گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amir_mamuni

عضو جدید
فکر کردن به اینکه سوالا لو رفته زیاد جالب نیست و جز دلهره فایده نداره ، اما انصافا رفتار امسال سازمان سنجش مشکوک هست، چون سابقه نداشته سوالات کنکور ارشدو منتشر کنه اونم یه روز بعد کنکور ، این فکر میاد تو سر ادم که اینکارو کرده به خاطر اینکه بگه سوالاتی که در اینترنت هست هموناییه که خودش منتشر کرده و ادعایه لو رفته سوالا رو رد کنه و اینجوری اگه چیزی هم شده صداشو در نیاره.

یکی از دوستای من روز قبل از آزمون سوالای ریاضی رو از یه سایتی به قیمت 1800 و به اسم سوالات ریاضی مکانیک که صبح برگزار شده و میتونه با برق مشترک باشه خریده بود
بعد از آزمون بهم گفت:razz: نامرد منم خبر نکرد:mad:

rhamid20

عضو جدید
منم این خبر رو ظهر دیدم . منبعِ اصلیش سایت مدیرِ که سایت معتبریه ولی باید منتظر موند و دید که چی میشه . یه موردِ مشکوکم هست که ظاهرا سوالات درس زبانِ اکثرِ رشته ها دقیقا عینِ هم بوده و کاملا کپیه سوالات چند سالِ گذشته که این خودش خیلی جایِ سوال داره

sepehr.2401

عضو جدید
یکی از دوستای من روز قبل از آزمون سوالای ریاضی رو از یه سایتی به قیمت 1800 و به اسم سوالات ریاضی مکانیک که صبح برگزار شده و میتونه با برق مشترک باشه خریده بود
بعد از آزمون بهم گفت:razz: نامرد منم خبر نکرد:mad:

اگه روز قبل از ازمون خودمونو میگی که طبیعیه چون سوالات ریاضی مکانیکو اینجا بچها روش بحث کردن و فکر نکنم به این بگن لو رفتن.

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه روز قبل از ازمون خودمونو میگی که طبیعیه چون سوالات ریاضی مکانیکو اینجا بچها روش بحث کردن و فکر نکنم به این بگن لو رفتن.

وقتی سوالا پخش شده توحوزه ها معلومبود احتمال لو رفتنش هست

سه شنبه ساعت 3 بعد از ظهر گفتن کنکور لغو فرداش کنکور بود!یعنی سوالا از سازمان خارج شده!حق همه خورده میشه!!الان چجوری باید از این حق دفاع کنیم؟؟کی جواب میده؟هیشکی!!

sepehr.2401

عضو جدید
وقتی سوالا پخش شده توحوزه ها معلومبود احتمال لو رفتنش هست

سه شنبه ساعت 3 بعد از ظهر گفتن کنکور لغو فرداش کنکور بود!یعنی سوالا از سازمان خارج شده!حق همه خورده میشه!!الان چجوری باید از این حق دفاع کنیم؟؟کی جواب میده؟هیشکی!!

این خبرو که سوالات در حوزه ها توزیع شده رو که توکلی خودش اعلام کرد ، و گفت سوالات تحت حفاظتا، اما حتما نیاز نیست سوالات در حوزهای مهم تهران که خیلی تحت نظرن لو بره کافیه یه دفترچه سوال در مرز سیستان بلوچستان لو بره ، دیگه هیچی

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
راستش من نمیدونم به عده با چه نیت و هدفی میخوان این شایعه رو پخش کنند ولی اون قدر میدونم اینا همش شایعه هستش ...
چرا فقط نیمه ی خالی رو میبینم !!
امسال برای بار اول بود که دفترچه ها طوری بود کنارش جای خالی برای چک نویس داشت
امسال برای بار اول بود که سازمان سنجش قبل کنکور اعلام کرد برای بار اول فکر کنم توی اردیبهشت دقیق یادم نیست ولی میخواد پاسخ های کاملا تشریحی رو هم قرار بده

خیلی ساده لوحانه هستش یکی بیاد سولات رو به قیمت 18 هزار بزاره توی نت بعدش بنویسه 92 بعدش صداشو در نیاره حالا که کنکور تموم شده بخواد اعتبار یه عده رو زیر سوال ببره این چیزا رو مطرح کنه چرا همون شب یه تیتر نزد سوالا لو رفت تا کل کنکور به هم بخوره و...
واقعا خیلی ابلهانه به نظر میاد....(یاد اون شایعه چرخ خیاطی های مارشال همونایی که عکس دو شیر داشت می افتم که میگفتم توش نقره هستش و ملتی بی خبر اونا رو من دیدم به چه قیمتی میخریدند و... واقعا از جامعه ی تحصیل کرده بعیده اصلا ادعای لو رفتن سولات واقعا مسخره هستش...باز یه طور دیگه مطرحش میکردند شاید قابل قبول تر بود )

اینو برای اونایی که میخوان سال بعد کنکور بدند میگم
ببنید من کار ندارم چرا و با چه انگیزه ای می خواید برای سال بعد کنکور بدید و نه می خوام امید واهی بدم و نه ناامیدتون بکنم...ولی با یک انگیزه درونی تصمیم بگیرید اگه میخواید شروع کنید شروع کنید تا انشالله تا اخر راه کم نیارید و به هدفتون برسید....یه انگیزه درونی مثلا رشد فردی یا هرچی که وقتی اون اخرا میرید کم نیارید ... من واقعا اگه انگیزه درونی وبیرونی نداشتم قطعا کم میاوردم ...این انگیزه و روحیه خیلی مهمه و اولین عامل محرک هستش و الزاما موفقیت نمیاره ولی شرط لازمه برای این که تلاش بکنید... اگه قرار باشه اون انگیزه این قدر ضعیف باشه با یه نظر ضغیف یا قوی شه فایده ای نداره پس ایمان بیارید به راهی که میخواید شروع کنید حالا هر راهی هستش و شروع کنید .... به نظر من کسی که میخواد کنکور برق شرکت کنه و با هدف مالی سخت در اشتباهه...درس خوندن و بالا رفتن سطح سواد اینا خودش بهترین چیز ها هستش..به نظر من وقتی انگیزه چیزایی غیر مادی باشه مادیات رو هم به ارمغان میاره و اگه حتی هم ارمغان نیاره اخرش اگه خدایی ناکرده نتیجه نگیردید دچار یاس فسلسفی و یا فکر خودشکی و این چیزا نمی افتید ولی اگه هدف مادیات باشه خیلی ها به این هدف که نمی رسند به سایر اهداف معنوی هم نمی رسند و اخرش اگه نتیجه نگیرند از دنیا و خسته میشند و واقعا دنیا براشون سیاه میشه...

من جای شما بودم و اگه بار اولم بود با این وقت کم سریع الان حداقل دو یا سه درسو شروع میکردم و بعد انتخاب اون دو یا سه درس میدیم الان دوستانی که بالاترین درصد ها رو زدند از منابعشون میپرسیدم از این که این راهو چطور رفتند از این که برای چه درصدی شروع کردند و به چه درصدی رسیدند و جی شد به اون چیزی که میخواستند نرسیدند الان ممکنه یکی الکتورنیک رو 50 زده باشه و خیلی به نظر شما خوب بیاد ولی غافل از این که اون بنده خدا برای شاید مثلا بالای 80 میخونده و باید این جیزا پرسیده بشه و جوابش رو بگیرید این که اون فردی که کنکور داده بار اولش بوده یا نه بیش تر و این سوالات سوالات مهمی هستش که هیج وقت پرسیده نمیشه و بعدش که جواب این سوالامو گرفتم بیش تر میرفتم درس میخوندم و میومدم تاپیک های رفع اشکال با دوستای خوبی که این جا پیدا میکنید رفع اشکل کنید و یه طوری که خیلی باز خود این بحث ها نشه معزل یه سوال دارید روش نیم ساعت فکر کنید شاید به جواب برسید میاید این جا بپرسید سریع راه بیفتید نشه 2 ساعت وقت احوال پرسی و این حرفا بزارید...توی تاپیکا اکثرسوال و جواب ها رو بخونید خیلی وقتا سوالای بقیه چیزایی هستش که شما اصلا دقت نکردید..با هم نظر بدید و...

الان ببنید همین بحث منبع داره چقدر طول میکشه...دوستان عزیزم از الان تا اردیبهشت هیچ اتفاق خاصی نمی افته البته برای دوستانی که کنکور دادند پس الان سریع دو یا سه درسو انتخاب کنید واین راهو شروع کنید و راه موفقیت رو از اونا بپرسید و اردیبشهت ما به یه سری مشکلاتی که توی این مدت مواجه شدید از دوستانی که نتیجه ی خوبی گرگفتند وکارنامه هاشونو این جا میزارند بپرسید و اون جا مددا ازشون کمک و راهنمایی بخواید وراه های موفقیت رو ازشون بپرسید و..

و خلاصه وقت طلاست وقت رو هدر ندید مخصوصا سال اولی ها....

