کنکور ارشد رشته شیمی (منابع،سوالات و راهنمایی)

شیمیست عکاس

عضو جدید
من همونی که فکرش رو می کردم ،شدم.آلی که روش حساب می کردم رو 6.9 درصد زدم و یعنی گزینه هام رو اشتباه زدم...و ش فیزیک که فقط تابستون یه دور ش فیزیک 1 رو خوندم.13.6درصد!!!!!!!!
معدنی هم 25 ولی فکر می کردم خیلی بهتر بشم!!!!!!!!!!!تجزیه بد نبود.ولی تهران بی تهران:(
خب پس رتبه تون بد نشده.وحتما شهرستان قبولیددددددددددد:dتبررررررررررررررررررررررررریک میگم دوست عزیز

شیمیست عکاس

عضو جدید
دوستان میاین تو انتخاب رشته خودمون و دوستامون به هم کمک کنیم؟مثلا بپرسیم با رتبه فلان تجزیه کجاها میشه قبول شد و هر کس که اطلاعاتی داشت راهنمایی کنه:w33:

شیمیست عکاس

عضو جدید
خب من برای دوستام سوال میکنم.اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
با179 تجزیه به نظرتون تهران میشه قبول شد؟
با200 تجزیه چطور؟
و با 900 تجزیه؟

شیمیست عکاس

عضو جدید
دوستان کسی میدونه کلا تو ارشد شیمی آحرین رتبه قبولی روزانه و شبانه چنده؟تو بدترین گرایش حتی

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب من برای دوستام سوال میکنم.اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
با179 تجزیه به نظرتون تهران میشه قبول شد؟
با200 تجزیه چطور؟
و با 900 تجزیه؟

با 179 فکر کنم بتونید قبول شید!
اگه خانم باشه احتمالا پژوهشگاه شیمی و الزهرا را میاره، اگه پسره پژوهشگاه
200 هم همینطور
900 فکر نکنم قبول شه!

شیمیست عکاس

عضو جدید
مرسی از راهنماییتون.برای خودم نمیخوام.واسه یه بنده خدایی میخوام که خانمه ولی با179 شک داره تهران بیاره..البته من خیلی امیدوارم به قبولیش.

با 179 فکر کنم بتونید قبول شید!
اگه خانم باشه احتمالا پژوهشگاه شیمی و الزهرا را میاره، اگه پسره پژوهشگاه
200 هم همینطور
900 فکر نکنم قبول شه!

شیمیست عکاس

عضو جدید
دوستان کجاییدددددددددددددددددد؟؟؟؟!!!!دیگه رفتید تو فاز انتخاب رشته اینجا رو یادتون رفت؟ :w08:

شیمیست عکاس

عضو جدید

دوستان یه مدته دارم فک میکنم واقعا چه گرایشی بهتره واسه ارشد؟با توجه به اینکه الان اوضاع کاری رو فک میکنم باید بیشتر تو اولویت قرار بدیم؟استاد من همیشه میگفت دنبال رشته های خاص نباشید چون تو آینده ممکنه براتون شغل مناسبی پیدا نشه.میگفت زرنگ باشید رشته عمومی انتخاب کنید و رو علاقه تون تو پروژه ارشد کار کنید.اینجوری با یه تیر دو نشون میزنید.هم ضمانت شغلی ایمنتری دارید و هم به علاقه تون رسیدید.نظرشما چیه؟

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان یه مدته دارم فک میکنم واقعا چه گرایشی بهتره واسه ارشد؟با توجه به اینکه الان اوضاع کاری رو فک میکنم باید بیشتر تو اولویت قرار بدیم؟استاد من همیشه میگفت دنبال رشته های خاص نباشید چون تو آینده ممکنه براتون شغل مناسبی پیدا نشه.میگفت زرنگ باشید رشته عمومی انتخاب کنید و رو علاقه تون تو پروژه ارشد کار کنید.اینجوری با یه تیر دو نشون میزنید.هم ضمانت شغلی ایمنتری دارید و هم به علاقه تون رسیدید.نظرشما چیه؟
یه استاد دارم، همیشه میگه: کسی که کارش درست باشه نیاز نیست دنبال کار باشه، کار خودش میاد دنبالش
الان واقعا به حرفش ایمان دارم. اگه درست کار کنی و تخصص ت را درست یاد بگیری آوازه اسمت همه جا میپیچه و میان دنبالت.
مهم اینه که رشته ای که درس میخونی را اونقدر دوست داشته باشی که از جون مایه بذاری و براش تلاش کنی. هیچ وقت خسته نشی و نیاز به استراحت نداشته باشی.

پدر بزرگ من معماری خیلی دوست داشت، کار اصلی ش نبود. برای کار اصلی ش هیچ وقت از جون مایه نمیذاشت ولی وقتی یکی از فامیل ها میخواست خانه بسازه و از بابا کمک میخواست، اصلن این بنده خدا شب هم نمیخوابید!!! همش داشت کار میکرد. یه وضعی! چون علاقه داشت. شماهم همینطوری باشید :gol:

شیمیست عکاس

عضو جدید
خیلی ممنون از دلگرمیتون.قلبم یه ذره آروم شد.چون من خیلی شیمی رو دوس دارم اما به خاطر آینده شغلیش یه کم از ادامه تحصیل تو این رشته دلسرد شده بودم.
یه استاد دارم، همیشه میگه: کسی که کارش درست باشه نیاز نیست دنبال کار باشه، کار خودش میاد دنبالش
الان واقعا به حرفش ایمان دارم. اگه درست کار کنی و تخصص ت را درست یاد بگیری آوازه اسمت همه جا میپیچه و میان دنبالت.
مهم اینه که رشته ای که درس میخونی را اونقدر دوست داشته باشی که از جون مایه بذاری و براش تلاش کنی. هیچ وقت خسته نشی و نیاز به استراحت نداشته باشی.

پدر بزرگ من معماری خیلی دوست داشت، کار اصلی ش نبود. برای کار اصلی ش هیچ وقت از جون مایه نمیذاشت ولی وقتی یکی از فامیل ها میخواست خانه بسازه و از بابا کمک میخواست، اصلن این بنده خدا شب هم نمیخوابید!!! همش داشت کار میکرد. یه وضعی! چون علاقه داشت. شماهم همینطوری باشید :gol:

مه دوست

عضو جدید

با سلام
منم کاملابا حرف استادتون موافقم.
و یجورایی با علاقه وارد اینرشته شدم ولی نمی دونم بخاطر سختی درسها بود یا استادها و دانشگاهمون الان که فارغالتحصیل شدم دیگه خیلی تمایلی به ادامه دادنش ندارم فکر کنم اصلابه اون چیزای که مد نظرم بود نرسیدم، البته بیکاری بعد از دانشگاه هم عاملی بود که دیگه نتونم سختی ادامه تحصیل رو تحمل کنم .
و در زمان دانشجوییم کم کم به رشته های هنر علاقمندشدم. ولی بنظرم کسایی که تو رشته های پایه درس میخونن یه مقدار شخصیت جدی دارن که یجورایی رشته های هنری رو بعنوان سرگرمی و تفریح برای اوقات فراغتشون حساب میکنن (البته شاید فقط من اینجوری باشم،چون در زمان استراحتم به کارهای هنری پرداختم ) منی که بادیدن فیلم های مستند علمی واقعا لذت می برمو همیشه دوست داشتم یه کارایی انجام بدم....
امسال تو همین رشته ی شیمی شرکت کردم ولی نمی ونم؟!دوست ندارم انتخاب رشته کنم و میگم سال بعد هنر شرکت کنم باوجود اینکه می د ونم واقعا قبول شدنش سخته؟!
کلا بهم ریختم ،کلا نمی دونم ، واقعا تصمیم گیریش سخته(ادامه دادن راه قبلیم و یا وارد شدن در مسیری دیگر...):(
در آخر اگه درصد قبولی رتبه های زیر رو یه توضیح کوچولو بدین ممنون میشم:gol:
رتبه ی420 در گرایش آلی و پلیمر در تهران و اطراف
رتبه ی 3500برای گرایش آلی در سرار ایران و هر دانشگاهی
و همچنین1500هر گرایشی ولی فقط در شهر رشت

آخرین ویرایش:

انتها

عضو جدید
دوستان بنظرتون اول کدوم گرایش خوبه ؟من می خوام اول تجزیه رو انتخاب کنم بعد پلیمر وبعد آلی بعد موندم بین معدنی وشیمی فیزیک
واینکه پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی چطوره؟زود لطفا راهنماییم کنین؟؟؟؟؟/

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان بنظرتون اول کدوم گرایش خوبه ؟من می خوام اول تجزیه رو انتخاب کنم بعد پلیمر وبعد آلی بعد موندم بین معدنی وشیمی فیزیک
واینکه پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی چطوره؟زود لطفا راهنماییم کنین؟؟؟؟؟/

خب تجزیه بازار کارش فعلا خوبه، پلیمر هم خوبه چون جا برای کار داره ولی میگن برای آلی کار نیست البته میگن! من قبول ندارم!
پژوهشگاه از نظر امکانات عالیه و کم نمیارید. سطح کارشان هم خوبه. ولی اگه قصد ادامه تحصیل خارج کشور را دارید چون پژوهشگاه، دانشگاه حساب نمیاد یکم مشکل پیش میاد.

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
و یجورایی با علاقه وارد اینرشته شدم ولی نمی دونم بخاطر سختی درسها بود یا استادها و دانشگاهمون الان که فارغالتحصیل شدم دیگه خیلی تمایلی به ادامه دادنش ندارم فکر کنم اصلابه اون چیزای که مد نظرم بود نرسیدم، البته بیکاری بعد از دانشگاه هم عاملی بود که دیگه نتونم سختی ادامه تحصیل رو تحمل کنم .
و در زمان دانشجوییم کم کم به رشته های هنر علاقمندشدم. ولی بنظرم کسایی که تو رشته های پایه درس میخونن یه مقدار شخصیت جدی دارن که یجورایی رشته های هنری رو بعنوان سرگرمی و تفریح برای اوقات فراغتشون حساب میکنن (البته شاید فقط من اینجوری باشم،چون در زمان استراحتم به کارهای هنری پرداختم ) منی که بادیدن فیلم های مستند علمی واقعا لذت می برمو همیشه دوست داشتم یه کارایی انجام بدم....
امسال تو همین رشته ی شیمی شرکت کردم ولی نمی ونم؟!دوست ندارم انتخاب رشته کنم و میگم سال بعد هنر شرکت کنم باوجود اینکه می د ونم واقعا قبول شدنش سخته؟!
کلا بهم ریختم ،کلا نمی دونم ، واقعا تصمیم گیریش سخته(ادامه دادن راه قبلیم و یا وارد شدن در مسیری دیگر...):(
به نظر من شما یکم بین اینکه بعدا چیکاره میخواین بشین شک دارین
کلا اگه دنبال علاقه تون باشین موفق میشین همین!

برای رتبه هاتون: دوره ما رتبه کشوری نمیدادن! یه رتبه برای گرایش تعیین میکردن همین!
خب با رتبه 420 آلی پژوهشگاه و الزهرا را میارید. پلیمر را نمیدونم! چون تا حالا از پلیمر و رتبه هاش چیزی نشنیدم.

مه دوست

عضو جدید
به نظر من شما یکم بین اینکه بعدا چیکاره میخواین بشین شک دارین
کلا اگه دنبال علاقه تون باشین موفق میشین همین!

برای رتبه هاتون: دوره ما رتبه کشوری نمیدادن! یه رتبه برای گرایش تعیین میکردن همین!
خب با رتبه 420 آلی پژوهشگاه و الزهرا را میارید. پلیمر را نمیدونم! چون تا حالا از پلیمر و رتبه هاش چیزی نشنیدم.
ممنونم :gol:
همه ی این رتبه ها فقط برای گرایش آلی و پلیمر و فیتو شیمی (2و6و11)هستن و برای 3 نفر مختلف . خودم،دوستم و فامیلمون (مثل اینکه یه مقدار بد توضیح دادم:redface: )

*مینا*

کاربر فعال شیمی
سلام بچه ها به نظرتون معدنی دانشگاه تبریز بهتره یا آلی دانشگاه شهید مدنی تبریز (هر دو روزانه)(با توجه به این که شاغل باشی و وقتت محدود باشه )

و لطفا کسایی که اطلاع دارن بگن که آلی و معدنی، کدوم یکی توی ارشد راحت تره و کدوم سخت ؟ من شنیدم معدنی سخت تره درسته ؟

ممنون:gol:

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها به نظرتون معدنی دانشگاه تبریز بهتره یا آلی دانشگاه شهید مدنی تبریز (هر دو روزانه)(با توجه به این که شاغل باشی و وقتت محدود باشه )

و لطفا کسایی که اطلاع دارن بگن که آلی و معدنی، کدوم یکی توی ارشد راحت تره و کدوم سخت ؟ من شنیدم معدنی سخت تره درسته ؟

ممنون:gol:
سلام مینا خانم :gol:
در مورد دانشگاه ها چیزی نمیدونم ولی معدنی کارها، الان میان کمپلکس آلی معدنی میسازن بعد بعنوان کاتالیست استفاده میکنن. در واقع کارشان با آلی فرقی نداره. چون سواد آلی را برای سنتز ندارن براشون سخته!

