گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rezaei.sp

عضو جدید
سلام رضایی جان.
آقا حرفا میزنیا،یه نگاه به تاریخ عضویت خودم و خودت بنداز،ما جلو شما آشخوریم :D آقا تا اونجا که من یادمه،هرکسی حداکثر ۵ تا سوال میتونست بپرسه.زمینه ی سوالا هم بستگی به خودت داره دیگه،به نظرم یه نگاه به صفحه های اولیه ی تاپیک استاد تقوی بندازی کامل متوجه میشی
فردی تشکر .
آقا رفتم از صفحه اول نگاه کردم. عجب سوالای خوبی طرح شده . واقعا جالب بود. بعضی سوالاش الان به درد کنکور هم میخوره و هنوز اعتبار داره .
خوب شد که اینو به من نشون دادی . اصلا توجه نکرده بودم .

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سلام
دوستان کسی روشهای حل معادلات با مشتقات جزئی که بصورت غیرهمگن هستن رو داره؟ چون تو کتابهای که من روشون کار میکنم هیچکدوم قسمت غیرهمگن رو پوشش نداده. هرچند که خیلی تو کنکور مورد توجه نبودن ولی خوب کار از محکم کاری عیب نمیکنه. خیلی ممنون

mostafa.bahriny

عضو جدید
سلام
دوستان کسی روشهای حل معادلات با مشتقات جزئی که بصورت غیرهمگن هستن رو داره؟ چون تو کتابهای که من روشون کار میکنم هیچکدوم قسمت غیرهمگن رو پوشش نداده. هرچند که خیلی تو کنکور مورد توجه نبودن ولی خوب کار از محکم کاری عیب نمیکنه. خیلی ممنون

سلام دوست گلم
من مشتقات جزيي را در ابتدا از روي كتاب اقاي كريمي خواندم . چيزي متوجه نشدم.
وسپس انرا از روي كتاب رياضي مهندسي اقاي مومن زاده خواندم.
باور كنيد محشر بود.حتي ميخواستم به دوستان پيشنهاد بدم.متاسفانه وقت نشد.
الان به همه كساني كه در زمينه مشتقات جزيي مشكل دارن توصيه مي كنم كه حتما مطالعه كنند.

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سلام دوست گلم
من مشتقات جزيي را در ابتدا از روي كتاب اقاي كريمي خواندم . چيزي متوجه نشدم.
وسپس انرا از روي كتاب رياضي مهندسي اقاي مومن زاده خواندم.
باور كنيد محشر بود.حتي ميخواستم به دوستان پيشنهاد بدم.متاسفانه وقت نشد.
الان به همه كساني كه در زمينه مشتقات جزيي مشكل دارن توصيه مي كنم كه حتما مطالعه كنند.

دوست عزیز منم از رو همین دوتا کتاب کار کردم. کتاب مومن زاده اگرچه عالیه ولی معادلات غیر همگن رو پوشش نداده و من کل مشکلم معادلاته ناهمگنه وگرنه روی معادلات همگن و حالتهای ایده ال هیچ مسئله ای ندارم. ممنونم

mostafa.bahriny

عضو جدید
دوست عزیز منم از رو همین دوتا کتاب کار کردم. کتاب مومن زاده اگرچه عالیه ولی معادلات غیر همگن رو پوشش نداده و من کل مشکلم معادلاته ناهمگنه وگرنه روی معادلات همگن و حالتهای ایده ال هیچ مسئله ای ندارم. ممنونم

سرور من
از طريق جدايي متغير ها ميشه حل كنيد؟
من رياضي مهندسي كرويت سيك هم خوانده ام.انجا هم از اين طريق حل كرده بود.

controlqueen

عضو جدید
تصمیم گیری این جور مسائل به خودتون بستگی داره.
نظر شخصی من اینه که خوندن یک فصل از یک درس خیلی ریسکی هست.
مثلاً من پارسال مغناطیس رو تا خازنها خونده بودم و وقت زیادی هم روش گذاشتم. ولی توی کنکور تصمیم گرفتم سفید بدم، چون به این فکر میکردم که از 3 4 تا سئوالی که از اون مباحث طرح میشه، ممکنه فقط بتونم به میانگین دو تا سئوال جواب بدم. اگه از این دو سئوال دوتاش رو اشتباه جواب میدادم (که احتمالش هم وجود داره!) درصد منفی میشد و درصد منفی تاثیر خیلی بدتری از صفر داره.
همین بحث توی ماشین DC که ازش چهار تا سئوال طرح میشه هم وجود داره.