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
این خبرو که سوالات در حوزه ها توزیع شده رو که توکلی خودش اعلام کرد ، و گفت سوالات تحت حفاظتا، اما حتما نیاز نیست سوالات در حوزهای مهم تهران که خیلی تحت نظرن لو بره کافیه یه دفترچه سوال در مرز سیستان بلوچستان لو بره ، دیگه هیچی

بیچاره شدیم رفت!!!!
با یه تکذیب خبر همه چیو ماست مالی میکنن
گفتن حوزه ها عوض شده اما جز کارت هیچی عوض نشد!حتی برچسب رو صندلیا تاریخ 17 بود!!معلومه که الان هیچکس زیر بار نمیره !!

aliale94

عضو جدید
۱۸۵۰ تومان:biggrin: الان دیگه با این پول فحشم نمیدن چه برسه به سوال... واقعا دروغه بشینید خودتون فکرکنید که یک نفر سوالاتو داشته باشه بعد بزاره تو سایت با این قیمت !!! اصلا میدونید چند سال زندان واسش میبرن به نظر من همش جوسازیه
درود به همه کسانی که مثه یه مرد رفتن سر جلسه :w23:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
۱۸۵۰ تومان:biggrin: الان دیگه با این پول فحشم نمیدن چه برسه به سوال... واقعا دروغه بشینید خودتون فکرکنید که یک نفر سوالاتو داشته باشه بعد بزاره تو سایت با این قیمت !!! اصلا میدونید چند سال زندان واسش میبرن به نظر من همش جوسازیه
معلومه بزنه 2میلیون سریع میان جمعش میکنن!!
چرا همه چیو مسخره میگیرین؟!
1سال نشستیم زحمت کشیدیم!!

erwin88

عضو جدید
من خودم هيچ وقت دنبال اين مسائل نيستم اما شنبه تو روزنامه خوندم يكم عجيب بود واكنششون
آخه سازمان سنجش سازماني نيست كه به اين سادگي به يه شايعه نه يه احتمال چنين واكنش سريعي بخواد بده اگه كاري نمي كرد آدم مي گفت الكي حرف در ميارن
از اون بدتر وقتي بود ديدم امروز تو همون صفحه سند رو كرده مي دونيد اعتماد از اون تيپ روزنامه هايي كه دست به تعطيليش ملس نمياد با شايعه سازي گزك بده يعني هر روزنامه اي بود با ترديد نگاه مي كردم
فقط اميدوارم حجم تقلب زياد نباشه

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم هيچ وقت دنبال اين مسائل نيستم اما شنبه تو روزنامه خوندم يكم عجيب بود واكنششون
آخه سازمان سنجش سازماني نيست كه به اين سادگي به يه شايعه نه يه احتمال چنين واكنش سريعي بخواد بده اگه كاري نمي كرد آدم مي گفت الكي حرف در ميارن
از اون بدتر وقتي بود ديدم امروز تو همون صفحه سند رو كرده مي دونيد اعتماد از اون تيپ روزنامه هايي كه دست به تعطيليش ملس نمياد با شايعه سازي گزك بده يعني هر روزنامه اي بود با ترديد نگاه مي كردم

مگه چند تا ظرفیت داره که حالا که لو رفته کم و زیادش مهم باشه:cry:

Joe_Bel

کاربر ممتاز

طبیعی اونی که آزمون خراب کرده با توجه به شرایط پیش آمده هر گونه جو سازی می کنند ... در مورد چند سوال پیش نهادی که استاد گفتن و در سوال کنکور آمده بود این رسم این چند سال هست بین استاد و شاگردی ... من یه دوستی داشتم که الان دکتری شو اسپانیا تموم کرده می گفت من پارسه رفتم 50 درصد سوال ها کنکور ارشد شبیه پارسه بود ... من خودم کاردنی به کارشناسی بودم که یادمه 60 درصد سوالات معارف از پارسه آمده بود منم چشم بسته 60رو زدم... خلاصه بحث پارسه نیست چون الان دیگه از این خبرا نیست ...خواستم عرض کنم که سالهاست این روند هست و بوده و سوالاتم کش نرفته اینو مطمئن باشید اگر لو می رفت راحت مثل سال 81 ،10 روز امتحان عقب می انداختند

Reza system 94

عضو جدید
راستش من نمیدونم به عده با چه نیت و هدفی میخوان این شایعه رو پخش کنند ولی اون قدر میدونم اینا همش شایعه هستش ...
چرا فقط نیمه ی خالی رو میبینم !!
امسال برای بار اول بود که دفترچه ها طوری بود کنارش جای خالی برای چک نویس داشت
امسال برای بار اول بود که سازمان سنجش قبل کنکور اعلام کرد برای بار اول فکر کنم توی اردیبهشت دقیق یادم نیست ولی میخواد پاسخ های کاملا تشریحی رو هم قرار بده

