گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amir_mamuni

عضو جدید
63 حذف نمیشه، همون گزینه 3 اعلام میشه، البته من خودم هیچکدوم این شک دارا رو نزدم
همشون حذف شن، جز اون سیگناله که باهاش میشی 72 :D

تا دلت بخواد 63 گزینه 3 مثال نقض داره از سیستم غیر مینیمم فاز گرفته ، سیستم تاخیر دار تا سیستم ناسره ....

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
آقا یه چیزی.به نظرتون من بهتر از ایشون کنکور دادم یا بدتر؟

زبان 58
ریاضی 50
مدار 25
سیگنال 82
الکترونیک 25
کنترل -12(منفی12)
مغناطیس سفید
رتبه مخابرات: 324

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شما هم یادت نیست؟ من تاحالا ندیدم مثال نقضشو
خوب همین سیستم تاخیر دار یه مثال نقضه دیکه.منحنی نایکوئیست سیستم تاخیر دار به صورت مارپیچ میچرخه تا به مبدا برسه.حالا تو این n تا برخورد با نحور حقیقی امکان داره یکی از این برخورد ها تو 1- باشه

Armin-Z

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خوب همین سیستم تاخیر دار یه مثال نقضه دیکه.منحنی نایکوئیست سیستم تاخیر دار به صورت مارپیچ میچرخه تا به مبدا برسه.حالا تو این n تا برخورد با نحور حقیقی امکان داره یکی از این برخورد ها تو 1- باشه
خوب سیستم تاخیر دار هم مکان هندسیش همیشه به محور jw میخوره

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خوب سیستم تاخیر دار هم مکان هندسیش همیشه به محور jw میخوره
راست میگیا.خطوط موازی که به jw می خوره.خوب،مثال نقضم به گل نشست اما اینو مطمئنم که عبور از 1- تضمینی برای برخرود با jw نیست

navidir

عضو جدید
سلام.بچه ها جون من بگید با این درصدا و با توجه به سختی تقریبی سوالای امسال رتبه ی من بهنظر خودتون تو مخابرات چند میشه،نگید برم تخمین رتبه،به شما بیشتر از تخمین رتبه اطمینان دارم.
ریاضی ۲۲
مدار ۲۵
کنترل ۳۶
الک ۴۷
سیگنال ۶۶
مغناطیس ۱۶
فدای همتون

زیر 500 میاری ..نگران نباش..من میگم 450 میاری

alielec

عضو جدید
آقا امسال ظرفیتها بیشتر نشده؟چیزی اعلام نکردن؟تا اونجایی که من یادمه پارسال ظرفیتهای دانشگاههای تهران کمتر ولی شهرستانها بیشتر شده بود.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
1 سال اینجا بودیم
با همه ی خوبی ها و بدی ها
یه سریا به خواستشون رسیدن و دانشگاههای خوب قبول میشن (انشالا موفق باشن) یه سری ها هم مثل من میرن برای سال بعد
چه زود گذشت :D

Armin-Z

کاربر ممتاز
1 سال اینجا بودیم
با همه ی خوبی ها و بدی ها
یه سریا به خواستشون رسیدن و دانشگاههای خوب قبول میشن (انشالا موفق باشن) یه سری ها هم مثل من میرن برای سال بعد
چه زود گذشت :D
عرفان جان چه کردی تو؟ اوضاعت خوب بود تو تا جایی که یادمه! فقط زیر 10 راضیت میکنه نه؟:D (فقط توپ طلا رو میخوای دیگه؟ :D)

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان دیدم تاپیک داره کم کم بسته میشه دلم نیومد یه پیام نزارم اخه داخلش کلی خاطرات ریخته ، امروز موهای سرمو با نمره 4 زدم ، خیلی دیدنی شدم ، همیشه فکر میکردم چرا این سرباز اینقدر بد قیافن، حالا میفهمم چرا :D
دوستان منم نمیخوام قید ارشدو بزنم ، از اردیبهشت ماه به صورت جدی باز بهتون میپیوندم و با یه نگرش و روحیه جدید نسبت به کنکور راهمون دنبال میکنیم ، واسه دوستانی هم که رتبه خوب میارن ارزوی موفقیت میکنم ،
به سلامتی همه اونایی که در تاپیکایه زیر تاپیک برنامه ریزی 93 پست نمیزارن تا همیشه بالا و جلو چشم بمونه و اون پایین گم نشه .;)

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

سلام.بچه ها جون من بگید با این درصدا و با توجه به سختی تقریبی سوالای امسال رتبه ی من بهنظر خودتون تو مخابرات چند میشه،نگید برم تخمین رتبه،به شما بیشتر از تخمین رتبه اطمینان دارم.
ریاضی ۲۲
مدار ۲۵
کنترل ۳۶
الک ۴۷
سیگنال ۶۶
مغناطیس ۱۶
فدای همتون

ریاضی ومدار رو کم زدی منم با مسعود موافقم

Armin-Z

کاربر ممتاز
این مثال نقض درسته به نظرت؟
سیستم سره که تو بی نهایت مقدارش ۱- شه
اممم...تا جایی که یادمه این جمله میگفت که اگه از -1 عبور کنه، یه بار یادمه استادم هم تاکید کرد که نه اینکه از 1- شروع بشه و یا به -1 ختم بشه، اینجا هم تو صورت سوال گفته عبور از -1
ولی مطمئن نیستم

