گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

negar-arch

عضو جدید
ممنون از شما دوست عزیز که بی منت اطلاعات و تجربیات خودتون رو در اختیار دوستاتون قرار میدین . با این نمره خوب حتما کارتون خیلی خوب شده . با آرزوی موفقیت در تمامی مراحل زندگی:gol:
ممنون دوست عزیز، حقیقتش من با این که دو شیت رو نکشیدم اما پلانام کامل کامل و با فکر بود،اقلیم،نور،قیمت و ارزش زمین و ... همه رو در نظر گرفته بودم، اما متاسفانه شاهد بعضی از طرح ها بودم که نقاشی محض بود و شاید هم تصحیح کننده به نقاشی علاقه داشتن، وگرنه از نظر کاملا ابتدایی و سطح پایین بود.

vertex

اخراجی موقت
ممنون دوست عزیز، حقیقتش من با این که دو شیت رو نکشیدم اما پلانام کامل کامل و با فکر بود،اقلیم،نور،قیمت و ارزش زمین و ... همه رو در نظر گرفته بودم، اما متاسفانه شاهد بعضی از طرح ها بودم که نقاشی محض بود و شاید هم تصحیح کننده به نقاشی علاقه داشتن، وگرنه از نظر کاملا ابتدایی و سطح پایین بود.
دوست عزیز ممنون که حسن نیت دارید نسبت به اعضای گروه . متاسفانه پست های بنده یکی در میون نمیدونم به چه دلیل حذف میشه . در آخرین پست هم از جنابعالی تشکر کردم که فخر نفروختید و خواستید بدون منت به بقیه اعضا کمک کنید . باشگاه به اعضایی مثل شما احتیاج داره . با توجه به نمره خوبتون اگر صلاح دونستین کارتون رو برام ارسال کنید. چون متاسفانه نقشه خوب در باشگاه ندیدم . ضمنا قضیه در نظر گرفتن بحث اقتصادی و بهینه کردن متراژ ها و نداشتن پرت فضایی نکته ی خوبی بود که بهش اشاره کردین . به امید روزی که مصحح ها به نقاشی و رسم فنی و تند تند کشیدن نمره ندن بلکه دانش طراحی معمار ها رو محک بزنند . به امید اون روز :gol:

pishgam_9999

عضو جدید

سلام و تبریک بابت قبولیتون خانم مهندس

لطفا در مورد چیزایی که در طراحی رعایت کردید میشه در تاپیک تمرین طراحی آبان 93 توضیح بدید تا من و بچه هایی که این راه رو میخواهیم بریم بیشتر در مورد این آزمون بدونیم.
راستش من منظورتون از قیمت و ارزش زمین رو متوجه نشدم. از کجا باید تو آزمون بدونیم قیمت چنده و این چه تاثیری تو طرحمون میتونه داشته باشه؟

پیشاپیش متشکرم

vertex

اخراجی موقت

لطفا در مورد چیزایی که در طراحی رعایت کردید میشه در تاپیک تمرین طراحی آبان 93 توضیح بدید تا من و بچه هایی که این راه رو میخواهیم بریم بیشتر در مورد این آزمون بدونیم.
راستش من منظورتون از قیمت و ارزش زمین رو متوجه نشدم. از کجا باید تو آزمون بدونیم قیمت چنده و این چه تاثیری تو طرحمون میتونه داشته باشه؟