خیلی ساده لوحانه هستش یکی بیاد سولات رو به قیمت 18 هزار بزاره توی نت بعدش بنویسه 92 بعدش صداشو در نیاره حالا که کنکور تموم شده بخواد اعتبار یه عده رو زیر سوال ببره این چیزا رو مطرح کنه چرا همون شب یه تیتر نزد سوالا لو رفت تا کل کنکور به هم بخوره و...
واقعا خیلی ابلهانه به نظر میاد....(یاد اون شایعه چرخ خیاطی های مارشال همونایی که عکس دو شیر داشت می افتم که میگفتم توش نقره هستش و ملتی بی خبر اونا رو من دیدم به چه قیمتی میخریدند و... واقعا از جامعه ی تحصیل کرده بعیده اصلا ادعای لو رفتن سولات واقعا مسخره هستش...باز یه طور دیگه مطرحش میکردند شاید قابل قبول تر بود )

اینو برای اونایی که میخوان سال بعد کنکور بدند میگم
ببنید من کار ندارم چرا و با چه انگیزه ای می خواید برای سال بعد کنکور بدید و نه می خوام امید واهی بدم و نه ناامیدتون بکنم...ولی با یک انگیزه درونی تصمیم بگیرید اگه میخواید شروع کنید شروع کنید تا انشالله تا اخر راه کم نیارید و به هدفتون برسید....یه انگیزه درونی مثلا رشد فردی یا هرچی که وقتی اون اخرا میرید کم نیارید ... من واقعا اگه انگیزه درونی وبیرونی نداشتم قطعا کم میاوردم ...این انگیزه و روحیه خیلی مهمه و اولین عامل محرک هستش و الزاما موفقیت نمیاره ولی شرط لازمه برای این که تلاش بکنید... اگه قرار باشه اون انگیزه این قدر ضعیف باشه با یه نظر ضغیف یا قوی شه فایده ای نداره پس ایمان بیارید به راهی که میخواید شروع کنید حالا هر راهی هستش و شروع کنید .... به نظر من کسی که میخواد کنکور برق شرکت کنه و با هدف مالی سخت در اشتباهه...درس خوندن و بالا رفتن سطح سواد اینا خودش بهترین چیز ها هستش..به نظر من وقتی انگیزه چیزایی غیر مادی باشه مادیات رو هم به ارمغان میاره و اگه حتی هم ارمغان نیاره اخرش اگه خدایی ناکرده نتیجه نگیردید دچار یاس فسلسفی و یا فکر خودشکی و این چیزا نمی افتید ولی اگه هدف مادیات باشه خیلی ها به این هدف که نمی رسند به سایر اهداف معنوی هم نمی رسند و اخرش اگه نتیجه نگیرند از دنیا و خسته میشند و واقعا دنیا براشون سیاه میشه...

من جای شما بودم و اگه بار اولم بود با این وقت کم سریع الان حداقل دو یا سه درسو شروع میکردم و بعد انتخاب اون دو یا سه درس میدیم الان دوستانی که بالاترین درصد ها رو زدند از منابعشون میپرسیدم از این که این راهو چطور رفتند از این که برای چه درصدی شروع کردند و به چه درصدی رسیدند و جی شد به اون چیزی که میخواستند نرسیدند الان ممکنه یکی الکتورنیک رو 50 زده باشه و خیلی به نظر شما خوب بیاد ولی غافل از این که اون بنده خدا برای شاید مثلا بالای 80 میخونده و باید این جیزا پرسیده بشه و جوابش رو بگیرید این که اون فردی که کنکور داده بار اولش بوده یا نه بیش تر و این سوالات سوالات مهمی هستش که هیج وقت پرسیده نمیشه و بعدش که جواب این سوالامو گرفتم بیش تر میرفتم درس میخوندم و میومدم تاپیک های رفع اشکال با دوستای خوبی که این جا پیدا میکنید رفع اشکل کنید و یه طوری که خیلی باز خود این بحث ها نشه معزل یه سوال دارید روش نیم ساعت فکر کنید شاید به جواب برسید میاید این جا بپرسید سریع راه بیفتید نشه 2 ساعت وقت احوال پرسی و این حرفا بزارید...توی تاپیکا اکثرسوال و جواب ها رو بخونید خیلی وقتا سوالای بقیه چیزایی هستش که شما اصلا دقت نکردید..با هم نظر بدید و...

الان ببنید همین بحث منبع داره چقدر طول میکشه...دوستان عزیزم از الان تا اردیبهشت هیچ اتفاق خاصی نمی افته البته برای دوستانی که کنکور دادند پس الان سریع دو یا سه درسو انتخاب کنید واین راهو شروع کنید و راه موفقیت رو از اونا بپرسید و اردیبشهت ما به یه سری مشکلاتی که توی این مدت مواجه شدید از دوستانی که نتیجه ی خوبی گرگفتند وکارنامه هاشونو این جا میزارند بپرسید و اون جا مددا ازشون کمک و راهنمایی بخواید وراه های موفقیت رو ازشون بپرسید و..

و خلاصه وقت طلاست وقت رو هدر ندید مخصوصا سال اولی ها....
سلام دوست عزیز
پایه مغناطیس خیلی عالی ندارم در حد متوسط رو به پایین به نظرتون اگه از حالا شروع کنم بخونم احتمال موفقیت هست یا وقتشو برای بقیه درسها بذارم
اگه احتمال موفقیت هست با همون رهیافت که گفتی شروع کنم خوبه؟؟

ممنون از راهنمایی:w27:

sanup2006

عضو جدید
نه حرف اشتباهیه که چون تخصص نداریم نباید کار کنیم! با کمی آشنایی هم میشه وارد کاری شد و تخصص پیدا کرد;)
ایشالا کار پیدا میکنید و کنارشم درس میخونید
:)

فرمایش شما کاملا صحیحه:)

چجوری با کمی آشناییت بریم سر کار ؟
شما اگر راهش رو بلدی بگو ما هم یاد بگیریم.
کارهای شرکت های خصوصی همش عذر میخوام بیگاریه.
مونتاژ - نصب دوربین - کنترل کیفی و...

شما مثال بزن ؛ مورد بیار که یک فارغ التحصیل برق بدون سابقه کار کجا میتونه بره ؟

omid-power

عضو جدید

ببخشید تو بحثتون دخالت می کنم
منم شرایطم مثل شماست ومدت زیادی را صرف گشتن دنبال کارکردم.اما به من کار ندادن
حتی حاضربودم برم:بیگاری(اینایی که اسم بردین) چون بالاخره ازیه جایی باید شروع کرد
تازشم تاحدودی محاسبات مثل:طراحی تاسیسات وبرخی نرم افزارها را رفتم ودوره دیدم
ولی یه جا هم واسه مصاحبه صدام نکردن...........
به این میگن مزایای شهرستانی بودن
کافیه بندپ داشته باشی کارت خیلی جلو میفته وگرنه باید هی بگردی دنبال کار.هی بگردی باز بگردی تا انشاءالله فرجی حاصل بشه....
یعنی میشه؟!http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon5.gif

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب قربون شکلت اول هر کار سختی داره.دوربین مدار بسته باید بری سخت کار کنی

کسی که اوستا میشه اول خودش شاگرد بوده.مثلا ما یه فامیل داریم تو روشنایی و اینا کار میکنه

ماهی راحت 10 تومن میفته.اولش کنده کاری کرده تا به اینجا رسیده.

اگه میخوای موفق بشی نباید اول کار توقعت زیاد باشه.حتی اگه گفتند زمینو بشور بشور غرور نداشته باش

اگه کار دولتی میخوای که اون حسابش جداست.ولی اگه شرکت خصوصی میخوای بری اول باید شاگردی کنی

خودت که قلق کار دستت اومد یه شرکت بزن

omid-power

عضو جدید
طبیعی اونی که آزمون خراب کرده با توجه به شرایط پیش آمده هر گونه جو سازی می کنند ... در مورد چند سوال پیش نهادی که استاد گفتن و در سوال کنکور آمده بود این رسم این چند سال هست بین استاد و شاگردی ... من یه دوستی داشتم که الان دکتری شو اسپانیا تموم کرده می گفت من پارسه رفتم 50 درصد سوال ها کنکور ارشد شبیه پارسه بود ... من خودم کاردنی به کارشناسی بودم که یادمه 60 درصد سوالات معارف از پارسه آمده بود منم چشم بسته 60رو زدم... خلاصه بحث پارسه نیست چون الان دیگه از این خبرا نیست ...خواستم عرض کنم که سالهاست این روند هست و بوده و سوالاتم کش نرفته اینو مطمئن باشید اگر لو می رفت راحت مثل سال 81 ،10 روز امتحان عقب می انداختند

شایعه که همیشه بوده وهست
ولی میگن بین سنجش و وزارت علوم یه اختلافاتی هست.اینا دنبال بهانه میگردن تو سنجش تغییراتی بدن
والله اعلم...

omid-power

عضو جدید

اتفاقا این روزنامه از اون تیپ روزنامه هاست که راحت موج رسانه ای راه میندازن(الکی بهشون نمیگن که روزنامه های زنجیره ای).من به شخصه از این روزنامه حرفای بی اساس زیادی دیدم که پایه واساس درستی نداشته(نمیخوام بحث را کش بدم مثال نمیارم)
اما درمورد این خبرشون:والله اعلم.....

alielec

عضو جدید
شما هیچ لیستی از قبولیهای پارسال که با چه رتبه ای کجا قبول شدند ندارید؟

erwin88

عضو جدید

يوسف جان من قصد جو سازي ندارم چيزي كه گفتم مطلبيه كه اين دو روز نظرمن و چندنفر رو جلب كرده
http://etemadnewspaper.ir/Released/92-11-27/93.htm
درضمن چون اين خبر بعد از آزمون اومده مسلمه كه سنجش زير بار نميره قبول كن واكنشش منطقي نيست اين موضوع هم كه مي گن امسال حل تشريحي و غيره خوب از قبل اعلام شده بوده اما اين كه سؤال رو گذاشتن بدون برنامه قبلي و فقط واسه سودجوها اينكار رو كردن دوست من تو خودت پارسال امتحان دادي مگه همون موقع از اين ور و اون ور سوالا نمي اومد پس حالا چي شده

