گفتگوی 2: کدام گرایش کشاورزی بازار کار بهتری داره ؟

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول بگو مدرکت چیه
بعد اطلاعاتت دانستنی در مورد رشته ات یعنی فقط مدرک نداشته باشی
بعد سرمایه ات
بعد در کدام منطقه ای

AQUAMARIN

عضو جدید
ميلياردر شدن باكمك آقامسعود

ميلياردر شدن باكمك آقامسعود

اول بگو مدرکت چیه
بعد اطلاعاتت دانستنی در مورد رشته ات یعنی فقط مدرک نداشته باشی
بعد سرمایه ات
بعد در کدام منطقه ای

ليسانس توليدات گياهي:w02:
تجربه وسابقه كار دارم اطلاعاتمم بدك نيست:w01:
خيلي مشكل سرمايه ندارم:w18:
پيشنهادت رو تصور كن تو استانهاي اصفهان - مركزي - قم و تهران ميتونم ساپورت كنم:w42::w42::w42::w42::w42::w42::w42:

.آیسا

عضو جدید
سلام بچه ها
همکار خواستین منم هستم
کارشناس گیاهان دارویی:w05::w05:

AMIR-ALI

عضو جدید
من میگم شما که مشکل مالی نداری وضعتم توپه بجای فکر کردن به مادیات به فکر آخرت باش بیا همینجا وام بده منم نفر اول چون پیشنهاد دادم

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ليسانس توليدات گياهي:w02:
تجربه وسابقه كار دارم اطلاعاتمم بدك نيست:w01:
خيلي مشكل سرمايه ندارم:w18:
پيشنهادت رو تصور كن تو استانهاي اصفهان - مركزي - قم و تهران ميتونم ساپورت كنم:w42::w42::w42::w42::w42::w42::w42:
آفرین خوبه مرکزی فکر کنم خاکش از همه مناطق بهتره و مواد آلی آن هم بیشتر باشه شما برو به جهاد کشاورزی محل خودتان موضوع را توضیح بده اگر مجوز دادن هزینه احداث گلخانه هم بپرس از افراد کارشناس و بپرس که وضیعیت خاک منطقه چه جوریه . هزینه احداث گلخانه مجهزفکر کنم حدود 50000000 میلیون تومان باشد اگر وام دادند شرایط وام را به طور کلی بپرس واز مهندسان گیاه پزشکی هم اطلاعات در مورد محصول مورد کاشت کمک بگیر و درمورد بیماری وآفت و علف های هرز همچنین باید خیلی خیلی زرنگ کنی و اطلاعاتت زیاد باشد تا زیان نکنی.

yakuza

عضو جدید
اگر بخوای برا خودت کار کنی باغبانی و علوم دامی
از نظر استخدامی البته فعلا دولتی که یا تعطیله یا بند پ، در بخش خصوصی صنایع غذایی
البته من تو همین سایت دیدم که گفته بودند ظاهرا برای دامداری ها هم قراره مهندس ناظر بذارن که اون حالت only علوم دامی

AQUAMARIN

عضو جدید
آفرین خوبه مرکزی فکر کنم خاکش از همه مناطق بهتره و مواد آلی آن هم بیشتر باشه شما برو به جهاد کشاورزی محل خودتان موضوع را توضیح بده اگر مجوز دادن هزینه احداث گلخانه هم بپرس از افراد کارشناس و بپرس که وضیعیت خاک منطقه چه جوریه . هزینه احداث گلخانه مجهزفکر کنم حدود 50000000 میلیون تومان باشد اگر وام دادند شرایط وام را به طور کلی بپرس واز مهندسان گیاه پزشکی هم اطلاعات در مورد محصول مورد کاشت کمک بگیر و درمورد بیماری وآفت و علف های هرز همچنین باید خیلی خیلی زرنگ کنی و اطلاعاتت زیاد باشد تا زیان نکنی.

ممنون از وقتي كه گذاشتي تا الان ولي خب يه چيزايي هست كه بايد قبلا ميگفتم اشكال نداره الان ميگم:w12:
من حدود 2 سال تو جهاد كشاورزي بودم يكسال عامل اجرائي بودموكارشناس كلزا بقيه اش هم مسئول حفظ نباتات
دوره هاي مقدماتي وتكميلي طرح نويسي رو هم گذروندم وكارشناس طراح طرحهاي توجيهي هستم:w10:
ميخوام بگم اين مواردي رو شما زحمت كشيدي توضيح دادي من تو 99% اونا اطلاعاتم خوبه :w01:
اون پيشنهاد ميلياردي رو بده :w08: لطفا:w02: حاشيه هم نرو مارو هم نپيچون:w24:

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از وقتي كه گذاشتي تا الان ولي خب يه چيزايي هست كه بايد قبلا ميگفتم اشكال نداره الان ميگم:w12:
من حدود 2 سال تو جهاد كشاورزي بودم يكسال عامل اجرائي بودموكارشناس كلزا بقيه اش هم مسئول حفظ نباتات
دوره هاي مقدماتي وتكميلي طرح نويسي رو هم گذروندم وكارشناس طراح طرحهاي توجيهي هستم:w10:
ميخوام بگم اين مواردي رو شما زحمت كشيدي توضيح دادي من تو 99% اونا اطلاعاتم خوبه :w01:
اون پيشنهاد ميلياردي رو بده :w08: لطفا:w02: حاشيه هم نرو مارو هم نپيچون:w24:
پس سر کاریم
پس برو شروع کن به احداثش
خوب یک شبه که میلیادر نمی شی
پس من برای احداث گلخانه مزاحم شما می شوم برای مجوز

AQUAMARIN

عضو جدید
پس سر کاریم
پس برو شروع کن به احداثش
خوب یک شبه که میلیادر نمی شی
پس من برای احداث گلخانه مزاحم شما می شوم برای مجوز

نه عزيزم چرا سر كار‌؟:w15:
ببين مسعود جان توي بحث گلخونه اگه مساحت گلخونه كمتر از 3000 متر باشه صرفه اقتصادي نداره وبا شرايط فعلي جامعه احداث 3000 متر گلخونه با شرايط معمولي حدود 150 ميليون آب ميخوره (من حدود يكساله طرح نداشتم احتمالا قيمتها تغيير كرده)با همه اين مسائل فرض گلخونه هم زدم اون ميليارديو رو بگو نپيچون:w43:

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين مسعود جان توي بحث گلخونه اگه مساحت گلخونه كمتر از 3000 متر باشه صرفه اقتصادي نداره وبا شرايط فعلي جامعه احداث 3000 متر گلخونه با شرايط معمولي حدود 150 ميليون آب ميخوره (من حدود يكساله طرح نداشتم احتمالا قيمتها تغيير كرده)با همه اين مسائل فرض گلخونه هم زدم اون ميليارديو رو بگو نپيچون:w43:
اگه 150 میلیون آبمیخوره پس میلیاردر نمی شی

AMIR-ALI

عضو جدید
یکی از آشنا ها گلخونه زده
مسعود جان امیدوارم جسارت نباشه اما ببین دوست من اینگونه اظهار نظر کردن در مباحث جدی اصلا درست نیست
الان فرض کن که ایشون ادم مطلعی نبود و این گفته شما چه ضربه ای به ایشون میزد ؟
در مورد گلخونه هم اونجور قیمت دادن درست نیست
الان یکی از اشناهای من هم گلخونه زده 100 تومن خرج کرده این چجوری توجیه میکنی ؟
اگه 150 میلیون آبمیخوره پس میلیاردر نمی شی

در مورد صرفه اقتصادی باید بهتون بگم 4000 و 5000 به بالا
الان 1000 متری یک گلخونه متوسط 15 میلیون تومن خرج بر میداره جدا از قیمت زمین که اون هم اگر در حومه تهران باشه متری 20 /30 / و..هست

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسعود جان امیدوارم جسارت نباشه اما ببین دوست من اینگونه اظهار نظر کردن در مباحث جدی اصلا درست نیست
الان فرض کن که ایشون ادم مطلعی نبود و این گفته شما چه ضربه ای به ایشون میزد ؟
در مورد گلخونه هم اونجور قیمت دادن درست نیست
الان یکی از اشناهای من هم گلخونه زده 100 تومن خرج کرده این چجوری توجیه میکنی ؟
داداشی چه ضربه ای می زد
من با عیار قیمت تبریز می گم
فامیل ما زمین را از جهاد اجاره کرده بود

در مورد صرفه اقتصادی باید بهتون بگم 4000 و 5000 به بالا
الان 1000 متری یک گلخونه متوسط 15 میلیون تومن خرج بر میداره جدا از قیمت زمین که اون هم اگر در حومه تهران باشه متری 20 /30 / و..هست
تو تهران دیگه

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم

عید را پیشاپیش بهتون تبریک میگم.

