گزارش تصویری / مراسم عزاداری عاشورای حسینی در خرم آباد

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروزه میگن بهتریت تبلیغ کاره خوب و با کیفیته.حالا میشه گفت بهترین تبلیغ واسه اسلام عملکرد خوب و درسته
نه اینکه دهه اول مشکی بپوشیم و ازین کارا بکنیم ولی روز یازدهم سر بساط عرق بشینیم.گرون فروشی کنیم.ریا کنیم .ظلم کنیم و ...........

من باهات موافقم که هر روز از اصل دارم دور میشیم، اسممون مسلمونه ولی رسممون نه
مردم مابیشتر ظاهربینن تا اصل قضیه رو ببینن

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اصلا با قمه زدن موافق نیستم. تا جایی که میدونم در این مناطق برای مرگ عزیزانشون هم همین کار رو میکنن پس براشون یه موضوع جا افتاده است شاید واسه ی ما که همچین مراسمی نداریم به ظاهر عجیب باشه ولی برای اونا یه مراسمه که با اعتقادات قومیشون جور درمیاد این از آداب عزاداریهاشون منشا میگیره.
این اداب بالاخره از یه جا اومده از زیر بوته که نیومده، هر ادابی که درست نیست

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اصلا با قمه زدن موافق نیستم. تا جایی که میدونم در این مناطق برای مرگ عزیزانشون هم همین کار رو میکنن پس براشون یه موضوع جا افتاده است شاید واسه ی ما که همچین مراسمی نداریم به ظاهر عجیب باشه ولی برای اونا یه مراسمه که با اعتقادات قومیشون جور درمیاد این از آداب عزاداریهاشون منشا میگیره.
تا کی باید یه کار غلط رو ادامه بدن؟حتی وقتی که اونو به پای اسلام میزارن
مگه حتما کسی باید بهمون بگه؟مگه خودمون عقل نداریم؟مگه این کارارو واسه اعتقاداتمون نمیکنیم.؟؟؟وقتی میبینیم به جای تاثیر مثبت تاثیر منفی داره اگر ادامه بدیم که دقیقا مقابل اسلام وایسادیم.ینی انجام دادیم چون دلمون خواسته نه اینکه خدا خواسته

rezamoazami22

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان داریم تو جامعه میبینیم کمترین تاثیری نداره.بابا هممون دازیم همینجا زندگی میکنیم دیگه.
چرا روز به روز تاثیرش داره کم میشه؟چون روز به روز از اصل دورتر شده
اصلا مگه امام حسین قیام کرد که اندوه مردمو برا خودش به دنبال داشته باشه؟همین طاهرسازی و فقط به فکر ماتم و اندوه بودن بدترین تیشه رو به ریشه اسلام زده
به قول شریعتیه عزیز میگه:چه ساده رنگ سرخ شهادت را برای ما رنگ سیاه عزا معنی کردند.
کی اینکارو کرد؟همونایی کهع اصل اسلام به نفعشون نبود و نمیتونستن یه دفه در برابرش وایسن.به مرور اومدن کارشونو کردن.
حرف شما کاملا درسته اما نمیشه چیزی رو که سالهاست مردم باهاش عجین شدن ازشون گرفت. خیلی ها با همین مراسمهای به قول شما ظاهری متحول شدن خیلی ها روز به روز بدتر شدن این بسته به درک افراد داره هر عادت و رسمی وقتی با تفکر درست پیش بره نه تنها از شکل ظاهر درمیاد بلکه به درک بیشتر واقعیت کمک میکنه. من با آداب عزاداری به همراه درک درست مسئله عزاداری موافقم.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من باهات موافقم که هر روز از اصل دارم دور میشیم، اسممون مسلمونه ولی رسممون نه
مردم مابیشتر ظاهربینن تا اصل قضیه رو ببینن
قربون ادم منطقی
منم از اول تاپیک دارم همینو میگم.
میگم این شاخ و برگ اینقدر زیاد شده و هر قومی یه چیزی بهش چسبونده که دیگه درخت زور میوه دادن نداره

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف شما کاملا درسته اما نمیشه چیزی رو که سالهاست مردم باهاش عجین شدن ازشون گرفت. خیلی ها با همین مراسمهای به قول شما ظاهری متحول شدن خیلی ها روز به روز بدتر شدن این بسته به درک افراد داره هر عادت و رسمی وقتی با تفکر درست پیش بره نه تنها از شکل ظاهر درمیاد بلکه به درک بیشتر واقعیت کمک میکنه. من با آداب عزاداری به همراه درک درست مسئله عزاداری موافقم.
بله منم موافقم ولی ایا الان به اون قدری که به اینا توجه میشه در مورد امام حسین مطالعه و تفکر میکنیم.
اونقدی که ظاهرمون حسینیه باطنمونم هست؟

rezamoazami22

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا کی باید یه کار غلط رو ادامه بدن؟حتی وقتی که اونو به پای اسلام میزارن
مگه حتما کسی باید بهمون بگه؟مگه خودمون عقل نداریم؟مگه این کارارو واسه اعتقاداتمون نمیکنیم.؟؟؟وقتی میبینیم به جای تاثیر مثبت تاثیر منفی داره اگر ادامه بدیم که دقیقا مقابل اسلام وایسادیم.ینی انجام دادیم چون دلمون خواسته نه اینکه خدا خواسته
شما از کجا میدونی که تاثیر منفی داشته. اینو جدی میگم کجای این کار تاثیر منفی روی اسلام گذاشته. برام مهمه که بدونم

rezamoazami22

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله منم موافقم ولی ایا الان به اون قدری که به اینا توجه میشه در مورد امام حسین مطالعه و تفکر میکنیم.
اونقدی که ظاهرمون حسینیه باطنمونم هست؟

باید این طور باشه. من انجام هر کاری رو وقتی با شناخت باشه می پذیرم. مصلما بهترین کارها رو وقتی بدون شناخت انجام بدی بی اساسه.
از نظر من ظاهر و باطن مکمل همدیگرن.
چه بسا اعتقاد در باطن بدون ابراز اون به صورت علنی بی تاثیر باشه.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما از کجا میدونی که تاثیر منفی داشته. اینو جدی میگم کجای این کار تاثیر منفی روی اسلام گذاشته. برام مهمه که بدونم
تاثیر منفیش اینه که اسلام رو دین خرافات و توجه به ظاهرکار میدونن که به جز این دستاوردی نداشته و امروز داره رو به زوال میره.و واقعا هم اگه بخایم همین روندو ادامه بدیم اسلام رو به نابودی کشوندیم.

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا باز اینا خوبه فقط خودشون رو گلی میکنن!
تو اصفهان من شنیدم تو یکی از شهرستاناش .... تیغ و چاقو میزنن تو سر و گردن تا خون بیاد !!!
نمیدونم ریشه در کدام اعتقاد داره این کارا؟
حالا درست یا غلط بودنش بماند ....

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید این طور باشه. من انجام هر کاری رو وقتی با شناخت باشه می پذیرم. مصلما بهترین کارها رو وقتی بدون شناخت انجام بدی بی اساسه.
از نظر من ظاهر و باطن مکمل همدیگرن.
چه بسا اعتقاد در باطن بدون ابراز اون به صورت علنی بی تاثیر باشه.
بله درسته.ولی وقتی که توجه به ظاهر مثل جامعه ما بر باطن بچربه ینی داریم خطا میریم

rezamoazami22

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاثیر منفیش اینه که اسلام رو دین خرافات و توجه به ظاهرکار میدونن که به جز این دستاوردی نداشته و امروز داره رو به زوال میره.و واقعا هم اگه بخایم همین روندو ادامه بدیم اسلام رو به نابودی کشوندیم.

خوب این حرفها رو کسایی میزنن که با اصل قضیه مشکل دارن. به این خاطر دلیلی نداره صورت مسئله رو برای عده ای که حل مسئله رو نمیدونن تغییر بدیم. غیر از این انجام دادن این عزاداریها چطور اسلام رو تهدید میکنه

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب این حرفها رو کسایی میزنن که با اصل قضیه مشکل دارن. به این خاطر دلیلی نداره صورت مسئله رو برای عده ای که حل مسئله رو نمیدونن تغییر بدیم. غیر از این انجام دادن این عزاداریها چطور اسلام رو تهدید میکنه
خوب متاسفانه کم نیستند این افراد.
تازه شاید از اول مخالف نبودن ولی وقتی به جای عمل همش حرف و ظاهر بوده کلا مخالف شدن

rezamoazami22

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته.ولی وقتی که توجه به ظاهر مثل جامعه ما بر باطن بچربه ینی داریم خطا میریم

از نظر منم دور شدن مردم از اعتقادات خیلی زیاد شده. اما حذف این مراسم نه تنها کمکی نمیکنه بلکه اسلام رو کمرنگتر میکنه. منم با اسلام به معنای واقعی کلمه موافقم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نظر منم دور شدن مردم از اعتقادات خیلی زیاد شده. اما حذف این مراسم نه تنها کمکی نمیکنه بلکه اسلام رو کمرنگتر میکنه. منم با اسلام به معنای واقعی کلمه موافقم
اره منم نمیگم حزف.میگم تعدیل بشه.وبه جای این کارا تو مراسمات.یه فضای تحقیقی و مطالعاتی رو فراهم کنن.حداقل تو این ایام.فکر کن محرم میاد و میره و عدهای فقط از محرم یاد قیمه و ابگوشت و زنچیر میفتن.واقعا حسین مظلومه

rezamoazami22

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره منم نمیگم حزف.میگم تعدیل بشه.وبه جای این کارا تو مراسمات.یه فضای تحقیقی و مطالعاتی رو فراهم کنن.حداقل تو این ایام.فکر کن محرم میاد و میره و عدهای فقط از محرم یاد قیمه و ابگوشت و زنچیر میفتن.واقعا حسین مظلومه

اینجور افراد کسایی هستن که به نام دین ولی به کام خودشون عمل میکنن. منم از این دسته افراد متنفرم. از بحث با شما لذت بردم. یا علی

تکنو کرات

اخراجی موقت
آیین عاشورا در ایران امروز آینه‌ای است برای دیدن بیماری‌های مهم یک فرهنگ: غلّو و اغراق، خرج‌های کلان بازاریان و ثروتمندان در جامعه‌ای فقیر و درمانده، بهره‌کشی‌های سیاسی از اعتقادات توده، دولتی شدن فرهنگ و دین، عوام‌‌زدگی فزاینده‌ی روحانیان، شکاف اجتماعیِ روز به روز عمیق‌شونده میان جامعه‌ی دین‌داران و جامعه‌ی دین‌گریزان و دین‌زدگان، غم‌پروری و قربانی‌ستایی و سرانجام جامعه‌ای شتابان و چرخان در گرداب انحطاط اخلاقی و اجتماعی. فربه شدن آیین عاشورا نشان می‌دهد که مردم ایران بهترین بیان فرهنگی خود را در سلطنتِ اندوه می‌یابند.

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما نمیتونیم عین اونا باشیم
ولی میتونیم الگو قرار بدیم

درضمن مطمئن باش همه این ادما با عشق به امام این کار رو انجام میدن

ببخشید اینو میگم ها
الان اینا مجسمه های گلی شدن الگو قرار دادن امام حسین رو؟؟؟
اونایی که قمه میزنن...وحشی گری میکنن...چی؟؟؟

شمر الگوشون بوده یا امام حسین؟؟؟؟

این جهل ملت ایران تمامی نداره....

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض معذرت از استارتر محترم. قصد بی احترامی ندارم.
اما خوب که چی این کدوم منظور از نهضت عاشورا را زنده میکنه؟ نه این مراسمات کلا بعضی از فرهنگها و رسوم غلط وارد شده تو کشور ما.

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوق العاده برام جالب بود
از مراسم چهل منبر واقعا خوشم اومد جالبه
از این که تو یه کشور هستیم و هر منطقه مراسمه خاص خودشو داره واقعا خاصه!
مممنون

بالا