گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آره راس میگی کاش پارسال به این نتیجه رسیده بودم الان حداقل تجربه داشتم...الانم طوری نیی هفته بعد که آزاد تموم شه ب تمرین شاید خودمو رسوندم به آزمون...

عزیزم از من بپرس تجربه هامو بهت میگم این غصه خوردن نداره، فقط اونجوری 50 تومنت به باد میرفت :redface:

معمار111

عضو جدید
اضافه کنم که حتما کار کرده باشید....و سرعته دست و فکر رو هم بالا ببرید...مخصوصا دست...که اگه برای طراحی اولیه اش 3 ساعت وقت گذاشتی بتونی تووو زمان باقیمانده سریع از پسه بقیه اش بر بیای...من اشتباه کردم ک آذر 92 شرکت نکردم آزمایشی:razz:
دوست عزیز ...امتحان نظام مهندسی رو نمیشه آزمایشی شرکت کرد... یعنی تاییدیه ثبت نام برات نمیاد در نتیجه کارت برات صادر نمیشه.

araghon

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی مهندسان عزیز:D.دوستان پارسال قرار بود امتحان شهریور ماه برگزار بشه اما شهریور اعلام کردن امتحان اذر برگزار میشه.من فکر کنم این برنامه برا امسالم برقراره.

holooooooo

کاربر ممتاز
با سلام خدمت تمامی مهندسان عزیز:D.دوستان پارسال قرار بود امتحان شهریور ماه برگزار بشه اما شهریور اعلام کردن امتحان اذر برگزار میشه.من فکر کنم این برنامه برا امسالم برقراره.
اگ امسال این اتفاق بیفته، من بیشتر ب روح اعتقاد پید میکنم!

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
هلو جان روح مگه تو اذر هست که به روح اعتقاد پیدا میکنی ؟!!!!!!!!!! بخوایم نخوایم میفته تو اذر ولی من فکر میکنم گردش میکنن به اسفند دوباره

معمار111

عضو جدید

هلو جان روح مگه تو اذر هست که به روح اعتقاد پیدا میکنی ؟!!!!!!!!!! بخوایم نخوایم میفته تو اذر ولی من فکر میکنم گردش میکنن به اسفند دوباره

اگه عقب بیفته که خیلی خوبه کاش بیفته شهریور :D

نه اصلا خوب نیس!! رسما مارو مسخره کردن، حداقل زودتر اعلام کنن ما وقت نذاریم، لعنتیای مزخرف

کمتر از 2 هفته دیگه مونده تا امتحان به نظر من این حرف ها فقط اصطکاک ایجاد میکنه و زمان ازمون میگیره .... پس بهش دامن نزنید!!!! لطفا!!!

sepideh2727

عضو جدید
سلام دوستان
از كسايي كه قبول شدن كسي مداركش رو نظام برده؟
كسي هست بتونه من رو كمك كنه؟

من هرسه رو قبول شدن...
برگه اي كه بايد دو مهندس پايه يك امضا كنه فقط يكي براي نظارت ميخواد؟
من كه معماري هستم حتما بايد معمارها امضا كنن يا عمراني ها هم ميشه؟

براي بيمه اجرا... بايد همون شركت دو نفر بيمه من رو رد كنن؟؟

خواهش ميكنم اگه ميدونيد پاسخ بديد

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من هرسه رو قبول شدن...

من فقط جواب همون قسمت پر رنگ کرده را میدونم اونم اینه که برای نظارت معماری باید برای شما که معماری خوندید حتما یک نفرشون معمار باشه و براتون مهر کنه

kooshk.k

عضو جدید
قابل توجه شرکت‌کنندگان در آزمونهای ورود به حرفه مهندسی و کاردانی و تعیین صلاحیت معماران تجربی خردادماه 1393

در پاسخ به برخی پرسش‌ها و استعلامات در زمینه تاریخ برگزاری آزمون‌های 22 و 23 خردادماه سال جاری، بدینوسیله به آگاهی کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون‌های ورود به حرفه‌ مهندسی و کاردانی و تعیین صلاحیت معماران تجربی می‌رساند: تعیین تاریخ برگزاری آزمون‌ها پس از کسب نقطه‌نظرات استانها و جمع‌بندی آنها با درنظر گرفتن عوامل تأثیرگذار در این زمینه از جمله آزمون‌های پایان ترم دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، نزدیکی با ایام ماه مبارک رمضان، تقاضای تعدادی از داوطلبان برای برگزاری دو نوبت آزمون در سال، مشکلات موجود در برگزاری آزمون در گرمای تابستان و بعد از ماه مبارک رمضان (در شهریورماه) در بسیاری از استانها، برگزاری جام جهانی فوتبال و سایر عوامل مهم مؤثر در این زمینه صورت گرفته است و تغییری نخواهد داشت.
از سوی دیگر به منظور رفع نگرانی‌ها در خصوص تغییرات انجام شده در مباحث مقررات ملّی ساختمان نسبت به آزمون‌های دوره قبل نیز به آگاهی می‌رساند، علیرغم آنکه تغییرات انجام شده در مباحث مقررات ملّی ساختمان همگی مربوط به سال گذشته و حتی قبل از زمان برگزاری آزمون آذرماه بوده است و فرصت کافی برای آشنایی داوطلبان با مباحث جدید وجود داشته است لکن در طراحی سؤالات تلاش شده حتی‌الامکان به‌گونه‌ای عمل شود تا نگرانی‌های موجود در زمینه تغییرات انجام شده به حداقل برسد و تغییرات انجام شده در مباحث در نحوه طراحی سؤالات مشکلی را ایجاد ننماید.

دفتر مقررات ملّی ساختمان

saf1360

عضو جدید
همه رشته های نظام میتونن امضا کنن
نه هرجا که خودتون کار میکنید

vertex

اخراجی موقت
سلام دوستان

من هرسه رو قبول شدن...
برگه اي كه بايد دو مهندس پايه يك امضا كنه فقط يكي براي نظارت ميخواد؟ بله فقط نظارت سابقه کار نیاز داره
من كه معماري هستم حتما بايد معمارها امضا كنن يا عمراني ها هم ميشه؟ حتما معماری که 10 سال سابقه داشته باشه

براي بيمه اجرا... بايد همون شركت دو نفر بيمه من رو رد كنن؟؟ قوانین جدید رو نمیدونم زمانی که ما اجرا گرفتیم سیستمشون فرق میکرد

بالا جواب دادم

sam architect

عضو جدید
سلام دوستان

من هرسه رو قبول شدن...

سلام دوست عزیز ، شما اگه شرکتی نداری که بهت نامه بده و بیمه برات رد کرده باشه باید برگه سابقه کارو ببری برا دوتا مهندس هیچ فرقی نمیکنه عمران باشه یا معمار ، اینا برات پرش میکنن و با هم میرید دفتر اسناد رسمی هر دوتاشون گواهی امضاء میکنن تو دفتر خونه بعدشم مهر دفتر خونه به این برگه میزنی و میبری با مدارک دیگت میدی به نظام مهندسی همین . در ضمن من که بردم تحویل دادم برا نظارت و مجری همینطوری بود و سابقه بیمه ای احتیاج نداره. سابقه بیمه برای اون مهندسایی هست که قبل از ازمون اذر 92 رفتن نظام مهندسی و نظارتو قبلا داشتن ولی مجری نداشتن که باید برای دادن مجری به این افراد بدون امتحان باید 3 سال سابقه بیمه ارائه میکردن کسی هم که سابقه نداشت باید تو ازمون اجرا شرکت میکردو با ازمون اجرا رو میگرفت.

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام دوستان

من هرسه رو قبول شدن...

سلام دوست عزیز ینی مدارک جم کردن تهران مونده برا الان؟؟؟؟!!!!
من آ.غ مدارکشو آخرای فروردین فرستادیم،دوره آموزشی ام یه دوره اش اوایل تیر رفتیم حالت سمیناری داشت 2 تا جلسه اش هم اوایل تیر هست....
مدارک هم من اون 2 تا کاربرگ سابقه رو دادم 2 تا مهندس 10 سال سابقه پر کرد برام هر دو تاشم عمران بودن قبولم کردن اصلا نگفتن معمار باشه فقط حواست به اون مدت 3 سال باشه که پروژه هایی که مینویسی باهاشون کار کردی حتما 3 سال رو پر کنه...اجرا هم قبول شدم که همونا رو خواستن با کپی کارنامه ام مدرک جدا نخواستن از ما...

مهديه مقدم

عضو جدید
عزیزم از من بپرس تجربه هامو بهت میگم این غصه خوردن نداره، فقط اونجوری 50 تومنت به باد میرفت :redface:
hoooolooooo به یاری سبزتان نیازمندم من الان چی کار کنم؟اصلا تو باغ نیستم ،آزادو که افتضاح.....الان من اصلا نمیدونم چه خبره اینجا:cry::wallbash::w06::w22:

holooooooo

کاربر ممتاز
آره عزیزم فقط طراحی دارم
خوش به حالت، خب ببین این 50 صفحه رو یکی 2 روزه بخون یه نظرمن، بعد آذر 92 رو طراحی کن، بعد کارتو بذار اینجا، یه سری نکاتو که از توی جزوه یاد میگیری، بقیه رم که فراموش کنی یا حواست پرت شه تو کارت نیاری، وقتی بچه ها برات کارتو رفع اشکال کنن 90 درصد نکات و مهمترین نکات دستت میاد، فقط کاری که میکنی با همین اطلاعاتت سریع تر یک طراحی رو انجام بده در همین یکی 2 روز

Thearchi

عضو جدید
بچه ها به تکنولوژی معماری طراحی میدن؟
من علمی کاربردی خوندم ولی تکنو تو مدرکم خورده

مهديه مقدم

عضو جدید
خوش به حالت، خب ببین این 50 صفحه رو یکی 2 روزه بخون یه نظرمن، بعد آذر 92 رو طراحی کن، بعد کارتو بذار اینجا، یه سری نکاتو که از توی جزوه یاد میگیری، بقیه رم که فراموش کنی یا حواست پرت شه تو کارت نیاری، وقتی بچه ها برات کارتو رفع اشکال کنن 90 درصد نکات و مهمترین نکات دستت میاد، فقط کاری که میکنی با همین اطلاعاتت سریع تر یک طراحی رو انجام بده در همین یکی 2 روز
باشه دستت درد نکنه دعا کن خودمو برسونم ،کارای شرکت هم مونده....از دستم شاکی شدن ای خدا...خیلی کارام پیچ خورده بهم:wallbash:...
راستی امضاتم خیلی بامزست اون تیرآهنه کشته منو!!!داغون مثل حال و روز اینروزای من:D

holooooooo

کاربر ممتاز
باشه دستت درد نکنه دعا کن خودمو برسونم ،کارای شرکت هم مونده....از دستم شاکی شدن ای خدا...خیلی کارام پیچ خورده بهم:wallbash:...
راستی امضاتم خیلی بامزست اون تیرآهنه کشته منو!!!داغون مثل حال و روز اینروزای من:D

خب دقیقا همشو ردیف کردم بی معنی نیست امضام!!! حالاروزه این چند روز تا امتحانمه، آخرشم که میرم سر جلسه برق میگیرتمو میا بیرون :)
ایشاااااااااااالاااااا برات دعا میکنم عزیزم، تلاشتو بکنی مطمئنم قبول میشی، کمکم خواستی بگو، من هنوز طراحی نکردم هیچ کاریو، اما تقریبا 90 درصده قوانینو میدونم، ایشالا جفتمون قبول میشیم...

مهديه مقدم

عضو جدید
خب دقیقا همشو ردیف کردم بی معنی نیست امضام!!! حالاروزه این چند روز تا امتحانمه، آخرشم که میرم سر جلسه برق میگیرتمو میا بیرون :)
ایشاااااااااااالاااااا برات دعا میکنم عزیزم، تلاشتو بکنی مطمئنم قبول میشی، کمکم خواستی بگو، من هنوز طراحی نکردم هیچ کاریو، اما تقریبا 90 درصده قوانینو میدونم، ایشالا جفتمون قبول میشیم...
مرسی :w27:
کلا تو تاپیک ها آسایش نداری از دست من :redface: همش دنباله کمکم!!!:w02:
بابت روحیه دهی هم ممنون امیدوارم تو هم قبول شی هم آزادو هم نظامو یه تاپیک بزنیم 2 تایی تابستونه خوشگذرونی بی آزمون!!!:w12::w46::w14:

holooooooo

کاربر ممتاز
از کجا میتونم بفهمم این آزمون نظام چه جوریه... هم طراحی هم نظارت و اجرا؟ یا مثلا چی باید خوند و....
هیچی راجع بهش نمیدونم .... صفر صفرم....
سایتی چیزی هست؟

من اینجا چی ام پس؟ از من بپرس :)
آره سایت داره، منابع آزمون، سوالای آزمون همه چی توش هست:

http://inbr.ir/

بالا