در هر صورت امتحان رو خوب يا بد داديم ديگه توكل بخدا هر چه بادا باد بلاخره توي هر كاري مصلحتي هست
خدايا چنين كن سر انجام كار
كه تو خوشنود باشى و ما رستگار

erwin88

عضو جدید
آقا چجور بعضي مي گن استارت زدن اصلا نمي تونم به كتاب ها نگاه كنم واقعا حسرت مي خورم مي خودم بايچيز ديگه سرگرم مي كنم شما چكار مي كنيد با يكم روحيه پخش و پلا كنيد
چي بگم والله

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا چجور بعضي مي گن استارت زدن اصلا نمي تونم به كتاب ها نگاه كنم واقعا حسرت مي خورم مي خودم بايچيز ديگه سرگرم مي كنم شما چكار مي كنيد با يكم روحيه پخش و پلا كنيد
چي بگم والله

منم میخواستم شروع کنم ولی جدا اصلا حس ندارم .
هیچ تفریحی هم ندارم که حداقل روحیه برگرده

llvll.asoud

کاربر ممتاز
منم میخواستم شروع کنم ولی جدا اصلا حس ندارم .
هیچ تفریحی هم ندارم که حداقل روحیه برگرده

عرفان جان تو اول کدومو میخوای شروع کنی؟:دی
درسای برقو یا درسای مکانیکو :دی؟

samin_m

کاربر ممتاز
سلام و عرض ادب دارم خدمت دوستای عزیزم

امیدوارم ک شاد و سلامت و پرانرژی باشید

نمیخواستم ک توی این چند وقت پست بذارم،ولی بخاطر لطف شما توی پیام خصوصی ب بنده و سوالتون درباره اینکه چی شد و بعدا میخوای چیکار کنی و...؟تصمیم گرفتم کلی پرحرفی کنم!

اول میخوام بابت لطفی ک ب بنده دارید از همگی تشکر کنم و بعدشم یه توضیح کامل ل ل درباره این چند روز و آینده بدم:

من روز پنج شنبه با نهایت اعتماد بنفس و بدون استرس ب حوزه رفتم!!انقد نگران ترافیک بودم و انقدر زود راه افتادم ک ساعت 1 رسیدم حوزه!:D:biggrin:

انصافا اونجا هم همه چی روی نظم و عالی بود!! (فکر نمیکنم هیچکس قبل از کنکورش بتونه بره نماز خونه،نماز بخونه،قرآن بخونه (تف تو ریا!!هه هه) دراز بکشه و ساعت 2:25 بره سرجاش بشینه!پس تا این حد همه چی خوب بود!البته دسته صندلیم یکم لق بود:D! کیک و ساندیسش هم عالی بود! آب پرتقال توی بسته بندی تترا پک با کلوچه!:biggrin:)

کنکور ک شروع شد همه چی طبق انتظار پیش میرفت چندتا زبان زدم و بعد ب ریاضی رسیدم؛ 5 تا از سوالای خوبشو زدم و در حالی ک 45 دقیقه گذشته بود رفتم سراغ مدار!سه تا سوالو حل کردم،ب گزینه 50-50 رسیدم،گفتم برا اینکه وقتو از دست ندم بذار برم سراغ بعدی ها آسوناشو حل کنم،دوباره برمیگردم...(حلمم انقدر تمیز و مرتب بود ک برگردم و راحت ادامه بدم...) از اونجا بود ک دیگ نفهمیدم چی شد!! جدا نفهمیدم... خودم نبودم!! نمیدونم چرا؟چ جوری؟چی شد...هرچی هم فکر میکنم نمیفهمم ولی یهو ب خودم اومدم و دیدم ک 15 دقیقه مونده!:eek::surprised: و من یه چیزایی نوشتم،خط زدم،پاک کردم و از جوابم خبری نیس!!!!سوالای وقتگیر ریاضی ک بلد بودم مونده بود! مدار هم ک هیچی... هول شدم... اونهایی ک از مدار 50-50 کرده بودمو شانسی زدم و برگشتم سر ریاضی و یه سوال حل کردم و درحالی ک شُکه شده بودم یه سوال مدار رو روی میز نوشتم ک بعدا حلش کنم(ک آخرم نکردم)و وقت دفترچه اول تموم شد!!!

یه آبی خوردمو و ب خودم اومدم و دفترچه دومو جواب دادم و از جلسه اومدم بیرون.....

بیرون جلسه یادم افتاد ک توی سوال حالت مدار ک چندین بار حلش کردم و ب جواب نرسیدم،منبع وابسته 2V ولتاژ سلف بوده نه خازن!!توی اون سوال ک M رو خواسته بود چی اشتباه شد...و سوالی ک امپدانس منبع رو خواسته بود... و... (اون چند دقیقه کزایی داشت یادم میومد) و البته اینکه اِ اِ اِ سوال کنترل ک رسم نمودار بود یادم رفت حل کنم!:D:biggrin:

همش توی فکر بودم و شوکه بودم ک توی اون 40-50 دقیقه ک مدارو شروع کردم چی شد!؟چرا اینجوری شد...؟؟!

تا اینکه ساعت 11 داغون رسیدم خونه...

تا یکی روز بعدهم همش با چرا...؟چرا....؟چرا...!! ها شوکه بودم

تا اینکه ب خودم اومدم....

هدف من از کنکور فقط و فقط رفتن ب دانشگاههایی مثل شریف و تهران بود (پررو هم خودتی:biggrin::biggrin::D) ک شاید اونجا با آدمای کله گنده و استادای کار بلد آشنا بشم و مسیر کاریم وارد مرحله تازه ای بشه،چون ب درس و کارای علمی علاقه چندانی ندارم!و آینده مالی و شغلیم برام مهم بود!

و از اونجایی ک تلاشم رو ( نه تمام تلاشم،نه اینکه همه چی عالی باشه) کرده بودم! تا جایی ک روزای آخر منی ک غلط زیاد میزدم،تاحدودی اصلاح شده بودم،با آمادگی نسبتا خوبی منتظر کنکور بودم و نتیجه رو هم سپرده بودم ب خدا...ازش خواسته بودم اون چیزی ک صلاح من هست رو پیش روم بذاره...

من همیشه باور داشتم و دارم ک هیچ چیز توی زندگی اتفاقی نیس...

پس ب این نتیجه رسیدم ک شاید اون off شدن توی دفترچه اول هم حکمتی داشته!!

برای همین این قضیه رو برای خودم هضم کردم و...

این داستان ادامه دارد...:D:biggrin:

samin_m

کاربر ممتاز
ادامه داستان...:D:biggrin:

از اونجایی ک دیدم با این اوضاع دیگ از دانشگاه تهران و امثالهم خبری نیس،هرچند ک ممکنه حتی روزانه شهرستان قبول شم،قطعا و صدرصد کنکور و ارشد و سال آینده رو کنارمیذارم و دیگ بهش فکر نمیکنم! چون شرایط جوری بود ک اگ قسمت بود همین امسال قبول میشدم!پس اصرار بیش از حد جایز نیس...

اولین برنامه ای ک واسه بعد کنکور دارم اینه ک سوالای آزمون موسسات رو حل کنم،چون همشو دانلود کردم ولی حتی یه سوالم ازشون حل نکردم،عذاب وجدان دارم!!هه هه هه هه هه:biggrin::biggrin:

هنوز تصمیم قطعی و صددرصد برای آینده نگرفتم بازم احتیاج ب مشورت و بررسی دقیقتر دارم ولی از کلیات اینطور برمیاد ک ب امید خدا بعد از حل و فصل کردن واحدای باقی مونده و کار آموزی و پروژم،دفترچه رو بفرستم و برم ب جبر مقدس سربازی...

"یکی از دوستام بعد کنکور بهم زنگ زد گفت چیکار کردی،گفتم: دیدم همه دنبال اینن ک یه چیزی بگیرن،اکثرا دنبال اینن ک ارشد بگیرن،منم دیدم ارشد خز شده،میخوام زن بگیرم!!هه هه هه" ولی قول میدم ک این گزینه جز برنامه های آینده ام نیس:biggrin::D

درسته ک نتیجه اون چیزی ک من فکر میکردم خیر هست،نمیشه!! اما از روزای قشنگی ک اینجا داشتم و معرفت و دوستی ک با بچه های گل اینجا پیدا کردم نمیشه گذشت!

یکی از بزرگترین اتفاقای این چندماه دوستای گلی بود ک اینجا داشتم،انقدر این آشنایی خوب بود ک میخواستم پیشنهاد بدم ک ازبین همه ی دوستان هرکسی افتخار بده،این جمع رو توی facebook یا yahoo یا... هرجای دیگه حفظ کنیم وهر از چندگاهی از هم خبر داشته باشیم،اما وقتی دیدم کسی پیشنهادی نداد منم چیزی نگفتم!