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
ممنونم :gol:
همه ی این رتبه ها فقط برای گرایش آلی و پلیمر و فیتو شیمی (2و6و11)هستن و برای 3 نفر مختلف . خودم،دوستم و فامیلمون (مثل اینکه یه مقدار بد توضیح دادم:redface: )
با سلام
رتبه 420 بعد از تهران های درجه 1 به نظر من خوارزمی رو بزنه.شیمی فیزیکش از برخی دانشگاه های تهران بالاتره.
1500 دانشگاه های شهرستان های درجه 2 و3 روزانه
3500 هم شبانه های دانشگاه های یزد و ....پارسال قبول شدن.

مه دوست

عضو جدید
با سلام
رتبه 420 بعد از تهران های درجه 1 به نظر من خوارزمی رو بزنه.شیمی فیزیکش از برخی دانشگاه های تهران بالاتره.
1500 دانشگاه های شهرستان های درجه 2 و3 روزانه
3500 هم شبانه های دانشگاه های یزد و ....پارسال قبول شدن.
ممنون:)

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام دوست عزیز.الان که پیامت و خوندم به شباهت فکریت تو این مورد با خودم پی بردم.منم یه مدته دقیقا عین شما مردد شده بودم واسه ادامه تحصیل تو شیمی.بااینکه خیلی شیمی رو دوست دارم.واسه همین الان فشرده دارم تحقیق میکنم و با آدمای مختلف تو رشته های مختلف مشورت میکنم.که آیا رشته خودم و به توجه به وضع بد کار ش ادامه بدم یا اینکه برم سراغ یه رشته دیگه یا اینکه کلا برم دنبال علاقه دوم خودم هنر.با پرس و جویی که من کردم در مورد خودم بهتره که شیمی رو ادامه بدم و هنر و کنارش داشته باشم.ولی واسه جفتش به نسبت خودشون وقت بذارم.و به قول دوستمون که حرف استادشون و زدن فک میکنم اگه واقعا آدم به رشته ش ایمان داشته باشه و تو کوتاه مدت تسلیم ناامیدها نشه احتمالش زیاده که بتونه تو کار هم موفق باشه.به نظر من شما هم با خودت کامل روراست باش و بدون تعصب برو در مورد شک تو ادامه مسیرت حتما از آدمایی که فک میکنی تجربه شون تو این مورد بیشتراز تو هست سوال کن و خودت به نتیجه برس که چه کاری برات مفیده.چون نتیجه ای که هر کس با تحقیق خودش بدست میاره ممکنه برای دیگری مفید نباشه.و واقعا از خدا بخواه که خودش تو نشون دادن مسیر درست بهت کمک کنه.خود من چون خیلی سر این موضوع کلافه بودم واقعا خیلی از خدا خواستم که خودش کمکم کنه تو اینکه بفهمم واقعا چه تصمیمی درسته و چه انتخابی غلط.

با سلام

شیمیست عکاس

عضو جدید
رتبه 420 آلی احتمال قبولیش تو شبانه خوارزمی بالاست.و فک کنم تو روزانه خواجه نصیرو علم و صنعت و پژوهشگاهم شانس خوبی داشته باشه ولی آلی روزانه قزوین صد در صد قبوله.پارسال دوست من با 550 آلی روزانه قزوین قبول شد.ولی در مورد پلیمر اطلاعی ندارم.
رتبه 3500 بایدبیشتر به پیام نورها و غیر انتفاعی فک کنه به نظر من.
رتبه 1500 برای شبانه تجزیه گیلان و روزانه ش.فیزیک گیلان شانس داره. یه دوست من دو سال پیش با 1600 تجزیه شبانه گیلان قبول شد.

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.الان که پیامت و خوندم به شباهت فکریت تو این مورد با خودم پی بردم.منم یه مدته دقیقا عین شما مردد شده بودم واسه ادامه تحصیل تو شیمی.بااینکه خیلی شیمی رو دوست دارم.واسه همین الان فشرده دارم تحقیق میکنم و با آدمای مختلف تو رشته های مختلف مشورت میکنم.که آیا رشته خودم و به توجه به وضع بد کار ش ادامه بدم یا اینکه برم سراغ یه رشته دیگه یا اینکه کلا برم دنبال علاقه دوم خودم هنر.با پرس و جویی که من کردم در مورد خودم بهتره که شیمی رو ادامه بدم و هنر و کنارش داشته باشم.ولی واسه جفتش به نسبت خودشون وقت بذارم.و به قول دوستمون که حرف استادشون و زدن فک میکنم اگه واقعا آدم به رشته ش ایمان داشته باشه و تو کوتاه مدت تسلیم ناامیدها نشه احتمالش زیاده که بتونه تو کار هم موفق باشه.به نظر من شما هم با خودت کامل روراست باش و بدون تعصب برو در مورد شک تو ادامه مسیرت حتما از آدمایی که فک میکنی تجربه شون تو این مورد بیشتراز تو هست سوال کن و خودت به نتیجه برس که چه کاری برات مفیده.چون نتیجه ای که هر کس با تحقیق خودش بدست میاره ممکنه برای دیگری مفید نباشه.و واقعا از خدا بخواه که خودش تو نشون دادن مسیر درست بهت کمک کنه.خود من چون خیلی سر این موضوع کلافه بودمواقعا خیلی از خدا خواستم که خودش کمکم کنه تو اینکه بفهمم واقعا چه تصمیمی درسته و چه انتخابی غلط.