به نظر شما کدام گرایش کشاورزی بازار کار بهتری داره ؟

1- مهندسی آب

2- اقتصاد کشاورزی

3- مهندسی آبخیزداری

4-مهندسی اصلاح نباتات

5-مهندسی باغبانی

6-صنایع غذایی

7- مهندسی زراعت

8- مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی

9- مهندسی علوم دامی

10- مهندسی گیاه پزشکی

11- مهندسی خاک شناسی

12- مهندسی تکنولوژی تولیدات گیاهی

13- مهندسی حشره شناسی کشاورزی

14- مهندسی جنگلداری

15- مدیریت کشاورزی

16- مهندسی منابع طبیعی

17- مهندسی هواشناسی کشاورزی

اگه گرایشی یادم رفته من را به بزرگواری خودتان ببخشید و خودتان در

نظرات اضافه کنید .:gol:

معلومه مهندسی اب;):gol:

AMIR-ALI

عضو جدید
اصلا تهران و تبریز نداره اقا
قیمت همه جا همین هست
//
در این جور موارد اولین چیزی که باید بگی متراژ هست بعد هم این یه چیز نسبی هست هزینه احداث گلخانه از متری 12000 هست تا متری 18000 بسته به کیفیت و امکانات
ضربش هم این بود که از 4 نفر دیگه هم میپرسید ( هر کسی کار کرده میگه خوبه هر کسی هم نکرده بازم میگه خوبه اما اونی که کار میکنه میتونه ازش در بیاره اون که کار نکرده نمیتونه )
اونا هم همین میگفتن میرفت ضرر مالی میداد بعد احساس شکست میکرد زندگیش فنا میشد بچه

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان از کجاش معلومه که من نمیدونم ؟
من فکر میکنم گیاهپزشکی و بعد از اون هم باغبانی
ببخشید اولا که همه مهندس ابیا رشتشون ریاضی بوده بعدشم اصلا نباید اسمشو کشاورزی می ذاشتن مگه نه بچه ها؟

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا تهران و تبریز نداره اقا
قیمت همه جا همین هست
//
در این جور موارد اولین چیزی که باید بگی متراژ هست بعد هم این یه چیز نسبی هست هزینه احداث گلخانه از متری 12000 هست تا متری 18000 بسته به کیفیت و امکانات
ضربش هم این بود که از 4 نفر دیگه هم میپرسید ( هر کسی کار کرده میگه خوبه هر کسی هم نکرده بازم میگه خوبه اما اونی که کار میکنه میتونه ازش در بیاره اون که کار نکرده نمیتونه )
اونا هم همین میگفتن میرفت ضرر مالی میداد بعد احساس شکست میکرد زندگیش فنا میشد بچه
بیا اجاره کینم
ما شا الله پول داری

AMIR-ALI

عضو جدید
ببخشید اولا که همه مهندس ابیا رشتشون ریاضی بوده بعدشم اصلا نباید اسمشو کشاورزی می ذاشتن مگه نه بچه ها؟

اون که اره میدونم
حالا چون ریاضی هستید یعنی از تجربی ها بالاتر هستید چه خودخاه ایششششششششش

گمنامی

عضو جدید
اول به من کمک کنید بعد به فکر زدن گلخونه باشید!!از بین مهندسی اب وخاک با منابع طبیعی ومحیط زیست کدوم بهتره؟؟؟

AMIR-ALI

عضو جدید
پس چی؟دیدی تجربی هستی خودخواه رو این طوری می نویسن:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
مثلا ریاضی هستی میخای بگی دقیقم :D
من پولم خیلی زیاده از جیبم میریزه بیرون
خوب پس دور کار خط بکش
اول به من کمک کنید بعد به فکر زدن گلخونه باشید!!از بین مهندسی اب وخاک با منابع طبیعی ومحیط زیست کدوم بهتره؟؟؟

منابع طبیعی و محیط زیست فکر کنم هم راحت تر باشه هم با کلاس تر برای جفتشون هم به یه میزان کار هست

AQUAMARIN

عضو جدید

اگه دنبال كلاسي :cool:هيچكدوم ولي اگه دنبال پول هستي :w16:به نظر من بازم هيچكدوم:whistle:

100درصد مهندسی اب بهتره و با کلاس ترینه
ببخشين شما كلاس چندمي ؟:w02:

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مهندسی اب بهتر از همس البته اگه محسباتت خوبه

بالا