از همه دوستان عزیزم ک توی این مدت کنار من بودن تشکر میکنم...:gol::heart:

برای همگی از ته قلب آرزوی بهترینها رو دارم

و از شما هم التماس دعا دارم

حتما هرروز میام و سر میزنم ولی فکر نکنم دیگه پستی بزنم مگر در مواقع ضروری:D;)

فدای همگی... S@m!n_m

آخرین ویرایش:

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم.کسی که میخواد بره سره کار و درس بخونه.باید چطوری درس بخونه

Joe_Bel

کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم.کسی که میخواد بره سره کار و درس بخونه.باید چطوری درس بخونه

بستگی به جاش داره تو تهران دانشگاه های برتر کشور نمی تونی هر دو رو انجام بدی اما در شهر های دیگه میشه به تلاش بیشتر درس بخونید ... البته برای کار نیم وقت مد نظرم هست ... اگر کار تمام وقت انجام میدهید به نزدیکترین دانشگاه آزاد محل کارتون فکر کنید ... این تجربه بنده است

sanup2006

عضو جدید
با سلام
قبل از اینکه وارد گود تحصیلات تکمیلی بشیم بهتره یه خورده مسیر رو بهتر بشناسیم و برای خودمون هدف گذاری کنیم !
برای چی می خوام کنکور بدم ؟ خوب معلومه می خوام ارشد بخونم . اما برای چی می خوام ارشد بخونم ؟ کیفیت پاسخ دهی به این سوال و آشنایی با علایق و انگیزه هامون نشون دهنده استقامت و توانایی عملکرد یک ساله فعلی و 2 سال بعد از اون ما هست !
پس توصیه اکیدی که دارم اینه که حداقل یک هفته یا کم کمش یک روز به صورت جدی تا حدودی بد بینانه و چرتکه ای به این قضیه فکر کنین.حداقل یک ساعت برا این وقت بذارین و یک سمت یک برگه کاغذ مزایای و سمت دیگه کاغذ معایب ادامه تحصیل رو بنویسید و بهش فکر کنید ...

بعد از این مرحله تازه می رسیم به این که ما با پدیده ای به نام
کنکور طرفیم که حدودا 4-5 هزار نفر رقیب جدی در اون شرکت خواهند کرد و ما هم یکی از اونهاییم !
شرایط کنکور به نظر من ناعادلانه است ! و شرایطی عادی هم نیست !
که در مدت زمان 4ساعت و 15 دقیقه بخواهیم خیل عظیمی از دانش آموختگان از شهر های مختلف با سطوح علمی متفاوت و امکانات نا همگون رو محک بزنیم و اونها رو کلاسه بندی کنیم !
اما
اما باید این رو هم مد نظر داشته باشیم که شاید این قضیه یک
مزیت بزرگ برا منی که امکاناتم کم بوده و شرایطم نا مطلوب ، داره و اون هم اینه که می تونم با همت عالی و پشتکار زیاد و صبر و حوصله خودم رو با این سکو به سمت موقعیت های بهتر ، امکانات بیشتر و شاید تا حدودی آینده ای روشنتر ( و با ثبات تر ) پرتاب کنم و این قسمت قضیه است که باید بهش فکر کرد اگرچه نمی شود نکات منفی این امتحان سراسری رو کتمان کرد ...
پس بهتره اگر می خواهید کنکور بدید با احتمال های ممکن و نا عدالتی ها و کم و کاست هاش آشنا بشید
برا اونهایی که می شه چاره ای کرد راه حل پیدا کنید و بقیه رو هم بهتره از ذهنتون دور کنید و اصلا بهشون فکر نکنید (مثل احتمال لو رفتن سوال ها و ارتباط موسسات و اساتید با سنجش و موردهای مشابه )
و این جوری تسلیم قواعد بازی بشید و سعی کنید در اون چار چوب بهترین عملکرد رو از خودتون نشون بدید ....

خوب شاید گفتنش آسون باشه که بهتره اول سبک سنگین بکنیم ولی خیلی سخته به نتیجه برسیم که آیا ارشد خوندن خوبه یا نه ، چرا چون همه چی مبهمه هیج دید بازی نداری ؛یعنی مثلا شما دانشگاه فردوسی ارشد بگیری معلوم نیست حتما آخرش موقعیت شغلیت خوبه یا نه. یا از اونطرف الان بری دنبال کار معلوم نیست آخرش کار خوبی پیدا میکنی یا نه.
مثلا من که از خرداد تصمیم گرفتم برم دنبال کار و خوندن ارشد رو ول کردم ولی کار آنچنانی هم پیدا نشد و از ارشد امسال هم جا مونددم(البته زیاد حق انتخاب نداشتم چون وضع مالیم خراب بود). درسته بالاخره چند تا تجربه بدست آوردم ولی تهش زیاد چیزی دستمو نگرفت که بتونم واسه آیندم سرمایه گذاری کرده باشم.
الانم موندم واسه ارشد سال دییگه بخونم یا نه.چون بحث 1 سال عمر هستش از بهترین دوران زندگیت و خیلی حیفه الکی از دست بره.خیلی حیفه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا