کنکور كارداني ، كارشناسي، ارشد و دكترا ساخت و تولید

spiritwaif

عضو جدید
سلام
کتاب اندازه گیری حریر پوش که معرفی شد از کدوم انتشاراته چون من چند تا کتاب از این مولف دیدم
همچنین می خواستم بدونم چطور میشه پاسخ تشریحی 2-3 ساله اخیر رو گیر آورد
ممنون

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام
کتاب اندازه گیری حریر پوش که معرفی شد از کدوم انتشاراته چون من چند تا کتاب از این مولف دیدم
همچنین می خواستم بدونم چطور میشه پاسخ تشریحی 2-3 ساله اخیر رو گیر آورد
ممنون
انتشارات آذریون
پارسال پارسه به شرکت کنندگان آزموناش کتاب 4 سال کنکور رو داد که سوال و جواب تستای کنکور 84 تا 88 توش بود

mosi-comp

عضو جدید
توصیه های یک از آب گذشته

توصیه های یک از آب گذشته

سلام بر همگی دوستان
من الان دانشجوی ارشد ساخت و تولید امیرکبیرم. زمانی که خودم میخواستم کنکور بدم به دلیل اینکه آزمون ساخت و تولید (از منابعش گرفته تا نحوه خوندن و تست هاش) بسیار مبهمه، دائم تو اینترنت دنبال مطلب میگشتم و حال الان شما رو درک میکنم.
به عنوان اولین توصیه میگم که زیاد وقتتون رو برای خوندن درسهای تخصصی ساخت نذارید. مثلا حداکثر 20 درصد ساعات مطالعه تون رو درگیر کنید. و بیشتر روی ریاضی و جامدات تمرکز کنید. چون هر چی بیشتر روی این دو درس وقت بذارید رابطه مستقیمی روی درصد کنکورتون داره ولی در میان تمامی بچه های ساختی که من تا به حال دیدم هنوز رابطه شناخته شده ای بین ساعات خوندن و تعداد کتب و جزوه های مرجع مطالعه شده با درصد ساخت و تولید مشاهده نشده.:D (البته اینا همش برداشتهای شخصی منه، هر کس ممکنه روش خودش رو داشته باشه)
دومین مورد که خیلی هم مهمه زدن تست های زبانه. درسته که ضریبش کمه ولی چون معمولا بچه ها بیخیال زبان میشن، هر چقدر زبان بیشتر بزنید خیلی ترازتون بالا میره و تاثیرش زیاده.
اگر هم میتونید هیچ درسی رو خالی نذارید حتی در حد 2-3 درصد. (البته به شرطی که منفی نزنید:biggrin:)
امیدوارم همگی موفق باشید. سوالی هم داشتید در خدمتتون هستم.
دوباره بگم اینا همش تجربیات شخصیه و مختارید. خدایی اون دنیا حوصله گرفتاری واسه تشویش اذهان ساخت و تولیدیا رو ندارم:cry: :D
توکل بر خدا

spiritwaif

عضو جدید
سلام بر همگی دوستان
من الان دانشجوی ارشد ساخت و تولید امیرکبیرم. زمانی که خودم میخواستم کنکور بدم به دلیل اینکه آزمون ساخت و تولید (از منابعش گرفته تا نحوه خوندن و تست هاش) بسیار مبهمه، دائم تو اینترنت دنبال مطلب میگشتم و حال الان شما رو درک میکنم.
به عنوان اولین توصیه میگم که زیاد وقتتون رو برای خوندن درسهای تخصصی ساخت نذارید. مثلا حداکثر 20 درصد ساعات مطالعه تون رو درگیر کنید. و بیشتر روی ریاضی و جامدات تمرکز کنید. چون هر چی بیشتر روی این دو درس وقت بذارید رابطه مستقیمی روی درصد کنکورتون داره ولی در میان تمامی بچه های ساختی که من تا به حال دیدم هنوز رابطه شناخته شده ای بین ساعات خوندن و تعداد کتب و جزوه های مرجع مطالعه شده با درصد ساخت و تولید مشاهده نشده.:D (البته اینا همش برداشتهای شخصی منه، هر کس ممکنه روش خودش رو داشته باشه)
دومین مورد که خیلی هم مهمه زدن تست های زبانه. درسته که ضریبش کمه ولی چون معمولا بچه ها بیخیال زبان میشن، هر چقدر زبان بیشتر بزنید خیلی ترازتون بالا میره و تاثیرش زیاده.
اگر هم میتونید هیچ درسی رو خالی نذارید حتی در حد 2-3 درصد. (البته به شرطی که منفی نزنید:biggrin:)
امیدوارم همگی موفق باشید. سوالی هم داشتید در خدمتتون هستم.
دوباره بگم اینا همش تجربیات شخصیه و مختارید. خدایی اون دنیا حوصله گرفتاری واسه تشویش اذهان ساخت و تولیدیا رو ندارم:cry: :D
توکل بر خدا
اگه میشه لطفا درصد ها رتبه ومنابع مطالعاتیتون رو بگید
ممنون

mosi-comp

عضو جدید
زبان 50
ریاضی 53
جامدات 38
دینامیک 5
ساخت 35

البته فکر میکردم ساختم رو 60-70 بزنم و رتبم تک رقمی بشه، در هر صورت رتبه ام شد 80 و خورده ای الان هم شبانه ام.
کلا جزوه های پارسه مخصوصا تو ریاضی. تستهای ریاضی نیکوکار رو میزدم. استاتیک از خود کتاب مریام و تستهای راهیان ارشد. مقاومت و اجزا هم جزوه پارسه و تستهای راهیان.

ساخت هم هر چی دم دستم بود خوندم. جزوه های امیرکبیر، کتابهای مرجع و... البته اکثرش رو روزنامه ای میخوندم که اطلاعات عمومی ساختیم بالا بره :D
کتابهای تست ساخت رو هم که اکثرا همه میشناسن.

آزمونای پارسه شرکت می کردم.

آخرین ویرایش:

TASHA

عضو جدید
زبان 50
ریاضی 53
جامدات 38
دینامیک 5
ساخت 35

البته فکر میکردم ساختم رو 60-70 بزنم و رتبم تک رقمی بشه، در هر صورت رتبه ام شد 80 و خورده ای الان هم شبانه ام.
کلا جزوه های پارسه مخصوصا تو ریاضی. تستهای ریاضی نیکوکار رو میزدم. استاتیک از خود کتاب مریام و تستهای راهیان ارشد. مقاومت و اجزا هم جزوه پارسه و تستهای راهیان.

ساخت هم هر چی دم دستم بود خوندم. جزوه های امیرکبیر، کتابهای مرجع و... البته اکثرش رو روزنامه ای میخوندم که اطلاعات عمومی ساختیم بالا بره :D

کتابهای تست ساخت رو هم که اکثرا همه میشناسن.

آزمونای پارسه شرکت می کردم.

salam dostam rotbeye 88 shode:
zaban:11
riyazi:40
sakht:49.33
jamedat:40

nader2552

عضو جدید
من ارشد 89 شرکت کردم
درصدامو براتون میذارم امیدوارم براتون مفید واقع بشه. (ازاد و دولتی):
دولتی: زبان 3.33%
ریاضی 25%
جامدات 11.76%
ساخت و تولید 33.33%
رتبه 760 ساخت وتولید شدم.
آزاد: زبان 5-%
ریاضی 35%
سیالات 1.7%
جامدات 8.3 %
دینامیک 5%
ساخت و تولید 65.3%
رتبه 44 علوم و تحقیقات با تراز 6313
رتبه نفر آخر قبولی:33_ تراز نفر آخر: 6441
امیدوارم اطلاعاتی که دادم برای برنامه ریزی هاتون مفید باشه.​

saeedvalentino

عضو جدید
سلام
در قالبهای پرس فرمول خیز قالب:

F.L³/3EI

اگر یک توضیح کاملی در مورد طریقه به دست آوردن نیروی F بدید ممنون میشم.

my_silent_is_cry

عضو جدید
سلام . میگن کنکور امسال دانشگاه آزاد (90) قرار مستقیم دکتری بشه . یعنی از لیسانس ، دکتری قبول بشیم . شما خبری دارید . میگن تلویزیون اعلام کرده . البته من در مورد معماری شنیدم . میخوام بدونم شمام چیزی شنیدید . این طوری هست یا نه ؟

mashti

عضو جدید
salam dostam rotbeye 88 shode:
zaban:11
riyazi:40
sakht:49.33
jamedat:40
سلام مطمئنی ؟
تو همین تاپیک یکی از دوستان با درصدای پایین تر رتبه ش 57 شده علموصنعت قبول شده
سلام.ریاضی43-جامدات 26-ساخت 47-زبان13;)
الان تو هر موسسه ای هم بری کارنامه ایشونو به عنوان کارنامه نمونه نشون میدن

TASHA

عضو جدید
سلام مطمئنی ؟
تو همین تاپیک یکی از دوستان با درصدای پایین تر رتبه ش 57 شده علموصنعت قبول شده

الان تو هر موسسه ای هم بری کارنامه ایشونو به عنوان کارنامه نمونه نشون میدن

salam doste aziz vala in chizi hastesh ke khodesh behem gofte dige nemidonam

saeedvalentino

عضو جدید
سلام

در مبحث هیدرولیک آیا بررسی ساختمان شیرها لزومی دارد؟ یعنی اینکه ایا لازم هست که اجزای داخلی هرشیر را کاملا بلد باشیم ؟؟امکان سوال دادن از ساختمان شیرها وجود داره؟

P aYa M

عضو جدید
سلام

در مبحث هیدرولیک آیا بررسی ساختمان شیرها لزومی دارد؟ یعنی اینکه ایا لازم هست که اجزای داخلی هرشیر را کاملا بلد باشیم ؟؟امکان سوال دادن از ساختمان شیرها وجود داره؟
نه دوست عزيز ساختمان داخلي رو نميخواد بدونيد اما انواع شير‌ها و كاربردشون رو لازم داريد.
پاينده باشيد....

mashti

عضو جدید
نه دوست عزيز ساختمان داخلي رو نميخواد بدونيد اما انواع شير‌ها و كاربردشون رو لازم داريد.
پاينده باشيد....

سلام بحث هیدرولیک شد: طراحی مدار پمپ ها که آخر فصل پمپای کتاب هیدر.لیک صنعتی جان اشبیه چی؟

P aYa M

عضو جدید
سلام بحث هیدرولیک شد: طراحی مدار پمپ ها که آخر فصل پمپای کتاب هیدر.لیک صنعتی جان اشبیه چی؟
من اين كتابي كه شما ميگيد رو ندارم . در مورد بكار بردن پمپ در مدار در حد مدارهاي 2 پمپي و اينكه چه كارايي و تفاوت هايي داره كفايت ميكنه.
پاينده باشيد...

saeedvalentino

عضو جدید
با سلام

ماکزیمم شرایط ماده MMc
وعدم توجه به اندازه قطعه RFS
یعنی چی؟

البته تعریفشون رو می دونم ولی واقعیتش چیزی نفهمیدم !. اینکه به چه دردی می خورند کجا کاربرد دارند و...

اگر کسی بلد بود ممنون میشم راهنمایی کنه.

sh_mohamadzade

عضو جدید
salam khobi
yani ba rotbeya 400 mishe ghabool shod
midoni koja ghabool shode
sepas:gol:
دوست عزیز هرسال فرق میکنه.
کنکور 88 دوست من با 440 شبانه ارومیه اورد. ولی کنکور 89 من با 360 شبانه ارومیه هم نیاوردم.
دلیلش هم تعداد جامداتیا و سیالاتیا مابین رتبه های ساخت هست که هرسال فرق میکنه.
اگه میخای مطمئن شی قبولی باید رتبت زیر 250شه.
وگرنه بستگی به شرایطی که گفتم داره.

TASHA

عضو جدید
دوست عزیز هرسال فرق میکنه.
کنکور 88 دوست من با 440 شبانه ارومیه اورد. ولی کنکور 89 من با 360 شبانه ارومیه هم نیاوردم.
دلیلش هم تعداد جامداتیا و سیالاتیا مابین رتبه های ساخت هست که هرسال فرق میکنه.
اگه میخای مطمئن شی قبولی باید رتبت زیر 250شه.
وگرنه بستگی به شرایطی که گفتم داره.

:gol:mer30 az rahnamaeit
dostam ba rotbeye 220 shabane amirkabir ghabool shode taajob kardam
pas be jamedatiya bastegi dare

Hossein_b5717

عضو جدید
با سلام

ماکزیمم شرایط ماده MMc
وعدم توجه به اندازه قطعه RFS
یعنی چی؟

البته تعریفشون رو می دونم ولی واقعیتش چیزی نفهمیدم !. اینکه به چه دردی می خورند کجا کاربرد دارند و...

اگر کسی بلد بود ممنون میشم راهنمایی کنه.

به تلرانس های هندسی مربوط میشن
دو تا روش برای چگونگی اعمال تلرانس هندسی در تلرانس عددی و به طور کلی نشون دادن تلرانس هندسی تو نقشه ساخت

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا قضیه چیه؟ چرا این آزمون اخیر سنجش، سوالای ساخت نداشت؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ...
یه سوال دارم از ماشینکاری اولتراسونیک ...
اثر افزایش اندازه دانه های ساینده روی سرعت براده برداری و صافی سطح...
تو یه کتابی خوندم ...که افزایش اندازه دانه ها موجب اقزایش نرخ براده برداری میشود و بنابر این برای خشن کاری مورد استفاده قرار میگیرد و استفاده از ذرات ظریف مش 600 باعث ایجاد پرداخت سطح میگردد .... اما 2 صفحه بعد نوشته بود که سایز دانه ها بیشترین تاثیر روی صافی سطح دارد و با افزایش اندازه دانه ها صافی سطح بیشتر میشود ... تو کتاب تولید مخصوص نشر طراح فرزاد بیغال هم به این نکته اشاره کرده .. اما اون نرخ براده برداری رو پیدا نکردم ..
ممنون میشم راهنماییم کنید ...

P aYa M

عضو جدید
سلام ...
یه سوال دارم از ماشینکاری اولتراسونیک ...
اثر افزایش اندازه دانه های ساینده روی سرعت براده برداری و صافی سطح...
تو یه کتابی خوندم ...که افزایش اندازه دانه ها موجب اقزایش نرخ براده برداری میشود و بنابر این برای خشن کاری مورد استفاده قرار میگیرد و استفاده از ذرات ظریف مش 600 باعث ایجاد پرداخت سطح میگردد .... اما 2 صفحه بعد نوشته بود که سایز دانه ها بیشترین تاثیر روی صافی سطح دارد و با افزایش اندازه دانه ها صافی سطح بیشتر میشود ... تو کتاب تولید مخصوص نشر طراح فرزاد بیغال هم به این نکته اشاره کرده .. اما اون نرخ براده برداری رو پیدا نکردم ..
ممنون میشم راهنماییم کنید ...
من ديگه تو تاپيك كلاس نكته و تست ساخت و توليد پست نميدم چون همه ميان و ميخونن و ميرن .
هيچكس همكاري نكرد كه بخوام بيشتر توضيح بدم.
اما در مورد ذرات ساينده :
مشبندي بين 100-800 استفاده ميشه.
همونطور كه ميدونيد هر چي مشبندي بالا ميره ابعاد ذرات كوچكتر و تعداد ذرات بيشتر ميشن.
مشبندي ذرات تاثير زيادي رو سرعت بار برداري و صافي سطح دارند
استفاده از مشبندي پايين(ذرات درشت تر) سرعت براده برداري رو افزايش ميده و به تبع اون صافي سطح پايين مياد . كاربردش در خشنكاري هست.
استفاده از مشبندي بالا(ذرات ريزتر) صافي سطح بهتري نتيجه ميده اما سرعت بار برداري كاهش پيدا ميكنه. كاربردش در پرداختكاري هست.
پاينده باشيد....

saeedvalentino

عضو جدید
من ديگه تو تاپيك كلاس نكته و تست ساخت و توليد پست نميدم چون همه ميان و ميخونن و ميرن .
هيچكس همكاري نكرد كه بخوام بيشتر توضيح بدم.
پاينده باشيد....

سلام. ان شالله از این به بعد بچه ها بیشتر توی بحث ها شرکت میکنند مخصوصا خود من چون تا الان فقط رفرنس ها را مطالعه میکردم و تست نمی زدم ولی از این بعد قراره تست زدن را شروع کنم از شما هم که در دروس ساخت و تولید انصافا بسیار قوی هستید خواهش میکنم حتما اون تاپیک کلاس نکته و تست را ادامه بدید و تمومش نکنید چون بسیار عالی بود و خود من کلی ازش استفاده کردم

موفق باشید

آخرین ویرایش:

saeedvalentino

عضو جدید
با سلام مجدد

چند تا سوال هیدرولیکی:

فرق شیر محدود کننده فشار کنترل مستقیم با پیش کنترل چیست؟

کار شیر محدود کننده فشار اینه که اگه فشار از یک مقدار تعیین شده بالاتر رفت این شیر باز بشه تا روغن به مخزن برگرده و فشار کم بشه شیر تابع فشار هم هر موقع فشار به یک اندازه خاصی برسه باز میشه . خب حالا فرق این دوتا چیه ؟ یعنی فرقی ندارند یعنی می تونیم به جای همدیگه ازشون استفاده کنیم؟

اگر کتابی که انواع مثال از مدارهای هیدرولیکی را داشته باشه معرفی کنید ممنون میشم

پیروز باشید .

Hossein_b5717

عضو جدید
با سلام مجدد

چند تا سوال هیدرولیکی:

فرق شیر محدود کننده فشار کنترل مستقیم با پیش کنترل چیست؟

کار شیر محدود کننده فشار اینه که اگه فشار از یک مقدار تعیین شده بالاتر رفت این شیر باز بشه تا روغن به مخزن برگرده و فشار کم بشه شیر تابع فشار هم هر موقع فشار به یک اندازه خاصی برسه باز میشه . خب حالا فرق این دوتا چیه ؟ یعنی فرقی ندارند یعنی می تونیم به جای همدیگه ازشون استفاده کنیم؟

اگر کتابی که انواع مثال از مدارهای هیدرولیکی را داشته باشه معرفی کنید ممنون میشم

پیروز باشید .

سلام دوست عزیز
من هیدرولیک نخوندم،ولی با توجه به چیزی که خودت نوشتی این طور برداشت کردم:
شیر محدود کننده فشار همون شیر اطمینانه که برای جلوگیری از بالا رفتن فشار سیستم استفاده میشه
اما اون شیر دومی تو مدار برای جایی که مثلا بخوایم یه حالت ترتیبی داشته باشیم استفاده میشه،فرضا یه سیلندر میره جلو،وقتی به انتها رسید فشار مدار بالا میره(ولی به فشار نهایی سیستم که همون فشار شیر اطمینانه نمیرسه) و اون شیر باز میشه و سیلندر دوم حرکت میکنه

درسته که ظاهرا کارشون یکی اما کاربردشون متفاوته و نمیشه به جای هم استفاده کرد

کتاب هیدرولیک آقایان مدینه و دلایلی مثال های نسبتا زیادی از مدار های هیدرولیک کاربردی داره

rs311

عضو جدید
سلام

آیا خواندن مبحث خوردگی و مواد غیر فلزی از کتاب علم مواد ضرورتی دارد ؟؟ چون فکر کنم تا به حال سوالی از این قسمتها نیامده.
پیشاپیش ممنون

سلام
من ترم هفتم و امسال اولین بار میخوام کنکور شرکت کنم.
رتبه دو تا از بچه های دانشکده ما (علم و صنعت اراک) پارسال اینجوری بود:
رتبه 29 : 30% ساخت 50% ریاضی 40% جامدات
رتبه 90 : 30% زبان 60% ساخت