گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

پویان ط

عضو جدید
سلام بچه ها

برای درس آمار و احتمال مهندسی از چه کتابی استفاده می کنید و به نظرتون بهتره؟امار احتمالو با نمره خوبی پاس کردم تقریبا پایم خوبه.

مرسی
سلام عزیزم. امار پارسه خیلی خوبه. معادلات هم پارسه کافیه هر چند بعضیا کریمی رو ترجیح میدن

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اینکه میگی نوشته به روش ذهنی هم حل میشه خیال نکن چیزای عجیب غریبیه من که بعضیاشو دراوردم میذارم تو تاپیک مربوط به ریاضی. من مطرح کردم که بچه ها بیان و اون چیزایی که کشف کردن بذارن تا بقیه استفاده کنن ولی از هیچکی خبری نشد منم انگیزمو از دست دادم.
بهتره تاپیکهای رفع اشکالو رونق بدیم بهشون.یعنی تا الان هرچی خوندید مشکلی نداشتید؟ :D بابا امسال انگار با رقبای سطح بالایی طرف هستیم !

هان ؟؟ نه منم همچین خیالی نکردم ....دیگه ما سن و سالی ازمون گذشته ...می دونیم هیچی عجیب نیست ..حتی روش های ذهنی
...ولی خودم سعی می کنم خیلی از روش های ذهنی حل نکنم ...کلا یکم جوابایی که ذهنی حل می کنم از مرحله پرتن ....حتی همون ضرب و تقسیم های عادی که ذهنی می رم اشتباه میشه .....:redface:

بعد عرضم به حضور محترمت ،دیگه کم میام اینجا ..حسم پریده ....

عااا مو مگه ما تا حالا چی خوندیم ...یکم مدار ....یکم الکترونیک ...یکم بیشتر از اونا ریاضی .....
مشکل هم دارما ..نه که ندارم .....دور جون مدارم هنوز خاک برسریه...یادتونه که :w05:......بیشتر سعی می نمویم مشکلات مدارمو خودم حل بنمویم .....تا از این وضع خاک برسری رهایی بیابم ....واگه هم مشکلی داشته به دوستان می گم ....چون یکم مشکلات آبرو برن ..نمیشه توملا عام گفت ..زشتکی میشه ....:redface:

آخی چقد خوشحال شدم چندتا آشنا دیدم !!!!

آره همه چی از رونق افتاده ......حتی تاپیک رفع اشکالا ....روحانی مچکریم ....:D

موفقیت همه آروزی منه :gol:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
هان ؟؟ نه منم همچین خیالی نکردم ....دیگه ما سن و سالی ازمون گذشته ...می دونیم هیچی عجیب نیست ..حتی روش های ذهنی
...ولی خودم سعی می کنم خیلی از روش های ذهنی حل نکنم ...کلا یکم جوابایی که ذهنی حل می کنم از مرحله پرتن ....حتی همون ضرب و تقسیم های عادی که ذهنی می رم اشتباه میشه .....:redface:

بعد عرضم به حضور محترمت ،دیگه کم میام اینجا ..حسم پریده ....

عااا مو مگه ما تا حالا چی خوندیم ...یکم مدار ....یکم الکترونیک ...یکم بیشتر از اونا ریاضی .....
مشکل هم دارما ..نه که ندارم .....دور جون مدارم هنوز خاک برسریه...یادتونه که :w05:......بیشتر سعی می نمویم مشکلات مدارمو خودم حل بنمویم .....تا از این وضع خاک برسری رهایی بیابم ....واگه هم مشکلی داشته به دوستان می گم ....چون یکم مشکلات آبرو برن ..نمیشه توملا عام گفت ..زشتکی میشه ....:redface:

آخی چقد خوشحال شدم چندتا آشنا دیدم !!!!

آره همه چی از رونق افتاده ......حتی تاپیک رفع اشکالا ....روحانی مچکریم ....:D

موفقیت همه آروزی منه :gol:

منظور نویسنده از روشهای ذهنی روشهایی هستش که نهایتا یه خط جوابش باشه نه اینکه ذهنی حل کنی :D
اشکالات هرچه پیش پا افتاده تر باشه و پرسیده شه بهتر از اینه که سرجلسه بری همون اشتباهای مسخره رو انجام بدی بعد یه عمر حسرتشو بخوری

