گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

علي علايي

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزيز و مهندسين محترم .
دوستان من دنبال مطلب در مورد واحد جي تي ال هستم
.كسي از دوستان ميتونه كمكم كنه .ممنون ميشم

آخرین ویرایش:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. خوبین؟
آقا این کارت پایان خدمتو پست میکنن میاد در خونه.
حالا چجوری میشه پیگیری کرد الان تو چه مرحله ایه؟ اگه اصلا نیومد از کجا باید پیگیری کرد؟

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. خوبین؟
آقا این کارت پایان خدمتو پست میکنن میاد در خونه.
حالا چجوری میشه پیگیری کرد الان تو چه مرحله ایه؟ اگه اصلا نیومد از کجا باید پیگیری کرد؟

سلام جیگر
مرسی تو خوبی؟

زنگ بزن به ۰۹۶۴۸۰ - معمولا با این شماره پیگیری میکنن.

یا اس بده به 110206010

دریافت آخرین وضعیت مشمولان، عدد «۱» به همراه کد سخا ( قابل دریافت در خدمات الکترونیک پلیس +۱۰) و کد ملی و برای اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده عدد «۲» کد سخا و کدملی و برای اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست تعویض کارت، عدد «۳» کدسخا و کدملی را به این شماره پیامک کنند.

علامت (؟) به شماره اس کن تا راهنماییت کنه.

کد سخا هم رو برگه های اعزام یا هر چیزی که پلیس +10 بهت داده نوشته.

گودلاک.

*Spook*

عضو
دوستان عزیز کسی درباره درس های رئولوژی پیشرفته سیالات پلیمیری و کاتالیزورهای هتروژنی اطلاعاتی داره؟ یه خورده توضیح میخوام درباره این 2تا درس
با سپاس فراوان:smile:

farid_ppe

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی اطلاع داره آزمونهای مدرسان شریف چطوره؟پیشنهاد میکنید یا نه؟
درسته پارسه خوبه من خودم پارسه بودم ولی این دوست من نمیتونه پارسه بره فقط دسترسی به مدرسان شریف داره
ممنون میشم نظرتون رو بهم بگین

arash.t

عضو جدید
سلام
چه وقتی میشه شرط خنثی سازی الکتریکی محلیو از آنالیز ابعادی قانون گوس بدست آورد؟؟؟؟
اگه کسی میدونه کمکم کنه هرچه قدرم ک سطحی باشه
ممنون

spana

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
در مورد عنوان های شغلی سرشیفت و مهندس پروسس و مهندس واحدهای سرویس و ترتیب سختی و اهمیت هر عنوان شغلی محبت میکنید توضیح بدید.
سر شیفت معمولا رییس شبفت های گروه های پروسس و یوتیلیتی هستن که چندین سال سابقه کار و تجربه دارن و به این پست رسیدن.
مهندس پروسس رو به اپراتورا میگن که کارای پروسسی میکنن.یعنی پایین ترین سطح شغلی و بیشترین مسوولیت که میتونید تجربیات زیادی در ضنعت پیدا کنید.
مهندس واحد های سرویس رو نمیدونم منظورتون چیه.
ترتیب:
1-رییس startup
2-سرپرست فرایند
3-سرشیفت کل
4-رییس واحد
5-بردمن itr
6-اپراتور

حالا بحث CCR جدا هست و افراد با تجربه ای رو اونجا میبرن.

mohandes-87

عضو جدید
کمکم کنید

کمکم کنید

سلام دوستان تو رو خدا من رو بی جواب نذارید من برای درس طراحی مفهومی فرآیندهای شیمیایی دنبال یک موضوع خوب میگردم باید تولید یک ماده شیمیایی رو بررسی منیم . برام فرق نداره چقدر سخت باشه فقط دلم میخواد یک موضوع خوب بردارم. میشه کمکم کنید؟

m.dayan

عضو جدید
سلام یکی به داد من برسه
کسی جزوه سیالات پیشرفته که زبان فارسی رو پاس داشته باشه داره؟
من اصلا از سیالات خوشم نمیاد
من تازه واردم کسی ایرادنگیره چرا اینجا پست گذاشتم 😉

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز

*Spook*

عضو
سلام به دوستان عزیز:smile:
بنده ترم اول ارشد مهندسی شیمی- طراحی فرآیند هستم:)
میخواستم بدونم کسی از دوستان جزوه های فارسی کامل که خوب توضیح داده باشه از این دروس داره :
رئولوژی پیشرفته سیالات پلیمر و ریاضیات پیشرفته و زبان تخصصی ;)
سپاسگذارم:gol:

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
بنده ترم اول ارشد مهندسی شیمی- طراحی فرآیند هستم:)
میخواستم بدونم کسی از دوستان جزوه های فارسی کامل که خوب توضیح داده باشه از این دروس داره :
رئولوژی پیشرفته سیالات پلیمر و ریاضیات پیشرفته و زبان تخصصی ;)

به تاپیک جزوه های درسی - مقطع کارشناســی ارشــد مهندسی شیمی سر بزنید.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان تو رو خدا من رو بی جواب نذارید من برای درس طراحی مفهومی فرآیندهای شیمیایی دنبال یک موضوع خوب میگردم باید تولید یک ماده شیمیایی رو بررسی منیم . برام فرق نداره چقدر سخت باشه فقط دلم میخواد یک موضوع خوب بردارم. میشه کمکم کنید؟
سلام تولید کاتالیست و نحوه فرآیند اونا عالیه
کاتایست های زیگلر ناتا

*Spook*

عضو
کسی از دوستان جزوه های فارسی کامل که خوب هم توضیح داده باشه از این دروس داره :​
کاتالیزورهای هتروژنی و ریاضیات پیشرفته و زبان تخصصی
...........
اون تاپیک کسی نیست جوب بده!!!:(

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان بالاخره بعد ملامت های بسیار ارشد مهندسی شیمی گرایش مدل سازی و شبیه سازی و کنترل دانشگاه پیام نور تهران شمال قبول شدم :-D
منتظر نظراتتون هستم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان بالاخره بعد ملامت های بسیار ارشد مهندسی شیمی گرایش مدل سازی و شبیه سازی و کنترل دانشگاه پیام نور تهران شمال قبول شدم :-D
منتظر نظراتتون هستم
سلام.
بهتون تبریک میگم ... الان چه نظر مهندسی ای باید بدیم؟ :D

maede_chem

عضو جدید
سلام دوستان

میشه یه منبع حوب برای درس طراحی تجهیزات فرایندی(مقطع کارشناسی ارشد)معرفی کنید؟؟

استادمون افتضاح درس میده طوری که اصلا سر کلاسش نمیشه جزوه نوشت.دنبال یه منبع خوب میگردم.لطفا راهنمایی کنید

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان

میشه یه منبع حوب برای درس طراحی تجهیزات فرایندی(مقطع کارشناسی ارشد)معرفی کنید؟؟

استادمون افتضاح درس میده طوری که اصلا سر کلاسش نمیشه جزوه نوشت.دنبال یه منبع خوب میگردم.لطفا راهنمایی کنید
سلام
حالا نمیدونم سر کلاس شما چی درس میدن. ولی کامل ترین کتابی که در زمینه طراحی تجهیزات دیدم کتاب طراحی تجهیزات فرایندی مهندس مهدی رازی فر هست .. انتشارات اندیشه سرا.

maede_chem

عضو جدید
سلام
حالا نمیدونم سر کلاس شما چی درس میدن. ولی کامل ترین کتابی که در زمینه طراحی تجهیزات دیدم کتاب طراحی تجهیزات فرایندی مهندس مهدی رازی فر هست .. انتشارات اندیشه سرا.

ممنون.کتابش راحت پیدا میشه یا کم یابه؟

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون.کتابش راحت پیدا میشه یا کم یابه؟
نه .. کتاب کمیابی نیست .. خیلی جاها من دیدم .. انتشارات اندیشه سرا هم معروفه و کتاب هاش رو خیلی کتابفروشی ها دارن.
خواهش میکنم.

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

یه فرآیندی بردار که اطلاعات داشته باشی ازش و PFD داشته باشی..ما درس طرح و اقتصاد فرآیند تولید بوتن داشتیم.. پدرمون در اومد..
متانول فکر کنم خیلی PFD داشته باشه..

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان با معدل 15.95کارشناسی و 18ارشد ، بدون آزمون برا دکترا میشه ثبت نام کرد؟دانشگاهها ثبت نام بدون آزمون دکترا رو تقریبا کی اعلام میکنن؟؟
ممنون

توی اردیبهشت و خرداد اعلام میکنن البته تاریخا متفاوته باید همون حدودا سایت دانشگاه رو چک کنی.. بعضی دانشگاها شرایط خاص دارن که مثلا معدل لیسانس بالای 16 و.. ولی اون چیزی که مهمه دانشگاهای تهران اگه مقاله نداری ثبت نام نکن.. چون دعوتت نمیکنن مصاحبه

maede_chem

عضو جدید
سلام

ممنون.کتاب الکترونیکیشو ندارید شما؟؟گشتم تو چندتا سایت اما پیدا نکردم

بالا