پیشاپیش متشکرم
دوست عزیز منظور خانم مهندس بیشتر ارزش زمین و پرت نکردن فضا هاست. که با بحث مالی رابطه مستقیم داره . نکته ای که خیلی ها متاسفانه رعایت نمیکنند . شاید هم تصحیح کننده ها پر کردن نقشه ها و شیت ها و به قول دوستمون نقاشی براشون مهم باشه و به همون نقاشی ها هم نمره بدن ولی توی بازار کار دیگه بحث سانتیمتر ها مطرحه و اونجاست که معمار واقعی از نقاش و اتوکد کار متمایز میشه . فکر میکنم بابت بعضی کنایه ها این دوست عزیز دلخور شدن که بنده از طرف اعضای دیگه از ایشون عذر خواهی میکنم . همه باید سعی کنیم افرادی مثل این دوستمون با توجه به سطح سوادشون جذب بشن و به بچه های دیگه کمک کنند همونطور که خودشون اعلام آمادگی کردند نه اینکه خدای نکرده دلخور بشن . با این وجود بعید میدونم ایشون کارشون رو بزارند که البته حق هم دارند .

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
فک نمیکنم کسی ب نگار توهین کرده باشه! نگار جان عزیزم اگر جهت قبولیت از کمک بچه های باشگاه استفاده کردی ، حالا برای کمک به بقیه ی دوستان توام لطف کن و کارتو بذار،
من ندیدم کسی به شما بی احترامی کرده باشه،
اگرم دوست نداری کارتو بذاری جونت سلامت، برات آرزوی موفقیت میکنیم،
و در مورد اینکه کار خوبی تو باشگاه دیده نشده، مهم قبولی در آزمون بوده که این دوستانمون قبول شدن، اینشو دیگه مصحح تعیین میکنه حالا شعورش میرسه یا نمیرسه دیگه چیزیه ک باید قبول کرد،
من به شخصه فکر نمیکنم نمره ی سی به بالا نمره ی کمی باشه و کسانی ک این نمره هارو گرفتن از روی شانس بوده باشه،
هرچند که مسلما باتوجه به فشارو استرسی ککه سر آزمون هست داشتن ایراداتی در کار جز لاینفک این آزمونه،
به هرحال دوستانی که قبول شدن کاراشونو برامون بذارن ممنون میشیم چون اینکاراشون به دوستانیکه قبول نشدن کمک خواهد کرد،
کسی که پروانه داره که خودش کامل از پس طراحیاش بر میاد و بدون ایراد کارو تحویل کارفرما میده، ما که قبول نشدیم به نمونه های قبول شده احتیاجداریم...

shuka_s

عضو جدید
من بار دوم بود که تو آزمون طراحی شرکت می کردم و خداروشکر قبول شدم . و خودم وقتی که مقایسه میکنم میبینم واقعا تو کار دوم خیلی بهتر بود کارم. شانس تا یه حدی قابل قبوله ولی طراحی هم مهمه . من بار اول هم خیلی مرزی بود نمره ی رد شدنم . بااینکه تو خرداد نرسیدم برش رو بکشم و پلان بامم هم نصفه بود . ولی پارکینگ و پلانام رو خوب در آوردم . حتما سعی کنید شیتاتون کامل باشه . نه اینکه تو هر شیت نصفه نیمه بکشید . من خودم یکم زمانبندیم خوب نبود . نرسیدم به برش. ولی یکم سرعت بدین تو کپی کردن به شیتای دیگه هم میرسین. ضوابط پارکینگ ها و ستون گذاری و داکت ها و رمپ و استاندارد فضاهارو تا جایی که میتونین سعی کنین در بیارین خیلی تاثیر داره . توضیح کنار طراحیتون بدین ( مختصر مفید که طرف متوجه شه ضوابط رو بلد بودین حالا اگر پله تون رو به جای 17.5 کشیدین 18 کسی اشل نمیزاره چک کنه ولی بنویسین. امیدوارم همتون قبول شین . استرس نداشته باشین