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اممم...تا جایی که یادمه این جمله میگفت که اگه از -1 عبور کنه، یه بار یادمه استادم هم تاکید کرد که نه اینکه از 1- شروع بشه و یا به -1 ختم بشه، اینجا هم تو صورت سوال گفته عبور از -1
ولی مطمئن نیستم
راستی اون گزینه که گفته بود زمان نشست ۴ میشه غلط بود؟

Armin-Z

کاربر ممتاز
راستی اون گزینه که گفته بود زمان نشست ۴ میشه غلط بود؟
فک میکنم آره، چون نه ورودی مشخص کرده و نه اینکه این سیستم حلقه بازه یا بسته، ولی دلیل اصلیش به نظرم ورودی هست که مشخص نیست چیه، چون اون فرمول زمان نشست برای ورودی پله هست

آخرین ویرایش:

ile

عضو جدید
فک میکنم آره، چون نه ورودی مشخص کرده و نه اینکه این سیستم حلقه بازه یا بسته، ولی دلیل اصلیش به نظرم ورودی هست که مشخص نیست چیه، چون اون فرمول زمان نشست برای ورودی پله هست
درود.این سوال دقیقا مثه سوال 58 سال قبله ، اونجا هم نوع ورودی مشخص نیست ولی بعنوان گزینه صحیح اعلام شده.

kratosrazor

عضو جدید
سلام.اگه کنترل سوال 63 گزینه 2 درست باشه درصدام این میشه به نظرتون رتبم چند میشه؟
گرایش قدرت
زبان و مغناطیس 0
ریاضی 50
مدار 27
کنترل 16
بررسی 63
ماشین 30

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام.اگه کنترل سوال 63 گزینه 2 درست باشه درصدام این میشه به نظرتون رتبم چند میشه؟
گرایش قدرت
زبان و مغناطیس 0
ریاضی 50
مدار 27
کنترل 16
بررسی 63
ماشین 30
سایت تخمین رتبه میگه 630 البته روی گزینه 2 ه سوال 63 زیاد حساب نکنید...

Armin-Z

کاربر ممتاز
درود.این سوال دقیقا مثه سوال 58 سال قبله ، اونجا هم نوع ورودی مشخص نیست ولی بعنوان گزینه صحیح اعلام شده.
صورت سوال یادت رفته انگار دوستم، اونجا گفته بود کدام گزینه صحیح نیست ، اتفاقا یکی از دلایلی که من میگم اون گزینه درست نیست همینه، چون با اشتباه تایپی ای که پارسال شد اون سوال در واقع پارسال هیچ قربانی ای نگرفت و به یه سوال ساده تبدیل شد، اما طراح از اونجایی که میدونست همه ذهنیتها به طرف اشتباه تایپی سوال هست، دوباره اون سوال رو داد تا زهر خودش رو ریخته باشه :D

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرایش قدرت
زبان و مغناطیس 0
ریاضی 50
مدار 27
کنترل 16
بررسی 63
ماشین 30

سایت تخمین رتبه میگه 630 البته روی گزینه 2 ه سوال 63 زیاد حساب نکنید...

اون سایت بر اساس نمرات سال 89 عمل می کنه، که درصد ها خیلی بالاتر بوده چون سوالا آسون تر بود، رتبه پارساله من که 138 بود رو 228 نشون می ده ...

رتبه شما به نظره من زیره 400 هست.البته معدل موثر هم مهمه.

kratosrazor

عضو جدید
معدل 15
در مورد سوال 63 مگه شرط اینکه تابع تبدیل از نقطه -1+j0 عبور کنه این نیست که k=1 یعنی اگه k=2 باشه منحنی اگر بخواد روی محور ریشه موهومی داشته باشه باید از نقطه 1/2- عبور کنه این طور نیست؟
من یک پاسخ نامه دارم مثال نقضش ابن بود
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Capture.jpg[/FONT]

آخرین ویرایش:

Armin-Z

کاربر ممتاز
معدل 15
در مورد سوال 63 مگه شرط اینکه تابع تبدیل از نقطه -1+j0 عبور کنه این نیست که k=1 یعنی اگه k=2 باشه منحنی اگر بخواد روی محور ریشه موهومی داشته باشه باید از نقطه 1/2- عبور کنه این طور نیست؟
نه اشتباه میکنید، هیچ لزومی نداره حتما k=1 باشه،
این هم توجه کنید که عکس این جمله صحیح نیست، یعنی هر سیستمی که قطب jw داشته باشه لزوما از -1 نمیگذره
اون مثال دقیفا همون چیزی هست که freddy جان گفت، اون سیستم نایکویستش از -1 نمیگذره فقط توی -1 تموم میشه! در واقع حتی به اون هم نمیرسه، فقط به صورت حدی بهش میل میکنه!

آخرین ویرایش:

ile

عضو جدید
صورت سوال یادت رفته انگار دوستم، اونجا گفته بود کدام گزینه صحیح نیست ، اتفاقا یکی از دلایلی که من میگم اون گزینه درست نیست همینه، چون با اشتباه تایپی ای که پارسال شد اون سوال در واقع پارسال هیچ قربانی ای نگرفت و به یه سوال ساده تبدیل شد، اما طراح از اونجایی که میدونست همه ذهنیتها به طرف اشتباه تایپی سوال هست، دوباره اون سوال رو داد تا زهر خودش رو ریخته باشه :D
به نظر بنده داوطلب ها بیش از حد در مورد طراحان سوال اغراق میکنند، اگر اون اشتباه تایپی بود پس چرا گزینه ی صحیح دیگری وجود نداشت؟ بحث در مورد سوالات مشکوک امسال زیاد شده،ترجیح میدم منتظر کلید باشم و یه سری کامنت ها رو بالا میارم بوقتش.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا