گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dadash masoud

عضو جدید
یعنی اصلا نمیشه همزمان با دانشگاه خوند ؟؟

///

کس دیگه ای در چنین شرایطی قبول نشده ؟؟؟؟
بین بچه هایی که من یادم میاد کسی نبوده که معدلش زیر 18 باشه و همزمان واحد داشته باشه و کنکور هم خونده باشه و رتبهش زیر 250،300 قدرت شده باشه.
نمیدونم ولی من تا به حال ندیدم. اگر باشه هم بهش خیلی فشار اومده.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام خوبین؟آقا حوصله مون سر رفت بخدا:w05:

یه حرفی بحثی چیزی آخه !!!
با معرفتا کنکورو دادین رفتینا :w00:

الان دارید چیکار می کنید بگید ما هم انجام بدیم بلکه این دو ماه زود واسمون گذشت ازین کما راحت شدیم :w20:

xalbert

عضو جدید
دوستان کس دیگه ای به این سوالات ما جواب نمیده !!!!

:confused:

یه کمکی بدید !!

یعنی واقعا نمیشه خوند ؟؟

آقا دستت درد نکنه خیلی حال دادی

فقط یه نکته در مورد کارشناسی ناپیوسته

من الان ترم 3 ناپیوسته هستم و موقع کنکور میشه اواخر ترم 4 و اوایل ترم 5
دیگه ترم 5 تموم میشه

منظورت چی بود اگه ترم 7 و 8 هستم بشینم (( هخون 3 و 4 ناپیوسته میشه )) درس های دانشگاهیی رو بخونم ؟؟
یعنی اصلا واسه کنکور نخونم ؟؟ :-?
در این مورد هم یه توضیح بدی ممنون میشم ;)

یعنی اصلا نمیشه همزمان با دانشگاه خوند ؟؟

///

کس دیگه ای در چنین شرایطی قبول نشده ؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان کس دیگه ای به این سوالات ما جواب نمیده !!!!

:confused:

یه کمکی بدید !!

یعنی واقعا نمیشه خوند ؟؟

اولا بستگی داره به اینکه هدفت از کنکور چیه؟ میخوای چی بیاری؟
دوم بستگی داره به اینکه چند واحد ترم پاییز میخوای برداری؟
سوم اینکه درسایی که برمیداری چیا هستن؟
چهارم اینکه پیشینه درسی خودت چطوریه؟منظور معدل ترم های پیش؟
پنجم بستگی داره به اینکه پشتکار خودت چطوریه و اینکه چند ساعت میتونی درس بخونی

xalbert

عضو جدید
اولا بستگی داره به اینکه هدفت از کنکور چیه؟ میخوای چی بیاری؟

والا زیاد سطح توقعم بالا نیست
همین دانشگاه گیلان که فکر کنم یکی از دوستان با رتبه 500-600 هم تو همین فروم گفت که قبول شده

دوم بستگی داره به اینکه چند واحد ترم پاییز میخوای برداری؟

حدود 18 تا 21

سوم اینکه درسایی که برمیداری چیا هستن؟

مدار منطقی - سیستم کنترل خطی - بررسی قدرت 2 - عایق و فشار قوی - تاسیسات و پروژه - ماشین 3
+ آز + یه درس عمومی

چهارم اینکه پیشینه درسی خودت چطوریه؟منظور معدل ترم های پیش؟

معدل ترم قبل 16 هست

پنجم بستگی داره به اینکه پشتکار خودت چطوریه و اینکه چند ساعت میتونی درس بخونی

اگه بخوام بخونم روزی 10 ساعت اگه بشه میخونم
بستگی داره !!!

llvll.asoud

کاربر ممتاز
والا زیاد سطح توقعم بالا نیست
همین دانشگاه گیلان که فکر کنم یکی از دوستان با رتبه 500-600 هم تو همین فروم گفت که قبول شده

حدود 18 تا 21

مدار منطقی - سیستم کنترل خطی - بررسی قدرت 2 - عایق و فشار قوی - تاسیسات و پروژه - ماشین 3
+ آز + یه درس عمومی

معدل ترم قبل 16 هست

اگه بخوام بخونم روزی 10 ساعت اگه بشه میخونم
بستگی داره !!!