آخرین ویرایش:

vaaad7

عضو جدید
سلام...
به نظر شما بین استاد تقوی و استادکهن کدومشون رو برای کلاس رفتن درس مدار مناسب تر می دونید؟

toghrolmota

عضو جدید
چرا کسی جوابمو نمیده؟:mad::surprised::twisted::evil:سلام دوستان من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ام :child:ترم بعد باید ریاضی مهندسی پاس کنم می خواستم ببینم صلاح می دونید از الان یا در طول ترم از روی کتابایی مثل ریاضی مهندسی مهندس کریمی یا کتاب دکتر معتقدی بخونم وآیا اگه از روی اینجور کتابا بخونم تو امتحان پایان ترم نتیجه می گیرم یا نه(یعنی روش هایی که گفته تو امتحان نمره میاره یا نه وهمش تستیه) واگه صلاح می دونید خواهشا کتابی معرفی کنید که اگه الان خودتون برمگشتید ترم 3 همونو واسه درس ریاضی مهندسی می خوندید. بعد اینکه واسه کسی هم شرایط من چه توصیه ای دارید.;)

jeneral_dj

عضو جدید
چرا کسی جوابمو نمیده؟:mad::surprised::twisted::evil:سلام دوستان من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ام :child:ترم بعد باید ریاضی مهندسی پاس کنم می خواستم ببینم صلاح می دونید از الان یا در طول ترم از روی کتابایی مثل ریاضی مهندسی مهندس کریمی یا کتاب دکتر معتقدی بخونم وآیا اگه از روی اینجور کتابا بخونم تو امتحان پایان ترم نتیجه می گیرم یا نه(یعنی روش هایی که گفته تو امتحان نمره میاره یا نه وهمش تستیه) واگه صلاح می دونید خواهشا کتابی معرفی کنید که اگه الان خودتون برمگشتید ترم 3 همونو واسه درس ریاضی مهندسی می خوندید. بعد اینکه واسه کسی هم شرایط من چه توصیه ای دارید.;)
سلام دوست عزیز!!!!!!!
واما جواب سوال شما: ببین جواب سوال شما بطور مستقیم برمیگرده به استادی که باهاش درس بر میدارین،بعضی استادا فقط جزوه خودشونو قبول دارن ولاغیر(احتمالا چیز دیگه ای رو بلد نیستن یا حوصله تصحیح ورقه ندارن) اگه استادتون نرماله احتمالا مشکلی نیست چون مولفین کتابای کنکور ارشد هم برای تالیف از کتب مرجع استفاده میکنن. ;););););)
من خودم از کتاب مومن زاده ریاضی مهندسی میخونم و راضیم به نظرم کتاب کاملیه!!!
ولی در هر صورت اولویت شما جزوه خود استاد باشه بعدش میتونین جاهایی که تو جزوه استاد ناقصه یا گنگه از رو کتاب مد نظرتون بخونید!!:)

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام . بچه ها ای کاش جواب سوال من رو هم میدادید .

دلیل اینکه کسی جوابتونو نداد مشخصه چون بچه ها ،بیشتر پشت کنکوری هستن و تجربه خودتون بیشتر از بچه های انجمنه . شما باید سوالتو از اساتید بپرسی چون اونا بهتر میتونن جوابتونو بدن . میتونید به سایت اساتیدی چون تقوی ، باغستانی، مومن زاده، توسلی و .. مراجعه کنی و سوالتو اونجا مطرح کنی مطمئنن جوابتو میگیری.

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام . دوستان اگه کسی بتونه یه مشورت خوب به من بده ممنون میشم .

حقیقت من الان شاغلم ( کارمند دولت هستم ) و ترم 1 آزاد ارشد برق هم میخونم گرایش قدرت .
اما من همیشه علاقه ام به دانشگاه دولتی و دانشگاه های تاپ بوده مثل تهران شریف .
حقیقت پایه درسی خوب و شاید بشه گفت خیلی خوبی دارم .
کنکور های دولتی گذشته به دلایل متعدد که جاش نیست بگم یا سر جلسه نمیرفتم یا اصلا نمیخوندم براشون .
اما خب مشکلات ام تا حد زیادی خدا رو شکر بر طرف شده .
به نظرتون اگر من بخوام برای ارشد دولتی امسال ( قدرت ) بخونم با توجه به اینکه شاغلم هستم
و فرض هم کنیم با رتبه خیلی خوب قبول بشم و مثلا فرض کنیم یکی از دانشگاه های شریف تهران امیر کبیر علم و صنعت رو بیارم .