در کل اگه خودم باشم، هر درسی که بخوام بخونم رو دیگه کمتر از 50% مباحثش رو نمیخونم.
اما بازم میگم این یه موضوعیه که هر شخص تصمیم متفاوتی در موردش میگیره.

ممنون مهندس بابت وقتی که گذاشتید. ولی میگم خب همون ماشین dcکه4سوال ازش میاد بیشتراز50درصدکتاب ماشین1 روپوشش میده!!

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سرور من
از طريق جدايي متغير ها ميشه حل كنيد؟
من رياضي مهندسي كرويت سيك هم خوانده ام.انجا هم از اين طريق حل كرده بود.
نه دوست عزیز از طریق جدا سازی متغیرها نمیشه حل کرد مسائل ناهمگن رو. ولی اشاره خوبی کردی کرویت سیگ رو هم نگاهی میندازم. ممنون

hamedgho2000

عضو جدید
با سلام
نظر تون در مورد کتاب مدار هدتنی چیه ؟
از دوستانی که پارسال کنکور دادن یا نتیجه کس خاصی رو دیدن هم میپرسم که آیا برا وقت باقی مونده ارزش داره هدتنی رو هم چک کنیم ؟
تاپیک پارسال رو کلا بررسی کردم
به نتیجه ای نرسیدم

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با سلام
نظر تون در مورد کتاب مدار هدتنی چیه ؟
از دوستانی که پارسال کنکور دادن یا نتیجه کس خاصی رو دیدن هم میپرسم که آیا برا وقت باقی مونده ارزش داره هدتنی رو هم چک کنیم ؟
تاپیک پارسال رو کلا بررسی کردم
به نتیجه ای نرسیدم

به نظر من اون کتاب باید تابستون خونده بشه بعنوان یک درس نامه

Joe_Bel

کاربر ممتاز
ممنونم
اما سوالاش چی ؟
ارزش داره وقت بذارم روش ؟
خب مشخصه که نه
شما به جایه اینکه یک دید تستی بگیرید می خواهید تمرین حل کنید که کنکور فقط حل مسایل نیست مسئله زمان هم هست که در اختیار دارید

آخرین ویرایش:

atena2

عضو جدید
اما به نظر من اگه تستهای کنکور رو حل کرده باشید و مسلط باشید بد نیست یه نگاهی به کتاب هدتنی کنید .. البته سوالها.. . و فقط سوالهایی که به نظرتون ایده جدید داره حل کنید . البته اگه واقعا مطلب دیگه ای برای خوندن ندارید!
خود من انقدر درس عقب افتاده و تست نزده کنکور دارم که نمی رسم این کار رو بکنم.
یکی از استادها توی مشاوره می گفت برای حل مسئله هم وقت بذارید. مثلا برای الکترونیک اعتقاد داشت گاهی سوالها خیلی شبیه مثالهای متن داخل کتاب رضوی هست.. البته همه این ها برای کسی هست که خیلی وقت داره و به تستها و نکات و.. تسلط داره .
در ضمن حواستون باشه مدار سوالهاش وقت گیره و در ضمن متوسط درصدها پایینه . یعنی درسی نیست که بخواهید برای درصد خیلی بالا روش سرمایه گذاری کنید. مثل ریاضی یا سیگنال یاالکترونیک که حتی میشه به 100 هم فکر کرد. حتی به نظرمن مغناطیس هم اگه کسی مسلط مباشه مغناطیس رو هم میشه 70 زد!! اما مدار درسی هست که 50 درصد هم میتونه ایده ال باشه. با توجه به اینکه سوالهاش خیلی خیلی وقت گیر هست ..

آخرین ویرایش:

hamedgho2000

عضو جدید
اما به نظر من اگه تستهای کنکور رو حل کرده باشید و مسلط باشید بعد نیست یه نگاهی به کتاب هدتنی کنید .. البته سوالها.. . و فقط سوالهایی که به نظرتون ایده جدید داره حل کنید . البته اگه واقعا مطلب دیگه ای برای خوندن ندارید!
خود من انقدر درس عقب افتاده و تست نزده کنکور دارم که نمی رسم این کار رو بکنم.
اتفاقا من هم کلی درس باقی مونده دارم که باید بهشون برسم اما چون اوضاع مدارم به نسبه بهتره برا همین می خوام یا مبحثی رو نخونم یا اگه می خونم حداکثر تسلط رو در اون مبحث داشته باشم.
البته ظاهرا پارسال مشابهت سوال ها به سوالای هدتنی کم بوده و بیشتر به سبک عابدی نزدیک بوده.
من سر در نمیارم ها.بچه های فروم پارسال نوشته بودن.
درضمن حرف شما هم کاملا تائیده ! اولویت اول با مطالب کنکوری هست