معدلت که خوبه ولی واحدهای ترم بعدت زیاده همم درسات سنگینه.
من خودم ترم پاییز 10 واحد بودم اما درسام از بس سنگین بود نتونستم واسه ارشد بخونم موندم سال بعد
اینطوری نمیشه بگی اگه بخوام بخونم 10 ساعت! باید ببینی تجربت چی میگه نه خیالت!چقدر درس میخوندی قبلنا؟چند ساعت؟ ازین درسایی هم که ترم پاییز داری فقط کنترل توی ارشد میاد.
اگه بتونی بعضی ازین درسارو نگرداری ترم بهار یا معرفی به استاد فکر کنم بهتر شه برات.
یام باید از عید به بعد جدی بخونی.

xalbert

عضو جدید
معدلت که خوبه ولی واحدهای ترم بعدت زیاده همم درسات سنگینه.
من خودم ترم پاییز 10 واحد بودم اما درسام از بس سنگین بود نتونستم واسه ارشد بخونم موندم سال بعد
اینطوری نمیشه بگی اگه بخوام بخونم 10 ساعت! باید ببینی تجربت چی میگه نه خیالت!چقدر درس میخوندی قبلنا؟چند ساعت؟ ازین درسایی هم که ترم پاییز داری فقط کنترل توی ارشد میاد.
اگه بتونی بعضی ازین درسارو نگرداری ترم بهار یا معرفی به استاد فکر کنم بهتر شه برات.
یام باید از عید به بعد جدی بخونی.

یعنی خیلی فشرده میشه ؟؟
واسه ارشد روزی چقدر وقت بزارم جوابگو هست ؟؟

خب حالا یه سوال
اگه بزار واسه 2 سال بعد و ترم بهار که تموم کردم (( تیر ماه ))
بعدش تو تابستون و پاییز بخونم قبول میشم ؟؟

یعنی درس رو تیر 94 تموم کنم و بعد تابستون و پاییز و زمستان 94 بخونم واسه ارشد 94
حدودا 7 تا 8 ماه وقت کافیه ؟؟؟
کلا بزارم واسه ارشد !!!!

و سوال سوم
به نظرت بعد از سربازی میشه واسه ارشد خوند ؟؟
اون فاصله 2 ساله که بین درس خوندن میفته بعدش کار رو سخت نمیکنه ؟؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
یعنی خیلی فشرده میشه ؟؟
واسه ارشد روزی چقدر وقت بزارم جوابگو هست ؟؟

خب حالا یه سوال
اگه بزار واسه 2 سال بعد و ترم بهار که تموم کردم (( تیر ماه ))
بعدش تو تابستون و پاییز بخونم قبول میشم ؟؟

یعنی درس رو تیر 94 تموم کنم و بعد تابستون و پاییز و زمستان 94 بخونم واسه ارشد 94
حدودا 7 تا 8 ماه وقت کافیه ؟؟؟
کلا بزارم واسه ارشد !!!!

و سوال سوم
به نظرت بعد از سربازی میشه واسه ارشد خوند ؟؟
اون فاصله 2 ساله که بین درس خوندن میفته بعدش کار رو سخت نمیکنه ؟؟

بستگی داره کلاسات چطور بیفته.اگه مثلا تمام کلاسات توی دو سه روز بیفته بقیش خالی باشی خب میتونی بخونی
بستکی داره سرعت خوندنت چطور باشه.
اینکه چقدر وقت بذاری بستگی به خودت داره افراد باهم متفاوتن.یکی یه ساعت میخونه یاد میگیره یکی 100 ساعت میخونه لنگ میزنه.یکی از رو یه کتاب میخونه 100 میزنه یکی از 10 تا کتاب میخونه 20 هم نمیزنه.یکی توی یه فصل دو سه تا تمرین و مثال حل کنه فصلو میفهمه یکی باید 100 تا مثال و تمرین حل کنه تا جا بیفته براش.

