[گفتگو] - آخرین فیلمی که دیدین چی بوده؟

secret11

عضو جدید
Super 8
فیلم واقعاً قشنگی بود. شاید در نگاه اول داستانش معمولی و کلیشه‌ای به نظر برسه ولی وقتی پیش می‌ریم می‌فهمیم وجوه تمایز زیادی با اکثر فیلم‌های هم سبک داره. نکته‌ی جالب اینه که مثل همیشه J.J Abrams کاملاً دقیق کار کرده و شاید اول فکر کنید داستان اگه حالت معاصرتری به خودش می‌گرفت و در قرن 21 دنبال می‌شد حالت طبیعی‌تری داشت؛ ولی با پیشروی و دقت به عمق جریان می‌فهمیم بهترین بازه‌ی زمانی برای سیر داستانی فیلم انتخاب شده. اگه با کارای Abrams آشنایی دارید که حتماً این فیلم رو بهتون توصیه می‌کنم. اگرم با کارای Abrams آشنایی ندارید ولی از طرفدارای سبک عملی- تخیلی هستید باز هم توصیه می‌کنم این فیلم رو از دست ندید.

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
.The Grand Budapest Hotel 2014
سبک فیلم من رو یاد ِ فیلم امیلی انداخت اما موضوع ِ کلی داستان و بی پروایی کارگردان دربعضی مسائل رو کلاخوشم نیومد.
ولی فضای فیلم متنوع است و تصویرها و نمودهای مصورجالبی داره.
و البته دیالوگ هایی که ادم رو به فکروامیداره...

secret11

عضو جدید

the hobbit an unexpected journey
مدتهاي مديدي بود كه اينقدر از ديدن يك فيلم لذت نبرده بودم
مثل اين مي مونه كه كتاب هابيت رو مانند كتابهاي مصور 3 بعدي دوران بچگيمون ولي با داستان ـه كامل ـه كامل، نشستن و درست كردن (از همونايي كه 2 تا صفحه ي مجاور به هم وصل بود و وقتي بازش مي كرديم ساختارهاي سه بعدي مثل خونه و اينا رو با كاغذ مي ساخت). تابلوي نقاشي بود اصلاً

بعد از اين فيلم من مجدداً The Fellowship of the Ring رو نشستم نگاه كردم، حالا علتش رو همين پايين توضيح مي دم:
اول بايد بگم من Fan ـه LotR نيستم، فن تالكين هم نيستم... كلاً توي عمرم هيچگاه از چيزي طرفداري نكردم، چون جز حرص و جوش هيچ سود ديگه اي برام به ارمغان نمي آره اينكار
اما بايد بگم متاسفانه خيلي از افراد با جريان باد حركت مي كنن، هر طرف باد بره همون طرفن... نگاه مي كنن ببينن مثلاً چي كلي جايزه برده، بعد ميشن طرفدار دوآتيشه ش و يا برعكس... متاسفانه قدرت درك و تفسير خودشون رو اين وسط ناديده مي گيرن. به اين نكته توجه ندارن كه اصلاً جايزه هايي كه يك فيلم مي گيره مهم نيست. مهم اينه كه وقتي بشيني پاش، اون چند ساعتي كه مي بينيش از عمرت حساب نشه! اون چند ساعت رو لذت ببري و اگر لذت ببري اونوقته كه مي تونه از نظر تو بدترين فيلم تاريخ، بهترين باشه... لزوماً نبايد نظر همه ي آدما مثل هم باشه كه!
اما نظر من در مورد اين فيلم و مقايسه ش با قسمت اول ارباب حلقه ها يعني ياران حلقه (كه در اصل به نمايندگي از سه گانه از اين نام مي برم)
از نظر شخص من (كه قطعاً شخصيست) هابيت از نظر داستاني به جديت سه گانه نيست، توي كتاب هم همين طوره. اون جزئيات عظيم سه گانه رو هم در داستان نداره ولي فيلمش براي من گيرا تره تنها و تنها به يك علت: و اونم اينه كه داستان رو به سادگي، جزء به جزء بيان مي كنه ولي در سه گانه من هميشه اين احساس رو داشتم كه در تمام فيلم بايد حجم عظيمي از اطلاعات رو در هر دقيقه دريافت كنم كه خيلي از اوقات برام گيج كننده مي شد و به تفسيري بايد دائم دنبال داستان فيلم مي دويدم!
به يك فيلم بايد به چشم يك فيلم نگاه كرد، و يك فيلم بايد بتونه خودش رو توي ذهن پخش كنه، ولي سه گانه براي من كه اول فيلم رو ديدم و بعد كتاب رو خوندم در مرتبه ي اول تماشا فقط گيج كننده بود! ملغمه اي بود از صدها اسم با تلفظ هاي مشابه و سرنوشت هاي نزديك به هم (بار اول كه ديدم آخر فيلم نمي دونستم سارون سارومانه يا سارومان سارون؟
) شايد خيلي هاتون بگين خوب بيخود كردي بدون خوندن كتاب نشستي فيلم رو ديدي! ولي بايد بگم كه كتاب ارباب حلقه ها 600-1500 صفحه متن ريز ريزه لاتينه كه ميشه يه دنيا از اطلاعات ريز و درشت كه بايد آروم آروم به خواننده منتقل بشه، تازه تو همون كتابشم آدم قاطي مي كنه گاهي. و از نظر من هنوز هم بعد از شايد 6-7 بار ديدن قسمت اول سه گانه و خوندن كتاب هنوز هم احساس مي كنم كه دارم 2.5 ساعت دنبال فيلم مي دوم!
البته اين يك حس كاملاً شخصيه
و اصلا و ابداً از عظمت اين اثر (سه گانه) در ذهن من كم نمي كنه، هيچ كس ديگه اي جز جكسون هم نمي تونست سه گانه رو به اين زيبايي و باور پذيري در بياره...
اما هابيت
در مورد هابيت بايد بگم كه برخلاف سه گانه، طوري ساخته شده كه آروم آروم و شيرين روايت ميشه، مثل شنيدن قصه هاي مادربزرگ ها مي مونه، آروم و شيرين روايت ميشه و به دل ميشينه
البته نصف اين رو وامدار كوچكيه كتاب و سبك روايته و نيم ديگر رو مديون فكر بزرگ كارگردان كه اين كتاب رو براي ساخت فيلم به سه قسمت تقسيم كرده تا اين دفعه و برخلاف سه گانه، از داستان گويي سريع بپرهيزه و اين كتاب جالب رو درست مثل يك مادربرزگ قصه گو، با آرامش و جزء به جزء روايت كنه... و اين چيزيست كه براي من اين فيلم رو بي نظير مي كنه. بايد بگم كه بارها من در اين فيلم از ته دل خنديدم، لذت بردم، مجذوب شدم، ترسيدم و درست به مانند كودكي كه پاي قصه ي مادربزرگش ميشينه و داستان خيالي اون رو مي شنوه، مات و مبهوت 2 ساعت و 40 دقيقه پاي اين فيلم نشستم بدون اينكه از جام تكون بخورم و آخرش كه رسيد دقيقاً حس همون بچه هايي رو داشتم كه به مادربزرگشون التماس مي كنن كه داستانش رو اين دفعه يكم بيشتر ادامه بده، ولي اون داستان رو قطع مي كنه و مجبورن يك روز ديگه صبر كنن تا دوباره ادامه ي اين داستان شيرين رو بشنون. كه متاسفانه اين يك روز براي من يكسال بطول مي انجامه...

در مورد صداگذاري، جلوهاي ويژه، طراحي لباس و صحنه و باقي قضايا هم بايد بگم كه پيتر جكسون سنگ تمام گذاشته و چيزي بهتر از عالي رو به نمايش گذاشته!
نهايت لذت رو از اين فيلم بردم، حس مي كنم اين 2 ساعت و خورده اي كه پاي اين فيلم گذاشتم كاملاً كه چه عرض شود، خيلي بيشتر از اين ارزشش رو داشته و بي صبرانه منتظر تماشاي قسمت دوم و سوم اين تابلوي نقاشي باقي مي مونم...

امتياز:
100/100

بعدشم، اين داستان نيازي به تاييد يا عدم تاييد من نداره!

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
The Imitation Game (بازی تقلید)
کارگردان : Morten Tyldum
ژانر بیوگرافی دِرام. داستان زندگی "آلن تورینگ" در طی جنگ جهانی دوم.

آلن تورینگ یکی از بزرگترین یا می توان گفت نابغه ترین دانشمندان بریتانیایی بود که به پدر علم محاسبه نوین و هوش مصنوعی معروف است و امروزه مهمترین جایزه دنیای علم کامپیوتر به افتخار او آلن تورینگ نامگذاری شده است .
فیلم درباره زندگی خودِ آلن تورینگ و مشکلات شخصی اش در مواجه با مسائل گوناگون است که به سرانجامی تراژیک ختم می شود.

(جزو بهترین فیلمهایی بود که تو عمرم دیدم...)

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم ده سال پیش »
the Eternal Sunshine of the Spotless Mind

ندیدم فیلم عاشقانه،به این شدت گیرا،معنا دار و جذاب.
بازیگراش هم جیم کری (عجیبه که اینقدر قشنگ عاطفی بازی میکنه) و کیت وینسلت (همون بازیگر تایتانیک) و اون یکی دختره بازیگر زن "مرد عنکبوتی"
از دستش ندید.خداس....

فیلم John Whick هم دیدیم که واسه ما پسرا خوبه :D ترکیبی از ماتریکس+Equilibrium+ترنسفورمر :D

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
gone girl

فیلم خوبیه، زمان فیلم 2 ساعت و نیم هستش اما خستت نمی کنه، پر از غافلگیری و روند متفاوتش ... کلا این جور فیلمای راز آلودو دوس دارم
تا یه جایی از فیلم خوب پیش میره و همه چی اوکی هستش اما از یه جایی به بعد یه کاستی هایی تو فیلم به وجود میاد و یه چیزایی با هم جور در نمیاد
مثلا با وجود دوربین های مدار بسته تو خونه ی دزی که از روز ورودش از همه چی فیلم گرفتن چطور کسی نفهمیده که حرفای ایمی حقیقت نداشته و قضیه آدم ربایی و تجاوز نبوده!
و خیلی چیزای دیگه که با چیزی که ما توی دنیای واقعی می بینیم جور در نمیاد
اما ببینیدش، قشنگه ...مجذوبتون می کنه

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیار 143

مریلا زارعی مثل همیشه نقششو خیلی خیلی خوب بازی کرد، یعنی جایزه ی پارسال جشنواره فجر واقعا حقش بود
کلا شیار 143 رو به خاطر بازی خوب مریلا زارعی خیلی دوست داشتم و یه قسمتش واقعا گریه کردم:(

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
21 گرم

اوایل فیلم خیلی گیج کنندس چون هی از این شاخه به اون شاخه می پره، اما یه خورده که میگذره می فهمی چی به چیه
جالب بود
مخصوصا آخرش که میگه :

مگه ما چند بار به دنیا می‌آییم، مگه چند بار از دنیا می‌ریم؟
می‌گن درست در لحظه مرگ 21 گرم از وزن کسی‌که داره می‌میره کم می‌شه
و مگه 21 گرم چقدر ظرفیت داره؟
مگه چی از ما کم می‌شه؟
مگه چی می‌شه اگه ما 21 گرم از دست بدیم؟
با رفتن اون چی می‌شه؟
مگه چقدر ارزش داره؟
21 گرم وزن…یک سکه پنج‌سنتی
وزن یک مرغ مگس‌خوار... یه تیکه شکلات
21 گرم چقدر وزن داره؟
این 21 گرم که از ما کم می‌شه وزن روح ماست. واقعا 21 گرم چقدر وزن داره؟ وزن بودن و هستی ما چقدره؟

مخی گیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

World War Z

عالی بود.
نه اینکه خود فیلم خیلی بخواد چیز سطح بالا و ساختار شکنی باشه، بیشتر به این خاطر که تو این ژانری که دیگه چند سالی هست فقط به معنای واقعی کلمه مزخرف تولید میشه با هزینه های چند صد هزار دلاری (شایدم کمتر!)، واقعا یه پیشرفت بزرگه همچین فیلمی.
بازی برد پیت هم به نظرم خوب بود. یه جوری بود ولی خوب بود!
فیلم به اندازه کافی هم صحنه مهیج داشت هم درام.
ترک Isolated Systemـه Muse هم که هر وقت پخش میشد، نابود میکرد!!
کلا به شدت پیشنهاد میشه.

مخی گیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
Terminator Salvation

من كه خوشم نيومد. داستاني نداشت كه بيننده رو درگير كنه. از نظر صحنه هاي اكشن هم حرف خاصي براي گفتن نداشت. به جز يه صحنه كه اواسط فيلم بود، ديگه چيز جالبي نداشت. آخر فيلم هم كه به كليشه اي ترين شكل ممكن تموم ميشه! ( ايثار و اينا
)

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
the one night with the king
یا به عبارتی همون "یک شب با پادشاه"
در مورد خشایارشا و زن یهودیش استر هستش
فیلم چندان قوی ای نبود، به ایرانی ها خوب نپرداخته بود، نمی تونستی بگی تاریخ ایران رو صد در صد خوب نشون داده

مثلا تا اون جایی که من خوندم و می دونم دلیل این که وشتی (زن اول خشایارشا) تو مهمونی خشایارشا حاضر نشد به خاطر این بوده که نمی خواسته تو جمع نامحرما بیاد و دلیلش مخالفت با جنگ یونان نبوده اما تو این فیلم اینطوری گفته
یه بار دیدنش می ارزه

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعریف نهنگ عنبر رو خیلی شنیدم
خیلی دوست دارم ببینمش
چطور بود؟

آره پروسه اکران گرفتنش خیلی دردسر داشته . فیلم خوبی بود من دوس داشتم .رضا عطاران واقعا خوب بازی می کرد. در واقع طنز بود آخرش درام می شد .ینی دو جور بازی داشت عطاران .

H.N!GHT

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
دیدم این فیلمو
میشه نظرتونو بگید در موردش؟
به نظرتون خوب تموم شد؟
به نظرم یه جاهیی از داستانش می لنگید و خیلی با عقل جور در نمی یومد

به عنوان یه مخاطب عام میتونم نظر بدم کلیت فیلم و مفهموش جالب بود دیدی که نسبت زندگی و مقوله ازدواج و رسانه داشت .البته برداشت هرکس متفاوت هستش
اره شاید مثلا پلیس ها تو فیلم احمق بودن به خیلی نکات توجه نمیکردن یا قضیه دوربین ها و...
:gol:
.
.
.
.
.

Mama 2013