گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
۱.چون از زیرساخت خبر ندارید.
۲.نباید داشته باشه؟
۳.دقیقا منظورتون از "عذاب" چی هست؟

منظورت اینه؟

نمیدونم چی میشه اسمشو گذاشت؟ عرق ملی؟(بخوانید ergh) یا اینکه فکر میکنیم (حواسم هست که من هم همین رای رو دادم) میشه یه دید متفاوتی نسبت به ایران ایجاد کرد؟ یا اینکه نه صرفا جوگرفتگیه؟ اینکه ما بخوایم در یه عرصه جهانی (حالا مهم نیست که اسکاره یا چی) مطرح بشیم،حتی شده با این رای دادن های عجیب غریب،خوبه یا بده؟
یه سوال دیگه : جوایز اسکار با رای گیری مردم انتخاب میشه یا داور داره؟ اگه اینجوریه که دیگه هیجانی نیست موقع اعلام نتایج،همه شب قبل میفهمن کی برنده خواهد بود.اگه هم رای گیری باشه توی یاهو رای گیری میکنن؟ جوایز آکادمی اسکار خودش سایت نداره رای گیری کنن؟

در مورد این نظر سنجی مطلب جالب اینجاست که مثلا بهترین کارگردانی تا حالا 50 هزار نفر رای دادن. ولی بهترین فیلمنامه و بهترین فیلم خارجی زبان تا حالا حدود 200 هزار نفر رای دادن.

جوایز اسکار رو هم داورها میدن.

منم امروز به یک جدایی رای دادم ولی احتمال رای دادن ربات هم باید زیاد باشه .

مثلا اینکه تو مسابقه محبوبترین های اسیا مجیدی و کریمی به ترتیب رتبه 1 و 2 رو داشتن و اختلاف رای شون هم با بقیه خیلی زیاد بود. ولی کلا رای هاشون رو حذف کردن و در نظر نگرفتن.

ببخشید یه پست یادگاری بدم :

امروز از نظام وظیفه نامه اعمالم اومد ..:smile:
قرار شده بریم نیروی زمینی ارتش
مثل اینکه جایی که قرار فتح کنیم کد 02 ارتش هست ..

حالا چند حالت هست .. یا تهران میفتم .. یا عجب شیر .. یا خاش :confused:
میریم ببینیم سرمای عجب شیر از ذوقوم شهرمون بالاتره یا همش توهمه :D

واسه من 2.3 بار برگ سبز اومد. ولی هیچوقت اینقدر خوشحال نبودم

اقا لطفا به ما یاد بده که چجوری میشه وقتی برگ سبز رو دیدی خوشحال باشی؟؟ :D:D

واقعا نمیشه،باید بعد از کنکور بشینم فوتبال دنبال کنم.۲۳ سال نکردم چه فایده ای داشت؟ یه سرگرمی رو از دست دادم.
بعدا میام از شماها راهنمایی میگیرم که اصلا جریان این لیگ ها چجوریه،فصل کی شروع میشه و اینا.
خارجی و داخلی رو باهم دنبال کنم یا از یکی شروع کنم؟
=======

خیلی باحال بود امیر :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D کلی خندیدم :D:D

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
یکی از دوستام این ترم مبانی الکترونیک دیجیتال داشت. شد 17.5 . فکر نکنم زیاد درس سختی باشه.

وقتی مبانی دیجیتال رو برداشتم هیچ نمونه سوالی ازش نبود .. (جز اولین کسانی بودم که این درس رو برداشتم:surprised:)
نمیشه گفت درس خیلی سختی هست .. ولی اون زمان چون تازه فیزیک دو رو پاس کرده بودم برام زیاد سخت نبود
درضمن اگر این درس رو سخت بدن , از اون سختا میشه هااااااا .. واسه که ما ساده بود ..انشاالله مال شما هم ساده میدن (تقریبا 16 شدم:))

واسه من 2.3 بار برگ سبز اومد. ولی هیچوقت اینقدر خوشحال نبودم
اقا لطفا به ما یاد بده که چجوری میشه وقتی برگ سبز رو دیدی خوشحال باشی؟؟ :D:D
یه دوره فشرده باید بزارم واست :D
(وقتی کاری که باید انجام بدی , حال چه خوشت بیاد چه نیاد .. پس بهتر این باور رو توی خودت داشته باشی که اونجا هم واست خوش میگذره )

واقعا نمیشه،باید بعد از کنکور بشینم فوتبال دنبال کنم.۲۳ سال نکردم چه فایده ای داشت؟ یه سرگرمی رو از دست دادم.
بعدا میام از شماها راهنمایی میگیرم که اصلا جریان این لیگ ها چجوریه،فصل کی شروع میشه و اینا.
خارجی و داخلی رو باهم دنبال کنم یا از یکی شروع کنم؟
=======
پارسه این هفته به نظرتون یه کم زیادی سخت نبود بعضی قسمتاش؟

بیا پیش خودم امیر .. بیا .. بیا (دارم هیپنوتیزت میکنم هااااااا :D)

برای شروع بد نیست بدونی بهترین تیم داخلی = استقلاله و بهترین تیم خارجی = آرسنال (توپچی های لندن) هست :cowboy:

===============
در مورد پارسه هم به نسبت سخت بود .. ولی یکمی از توزیع موضوعی درسا گله دارم .. بهتر از اینا میشد سوال داد ( سوال غلط هم کهداشت)

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خیلی باحال بود امیر :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D کلی خندیدم :D:D
جدی گفتما!
بیا پیش خودم امیر .. بیا .. بیا (دارم هیپنوتیزت میکنم هااااااا :D)

برای شروع بد نیست بدونی بهترین تیم داخلی = استقلاله و بهترین تیم خارجی = آرسنال (توپچی های لندن) هست :cowboy:
بعد این جدول و اینا رو باید از کجا نگاه کرد؟ مثلا الان از کجا میدونین که کدوم تیم چندم جدوله؟ بازی ها چجوری انجام میشه،یعنی از کجا انتخاب میشه که چه تیمی با چه تیمی بازی داره؟
البته سوال های پایه ای تری هم وجود داره،بازی چند امتیاز داره؟ ۳ تا؟
انتخاب تیم مورد علاقه بر اساس توصیه صورت نمیگیره دوست عزیز! باس بشینم همه بازی ها رو نگاه کنم ببینم از کدوم تیم خوشم میاد!! الزاما بهترین تیم و صدر جدولی هم نخواهد بود!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بعد این جدول و اینا رو باید از کجا نگاه کرد؟ مثلا الان از کجا میدونین که کدوم تیم چندم جدوله؟ بازی ها چجوری انجام میشه،یعنی از کجا انتخاب میشه که چه تیمی با چه تیمی بازی داره؟
انتخاب تیم مورد علاقه بر اساس توصیه صورت نمیگیره دوست عزیز! باس بشینم همه بازی ها رو نگاه کنم ببینم از کدوم تیم خوشم میاد!! الزاما بهترین تیم و صدر جدولی هم نخواهد بود!

من این سایت میرم
یه تیم فانتزی هم دارم
صفحه اول تمام روزنامه های ورزشی هم داره
بنظرم هم بروز هست و هم تقریبا لیگ های معتبر دنیا رو پوشش میده .. اینجا کلیک کن

اوهوم .. انتخاب تیم شخصیه .. (آرسنال الان توی لیگ برتر انگلیس 6 ام هست و چند سال هست هیچ جامی نبرده پس همونطور که گفتی به اول بودن ربطی نداره)

asirebaran

عضو جدید
سلام.
ITپيام نور ر ترم4هستم.اين ترم پايگاه داده،معماري كامپيوتر،طراحي الگوريتم،تربيت 2،انقلاب،نظريه زبان و ماشين ميخوام بردارم.و بين زبان تخصصي و نرم افزار 1نمي دونم كدوم انتخاب كنم؟و اينكه همين 17 واحد خوبه يا 20 واحد بردارم؟
واحدهايي كه واسه اين ترم پيشنهاد ميكنيد چه درسايي هستند؟ ترم قبل 20تا برداشتم ولي معدلم خيلي پايين اومد.ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
فقط يكي دو ساعت ديگه واسه انتخاب واحد وقت دارم.:(

آخرین ویرایش:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
ITپيام نور ر ترم4هستم.اين ترم پايگاه داده،معماري كامپيوتر،طراحي الگوريتم،تربيت 2،انقلاب،نظريه زبان و ماشين ميخوام بردارم.و بين زبان تخصصي و نرم افزار 1نمي دونم كدوم انتخاب كنم؟و اينكه همين 17 واحد خوبه يا 20 واحد بردارم؟
واحدهايي كه واسه اين ترم پيشنهاد ميكنيد چه درسايي هستند؟ ترم قبل 20تا برداشتم ولي معدلم خيلي پايين اومد.ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
سلام دوست عزیز.
پیشنهاد من همون 17 واحدیه که از پسش برمیای. ترمو برای خودت سنگین نکن.
معمولا برای ترم 4 این درسارو انتخاب میکنند :
آز فیزیک 2، ساختمان داده، مدارهای منطقی، اقتصاد مهندسی، ارائه مطالب و فنی، مدیریت استراتژیک
تا اینجا میشه 15 واحد با دو واحدم اگه مایل بودی عمومی بردار.
البته اینا پیشنهاد بود چون دقیقا نمیدونم پیش نیازای اینارو پلس کردی یا نه.
موفق باشی

asirebaran

عضو جدید
ساختمان داده و مدارهاي منطقي پاس كردم از بين درسايي كه گفتيد اقتصاد مهندسي رو ميتونم بردارم،اطلاعاتي در مورد اين درس ندارم درچه سطحيه؟ اگه زياد سخت نيست بگيرم كه بشه20واحد؟
ممنونم.مرسي.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی گفتما!

چون جدی میگی خندم میگیره دیگه :D:D:D:D

اصلا باورم نمیشه کسی اینقدر فوتبال رو دنبال نکنه.

یعنی تو زمان دبیرستان و راهنمایی و ابتدایی زنگ ورزش چیکار میکردی؟؟؟

varzesh3 که امیرحسین معرفی کرد خیلی خوبه واسه جداول و ... . البته من وقتی ابتدایی و راهنمایی بودم. به دلیل کمبود امکانات. یه دفتر داشتم . داخلش برنامه همه بازیهای لیگ + ساعت و تاریخ + ورزشگاههاشون رو یادداشت میکردم و نتایجشون رو مینوشتم.

هر هفته هم جدول لیگ رو عوض میکردم.

میتونی این کار رو هم کنی :D:D:D:D

اینکه چه تیمی با چه تیمی بازی کنه هم توسط سازمان لیگ اول هر فصل(هر فصل اینجا به معنی 1 ساله / اول سال فوتبالی ) معلوم میشه :D:D ( فصل فوتبالی هم معمولا از شهریور شروع میشه تا اردیبهشت , خرداد )

اینا رو دارم مینویسم همش خندم میگیره :D:D

امیر. فقط بازیهای بایرن مونیخ و آلمان و استقلال رو ببین. تیم فقط همین 3 تا

البته استقلال رو الان نبین. بگذار امیرخان سال دیگه برگرده بعدا بازیهای استقلال رو ببین .

آخرین ویرایش:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ساختمان داده و مدارهاي منطقي پاس كردم از بين درسايي كه گفتيد اقتصاد مهندسي رو ميتونم بردارم،اطلاعاتي در مورد اين درس ندارم درچه سطحيه؟ اگه زياد سخت نيست بگيرم كه بشه20واحد؟
ممنونم.مرسي.
خودم اقتصاد مهندسیو هنوز نگذروندم که بخوام اطلاعات دقیقی بدم. ولی به نظر درس سنگینی میاد.
اگه فکر میکنید 20 واحد براتون سنگین نیست و مشکل پیش نیاز ندارید انتخاب کنید.
موفق باشید.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

سلام

فکر نکنم وقت انتخاب رشته تموم شده باشه. تا 20 ام وقت هست.

درسایی که انتخاب کردید خوبه.

سعی کنید نرم 1 رو تو انتخاب هاتون جا بدین. چون پیش نیاز نرم 2 و تحقیق در عملیات هست.

درسایی مثل نظریه زبان ها و ماشین ها - پایگاه داده - انقلاب پیش نیاز درسی نیستن.

در مورد انقلاب و تو گروه انقلاب , من پیشنهاد میکنم اندیشه سیاسی امام خمینی بگیرین به جای انقلاب. من خودم اندیشه سیاسی امام خمینی امتحان دادم و به نظرم آسون بود.

من اگه جای شما بودم این ها رو میگرفتم :

معماری کامپیوتر - نرم 1 - طراحی الگوریتم - پایگاه داده - اندیشه سیاسی امام خمینی - تربیت 2 - زبان تخصصی (یا به جای زبان تخصصی یکی از دروس مدیریتی واسه بالا بردن معدل)

در مورد میزان واحد ها هم اگه 18 واحد هر ترم بگیرین و تابستون ها هم نگیرین . 8 ترمه تموم میکنین. به نظر هم میرسه تا الان خوب واحد ها رو پاس کردین . پس اگه سعی کنید همون 17.18 واحد بگیرین و معدلتون رو بالا ببرین میتونه براتون بهتر باشه.

موفق باشید.

asirebaran

عضو جدید
سلام

فکر نکنم وقت انتخاب رشته تموم شده باشه. تا 20 ام وقت هست.

درسایی که انتخاب کردید خوبه.

سعی کنید نرم 1 رو تو انتخاب هاتون جا بدین. چون پیش نیاز نرم 2 و تحقیق در عملیات هست.

درسایی مثل نظریه زبان ها و ماشین ها - پایگاه داده - انقلاب پیش نیاز درسی نیستن.

در مورد انقلاب و تو گروه انقلاب , من پیشنهاد میکنم اندیشه سیاسی امام خمینی بگیرین به جای انقلاب. من خودم اندیشه سیاسی امام خمینی امتحان دادم و به نظرم آسون بود.

من اگه جای شما بودم این ها رو میگرفتم :

معماری کامپیوتر - نرم 1 - طراحی الگوریتم - پایگاه داده - اندیشه سیاسی امام خمینی - تربیت 2 - زبان تخصصی (یا به جای زبان تخصصی یکی از دروس مدیریتی واسه بالا بردن معدل)

در مورد میزان واحد ها هم اگه 18 واحد هر ترم بگیرین و تابستون ها هم نگیرین . 8 ترمه تموم میکنین. به نظر هم میرسه تا الان خوب واحد ها رو پاس کردین . پس اگه سعی کنید همون 17.18 واحد بگیرین و معدلتون رو بالا ببرین میتونه براتون بهتر باشه.

موفق باشید.

سلام.
قبلا شنيده بودم از زماني كه برا هر دانشجو اعلام ميكنن 72 ساعت مهلته انتخاب واحده.
به جاي نظريه زبان وماشين ميخواستم نرم1 بردارم ،چون دوستام نظريه بر داشتن بيخيال شدم.حالا مطمئن شدم كه همون نرم1 بهتره.

از دروس مديريتي،اصول و مباني مديريت خوبه به جاي زبان بردارم؟
6واحد از بقيه بيشتر پاس كردم.ارزشش نداشت معدل پايين كشيد.:(

واقعا كارشناسانه راهنمايي ميكنيد.واقعا ممنونم.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- قبلا شنيده بودم از زماني كه برا هر دانشجو اعلام ميكنن 72 ساعت مهلته انتخاب واحده.
2- به جاي نظريه زبان وماشين ميخواستم نرم1 بردارم ،چون دوستام نظريه بر داشتن بيخيال شدم.حالا مطمئن شدم كه همون نرم1 بهتره.

3- از دروس مديريتي،اصول و مباني مديريت خوبه به جاي زبان بردارم؟

سلامی دوباره

1- بله گفتن 72 ساعت وقت هست. ولی پیام نور حرف زیاد زده میشه. در عمل ... . سعی کنید همیشه زودتر انتخاب واحد کنید. یه موقع دیدین به جای 72 ساعت . سیستم رو 24 ساعته بستن . / حالا اگه سیستم باز بود میشه تغییرش داد. حتی حذف و اضافه هم وقت هست دیگه. این ترم هم مثل اینکه فعلا 72 ساعت رو اعمال نکردن.

2- دیگه بستگی به خودتون داره . من پیشنهاد دادم و فقط نظر شخصیم رو گفتم. ولی بهتر بود با دوستاتون زودتر نرم 1 رو میگرفتین. با این حال نرم 1 هم نگیرین مشکل خاصی پیش نمیاد.

3- اگه مبانی فناوری اطلاعات رو پاس کردین. بله دیگه. فقط میتونین اصول و مبانی مدیریت بگیرین. این درس هم حفظیه. 425 صفحه هم هست. اگه تو اینجور درسها نمره بالایی میگیرین پیشنهاد دادم که بگیرین. من معمولا این درسای مدیریتی رو با اینکه حجم زیادی داشتن خوب میدادم . حیف که تموم شدن !!
البته همون زبان تخصصی هم بگیرین خوبه. گفتم اگه حس کردین درسا سنگینه اینجوری هم میتونین کنین.

4- شما به جز این مسائل , باید به تاریخ امتحان ها هم توجه داشته باشید که حتی المکان نزدیک هم یا تو یه روز نباشن .

مثلا الان که رفتم سیستم رو نگاه کردم . این ترم زبان تخصصی امتحانش 3 تیره. طراحی الگوریتم امتحانش 4 تیره. نرم 1 هم 5 تیر. اصول و مبانی مدیریت هم 6 تیر. انقلاب اسلامی هم 6 تیر. (عجب برنامه ای !!! ) پس این ترم اصلا مناسب نیست این 5 تا درس رو باهم بگیرین. وگرنا مجبور میشین 4 روز رو پشت سر هم 5 تا امتحان بدین.

اگه مثل من شب امتحانی هستین . پس به برنامه امتحانات هم خیلی باید توجه داشته باشید و قبلش برنامه امتحانا رو هم چک کنید.
مثلا اگه شب امتحانی هستین. نظریه که 22 خرداد هست. معماری 25 خرداد. پایگاه داده که 31 خرداد . تربیت 2 که 17 تیر و اندیشه سیاسی 18 تیر میتونن خوب باشن. از اون 4 تا درس بالا هم میشه 2 تا رو گرفت. مثل طراحی الگوریتم و نرم 1

به هر حال اینا رو بهتون گفتم که همه چیز رو همین موقع انتخاب واحد حتما لحاظ کنید . خودتون باید همه این چیزا رو در نظر بگیرین و اولویت هاتون رو مد نظر قرار بدین و یه جوری انتخاب واحد کنین که همه جوره به نفعتون باشه.

کلا بعضی وقت ها انتخاب واحد تو پیام نور هم شبیه انتخاب رشته کنکور سراسری میشه :D

موفق باشین.

آخرین ویرایش:

asirebaran

عضو جدید
سلامی دوباره

1- بله گفتن 72 ساعت وقت هست. ولی پیام نور حرف زیاد زده میشه. در عمل ... . سعی کنید همیشه زودتر انتخاب واحد کنید. یه موقع دیدین به جای 72 ساعت . سیستم رو 24 ساعته بستن . / حالا اگه سیستم باز بود میشه تغییرش داد. حتی حذف و اضافه هم وقت هست دیگه. این ترم هم مثل اینکه فعلا 72 ساعت رو اعمال نکردن.

2- دیگه بستگی به خودتون داره . من پیشنهاد دادم و فقط نظر شخصیم رو گفتم. ولی بهتر بود با دوستاتون زودتر نرم 1 رو میگرفتین. با این حال نرم 1 هم نگیرین مشکل خاصی پیش نمیاد.

3- اگه مبانی فناوری اطلاعات رو پاس کردین. بله دیگه. فقط میتونین اصول و مبانی مدیریت بگیرین. این درس هم حفظیه. 425 صفحه هم هست. اگه تو اینجور درسها نمره بالایی میگیرین پیشنهاد دادم که بگیرین. من معمولا این درسای مدیریتی رو با اینکه حجم زیادی داشتن خوب میدادم . حیف که تموم شدن !!
البته همون زبان تخصصی هم بگیرین خوبه. گفتم اگه حس کردین درسا سنگینه اینجوری هم میتونین کنین.

4- شما به جز این مسائل , باید به تاریخ امتحان ها هم توجه داشته باشید که حتی المکان نزدیک هم یا تو یه روز نباشن .

مثلا الان که رفتم سیستم رو نگاه کردم . این ترم زبان تخصصی امتحانش 3 تیره. طراحی الگوریتم امتحانش 4 تیره. نرم 1 هم 5 تیر. اصول و مبانی مدیریت هم 6 تیر. انقلاب اسلامی هم 6 تیر. (عجب برنامه ای !!! ) پس این ترم اصلا مناسب نیست این 5 تا درس رو باهم بگیرین. وگرنا مجبور میشین 4 روز رو پشت سر هم 5 تا امتحان بدین.

اگه مثل من شب امتحانی هستین . پس به برنامه امتحانات هم خیلی باید توجه داشته باشید و قبلش برنامه امتحانا رو هم چک کنید.
مثلا اگه شب امتحانی هستین. نظریه که 22 خرداد هست. معماری 25 خرداد. پایگاه داده که 31 خرداد . تربیت 2 که 17 تیر و اندیشه سیاسی 18 تیر میتونن خوب باشن. از اون 4 تا درس بالا هم میشه 2 تا رو گرفت. مثل طراحی الگوریتم و نرم 1

به هر حال اینا رو بهتون گفتم که همه چیز رو همین موقع انتخاب واحد حتما لحاظ کنید . خودتون باید همه این چیزا رو در نظر بگیرین و اولویت هاتون رو مد نظر قرار بدین و یه جوری انتخاب واحد کنین که همه جوره به نفعتون باشه.

کلا بعضی وقت ها انتخاب واحد تو پیام نور هم شبیه انتخاب رشته کنکور سراسری میشه :D

موفق باشین.

سلام...;)

اوضاع سايت خودمون ديدم! انديشه امام برداشتم وبراي برداشتن درساي ديگه با تاريخ امتحانا به مشكل برخوردم، (عجب برنامه ای !!! ).اومدم باز مزاحم شم و سوال بپرسم و كمك بخوام كه شما نپرسيده جواب داديد!
درد پيام نوري ها درمون نداره.
دانشگاه ما موقع انتخاب واحد معدل كه نميذاره فقط اسم درس و تاريخ امتحان رو ميذاره.نه اسم استاد نه ساعت و روز كلاسا مشخصه.امروز فقط اسم استادا رو گذاشتن كه بايد خدا رو شكر كرد.از كتاباي پيام نور كه يه كم با اغراق بگم ازبس كه اشتباه داره تو مباحث به تناقض ميرسم.پيام نور باعث پيري زودرس ميشه.
صددر صد شب امتحاني ولي هر ترم تصميم ميگيرم كه واسه شب امتحان نذارم ولي تا بجنبم يه دفعه شب امتحان ميرسه!
از ترم2به بعد20 واحد گرفتم.مباني فناوري رو ترم2 برداشتم.برم شرايط بررسي كنم ببينم چكار ميشه كرد.خيلي خيلي ممنونم.:w47:
جمله آخرتون وااااقعا خيلي قشنگ وبجا بود.:w17:

:w27:

آخرین ویرایش:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]سلام بچه ها[/FONT]
[FONT=&quot]مباني فناوري اطلاعات تو دانشگامون اين ترم خودخوان ارائيه شده...بگيرمش؟...نگيرمش؟...[/FONT]
[FONT=&quot]بهتر سر كلاسش برم ...نرم؟[/FONT]
[FONT=&quot]چيكار كنم؟[/FONT]

asirebaran

عضو جدید
سلام بچه ها
مباني فناوري اطلاعات تو دانشگامون اين ترم خودخوان ارائيه شده...بگيرمش؟...نگيرمش؟...
بهتر سر كلاسش برم ...نرم؟
چيكار كنم؟
سلام.
من2ترم قبل پاسش كردم.چون ترجمه شده است به نظرم و به نظر استادم خيلي كتاب مزخرفي بود.جمله هاش خيلي بده سرو ته جمله مشخص نيست.اون موقع تستي تشريحي بود كه استاد ميتونست كمك كنه. الان فكر كنم كلا تستي شده ،اگه خود خوان باشه يعني ميانترم نداريدو از 10/7 حساب ميشه؟ كه اگه كلا تستي باشه و ميانترم نداشته باشيد به نظرم خيلي سخت ميشه.البته از نظر دوستان پيشكسوت استفاده كنيد بهتره.
موفق باشيد دوست عزيز.;)

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
مباني فناوري اطلاعات تو دانشگامون اين ترم خودخوان ارائيه شده...بگيرمش؟...نگيرمش؟...
چيكار كنم؟
سلام دوست من
مبانی فناوری اطلاعات درس خیلی راحتیه از نظر من.
نمیدونم شرایط کلاسای دانشگاهتون چجوریه
اگه کلاشاس اختیاریه نرفتیَم نرفتی
چون درس ساده ایه به راحتی میتونی نمره خوبی بگیری.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام به همگی
منم رشتم ای تی هست
سلام.
خوش اومدید.
ببخشید وقت انتخاب واحده همه بحث ها رفته اون سمت!
یعنی تو زمان دبیرستان و راهنمایی و ابتدایی زنگ ورزش چیکار میکردی؟؟؟

اینکه چه تیمی با چه تیمی بازی کنه هم توسط سازمان لیگ اول هر فصل(هر فصل اینجا به معنی 1 ساله / اول سال فوتبالی ) معلوم میشه :D:D ( فصل فوتبالی هم معمولا از شهریور شروع میشه تا اردیبهشت , خرداد )
امیر. فقط بازیهای بایرن مونیخ و آلمان و استقلال رو ببین. تیم فقط همین 3 تا

البته استقلال رو الان نبین. بگذار امیرخان سال دیگه برگرده بعدا بازیهای استقلال رو ببین .
زمان دبستان فوتبال بازی میکردم.راهنمایی بستکبال و پینگ پونگ و والیبال،دبیرستان هم بسکتبال.
یعنی تابستون اینا فوتبال خبری نیست؟ بعد من بخوام شروع کنم بزارم از فصل بعد؟ فصل فوتبال خارجی کی شروع میشه؟
سلام بچه ها
چيكار كنم؟
سلام.
مبانی که چیزی نداره،ساده است.
واسه ما کلاسش برگزار میشد،استاد اولین جلسه گفت که هرکس یه مطلب در مورد کاربردهای فناوری اطلاعات در یه موضوع تهیه کنه بیاد ارائه بده سر کلاس.خودش یکی دو جلسه درس داد بقیه اش اینجوری گذشت.به نظرم بد هم نبود.
کلا توصیه میکنم سر کلاس ها بری (اگه خودخوان نیست و اگه کلاس تشکیل میشه و اگه درس عمومی نیست).بعضی مطالب هست که به جز اینکه از دهن استاد در بیاد فهمش مشکله.همون جمله کتابو میگه ها،ولی وقتی استاد میگه آدم میفهمه،وقتی میخونی نمیفهمی.جدای از اون مباحث خارج از کتاب مطرح میشه.اتفاقات کلاس رو از دست میدی اگه نری.در ضمن با هم دوره ای هات سعی کن ارتباط داشته باشی (راهی به غیر از کلاس هم هست؟).
با تمام اینا،اگه یه درسی خودخوان ارائه میشه و بهش نیاز داری،صبر نکن که کلاس براش برگزار بشه.اگه فوری لازمش نداری میتونی صبر کنی.واسه مبانی فناوری...به نظرم زیاد فرق نمیکنه.
.چون ترجمه شده است به نظرم و به نظر استادم خيلي كتاب مزخرفي بود.جمله هاش خيلي بده سرو ته جمله مشخص نيست.
مبانی IT مگه ترجمه بود؟ مگه منبعش به همین اسم نوشته "دکتر فتحیان و حاتمی نور" همون کتاب قهوه ایه نیست؟
به نظر من این منبعی که ما خوندیم کتاب عمیقی نیست.مخصوصا مناسب دانشجویی که میخواد از این کتاب پایه های (همون مبانی یعنی مبناها) فناوری اطلاعات رو بشناسه مناسب نیست.
=========
سوالا رو توی تاپیک سوالات بپرسیم بهتر نیست؟ میدونم اینجا سریعتر جواب میگیرید،اما اونجا نظم بیشتری پیدا میکنه.اگه یه سوال باشه بازم آدم میگه خب حالا پرسیده نمیمیری جواب بدی،اما کسی که بعدا بخواد در همین مورد جستجو کنه با رسیدن به این تاپیک سردرگم میشه...

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-زمان دبستان فوتبال بازی میکردم.راهنمایی بستکبال و پینگ پونگ و والیبال،دبیرستان هم بسکتبال.
یعنی تابستون اینا فوتبال خبری نیست؟ بعد من بخوام شروع کنم بزارم از فصل بعد؟ فصل فوتبال خارجی کی شروع میشه؟

2-مبانی IT مگه ترجمه بود؟ مگه منبعش به همین اسم نوشته "دکتر فتحیان و حاتمی نور" همون کتاب قهوه ایه نیست؟
به نظر من این منبعی که ما خوندیم کتاب عمیقی نیست.مخصوصا مناسب دانشجویی که میخواد از این کتاب پایه های (همون مبانی یعنی مبناها) فناوری اطلاعات رو بشناسه مناسب نیست.

1-
تابستون فوتبال باشگاهی خبری نیست.

ولی امسال تابستون (2012) جام ملت های اروپا هست (بین 16 تیم از اروپا ) که هر 4 سال یه بار برگزار میشه و آلمان امسال قهرمان میشه. میتونی ببینی. :D
سال 2014 هم تو برزیل جام جهانی هست. (32 تیم از کل جهان ) که اینم هر 4 سال 1 بار برگزار میشه. اینم المان قهرمانه.
سال 2015 هم جام ملت های اسیا هست . (16 تیم از اسیا ) . که اینم هر 4 ساله. حیف که المان نیست. :D اگه مربی تیم ملی قلعه نوعی باشه. ایران قهرمانه.

اینا همشون تابستون برگزار میشه. پس فقط تابستون 2013 و 2017 و 2021 فوتبال نیست. بقیه اوقات فوتباله :D

لیگ های اروپایی هم زمان برگزاریشون مثل لیگ ایران هست. معمولا شهریور تا خرداد.

2- فکر کنم سال 1389 منبعش عوض شد. اونی که ما خوندیم منبعش همون جلد قهوه ای فتحیان از علم و صنعت بود. ولی عوض شد.

3- با بقیه صحبت هات کاملا موافقم.

4- این نمره فلسفه اخلاق نمیدونم چرا نمیاد. یعنی من 1 درس رو 20 میشم. اینم نمیدونم چرا نمیخوان نمرش رو اعلام کنن !!!!!!!!!!!!

asirebaran

عضو جدید
سلام.
خوش اومدید.
ببخشید وقت انتخاب واحده همه بحث ها رفته اون سمت!

زمان دبستان فوتبال بازی میکردم.راهنمایی بستکبال و پینگ پونگ و والیبال،دبیرستان هم بسکتبال.

سلام.
مبانی که چیزی نداره،ساده است.
واسه ما کلاسش برگزار میشد،استاد اولین جلسه گفت که هرکس یه مطلب در مورد کاربردهای فناوری اطلاعات در یه موضوع تهیه کنه بیاد ارائه بده سر کلاس.خودش یکی دو جلسه درس داد بقیه اش اینجوری گذشت.به نظرم بد هم نبود.
کلا توصیه میکنم سر کلاس ها بری (اگه خودخوان نیست و اگه کلاس تشکیل میشه و اگه درس عمومی نیست).بعضی مطالب هست که به جز اینکه از دهن استاد در بیاد فهمش مشکله.همون جمله کتابو میگه ها،ولی وقتی استاد میگه آدم میفهمه،وقتی میخونی نمیفهمی.جدای از اون مباحث خارج از کتاب مطرح میشه.اتفاقات کلاس رو از دست میدی اگه نری.در ضمن با هم دوره ای هات سعی کن ارتباط داشته باشی (راهی به غیر از کلاس هم هست؟).
با تمام اینا،اگه یه درسی خودخوان ارائه میشه و بهش نیاز داری،صبر نکن که کلاس براش برگزار بشه.اگه فوری لازمش نداری میتونی صبر کنی.واسه مبانی فناوری...به نظرم زیاد فرق نمیکنه.

مبانی IT مگه ترجمه بود؟ مگه منبعش به همین اسم نوشته "دکتر فتحیان و حاتمی نور" همون کتاب قهوه ایه نیست؟
=========
سوالا رو توی تاپیک سوالات بپرسیم بهتر نیست؟ میدونم اینجا سریعتر جواب میگیرید،اما اونجا نظم بیشتری پیدا میکنه.اگه یه سوال باشه بازم آدم میگه خب حالا پرسیده نمیمیری جواب بدی،اما کسی که بعدا بخواد در همین مورد جستجو کنه با رسیدن به این تاپیک سردرگم میشه...

سلام.:que:
ببخشيد فك كردم به پيام نور مربوط ميشه؟اگه اشتباه گرفتم معذرت.شرمنده.:redface:

كتاب مباني فناوري اطلاعات پيام نور اسم كتابش به صورت دقيق ميشه:
"
فناوري اطلاعات در مديريت دگرگوني سازمان ها در اقتصاد ديجيتال 1
نوشته:افرايم توربان،دوروتي ليندنر،افرايم مك لين،جيمز وترب
مترجمين:دكتر حميدرضا رياحي، پوريا قطره نبي و....
كتابش441 صفحه ست،البته با كاغذ گلاسه وقيمتش هم اون موقع 14،500 تووومان بود.

قصه:يكي بود... كتاب مباني فناوري اطلاعات كه رنگش اتفاقا فك كنم قهوه اي هم بود نيمسال اول90-89 يك ماه مونده بود به امتحان تغيير كرد و بچه هاي دانشگاه!ما كه اون ترم اين درسو داشتن از تغيير كتاب اطلاع نداشتن وسر جلسه مطلع شدن كه كار.... بيشترشون امتحان ترم افتادن و بقيه 10،11و... شدن.من ترم بعدش اين درسو برداشتم و نمونه سوالش هم كه طبيعيه وجود نداشت و به خاطر همين خيلي سخت بود البته براي من و همكلاسي ها ؛ تستي تشريحي بود و اگه استاد كمك نمي كرد... .و نيمسال اول 91-90 بچه ها ميگفتن كه كلا تستي شده.
ايشالله اين كتاب واسه بقيه پيام نوري ها راحت باشه.
:w10:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه اقاي دراگو نيازش دارم...
اخه اگه برش ندارم ...ميشم 15 واحد...خب خيلي زشته...من كه نميخوام 5-6 سال تو پيام نور باشم...
از چند نفر ديگه هم پرسيدم...اونا هم گفتن اسونه...ولي خب كتابي كه تو پيام نور درس داده ميشه...فك كنم با كتاباي دانشگاه دولتي فرق بكنه
از ما كتابش اينه: فناوري اطلاعات در مديريت دگرگوني سازمان ها در اقتصاد ديجيتالي1....از شمام همين بود؟
مولفش افرايم توربان

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
من2ترم قبل پاسش كردم.چون ترجمه شده است به نظرم و به نظر استادم خيلي كتاب مزخرفي بود.جمله هاش خيلي بده سرو ته جمله مشخص نيست.اون موقع تستي تشريحي بود كه استاد ميتونست كمك كنه. الان فكر كنم كلا تستي شده ،اگه خود خوان باشه يعني ميانترم نداريدو از 10/7 حساب ميشه؟ كه اگه كلا تستي باشه و ميانترم نداشته باشيد به نظرم خيلي سخت ميشه.البته از نظر دوستان پيشكسوت استفاده كنيد بهتره.
موفق باشيد دوست عزيز.;)
شنيدم اگه يه درسي تو پيام نور خودخوان ارائه بشه ولي تعداد دانشجوهايي كه اون درس و بر ميدارن بيش از 20 نفر باشن..واسشون كلاس تشكيل ميشه...راسته؟

asirebaran

عضو جدید
شنيدم اگه يه درسي تو پيام نور خودخوان ارائه بشه ولي تعداد دانشجوهايي كه اون درس و بر ميدارن بيش از 20 نفر باشن..واسشون كلاس تشكيل ميشه...راسته؟

در مورد موضوع خودخوان زياد نميدونم.ولي برا همين درس ما 10 نفر بيشتر نبوديم كه كلاس تشكيل بود.يه وقتايي هم كه فك كنم مشكل استاد داشته باشن هم درسو خودخوان اعلام ميكنن.چون يه وقتايي استادا از بعضي درسا فرار ميكنن.
موفق باشيد.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه. اگه خودخوان باشه. 100 نفر هم باشین کلاسی تشکیل نمیشه. اصلا لفظ خودخوان به معنای عدم کلاس هست.

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
سیستم های تصمیم یار یا همون DSS ها امروزه به شدت در سطح سازمان ها در حال گسترش هستن.نمیدونم تا چه حد با BPMS آشنا هستید .مدیران فناوری اطلاعات برای پردازش داده اشون به شدت به این سیستم نیاز دارن.
DSS-COURSE.jpg
سلسله مراتب این سیستم ها رو در سازمان های امروزی و نقش سیستم های تصمیم یار تو این شکل مشخص شده.این رو هم اضافه کنم که این مبحث از زیر مجموعه های هوش تجاری در سازمان هاست.BPMS هایی که در حال حاضر وجود دارن یا حداقل من پیدا کردم تعدادشون بسیار کمه.الان خیلی دانشگاه ها گروه تشکیل دادن برای ساخت اون.

بالا