به نظر من تنبلی نکن بشین بخون واسه ارشد امسال ولی هدف اصلیت درسای دانشگاهت باشه یعنی طوری نباشه به معدلت لطمه بزنه و کم شی. از بعد عید کم کم شروع کنی به خوندن راحت میرسی جای نگرانی نیستش.
من تجربه بعد سربازی خوندنو نداشتم ولی سخت میشه احتمالا.الان که من سال آخرم و ترم آخر حوصله ورق زدن کتابو ندارم چه برسه دو سال برم سرباز برگردم اونموقع کتاب باز کنم؟!

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

الان دارید چیکار می کنید بگید ما هم انجام بدیم بلکه این دو ماه زود واسمون گذشت ازین کما راحت شدیم :w20:

داریم قالی میشوریم تو هم بروبشور

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
دوستایی که کنکور رو خوب نوشتن و میخوان یه کار مفید کنن که هم به درد دنیاشون بخوره و هم اخرت :دی بهتره روی برنامه نویسی به زبان C و MATLAB کار کنن
مخصوصا کنترلی ها

اونهایی که هم از گرایش دیگه میخوان برن کنترل بهتره روی دو تا درس زیاد کار کنن
1- کنترل پیشرفته ( مدرن)
2-جبرخطی

هیچ کس که نمی پرسه !! بزار حداقل خودم بگم :دی

شادباشید

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز

ما جایی نرفتیم هم مامانا حسابی کار دادن دستمون هم دپسورده ایم :D
واقعا این 2ماه از کما بدتره:razz:

haMed nosratii

اخراجی موقت
دوستان این گرایش مدیریت انرژی چطوره؟بدرد می خوره؟

لینکی که برات گذاشتم توضیحات کاملی در مورد مدیریت انرژی داده امیدوارم بدردت بخوره

http://iranianpath.com/Masters/Elec...دسی-قدرت-گرایش-مدیریت-انرژی-و-مشاغل-مرتبط3685

آخرین ویرایش:

Armin-Z

کاربر ممتاز

سلام به دوستان عزیز

فردی جان من در این روزهای طاقت فرسا بر خلاف برنامه ای که به همراه دوستان برای مطالعه و آماده سازی پیش از دوره ارشد ریختیم، مشغول انجام امور خدماتی در منزل به منظور آماده سازی برای ایام عید نوروز می باشم، شما هم اگر علاقه مندی بسم الله ... :D

کدوم کما بابا، من که اصن یادم رفته کنکوری در کار بوده! :D

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز

فردی جان من در این روزهای طاقت فرسا بر خلاف برنامه ای که به همراه دوستان برای مطالعه و آماده سازی پیش از دوره ارشد ریختیم، مشغول انجام امور خدماتی در منزل به منظور آماده سازی برای ایام عید نوروز می باشم، شما هم اگر علاقه مندی بسم الله ... :D

سلام ارمین خان بازگشت پیروز مندانه ی شما را از مسئولیت مهم و خطیر خانه تکانی وقالیشویی و گرد گیری و اب حوض خالی کنی و.. :biggrin: تبریک گفته و از خداوند منان برایتان اروزی سربلندی و موفقیت داریم

اقا چشم ملتی به شما بود :smile:

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام ارمین خان بازگشت پیروز مندانه ی شما را از مسئولیت مهم و خطیر خانه تکانی وقالیشویی و گرد گیری و اب حوض خالی کنی و.. :biggrin: تبریک گفته و از خداوند منان برایتان اروزی سربلندی و موفقیت داریم

اقا چشم ملتی به شما بود :smile:

سلام پایدار جان، متشکرم :D

من مخلصم شما و بقیه دوستان هم هستم، والا درگیر همینایی که خودت گفتی بودم و یه کسالت یکی دو روزه هم برام پیش اومد که خدا رو شکر برطرف شد :smile:

شما چه ها کردی؟ کتابه رو چیزیش رو پیش بردی؟ :D

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام پایدار جان، متشکرم :D

من مخلصم شما و بقیه دوستان هم هستم، والا درگیر همینایی که خودت گفتی بودم و یه کسالت یکی دو روزه هم برام پیش اومد که خدا رو شکر برطرف شد :smile:

شما چه ها کردی؟ کتابه رو چیزیش رو پیش بردی؟ :D

اقایی شما....منم چند روز ه کسلم ..ولی خب میگزره ...شکر...

راستش منم کتاب رو زیاد کاری نکردم دیگه دیدم بی خبر رفتی اصلا دلم به کار نرفت :smile:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز

:biggrin:
بنده هم بر خلاف علاقه مندی هایم که به سمت نرم افزار متلب و میکرو سوق پیدا کرده بود در این امر خطیر به درجاتی نائل گشته ام که علاوه بر منزل خویش منزل پدر بزرگ رو هم تکانده و هم اکنون به دلیل استفاده ی بیش از حد فرچه و پارو دست راست خویش دچار اسپاسم عضله شده.لذا بنده نه تنها دیگر در کما به سر نمی برم بلکه آمادگی شرکت در مسابقات جهانی فرش شویی را دارا می باشم.باشد که مسئولین رسیدگی کنند !

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نمیدونم این الان خوبه یا بد:

اختيار دانشگاه ها در تعيين ظرفيت ارشد و دكتري براي اولين بار

مدير كل دفتر گسترش وزارت علوم از تصميمات جديد اين وزارتخانه براي تعيين ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري سال 93 خبر داد.
حسين حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به سياست جديد وزارت علوم در خصوص تعيين ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع ارشد و دكتري سال 93 دانشگاه هاي كشور، اظهار داشت: براي نخستين بار به تمام دانشگاه هاي دولتي اجازه داده شد با نظر شوراي دانشگاه سياستهاي كلي ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري در دوره هاي روزانه، نوبت دوم و پرديسهاي خودگردان را خودشان تعيين كنند.
وي ادامه داد: متناسب با امكانات و تعداد اعضاي هيات علمي، ظرفيت پذيرش دانشجو در اين دو مقطع بايد تعيين شود.
مدير كل دفتر گسترش وزارت علوم درباره تعيين ظرفيتها براي دوره نوبت دوم و پرديسهاي خودگردان، گفت: ظرفيت پذيرش دانشجو در دوره هاي خودگردان و نوبت دوم نمي تواند از ظرفيت تعيين شده براي دوره روزانه بيشتر باشد.
به گفته اين مقام مسئول وزارت علوم، اختيار تعيين مستقيم ظرفيتها توسط
دانشگاه

ها به معناي افزايش دو برابري ميزان پذيرش نيست بلكه اختياري است كه به

وي خاطر نشان كرد: ظرفيت كارشناسي هنوز مشخص نشده است.

کنکوربرق93

عضو جدید
نکنه شانس ما دانشگاههای سطح بالا بخوان ظرفیتاشونو کم کنن که بیشتر به دانشجواشون برسن!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عوضش دانشگاههای شهرستان باچن تا استاد که الان من خبر دارم 30 تا دانشجو ارشد پذیرش میکردن دیگه صاحب اختیارم که بشن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!میشه 50 تا دانشجو!
نتیجش به خیال سازمان سنجش میشه اینکه:
ظرفیتا زیاد شد!

haMed nosratii

اخراجی موقت
:biggrin:
بنده هم بر خلاف علاقه مندی هایم که به سمت نرم افزار متلب و میکرو سوق پیدا کرده بود در این امر خطیر به درجاتی نائل گشته ام که علاوه بر منزل خویش منزل پدر بزرگ رو هم تکانده و هم اکنون به دلیل استفاده ی بیش از حد فرچه و پارو دست راست خویش دچار اسپاسم عضله شده.لذا بنده نه تنها دیگر در کما به سر نمی برم بلکه آمادگی شرکت در مسابقات جهانی فرش شویی را دارا می باشم.باشد که مسئولین رسیدگی کنند !

freddy-elecجان خسته نباشی :biggrin:

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نکنه شانس ما دانشگاههای سطح بالا بخوان ظرفیتاشونو کم کنن که بیشتر به دانشجواشون برسن!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عوضش دانشگاههای شهرستان باچن تا استاد که الان من خبر دارم 30 تا دانشجو ارشد پذیرش میکردن دیگه صاحب اختیارم که بشن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!میشه 50 تا دانشجو!
نتیجش به خیال سازمان سنجش میشه اینکه:
ظرفیتا زیاد شد!