atena2

عضو جدید
اتفاقا من هم کلی درس باقی مونده دارم که باید بهشون برسم اما چون اوضاع مدارم به نسبه بهتره برا همین می خوام یا مبحثی رو نخونم یا اگه می خونم حداکثر تسلط رو در اون مبحث داشته باشم.
البته ظاهرا پارسال مشابهت سوال ها به سوالای هدتنی کم بوده و بیشتر به سبک عابدی نزدیک بوده.
من سر در نمیارم ها.بچه های فروم پارسال نوشته بودن.
درضمن حرف شما هم کاملا تائیده ! اولویت اول با مطالب کنکوری هست

من خودم می خواستم برای تست بیشتر کتاب رهیافت مهندس تقوی رو بگیرم . البته دیگه نگرفتم چون فکر نکنم برسم.
اون کتاب نارنجی پوران به نظرم اومد تستهای تالیفیش خیلی ساده هست . تستهای کنکورهای ازمایشی که بچه ها توی تاپیک کنکور ازمایشی گذاشتن می تونه گزینه های خوبی باشه. به نظرم به اینها هم توجه کن..

hamedgho2000

عضو جدید
تستهای کنکورهای ازمایشی که بچه ها توی تاپیک کنکور ازمایشی گذاشتن می تونه گزینه های خوبی باشه. به نظرم به اینها هم توجه کن..
ممنونم از بابت راهنماییت .نظر خوبیه
سوالای کنکور آزمایشی ها رو تا حالا بررسی نکردم
حتما چکشون می کنم

Joe_Bel

کاربر ممتاز
درود
دوستان کسی این چند وقته حس نکرده چشماش اذیت میشه ؟؟؟
من چشمام غیلی ویلی میره همش :confused:

خب کم دریب کن ... البته این روزا مسی هم مصدومه
دور از شوخی ...
این حالت طبیعی من همیشه یکی دو ساعتی یک بار، چند دقیقه می رفتم دمه پنجره بیرونو نیگا می کردم تا یکم چشام باز میشد... البته یه دست و صورتی هم آب بزنی بد نیست ... تا اینجاشم که اومدی نمازتم بخون ... روحیه هم بهتر میشه

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب کم دریب کن ... البته این روزا مسی هم مصدومه
دور از شوخی ...
این حالت طبیعی من همیشه یکی دو ساعتی یک بار، چند دقیقه می رفتم دمه پنجره بیرونو نیگا می کردم تا یکم چشام باز میشد... البته یه دست و صورتی هم آب بزنی بد نیست ... تا اینجاشم که اومدی نمازتم بخون ... روحیه هم بهتر میشه
نیمار جونیور داسیلو هستش به جا مسی :D

rezaei.sp

عضو جدید
درود
دوستان کسی این چند وقته حس نکرده چشماش اذیت میشه ؟؟؟
من چشمام غیلی ویلی میره همش :confused:
یه بار چشمام شدیدا میسوخت و اشک میومد . رفتم دکتر معلوم شد از مانیتور کامپیوتر بوده . این مانیتور قدیمیها که CRT هستند ، آسیب میزنن به چشم.
توصیه های مهندس Joe-Bel رو هم خوب استفاده کن . انرژی بازیافت میشه و مشکل تا حد زیادی باید برطرف بشه . امتحان کن و جوابشو بگو واسمون .
یه علت هم میتونه فشار زیاد باشه . منم یه مدت که خیلی زود بیدار میشدم و درس میخوندم ، در طول روز سردرد میگرفتم . بعدا فهمیدم واسه همین فشار زیاد بوده که از خواب لازم و موثر کم کرده بودم. احتمال میدم فشار درس رو زیاد کردی که در کنار استرس دانشگاه و خواب ناکافی و کمبود سوخت مغز ( مواد قندی ) این حالت پیدا شده .

سیستم مثل یه دوربین مدار بسته میمونه که اگه منبع تغذیه داغ کنه یا نویز روی ولتاژ پدیدار بشه ، و یا افت ولتاژ داشته باشیم ، تصویر خط خطی میشه و یا پردازش خوب انجام نمیشه. تو این حالت به CPU فشار میاد و داغ میکنه . چون مرتب داده ها رو کنار هم میزاره ولی جواب نمیگیره و مجبوره این کارو تکرار کنه و تو حلقه For - Next میفته . شاید بشه این حالت رو به مغز و چشم تعمیم بدیم که بگیم چشما غیلی ویلی میره . :D

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به دوستان.
جمعه آزمون 25% چهارم رو دارم.اما خیلی آماده نیستم و به نظر خودم با رفتنم سر آزمون فقط استرسم بیشتر میشه و یه روزم از دست میره.
در کل برنامه ام تو این روزا طبق آزمون نیست و دارم کار خودم رو میکنم.
حالا به نظرتون برم سر آزمون یا نرم؟

juvefans

کاربر ممتاز
سلام به دوستان.
جمعه آزمون 25% چهارم رو دارم.اما خیلی آماده نیستم و به نظر خودم با رفتنم سر آزمون فقط استرسم بیشتر میشه و یه روزم از دست میره.
بدون شک اعتقاد به برنامه آزمون مهم هست ، به نظر حتما شرکت کنید . یا یک راهو نباید رفت یا تا تهش قوی باید رفت و نگذاری چیزهای جانبی و حرفهای بقیه تمرکز رو ازت بگیره ... اگر نرسیدی بخونی که ضعف بوده با رفتن به آزمون تلگر میخوری .. اگه نخواستی با برنامه پیش بری که بحثش جداست باید بررسی شه !:que:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بدون شک اعتقاد به برنامه آزمون مهم هست ، به نظر حتما شرکت کنید . یا یک راهو نباید رفت یا تا تهش قوی باید رفت و نگذاری چیزهای جانبی و حرفهای بقیه تمرکز رو ازت بگیره ... اگر نرسیدی بخونی که ضعف بوده با رفتن به آزمون تلگر میخوری .. اگه نخواستی با برنامه پیش بری که بحثش جداست باید بررسی شه !:que:
شما درست میگی‌دوست عزیز.
آزمونای قبلیم بد نبود،بین ده تا بیست میشد رتبه ام،اما این آزمون با برنامه ی خودم مغایر بود،مثلا اینکه کنترل رو یه دور دیگه بنا به دلایلی دارم از رو رضایی می خونم ،یا مدار و مغناطیس.در واقع دارم یه جمع بندی ویژه ی اولیه می کنم و این آزمون عملا واسم مفید نیست

آخرین ویرایش:

ramtin_amoiee

عضو جدید
سلام به دوستان.

من هم مثل شما از مهرماه با اين مشكل رو به رو بودم، اما با صحبتي كه با يكي از مشاورا كردم مشكلم تا حدودي حل شد، مشاورم گفت كه شما بايد تا كنكور دو تا برنامه داشته باشي، يكي برنامه ريزي خودت و ديگري برنامه ريزي آزمون ، اگه از بودجه بندي آزمون ها جلو هستي و بين آزمونهات مثلن 14 روز فاصله هستش 10 روز رو بذار روي برنامه ي خودت و فقط 4 روز آخر و براي مرور و جمع بندي سرفصل اون آزمون وقت بذار، اينجوري هم برنامه ي خودت جلو ميره هم نتيجه ات تو آزمون خوب ميشه، ولي اگر از آزمون عقب هستي تمام سعي تو بكن كه به بودجه بندي آزمون برسي چون اگه به اين بودجه بندي نرسي شايد نتوني مباحث كامل تمام كني

ramtin_amoiee

عضو جدید
دوستان عزيز ممكن بفرماييد بهترين راه براي جمع بندي تو اين روزاي باقيمانده چيه؟ من گيج شدم هر كسي يه چيزي ميگه: يكي ميگه مرور خلاصه برداري، يكي ميگه فقط تست هاي كنكور 80 تا 92 ، يكي ميگه كلاس هاي نكته و تست و جمع بندي و .....
چون من به دلايل مشكلاتي كه دارم زمان زيادي براي كامل درس خوندن و دوره ي مجدد دروس ندارم ولي خيليا ميگن نتيجه ي كنكور توي اين يه و ماه نيم آخر ميتونه تغيير كنه، يعني بودن كساني كه خيلي قوي بودن ولي خوب جمع بندي نكردن و برعكس بچه هاي ضعيفي مثل من كه با يه جمع بندي خوب جلو رفتن و يه نتيجه به نسبت مطلوب گرفتن......لطفا راهنمايي كنيد

llvll.asoud

کاربر ممتاز
شما درست میگی‌دوست عزیز.
آزمونای قبلیم بد نبود،بین ده تا بیست میشد رتبه ام،اما این آزمون با برنامه ی خودم مغایر بود،مثلا اینکه کنترل رو یه دور دیگه بنا به دلایلی دارم از رو رضایی می خونم ،یا مدار و مغناطیس.در واقع دارم یه جمع بندی ویژه ی اولیه می کنم و این آزمون عملا واسم مفید نیست

سلام
به نظر من شما اکه میتونی برو سوالاتو بگیر و در آزمون شرکت نکن به چند دلیل
۱.اولا ازمون ۲۵ درصد هستش وهمونطوری که میدونید و شنیدید برای طرح سوالات ۲۵ درصد وقت کافی نمیذارن و سوالا اونطوری که باید باشه نیستش(این حرف رو اقای تقدسی که طراح سوالات سیگنال نصیر هستن فرمودن)
۲.شمایی که رتبتون زیر ۳۰ بوده توی این ماههای اخر باید روحیتونو بالا نگردارید اگه برید و با رتبه بدی که کسب کنید روحیتونو میبازید
۳.وقت خیلی مهمه شما ۳٫۴ ساعت از وقتتون هدر میره
به نظرم بهتره شرکت نکنید و بجاش تمام توان خودتونپ بذارید رو ۵۰ درصد دوم که خیلی مهمتر از ۲۵ درصد چهارم هستش

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچها من دیگه داره حالم بهم میخوره . خوشم از ریخت کتابا نمیاد . تستایی رو که قبلا حل کردم الان بلدشون نیستم . دوست داشتم همین فردا پنجشنبه ازمونمون بود و بدون توجه به اینکه چی میشه کنکور میدادیم میرفت پی کارش ، تو عمرم اینجور روزایه ازیت کننده و خسته کننده ای نداشتم . دوست دارم همین الان به جای پشت میز ، تو سربازی سر یه دکل بودم پست میدادم .

3tare_87

عضو جدید
بچها من دیگه داره حالم بهم میخوره . خوشم از ریخت کتابا نمیاد . تستایی رو که قبلا حل کردم الان بلدشون نیستم . دوست داشتم همین فردا پنجشنبه ازمونمون بود و بدون توجه به اینکه چی میشه کنکور میدادیم میرفت پی کارش ، تو عمرم اینجور روزایه ازیت کننده و خسته کننده ای نداشتم . دوست دارم همین الان به جای پشت میز ، تو سربازی سر یه دکل بودم پست میدادم .
من دوس دارم همش قبل کنکور باشه!! بعدش خیلی بدتره!! همش کابوس نتایج!!:confused:
شما که تا الان زحمتتو کشیدی روحیه تو حفظ کن انشالله نتیجه زحمتاتو میبینی!!:)

ramtin_amoiee

عضو جدید
سلام
به نظر من شما اکه میتونی برو سوالاتو بگیر و در آزمون شرکت نکن به چند دلیل
۱.اولا ازمون ۲۵ درصد هستش وهمونطوری که میدونید و شنیدید برای طرح سوالات ۲۵ درصد وقت کافی نمیذارن و سوالا اونطوری که باید باشه نیستش(این حرف رو اقای تقدسی که طراح سوالات سیگنال نصیر هستن فرمودن)
۲.شمایی که رتبتون زیر ۳۰ بوده توی این ماههای اخر باید روحیتونو بالا نگردارید اگه برید و با رتبه بدی که کسب کنید روحیتونو میبازید
۳.وقت خیلی مهمه شما ۳٫۴ ساعت از وقتتون هدر میره
به نظرم بهتره شرکت نکنید و بجاش تمام توان خودتونپ بذارید رو ۵۰ درصد دوم که خیلی مهمتر از ۲۵ درصد چهارم هستش

البته من با دوستمون كاملا مخالفم، به گفته ي يكي از دوستام كه دو سال پشت كنكور مونده: يكي از مهم ترين فاكتورها براي موفقيت تو كنكور برق دووم اوردن تا اخر جلسه است يعني مغزت و يه جوري عادت بدي كه بتونه تا آخر جلسه بدون سر درد تحمل كنه، خيليا هستن كه عليرغم اين كه بچه هاي قوي هستن ولي به خاطر اينكه انرژيشون تنظيم نكردن مي بازن، من توصيه مي كنم كه شما ازمونتو بده حداقل فقط براي سازگارتر شدن با محيط آزمون!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا