گام به گام تا کنکور 95

dash @li

کاربر بیش فعال
کاملا باهاتون موافقم منم همینو گفتم :surprised:
سلام
میدونم،ولی مثلا ب عنوان ی فرد با تجربه تر اومدم تایید کنم.کسی از کنکور گذشته.
در هر صورت،کتاب آقا سی چیزی کمتر از سایر کتب نداره،فقط گفتم و بازم میگم،سوالات کنکور های جدید توش نیست ،باید جلد دوم رو بگیرید تست اای اون رو حل کنین.
راجع ب کتاب آقاسی حتما ب سایتش برین قسسمت های حذفی رو نگاه کنین،الکی وقتتون رو هدر ندید.روی موضوعات مهم کار کنین.
بحث تست زدن از همه چیز مهم تر هست،بخصوص کسایی ک تقریبا درسا رو تموم کردن.
خود تست زدن ی جور مرور هست....
ی دوره سخت هست ،خوشبختانه ،میگذره و خوشا ب خالتون ک کنکور اونور عید هست،ما دهه شصتی ها ک همه چیز برامون سخت بود.
در هر صورت از برصت باقی مونده استفاده کنید،ببینید هدفتون چیه،تلاشتون رو بکنید.
دوره سختی هست،گذر کردن از این وضع امتحانات پایان ترم ب خصو1 کسایی واحد زیادی دارند سخت هست،انشالله تموم میشه،پس بیشتر تلاش کنین.
چون اگر هدفتون ادامه تحصیل هست،وقت مناسبی هست،این دو ماه ماه های سرنوشت سازی هست،تعیین رتبه ها توی این دو ماه مشخص میشه،چون
خیلی از دوستان خسته و دل زده و خیلی هام درگیر امتحانات بودند،از حالا مشخص میشه.
امیدوارم راه درست رو انتخاب کرده باشید.به تلاشتون ادامه بدید.
موقق باشید

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام به همه
من 15 روز هست نیومدم اینجا
شدیدا در گیر امتحانامم
ازمون 50 درصد اول هفته پیش رو هم نرفتم
امتحانمم خوب نبوده تا اینجا چون در طول ترم هبچی نخوندم و فقط کنکور کار کردم
و الان حس میکنم هم از اینجا(درسای ترمم) و هم از کنکور موندم
یکم انگیزم کم شده و تعطیلات بین ترم میخوام فقط استراحت کنم شدیدا خستم(هم جسمی و هم روحی)
1- کمکم کنید و انگیزه بهم بدید
2- برام دعا کنید
یاحق
سلام
تنها کسی میتونه به شما کمک کنه خودتون هستید،تلاش کنید.روحیه داشتن زمان کنکور از خود کنکور مهمتر هست کسایی با روحیه کنکور میدند موفق تر از کسایی هستند ک تلاش زیادی کردند.یادتون باشه حفظ روحیه تو بدترین دوران ها خیلی مهمه،من زمان کنکور سال اول قبول نشدم حالا ب دلایل مختلف ک تاثیر خورش رو داشت ،روحیه نداشتم،ولی سال دوم با روحیه ووانگیزه و اطمینان ک میدونم حتما قبول میشم انجام دادم و بهترین نتیجه رو از تلاش خودم گرفتم،مطمین باشید روحیه مهمترین سلاح من برای موفقیت بود.
موفق باشید

dash @li

کاربر بیش فعال
اگه وقتشو داری عوض کن ! البته باید ببینی مشکلت کجاست . ببین کنکورم مثه دروس دانشگاست ... از رو یه منبع درسنامه میخونی سوالایه غیر تکراری 4 5 تا کتابم میخونی .. یادمه واسه سیالات تا 7 تا کتابم بچه ها خوندن .. منم شماره سوالایه غیر تکراریو ازشون میگرفتم میخوندم ! کنکورم همینه .. یه مبحثو میخونی .. اینقد سوال حل میکنی که مطمین بشی فهمیدیش . مخصوصا واسه درسه دینامیک .. ریاضی که مشخصه
راجع ب عوض کردن کتاب نظرم رو دادم،کاملا مخالفم.
ب عنوان کسی ک هنگام کنکور سال اول کتاب عوض کرد اونم برای ریاصی عرض میکنم،اصلا و ابدا،ب کتابتون ایمان داشته باشید.

sajad988

عضو جدید
سلام به همگی
در چند روز اینده دو تا از دوستای خوب و فعالمون تو تایپیک نیستن
خواهشن انقدری فعالیت داشته باشید که دوباره تایپیک به خواب زمستونی نره:D
ممنون

siavashbehzad

عضو جدید
راجع ب عوض کردن کتاب نظرم رو دادم،کاملا مخالفم.
ب عنوان کسی ک هنگام کنکور سال اول کتاب عوض کرد اونم برای ریاصی عرض میکنم،اصلا و ابدا،ب کتابتون ایمان داشته باشید.

من زمان کنکور کارشناسیمم کتابایه مختلفی خوندم .. کلا بستگی به خودت داره .. مهم کتاب و تعدادش نیست( یکی هست دو سه تا کتاب میخونه ، یکیم همون یدونه گوشه اتاقش خاک میخوره ) .. مهم فقط درک مباحثه .. حتی بدون کتاب تستم میشه رتبه دو رقمی آورد .. تقریبا همه سوالا از مراجع طرح میشن .. گام آخرم جمع بندیه .. که از همه مراحل مهمتره

sajad988

عضو جدید
سلام
صبح همگی بخیر
دوستای عزیزم اقا سیاوش و اقا سینا که تازه به جمع ما اضافه شدید
لطف کنید و بگید در حال حاضر چقدر درس میخونید و کدوم درسا رو تموم کردید
و اینکه تو ازمون های امادگی هم شرکت کردید یا نه

alma_mech

عضو جدید
سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
تبریک به همه بقیه ی جوونیمون مثل اینکه قراراه به دررررررررررررک نره!! خدا رو شکر :)
بچه ها یوتیوب باز شده هر کی فیلم اموزشی فلوئنت و انسیس فلونت میخواد بره زود دانلود کنه تا بچه های بالا زودی فیلترش ننمودن.
یا اینکه من از همینجا ازشون خواهشمندم لطفا این قسمتا رو فیلتر نکنند خواهشااااااااااااااا!بابا من اونقدر پول فندق شکن دادم برای دانلود نرم افزارا که دیگه یاد گیریشونم ول کرده بودم. که اونم اصلا دانلود نمیشد درست و حسابی. تو رو خداااا مسدودشون نکنید خدا 120 حوری تو اون دنیا بهتون بده.
خواهشااااااااااااا

sajad988

عضو جدید
تبریک به همه بقیه ی جوونیمون مثل اینکه قراراه به دررررررررررررک نره!! خدا رو شکر :)
بچه ها یوتیوب باز شده هر کی فیلم اموزشی فلوئنت و انسیس فلونت میخواد بره زود دانلود کنه تا بچه های بالا زودی فیلترش ننمودن.
یا اینکه من از همینجا ازشون خواهشمندم لطفا این قسمتا رو فیلتر نکنند خواهشااااااااااااااا!بابا من اونقدر پول فندق شکن دادم برای دانلود نرم افزارا که دیگه یاد گیریشونم ول کرده بودم. که اونم اصلا دانلود نمیشد درست و حسابی. تو رو خداااا مسدودشون نکنید خدا 120 حوری تو اون دنیا بهتون بده.
خواهشااااااااااااا

:surprised::eek:

siavashbehzad

عضو جدید
سلام
صبح همگی بخیر
تو چند تا پست قبلیم گفتم ... و اینکه آزمون شرکت نمیکنم
خواهشااااااااااااا

یوتبوب فیلتره همچنان .. اگه موبایلت اوکیه میتونی از یوتیوب موبایلت استفاده کنی .. بدون نیاز به فیلتر شکن .. میشه توضیح بدین این نرم افزارا دقیقا بدرد چی میخورن ؟ واقعا ارزش وقتی که میزارین ندارن ... چون هیچ کاربردی ندارن تو صنعت در ایران .. مگه شرکتایه خصوصی که اونم 50 تاشو بلد باشی بدون سابقه کار فایده ای نداره

alma_mech

عضو جدید

یوتبوب فیلتره همچنان .. اگه موبایلت اوکیه میتونی از یوتیوب موبایلت استفاده کنی .. بدون نیاز به فیلتر شکن .. میشه توضیح بدین این نرم افزارا دقیقا بدرد چی میخورن ؟ واقعا ارزش وقتی که میزارین ندارن ... چون هیچ کاربردی ندارن تو صنعت در ایران .. مگه شرکتایه خصوصی که اونم 50 تاشو بلد باشی بدون سابقه کار فایده ای نداره

نه بابا
فیلتر نیست به اون صورت منم به داداشم گفتم اونم مثل شما رفت زد yotube.com که فیلتر بود ولی من نوشتم تو گوگل زدم ansys fluent و از اونجا که فیلمای آموزشیو رو میاره که تو یوتیوب هستند و قبلنا باز نمشدند الان بدون هیچ محدودیتی باز شدند.
ولی به درد من میخورن من اگه اینجا به دردم نخورن اونور میرم که به دردم میخورن :)

sajad988

عضو جدید

چرا دوست عزیز
کاملا نرم افزار های بدرد بخوری هستن
و معمولا برای تحلیل های مختلف سیالاتی و یا جامداتی قطعات و یا شبیه سازی موقعیت هایی شبیه انفجار ، اختناق و ... به کار میاد و البته کلی کار دیگه هم میشه باهاشون کرد

به نظر من حتی از ارشد خوندن هم واجبتر هستن

ضمنا اینو بدون که حتی اگه ارشد هم تو یه دانشگاه خوب قبول بشی برای پاس کردن درس ها و انجام پروژه های درسی و 100 البته پایان نام کاملا بدرد میخوره

و اگه بخوام تو یه جمله حق مطلبو ادا کنم باید بگم که:
مهندس مکانیکی که حداقل یه نرم افزرا محاسبات ریاضی نظیر مطلب و میپل
یه نرم افزار نقشه کشی مثل کتیا و سالید
و یه نرم افزار تحلیل مانند انسیس و ادامز و اباکوس
بلد نباشه اصلا سواد نداره

و توصیه من به شما اینه که حتما سراغ یادگیری این نرم افزارا برید

sinaited

عضو جدید
سلام
صبح همگی بخیر
داش من قبلا هم بودم و طبق قانون اول ترموديناميك به وجود نميام و از بين نميرم ، فقط از حالتي به حالت ديگه تبديل شدم!!:-D

سارنیا

عضو جدید
خواهشااااااااااااا

اگه خودت با تنبلی هات جوونیت رو به درک ندی هیشکی باهات کار نداره! برو بشین درستو بخون آی .. میگفت اینجا پلاسی!
آلما برو بشین درستو بخون دیگه تو این تاپیک نبینمتا. خیلی عقبی باید خیلی بخونی.

dash @li

کاربر بیش فعال
اگه خودت با تنبلی هات جوونیت رو به درک ندی هیشکی باهات کار نداره! برو بشین درستو بخون آی .. میگفت اینجا پلاسی!
سلام
قبول داریم حرفتون رو ، ولی زمان تفریح دوستان بیان سر بزنن، روحیه بگیرن،به خصوص کسایی ک کمتر پیش دوستانشون درس میخونند یه خورده جو کنکور بهشون بخوره.مثلا پشت کنکوریا
اینجوری شما گفتی همه رفتن تو لاک خودشون.اینجا برای روحیه دادن و انگیزه پیدا کردن دوستان هست.
موفق باشید

hossein_aj

عضو جدید
سلام به همه دوستان
خسته نباشید
خوبین؟ دماغتون چاقه؟؟
چرا درس نمیخونید؟؟؟همش که اینجایین,بابا بذارین تایپیک نفس بکشه:D
خیلی نمونده هاااااا, یه تلاش دو سه ماهه میخواد بعدش فرصت واسه استراحت و تفریح هست...
پس یه نفس بریم تا آخرش,
من همچنان نت ندارم که پست بذارم..
واسه منم دعا کنید..

sajad988

عضو جدید

سلام
مثل اینکه تهدیدتون باعث شد تا آلمل خانوم دیگه نیاد تایپیک
ولی بد نیست بدونید شکل فعلی تایپیک و اینکه اگه بچه ها یکم به اینجا سر میزنن مدیون خود ایشون هستیم
من که امیدوارمم ایشون برگردن و به همت همه دوستان تایپیک از رونق نیافته و محلی برای انگیزه دادن و انگیزه گرفتن باشه

sajad988

عضو جدید
سلام به همه دوستان
خسته نباشید
خوبین؟ دماغتون چاقه؟؟
چرا درس نمیخونید؟؟؟همش که اینجایین,بابا بذارین تایپیک نفس بکشه:D
خیلی نمونده هاااااا, یه تلاش دو سه ماهه میخواد بعدش فرصت واسه استراحت و تفریح هست...
پس یه نفس بریم تا آخرش,
من همچنان نت ندارم که پست بذارم..
واسه منم دعا کنید..

سلام حسین اقا
مشتاق دیدار
ما خوبیم امیدوارم شما هم خوب باشید
و تواین مدت خوب خونده باشید

آخرین ویرایش:

Mohammad7225

عضو جدید
بازگشت غرور آفرین

بازگشت غرور آفرین

سلام:smile:
بازگشت غرور آفرین خودم رو به جامعه ی مهندسین به خصوص بچه های گل کنکور 95 مکانیک تبریک عرض میکنم :D
الان برگشتم که با قدرت راه رو با هم ادامه بدیم :)

Mohammad7225

عضو جدید
سلام
من جدیدنا یه مشکل پیدا کردم :( سر به هوا شدم و نمیخونم یا وقتیم میخونم تمرکز حواس ندارم :eek: یعنی واقعا به بد وضعیتی خوردم :( دو سه روز دیگه هم آزمون دارم و نتونستم اونجور که باید و شاید بخونم :crying:
اگه ایده و راهکاری دارین ممنون میشم باهام در میون بزارین :gol:

مهندس آلما من شرمنده شما هم شدم، مدرسان برنامه مشاورشو هفته ای میزاره و من تا حالا نتونستم به موقع به برنامه برسم و زنگ بزنم به آقای فقیهی :cry:

پ.ن. کلا حوصله ندارم هااااا یعنی یه کاری که همیشه میمردم براش پیدا کردن یه نفر و کلا اینقدر حرف زدن تا کلافه شدنش بودم، الان اصن حوصله خودمم ندارم چه برسه برای یه نفر دیگه حرف بزنم :surprised:
دارم فک میکنم مشکلم جدی داره میشه :confused:
پ.ن2. الان من یه حالت روحی پذیرش شکستم توم شکل گرفته که تو نمیتونی دیگه و ازین خیلی ناراحتم :cry:

sinaited

عضو جدید
بچه ها به نظرتون بهترين موقع براي شروع كردن واسه مرور و دوره چه وقتيه و از كي بايد به صورت زمان دار تست زد؟؟ مرسي

Mohammad7225

عضو جدید
بچه ها به نظرتون بهترين موقع براي شروع كردن واسه مرور و دوره چه وقتيه و از كي بايد به صورت زمان دار تست زد؟؟ مرسي
به نظر من اسفند شروع کنی به تستای زمان دار و فروردین رو شروع کنی آزمون بدی زمان خوبیه!!!
البته این که چه زمانی بخوای اینکارو بکنی کاملا به شرایط خودت وابسته س :D

masoudabbasi

عضو جدید
سلام
من جدیدنا یه مشکل پیدا کردم :( سر به هوا شدم و نمیخونم یا وقتیم میخونم تمرکز حواس ندارم :eek: یعنی واقعا به بد وضعیتی خوردم :( دو سه روز دیگه هم آزمون دارم و نتونستم اونجور که باید و شاید بخونم :crying:
اگه ایده و راهکاری دارین ممنون میشم باهام در میون بزارین :gol:

مهندس آلما من شرمنده شما هم شدم، مدرسان برنامه مشاورشو هفته ای میزاره و من تا حالا نتونستم به موقع به برنامه برسم و زنگ بزنم به آقای فقیهی :cry:

پ.ن. کلا حوصله ندارم هااااا یعنی یه کاری که همیشه میمردم براش پیدا کردن یه نفر و کلا اینقدر حرف زدن تا کلافه شدنش بودم، الان اصن حوصله خودمم ندارم چه برسه برای یه نفر دیگه حرف بزنم :surprised:
دارم فک میکنم مشکلم جدی داره میشه :confused:
پ.ن2. الان من یه حالت روحی پذیرش شکستم توم شکل گرفته که تو نمیتونی دیگه و ازین خیلی ناراحتم :cry:

منم حوصله درس ندارم
3 شنبه هفته پیش امتحانام تموم شد و جمعه هم ازمون دارم و هیچی براش نخوندنم
کلا 9 روزی هست دارم استراحت میکنم
خخخ

باید از هفته دیگه به شدت بخونم البته گوش شیطون کر!

Mohammad7225

عضو جدید
منم حوصله درس ندارم
3 شنبه هفته پیش امتحانام تموم شد و جمعه هم ازمون دارم و هیچی براش نخوندنم
کلا 9 روزی هست دارم استراحت میکنم
خخخ

باید از هفته دیگه به شدت بخونم البته گوش شیطون کر!
اتفاقا منم 3 هفته پیش میگفتم این آزمونو دیگه میخونم. ولی الان پس فردا آزمونه و هیچیم نخوندم :redface: حالا هیچ هیچ که نه ولی اونی که میخواستم نشد.
از دست خودم خیلی ناراحتم :razz: اصن اونطوری که میخوام پیش نمیره :eek:
فعلا هیچ ایده ای ندارم ولی امیدوارم خوب شم :D
آرههههه منم برنامه گذاشتم برای آزمون بعدیم امیدوارم حسابی بهش برسم :smile:

masoudabbasi

عضو جدید
اتفاقا منم 3 هفته پیش میگفتم این آزمونو دیگه میخونم. ولی الان پس فردا آزمونه و هیچیم نخوندم :redface: حالا هیچ هیچ که نه ولی اونی که میخواستم نشد.
از دست خودم خیلی ناراحتم :razz: اصن اونطوری که میخوام پیش نمیره :eek:
فعلا هیچ ایده ای ندارم ولی امیدوارم خوب شم :D
آرههههه منم برنامه گذاشتم برای آزمون بعدیم امیدوارم حسابی بهش برسم :smile:

جوش نزن برا ازمون بعد 2 تایی باهم میترکونیم

Mohammad7225

عضو جدید
جوش نزن برا ازمون بعد 2 تایی باهم میترکونیم
ایشالا!! کارمون که درسته :D فقط آزمونارو خراب میکنیم :surprised:
من همیشه به خودم میگم مهم جامع ها هستن ولی الانم میبینم که دیگه چیزی تا جامع ها نمونده کلی اعصابم خورد میشه :cry: ولی خیلی خوبه که مثلا با بقیه مثل خودم حرف میزنم خیلی کمک میکنه :)

XFIGHT3R

عضو جدید
سلام, دوستان همینکه از وضعیت فعلیتون راضی نیستین یه نشونه خوبیه , یعنی میل به پیشرفت بیشتری دارین :book:
ارنست همینگوی یه جمله قشنگی داره که میگه " انسان ها شکست نمیخورند بلکه تنها تلاش کردنشان را متوقف می سازند "

Mohammad7225

عضو جدید
سلام, دوستان همینکه از وضعیت فعلیتون راضی نیستین یه نشونه خوبیه , یعنی میل به پیشرفت بیشتری دارین :book:
ارنست همینگوی یه جمله قشنگی داره که میگه " انسان ها شکست نمیخورند بلکه تنها تلاش کردنشان را متوقف می سازند "
ایول واقعا به این روحیه دهی نیاز داشتم ;)

Mohammad7225

عضو جدید
سلام
امروز آزمون داشتم و واقعا سوالا خیلی سخت بودن :surprised: مباحثی که من آماده بودم براشون واقعا سخت داده بودن :eek: داشتم فک میکردم اگه کنکورم بخواد اون نقاط قوتمو سخت بدن باید براش آماده بشم :razz:
با این حال خوشحالم که فقط یه آزمون آزمایشی بوده :D ولی خب دلیل نمیشه که نخواد کنکور این شکلی شه مثه پارسال که دقیقا همین اتفاق برام افتاد :(
منتظرم ببینم که پاسخ ها میاد یا نه؟؟ :cry: