادی،عنوانش "فروشگاه مودم های پیشرفته" است!!
شما پول رو به اسم یه آدم میریزی.
من باشم اعتماد نمیکنم.

.
نه هدفم از گذاشتن لینک سایت این بود که مدل های مختلف اش رو ببینین و ویژگی هاشون رو بحث کنیم ؟ مثلا یکی این قابلیت رو داره که مکالمه تصویری داشته باشی یا مثلا یکی 3.75 G هست .منظورم اینه کدوم ویژگی ها مهم هستن .من می خوام یکی بخرم که بعدا که 4G هم بتونم باهاش کار کنم مثلا با تبلت ها .یعنی ویژگی های اصلی رو می خوام نه اینکه می تونی پیام بفرستی اینا . میشه در این مورد توضیح بدی؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
@Drago :

لینک رو اینطوری بنداز توی متغیر :
کد:
export LINK="http://example.com/file.pdf@username=amir"

بعدش هم دان کن :

کد:
axel $LINK
proz $LINK
wget -o file.pdf $LINK && echo Done!

هر جوری که دلت میخواد :D

NAZIY0

عضو جدید
سلام دوستان بلاخره امتحاناي منم تموم شد...يك نظر خواهي...ميگن رياضي 2 رو با معادلات ديفرانسيل بر ندارم چون ساختمان گسسته هم هست سنگين ميشه...نظر شما چيه؟؟؟با هم بردارم يا معادلات ديفرانسيلو بندازم واسه ترم 3؟؟؟؟

Drago

کاربر ممتاز
مثلا یکی این قابلیت رو داره که مکالمه تصویری داشته باشی یا مثلا یکی 3.75 G هست .منظورم اینه کدوم ویژگی ها مهم هستن .من می خوام یکی بخرم که بعدا که 4G هم بتونم باهاش کار کنم مثلا با تبلت ها .یعنی ویژگی های اصلی رو می خوام نه اینکه می تونی پیام بفرستی اینا . میشه در این مورد توضیح بدی؟
چیو توضیح بدم؟!
میگی یه چیزی میخوام که امکانات a و b و c رو داشته باشه،خب برو بخر دیگه! من چی بگم؟!
مکالمه تصویری مگه ربطی به نوع خط داره؟ به اینترنت وصل شی و سرعت کافی داشته باشه میتونی دیگه (البته مسلما سرعتی که در 3g و 4g خواهید داشت با 2g یا 2.5g قابل مقایسه نیست).

3.75g مگه توی ایران هست اصلا؟؟ الان رایتل به اصطلاح داره 3g میده،اونم که میگن همچین خیلی هم 3g نیست!!

اون جریان تبلت هم اصلا نفهمیدم.خب وقتی سیم کارت 4g داری،تبلت 4G هم داری،دیگه مودم واسه چته؟؟
@Drago :

لینک رو اینطوری بنداز توی متغیر :
کد:
export LINK="http://example.com/file.pdf@username=amir"

بعدش هم دان کن :

کد:
axel $LINK
proz $LINK
wget -o file.pdf $LINK && echo Done!

هر جوری که دلت میخواد :D
فتبارک الله احسن الخالقین!
خداوند شما رو با استالین...نه چیز با استالمن مشهور کنه که کار ما رو راه انداختی.

به این میگن پشتیبانی از طریق "جامعه کاربری"!
سلام دوستان بلاخره امتحاناي منم تموم شد...يك نظر خواهي...ميگن رياضي 2 رو با معادلات ديفرانسيل بر ندارم چون ساختمان گسسته هم هست سنگين ميشه...نظر شما چيه؟؟؟با هم بردارم يا معادلات ديفرانسيلو بندازم واسه ترم 3؟؟؟؟
ترم ۳؟؟؟ من معادلات رو ترم ۷ برداشتم!!

به نظر من هم همه رو با هم برندار.یه دوزار هم درسهای تخصصی بردار.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعد یه چیز دیگه ذهن منو مشغول کرده : میدونید که "امام زمان" در چند سالگی به امامت رسید؟ (مخاطبم همه هستند،نه فقط امیرحسین.جواب این سوال هم بله یا خیر هست)

بله

سلام
خسته ی امتحانا نباشید:smile:
ما که از امتحان خلاص شدیم گیر پروژه افتادیم!:D
خب من که طبق چارتمون معادلات دیفرانسیل رو ترم 3 برداشتم.
ریاضی 2 به نظرم ساده تر از ریاضی 1 هست یعنی گستردگی کمتری داره نه ساده تر باشه.
معادلات هم خوبه ولی کار زیادی میخواد.

بقیه ی درسایی که میخوای برداری رو بگو تا بیشتر کمک کنیم ببین درسای من ترم 2 اینا بودن:
ریاضی 2 و فیزیک 2 و برنامه نویسی پیشرفته و ریاضیات گسسته و مبانی فناوری اطلاعات با 3تا عمومی!
ترم 3 هم:
معادلات و ساختمان داده و آمار و مدار منطقی با درسای عمومی یا اصلی!
خب به نظر من ترم 2 اگه معادلات رو برمیداشتم برام بهتر بود چون درسا کمتر سنگین بود.

یعنی بنظرم ساختمان داده خیلی سخت تر از ریاضیات گسسته است!

باز این نظر من هست:smile: و نظر دوستان مطمئنا" بهتر از من هست چون من تازه میخوام برم ترم 4 و هنوز دیدم به درسا کامل نشده :redface:

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
چیو توضیح بدم؟!
میگی یه چیزی میخوام که امکانات a و b و c رو داشته باشه،خب برو بخر دیگه! من چی بگم؟!
مکالمه تصویری مگه ربطی به نوع خط داره؟ به اینترنت وصل شی و سرعت کافی داشته باشه میتونی دیگه (البته مسلما سرعتی که در 3g و 4g خواهید داشت با 2g یا 2.5g قابل مقایسه نیست).

3.75g مگه توی ایران هست اصلا؟؟ الان رایتل به اصطلاح داره 3g میده،اونم که میگن همچین خیلی هم 3g نیست!!

اون جریان تبلت هم اصلا نفهمیدم.خب وقتی سیم کارت 4g داری،تبلت 4G هم داری،دیگه مودم واسه چته؟؟

.
خوب مشکل اینه که نمی دونم چی بگیرم یعنی کدوم مودم بهتره
در مورد مکالمه تصویری هم فکر کنم سیم کارت های معمولی این امکان رو ندارن سیم کارت های دیتای رایتل داره
در مورد 3.75 هم در مشخصات یکی از همین فلش ها نوشته بود که پشتیبانی می کنه
منظورم هم از تبلت این بود که خوب تبلت 4 g باشه فلش 3g چی میشه ؟ منظورم از عملکرد؟
نتیجه کلی اینکه می خواهم یکی بگیرم که جایگزین adsl باشه چون تا اونجا که تو گوگل گشتم بعضی این مودم ها سرعتشون چند برابر adsl هست.خوب حداقل دو گزینه بگو مثلا بگو مال dlink و vodafone خوبه من اونا رو مقایسه کنم ( چون نمی دونم مال کدوم شرکت ها خوبه و سرعتشون بهتره )

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
فتبارک الله احسن الخالقین!
خداوند شما رو با استالین...نه چیز با استالمن مشهور کنه که کار ما رو راه انداختی.

به این میگن پشتیبانی از طریق "جامعه کاربری"!

استالین و استالمن هر دو افراد بزرگی هستند ولی همونقدر که بزرگن مایه نفرت من هم هستند :hate: :D

خب من از جامعه AT&T پشتیبانی میدم :D

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خوب مشکل اینه که نمی دونم چی بگیرم یعنی کدوم مودم بهتره
در مورد مکالمه تصویری هم فکر کنم سیم کارت های معمولی این امکان رو ندارن سیم کارت های دیتای رایتل داره
در مورد 3.75 هم در مشخصات یکی از همین فلش ها نوشته بود که پشتیبانی می کنه
منظورم هم از تبلت این بود که خوب تبلت 4 g باشه فلش 3g چی میشه ؟ منظورم از عملکرد؟
نتیجه کلی اینکه می خواهم یکی بگیرم که جایگزین adsl باشه چون تا اونجا که تو گوگل گشتم بعضی این مودم ها سرعتشون چند برابر adsl هست.خوب حداقل دو گزینه بگو مثلا بگو مال dlink و vodafone خوبه من اونا رو مقایسه کنم ( چون نمی دونم مال کدوم شرکت ها خوبه و سرعتشون بهتره )

سعی کن همزمان consistency و heterogeneity موجود باشه.

mohandeseit

کاربر ممتاز
میشه لطفا توضیح بدی؟
ببین کلی میگم سعی کن تا اونجایی که میتونی همه از ی مارک باشن که این هم افزایی رو بالا میبره ولی خب ایده آلی هس که همیشه محقق نمیشه در نتیجه باید این قطعات همگون باشن مثلا" از یک نسل مرتبط با هم باشن.اینا تو سیستم عامل پیشرفته و شبکه های کامپیوتری پیشرفته کاملا" مبناس.کلا" سعی کن بهترین کانفیگ رو بدست بیاری

NAZIY0

عضو جدید
ترم ۳؟؟؟ من معادلات رو ترم ۷ برداشتم!!

به نظر من هم همه رو با هم برندار.یه دوزار هم درسهای تخصصی بردار.

چون دانشگامون از دانشگاه اصلي جدا هست بر اساس چارت درسي درس ارائه ميدن...تو چارتم يكدونه درس اصلي ندادن...از اوناي ديگه هم برنامه سازي پيشرفته و ساختمان گسسته برداشتم ديگه...ترم 7؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

سلام
خسته ی امتحانا نباشید:smile:
ما که از امتحان خلاص شدیم گیر پروژه افتادیم!:D
خب من که طبق چارتمون معادلات دیفرانسیل رو ترم 3 برداشتم.
ریاضی 2 به نظرم ساده تر از ریاضی 1 هست یعنی گستردگی کمتری داره نه ساده تر باشه.
معادلات هم خوبه ولی کار زیادی میخواد.

بقیه ی درسایی که میخوای برداری رو بگو تا بیشتر کمک کنیم ببین درسای من ترم 2 اینا بودن:
ریاضی 2 و فیزیک 2 و برنامه نویسی پیشرفته و ریاضیات گسسته و مبانی فناوری اطلاعات با 3تا عمومی!
ترم 3 هم:
معادلات و ساختمان داده و آمار و مدار منطقی با درسای عمومی یا اصلی!
خب به نظر من ترم 2 اگه معادلات رو برمیداشتم برام بهتر بود چون درسا کمتر سنگین بود.

یعنی بنظرم ساختمان داده خیلی سخت تر از ریاضیات گسسته است!

باز این نظر من هست:smile: و نظر دوستان مطمئنا" بهتر از من هست چون من تازه میخوام برم ترم 4 و هنوز دیدم به درسا کامل نشده :redface:

خوب درساي ديگم فيزيك2 وازمايشگاه فيزيك 1و2.برنامه سازي پيشرفته.2تا درس عمومي.بچه ميگن بچه هاي ترم بالاي گفتن با هم برنداريم رياضي 2 وديفرانسيلو.... چون سنگين ميشه..

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام بچه ها :cry: یه خبر بد از نوع انا لله بهم رسیده (پسرداییم) . دعا کنید که دروغ باشه. مثل داداشم بود :cry:

Drago

کاربر ممتاز
۱.خوب مشکل اینه که نمی دونم چی بگیرم یعنی کدوم مودم بهتره
۲.در مورد مکالمه تصویری هم فکر کنم سیم کارت های معمولی این امکان رو ندارن سیم کارت های دیتای رایتل داره
۳.در مورد 3.75 هم در مشخصات یکی از همین فلش ها نوشته بود که پشتیبانی می کنه
۴.منظورم هم از تبلت این بود که خوب تبلت 4 g باشه فلش 3g چی میشه ؟ منظورم از عملکرد؟
۵.نتیجه کلی اینکه می خواهم یکی بگیرم که جایگزین adsl باشه چون تا اونجا که تو گوگل گشتم بعضی این مودم ها سرعتشون چند برابر adsl هست.خوب حداقل دو گزینه بگو مثلا بگو مال dlink و vodafone خوبه من اونا رو مقایسه کنم ( چون نمی دونم مال کدوم شرکت ها خوبه و سرعتشون بهتره )
۱.بهتر نسبت به شرایط شماست خانم،ببین کدومش برای شرایطی که داری بهتره.

۲.یاد Video Call نبودم،منظورم این نرم افزارای اسکایپ و وایبر... بود.

۳.فلش؟ فلش 3g؟ منظورت همین مودم ها هست؟ خب مودم ممکنه 4g هم ساپورت کنه وقتی خطوطش نیست از چی میخوای استفاده کنی؟؟

۴.فلش یعنی همون مودم دیگه...تبلت شما هیچ ربطی به این مودمت نداره.شما یا با تبلت میری وصل میشی،یا با اون مودمت وصل میشی.

۵.جایگزین...نمیتونم بگم جایگزین.برای کسی که نیاز به جابجایی مداوم داره به درد میخوره.

در مورد مدل ها،قیمت ها،خطوط اتصال،اینکه سرعت کی از کی بیشتره و ... هیچ اطلاعات و نظری ندارم.

استالین و استالمن هر دو افراد بزرگی هستند ولی همونقدر که بزرگن مایه نفرت من هم هستند :hate: :D
از استالمن بدت میاد؟؟

البته نظرات عجیب و بعضا افراطی هم داره که ممکنه چندان جالب نباشه...اما تنفر؟!!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
از استالمن بدت میاد؟؟

البته نظرات عجیب و بعضا افراطی هم داره که ممکنه چندان جالب نباشه...اما تنفر؟!!

آره. چون افرادی مثل جابز (در بین اپلی ها) و استالمن (بین یونیکس من ها) حق ریچی رو خوردند. در ضمن استالمن در GPL میگه «آزادی تا جایی که من بهت میگم حرکت کنی» و این یعنی چیزی دقیقا مغایر آزادی.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب درساي ديگم فيزيك2 وازمايشگاه فيزيك 1و2.برنامه سازي پيشرفته.2تا درس عمومي.بچه ميگن بچه هاي ترم بالاي گفتن با هم برنداريم رياضي 2 وديفرانسيلو.... چون سنگين ميشه..

به نظرم فیزیک 2 سخت تر از ریاضی 2 می باشد:D من ریاضی 2 شدم 17.5 ولی فیزیک 2 رو افتادم:cry: و ترم 3 دوباره برداشتم که این ترم واقعا" درسام سنگین شد!(یه نصیحت: فیزیک 2 فصلای اولش کلا" جدید هست
یعنی اصلا" تو دبیرستان نبوده پس از اول ترم درست بخونش چون این یه درس رو واقعا" نمیشه شب امتحان خوند!!!!)
البته همش بستگی داره طی سال بخونی یا نه. دانشگاه ما که برای همه ی رشته های مهندسی به جز IT ریاضی 2 و معادلات رو با هم ارائه میکنه!
اگه ترم بعدی بخوای معادلات رو با ساختمان داده و آمار و مدارمنطقی(البته این درسم آسون هست) برداری به نظرم برات سنگین تر میشه تا این ترم!
بازم میگم نظر دوستان ارجحیت داره به نظر من چون من تازه واردم.....

Drago

کاربر ممتاز
آره. چون افرادی مثل جابز (در بین اپلی ها) و استالمن (بین یونیکس من ها) حق ریچی رو خوردند.
جابز بله،البته جابز حق ریچی رو نخورد،اما حق خیلی های دیگه رو خورد!! ریچی نابغه‌ی آروم و بی حاشیه ای بود.
ولی استالمن؟ فکر نمیکنم! باید دوباره برم مطالعه کنم...

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره. چون افرادی مثل جابز (در بین اپلی ها) و استالمن (بین یونیکس من ها) حق ریچی رو خوردند. در ضمن استالمن در GPL میگه «آزادی تا جایی که من بهت میگم حرکت کنی» و این یعنی چیزی دقیقا مغایر آزادی.

منم موافقم
دنیس ریچی از نظر من یه نابغه بوده. اگه اون نبود زبان C هم نبود و همچنین Unix و Linux و............................
واقعا" خیلی دنیای کامپیوتر مدیون دنیس ریچی هست.

پ.ن : چقد اینجا خلوت شده!! مگه امتحانا تموم نشده؟؟ زمان امتحانا فکر کنم شلوغ تر بود ها:D

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
جابز بله،البته جابز حق ریچی رو نخورد،اما حق خیلی های دیگه رو خورد!! ریچی نابغه‌ی آروم و بی حاشیه ای بود.
ولی استالمن؟ فکر نمیکنم! باید دوباره برم مطالعه کنم...

استالمن هم یکی بدتر از جابز. جابز یه انحصار طلب بود و ادعایی نداشت. ولی استالمن مثل افرادی هست که میخوان به زور وارد بهشتمون کنند.

پ.ن: پسردایی من فوت کرده و من مدتی کمتر حضور دارم :(

mohandeseit

کاربر ممتاز
استالمن هم یکی بدتر از جابز. جابز یه انحصار طلب بود و ادعایی نداشت. ولی استالمن مثل افرادی هست که میخوان به زور وارد بهشتمون کنند.

تسلیت من و همه دوستان را پذیرا باش ایشالله که غم آخرتون باشه.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

منم تسلیت میگم واقعا" سخته:(

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

تسلیت میگم ان شالله غم آخرتون باشه

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

تسلیت داداش
روحش شاد .. :gol::(

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

تسلیت میگم. خدا بیامرزدش و به خانوادشون صبر بده. روحش شاد .

-------------------------

پ ن : مطمئن هستم اگه عمر من تو این دنیا همین الان به اتمام برسه. اصلا از خودم و عملکردم تو این دنیا راضی نیستم .
خدایا نیروی تغییر بهم بده.

Drago

کاربر ممتاز
دنیس ریچی از نظر من یه نابغه بوده. اگه اون نبود زبان C هم نبود و همچنین Unix و Linux و............................
واقعا" خیلی دنیای کامپیوتر مدیون دنیس ریچی هست.
اینکه دنیس ریچی نابغه بود که توش شکی نیست،اما دوتا مسئله :
۱.اینکه C چیز خوبی بوده زمان خودش(و هنوز هم بعضی کارها بهتره با C انجام بشه) که شکی توش نیست.اما اگه دنیس ریچی C رو به وجود نمیاورد،یکی دیگه میومد یه زبان دیگه ای اختراع میکرد و یه سیستم عامل های دیگه ای نوشته می‌شد و ... .اینجوری نیست که اگه C پدید نمیومد ما الان از چرتکه استفاده میکردیم!!

۲.خب،دنیس ریچی نابغه،چه ربطی به استالمن داره؟؟!! من اگه از شما خوشم بیاد دلیل نمیشه حتما از samira.it بدم بیاد!

استالمن روی گنو و روی GPL تعصب نشون میده و حق هم داره.اگه اون به عنوان پایه گذار تعصب نشون نشده یواش یواش پروژه از خط امام دور میشه.پس اون خط رو تعیین میکنه(خیلی هم سفت و سخت) بعد ماها بسته به علاقه و تفکرمون از اون خط انحراف پیدا میکنیم،یکی خیلی زیاد و یکی خیلی کم.

تسلیت میگم.
پ ن : مطمئن هستم اگه عمر من تو این دنیا همین الان به اتمام برسه. اصلا از خودم و عملکردم تو این دنیا راضی نیستم .
خدایا نیروی تغییر بهم بده.
هرچقدر هم تغییر کنی باز هم همینه.اصولا انسانی که به این نتیجه برسه کاری که انجام داده "کافی"ـه و از عملکردش "راضی"ـه همون لحظه تموم شده،دیگه به درد نمیخوره.
اما تا اونجا که میشه باید تلاش کرد...

بالا