گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

z_keshmiri

عضو جدید
یعنی اینقدر سنگینه که خودت نمیتونی انجام بدی ؟ حالا چه واحدی رو میخوای شبیه سازی کنی ؟
واحد آمونیاک پتروشیمی شیراز . نمیدونم میدونید یا نه خودش حدودا 12 واحده که منم HYSYS رو فقط در سطح مقدماتی بلدم. قسمت RECOVERY و شیرین سازی و FLASH DRUM رو مشکل ندارم ولی بقیه رو ..........
ببینم زمانی که واکنش کاتالیستی تویه راکتور انجام می شه اصلا توی این نرم افزار راکتور در این شرایط تعریف می شه یا حتما باید یک جریان کاتالیستی براش تعریف کرد؟

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
واحد آمونیاک پتروشیمی شیراز . نمیدونم میدونید یا نه خودش حدودا 12 واحده که منم HYSYS رو فقط در سطح مقدماتی بلدم. قسمت RECOVERY و شیرین سازی و FLASH DRUM رو مشکل ندارم ولی بقیه رو ..........
ببینم زمانی که واکنش کاتالیستی تویه راکتور انجام می شه اصلا توی این نرم افزار راکتور در این شرایط تعریف می شه یا حتما باید یک جریان کاتالیستی براش تعریف کرد؟

پتروشیمی شیراز !!!
من بدم نمیاد یه کمی باهات همکاری کنم . . .

Hossein.H.Shirazi

عضو جدید
کمکی از دست من هم بربیاد هستم.
من هم یک واحد های سیس پاس کردم.
ولی تا جایی که یادم هست گفتن که تو واکنش های کاتالیستی این نرم افزار کاربرد آنچنانی نداره.(یا بلعکس!!)
آخه تو کلاس به تئوری ها گوش نمیدادم و فقط تمام هواسم توی رایانه بود.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
کمکی از دست من هم بربیاد هستم.
من هم یک واحد های سیس پاس کردم.
ولی تا جایی که یادم هست گفتن که تو واکنش های کاتالیستی این نرم افزار کاربرد آنچنانی نداره.(یا بلعکس!!)
آخه تو کلاس به تئوری ها گوش نمیدادم و فقط تمام هواسم توی رایانه بود.

قابل توجه زهرا خانم . . .
تو دانشگاه هایسیس میخونید ؟
چه کار جالبی . . .
در این مورد الان حضور ذهن ندارم ، باید یه کم دوباره با هایسیس ور برم . . .
من متوجه نشدم که منظورت از بلعکس چیه؟
مجید جان دلبندم اون حواس هست نه هواس :w15:

Hossein.H.Shirazi

عضو جدید
قابل توجه زهرا خانم . . .
تو دانشگاه هایسیس میخونید ؟
چه کار جالبی . . .
در این مورد الان حضور ذهن ندارم ، باید یه کم دوباره با هایسیس ور برم . . .
من متوجه نشدم که منظورت از بلعکس چیه؟
مجید جان دلبندم اون حواس هست نه هواس :w15:
جان هر کی دوست داری غلط املایی رو بی خیال!!
آره ما های سیس میخونیم یعضیها اسپن!؟به پیشنهاد مدیر گروهمون که به اجبار به همه میده.
و قبل از اون مطلب و قبل از اون من فرترن خوندم و بعضیها C.

بلعکس: یا اینکه برای اون مورد دقیقاً طراحی شده!

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
اسپن دیتاش جدیدتر از هایسیس می باشد.

اسپن دیتاش جدیدتر از هایسیس می باشد.

در رابطه با hysys حتما باید نوع واکنش رو وارد کنید و علاوه بر آن باید (البته در بعضی از سیستم ها) یک جریان برگشتی رو برای اون تعریف کنید. ولی بنظر من بهتره که در اسپن این کار ور انجام بدهید! چون کارتون خیلی راحت تر انجام میشود.

z_keshmiri

عضو جدید
در رابطه با hysys حتما باید نوع واکنش رو وارد کنید و علاوه بر آن باید (البته در بعضی از سیستم ها) یک جریان برگشتی رو برای اون تعریف کنید. ولی بنظر من بهتره که در اسپن این کار ور انجام بدهید! چون کارتون خیلی راحت تر انجام میشود.
ممنون از توجه همه
من تا حالا با اسپن کار نکردم................:cry:

javadaria61

عضو جدید
از دوستان کسی هست که اسپن 13 رو داشته باشه؟ من تا 12 رو هم کار کردم ولی دنبال 13 هستمبه این دلیل که دیتا بانکش کمی تغییر کرده! مثل اینکه چندتا از API هاش تغییرات جالبی داشته. اگر کسی داشته باشه بهش هدیه ی خوبی می دهم و هزینش رو تمام و کمال تقدیمش می کنم.
با تشکر.

خدمت بهتاش عزيز

لينك ASPEN Plus 13 در Emule

ed2k://|file|Aspen_Plus13.ISO|374864561|3DD078482173F4DCD589DCB7ED10E787|/

350M حجمشه

:gol:

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Landfillچیست ؟

Landfillچیست ؟

سایت مرتبط:
http://techalive.mtu.edu/meec/module15/Landfills.htm

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل انرژي امروزه يکي از مشکلات اساسي تمامي کشورهاي جهان بخصوص کشورهاي در حال توسعه مي ‏باشد. سوخت رساني به روستاهاي دور افتاده حتي در کشوري مانند ايران که منابع غني انرژي را در اخنيار دارد ‏بسيار مشکل و هزينه بر مي باشد. استفاده از انرژي هاي تجديد پذير و محلي يکي از راه حلهايي مي باشد که ‏امروزه پيشنهاد مي گردد.بيو گاز يکي از اين انرژي هاي تجديد پذير مي باشد که علاوه بر توليد انژي باعث ايجاد ‏کودهاي کشاورزي و افزايش سطح بهداشت عمومي جامعه و کنترل بيماريها مي شود و يک راه حل مناسب براي ‏دفع مواد زائد جامد مي باشد. فاضلاب و مواد زائد جامدي که توسط صنايع و جوامع توليد مي گردد باعث آلودگي ‏شديد محيط مي شود که مي توان با استحصال بيوگاز خطرات ناشي از اين مواد را به شدت کاهش داد و از انژي و ‏کود توليدي نيز استفاده نمود. استحصال بيوگاز را مي توان از فرايند هاي بي هوازي تصفيه فاضلاب مانند ‏UASB‏ ‏و همچنين از محل هاي دفن زباله نيز انجام داد و بخشي از هزينه هاي مصرفي را جبران نمود. بطور مثال يكي از ‏مشكلاتي كه دامداريها با آن دست به گريبان هستند ، كنترل فضوات دامها براي كاهش ميزان بو و فرآورده هايي مي ‏باشد كه باعث ايجاد مشكلات زيست محيطي مي گردد . بيوگاز مي تواند ما را در مواجهه با اين مشكلات ياري ‏دهد . منافع زيست محيطي سيستمهاي بيوگاز فراتر از سيستمهاي تصفيه مرسومي است كه تاكنون مورد استفاده ‏قرار مي گرفتند (همانند مخازن ذخيره ، بركه ها ولاگون ها) . اين منافع زيست محيطي شامل كنترل بو ، بهبود ‏كيفيت آب و هوا ، بهبــود ارزش غذايي كــود توليدي ، كاهش ميزان انتشار گازهاي گلخــانه اي و دست يابي به ‏بيوگاز به عنوان يك منبع انرژي مي باشد.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
خدمت بهتاش عزيز

لينك ASPEN Plus 13 در Emule

ed2k://|file|Aspen_Plus13.ISO|374864561|3DD078482173F4DCD589DCB7ED10E787|/

350M حجمشه

:gol:
ممنون لطف کردید... آدرستون رو برام بفرستید تا هدیه ها رو براتون ارسال کنم. :gol:
ولی یک چیزی این باید به اندازه حدودا دو سی دی باشه که حالا حجمش 350 مگ !!! ؟؟ مطمئن هستید؟

javadaria61

عضو جدید
ممنون لطف کردید... آدرستون رو برام بفرستید تا هدیه ها رو براتون ارسال کنم. :gol:
ولی یک چیزی این باید به اندازه حدودا دو سی دی باشه که حالا حجمش 350 مگ !!! ؟؟ مطمئن هستید؟

براي خودم هم سواله ولي يه چيز ديگه اي هم هست Aspen pluse 2007
اين نيست؟:surprised:
ed2k://|file|aspen%20plus%202007%20serial.iso|659361792|05B7056FAD44B95C31A7FB22A89B528B|/

اين حدود 700 مگه. در ضمن شايد اوون اولي پك آپديت ورژن 12 به 13 باشه. در ضمن در برابر اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون همه فايل هايي كه شما آپلود مي كنيد اين كه چيزي نيست.:redface:
:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
چشم هاي خود را فدای کامپيوتر نکنيد !
به نظر می رسد با فراگيرتر شدن بكارگيری كامپيوتر تعداد كسانيكه از مشكلات چشمی و بينایی رنج مي برند روبه افزايش باشد.
مهمترين علائم عبارتند از: خستگی چشم، خشكی چشم، سوزش، اشك ريزش و تاری ديد. همچنين ممكن است سبب درد در گردن و شانه ها نيز بشود.
انسان حروف چاپی را بهتر از حروف نمايش داده شده بر روی مانيتور مي بينند. علت اين امر اين است كه حروف چاپی كنتراست بيشتری با صفحه سفيد زمينه داشته و لبه های آنها واضح تر است حال آنكه در مورد صفحه مانيتور چنين نيست و لبه ها به وضوح حروف چاپی نيستند. يكی از مهمترين دلايل خشكی و سوزش چشم هنگام كار با كامپيوتر كاهش ميزان پلك زدن است . اين مسأله به همراه خيره شدن به صفحه مانيتور و تمركز بر روی موضوع كار سبب مي شود تا پلك ها مدت بيشتری باز بمانند و در نتيجه اشك روی سطح چشم سريعتر تبخير مي شود. با رعايت توصيه های زير می توان تا حد بسيار زيادی از آسيب های چشمی جلوگيری کرد:
۱. سعی كنيد بطور ارادی پلك بزنيد. اين كار سبب مي شود سطح چشم شما با اشك آغشته شده و خشك نشود. در صورتيكه مشكل شما شديد باشد مي توانيد از قطره های اشك مصنوعی استفاده كنيد.
۲. مركز مانيتور بايد حدود ۱۰ تا ۲۰ سانتي متر پايين تر چشمان شما باشد. اين وضعيت علاوه بر اينكه باعث مي شود پلك ها پايين تر قرار گيرند و سطح كمتری از چشم در معرض هوا باشد. از خستگی گردن و شانه ها نيز مي كاهد. در اين موارد هم بايد مانيتور را در ارتفاع مناسب قرار داد و هم ارتفاع صندلی را نسبت به ميزكار تنظيم كرد بطوريكه ساعد شما هنگام كار با keyboard موازی با سطح زمين باشد.
۳. مانيتور خود را طوری قرار دهيد كه نور پنجره يا روشنايی اتاق به آن نتابد. هنگام كار با كامپيوتر سعی كنيد پرده ها را بكشيد و روشنايی اتاق را نيز به نصف وضعيت معمولی كاهش دهيد

۴. به چشمان خود استراحت دهيد. سعی كنيد هر ۵ تا ۱۰ دقيقه چشم خود را از مانيتور برداشته و به مدت ۵ تا ۱۰ ثانيه به نقطه ای دور نگاه كنيد. اين كار سبب استراحت عضلات چشم مي شود. همچنين به شما وقت مي دهد پلك بزنيد و سطح چشم شما مرطوب شود.

۵. اگر مجبوريد كه متناوبا به يك صفحه نوشته و مانيتور نگاه كنيد (خصوصا در مورد تايپيست ها) ممكن است چشم شما خسته شود زيرا بايد تطابق خود را تغيير دهد. برای جلوگيری از اين مسأله سعی كنيد صفحه نوشته شده را در حداقل فاصله و هم سطح با مانيتور قرار دهيد. برای اينكار مي توانيد از copyholder استفاده كنيد.
۶. فاصله مانيتور با چشمان شما بايد ۵۰ تا ۶۰ سانتي متر باشد.
۷. روشنايی و كنتراست مانيتور خود را تنظيم كنيد. ميزان روشنايی مانيتور بايد با روشنايی اتاق هماهنگی داشته باشد. يك روش برای تنظيم روشنايی مانيتور اين است كه به يك صفحه وب با زمينه سفيد (مثل اين صفحه) نگاه كنيد. اگر سفيدی صفحه برای شما مثل يك منبع نور است روشنايی مانيتور زياد است و بايد آن را كم كنيد. در مقابل، اگر صفحه كمی خاكستری به نظر مي رسد روشنايی را زياد كنيد.
۸. اگر علي رغم رعايت توصيه های گفته شده باز هم دچار علائم هستيد مي توانيد از عينك های مخصوص استفاده كنيد زيرا گاهی مشكل در ديد متوسط است. ما بطور معمول كمتر از ديد متوسط استفاده مي كنيم زيرا بيشتر اوقات يا اشياء دور را نگاه می کنيم و يا اشياء نزديك. ولی مانيتور كامپيوتر دقيقا در فاصله ای از چشم قرار مي گيرد كه مربوط به ديد متوسط است. برای دريافت عينك مناسب كامپيوتر به چشم پزشك مراجعه كنيد.
۹. هنگام كار با كامپيوتر سعی كنيد گردن خود را راست نگهداشته و شانه را عقب بدهيد. قوز كردن هنگام كار طولانی با كامپيوتر سبب دردهای گردن و شانه ها مي شود. كاملا پشت خود را به صندلی بچسبانيد. همچنين ارتفاع صندلی خود را طوری تنظيم كنيد كه كف پاها روی زمين قرار داشته و زانوی شما در زاويه ۹۰ درجه قرار داشته باشد. Keyboard و Mouse بايد پايين تر از آرنج و نزديك دستان شما قرار داشته باشد.
نکات بهداشتی در موقع کار با کامپيوتر
همه افرادی که با کامپيوتر کار می کنند بايد پس از مدتی به نقطه ای دورنگاه کنند تا چشمانشان دچار خستگی نشود . در ضمن جهت انجام کار با کامپيوتر ، وجود نور کافی لازم و ضروری است و استفاده طولانی مدت از کامپيوتر باعث خستگی و تحريک چشم شده و ممکن است باعث سر درد شود .
جهت جلو گيری از عوارض بالا بايد صفحه کليد وسطح کار متحرک قابل تنظيم باشد و حرکات دست در محدوده طبيعی باشد يعنی مچ دست ها صاف باشد و دست به طرف داخل وخارج خم نباشد .
وقتی می خواهيم از روی صفحه ای تايپ کنيم بايد آن صفحه در ارتفاع مانيتور ودرست در کنار آن باشد تا با حرکات کمتری بتوان هر دو را درميدان ديد ، داشته باشيم کاربر بايد در خانه و محل کار ورزش ها و نرمش های لازم را انجام دهد .
فشارهای روانی نيز در بروز دردهای اسکلتی سهم بسزايی دارند کاربر نبايد بطور مستمر پشت دستگاه بنشيند وبايد هر چند مدت يکبار قدم بزند و به دور دست نگاه کند . از زير پايی حتماٌ استفاده کنيد . در صفحه کليدهای پيشرفته ، جايی برای تکيه و استراحت مچ دست دارند که بسيار مفيد می باشند . صفحه کليد را کمی به طرف جلو مايل کنيد،از ميز وصندلی با لبه نرم و قابل اتکا استفاده کنيد .

امیر Amir

عضو جدید
عباسعلی رستمی

عباسعلی رستمی

سوابق تحصيلي، آموزشي و پژوهشي و اجرايي پروفسور عباسعلي رستمي

نام و نام‌خانوادگي: عباسعلي رستمي
مرتبه علمي: استاد پايه 29؛ تاريخ ارتقاء: از مرتبه دانشياري به استادي سال 1376.
رشته تحصيلي: شيمي
آخرين مدرك تحصيلي: دكتري (فوق دكتري)
محل خدمت: دانشگاه مازندران

سوابق تحصيلي:
1 دانشگاه تربيت‌معلم تهران
ليسانس
تهران
1345- 1349

2 دانشگاه شيراز
فوق‌ليسانس
كانادا
1351- 1353

3 دانشگاه مموريال
دكتري
كانادا
1353- 1358

4 دانشگاه اوكلاهما
فوق دكترا
آمريكا
1364- 1365

5 دانشگاه Texas A and M
فوق دكترا
آمريكا
1371 – 1372

6 دانشگاه آلبرتا
استاد مدعو
كانادا
1381- 1382

۩
سوابق پژوهشي:
1- كتاب

1 طراحي رآكتورهاي الكتروشيميايي
1500
دانشگاه مازندران
1373

2 شيمي فيزيك پليمرها
3000
دانشگاه مازندران
1373

2- چاپ بيش از 45 مقاله علمي در مجلات بين‌المللي (ISI) و ارائه و چاپ بيش از 85 مقاله در كنفرانس‌هاي ملي و بين‌المللي داخل و كشورهايي مانند كانادا، آمريكا، فرانسه، كره، آلمان، انگلستان، ايتاليا، روسيه، دانمارك، سنگاپور، يونان ‏و غيره.

3- طرح‌هاي تحقيقاتي مهم خاتمه يافته و در دست اجراء:
الف – تخريب الكتروشيميايي پوسته خارجي برنج و كاربرد آن در صنايع (خاتمه يافته)
كارفرما: سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان مازندران 1380

ب- بررسي نظري و تجربي انواع باتري‌هاي نيكل متال هيدريد (خاتمه يافته)
كارفرما: شركت سهامي باتريسازي نيرو 1380

ج- رفتار رسانايي الكترونيكي اتصالات مولكولي نيتروازوبنزن بر بستر كربن (در دست اجراء)
كارفرما: وزارت علوم، تحقيقات و فناوري – امور فناوري و پژوهشي

۩
سوابق آموزشي:

1 دانشگاه كرمان
شيمي عمومي، شيمي فيزيك 1 و 2
58- 61

2 دانشگاه مازندران
شيمي فيزيك پيشرفته، الكتروشيمي پيشرفته، الكتروشيمي تجزيه‌اي، سينتيك شيميايي پيشرفته، شيمي فيزيك 1 و 2، شيمي كوانتومي، شيمي تجزيه 2، زبان تخصصي سرپرستي پروژه پايان نامه و 50 نفر از دانشجويان كارشناسي‌ارشد شيمي و دو نفر دكتري
از سال 61 تاكنون

۩
سمت هاي علمي، اجرايي:

1 رئيس انستيتوي شيمي
دانشگاه مازندران
22/9/61 لغايت 20/12/63

2 معاون پژوهشي دانشگاه
دانشگاه مازندران
23/6/62 لغايت 27/12/62

3 رئيس دانشكده علوم پايه
دانشگاه مازندران
24/2/64 لغايت 31/5/64

4 رئيس دانشكده علوم پايه
دانشگاه مازندران
11/7/65 لغايت 15/1/69

5 معاون پژوهشي دانشگاه
دانشگاه مازندران
14/12/68 لغايت 16/5/71

6 رئيس دانشكده علوم پايه
دانشگاه مازندران
17/5/74 لغايت 1377

7 عضويت در شوراها و كميته‌هاي برنامه‌ريزي مختلف وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و دانشگاه مازندران
از سال 58 لغايت 1377

8 رئيس موسسه آموزش عالي شمال
(دانشگاه شمال)
موسسه آموزش عالي شمال (غيرانتفاعي- غيردولتي) آمل
از سال 76 لغايت 1381

9 عضو هيأت موسس موسسه آموزش عالي شمال (دانشگاه شمال)
موسسه آموزش عالي شمال (غيرانتفاعي- غيردولتي) آمل
سال 1374

10 عضو شوراي پژوهشي
دانشگاه مازندران
از سال 1376 ادامه دارد

11 مشاور رئيس دانشگاه در امور تحصيلات تكميلي
دانشگاه مازندران
سال 84- 76

12 عضو كميته تخصصي علوم پايه وابسته به هيأت مميزه
دانشگاه مازندران
از سال 1378 ادامه دارد

13 عضو هيأت مميزه دانشگاه منتخب منطقه شمال
دانشگاه مازندران
از سال 1378 ادامه دارد

14 مدير مسئول مجله علوم پايه دانشگاه مازندران
بابلسر
1380 ادامه دارد

15 رئيس دانشكده علوم پايه
دانشگاه مازندران
از تاريخ 5/4/1385

16 عضو شوراي استعدادهاي درخشان دانشگاه
دانشگاه مازندران
از تاريخ 23/4/1385

17 رئيس موسسه آموزش عالي شمال (دانشگاه شمال)
دانشگاه شمال
1385

۩
عضويت در شوراها و مجامع بين‌المللي:

عضو شورايعالي انجمن شيمي و مهندسي شيمي ايران و عضو انجمن شيمي‌دانان كانادا، عضو هيأت مميزه دانشگاه هاي منتخب منطقه شمال و عضو هيأت امناء جامعه استادان نمونه ايران.
۩

راه‌اندازي و يا تأسيس موسسه يا رشته جديد:

مسئول راه‌اندازي دانشكده علوم پايه دانشگاه مازندران و پذيرش دانشجو در سطوح كارشناسي در سال 1363 و مسئول راه‌اندازي و پذيرش دانشجوي دكتري شيمي در گروه شيمي دانشگاه مازندران در سال 1374.

۩
آشنايي به زبان‌هاي خارجي:
- آلماني: ضعيف ■ متوسط □ عالي □
- انگليسي: ضعيف □ متوسط □ عالي ■

۩
تشويق‌ها و جوايز و نشان‌ها و مدال‌ها:
1- اخذ بورس تحصيلي چهارساله از دانشگاه مموريال در كانادا براي دوره دكتري
2- دريافت لوح تقدير به عنوان استاد نمونه آموزش عالي كشور در سال تحصيلي 71- 70
3- دريافت لوح تقدير به عنوان پژوهشگر پيشكسوت دانشگاه مازندران سال 1380
4- دريافت لوح تقدير به عنوان پژوهشگر نمونه دانشگاه مازندران سال 1383
5- دريافت لوح تقدير به عنوان يكي از چهره‌هاي ماندگار استان مازندران از سوي صداي و سيماي جمهوري اسلامي ايران در اولين همايش تجليل از نخبگان استان سال 1383
6- دريافت لوح تقدير به عنوان استاد نمونه دانشگاه مازندران سال 1385
7- دريافت لوح تقدير به عنوان پژوهشگر نمونه استان مازندران سال 1385

آخرین ویرایش توسط مدیر:
فکر میکنم جدول رو خواستی کپی کنی اینجا ولی بهم ریخته . کاش یه عکس ازش میگرفتی اونوقت آپلود میکردی تا بهم ریخته نباشه .
ولی امیر احمد جان دستت درد نکنه :gol:

samira005

عضو جدید
از چي بايد بگم دقيقاً ؟‌:D
شيريني قضيه اش چيه آقاي فروتن؟
جداً كا واسه ما زياده؟
البته من به عسلويه هم راضي ام :d
دوستاني كه جنوب درس مي خونن خيلي خوش به حالشونه، من به واحد ماهشهر دانشگاه مون كه رفته بودم امكانات خيلي خوبي داشتن. فك من كنم بعد از 4 سال پالايشگاه رو عين كف دستشون بلدن.
ما كه اينجا جز چند تا آزمايشگاه با امكانات فرسوده و قديمي چيز ديگه اي نداريم.:cry:

از چي بايد بگم دقيقاً ؟‌:D
شيريني قضيه اش چيه آقاي فروتن؟
جداً كا واسه ما زياده؟
البته من به عسلويه هم راضي ام :d
دوستاني كه جنوب درس مي خونن خيلي خوش به حالشونه، من به واحد ماهشهر دانشگاه مون كه رفته بودم امكانات خيلي خوبي داشتن. فك من كنم بعد از 4 سال پالايشگاه رو عين كف دستشون بلدن.
ما كه اينجا جز چند تا آزمايشگاه با امكانات فرسوده و قديمي چيز ديگه اي نداريم.:cry:
چی چی رو خوشبحالشون ؟!! :w12:
من جنوب درس میخونم . دوست دارید جاتونو با من عوض کنید ؟!! عسلویه هم واسه خودتون ! ;)

بالا