vertex

اخراجی موقت
مهندس محترم" شما که به جای دیگران جواب میدید و ازشون انتظار دارید که بی منت اطلاعاتشونو در اختیارتون قرار بدن از من برای یه شابلون که قبلا همین دوستان این شابلونها رو بی منت در اختیارتون قرار دادن 130 هزار تومن خواستید . حالا چطوری به این خانم مهندس میگید که بی منت بیاد و به شما اطلاعات بده؟
نکنه دارید با تعریف از ایشون میخواید اطلاعاتشو به شما بده که در دوره های بعدی به دانشجوها با قیمتای نا عادلانه بفروشید؟
سلام دوست عزیز این لحن صحبت کردن شما اصلا درست نیست اگر مشکلی با شخص بنده دارید یا ابهامی دارید در پیام خصوصی بفرمایید بنده جواب میدم . هدف شما از مطرح کردن این مسائل در تاپیک عمومی چیه ؟ شما در پیام خصوصی از من درخواست کردید که که شابلون میخواید و اصرار کردید . همونجا هم جوابتون رو دادم . مگر من شما رو مجبور کرده بودم که کاری کنید ؟ مگر مجبورید که شابلون از بنده تهیه کنید ؟ حالا هم در تاپیک عمومی علنی کردید که چه ؟ دنبال چه هستید ؟ بنده به قوانین تاپیک احترام میگذارم و موارد اینچنینی رو از طریق پیام خصوصی مطرح میکنم . حالا منظورتان از علنی کردن این مسائل و تهمت هایی که میزنید چیست ؟ ضمنا جهت اطلاع عرض کنم کدوم دوست شابلون در اختیار من قرار داده ؟ شما که عضو تازه وارد هستید چطور از این مسائل اطلاع دارید ؟ لطفا اسم دوستانی که بی منت شابلون در اختیار بنده قرار دادند رو بفرمایید . جسارتا شما که دانشجوی معماری هستید چرا چند بار درخواست شابلونی رو میکردید که برای آزمون طراحی حداقل 3 سال آینده نیاز دارید ؟ بنده عرض کردم تهیه شابون ها با پرداخت هزینه هست . شما باز اصرار کردید که عیبی نداره بگید قیمتش چقدر هست که من تهیه کنم . حالا قیمت از نظر شما زیاده باید بیاین اینجا دیگران رو تخریب کنید ؟ شما میرین مغازه بهتون قیمت زیاد بگن در نهایت به یارو فحش میدین ؟ یا شاید هم دوست دارید چون خودتون تهیه نکردید دیگران هم تهیه نکنند. هر کسی نظر خودش رو داره . جسارتا شما که اینهمه اصرار به داشتنش داشتید و اینهمه وقت برای درست کردن شابلون میگذارید چه دلیل منطقی برای این صرف وقت و هزینه میتونید داشته باشید؟ نکند تا سه سال آینده قراره قحطی شابلون بیاد که از الان که دانشجو هستید میخواهید تهیه کنید ؟ یه خورده هم به شعور مخاطب احترام بگذارید. اینجا شخصیت های فهمیده و البته باهوشی هستند . متشکرم .

آخرین ویرایش:

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان گرامی و عزیز لازمه یه یادآوری کوچیک بکنم که این تایپک ها برای چه ایجاد شدن
لطفا یه کمی خویشتن داری کنید نا سلامتی ما با هم همکاریم هر چند تو هر صنفی آدم ناجور هست ولی این صحبت ها رو لازم نیست توی این تایپک عنوان کنید اینجا به جای ارسال اطلاعات شده محل اظهار نظر راجع به همدیگه و کوبیدن بقیه ( خیلی راحت میتونیم با بررسی پست هایی که دوستان میذارن از هدفی که از عضو شدن توی باشگاه داشتن اطلاع پیدا کرد) این حرفا رو خیلی راحت میشه با پیام خصوصی عنوان کرد
بازم از همه به خاطر احترام به یکدیگر سپاسگزارم

vertex

اخراجی موقت
دوستان چرا امسال میگن موضوع امتحان طراحی دوبلکس هست ؟ لطفا اگر کسی اطلاع داره بگه چون چند تا از دوستام شدیدا میگفتن امتحان آبان دوبلکسه ... اون ها هم نقل قول شنیده بودند . حالا این حرف از کجا شیوع پیدا کرده ؟؟؟ کسی میدونه ؟؟؟ یکی از بچه هایی که کلاس صمصام هم میرفت میگفت بهشون گفته آبان دوبلکسه ... عجب امتحانیه ... خرداد رو هم قبل از آزمون به گوشم خورده بود سطح شیبداره ... یعنی دست های پشت پرده ؟ یعنی امتحان نظام سالمه ؟ بعید میدونم همه این چیزا اتفاقی باشه . احتمالا طراحان سوال اونقدر ها هم خویشتن دار نیستند . خدا به داد اون دنیاشون برسه اگر .....

negar-arch

عضو جدید

پیشاپیش متشکرم
ممنون دوست عزیز، منظور من از قیمت، ارزش ذاتی زمین بود، که کمترین پرتی رو داشته باشیم و به تمام نکات توجه کنیم، اگر بعضی از نمونه کارها رو ببینید که متاسقانه به نقاشی اونا نمره داده شده و قبول شدن نگاه کنید متوجه میشید چی میگم،مثلا خونه 150 متر،بعد راهرو 50 متر ... :biggrin:

shuka_s

عضو جدید
تورو خدا این بحث ها رو از طریق خصوصی انجام بدین. این تاپیک ها تو قبولی خیلیا ( از جمله خود من موثر بوده ) . سر آزمون خرداد هم شایعه شده بود که مسکونی نیست و ....... تا روز آزمون هیچی معلوم نیست .

pishgam_9999

عضو جدید
با سلام
همیشه قبل از هر آزمونی شایعاتی ساخته میشه حتی در کنکور و یا امتحانات دانشگاهی ولی این شایعات معمولا برای این هست که شرکت کننده ها بترسند و به جایی پناه ببرند .

البته سازندگان شایعات خودشون یه پناهگاه براتون میسازن و میگن تنها چاره همینه که اون پناهگاه همون کلاس خصوصی و جزوه و لوازم کمک آزمونه و ..... هستش

به نظرم به شایعاتی که منبع ندارن گوش ندید و تو دامشون نیوفتید این شایعات بعضی وقتا خیلی دلسوزانه میخوان کمکتون کنن ولی هدفشون چیز دیگری هست. آب رو گل آلود میکنند و بعد میخوان ماهی بگیرند.

برای هر آزمونی بهتره تلاش کنیم و تمرین و بعدش هر چیزی که تو آزمون باشه برامون قابل حل میشه

shuka_s

عضو جدید
راستی ما برای آزمون خرداد شنیده بودیم که زمین شیبداره . از بچه هایی که کلاسهای آمادگی رو شرکت کرده بودند . بنده هم اولش باور نکردم تا دیدم سر امتحان اومد . حالا هم شایعات رو جدی نمیگیریم ولی آدم حواسش باشه حداقل یکی از تمریناتش رو همین قضیه دوبلکس قرار بده خارج از قواعد عقلی نیست . امیدوارم بچه ها همگی قبول حالا سوال هر چی که باشه .[/QUOTE]

بله مهندس آمادگیشو داشته باشه آدم خیلی خوبه . ابعاد زمین هر سال تو یه حدوده تقریبا " . حالا با توجه به این ابعاد, ستون گذاری ها و باکس پله دو سه حالت بیشتر نداره . تمرین کنین دستتون میاد با توجه به ابعاد و تعداد پارکینگ خواسته شده جای ستون و باکس پله تون در میاد و سریع میرین سراغ پلان ها . دیگه وقتتون از دست نمیره .

vertex

اخراجی موقت
سلام دوستان
من یه سوال داشتم کسی میدونه نتیجه اعتراض به آزمون طراحی کی میاد؟
فکر نمیکنم تاثیر گذار باشه دوست عزیز . شما اگر احیانا قبول نشدید متمرکز آزمون جدید باشید . من نشنیدم کسی اعتراض کرده باشه و نمره داده باشن . البته تلاش کردن اصلا بد نیست . امیدوارم در راهی که پیش رو دارید پیروز باشید.

vertex

اخراجی موقت
بله مهندس آمادگیشو داشته باشه آدم خیلی خوبه . ابعاد زمین هر سال تو یه حدوده تقریبا " . حالا با توجه به این ابعاد, ستون گذاری ها و باکس پله دو سه حالت بیشتر نداره . تمرین کنین دستتون میاد با توجه به ابعاد و تعداد پارکینگ خواسته شده جای ستون و باکس پله تون در میاد و سریع میرین سراغ پلان ها . دیگه وقتتون از دست نمیره .
دقیقا قبول دارم
یه چیزایی به قول شما ثابت هست و یا تغییرات کمی داره که ذکر کردین . خوبه اول این مسائل حل بشه . بعد میرند سراغ متغیر ها و طراحی پلان . به نظر من کسی نباید سر امتحان بشینه تعداد پله و ارتفاع ها رو حساب کنه . اینا رو باید از قبل حساب کتاب کرده باشه و آمادگی لازم رو داشته باشه . اینا توی سرعت عمل خیلی تاثیر میزاره .

ghazal eng

عضو جدید
سلام دوستان
من بهمن 93 سه سالم کامل میشه،چه ماهی میتونم تو امتحان نظام مهندسی شرکت کنم؟ و اینکه هیچ تجربه ای در این مورد ندارم،اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم... تو تاپیکام که سر میزنم همشون حکایت از بعد از آزمون و منابع و این چیزا داره... از کجا میتونم اطلاعات کسب کنم برای روند آزمون و زمانش و ...؟؟؟

arc eng

عضو جدید
سلام دوستان
من بهمن 93 سه سالم کامل میشه،چه ماهی میتونم تو امتحان نظام مهندسی شرکت کنم؟ و اینکه هیچ تجربه ای در این مورد ندارم،اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم... تو تاپیکام که سر میزنم همشون حکایت از بعد از آزمون و منابع و این چیزا داره... از کجا میتونم اطلاعات کسب کنم برای روند آزمون و زمانش و ...؟؟؟

سلام
شما ایشالا سال 94. چون امسال که دیگه امتحان آبان برگزار میشه. شما برید سازمان نظام مهندسی عضو شید و مباحث مقررات ملی رو تهیه کنید .... همیشه ی دو ماه قبل آزمون خودشون اعلام میکنند زمان و منابع رو. موفق باشید !

r aha

عضو جدید
سلام
شما ایشالا سال 94. چون امسال که دیگه امتحان آبان برگزار میشه. شما برید سازمان نظام مهندسی عضو شید و مباحث مقررات ملی رو تهیه کنید .... همیشه ی دو ماه قبل آزمون خودشون اعلام میکنند زمان و منابع رو. موفق باشید !

البته من این نکته رو اضافه کنم که اگه شما کارشناسی ناپیوسته باشید میتونید برای نظارت و اجرا از سابقه سنوات استفاده کنید

akropolis

عضو جدید
سلام.کسی در مورد ضریب مهندس که تو سایتای نظام مهندسی هست چیزی میدونه؟

arefe-rad

عضو جدید
سلام.کسی در مورد ضریب مهندس که تو سایتای نظام مهندسی هست چیزی میدونه؟

سلام .اگه سابقه کار مرتبط از یه دفتر مهندسی داشته باشی و یا تدریس و هیئت علمی باشی یه ضریبی حدود 5 یا 10 درصد اضافه تر به سهمیه ات میدن

akropolis

عضو جدید
این جدول آمار ارجاع کار در سال 92 (نظارت معماری) که آپشن ضریب مهندس خیلی مهمه و کسایی که پایه نظام مهندسی دارن لطفا در مورد این جدو ل یه کم توضیح بدن

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    62.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا