گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

spana

عضو جدید
دوستان عزیز هم رشته ای خودم :
دنبال آزمون استخدامی نباشید که اولا نیست و دوما اینکه اگرم باشه خیالی بیش نیست.
اگر مقدوره در وهله اول آشنایی بجورید و یا برید شرکت های خصوصی.توی جنوب هم فقط و فقط اشنا میخواد وگرنه کار هم هست.
متاسفانه مرجعی برای پیگیری این مسیله نیست وگرنه نیرو هم خوب میخوان.

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به نظر من فقط مدلینگ اونم با متلب!! واسه پایان نامه فقط باید به فکر تموم شدنش بود. اینکه بعضیا میگن کار آزمایشگاهی بهتره چون یه چیزی یاد میگیریم بعدا توی شغلمون به درد میخوره به نظر من اشتباهه.احتمال اینکه شغل آینده شما با موضوع پایان نامتون در ارتباط باشه کمتر از 5 درصده پس بهتره آدم پایان نامه رو سریع تموم کنه بگرده دنبال کار.

کار من هم مدلینگ بود و هم آزمایشگاهی، حرفتونو قبول ندارم، ببینین با کدوم راحتترین، به کدوم علاقه دارین؟

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان . خوبين ؟ خوشين ؟

كسي جزوه شيمي تجزيه نداره ؟ بي زحمت بزاريد ما استفاده كنيم . چند روز ديگه آزمون دارم :(
نميخوام زياد وارد بحث فرمولي شم . وقتش هم ندارم . يه سري مطالب توضيحي و كليات .

ممنون

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بچه ها .. شرکت فلات قاره توی نمایشگاه نفت و گاز تخفیف 40درصدی برای دوره هاش میده ... این تخفیف رو از دست ندید.

P O U R I A

مدیر تالار
سلام

چه دوره هايي هست ؟
براي نام نويسيش كجاست ؟‌
مكان ؟ زمان ؟

ممنون
باید میرفتید نمایشگاه .. من فراموش کردم زودتر یاداوری کنم ..
تخفیف کلیه .. برای همه دوره هاشون .. امروز مجتمع فنی نوین پارسیان رو هم دیدم 25درصد تخفیف میداد .. فلات قاره اگه پکیج میگرفتی 40درصد تخفیف داشت.
این تخفیف ها رو فقط فقط موقع برگزاری نمایشگاه نفت و گاز میدن و فقط هم باید بری از خود غرفه داخل نمایشگاه کلاس ها رو ثبت نام کنی.
البته نوین پارسیان زده تا 25اردیبهشت میشه از تخفیفش استفاده کرد.

P O U R I A

مدیر تالار
در زندگی چند باری شده که احساس کرده ام بزرگ تر شده ام
-وقتی که برای اولین بار سلمانی رفتم و دیگر آن تخته چوب را روی صندلی نگذاشتند تا قدم بلندتر شود و دست استاد سلمانی به سرم برسد . اولین بار که رفتم و روی صندلی چرمی نشستم و مستقیم نگاه کردم به چهره خودم در آینه و تخته هم کنار پایم روی زمین مانده بود .
-اولین بار که دیدم دیگر حرفی برای گفتن به سربازهای پلاستیکی ام به ارتشم ندارم بزنم و انگار از آن روز همه شان لال شده بودند و تکه های پلاستیک بودند که شکل سربازهایی اسلحه به دست روی زمین ریخته بودند . فردای آن روز آدم آهنی ام را با قند شکن بابا خرد و خاکشیر کردم تا آرمیچرش را از دلش بیرون بیاورم .
- اولین باری که دخترکی-به زعم آن زمان من زنی زیبا- نگاهم کرد . خوب یادم هست که تی شرت سفیدی پوشیده بودم و شلوار جین پایم بود و کلاه کپی سبزی هم روی سرم بود . دور میدان امامت ایستاده بودم که اتوبوسی از خیابان گذشت و دخترک انتهای ماشین نشسته بود . برگشت و همینطور نگاهم کرد . قلبم تند میزد و نگاه پسرک داشت نگاه مردی می شد که از توجهی زنانه پشتش تیر می کشد .
-وقتی مادربزرگ مرد . همان روز اول صبح پایم را که از روی تخت روی زمین می گذاشتم تا بالای جنازه اش بروم فهمیدم آنقدر بزرگ شده ام که مرگ را با همه هیبت و سنگینی اش درک بکنم .
-وقتی اولین بار در صف مدرسه برای اینکه مسیله ای را از راهی ابتکاری حل کرده بودم به مدت چهل ثانیه همه بچه ها برایم دست زدند .درک غرور و حس دیده شدن و لدتی که هنوز به وقت آمدنش از شدت لذت میخکوبم می کند .
-اولین باری که مست شدم . با حسین و مهرداد در خیابان ولنجک کنار سوپر مارکت بالای میدان . ودکای پاکتی و تلخی زهرابه در دهانم .گیجی خوشایند و لبخندهایی که کش می آمد و سری که به دوار می افتاد .
-آخری از همه برایم دردناک تر بود وقتی که موقع خداحافظی و روبوسی بابا را بغل کردم و دیدم دیگر او است که در اغوش من جا می شود و دیگر هیچوقت پسرک نمی تواند در سینه بزرگ بابا گم بشود و غم هایش را فراموش کند.
از نوشته های " روزبه روزبهانی "

11143727_380538675480110_8902014686447514715_n.jpg

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز

در آن هنگامه ها مردی غمین با چشم تر هر شب
به کور نور در غار حرا میرفت
همه شب با غمی سنگین
به بال مرغ اندیشه
لبش خاموش بود ولی سر و پایش پر فریاد
به فریاد خدایی تا دل بی انتها میرفت
تنی لرزان دلی ترسان
و بیم از حق تعالی داشت
و در آن غار تنهایی روایی روشن از کروبیان عرش اعلا داشت!

سائل درمانده ناامید نگردد، گر که بکوبد در سرای محمد (ص)، ای که ندای اذان
رسید به گوشت، هان که به گوشت رسد ندای محمد (ص)
مبعث رسول اکرم بر همه مسلمانان جهان مبارک باد.

امشب که شب مبعث احمد باشد
 مشمول همه عطای سرمد باشد
یارب چه شود طلوع صبح فردا
 صبح فرج آل محمد باشد
عید بزرگ مبعث مبارک
از عرش برین همیشه تا دامن خاک
پیوسته رسد سروشی از قادر پاک
کای مایه امید دو عالم احمد
لولک لما خلقت الافلاک

مبعثش با اقرا باسم ربک آغاز و با
انااعطیناک الکوثر بیمه و با
الیوم اکملت لکم دینکم
جاودانه شد
عیـــــــــــــدتــــــــــــــــــان مبارک
نورانی و زیباست، همه روی محمد
خاتم شده از بهره خدا، سوی محمد
نوری است، به رخساره ی دلدار
دل داده به سویش، وفا کوی محمد . . .
عید مبعث بر شما مبارک

mataa

کاربر فعال
خیلی اوضام تعریفی نداره، نتونستم جزوه ای پیدا کنم. دیگه همینجوری میریم سر جلسه، شد که شد، نشدم فدای سرم!!!

نميدونم والا
ميگم عمومي ها رو چيكار ميكني ؟ حد اقل بايد 50 درصد سوالاي عمومي رو جواب بدي . وگرنه رد ميشي . من كه فك نكنم بيشتر از 30 درصد بزنم
كامپيوترش كه آسونه

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نميدونم والا
ميگم عمومي ها رو چيكار ميكني ؟ حد اقل بايد 50 درصد سوالاي عمومي رو جواب بدي . وگرنه رد ميشي . من كه فك نكنم بيشتر از 30 درصد بزنم
كامپيوترش كه آسونه
همه در حالت حیرانی و بهت زده میریم سر جلسه ببینیم چی میشه؟
کدوم شهرین شما؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام وقت بخیر. msds هیدروکسید آلومینیوم و هیدروکسید منیزیم رو میتونم از کجا پیدا کنم دوستان

asasdf

عضو جدید
وحید اقا قران همیشه تازه هست
1400 سال پیش هست اما همیشه انلاینه و کامل
نمیشه شرایط جامعه رو پای قران گذاشت
مسولین مقصرن که نتونستن وظایفشون رو انجوم بدن
مهدی م

bm65

عضو جدید
سلام خدمت همه مهندسا
سه تا سوال دارم که ممنون می شم جواب بدین
1- کسی از شرایط کار تو پالایشگاه اصفهان خبر داره؟الان داره استخدام می کنه البته پیمانکاریه و معلومه که زیاد آش دهن سوزی نیست ولی یه عده تعریف می کنن و یه عده هم وحشتناک بد می گن!
2- شرایط کار تو عسلویه چطوریه؟از نظر مالی بیشتر مد نظرمه،برا یه مهندس تازه کار چقدر حقوق میدن؟

3- بین اصفهان و عسلویه کودوم رو انتخاب می کنین؟
ممنون

بالا