گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

mohammad_che_eng

عضو جدید
برا آپلود كردن يه سايت ديگه اي هم هست...mihd اگه اشتباه نكنم...به نظرم بهتر از بقيه اومد....

جاويد...مردي؟؟؟؟
ميگم تورو بردن مكانيكي ماشينه رو بردن بيمارستان؟؟؟آره؟؟؟

خدا بيامرزت...پسر خوبي بودي....:biggrin:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش
ابتدا یه نیم ساعتی سوار بر ماشین بودیم
همش حس میکردم فرمونم دست خودم نیست، یعنی کنترلی روی ماشین نداشتم کامل
چنباری وایسادم لاستیکا رو هم چک کردم
دو در دانشگاه دوستم را مشاهدم نمودم ( معماری میخونن ) و با هم گپیدیم، گفت لاستیکت بادش خوبه ؟ من گفتم نیدونم و بعد از چند مین سوار شد و با هم به گردش رفتیم
تو یه خیابون تنگ
یه مندی پارک کرده بود، یه موتوری هم بغلش داشت رد میشد، یه موتوری یهو خلافی اومد جلو موتوره، خواست اونو نزنه اومد سمت من، منم یه ترمز جانانه زدم، داشتم میرفتم سمت سمندیه که نزدیکیاش کنترل کردمو ماشینو زدم سمت راست که متاسفانه به همون علتی که گفتم و فرمون ماشین کلن دست من نبود، زیادی رفت سمت راست، موتوریه واسه اینکه به من نزنه، خودشو پرتاب کرد اونور، منم خواستم اینبار بلوار رو نزنم دوباره چرخوندم که تا خواستم اینکارو کنم خوردم به بلوار
چند متری اونطرفتر هم واسادم وقتی دیدم، موتوریه هیچیش نشده بود، دوستم مثل گچ سفید شده بود، ماشینم که من نیدونم چجوری، فقط لاستیکش محکم خورده بود به بلوار

خلاصه همش تو چن ثانیه کوتاه اتفاق افتاد و این اولین تجربه تصادفم و انشالا آخریش باشه، راستش نمیشه گفت تصادف، ولی همش داره دوره سرم میچرخه، من تا الان همچین اتفاقی واسم نیافتاده بود، کاش زودتر رفته بودم باد لاستیکا رو چک میکردم تا بتونستم بهتر کنترل کنم ماشینو

mohammad_che_eng

عضو جدید
نكنه ميل فرمون...چپوقي...ميل موج گير...پلس...جعبه فرون و .... همهي اينا رو به باد دادي؟؟؟؟

حالا خرجت چقدر شد؟؟؟؟

آخه يه جوجو ميشينه پشت ماشين؟؟:biggrin:;)

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
راستش
ابتدا یه نیم ساعتی سوار بر ماشین بودیم
همش حس میکردم فرمونم دست خودم نیست، یعنی کنترلی روی ماشین نداشتم کامل
چنباری وایسادم لاستیکا رو هم چک کردم
دو در دانشگاه دوستم را مشاهدم نمودم ( معماری میخونن ) و با هم گپیدیم، گفت لاستیکت بادش خوبه ؟ من گفتم نیدونم و بعد از چند مین سوار شد و با هم به گردش رفتیم
تو یه خیابون تنگ
یه مندی پارک کرده بود، یه موتوری هم بغلش داشت رد میشد، یه موتوری یهو خلافی اومد جلو موتوره، خواست اونو نزنه اومد سمت من، منم یه ترمز جانانه زدم، داشتم میرفتم سمت سمندیه که نزدیکیاش کنترل کردمو ماشینو زدم سمت راست که متاسفانه به همون علتی که گفتم و فرمون ماشین کلن دست من نبود، زیادی رفت سمت راست، موتوریه واسه اینکه به من نزنه، خودشو پرتاب کرد اونور، منم خواستم اینبار بلوار رو نزنم دوباره چرخوندم که تا خواستم اینکارو کنم خوردم به بلوار
چند متری اونطرفتر هم واسادم وقتی دیدم، موتوریه هیچیش نشده بود، دوستم مثل گچ سفید شده بود، ماشینم که من نیدونم چجوری، فقط لاستیکش محکم خورده بود به بلوار

خلاصه همش تو چن ثانیه کوتاه اتفاق افتاد و این اولین تجربه تصادفم و انشالا آخریش باشه، راستش نمیشه گفت تصادف، ولی همش داره دوره سرم میچرخه، من تا الان همچین اتفاقی واسم نیافتاده بود، کاش زودتر رفته بودم باد لاستیکا رو چک میکردم تا بتونستم بهتر کنترل کنم ماشینو
برو بابا حال نداری
من الان گفتم یه دست یا پات کنده شده :w06:

shinto

عضو جدید
برا آپلود كردن يه سايت ديگه اي هم هست...mihd اگه اشتباه نكنم...به نظرم بهتر از بقيه اومد....

جاويد...مردي؟؟؟؟
ميگم تورو بردن مكانيكي ماشينه رو بردن بيمارستان؟؟؟آره؟؟؟

خدا بيامرزت...پسر خوبي بودي....:biggrin:

سایت rapibaz هم خوبه بهتر از rapidshare اپلود میکنه

mohsen_kw

عضو جدید
میشه یک نفر بگه دقیقا کار یک مهندس پتروشیمی در کارخانه پتروشیمی چیه

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
کار اصلیش اینه که اون رو طراحی کنه.
ولی الان توی ایران از مهندس شیمی به عنوان siteman که وظیفه کنترل شیر و لوله و غیره رو داره ، استفاده میشه. کاری که یه دیپلم هم میتونه انجام بده.
در موارد با کلاس تر ازش در اتاق کنترل استفاده میشه.

mohsen_kw

عضو جدید
به نظر شما من در انتخاب رشته کنکور امسال پتروشیمی را انتخاب کنم یا نه؟

mohammad_che_eng

عضو جدید

در مورادي هم ديدم كه تاكسي كا مي كنن....:biggrin::biggrin:

و در موراد نادر تر ...به عنوان فروشنده لبناتي سر كوچه استخدام ميشن....:biggrin::biggrin:

در اصل كاره يه مهندس شيمي همونطوري كه اشكان گفت process design هست ...

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
در مورادي هم ديدم كه تاكسي كا مي كنن....:biggrin::biggrin:

و در موراد نادر تر ...به عنوان فروشنده لبناتي سر كوچه استخدام ميشن....:biggrin::biggrin:

در اصل كاره يه مهندس شيمي همونطوري كه اشكان گفت process design هست ...
البته یکی از دوستان من هم هست که مهندس شیمی هست و موبایل فروشی داره.

mohammad_che_eng

عضو جدید
به نظر شما من در انتخاب رشته کنکور امسال پتروشیمی را انتخاب کنم یا نه؟

عزيز دل برادر ببين به چي علاقه داري....
توو ايران هر چند وقت يه بار تب يه رشته ي خاص ميوفته توو جوونا...
يادمه خودم موقعي كه ميخواستم امتحان بدم تب مكانيك بالا گرفته بود...2-3 سال قبل از اونم تب كامپيوتر...الان هم كه تب مهندسي شيمي...

به اين فكر كن ...كه تا 3-4 سال ديگه...با افتتاح پروژه هاي صنايع نفت گاز و پتروشيمي ...و با اين همه فارغ التحصيلي كه اين رشته ها دارن...كار گيرت مياد يا نه؟؟؟

باز هم ميگم..ببين علاقت چي ميگه...;)

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
مهندسی شیمی ریاضی خوب میخواد+علاقه
اگه حال درس خوندن نداری انتخاب نکن
مهندسی شیمی های دانشگاه ما بیشتر از بزق ومکانیک درس میخونن
در کل رشته ی سختی هست
نگران کار نباش بیکار نمی مونی اگه علاقه داشته باشی و بی سواد نباشی

shinto

عضو جدید
آره واقعا علاقه مهمه.مهندسی شیمی هم رشته ای که باید پشتکار زیادی داشته باشی.تو دانشکده ما بیشتر از رشته های دیگه فعالیت میکنیم اخرش میگن شما رشتتون شیمیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
آره واقعا علاقه مهمه.مهندسی شیمی هم رشته ای که باید پشتکار زیادی داشته باشی.تو دانشکده ما بیشتر از رشته های دیگه فعالیت میکنیم اخرش میگن شما رشتتون شیمیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

قر بون دست درده دلم رو گفتی

shinto

عضو جدید
بچه ها یه سوال.
تو Excel 2007 قسمتی که تواندار مینویسه کجاست میخام درجه (دما) رو بزارم آقای فروتن ببخشید اینجا مطرح کردم اخه الان احتیاج دارم.

mohammad_che_eng

عضو جدید
بچه ها یه سوال.
تو Excel 2007 قسمتی که تواندار مینویسه کجاست میخام درجه (دما) رو بزارم آقای فروتن ببخشید اینجا مطرح کردم اخه الان احتیاج دارم.

يكم به خودت استراحت بده...اين پروژه داره از پا درت مياره ها....:)

mohsen_kw

عضو جدید
من هم پشتکار دارم و هم ریاضیاتم قوی است. بیشتر میخوام بدونم مثلا من وقتی مهندس پتروشیمی شدم باید در کارخانه هر روز چه کار کنم . همچنین در مورد درآمد آن.

mohammad_che_eng

عضو جدید
اگه تووو control room باشي كه كار خاصي نمي كني...فقط زير كولر ميشيني...:biggrin:

اگه site man باشي...كه....:biggrin:

در آمدش هم اييي..خوبه....اينطور كه شنيدم..دوستان راضي هستن...:biggrin:

جوجو13

اخراجی موقت
من هم پشتکار دارم و هم ریاضیاتم قوی است. بیشتر میخوام بدونم مثلا من وقتی مهندس پتروشیمی شدم باید در کارخانه هر روز چه کار کنم . همچنین در مورد درآمد آن.
نمی خوام ناامیدت کنما:D..ولی بعد از پزشکی سخت ترین رشته دنیا مهندسی شیمی هستش:D... حالا خود دانی..میگی ریاضیت خوبه!! وقتی زیر درسا کمرت شکست اون وقت حال میایی..:D

shinto

عضو جدید
جاييكه پرستش خورشيد يك وظيفه عمومي باشد آزمايش قوانين حرارتي جنايتي نابخشودني خواهد بود. جان مورلي

شب همه خوش​

بالا