کنکور ارشد 90

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
راستش تاپیک در مورد کنکور ارشد از قبل هم وجود داشت ولی به نظر من نیاز بود یه تاپیک جدید بزنیم که مثل قبلی ها نشه
تاپیک های قبل رو اگه نگاه کنین بعد از چند مدت به بیراهه رفتن و کارایی خودشون رو از دست دادن، به دلایل مختلف

قصد من این هست که هر کس می خواد برای کنکور امسال بخونه بتونه از این تاپیک استفاده ای ببره و براش ثمری داشته باشه، نه اینکه صرفا بگیم تیم تشکیل می دیم و رها بشه

چیزهایی که به نظرم باید مطرح بشه بیشتر موارد مشاوره ایه، اینکه چه کتاب هایی خونده بشن، چه جوری خونده بشن، اشکالات مربوط به کتاب ها، شیوه مطالعه، زمان مطالعه، کلاسهای کنکور، آزمون های آزمایشی و اینحور موارد

از کسانی که توی کنکور شرکت کردن چه قبول شدن چه نشدن ، می خوام که بیان به دوستان مشاوره بدن و دوستان کنکوری هم بیان و مسائل و مشکلاتشون رو بپرسن

نظر من اینه که دوستان کنکوری از ابتدای مرداد شروع کنن به درس خوندن، در واقع هر چه زودتر بهتر،

انشاالله دوستان بیان و همکاری کنن
اینکه از چی باید شروع کرد و چه جوری شروع کرد مطمئنا سوال اول دوستانه
یا علی.

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
بهتره الان که تازه اول کار هست در مورد منابع بحث کنیم
هر کس که منابع خوبی برای ارشد می دونه لطفا بیاد و نظرش رو بگه
یه فایل خوب هم توی آدرس زیر هست:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=104421

خود من اینا رو پیشنهاد میدم:

آمار و احتمالات:
1- ایوزیان جلد 1 و 2
البته من خودم از اول مهر این کتاب ها رو خوندم و خیلی نتیجه خوبی نگرفتم، باید کتاب های آقای ایوزیان رو زیاد مطالعه کنین یعنی از همین حالا شروع کنین! :smile:

2- اگه جزوه خوبی گیر بیارین میتونه بهتون کمک کنه، من که چیزی پیدا نکردم:surprised:
تحقیق در عملیات:
1- بازارا
کتاب بازارا علی الخصوص چند فصل اولش خیلی توی یادگیری عمقی تحقیق در عملیات موثره، البته متنش نچسبه و باید دو سه دفعه بخونین تا متوجهش بشین :confused:

2- زاهدی سرشت انتشارات نگاه دانش
این کتاب فوق العاده هست، همه چی توش هست ، یه کتاب جامع و کامل، حتما باید کامل بخونین و نمونه سوال هاش رو حل کنین، اونم چند دفعه،
البته فکر می کنم جزوش هم مثل کتابش باشه، شاید هم کامل تر

3- تست های تالیفی زاهدی سرشت، انتشارات پوران پژوهش
تست های تالیفیش خیلی خوبه، می تونین چیزای زیادی ازش یاد بگیرین، کل تست های تحقیق سال های اخیر هم توش هست که جواب هاش به نسبت کتاب های دیگه خیلی بهتره (اینقدر تعریف کتاب های آقای زاهدی رو کردم ملت فکر می کنن یه چیزی بهم میماسه!، ولی خداییش کتاب هاش نمونه نداره:smoke:)

کنترل موجودی:
1- کتاب پارسه آقای پورسعیدی
نمونه نداره، هر چی قراره از موجودی یاد بگیرین توش پیدا میشه، در حد تیم ملی

2- یه کتاب که تست های موجودی توش باشه با جواب های درست، کتاب پوران پژوهش رو من استفاده می کردم نوشته آقای نورپرتو، چیز خوبی بود

طرح ریزی:
تنها کتاب خوبی که من سراغ دارم کتاب انتشارات پردازشه نوشته برادران جعفری!

زبان:
زبان عمومی پارسه بی نظیره، هر چی کلمه مهمه توش اومده، میشه با اون کتاب 15 تای اول رو خیلی خوب جواب داد
کتاب 504 هم خوبه (پژو 504 هم بد نیست!!!!!)
کتاب زبان تخصصی پارسه بد نیست ولی خیلی زمان می بره، من که وقت نکردم بخونمش

البته همه این موارد در گرو اینه که منابع تغییر نکنه، که ایشالا تغییر نمی کنه

p-z

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]
[FONT=&quot]چقدر خوب که یه تاپیک درست و حسابی واسه ارشد زده شد.ممنونم[/FONT]
[FONT=&quot]منابعی که معرفی کردید همه کامل و خوبند.[/FONT]
[FONT=&quot]من واسه امار از کتاب ایوزیان شروع کردم می خواستم بپرسم جزوه کلاسا شونو چطوری می شه پیدا کرد؟[/FONT]

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
[FONT=&quot]سلام[/FONT]
[FONT=&quot]چقدر خوب که یه تاپیک درست و حسابی واسه ارشد زده شد.ممنونم[/FONT]
[FONT=&quot]منابعی که معرفی کردید همه کامل و خوبند.[/FONT]
[FONT=&quot]من واسه امار از کتاب ایوزیان شروع کردم می خواستم بپرسم جزوه کلاسا شونو چطوری می شه پیدا کرد؟[/FONT]

سلام
به نظرم از توی سایتشون بتونید پیدا کنید جزوه رو
http://eyvazian.ir/
یه نفر به نام ارمغان اونجا هست فکر کنم مسئول این کاره

خب اینجا تالار صنایعه دیگه
هر رشته ای قلق های خاص خودش رو توی کنکور می طلبه

آخرین ویرایش:

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظرم از توی سایتشون بتونید پیدا کنید جزوه رو
http://eyvazian.ir/
یه نفر به نام ارمغان اونجا هست فکر کنم مسئول این کاره

خب اینجا تالار صنایعه دیگه
هر رشته ای قلق های خاص خودش رو توی کنکور می طلبه
ببخشید خوب نگاه نکردم...

ilCapitano

عضو جدید
من قرار نیست به این زودیا ازمون ارشد بدم.
اما سعی میکنم منابع خوبی رو میشناسم برای دوستان ارشد خوان معرفی میکنم........:gol:
http://www.banksoalat.mihanblog.com
سلام.
بچه ها درس خوندن توی تابستون خیللللللللللللللللی سخته.
داره اشکم در میاد، آخه دارم ریاضی 1 می خونم. می خوام ارشد MBA بدم.
خب دیگه زیاد حرف زدم. موفق باشید

saber.rad

عضو جدید
سلام.
بچه ها درس خوندن توی تابستون خیللللللللللللللللی سخته.
داره اشکم در میاد، آخه دارم ریاضی 1 می خونم. می خوام ارشد MBA بدم.
خب دیگه زیاد حرف زدم. موفق باشید

سخته ولی ارزششو داره با تمام سرعت حرکت و از او برکت

saber.rad

عضو جدید
سلام there is a question سوال های طرح ریزی واحدهای صنعتی خیلی وقتگیره چیکارش کنیم؟ کتاب برادران جعفری چه جوریه؟ به نظرتون فرمول های حالت های خاص رو حفظ کنیم یا نه؟ من در حال حاظر خرابی ها ضایعات ماشین الات رو می خونم

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
سلام there is a question سوال های طرح ریزی واحدهای صنعتی خیلی وقتگیره چیکارش کنیم؟ کتاب برادران جعفری چه جوریه؟ به نظرتون فرمول های حالت های خاص رو حفظ کنیم یا نه؟ من در حال حاظر خرابی ها ضایعات ماشین الات رو می خونم

روی سوالای وقت گیرش زیاد خودت رو خسته نکن
البته بعضی هاش هستن که راه حل هایی دارن که زودتر به جواب برسی ولیکن نه همشون
من خودم ضایعات رو کلا فقط یه مرور سطحی کردم و کلیاتش رو حفظ کردم، نمی دونم واسه شما چطوره ولی من اصلا نمی تونستم به خودم بقوبولونم !!!!! که حفظشون کنم (وققتتون رو بگذارید برای قسمت های دیگه، چون توی کنکور اصلا ارزش نداره روی سوالای وقت گیر وایسین)

ramoona

عضو جدید
سلام
منم دارم سعی می کنم بخوونم! ولی هنوز کامل شروع نکردم. منظورم اینه که نمی دونم از چی شروع کنم؟ مثلا اول تمرینای جان فروند رو حل کنم بد تستای ایوزیان یا نه از همون اول ایوزیانو بخوونم و تست هاشو بزنم؟:w10: کسی خبر نداره منابع جدید اضافه شده یا نه؟؟

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
سلام
منم دارم سعی می کنم بخوونم! ولی هنوز کامل شروع نکردم. منظورم اینه که نمی دونم از چی شروع کنم؟ مثلا اول تمرینای جان فروند رو حل کنم بد تستای ایوزیان یا نه از همون اول ایوزیانو بخوونم و تست هاشو بزنم؟:w10: کسی خبر نداره منابع جدید اضافه شده یا نه؟؟

در مورد منابع جدید هنوز چیز خاصی تصویب نشده تا اون جایی که من خبر دارم
در مورد آمار هم به نظر من ایوزیان رو بخونید، البته اگه حوصلتون سر میره از فصل 4 شروع کنید و 3 فصل اول بعدا که افتادین تو دور !!! بخونین

ilCapitano

عضو جدید
در مورد منابع جدید هنوز چیز خاصی تصویب نشده تا اون جایی که من خبر دارم
در مورد آمار هم به نظر من ایوزیان رو بخونید، البته اگه حوصلتون سر میره از فصل 4 شروع کنید و 3 فصل اول بعدا که افتادین تو دور !!! بخونین
واقعا پیشنهاد خوبی بود. .اگه وقت می کنی شلدون راس رو هم بخونی عالی میشه.

ramoona

عضو جدید
سلام
مرسی که راهنمایی کردین! یه خواهش دیگه هم دارم ! بچه ها بیایید هر دو هفته میزان درسی :w10: رو که خووندیم اینجا بنویسیم تا بقیه هم تشویق بشن!:victory:
از کارشناس محترم تالار هم می خوام یه زمان هایی رو مشخص کنه تا همه طبق برنامه اینجا حاضر بشیم و پیشرفت تحصیلیمونو اینجا بنویسیم امیدوارم نتایج خوبی بگیریم.

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
سلام
مرسی که راهنمایی کردین! یه خواهش دیگه هم دارم ! بچه ها بیایید هر دو هفته میزان درسی :w10: رو که خووندیم اینجا بنویسیم تا بقیه هم تشویق بشن!:victory:
از کارشناس محترم تالار هم می خوام یه زمان هایی رو مشخص کنه تا همه طبق برنامه اینجا حاضر بشیم و پیشرفت تحصیلیمونو اینجا بنویسیم امیدوارم نتایج خوبی بگیریم.

راستش سال قبل همچین برنامه ای ریخته شد و کسی استقبال نکرد
همین الان هم می بینید که فقط چند نفر اومدن اینجا و فعالیت کردن
اگه تعداد بچه ها زیاد شد اون وقت

ceaselife

عضو جدید
راستش سال قبل همچین برنامه ای ریخته شد و کسی استقبال نکرد
همین الان هم می بینید که فقط چند نفر اومدن اینجا و فعالیت کردن
اگه تعداد بچه ها زیاد شد اون وقت

فقط یه نصیحت دوستانه من رشنه پلیمره اما واسه ارشد تعداد صفحه کار کنید نه ساعتی و این که هر چی میخونید بنویسید این جوری محاله فراموش کنید

به امید خدا همه قبولللییممممم با بهترین رتبه ها در هر رشته

mohammad_fm1367

عضو جدید
سلام منم دارم شدیدا می خونم و هدفم رتبه ۱شدن در ارشد مهندسی صنایع هستش
به امید موفقیت همه ی دوستان
واسم دعا کنین

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
فقط یه نصیحت دوستانه من رشنه پلیمره اما واسه ارشد تعداد صفحه کار کنید نه ساعتی و این که هر چی میخونید بنویسید این جوری محاله فراموش کنید

به امید خدا همه قبولللییممممم با بهترین رتبه ها در هر رشته

لطف کردین سر زدین
ممنون از شما
انشاالله جایی که دوست دارین قبول بشین

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
سلام منم دارم شدیدا می خونم و هدفم رتبه ۱شدن در ارشد مهندسی صنایع هستش
به امید موفقیت همه ی دوستان
واسم دعا کنین

انشاالله رتبه 1 رو میارین
اصلا کار سختی نیست
من به شخصه با کسی که 2 شده قبلا سروکار داشتم
دانشجوی خیلی خاصی نبود، ولی تلاش خوبی کرد
شما هم اگه تلاش کنی حتما موفق میشی
موفق باشی رفیق

ilCapitano

عضو جدید
اصلا کار سختی نیست
موفق باشی رفیق
ایشاالله که قبول بشه!

mohammad_fm1367

عضو جدید
اصلا کار سختی نیست
موفق باشی رفیق
ان شا الله منم تلاشم رو می کنم
اون نفر دوم که میگی همین منابع رو مطالعه کرده بود نه؟
ممنون از راهنمایی هاتون

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
ان شا الله منم تلاشم رو می کنم
اون نفر دوم که میگی همین منابع رو مطالعه کرده بود نه؟
ممنون از راهنمایی هاتون

سال دومی بود که می خوند و طبیعتا چون خونه خودشون بود و سال بالایی ما بود نه همکلاسیمون، من دقیقا از منابعش اطلاع ندارم ولی تقریبا همینا بود
چیزی که می دونم اینکه ایوزیان رو خورده بود و زاهدی سرشت
به نظر من ایوزیان ، دوتا کتاب زاهدی و جزوه پورسعیدی رو جدی بگیر، خیلی کمکت می کنن

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
چند توصیه:

برای مطالعه برنامه ریزی کنید، اگه کسی با دفتر برنامه ریزی قلم چی آشناس که همون کارو انجام بدین، مثلا یه سررسید بگیرین و روزانه بنویسین که در چه ساعاتی چه دروسی رو می خونین، آخر روز و هفته مجموعش رو بنویسین و با روز ها و هفته های قبل مقایسه کنید، سعی کنید همیشه بهتر از قبل باشید

در طول روز و هفته همه دروس رو مطالعه کنید، نه اینکه یک کتاب رو بردارین و بخواین برین جلو

توی آزمون های آزمایشی هم شرکت کنین، البته اگه شرکت کردید طبق همون برنامه پیش برید، نه اینکه با برنامه خودتون بخونید و بعد بگید چرا نتیجه آزمونم خوب نمیشه، اگه این طوری باشه شرکت نکنین بهتره

farzam_malekzad

عضو جدید
سلام به دوستان خوبم

من پارسال کنکور دادم ، وضعیت خوبی داشتم و تو آزمون های آزمایشی موفق بودم ولی سره جلسه حالم بد شد نمی دونم چرا اینطور شد.....
یه جورایی قاطی کردم همه دوستام که وضعیتشون از من بدتر بود رتبه های عالی آوردن.
الان هنوز نتونستم خودمو پیدا کنم ولی وقتی این تاپیک و دیدم خیلی انرژی مثبت گرفتم می خوام یه بار دیگه تلاش کنم و امسال با هم دیگه بریم یه دانشگاه خوب.....

به امید موفقیت همتون :)

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
سلام به دوستان خوبم

من پارسال کنکور دادم ، وضعیت خوبی داشتم و تو آزمون های آزمایشی موفق بودم ولی سره جلسه حالم بد شد نمی دونم چرا اینطور شد.....
یه جورایی قاطی کردم همه دوستام که وضعیتشون از من بدتر بود رتبه های عالی آوردن.
الان هنوز نتونستم خودمو پیدا کنم ولی وقتی این تاپیک و دیدم خیلی انرژی مثبت گرفتم می خوام یه بار دیگه تلاش کنم و امسال با هم دیگه بریم یه دانشگاه خوب.....

به امید موفقیت همتون :)

ان شا الله امسال به چیزی که می خواین می رسین
به خدا توکل کنین و همت و تلاشتون رو دو چندان، به امید موفقیت:gol:

mohammad_fm1367

عضو جدید
:);):)سلام بچه ها من جزوه ی پورسعیدی رو نمی تونم پیدا کنم باید چی کار کنم راهنماییم کنین
بعد اگه میتونین سوال های کنکور سال های قبل رو بزارید ببینیم چه جوریه و از هر درس چند تا سوال هستش و زمان کنکور کلا چقدر هستش
با تشکر از زحمات مدیر محترم

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
:);):)سلام بچه ها من جزوه ی پورسعیدی رو نمی تونم پیدا کنم باید چی کار کنم راهنماییم کنین
بعد اگه میتونین سوال های کنکور سال های قبل رو بزارید ببینیم چه جوریه و از هر درس چند تا سوال هستش و زمان کنکور کلا چقدر هستش
با تشکر از زحمات مدیر محترم

جزوه پورسعیدی همون جزوه موجودی پارسه هست
از بچه هایی که پارسه بودن می تونین بگیرین یا اگه تهران هستین برین موسسه شون
اگه می خواین پارسه شرکت کنین اوایل مهر دستتون میرسه، بهتره الان روی آمار و احتمال و تحقیق وقت بذارین

سوال های پارسال و سال های اخیر این طوری بوده:
30 تا زبان
20 تا تحقیق
20 تا آمار
20 تا طرح ریزی
20 تا موجودی

تو این لینک سوالای 86 هست که البته سوالای آمارش 30 تا بوده اون موقع
http://www.pasokh.org/mas/sanaye sanaye86.pdf

industrial66

عضو جدید
سلام به همگی:gol:
من میرم ترم 7....
از قبل تابستون حسابی امیدوار وپرانرژی بودم و برنامه ریزی کردم برا ارشد امسال ولی هنوز که هنوزه هیچی نخوندم چی کار کنم ؟؟؟:crying2:

بالا