ظرفیتها زیاد بشه بده دیگه.
اینهمه جوون دانشگاه رفته و بی سواد نتیجه زیاد شدن ظرفیت دانشگاهها هست دیگه.
اگه ظرفیت پذیرش دانشگاهها یک پنچم الان بود اینقدر تحصیلکرده بیکار نداشتیم.
بهتره بگم اینقدر دانشگاه رفته بی سواد نداشتیم.
یا علی

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم این الان خوبه یا بد:

اختيار دانشگاه ها در تعيين ظرفيت ارشد و دكتري براي اولين بار

مدير كل دفتر گسترش وزارت علوم از تصميمات جديد اين وزارتخانه براي تعيين ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري سال 93 خبر داد.
حسين حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به سياست جديد وزارت علوم در خصوص تعيين ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع ارشد و دكتري سال 93 دانشگاه هاي كشور، اظهار داشت: براي نخستين بار به تمام دانشگاه هاي دولتي اجازه داده شد با نظر شوراي دانشگاه سياستهاي كلي ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري در دوره هاي روزانه، نوبت دوم و پرديسهاي خودگردان را خودشان تعيين كنند.
وي ادامه داد: متناسب با امكانات و تعداد اعضاي هيات علمي، ظرفيت پذيرش دانشجو در اين دو مقطع بايد تعيين شود.
مدير كل دفتر گسترش وزارت علوم درباره تعيين ظرفيتها براي دوره نوبت دوم و پرديسهاي خودگردان، گفت: ظرفيت پذيرش دانشجو در دوره هاي خودگردان و نوبت دوم نمي تواند از ظرفيت تعيين شده براي دوره روزانه بيشتر باشد.
به گفته اين مقام مسئول وزارت علوم، اختيار تعيين مستقيم ظرفيتها توسط
دانشگاه

ها به معناي افزايش دو برابري ميزان پذيرش نيست بلكه اختياري است كه به

وي خاطر نشان كرد: ظرفيت كارشناسي هنوز مشخص نشده است.
این یعنی چی؟به نفع ماست یا به ضرر؟
منم قبول دارم الان حتی پیام نور هم برق میگیره و همه شدیم تحصیل کرده های بیکار:razz:

dadash masoud

عضو جدید
شک نکنید به ضرر ماست. اولا ظرفیت دانشگاهها کم نمیشه فقط از روزانه ها کم و به شبانه ها اضافه میشه چون دانشگاه پول لازم داره حتمن این موضوعو درک میکنید دیگه ثانیا از دانشگاه های درجه اول خبر دارم حتی در بعضی موارد بیشتر از حد نیاز به اجبار سازمان جذب دانشجو در 2 سال اخیر داشتن پس اگر اضافه ظرفیتی باشه در دانشگاه های درجه 2 و 3 میباشد.

کنکوربرق93

عضو جدید
ظرفیتها زیاد بشه بده دیگه.
اینهمه جوون دانشگاه رفته و بی سواد نتیجه زیاد شدن ظرفیت دانشگاهها هست دیگه.
اگه ظرفیت پذیرش دانشگاهها یک پنچم الان بود اینقدر تحصیلکرده بیکار نداشتیم.
بهتره بگم اینقدر دانشگاه رفته بی سواد نداشتیم.
یا علی
کاملا حرفت صحیح!
منم منظورم از افزایش ظرفیت همون ظرفیت دانشگاههای سطح پایینه که بیسواد بار میآرن با طرز درس دادن و اعضای هیئت علمیشون!!!!
متاسفم واسه هممون اگه امسال اینجور بشه!!!!!

alielec

عضو جدید
اینقدر دانشگاه دانشگاه نکنید الان بسیاری از افراد هستند که در همین دانشگاههای به قول شما حضرات درجه دو و سه درس خوندن الان دارن در دانشگاههای رنک متوسط آمریکا و کانادا دکترا می خونن که البته دانشگاههای رنک پایین اونها هم از دانشگاه شریف و تهران ما بالاتره

sookoot_10

اخراجی موقت
دوستان به خبریکه هم اینکبه دستمرسیدتوجه کنید::smile:

دانشگاه تبریز در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو پذیرش می‌کند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز از پذیرش بدون کنکور دانشجوی کارشناسی ارشد در سال 1393 در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه آذربایجان‌شرقی، دکتر محمدتقی اعلمی در این باره افزود: این دانشگاه از بین دانشجویان استعدادهای درخشان کارشناسی (دانشگاه تبریز و سایر دانشگاه‌ها ی دولتی) که براساس ماده 2-2 آیین نامه «ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاترحائز شرایط باشند، بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرد.

وی افزود: متقاضیان استفاده از این تسهیلات می بایست، جزو 10 درصد بالای ورودی و رشته مربوطه در مقطع کارشناسی بوده که دانشگاه از بین این متقاضیان به میزان 20 درصد پذیرفته شدگان کنکور، به صورت مازاد در هرگرایش کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می کند که نصف پذیرش در هر گرایش مختص به دانشجویان دانشگاه تبریز و نصف دیگر متعلق به سایر دانشگاه‌ها خواهد بود.

دکتر اعلمی در ادامه با بیان اینکه متقاضیان تا 31 فروردین ماه سال آینده فرصت دارند، مدارک لازم را از طریق پست سفارشی به آدرس تبریز، بلوار 29 بهمن، دانشگاه تبریز، کتابخانه مرکزی دفتر گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز ارسال نمایند، یاد آور شد: دانشگاه هیچ گونه تعهدی نسبت به بررسی پرونده‌هایی که مدارک متقاضی ناقص و یا فرم‌های ارسالی بدون مهر و امضاء باشند، ندارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه معمولا متقاضیان بصورت همزمان برای چندین دانشگاه درخواست پذیرش ارسال می‌کنند، تصریح کرد: به منظور مساعدت با متقاضیان گرامی، دانشگاه تبریز پس از بررسی تقاضاها، اسامی پذیرفته شدگان را قبل از ورود به پورتال سازمان سنجش، برای مدت یک هفته در وب سایت دانشگاه درج خواهد کرد و در این مدت متقاضیان می توانند از پذیرش انصراف بدهند و پس از انقضای مهلت مذکور به هیچ وجه در لیست پذیرفته شدگان تغییری اعمال نخواهد شد.

به گفته وی در همین راستا در سال جاری 265 دانشجو در 163 رشته در این دانشگاه پذیرفته شده است.

http://isna.ir/fa/news/92122013248/دانشگاه-تبریز-در-مقطع-کارشناسی-ارشد-بدون

aminvo

عضو جدید
اینقدر دانشگاه دانشگاه نکنید الان بسیاری از افراد هستند که در همین دانشگاههای به قول شما حضرات درجه دو و سه درس خوندن الان دارن در دانشگاههای رنک متوسط آمریکا و کانادا دکترا می خونن که البته دانشگاههای رنک پایین اونها هم از دانشگاه شریف و تهران ما بالاتره

این از اون حرف ها بود. دانشگاه شریف حداقل در آمریکا و کانادا یک دانشگاه شناخته شده هست و سطحش مشخص هست. اگر از 90 درصد دانشگاه آمریکا در مقطع لیسانس سطحش بالاتر نباشه، از 70 درصدشون حتما هست.
فکر می کنم اون کلیپ را دیدید که طرف نقل قول می گیره از رئیس دانشکده برق استنفرد و میگه که بهترین دانشگاه دنیا در مقطع لیسانس برای تربیت دانشجویان برق، دانشگاه صنعتی شریف هست.

ما در فوق هم از لحاظ تئوری در دانشگاه خوب و بزرگ کشورمون از دانشگاه های دیگه دنیا چیزی کم نداریم یا اختلاف ناچیزی داریم، تفاوت در عمل هست که در مقطع فوق و دکترا بیشتر خودش را نشون میده، به دلایلی که همه می دونیم.

رتبه بندی دانشگاه ها هم بر اساس ملاک هایی هست و امتیاز های خاص ، که به عنوان مثال یکی از اون امتیاز ها تدریس و .... به زبان انگلیسی هست، که باید در گزینه های دانشگاه باشه که نیست. و .... .

ولی از لحاظ امکانات و خدماتی که به دانشجو میدن قابل قیاس نیست. اصلا قابل قیاس نیست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا