گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانلود دفترچه
شما دی 93، 3 سالتون پر میشه طراحی رو نمیتونید شرکت کنید، ولی به نظرم نظارتو میتونید، چون چند تا از دوستام 3 سالشون پر نشده بود که نظارتو امتحان دادن اما طراجی افتاد سال بعدش
هلو جان دقیق گفتش اما باید بدونین اگه از کاردانیتون 5 سال گذشته باشه جهت امتحان نظارت خودش یک سال محسوب میشه

مهديه مقدم

عضو جدید
مممنوووون
پس فعلا كاري نكنم تا جواب اعتراض نظارتم بياد يا دوباره ازمون بدم نه؟
تا جایی که من اطلاع دارم بله،دوستان اگه نظر دیگه ای دارن راهنمایی کنن...،ضمنا ارسال مدارک برای صدور پروانه برا تهران از 20 اسفند شروع میشه،باز پرس و جو کنید خدای نکرده دچار مشکل نشین،اینا هر روز یه ساز میزنن:biggrin:

مهديه مقدم

عضو جدید
هلو جان دقیق گفتش اما باید بدونین اگه از کاردانیتون 5 سال گذشته باشه جهت امتحان نظارت خودش یک سال محسوب میشه
اما فک کنم اقدام به اخذ پروانه با مدرک کاردانی یه محدودیتایی نسبت به کارشناسی داشت...دقیق نمیدونم چی بود

araghon

عضو جدید
دوستان عزیز اونایی که قبول شدن چطور باید پروانه بگیرن؟سازمان شهرمون رفتم گفت فعلا باید جواب استعلام مدرکت بیاد خرداد بیا ببینیم چه خبره:eek::cry:

faza@bana

عضو جدید
قبولی تو ازمون اجرا به تنهایی به درد نمی خوره. باید نظارت هم قبول بشید که اونوقت یه پروانه بهتون می دن که هم صاحیت اجرا و هم نظارت توش درج شده. و بعد از اون می تونید پروانتون رو مجری حقوقی کنید. ولی در اون صورت دیگه نه حق طراحی و نه حق نظارت حقیقی ندارید. کلا پروانتون و می گیرن و یه پروانه حقوقی اجرا واسه کل افراد صادر می شه.
ممنون از راهنمایینون یه سوال دیگه من آذر 92 نظارت قبول شدم به نظرتون من درخواست پروانه اشتغال بکنم یا بمونه اجرا هم قبول شم بعد؟

SOMAYEH2014

عضو جدید
سلام یک کمک فوری
چرا من نمیتونم کارت بخرم برای امتحان مشکل داره چکار باید بکنم میزنم روی قسمت تایید بانک پارسیان قبول نمیکنه کسی مشکل منو داره:confused:

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایینون یه سوال دیگه من آذر 92 نظارت قبول شدم به نظرتون من درخواست پروانه اشتغال بکنم یا بمونه اجرا هم قبول شم بعد؟

برای پروانه اجرا نیاز به قبولی تو یکی از مواد نظارت یا طراحی رو دارید برای نظارزت همچین قانونی نیست . پس چرا درخواست پوانه اشتغال نظارت رو نکنید ؟
پروانه نظارت رو بگیرید بعدا دنبال قبولی تو آزمون اجرا باشید

memar_lahijani

عضو جدید
دوستای خوبم یه سوال برام پیش اومده ، سابقه کار باید در همون استانی که عضو هستید داشته باشید ؟ یعنی برا شرکت یا دفتری که عضو همون استان هست باید کار کرده باشید ؟

سماته

عضو جدید
سلام دوستان عزیز...من یه موضوع رو متوجه نشدم . این سابقه بیمه رو برای نظارت هم میخوان؟ یا فقط برای اجرا می خوان ؟

faza@bana

عضو جدید
برای پروانه اجرا نیاز به قبولی تو یکی از مواد نظارت یا طراحی رو دارید برای نظارزت همچین قانونی نیست . پس چرا درخواست پوانه اشتغال نظارت رو نکنید ؟
پروانه نظارت رو بگیرید بعدا دنبال قبولی تو آزمون اجرا باشید

مرسی دوست عزیز موفق باشید

sharang221

عضو جدید
سلام دوستان عزیز...من یه موضوع رو متوجه نشدم . این سابقه بیمه رو برای نظارت هم میخوان؟ یا فقط برای اجرا می خوان ؟

برا نظارت یا باید سه سال سابقه بیمه ببرید یا از یک شرکت مشاوره نامه ببرید که کار کردید اگه ندارید باید یه فرم دیگه هست که دو تا مهندس پایه 2 یا 1 امضا کنن براتون ووو بنظر من شرکت های مشاوره بهترین راه هستند. موفق باشید

hedylamarr

عضو جدید
سلام agin جان
سوالي داشتم ازتون شما گفتين براي سابقه همون پروژه هاي نظارت رو نوشتين ولي به من گفتن بايد سابقه اجرا باشه يا مدير پروژه. ميخواستم بدونم وقتي مداركتون رو تحويل ميدادين ايرادي نگرفتن ازتون؟
براي بيمه هم اگر كل سهميه نظارتمون رو بيمه مسئوليت كنيم و پرينتش رو ببريم قبول ميكنن درسته؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: agin

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام agin جان
سوالي داشتم ازتون شما گفتين براي سابقه همون پروژه هاي نظارت رو نوشتين ولي به من گفتن بايد سابقه اجرا باشه يا مدير پروژه. ميخواستم بدونم وقتي مداركتون رو تحويل ميدادين ايرادي نگرفتن ازتون؟
براي بيمه هم اگر كل سهميه نظارتمون رو بيمه مسئوليت كنيم و پرينتش رو ببريم قبول ميكنن درسته؟

سلام دوست عزیز
بله برای بیمه همون کپی بیمه مسئولیت کل سهمیه تون کافیه ( توی اصفهان که گفتن قبول میکنن بقیه شهرها رو نمیدونم )
برای سابقه هم ، من نوشتم نظارت ، موقع تحوبل مدارم ، مسئولش بهم گفت کنارش بنویس اجرا.
خب چون با دفتر یکی از مهندسین معروف هم همکاری داشتم فکر کنم برای همین قبول کردن !!!1

s_68

عضو جدید
سلام
یکی منو راهنمایی کنه
من تیر ماه 89 مدرک کاردانیم رو گرفتم و تیر ماه 92 مدرک کارشناسی
با این حساب می تونم واسه آزمون ثبت نام کنم؟ و اینکه جریان سابقه کار چیه؟
:gol:

memare iran

عضو جدید
سلام
یکی منو راهنمایی کنه
من تیر ماه 89 مدرک کاردانیم رو گرفتم و تیر ماه 92 مدرک کارشناسی
با این حساب می تونم واسه آزمون ثبت نام کنم؟ و اینکه جریان سابقه کار چیه؟
:gol:

باید 3سال از مدرک کارشناسیت بگذره

memare iran

عضو جدید
دوستان عزیز اونایی که قبول شدن چطور باید پروانه بگیرن؟سازمان شهرمون رفتم گفت فعلا باید جواب استعلام مدرکت بیاد خرداد بیا ببینیم چه خبره:eek::cry:

صبور باشید تا نتیجه ها به صورت کتبی به سازمان استان اعلام بشه..خودشون تو ستیت نظام اعلام میکنن که مدارکتون بیارید برا تشکیل پرونده وصدور پروانه تون ایشالا

amir987

عضو جدید
سلام دوستان... من به ترتیب در رشته های کاردانی نقشه کشی معماری (تاریخ فراغت: 30/11/85)، کارشناسی علمی کاربردی معماری (تاریخ فراغت: 23/6/89) و کارشناسی ارشد مهندسی معماری (تاریخ فراغت: 30/6/92) تو تاریخهایی که نوشتم فارغ التحصیل شدم. حالا: 1- میخوام بدونم تو آزمون بعدی نظام تو کدوم یکی از صلاحیتهای طراحی، نظارت و اجرا می تونم شرکت کنم؟ 2- در صورتی که سنواتم برای شرکت در آزمون طراحی کافی نباشه با سنوات کارشناسیم که سه سال ازش گذشته میتونم آزمون طراحی رو شرکت کنم؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدین...

eli elhami

عضو جدید
دوستان که وزارت راه رفتن کسی از نتیجه اعتراض خبر نداره؟
سلام
من رفتم ، گفتن حتی 1 نمرم.اضاف نمیکنن.واس روزشم اعتراض زدم ک امتحان داریم....گفتن مشکل توست.....واقعا مملکتمون و چه آدمهای احمقی اداره میکنن...

saranjam

عضو جدید
سلام
من رفتم ، گفتن حتی 1 نمرم.اضاف نمیکنن.واس روزشم اعتراض زدم ک امتحان داریم....گفتن مشکل توست.....واقعا مملکتمون و چه آدمهای احمقی اداره میکنن...
امروز زنگ زدم گفتن اقای دکتر هوایی "به منظور انجام اقدامات لازم" نامه رو فرستاده به اقای نور محمدی !

arefe-rad

عضو جدید
سلام

واقعا اینجوری گفت:eek::eek: مثلا نسل تحصیل کرده این جامعه ایم.... چه طرز برخورد بوده:eek:

eli elhami

عضو جدید
واقعا اینجوری گفت:eek::eek: مثلا نسل تحصیل کرده این جامعه ایم.... چه طرز برخورد بوده:eek:

چی فکر کردی ، فکر کردی ما واسشون ارزش داریم، رفتم ک مثه زمان خدا بیامرز احمدی نژاد، بگن 45 ب بالا قبول ، خیلی حقارت کشیدمو خودمو فحش دادم،گف تازم مگه کار هست، فک میکنی پروانه نظارت بگیری سهمیت پر میشه!...در آخخرم گفت برو بخون ی نمرم اضاف نمیشه....چ برسه ک 45 ب بالا قبول شه
خاک تو سر خودشو دسته کلیدش....

sepideh2727

عضو جدید
من چقدر دارم روز شماري ميكنم ٢٠م بشه جواب اعتراض ها بياد و قبول كنن؛(
پس اميدوار نباشم؟! من ٢ نمره كم دارم هم نظارت هم طراحي:((((

sheida1363

عضو جدید
خیلی بی وجدان اند حالا اینقدر خودشون تقلب می کنند کسی بهشون گیر نمیده...اونوفت برا یک نمره عادل شدن واسه من...چقدر ما بدبختیم :(

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی بی وجدان اند حالا اینقدر خودشون تقلب می کنند کسی بهشون گیر نمیده...اونوفت برا یک نمره عادل شدن واسه من...چقدر ما بدبختیم :(
بی خیال دوست خوب ما تلاشمونو کردیم اعتراضمونو هم دادیم من که تهران هم رفتم دیگه کاری نمونده انجام بدیم شد شد نشد خرداد میشه

eli elhami

عضو جدید
بی خیال دوست خوب ما تلاشمونو کردیم اعتراضمونو هم دادیم من که تهران هم رفتم دیگه کاری نمونده انجام بدیم شد شد نشد خرداد میشه

اون وقتی میگفتم بیخیال ک همین اسفند امتحانش بود وخردادش نتایج میومد.... خدا لعنت کنه خودشو و دولتشو ک گند زد ب زندگیمون...

arefe-rad

عضو جدید
چی فکر کردی ، فکر کردی ما واسشون ارزش داریم، رفتم ک مثه زمان خدا بیامرز احمدی نژاد، بگن 45 ب بالا قبول ، خیلی حقارت کشیدمو خودمو فحش دادم،گف تازم مگه کار هست، فک میکنی پروانه نظارت بگیری سهمیت پر میشه!...در آخخرم گفت برو بخون ی نمرم اضاف نمیشه....چ برسه ک 45 ب بالا قبول شه
خاک تو سر خودشو دسته کلیدش....

اصلا نمیشه واسه آینده برنامه ریزی کرد اینجا... انقدر میخونی بدش با این سیستم تصحیح و قبولیشون ردت میکنن و آینده بی آینده،هدف بی هدف

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این جواب اعتراضها فردا مشخص میشه . ای کاش 1 نمره بهم اضافه بشه ولی چشم اب نمیخوره باز هم امیدوارم . من که رفتم کتاب های 92 رو گرفتم 45 تومن واسم اب خورد گفتن چاپ 92 ش گرون شده حجم بحث 5 هم سه برابر شده .اگه 49 من 50 بشه فردا کتا با رو به سلامتی دوستان همه رو موشک میکنم برن هوا. نه چشم اب نمیخوره!!!!!

بالا