گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خانم ها و آقایون مهندس فعلی و آینده من 3-4 روزی نیستم خدمتتون

حواستون به تالارتون باشه تا برم و برگردم

خدانگهدار همگی

hedayat94

عضو جدید
ممنون از کمکتون آقا امیر همچنین با آرزوی موفقیتتون.
میدونید هیچی بدتر از این نیست که یه پست طولانی بنویسی بعد یهو برق قطع بشه فکرشو بکنید...
آقا امیر موقع اجرای بازی ON نبودم اما تو Social Club ثبت نام نکردم احتمالا مشکلم با اون حل بشه ولی به هر حال فعلا بازی رو حذف کردم. فعلا بعضی مواقع که از ON بودن خسته میشم میرم سر وقت
بازی SniperEliteV2 که بازی جالبیه.
اما در مورد کتابا
ماشالا انگار مهندسای باشگاه میترسن اگه کمک کنن یه وقت چش بخورن
کتاب A Byte Of Paython که خیلی مختصر گفته و فقط در حد آموزش Syntax زبان هستش ضمنا این کتاب واسه Paython 3 نوشته شده. اما این کتاب ترجمه ش موجوده.
اینم لینک دانلود نسخه ی فارسیش:http://dl.4downloads.ir/user/user1/download/1390/5/a byte of python [www.4downloads.ir].zip و اینم "www.4downloads.ir" رمز فایل
تگ a کار نمیکنه
کتاب Dive Into Paython و Learning Paython هم کتابای جامع تری هستند. پایین تر چند صفحه معرفی میکنم که میتونن تو انتخاب کتاب مورد نظرت بهت کمک کنن.
کتاب Dive Into Paython 3 رو از لینک روبه رو دانلود کن: http://www.mcs.sdsmt.edu/csc461/Resources/Python/DiveIntoPython3.pdf . راستی این کتاب واسه Paython 3 نوشته شده .
کتاب Learning Paython رو هم از اینجا: http://nqnwebs.com/IMG/pdf/OReilly-Learning-Python-4th-Edition-Oct-2009.pdf فک کنم این کتاب چون 2009 منتشر شده (4rd) باید واسه Paython 3 باشه
اما من یه کتاب دیگه م پیدا کردم که ترجیح دادم از اون استفاده کنم. ;کتاب Core Paython Programming. کتاب پرباریه . تا ویرایش دوم منتشر شده که واسه Paython 2.5 هست اما یه ضمیمه براش منتشر
شده که Paython 2.6 و Paython 3 رو پوشش میده
اینم خود کتاب : ftp://202.117.120.246//books/Programming/Python/Core.Python.Programming,2nd.Edition.pdf و اینم ضمیمه ش :
بفرما : http://cpp.wesc.webfactional.com/cpp2e/cpp5thPrintingAddendum.pdf . خب این پایین ::
این دوتا صفحه تو انتخاب کتاب بهت کمک میکنن :
این یکی : http://www.informit.com/articles/article.aspx?p=1849069 و اینم یکی
دیگه : http://www.coderholic.com/free-python-programming-books خب صفحه ی بعدی هم سمت چپش لینک های خوبی داره :http://corepython.com
اینم یه مرجع فارسی : www.pylearn.com ز
اینم مرجع اصلی :http://www.python.org/doc

samira.it

عضو جدید
خانم ها و آقایون مهندس فعلی و آینده من 3-4 روزی نیستم خدمتتون

حواستون به تالارتون باشه تا برم و برگردم

خدانگهدار همگی

آي رئيس كجا كجا؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:
گروه گاراگاه تشكيل ميدهيم تا ببينيم رئيس كجا رفته...از مشتاقان به علم فضولي دعوت به همكاري ميشود

hedayat94

عضو جدید
راستی یادم رفت بگم تو قسمت Book سایت گوگل هم میتونی توضیحاتی در مورد کتاب مورد نظرت پیدا کنی و بفهمی که به چه دردی میخوره .
آقا امیر یه سوال ازتون دارم (البته شاید جاش مناسب نباشه)
میخوام لینوکس رو کامل و تخصصی یاد بگیرم لطفا بگید کدوم توزیع واسه آموزش مناسبترینه
البته یه توزیع نباشه که کار باهاش ساده باشه .(منظورم اینه چیزی نباشه که یادگیریش سریع باشه اما بدرد نخوره) . کلا به درد یه کاربر فعال شبکه و امنیت بخوره.

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من از مصاحبه اومدم و دو سری سوالای صندلی داغو جواب دادم..شام بخورم بیام سوالای فرشته جونو جواب بدم.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه سوال از پيام نوريها:

راسته كه ميگن تابستون سال اول واسه دانشجويان كارشناسي دروس تخصصي ارائه نميدن؟

سلام. نه به این شکل نیست.

معمولا اعلام میکنن که فقط دروس ترم های 6 و 7 و 8 و 9 ارائه میشه. ولی دروس دیگه ای هم به جز این اعلامشون ارائه میکنن.

من خودم سال اولی که بودم . پاسکال رو ترم تابستون ارائه دادن و من تابستون پاس کردمش. یا ریاضی ها معمولا ارائه میشه (1 و 2 و دیفرانسیل)

ولی تا اونجایی که یادم میاد. درس هایی مثل ساختمان داده و مدار منطقی و گسسته رو ترم تابستون ندیدم که ارائه بدن.

شرط برگزاری امتحان دروس ارائه شده هم این بود که 10 نفر این درس رو در کل کشور !! (البته اگه اشتباه نکنم ! ) گرفته باشن.

ALI.SOFTWARE

عضو جدید
سلام دوستان من تازه اومدم تو سایت.من رشته ام مهندسی برق-الکترونیک هست ولی علاقه ای خاصی به IT دارم خیلی علاقه دارم.و برای ارشد میخام تو ای تی گرایش شبکه های کامپیوتری شرکت کنم/از دوستان خواهش میکنم اگه امکانش هست
1-درس هایی مث سیستم عامل و مهندسی نرم فزار و عیره که ضریب 4 دارن ایا جنبه محاسباتی شون بیشتر یا تحلیلی و تئوری شون؟
2-واینکه ایا میشه با کتابای موسسات مختلف کارم رو پیش ببرم .؟شما چه کتابایی رو پیشنهاد میکنید؟
خواهش میکنم کمک کنید.وقت داره میگذره.
ممنون از همه ی دوستان
موفق باشید

samira_IT

عضو جدید
سلام فرشته جان.برای زبان اینهایی که گفتی همه جا یه معنی میدن ،تنها تفاوتش اینه که وقتی با بعضی لغات همراه می شن معنی شون عوض می شه. اون هم می تونی از google translate کمک بگیری .البته تعدادشون زیاد نیست ،می تونی زود حفظ بشی.بقیه اش هم مفهومیه .مطمئن باش جواب میده;)

samira.it

عضو جدید
سلام فرشته جان.برای زبان اینهایی که گفتی همه جا یه معنی میدن ،تنها تفاوتش اینه که وقتی با بعضی لغات همراه می شن معنی شون عوض می شه. اون هم می تونی از google translate کمک بگیری .البته تعدادشون زیاد نیست ،می تونی زود حفظ بشی.بقیه اش هم مفهومیه .مطمئن باش جواب میده;)

:surprised:sلام:eek:

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه اومدم تو سایت.من رشته ام مهندسی برق-الکترونیک هست ولی علاقه ای خاصی به IT دارم خیلی علاقه دارم.و برای ارشد میخام تو ای تی گرایش شبکه های کامپیوتری شرکت کنم/از دوستان خواهش میکنم اگه امکانش هست 1-درس هایی مث سیستم عامل و مهندسی نرم فزار و عیره که ضریب 4 دارن ایا جنبه محاسباتی شون بیشتر یا تحلیلی و تئوری شون؟ 2-واینکه ایا میشه با کتابای موسسات مختلف کارم رو پیش ببرم .؟شما چه کتابایی رو پیشنهاد میکنید؟ خواهش میکنم کمک کنید.وقت داره میگذره. ممنون از همه ی دوستان موفق باشید
دروس مشترک شامل گسسته،داده،الگوریتم،نرم افزار و شبکه فقط ضریب4 دارن و بقیه از جمله os ضریب 1 دارن.سیستم عامل هر دوجنبه رو داره و باید قوی باشی ولی معمولا" اینم مثه شبکه فوکوس روی محاسباته.آره خب مثلا" داده و الگوریتم پوران فوق العادس،شبکه پارسه عالیه همه کتابا رو از یه موسسه نخون

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستشو بگو از كجا فهميدي اين همه ميخوابم:D
اگه بخاي متن تخصصي ترجمه كني خود قاعده ي جمله مياد دستت اگه غير تخصصيه خوب رو قواعد كار كن من كه اينجوريم.
نتورك پلاسم خيلي شيرينه فيلم هاي آموزشي داري ازش؟;)

تابلو بود خوش خوابي...
يس ميگي...حدس ميزدم اشكال ازقواعد باشه

من از مصاحبه اومدم و دو سری سوالای صندلی داغو جواب دادم..شام بخورم بیام سوالای فرشته جونو جواب بدم.

مصاحبه چطور بود؟

:D

mohandeseit

کاربر ممتاز
تابلو بود خوش خوابي...
يس ميگي...حدس ميزدم اشكال ازقواعد باشه

مصاحبه چطور بود؟

:D
من بر استخدامی وزارت دفاع رفته بودم تو مصاحبش با طرف فقط تعریف کردیم اما اینجا برا دانشجو شدن انقده دنگ و فنگ داشتن که نگو،فکر کنم دو تا برگه A4 ازم سوال پرسید اونم پشت و رو.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بر استخدامی وزارت دفاع رفته بودم تو مصاحبش با طرف فقط تعریف کردیم اما اینجا برا دانشجو شدن انقده دنگ و فنگ داشتن که نگو،فکر کنم دو تا برگه A4 ازم سوال پرسید اونم پشت و رو.

سلام

محمد. تو مصاحبه مالک چه سوال هایی پرسیدن. ؟؟ تا اونجایی که سوال ها رو یادته بنویس.

شاید در اینده که دیگران میرن مصاحبه. به دردشون بخوره.

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
ميدونم دلتون برام تنگ شده بود...ولي خوب به روي خودتون نياريد:smile:

چقد سحرو سميرا داريم اينجا...

خوب من يه مشكلي دارم تو ترجمه...بعد از ترجمه كردن كلمات اصلي ميمونه يه سري فرعيات از جمله:as...for...اين كلمه ها هم هر كجا بكار ميرن يه معني ميدن...منم قاطي ميكنم كودوم معنيو انتخاب كنم...ريشه اين مشكل من كجاست؟...تو دستور زبان ضعيفم؟

بعدشم فقط ميخوام فعلا لغت كار كنم همون كتاب504 كفايت ميكنه؟

خانوما چقد شماها ميخوابين؟؟!!...من اگه زياد بخوابم تا شبش ناخوشم

چقدر اين network+ شيرينه...
خيلي خوشم اومد از كتابش
:)

کجابودی تاحالا

فکرنکردی من دل دارم هان

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام می خواستم یه موضوعی رو بگم اگه خواستین در موردش بحث کنیم :موضوع بحث باتری های لپ تاپ و گوشی .من یه باتری گوشی خریدم فروشنده گفت 12 ساعت بزار شارژ کاغذ گارانتی هم نوشته بعد اینکه خودش خالی شد بعد اون بزارید کامل شارژ بشه (یعنی لازم نیست اول شارژ بزاری )ولی من شنیده بودم که در باتری های قدیمی این 12 ساعت شارژ اولیه لازمه در باتری های جدید لازم نیست.در مورد باتری لپ تاپ هم اینو اگه خواستید بحث کنیم بعد اونو بگم

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام می خواستم یه موضوعی رو بگم اگه خواستین در موردش بحث کنیم :موضوع بحث باتری های لپ تاپ و گوشی .من یه باتری گوشی خریدم فروشنده گفت 12 ساعت بزار شارژ کاغذ گارانتی هم نوشته بعد اینکه خودش خالی شد بعد اون بزارید کامل شارژ بشه (یعنی لازم نیست اول شارژ بزاری )ولی من شنیده بودم که در باتری های قدیمی این 12 ساعت شارژ اولیه لازمه در باتری های جدید لازم نیست.در مورد باتری لپ تاپ هم اینو اگه خواستید بحث کنیم بعد اونو بگم
سلام
دقیقا من هم شنیده های شمارو شنیدم .
اما چیزی که خودم فکر میکنم اینه که بعد از کامل خالی شدن باتری اونو به مدت 12 h بذاریم شارژ شه.

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز

برای منم این سوال هست
به تازگی یه گوشی خریدم اونو هم گذاشتم تو شارژ اولی
یه باتری جدید هم برای گوشی قبلیم خریدم فروشنده گقت باید بذاری تو شارژهرچند اونم مثل باتری خودش خیلی زود شارژش تموم میشه

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همه
ميدونم دلتون برام تنگ شده بود...ولي خوب به روي خودتون نياريد:smile:

چقد سحرو سميرا داريم اينجا...

خوب من يه مشكلي دارم تو ترجمه...بعد از ترجمه كردن كلمات اصلي ميمونه يه سري فرعيات از جمله:as...for...اين كلمه ها هم هر كجا بكار ميرن يه معني ميدن...منم قاطي ميكنم كودوم معنيو انتخاب كنم...ريشه اين مشكل من كجاست؟...تو دستور زبان ضعيفم؟

بعدشم فقط ميخوام فعلا لغت كار كنم همون كتاب504 كفايت ميكنه؟

خانوما چقد شماها ميخوابين؟؟!
!...من اگه زياد بخوابم تا شبش ناخوشم

چقدر اين network+ شيرينه...
خيلي خوشم اومد از كتابش
:)
منو که نمی گی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:biggrin:
شبکه هر چه قدر بیشتر یاد بگیری بیشتر علاقه مند میشی دیگه نمی تونی ولش کنی;)
=======================================================================================
میگم آقایون دیگه باشگاه کم میان آقا امیر هم چند روز نیست نظرتون چیه حالا که نمی خواین بخوابین این باشگاه رو پاک سازی کنیم ؟؟؟یه گرد گیری کامل.خوب اونایی که هستن بگن تقسیم کار کنیم

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
دم آقا محمد گرم که منو به دوستم رسوند اینجا
تابلو شدم رفتم
دخترخالم که منو میشناسه اینجا منم که فهمیدم کیه هرچند اعتراف نکرد
یکی دیگه از دوستان هم که هست کلا دور هم جمعیم:D

بالا