گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
سلاام

یه راهنمایی

واسه ارشد کدوم کتاب سیالات مفیدتره ؟ استریتر، شیمز یا ....

منتظرم

هلند برا م.شیمی کتاب بدی نیست
مسئله های شیمز خیلی زیاده برا کسی خوبه که از همون موقع که اون درس رو داره هم زمان بخوندش

hamidkareshki

عضو جدید
سلاام

یه راهنمایی

واسه ارشد کدوم کتاب سیالات مفیدتره ؟ استریتر، شیمز یا ....

منتظرم

2تا نوشتم محکم کاری کنم
اگر وقت داری استریتر کتاب خوبیه. اگر نه همون کتابای تست کافیه . راهیان پوران و ...
فقط تا می تونی تست بزن . موفق باشی

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اومدیم درس بخونیم
به حل المسایل رسیدیم
تکلیف دارم، باید قلم دست گرفت
آتل رو باز کردم، زیر دستمو گرمو نرم ساختم ( بانداژ اولیه بودا ) بعدش مدادم رو لمس کردم
بزور دست گرمتم
کاغذی با آن دستم گذاشتم زیر مدادم
و دستم را پیچاندم که قلم را صاف بنمایانم و بنویسم

اصلن فکرشو نمیکردم
میگفتم آسونه
خیلی درد گرفتم
خیلی دردناک بود، زودی آتل رو گذاشتم و دوباره دورش رو پیچوندم

آخه تا کی ؟ من میخوااام بنویییییییییییییییییییسم

اومدیم درس بخونیم
به حل المسایل رسیدیم
تکلیف دارم، باید قلم دست گرفت
آتل رو باز کردم، زیر دستمو گرمو نرم ساختم ( بانداژ اولیه بودا ) بعدش مدادم رو لمس کردم
بزور دست گرمتم
کاغذی با آن دستم گذاشتم زیر مدادم
و دستم را پیچاندم که قلم را صاف بنمایانم و بنویسم

اصلن فکرشو نمیکردم
میگفتم آسونه
خیلی درد گرفتم
خیلی دردناک بود، زودی آتل رو گذاشتم و دوباره دورش رو پیچوندم

آخه تا کی ؟ من میخوااام بنویییییییییییییییییییسم
خوب ميشي .ميتوني جزوات رو از دوستات بگيري

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا کو علاقه ؟
اشتباه کردم دیروز دستمو باز کردم
شدید درد گرفته تبم دارم
الان باید برم کلاس عصری پیش دکی هستم

خدا بخیر کنه

ای خدااااااا

tatu_lover1366

عضو جدید
اشکان جان مگه شما گرایش مهندسیت چیه که اینقد از بیکاری مینالی برادر؟
تازه باز شما احتمالن جنوب درس خوندی
منو بگو که قوچان دارم میخونم
اصلا کسی میدونه که کجای نقشست؟

tatu_lover1366

عضو جدید
و یک راهنمایی هم میخواستم
از کجا میتونم حل المسائل انتقال جرم (دکتر بهمن یار) رو پیدا کنم؟
اصلا وجود داره

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها چه خبر

30 روز ديگه مداد دست ميگيرم
فلن فقط ميتونم روزي 3 بار از آتل درش بيارم كمي نرمشش بدم و ديگه تموم

mojtaba_a_m

عضو جدید
آيا يك مهندس شيمي بايد بره توي مدرسه شيمي درس بده؟؟؟
من اين سوالو قبل از انتخاب رشته اينجا پرسيدم و به من جواب خير رو دادن ماهم رفتيم شيمي گازو زديم قبول شديم و...حالا دبير شيميمونو ديدم بهم مي گه آره منم مهندس شيمي صنايع معدني هستم تو هم 50-60% بايد بياي تو دبيرستانا تدريس كني!!!!!!!!! از اون روز من مريضي روحي گرفتم افتادم كنج اتاق آيا گفته هاي اين فرد صحت داره و چقدر ؟؟:cry:
با تشكر

راستي يه نكته ديگه هم هست آيا شما دوستان قبول داريد كه در جامعه ما مهندسي شيمي نسبت به مهندسي هاي ديگه مثل عمران مكانيك معماري وبرق و... يك جور بي كلاس تر هست !!!! نيست به هركي ميگم منم اينارو(عمران مكانيك معماري وبرق و...) هم نمريه قبوليشو آوردم بهم ميگن مگه ديووونه بودي رفتي مهندسي شيمي!!! اينا در كل تمام بد بختياي زندگي ما بود با تشكر كه خونديد لطفا نظراتتونو بگيد.وسلامو عليكم:confused:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونا خودشون عادتشونه
ولی اگه واقعیت رو ببینی
بازار کار، درآمد و ... همش چندین برابره
ولی همه ی اینا بستگی به خودت داره که چی بشی و به کجا برسی
از همون معلم بپرس چرا رفته معلم شده و ....
استادات رو ببین دکترا و ....

بعد حالااا

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
راستي يه نكته ديگه هم هست آيا شما دوستان قبول داريد كه در جامعه ما مهندسي شيمي نسبت به مهندسي هاي ديگه مثل عمران مكانيك معماري وبرق و... يك جور بي كلاس تر هست !!!! نيست به هركي ميگم منم اينارو(عمران مكانيك معماري وبرق و...) هم نمريه قبوليشو آوردم بهم ميگن مگه ديووونه بودي رفتي مهندسي شيمي!!! اينا در كل تمام بد بختياي زندگي ما بود با تشكر كه خونديد لطفا نظراتتونو بگيد.وسلامو عليكم:confused:

اینو بدون هیچی مهندسی شیمی نمیشه
اونایی که این حرفو میزنن با شیمی اشتباه گرفتن. باید براشون توضیح بدی.
من یه فایل آماده کردم که تفاوت شیمی ومهندسی شیمی رو توش نوشتم
اگه خواستین میذام تا هرکی گفت شیمی براش توضیح بدی.
شما هم نگران نباش رشتت در حال حاضر بهترین رشتس.

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
در ضمن اینو بدون بالاترین دستمزد بین مهندسین تو امریکا مال مهندسین شیمیه

mohammad_che_eng

عضو جدید
من اين سوالو قبل از انتخاب رشته اينجا پرسيدم و به من جواب خير رو دادن ماهم رفتيم شيمي گازو زديم قبول شديم و...حالا دبير شيميمونو ديدم بهم مي گه آره منم مهندس شيمي صنايع معدني هستم تو هم 50-60% بايد بياي تو دبيرستانا تدريس كني!!!!!!!!! از اون روز من مريضي روحي گرفتم افتادم كنج اتاق آيا گفته هاي اين فرد صحت داره و چقدر ؟؟:cry:
با تشكر

اول از همه خوشحالم كه مهندسي شيمي و انتخاب كردي..........

دوما رشته ي منم هم مهندسي شيمي_صنايه معدنيه......اما هيچ وجه مشتركي با دبيري شيمي توش نميبينم....
حالا نميدونم دبير شما چطوري داره به شما تدريس مي كنه..............:w20:
يادم دبير شيميه ما توو دبيرستان دانشجوي دكتراي شيمي آلي بود(محض).....:w12:

در مورد كار....در آمد ....كلاس و....بايد بگم كه مهندسي شيمي بالاتر از همه ي رشته ها قرار داره.....:w12:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان دانشگام سره کلاس کارگاه نرم افزار تا ساعت 5 :D

با تشكر

همونجور كه محمد جان جوابتونو دادن مهندسي شيمي فعلا جزو 3 رشته برتر و باكلاس ايرانه .
از لحاظ دستمزد يه مهندس شيمي صفر كيلومتر فك نكنم هيچ رشته اي به پاش برسه . شما الان فارغ اگه باشي و پايان خدمتم داشته باشي توي پالايشگاه يا پتروشيمي با 800 -900 تومن ميتوني شروع كني . اين كمه ؟!
يه مزين ديگه هم كه اين رشته داره اينه كه جذب نيروي انساني حتي با مدرك ليسانس هم عاليه ! بر عكس ساير رشته هايي مث عمران يا معماري كه با ليسانسشون چندان كاري نميشه پيش برد !

همونجوري كه محمد گفت اول برو واسه معلمتون فرق شيمي و مهندسي شيمي رو تعريف كن بعد بهش بگو اينقدر بشين تو همون مدرسه درس بده تا بپوسي و حقوقتم از 400 بيشتر نشه !:)

تازه ميتوني فوق ليسانس يا دكترا بگيري و بري تو دانشگاه درس بدي و برجي 2 مليون بزني جيب . البته مينيممش اينقدره ها ;)

mohammad_che_eng

عضو جدید
بكس ميم شيمي كجان پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تالار ميم شيمي...اون بالا ها بود...نبينم تار عنكبوت زده باشه....:w12:

Excalibur

عضو جدید
ممد جون سلام...الان احتمالا" يا خوابي يا رفتي دنبال كاراي نوش جان كردن آش.اما خيلي خوشحال شدم پستت رو ديدم...خيلي مخلصيم..

بالا