ایا واقعا با شرایطی که گفتم و زیر مینویسم ارزش اش رو داره ؟
چون با این فرضیات مهر سال 93 من ترم 1 دولتی میشم
در صورتی که اگه همین آزاد رو ادامه بدم مهر 93 ترم 4 میشم .
اینکه الان کارم و دانشگاه ازادم شهر خودم جنوب هست
و اگه تهران قبول بشم مسئله رفت و امد هم هست

باز هم میگم علاقه ام به دانشگاهی مثل دانشگاه تهران بوده و واقعا درسم هم خوب هست خدا رو شکر
اما میبینم هیچ وقت برای ارشد دولتی نه برنامه ریزی کردم نه تلاشی نه سر جلسه شرکت کردنی خب ناراحت میشم .

سلام راستش هیشکی اینجا شرایط شمارو نداشته و تجربه نکرده که بتونه کمکتون کنه.به نظر بنده ارزش نداره چون ریسکش بالاس مخصوصا واسه شما که میخوای قدرت بخونی.قدرت فک کنم تا 200 بشه قبول شد.دانشگاهای تاپم که میگید تا 70 پر میشن.شمام که شاغل هستید خیلی سخته برسید .کنکور مسابقس رتبه شما براساس مقایسه با بقیه افراد سنجیده میشه.شمایی که مثلا میتونید 6 7 ساعت بخونید خیلیا هستن روزی 13 14 ساعت درس میخونن.به نظر من شما ارشدو تو دانشگاه آزاد بخون دکترارو تلاش کن

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . بچه ها ای کاش جواب سوال من رو هم میدادید .

سلام.شايد نزديكترين شخص از نظر موقعيتي كه دارين من باشم البته از لحاظ كارمند دولت بودن عرض ميكنم ...
من مثل شما كارمند بودم وهفته اي 4 روز سركار بودم همزمان دانشگاهم بودم ترم7 و 17 واحدم پاس كردم و كنكورم كه ميخوندم و دادم وخداروشكر قبول هم شدم و الان مجبورم انتقالي بگيرم به حوالي تهران چون خود تهران نميدن ... رفت وامدم كه هيچ نميصرفه و مسافت دوره... بهرحال من لجبازي كردم و الانم نميدونم از مهر چه اينده اي خواهم داشت با كارتو شهر غريبي كه نميدونم كجاست و درس تو تهران ...
اگه علاقه دارين و پايه درسيتونم خوبه بنظر من ميتونيد. من تجربه كردم گرچه سخته ولي شدنيه شايد يه مقدار قبوليه شما سختتر از مال من باشه چون قدرتي هستيد ولي بهرحال ميشه اگه بخوايين... وگرنه همون ازاد رو بخونيد و كارتون رو هم كه داريد.

آخرین ویرایش:

arman_20

عضو جدید
دلیل اینکه کسی جوابتونو نداد مشخصه چون بچه ها ،بیشتر پشت کنکوری هستن و تجربه خودتون بیشتر از بچه های انجمنه . شما باید سوالتو از اساتید بپرسی چون اونا بهتر میتونن جوابتونو بدن . میتونید به سایت اساتیدی چون تقوی ، باغستانی، مومن زاده، توسلی و .. مراجعه کنی و سوالتو اونجا مطرح کنی مطمئنن جوابتو میگیری.

سلام راستش هیشکی اینجا شرایط شمارو نداشته و تجربه نکرده که بتونه کمکتون کنه.به نظر بنده ارزش نداره چون ریسکش بالاس مخصوصا واسه شما که میخوای قدرت بخونی.قدرت فک کنم تا 200 بشه قبول شد.دانشگاهای تاپم که میگید تا 70 پر میشن.شمام که شاغل هستید خیلی سخته برسید .کنکور مسابقس رتبه شما براساس مقایسه با بقیه افراد سنجیده میشه.شمایی که مثلا میتونید 6 7 ساعت بخونید خیلیا هستن روزی 13 14 ساعت درس میخونن.به نظر من شما ارشدو تو دانشگاه آزاد بخون دکترارو تلاش کن

سلام.شايد نزديكترين شخص از نظر موقعيتي كه دارين من باشم البته از لحاظ كارمند دولت بودن عرض ميكنم ...
من مثل شما كارمند بودم وهفته اي 4 روز سركار بودم همزمان دانشگاهم بودم ترم7 و 17 واحدم پاس كردم و كنكورم كه ميخوندم و دادم وخداروشكر قبول هم شدم و الان مجبورم انتقالي بگيرم به حوالي تهران چون خود تهران نميدن ... رفت وامدم كه هيچ نميصرفه و مسافت دوره... بهرحال من لجبازي كردم و الانم نميدونم از مهر چه اينده اي خواهم داشت با كارتو شهر غريب و درس تو تهران ...
اگه علاقه دارين و پايه درسيتونم خوبه بنظر من ميتونيد. من تجربه كردم گرچه سخته ولي شدنيه شايد يه مقدار قبوليه شما سختتر از مال من باشه چون قدرتي هستيد ولي بهرحال ميشه اگه بخوايين... وگرنه همون ازاد رو بخونيد و كارتون رو هم كه داريد.

سلام به همه دوستان گرامی
و ممنون از اینکه جواب دادید .

من شرایطم رو برای استاد حلم زاده شرح دادم که خود ایشون هم قدرتی هستن
نظر ایشون این هست که اگر رتبه زیر 500 اوردم قطعا به نفعم هست که انصراف بدم از ازاد .
در صورتی که خود من فقط نظرم روی رتبه زیر 100 هست .

من بعد از لیسانس درس های کنکوری رو خوندم و میشه گفت اکثر درس ها رو یک دور زدم . پایه درسیم هم خداییش خوب هست .
اما خب واقعا علاقه ام به رتبه های خوب دولتی و دانشگاه های مثل تهران هست

اینکه میبینم هیچ وقت برای ارشد دولتی شرکت نکردم خب ناراحت میشم

شرایط الانم با اینکه ترم 1 ازاد هستم و با اینکه مثلا درس کنترل مدرن 19 و الکترونیک قدرت 1 رو 18 گرفتم ارضام نمیکنه .

با اینکه شرایط سختی دارم و شاغلم و شغلم هم کاملا صنعتی هست و حتی ترم 1 ازادم
اما نمیتونم علاقه ام به تحصیلات تکمیلی رو توی یه دانشگاه خیلی خوب رو منکر بشم :smile:

sina_oonline

عضو جدید
سلام . دوستان اگه کسی بتونه یه مشورت خوب به من بده ممنون میشم .

حقیقت من الان شاغلم ( کارمند دولت هستم ) و ترم 1 آزاد ارشد برق هم میخونم گرایش قدرت .
اما من همیشه علاقه ام به دانشگاه دولتی و دانشگاه های تاپ بوده مثل تهران شریف .
حقیقت پایه درسی خوب و شاید بشه گفت خیلی خوبی دارم .
کنکور های دولتی گذشته به دلایل متعدد که جاش نیست بگم یا سر جلسه نمیرفتم یا اصلا نمیخوندم براشون .
اما خب مشکلات ام تا حد زیادی خدا رو شکر بر طرف شده .
به نظرتون اگر من بخوام برای ارشد دولتی امسال ( قدرت ) بخونم با توجه به اینکه شاغلم هستم
و فرض هم کنیم با رتبه خیلی خوب قبول بشم و مثلا فرض کنیم یکی از دانشگاه های شریف تهران امیر کبیر علم و صنعت رو بیارم .

ایا واقعا با شرایطی که گفتم و زیر مینویسم ارزش اش رو داره ؟
چون با این فرضیات مهر سال 93 من ترم 1 دولتی میشم
در صورتی که اگه همین آزاد رو ادامه بدم مهر 93 ترم 4 میشم .
اینکه الان کارم و دانشگاه ازادم شهر خودم جنوب هست
و اگه تهران قبول بشم مسئله رفت و امد هم هست

باز هم میگم علاقه ام به دانشگاهی مثل دانشگاه تهران بوده و واقعا درسم هم خوب هست خدا رو شکر
اما میبینم هیچ وقت برای ارشد دولتی نه برنامه ریزی کردم نه تلاشی نه سر جلسه شرکت کردنی خب ناراحت میشم
سلام :)

به نظرم این بحثیه که هر کسی بیشتر بایستی با خودش کنار بیاد و یه تصمیمی بگیره و بهترین تصمیم قطعا چیزی هست که خودتون بهش برسید.

به نظر من تصمیم شما تا حد بسیار زیادی به دلیلی که از ارشد خوندن دارید بر میگرده .اگر دقیقا با خودتون مشخص کنید که دلیل ارشد خوندتون چیه می تونید تصمیم درستو بگیرید :

اگر قصد دارید بعد از ارشد دکترا در داخل بگیرید : در این صورت به نظر من ارشد ازاد را همین الان رها کنید و با توجه به پایه قوی که دارید بشینید برای شریف یا دانشگاه تهران و .. بخونید چون تفاوت آینده کاری بسیار متفاوت میشه
ارشد آزاد --> دکترا دانشگاه تاپی احتمالا نخواهید رفت فرض بر این که ارشد همون واحد آزاد قبول بشید --> استاد دانشگاه آزاد واحدتون
ارشد شریف--> دکترا دانشگاه شریف یا یه دانشگاه تاپ تهران --> استاد یک دانشگاه معتبر تر یا شاید یه دانشگاه در شهر تهران

اگر قصد دارید دکترا از خارج بگیرید : در این صورت اگر من به جای شما بودم همین جا می موندم و ارشد را ادامه میدادم در عوض سعی می کردم با سرمایه گذاری زیاد روی پایان نامه خودم کار های تحقیقاتی و چند تا مقاله خوب IEEE در بیارم.

اگر بعد ارشد می خواهید برید سراغ کار : در این صورت باز هم به نظر من ارشد آزاد و ارشد شریف فرق چندانی نمی کنه برای کسی که درس ها را خوب فرا گرفته باشه .به عبارتی اگر شما از نظر سواد بتونید خودتونو به اون سطح برسونید صرف این که مارک شریفی بودن را ندارید در بازار امروز تفاوت زیادی را در بر ندارد.

حالا حالات مختلف دیگه ای هم وجود داره ببینید برای وضعیت شما کدام مناسب تره :)

arman_20

عضو جدید
سلام :)

به نظرم این بحثیه که هر کسی بیشتر بایستی با خودش کنار بیاد و یه تصمیمی بگیره و بهترین تصمیم قطعا چیزی هست که خودتون بهش برسید.

به نظر من تصمیم شما تا حد بسیار زیادی به دلیلی که از ارشد خوندن دارید بر میگرده .اگر دقیقا با خودتون مشخص کنید که دلیل ارشد خوندتون چیه می تونید تصمیم درستو بگیرید :

اگر قصد دارید بعد از ارشد دکترا در داخل بگیرید : در این صورت به نظر من ارشد ازاد را همین الان رها کنید و با توجه به پایه قوی که دارید بشینید برای شریف یا دانشگاه تهران و .. بخونید چون تفاوت آینده کاری بسیار متفاوت میشه
ارشد آزاد --> دکترا دانشگاه تاپی احتمالا نخواهید رفت فرض بر این که ارشد همون واحد آزاد قبول بشید --> استاد دانشگاه آزاد واحدتون
ارشد شریف--> دکترا دانشگاه شریف یا یه دانشگاه تاپ تهران --> استاد یک دانشگاه معتبر تر یا شاید یه دانشگاه در شهر تهران

اگر قصد دارید دکترا از خارج بگیرید : در این صورت اگر من به جای شما بودم همین جا می موندم و ارشد را ادامه میدادم در عوض سعی می کردم با سرمایه گذاری زیاد روی پایان نامه خودم کار های تحقیقاتی و چند تا مقاله خوب IEEE در بیارم.

اگر بعد ارشد می خواهید برید سراغ کار : در این صورت باز هم به نظر من ارشد آزاد و ارشد شریف فرق چندانی نمی کنه برای کسی که درس ها را خوب فرا گرفته باشه .به عبارتی اگر شما از نظر سواد بتونید خودتونو به اون سطح برسونید صرف این که مارک شریفی بودن را ندارید در بازار امروز تفاوت زیادی را در بر ندارد.

حالا حالات مختلف دیگه ای هم وجود داره ببینید برای وضعیت شما کدام مناسب تره :)

سلام . ممنون از اینکه جواب دادید . استفاده کردم
از بقیه دوستان هم مجدد ممنونم پاسخ دادن

کاملا درست میفرمایید باید خوب فکرام رو کنم و با خودم کنار بیام :)

اما من شاغل هستم و مشکل کاری ندارم . اصلا دغدغه کاری و حقوقی ندارم .
من شاغل شرکت ملی نفت هستم و دو سال پیش از طریق ازمون قبول شدم و بعد از اتمام دو سال تمام رسمی میشم :)
و با همین مدرک کارشناسی برق قدرت شاغلم .

اما من نگاهم نسبت به تحصیلات تکمیلی
فقط گرفتن مدرک نیست
فقط مدرک بگیرم و توی شرکت هم مدرکم تعدیل میشه و باسمت ارشد کار کنم نیست
اینکه توی جامعه به چشم فوق لیسانس بهم نگاه کنن نیست
این ها خوبه
اما من علاقه ام به دانشگاهی مثل تهران یا شریف هست
قطعا مد نظرم هم دکتری هست که با مدرک ارشد ازاد کارم سخت میشه
چون شرایط تحصیلی الانم اروم ام نمیکنه ارضام نمیکنه
توی درسی مشکلی ندارم درس ها رو قبلا خوندم
باز هم میگم با اینکه کارم کاملا صنعتی هست و همین مدرک ارشد ازاد هم کفایت میکنه برا کارم
اما خب علاقه ام چیز دیگست :)

ولی باید خوب فکرام رو کنم

jeneral_dj

عضو جدید
مطالعه در ماه رمضان

مطالعه در ماه رمضان

سلام بر کنکوری های عزیز!!!!!!!!
دوستان تصمیمتون واسه مطالعه تو ماه رمضون چیه؟؟؟؟؟؟؟بیشتر در چه ساعتهایی از روز مطالعه خواهید کرد؟؟؟؟؟:smile:
راستش منکه کلا نمیتونم با شکم خالی رو درس متمرکز بشم کلم گیج میره:confused::confused::confused:!!!!!!!!!!!اگه هرکدوم از شما تجربه یا برنامه ای تو ماه رمضون دارید بگید تا بقیه هم استفاده کنند!!!!!!!:redface::redface:

Mr.Perfect

عضو جدید
کسی از دوستان جزوه ی الکترونیک استاد کهن را داره(منظورم برای دانلود هست؟)
اگه کسی لطف کنه و قرار بده خیلی خیلی ممنون میشم

1trust

عضو جدید
دوستان تصمیمتون واسه مطالعه تو ماه رمضون چیه؟؟؟؟؟؟؟بیشتر در چه ساعتهایی از روز مطالعه خواهید کرد؟؟؟؟؟:smile:
راستش منکه کلا نمیتونم با شکم خالی رو درس متمرکز بشم کلم گیج میره:confused::confused::confused:!!!!!!!!!!!اگه هرکدوم از شما تجربه یا برنامه ای تو ماه رمضون دارید بگید تا بقیه هم استفاده کنند!!!!!!!:redface::redface:
اخر شب و ساعات بامداد که شکم خالی نیست وبخصوص خیلی خوبه اول صیح.در طول روز هم بستگی به حالم داره خوب .خیلی هم سخت نیست خدا بزرگه و اتفاقا ماه رمضون کمک میکنه اراده آدم قویتر میشه;)

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
راستش منکه کلا نمیتونم با شکم خالی رو درس متمرکز بشم کلم گیج میره:confused:!!!!!!!!!!!اگه هرکدوم از شما تجربه یا برنامه ای تو ماه رمضون دارید بگید تا بقیه هم استفاده کنند!!!!!!!:redface:

سلام
کنکور های روزه دار سه راه راهید ؟؟

1.ساعات مطالعاتی بره شب ....از 11_12 به بعد ....(اگه بتونی ظهرا با شکم خالی بخوابی که شبا کمبود خواب مواجه نشی ها )...راحت می تونی از 12 شب تا 12 ظهر بخونی ......البته اگه هی به خودت تلقین نکنی که نه من شکمم خالیه ..سرم گیج ویج میره ..نه نه نمی تونم ....وای خدا مردم ...

2.سحر و افطار بخور بکوووب ....بعد از اذان صبح تا 4_5 ظهر.... راحت می تونی بخونی ....البته اگه بازم تلقین نکنی که با شکم خالی نمی تونی بخونی من سرم گیج ویج میره ..ظهر هم بگیر بخواب دیگه ..هی تلقین نکن با شکم خالی نمی تونی بخوابی ..می شه ....می شه ....من تجربه کردم ..:w11:..فقط این وسط یکم خواب خوراکی می بینی ...همین ...:D
3. شما که هی تلقین می کنی که با شکم خالی نمی تونی درس بخونی سرت گیج ویج میره ..معافی پزشکی بگیر..راحت بشین سر درس و مشقت....:D

دوستان عزیزی که روزی 13 -14 ساعت (:)eek::surprised::eek:))درس می خونن مشکلات دارن تو ماه رمضون ..اگه بتونن روزی 6_7 ساعت مفید هم در بیاری ها خیلی خوبه !!تازه می شن مثل روزهای عادی ما :D

ما می توانیم اگر بخواهیم ...

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بروبچ یک سوال
البته الان به ذهنم رسید شد 2تا
1-کتاب الکترونیک مهندس اسلام پناه ماله کدوم انتشاراته؟
2-من ریاضی مهندسی رو تموم کردم.اما نمیدونم چرا اینقد سریع یادم میره
مطالب رو قشنگ میگیرم.تستم خوب میزنم اما متاسفانه باز یادم میره

mostafa.bahriny

عضو جدید
سلام
من تو ماه رمضان تصمیم گرفتم که سحربرای سحری بیدار نشم و ساعت یازده شام بخورم که جای سحری را بگیره.
و از طرفی ساعت هفت صبح بیدار بشم و از ساعت هشت تا پنچ بعداز ظهر کتابخانه بشم و درس بخوانم.
از پنچ تا هشت شب در اختیار خودتان است که چکار کنید.
افطار را نیز من نان وپنیر می خورم . تا سنگین نشم. وبعد از افطار تا ساعت یازده ( موقع سحری خوردن) حدود یکساعت وقت دارید . که بازهم میتوانید درس بخوانید.ساعت دوازده نیز می خوابم.
امروز تجربه کردم، خوب بود.
ولی به قول دوستمان نباید تلقین بکنید که شکمتان خالی است ونمیوانید درس بخوانید.
دوستان در این روزهای خوب خدا هم دیگر را فراموش نکنیم.

mostafa.bahriny

عضو جدید
بروبچ یک سوال
البته الان به ذهنم رسید شد 2تا
1-کتاب الکترونیک مهندس اسلام پناه ماله کدوم انتشاراته؟
2-من ریاضی مهندسی رو تموم کردم.اما نمیدونم چرا اینقد سریع یادم میره
مطالب رو قشنگ میگیرم.تستم خوب میزنم اما متاسفانه باز یادم میره

کتاب اسلام پناه برای انتشارات راهیان ارشد است.
شاید با مرور منظم وتست بیشتر بهتر در خاطرتان بماند.

آیناز66

عضو جدید
یه چیزی بگم به کسی بر نخوره هااا:smile:
یادمه سال 85 تا 87 که کنکور دیپلم به لیسانس داغ بود همش همایش و مشاوره بر گزار میشد و میگفتن که صبح آب پرتغال بخورید بعدش 50 دقیقه تست حسابان و ...
بچه ها الان همه ما لیسانس گرفتیم توی چند سال قبل (شاید 10 سال قبل) هرکی لیسانس داشت کلی تحویلش میگرفتن و میگفتن مهندس میخواد یه شرکت یا کارخونه رو بچرخونه
اما الان چی شده ؟؟؟ مگه ماها مهندس نسیتیم
؟
یعنی نمیتونیم یه کنکور رو مدیریت کنییم؟؟
به خدا که اگه استرس نداشته باشیم همه چی آسونه حتی قبولی ارشد
این صندلی داغ و هرچی همش واسه پول و تبلیغ که بریم کلاسا رو ثبت نام کنیم وگرنه توی این زمونه داداش به داداش رحم نمیکنه
من یه سری کتاب که دکتر خاکی صدیق تایید کرده رو دیدم واقعا عالی هست
ریاضی مهندسی عباس شفیعی
کنترل خطی احسان رضوی
الکترونیک بهنام درستکار

aminvo

عضو جدید
دوست عزیز، در سراسر تایپک را که بگردی و سالهای قبل را هم که نگاه بیاندازی، متوجه میشی که افراد با تجربه تر و دوستانی از همین باشگاه در رتبه های خوبی کسب کردند به دوستان مشاوره هایی دادند و منابع مورد نظر خودشون را هم معرفی کردند. شاید وجه اشتراک 50 درصدی بین منابع وجود داشته باشه ولی مطلق نیست. هرکسی یک کتاب را باهاش راحت هست. مثلا در درس مدار یکی پارسه را دوست داره، یکی راهیان ارشد، یکی هم کارو را. مهم این هست که با کتاب راحت باشی و البته اون کتاب جامعیت خوبی هم داشته باشه و تاییده حل از چند استاد معتبر گرفته باشه( تا غلط هاش کم باشه).

حالا این که دکتر خاکی صدیق چه نظری دارند محترم، ولی دلیل به برتر بودن نیست.
شما هم اگه واقعا قصد خوندن دارید منابعتون را انتخاب کنید و شروع کنید. و اشکالاتتون را اینجا با بچه ها در میون بزارید.

تبلیغ هم همیشه بوده و تا کنکور باشد خواهد بود. انتخاب استاد یا این که اصلا کلاس بریم یا نریم با خود فرد هست. یکی از دوستان پارسال اصلا کلاس نرفت و تجزیه را 100 زد، هفته پیش هم یکی از بچه های کتاب خانه می گفت که دوستش تجزیه در حد گاو بوده،:biggrin: کلاس رفته و 100 هم زده. پس این هم سلیقه ای و برای هر شخص با توجه به ویژگیهاش متفاوت.

شاد، موفق و پیروز باشید.

آیناز66

عضو جدید
دوست عزیز، در سراسر تایپک را که بگردی و سالهای قبل را هم که نگاه بیاندازی، متوجه میشی که افراد با تجربه تر و دوستانی از همین باشگاه در رتبه های خوبی کسب کردند به دوستان مشاوره هایی دادند و منابع مورد نظر خودشون را هم معرفی کردند. شاید وجه اشتراک 50 درصدی بین منابع وجود داشته باشه ولی مطلق نیست. هرکسی یک کتاب را باهاش راحت هست. مثلا در درس مدار یکی پارسه را دوست داره، یکی راهیان ارشد، یکی هم کارو را. مهم این هست که با کتاب راحت باشی و البته اون کتاب جامعیت خوبی هم داشته باشه و تاییده حل از چند استاد معتبر گرفته باشه( تا غلط هاش کم باشه).

حالا این که دکتر خاکی صدیق چه نظری دارند محترم، ولی دلیل به برتر بودن نیست.
شما هم اگه واقعا قصد خوندن دارید منابعتون را انتخاب کنید و شروع کنید. و اشکالاتتون را اینجا با بچه ها در میون بزارید.

تبلیغ هم همیشه بوده و تا کنکور باشد خواهد بود. انتخاب استاد یا این که اصلا کلاس بریم یا نریم با خود فرد هست. یکی از دوستان پارسال اصلا کلاس نرفت و تجزیه را 100 زد، هفته پیش هم یکی از بچه های کتاب خانه می گفت که دوستش تجزیه در حد گاو بوده،:biggrin: کلاس رفته و 100 هم زده. پس این هم سلیقه ای و برای هر شخص با توجه به ویژگیهاش متفاوت.

شاد، موفق و پیروز باشید.

من با شما موافقم که از بچه های سال قبلی کمک بگیریم اما نباید به دام این تبلیغات کلاس های کنکور بیفتیم
به هر حال دکتر خاکی صدیق الکی یه سری کتاب رو تایید نمیکنه و اینکه بچه ها باید هر درس رو چک کنیم و با بقیه کتابا مقایسه کنیم
موفق باشید

llvll.asoud

کاربر ممتاز
من با شما موافقم که از بچه های سال قبلی کمک بگیریم اما نباید به دام این تبلیغات کلاس های کنکور بیفتیم
به هر حال دکتر خاکی صدیق الکی یه سری کتاب رو تایید نمیکنه و اینکه بچه ها باید هر درس رو چک کنیم و با بقیه کتابا مقایسه کنیم
موفق باشید

دیگه الان وقت مقایسه کتابا نیستش.الان باید یه کتابو بگیری بخونی

مهتاب 8797

عضو جدید
سلام بچه ها:)!!!!!من تازه از امروز فردا میخوام شروع کنم واسه کنکور 93!!!از روی تنبلی دیر شروع کردم خیلی نگرانم نشه به هدفم برسم:cry:!!!!!
راستش سوالم این بود تو این تابستون باید چند تا درس رو بخونم؟؟؟؟من میخوام الک و مخابرات کنکور بدم و سطح تحصیلیم هم متوسط رو به بالاست!!!!
یکی از بزرگترین مشکلاتمم حین خوندن خستگی زود رسه و بی حوصلگی نسبت به درس گاهی هم سر درد میگیرم یکم که درس میخونم:confused:!!!!کسی همچین مشکلی داشته تا بحال؟؟؟؟اگه کمکم کنید خیلی آقایی کردید:redface:!!!!!!!!

نگران نباشین.خود منم 10 روز تو خرداد درس خوندم(از 20 خرداد)ولی بعدش به دلایل مشکلاتی تا همین امروز نشد درس بخونم.ولی اجازه نمی دم ترس از شکست باعث بشه شکست بخورم.از امروز مس خوام همه تلاشمو کنم...تو تابستون هم ریاضیات و مدار و سیگنال رو خوب یاد بگیرین.چون اهمیتش واسه گرایشتون بیشتره.
بله این مشکل منم هس...من که واسه اینکه این مسأله کمتر آزارم بده هر نیم ساعت 5 الی 10 دقیقه استراحت می کنم!!!واقعا نمی تونم یه دفه 1 الی 2 ساعت پای درس بشینم.ولی خب برای کنکور کارشناسی حتی سر جلسه کنکور هم با این مشکل مواجه شدم...ولی سعی کنین این مسأله رو به خودتون تلقین نکنین...تشدیدش می کنه...موفق باشین:smile:

adnan hossenpoor

عضو جدید
سلام.من امروز میخوام سیگنال وسیستمهارو شروع کنم.کتاب اپنهایم تهیه کردم .دو نکته که هست اینه که1-من تو دوران کارشناسی این درس پاس نکردم ایا با اپنهایم شروع کنم خوبه؟2-بعد سرفصلهای که واسه ارشد میان اطلاع ندارم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا