گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

SN20

عضو جدید
زیاد دوست ندارم به حرفهای دیگران خورده بگیرم ..
ولی انصافا معصومیت و پاکی اونموقع ها به تمامی چیزایی که گفتی می ارزه ..

چند وقت پیش ایکس باکس دوستم رو گرفتم بازی کنم .. باور کن یک ساعتم نتونستم بازی کنم
ولی یادمه نگاهم به یه عکس کارتی و پرهای تیله ها بیشتر از یک ساعت طول میکشید

یادش بخیر:
  • پنج شنبه ها وقتی صبح میرفتیم مدرسه چه حالی میکردیم .. چون وقت برگشت به اون یکی شیفتیها فیس میدادیم که تا شنبه ظهر مدرسه نداریم
  • یا خرداد که امتحانا تموم میشد انگار دنیا رو بهمون دادن ..
  • زنگهای ورزش رو بگو .. انگار هیچ چی برات اهمیت نداره جز بپری وسط حیاط و با دوستات بازی کنی , توی اون سرما و یخ بندان های اونموقع .. بعضی وقتا هم مدرسه توپ نمیداد و با یه تیکه یخ فوتبال بازی میکردیم و ته کیف دنیا رو میکردیم
  • و ...
شما رو نمیدونم .. ولی من کل زندگیم به حال کردن و بازی کردن و لذت بردن گذشت ..

(یادش بخیر مادرم یبار اومد مدرسمون که به معلممون بگه یکمی دعوام کنه که درس نمیخونم و 24 ساعت توی کوچه هستم .. ولی وقتی فهمید شاگرد اول کلاس هستم تازه واسم هم جایزه خرید:redface:)

من از زندگی این رو فهمیدم .. لذت ببر , حتی اگر چیزی هم نداری از این لذت ببر که روزی تصاحبش خواهی کرد
یادش بخیر یادمه وسط زمستون کلاسمون ۱۷ نفر بود به بابا مدرسه پول میدادیم از بیرون برامون بستنی سنتی بگیره مینشستیم تو حیاط زیر برف و بارون میخوردیم سرما هم چاشنیش بود کلی لذت میبردیم
اما حالا انقد سرمون به مشکلات گرمه که بستنی هیچ رستوران و کافی شاپ درجه یکی هم اون لذت یخ و سرما رو بهمون نمیده

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من متولد ۶۷ (قبل از تمام شدن جنگ) که قبل،بعد و در حین جنگ ساکن غرب کشور هستم ایرادهای اساسی میتونم به نوشته ای که آوردی بگیرم،هرچند که با بعضی قسمتهاش احساس نزدیکی زیادی میکنم.
در ضمن : مینی ژوپ! (Minijupe یا mini-jupe یا حتی jupette) ترجمه مستقیمش هم میشه دامن کوتاه! که ترجمه مناسبی هم هست.

کپی پیست رو که دیگه نمیشه دستکاری کرد مهندس ! :D

اگر متولد 67 باشی که زیاد نسوختی ! :D

در مورد ساکن غرب بودن هم بیا اندازه بگیریم !

شما چند ده کیلومتر تا مرز فاصله داری ؟ :D

:gol:

SN20

عضو جدید

حدس بزنم؟
شما یا خوزستانی
شایدم مهران؟
نکنه نزدیک مرصاد؟
شایدم خرمشهر؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز

خب مسئله همینه،ذات کپی پیست مورد داره.وقتی کپی پیست میکنی و به محتوا دقت نمیکنی ایرادهایی که مطلب میتونه داشته باشه متوجه تو هم میشه!
درد اینجاست که حتی توی ویکیپدیای فارسی هم نوشته "مینی ژوب" و هنوز اصلاح نشده (شاید بعد از کنکور،خودم اصلاحش کردم).
فرقی نمیبینم بین کسی که ۱۰۰ کیلومتر از مرز فاصله داره با کسی که ۵۰ کیلومتر فاصله داره.ساکن غرب بودن هم نه افتخار داره و نه برعکسش.منظورم تاثیری که جنگ روی شهرهای جنگ زده گذاشت بود.
=======
هیچکس اینجا از اصغر فرهادی و فیلمش و جایزه گلدن گلوب حرف نزد؟! خیلیه ها!
دیروز انقدر از شنیدن خبر خوشحال شدم که واقعا تمرکزمو از دست دادم.خیلی برام خوشحال کننده بود و بهشون (کارگردان و بقیه عوامل فیلم) تبریک میگم.
آدم انگیزه میگیره بره یه آدم موفقی بشه بعد که تریبون دستش اومد مثل اصغر فرهادی حرف بزنه...

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همگی

اساتید کبیر در چه حالید؟
اونایی که لسانسشون تمومه برای ارشد چه برنامه ای دارن؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام به همگی

اساتید کبیر در چه حالید؟
فکر کنم من از کل پستت فقط جزو "همگی" قرار میگیرم :D پس سلام!
ما که نه جزو اساتید هستیم و نه کبیر! علاقه مندان جزء شاید!
این ۱۹ تا که پاس شد رفت،۲۰ تای ترم بعد هم تموم شه دوره کارشناسی تمومه.اما قبل از امتحانات کم و بیش واسه ارشد میخوندم و بعد از امتحانات هم بازم میخوام تمرکز کنم.
تو چه میکنی؟ نیستی برادر... درس؟ کار؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فکر کنم من از کل پستت فقط جزو "همگی" قرار میگیرم :D پس سلام!
ما که نه جزو اساتید هستیم و نه کبیر! علاقه مندان جزء شاید!
این ۱۹ تا که پاس شد رفت،۲۰ تای ترم بعد هم تموم شه دوره کارشناسی تمومه.اما قبل از امتحانات کم و بیش واسه ارشد میخوندم و بعد از امتحانات هم بازم میخوام تمرکز کنم.
تو چه میکنی؟ نیستی برادر... درس؟ کار؟

شکست نفسی می فرمایید حاج امیر :D
به سلامتی، ارشد ایران؟ امسال یا سال دیگه به سلامتی؟

من هم که درس و کار و کلاس مثل همیشه ، اللبته کار و فعلا تعطیل کردم یکم رزومم و قوی تر کنم تا ببینیم چی پیش میاد

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حدس بزنم؟
شما یا خوزستانی
شایدم مهران؟
نکنه نزدیک مرصاد؟
شایدم خرمشهر؟

هیچکدوم ! :D

خب مسئله همینه،ذات کپی پیست مورد داره.وقتی کپی پیست میکنی و به محتوا دقت نمیکنی ایرادهایی که مطلب میتونه داشته باشه متوجه تو هم میشه!
درد اینجاست که حتی توی ویکیپدیای فارسی هم نوشته "مینی ژوب" و هنوز اصلاح نشده (شاید بعد از کنکور،خودم اصلاحش کردم).
فرقی نمیبینم بین کسی که ۱۰۰ کیلومتر از مرز فاصله داره با کسی که ۵۰ کیلومتر فاصله داره.ساکن غرب بودن هم نه افتخار داره و نه برعکسش.منظورم تاثیری که جنگ روی شهرهای جنگ زده گذاشت بود.

مینی ژوب یا هر چیز دیگه چه اهمیتی داره ؟

در مورد مطلب هم ظاهرا اختلاف نظرمون بیشتز از اون چیزیه که بشه در موردش بحث کرد :gol:

SN20

عضو جدید
سلام به همگی

اساتید کبیر در چه حالید؟

سلام
بازگشت مجددتون رو به باشگاه خوش امد میگم:smile:
اساتید کبیر عبارتی بس قابل تامل...
برنامه که زیاده واسه خوندن اما عملمون یا بهتره بگم عملم کمه نسبت به برنامم.:redface:
امسال که یک ماه مونده یه جمع بندی میشه کرد برا کنکور ازمایشی
ولی برا سال بعد کم کم و با پشتکار باید خوند.

ساعت چنده الان؟؟؟!!!دیروز امتحانم تموم شد دارم تلافی در میارم.تلافیه چی حالا؟!(به خودم)

Drago

کاربر ممتاز
شکست نفسی می فرمایید حاج امیر :D
به سلامتی، ارشد ایران؟ امسال یا سال دیگه به سلامتی؟

من هم که درس و کار و کلاس مثل همیشه ، اللبته کار و فعلا تعطیل کردم یکم رزومم و قوی تر کنم تا ببینیم چی پیش میاد
آره ارشد ایران.امسال شرکت میکنم،اگه نتیجه اون چیزی که میخوام نبود،و هنوز امید به ارشد داشتم سال دیگه هم شرکت میکنم.
ارشد میخونی دیگه؟ رزومه رو پربار کن،خوبه!
جزوه ای،کتابی چیزی واسه سرورهای لینوکس (کلی گفتم،خودت جزئی کن) داری معرفی کنی؟
من متولد ۶۷ (قبل از تمام شدن جنگ) که قبل،بعد و در حین جنگ ساکن غرب کشور هستم ایرادهای اساسی میتونم به نوشته ای که آوردی بگیرم،هرچند که با بعضی قسمتهاش احساس نزدیکی زیادی میکنم.
در ضمن : مینی ژوپ! (Minijupe یا mini-jupe یا حتی jupette) ترجمه مستقیمش هم میشه دامن کوتاه! که ترجمه مناسبی هم هست.
مینی ژوب یا هر چیز دیگه چه اهمیتی داره ؟
در مورد مطلب هم ظاهرا اختلاف نظرمون بیشتز از اون چیزیه که بشه در موردش بحث کرد :gol:
مسئله اون ایرادهای اساسی بود،مینی ژوپ زیاد مهم نبود.
موافقم! ;)
شما الان مشغول به کاری؟ میتونم بپرسم چه کاری؟ راستش به صورت موضوعی برام مهم نیست،بیشتر میخوام بدونم مرتبط به تحصیلت بود یا نه؟ و اینکه کلا به عنوان یه فارغ التحصیل شرایط رو چطور میبینی؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب این امتحانای این ترم ما هم تموم شد.

فکر کنم خداحافظی از تاپیک کافی باشه. یه 1 ماه . شایدم بیشتر نبودم.

از این به بعد سعی میکنم دوباره بازم مثل قبل اسپم بدم.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
بازگشت مجددتون رو به باشگاه خوش امد میگم:smile:
اساتید کبیر عبارتی بس قابل تامل...
برنامه که زیاده واسه خوندن اما عملمون یا بهتره بگم عملم کمه نسبت به برنامم.:redface:
امسال که یک ماه مونده یه جمع بندی میشه کرد برا کنکور ازمایشی
ولی برا سال بعد کم کم و با پشتکار باید خوند.

ساعت چنده الان؟؟؟!!!دیروز امتحانم تموم شد دارم تلافی در میارم.تلافیه چی حالا؟!(به خودم)

خیلی ممنون ، باز گشت مجدد چرا حالا؟ :D

خوب امید وارم که همگی از اساتید کبیر آینده باشید ،

بسیار عالی ، ایشالله که موفق و پاینده باشید

• Like
واکنش ها: SN20

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آره ارشد ایران.امسال شرکت میکنم،اگه نتیجه اون چیزی که میخوام نبود،و هنوز امید به ارشد داشتم سال دیگه هم شرکت میکنم.
ارشد میخونی دیگه؟ رزومه رو پربار کن،خوبه!
جزوه ای،کتابی چیزی واسه سرورهای لینوکس (کلی گفتم،خودت جزئی کن) داری معرفی کنی؟

به سلامتی ،هدفت چیه از ارشد خوندن توی ایران!؟

بلههه ، یه package بهت معرفی می کنم مهندس عالیه عالی ، در حدی که اگر Package رو کامل استفاده کنی آمادت می کنه برای امتحان بین المللیش

Package های آموزشی CBTNuggets و TrainSignal واقعا عالی هستن، هرچی بگم کم گفتم ، به یه زبون انگلیسی خیلی خیلی روون هم صحبت می کنن و کاملا قابل فهم هست

توی بازار گیر نمیاد و اگر قضیه copy rights اذیتت نمی کنه می تونی از torrentz.eu تهیشون کنی یا اگر اومدی شیراز هارتو بیاری بهت بدم :
D

Drago

کاربر ممتاز
به سلامتی ،هدفت چیه از ارشد خوندن توی ایران!؟

بلههه ، یه package بهت معرفی می کنم مهندس عالیه عالی ، در حدی که اگر Package رو کامل استفاده کنی آمادت می کنه برای امتحان بین المللیش

Package های آموزشی CBTNuggets و TrainSignal واقعا عالی هستن، هرچی بگم کم گفتم ، به یه زبون انگلیسی خیلی خیلی روون هم صحبت می کنن و کاملا قابل فهم هست

توی بازار گیر نمیاد و اگر قضیه copy rights اذیتت نمی کنه می تونی از torrentz.eu تهیشون کنی یا اگر اومدی شیراز هارتو بیاری بهت بدم :
D
هدف بالابردن دانش در محیط اکادمیکه.کسی که فعلا نمیتونه بره،باید از امکاناتی که در اختیارشه استفاده کنه،حتی اگه حداقلی باشه:smile:.
دستت درد نکنه.حق کپی رو دوست دارم رعایت کنم،اما وقتی خودشون نمیزارن ازشون خرید کنم چیکار کنم؟! حجمش چقدره؟ همه با هم یه فایل تورنته یا جدا جدا؟(میخوام ببینم توانایی دانلودشو دارم یا نه)
خدا رو چه دیدی شاید بعد امتحان ارشد اومدم شیراز شما رو هم زیارت کردم!
==========
الان به نظرتون ماها نباید در مورد SOPA صحبت کنیم؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقایون و خانوما. لطفا یکی به من خوش امد بگه . وگرنا مجبور میشم خودم به خودم بگم خوش اومدم :D

Drago

کاربر ممتاز
اقایون و خانوما. لطفا یکی به من خوش امد بگه . وگرنا مجبور میشم خودم به خودم بگم خوش اومدم :D
ئه من فکر کردم گفتم! ببخشید فکر کردم توی پست قبلی نقل قول زدم!
خوش برگشتی!
منم آخرین امتحانو دیروز دادم،بعدش تا شب یه سره آنلاین بودم،هرچی کار عقب افتاده و دانلود و اینا بود انجام دادم.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هدف بالابردن دانش در محیط اکادمیکه.کسی که فعلا نمیتونه بره،باید از امکاناتی که در اختیارشه استفاده کنه،حتی اگه حداقلی باشه:smile:.
دستت درد نکنه.حق کپی رو دوست دارم رعایت کنم،اما وقتی خودشون نمیزارن ازشون خرید کنم چیکار کنم؟! حجمش چقدره؟ همه با هم یه فایل تورنته یا جدا جدا؟(میخوام ببینم توانایی دانلودشو دارم یا نه)
خدا رو چه دیدی شاید بعد امتحان ارشد اومدم شیراز شما رو هم زیارت کردم!
==========

بسیار عالی ،
کلا همش به اضافه امنیت و اینا کمتر از 5 گیگ می شه ولی خوب دو سه تا بخش هست ، 1.5 گیگی و 2 گیگی و ....

خواهش می کنم ، سعادتیه ببینیمتو
ن

sahar-sr

عضو جدید
بالاخره تمام شد...
سلام به همه ی دوستای گلم!
دلم براتون تنگ شده بودااا!خوبید؟چه خبرااا؟امتحانارو چیکار کردید؟!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام به همگی

اساتید کبیر در چه حالید؟

به به امیر خان ..
چطور مهندس ؟!!

فعلا واسه ارشد برنامه مون اینه که ایران باشیم ..(البته اگر امسال قبول نشم اوضاع فرق میکنه)
یه ماه دیگه هم که کنکور ارشد هست .. این کتابا هم هی بهمون چشمک میزنن که بریم بخونیمشون ولی خب ما که با این حرفا اغفال نمیشیم :D
===========
شما برنامتون چیه ؟!!
کشور خاصی برای ارشد پیدا کردی ؟!! (هرچند میدونم که آمریکا اولین انتخابت هست:))

خب این امتحانای این ترم ما هم تموم شد.

فکر کنم خداحافظی از تاپیک کافی باشه. یه 1 ماه . شایدم بیشتر نبودم.

از این به بعد سعی میکنم دوباره بازم مثل قبل اسپم بدم.

خیلی خوشحالم که برگشتی دانیال جان .. ;)

dzzv_13

مدیر تالار

کاش یکمی در موردش توضیح میدادی .. (آخه فکر کنم مخفف چند عبارت مختلف هست)

اگر منظورت قانون SOPA هست که بگم :
قانون SOPA كه مخفف كلمات Stop Online Piracy Act (قانون جلوگيري از دزدي ادبي اينترنتي) است، قرار است به زودي در مجلس آمريكا به رأي گذاشته شود. در صورت تصويب، اين قانون تأثير زيادي بر وب سايت هاي اينترنتي خواهد گذاشت. اما اين قانون دقيقاً چيست و تأثير آن چه خواهد بود؟

اين قانون همانطور كه از اسم آن مشخص است، براي جلوگيري و مقابله با دزدي هاي ادبي در دنياي اينترنت ايجاد شده است. در صورت تصويب اين قانون، دولت آمريكا قادر خواهد بود تا دامنه وب سايت هايي كه اقدام به اشتراك يك اثر داراي كپي رايت مي كنند را مسدود كند به طوري كه ديگر امكان دسترسي به آن وب سايت از طريق دامنه آن مقدور نباشد.

یعنی با این طرح باشگاه هم باید دامنه اش مسدود بشه .. درسته ؟!!

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به به امیر خان ..
چطور مهندس ؟!!

فعلا واسه ارشد برنامه مون اینه که ایران باشیم ..(البته اگر امسال قبول نشم اوضاع فرق میکنه)
یه ماه دیگه هم که کنکور ارشد هست .. این کتابا هم هی بهمون چشمک میزنن که بریم بخونیمشون ولی خب ما که با این حرفا اغفال نمیشیم :D
===========
شما برنامتون چیه ؟!!
کشور خاصی برای ارشد پیدا کردی ؟!! (هرچند میدونم که آمریکا اولین انتخابت هست:))

خیلی خوشحالم که برگشتی دانیال جان .. ;)

به به سلام مهندس عزیز
درست امسال تموم شد یا پارسال؟

والله من که مصمم هستم برای ارشد انشالله ، حالا دیگه ببینیم موندنی می شیم یا رفتنی ، ما تلاشمون و می کنیم دیگه :D

Drago

کاربر ممتاز
کاش یکمی در موردش توضیح میدادی .. (آخه فکر کنم مخفف چند عبارت مختلف هست)

اگر منظورت قانون SOPA هست که بگم :
قانون SOPA كه مخفف كلمات Stop Online Piracy Act (قانون جلوگيري از دزدي ادبي اينترنتي) است، قرار است به زودي در مجلس آمريكا به رأي گذاشته شود. در صورت تصويب، اين قانون تأثير زيادي بر وب سايت هاي اينترنتي خواهد گذاشت. اما اين قانون دقيقاً چيست و تأثير آن چه خواهد بود؟

اين قانون همانطور كه از اسم آن مشخص است، براي جلوگيري و مقابله با دزدي هاي ادبي در دنياي اينترنت ايجاد شده است. در صورت تصويب اين قانون، دولت آمريكا قادر خواهد بود تا دامنه وب سايت هايي كه اقدام به اشتراك يك اثر داراي كپي رايت مي كنند را مسدود كند به طوري كه ديگر امكان دسترسي به آن وب سايت از طريق دامنه آن مقدور نباشد.

یعنی با این طرح باشگاه هم باید دامنه اش مسدود بشه .. درسته ؟!!
آره منظورم دقیقا همون Stop Online Piracy Act بود (لایحه ی توقف پایرسی آنلاین).
تا اونجا که من متوجه شدم اگه این لایحه به قانون تبدیل بشه مسئولیت محتوای کاربرها هم به عهده مسئول سایت میفته.یعنی اگه من بیام اینجا یه محتوای حق کپی دار بزارم مسئولیت انتشارش با سایت مهندسین ایرانه.و در اونصورت محدودیت زیادی علیه اون سایت اعمال میشه،از موتورهای جستجو حذف میشه،حق تبلیغ (منبع درآمد بیشتر سایتها) ازش گرفته میشه و ...
البته قانون واسه ایالات متحده است،یعنی سایت هایی که هاستشون در ایالات متحده است پس مثلا این فروم جزوش قرار نمیگیره (فکر کنم هاستشون کانادا هست)ولی فکر میکنم از موتور جستجو حذف بشه.اما دقت کنید خیلی از سایتهای روزمره ای که ما استفاده میکنیم جزو این قانون قرار میگیرن.
آخرین چیزی که شنیدم،بعد از اقدام اعتراضی گسترده ای که انجام شد و مشهورترینشون اقدامات Wikipedia و Google بود خیلی از نماینده ها موافقتشونو پس گرفتن،حتی خود پیشنهاد دهنده.از اونطرف رئیس جمهور هم میتونه این لایحه رو وتو کنه (فکر کنم تنها مورد به دردبخور عمل احمقانه وتو همین باشه!) و فعلا هم که اوباما جزء مخالفان طرحه.
با این طرح اصلا تمام سایت های اشتراک عکس و لینک و ... تعطیل میشه،شبکه های اجتماعی محدود میشه،تجارت الکترونیک دچار مشکل میشه...از اونطرف سایتی مثل PirateBay که محل دانلود تورنت های آخرین فیلم ها و بازی ها و ... کلا محصولات دیجیتال پرسود دارای کپی رایت هست و بیشترین ضرر رو داره به این صنایع میزنه نهایتش اینه که از موتورهای جستجو حذف بشه،چون هاستشون توی سویس هست!!

dzzv_13

مدیر تالار

به به سلام مهندس عزیز
درست امسال تموم شد یا پارسال؟

والله من که مصمم هستم برای ارشد انشالله ، حالا دیگه ببینیم موندنی می شیم یا رفتنی ، ما تلاشمون و می کنیم دیگه :d

امسال تموم شد امیرجان.. (8 ترمه) .. انشاالله قسمت شما :d

موفق باشی .. فقط اگر قصد رفتن به استنفورد رو داشتی خبرم کن :redface:

با این طرح اصلا تمام سایت های اشتراک عکس و لینک و ... تعطیل میشه،شبکه های اجتماعی محدود میشه،تجارت الکترونیک دچار مشکل میشه...از اونطرف سایتی مثل PirateBay که محل دانلود تورنت های آخرین فیلم ها و بازی ها و ... کلا محصولات دیجیتال پرسود دارای کپی رایت هست و بیشترین ضرر رو داره به این صنایع میزنه نهایتش اینه که از موتورهای جستجو حذف بشه،چون هاستشون توی سویس هست!!

کلا کار پیچیده ایی هست .. یه جورایی دنیای مجازی رو زیر رو میکنه ..

در مورد سایتهای اجتماعی که فکر نکنم محدود بشن .. بلکه کلا مسدود میشن !! فکر کنم مخالف اوباما هم بخاطر این باشه .. چون این سایتها اطلاعات زیادی رو در اختیار دولت آمریکا قرار میده (بحث داره 30 یا 30 میشه :cool:)

جالبه که توی این طرح دیدم این هست که قصد ف ی ل ت ر کردن سایتها رو ندارن (بر عکس ما که سریع یه چیز رو میزاریم توی لیست سیاه:D)
یعنی با این طرح دسترسي به سایت كماكان از طريق IP مقدور است و فقط از طریق دامنه مسدود میشه .. یه جورایی بحث live lock میاد وسط (امان از دست این کنکور .. :D)

یه خبر جالب واسه دانیال :

• اوايل ماه جاري، شركت GoDaddy كه يكي از بزرگترين شركت هاي ثبت دامنه در دنياست به علت حمايت از اين قانون متحمل زيان زيادي شد چرا كه در همان روز اول اعلام خبر حمايتش، حدود ٢٠ هزار دامنه ثبت شده توسط اين شركت، توسط صاحبان آنها به شركت هاي ديگر انتقال يافت
یه مهلت 5 روزه به اعتراض کنندگان دادن .. ولی بعیده بعد از 5 روز کار خاصی صورت بگیره ..
البته بعید هم نیست اعمال بشه , آخه سال 2012 هست و ...

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

• اوايل ماه جاري، شركت GoDaddy كه يكي از بزرگترين شركت هاي ثبت دامنه در دنياست به علت حمايت از اين قانون متحمل زيان زيادي شد چرا كه در همان روز اول اعلام خبر حمايتش، حدود ٢٠ هزار دامنه ثبت شده توسط اين شركت، توسط صاحبان آنها به شركت هاي ديگر انتقال يافت
.

خبرش که جالب بود. ولی حالا چرا واسه من ؟؟

Drago

کاربر ممتاز
ا
کلا کار پیچیده ایی هست .. یه جورایی دنیای مجازی رو زیر رو میکنه ..

در مورد سایتهای اجتماعی که فکر نکنم محدود بشن .. بلکه کلا مسدود میشن !! فکر کنم مخالف اوباما هم بخاطر این باشه .. چون این سایتها اطلاعات زیادی رو در اختیار دولت آمریکا قرار میده (بحث داره 30 یا 30 میشه :cool:)

جالبه که توی این طرح دیدم این هست که قصد ف ی ل ت ر کردن سایتها رو ندارن (بر عکس ما که سریع یه چیز رو میزاریم توی لیست سیاه:D)
یعنی با این طرح دسترسي به سایت كماكان از طريق IP مقدور است و فقط از طریق دامنه مسدود میشه .. یه جورایی بحث live lock میاد وسط (امان از دست این کنکور .. :D)

یه مهلت 5 روزه به اعتراض کنندگان دادن .. ولی بعیده بعد از 5 روز کار خاصی صورت بگیره ..
البته بعید هم نیست اعمال بشه , آخه سال 2012 هست و ...
اتفاقا ساز و کارش بسیار شبیه این سیستم خودمونه.میگیره سایت های مورد نظر رو Blacklist میکنه و به موتورهای جستجو و سرویس های دامنه اعلام میکنه که حذفش کنن.این از عموفــیلترچی هم سختگیر تره!
راستی مگاآپلود رو بستن ها،واقعا نامردی بود.من خودم آدم اهل دانلودی نیستم،شاید ۱۰ تا فایل از مگاآپلود نگرفتم،اما بسته شدن همچین سیستمی رو بسیار اشتباه و ناامید کننده میدونم.
باز هم به نتایج این اعتراضات خیلی خوشبینم.این عکس رو ببینید :

این پیشرفت خیلی خیلی خوبیه.
در پی بسته شدن مگا آپلود،"ناشناس" هم در اعتراض یه حمله گسترده به سایت های دولتی و موسیقی رو انجام داد که به گفته خودشون بزرگترین حمله تا حالا بوده.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امسال تموم شد امیرجان.. (8 ترمه) .. انشاالله قسمت شما :d

موفق باشی .. فقط اگر قصد رفتن به استنفورد رو داشتی خبرم کن :redface:

بسیار عالی
منم اگه مشکلی پیش نیاد ترم 8 ، 6-7 واحد بیشتر ندارم :D

خواستم برم استنفورد پایه ای ؟ :
D

dzzv_13

مدیر تالار
خبرش که جالب بود. ولی حالا چرا واسه من ؟؟

فکر میکردم بکارت بیاد ..!! :D

اتفاقا ساز و کارش بسیار شبیه این سیستم خودمونه.میگیره سایت های مورد نظر رو Blacklist میکنه و به موتورهای جستجو و سرویس های دامنه اعلام میکنه که حذفش کنن.این از عموفــیلترچی هم سختگیر تره!
راستی مگاآپلود رو بستن ها،واقعا نامردی بود.من خودم آدم اهل دانلودی نیستم،شاید ۱۰ تا فایل از مگاآپلود نگرفتم،اما بسته شدن همچین سیستمی رو بسیار اشتباه و ناامید کننده میدونم.
باز هم به نتایج این اعتراضات خیلی خوشبینم.این عکس رو ببینید :
این پیشرفت خیلی خیلی خوبیه.
در پی بسته شدن مگا آپلود،"ناشناس" هم در اعتراض یه حمله گسترده به سایت های دولتی و موسیقی رو انجام داد که به گفته خودشون بزرگترین حمله تا حالا بوده.

فکر نکنم به موتورهای جستجو مربوط بشه (چون گوگل که خودش با این طرح مخالف کرده , نشون میده بالاتر از موتور جستجو هست)
یعنی کلا دامنه رو مسدود میکنن و کار به جستجو نمیرسه (چون وقتی نامی نباشه جستجو بی معنی هست)

اون حمله ایی هم که گفتی احتمال در آینده بدترش هم رخ میده .. چون خیلی چیزها با این طرح نابود میشه

بنظرم من طرح خوبی هست ولی نمیشه سریع اجرا بشه .. باید یه کارهای پیش زمینه انجام بشه که با مسدود کردن اونها کسی ضرر نکنه
جوابی از نتیجه این طرح نیومده هنوز ؟!!

کسی هم نیست بغیر ما در این مورد نظر بده !!

بسیار عالی
منم اگه مشکلی پیش نیاد ترم 8 ، 6-7 واحد بیشتر ندارم :D

خواستم برم استنفورد پایه ای ؟ :
D

چرا که نه .. :redface:
شما دوتا business class واسمون رزرو کن :)

Drago

کاربر ممتاز
فکر نکنم به موتورهای جستجو مربوط بشه (چون گوگل که خودش با این طرح مخالف کرده , نشون میده بالاتر از موتور جستجو هست)
یعنی کلا دامنه رو مسدود میکنن و کار به جستجو نمیرسه (چون وقتی نامی نباشه جستجو بی معنی هست)

اون حمله ایی هم که گفتی احتمال در آینده بدترش هم رخ میده .. چون خیلی چیزها با این طرح نابود میشه

بنظرم من طرح خوبی هست ولی نمیشه سریع اجرا بشه .. باید یه کارهای پیش زمینه انجام بشه که با مسدود کردن اونها کسی ضرر نکنه
جوابی از نتیجه این طرح نیومده هنوز ؟!!

کسی هم نیست بغیر ما در این مورد نظر بده !!

چرا که نه .. :redface:
شما دوتا business class واسمون رزرو کن :)
قانون گوگل (و بقیه موتورهای جستجو) رو محدود میکنه(با مجبور کردنش به حذف سایتها از ایندکس).گوگل هم بابت کم شدن جستجوها و تبلیغ دهنده ها ضرر میکنه.
جدا به نظرت طرح خوبیه؟؟ چه خوبی توش میبینی؟ کسایی که محتوا رو غیرقانونی رد و بدل میکنن به راحتی با روش های دیگه ای این قانون رو دور میزنن،فقط کاربرای عادی،شبکه های اشتراک عکس و لینک و فیلم و ... ، شبکه های اجتماعی،فروم ها و ... ضرر میکنن.
آیا توی این قانون دامنه از DNS ها حذف میشه؟ یا فقط واسه امریکایی ها غیرقابل دسترس میشه؟ اگه از DNS حذف میشه به نظرم اعمال نفوذ یه کشور خاص روی اینترنت،که به هیچ کشوری تعلق نداره،هست و باید شدیدا نسبت به این موضوع اعتراض بشه،مخصوصا در مجامع علمی و دانشگاه ها.

مهندس دانشجو پولش کجا بود بیزنس کلس سوار شه؟! نهایتش Economy Class هست!!
===========
اوف! نتایج پارسه اومد.خداییش این دوهفته توی امتحانات بودم و هیچی نخوندم،شاید روی هم رفته مطالعه ارشدم ۲ ساعت بشه،اما نتایج امیدوار کننده است:

میترسم درس بخونم اعتماد به نفسم بره بالا تعداد غلطهام زیاد بشه!!
از شوخی گذشته فعلا زوده،ممکنه تا فردا پسفردا رتبه ام پایین تر بیاد.

آخرین ویرایش:
بالا