من هم همین حس رو داشتم و دارم.یه کار هنری کنار شیمی و رشته های مشابه آرامش دهنده و تکمیل کننده است.به امتحانش میارزه.

مه دوست

عضو جدید
سلام دوست عزیز.الان که پیامت و خوندم به شباهت فکریت تو این مورد با خودم پی بردم.منم یه مدته دقیقا عین شما مردد شده بودم واسه ادامه تحصیل تو شیمی.بااینکه خیلی شیمی رو دوست دارم.واسه همین الان فشرده دارم تحقیق میکنم و با آدمای مختلف تو رشته های مختلف مشورت میکنم.که آیا رشته خودم و به توجه به وضع بد کار ش ادامه بدم یا اینکه برم سراغ یه رشته دیگه یا اینکه کلا برم دنبال علاقه دوم خودم هنر.با پرس و جویی که من کردم در مورد خودم بهتره که شیمی رو ادامه بدم و هنر و کنارش داشته باشم.ولی واسه جفتش به نسبت خودشون وقت بذارم.و به قول دوستمون که حرف استادشون و زدن فک میکنم اگه واقعا آدم به رشته ش ایمان داشته باشه و تو کوتاه مدت تسلیم ناامیدها نشه احتمالش زیاده که بتونه تو کار هم موفق باشه.به نظر من شما هم با خودت کامل روراست باش و بدون تعصب برو در مورد شک تو ادامه مسیرت حتما از آدمایی که فک میکنی تجربه شون تو این مورد بیشتراز تو هست سوال کن و خودت به نتیجه برس که چه کاری برات مفیده.چون نتیجه ای که هر کس با تحقیق خودش بدست میاره ممکنه برای دیگری مفید نباشه.و واقعا از خدا بخواه که خودش تو نشون دادن مسیر درست بهت کمک کنه.خود من چون خیلی سر این موضوع کلافه بودمواقعا خیلی از خدا خواستم که خودش کمکم کنه تو اینکه بفهمم واقعا چه تصمیمی درسته و چه انتخابی غلط.
ممنون عزیزم:gol:
آره خیلی کلافه ام, اینقدر که دیگه حوصله ی هیچ کدومشون رو ندارم...هردوتشون یه حسن ها و ایراداتی دارن که نمی دونم کدومش برام ارجحیت داره!!!
حتی دیگه نمی دونم دقیقا به چی علاقه دارم...متاسفانه توفامیلو آشناهامون هم حتی یکنفر رو نداریم که هنر خونده باشه همه مهندسی یا علوم پایه خوندن!!!هرچی اطلاعات درمورد انیمیشن دارم از اینترنت و یه برنامه ی تلوزیونی شبکه آموزش بوده
ولی دیگه باید تصمیم خودمو بگیرم
می خوام امسال انتخاب رشته نکنم و برای ارشدهنر سال دیگه بخونم باوجوده اینکه می دونم کار بسیار سختی ,چون تنها 25نفر روزانه میگیرن
خیلی از خدا خواستم که کمکم کنه ,امیدوارم که انتخاب درست و کار بجایی کرده باشم
انشاله که همه خوشحال و موفق باشن:gol:

مه دوست

عضو جدید
رتبه 420 آلی احتمال قبولیش تو شبانه خوارزمی بالاست.و فک کنم تو روزانه خواجه نصیرو علم و صنعت و پژوهشگاهم شانس خوبی داشته باشه ولی آلی روزانه قزوین صد در صد قبوله.پارسال دوست من با 550 آلی روزانه قزوین قبول شد.ولی در مورد پلیمر اطلاعی ندارم.
رتبه 3500 بایدبیشتر به پیام نورها و غیر انتفاعی فک کنه به نظر من.
رتبه 1500 برای شبانه تجزیه گیلان و روزانه ش.فیزیک گیلان شانس داره. یه دوست من دو سال پیش با 1600 تجزیه شبانه گیلان قبول شد.
ممنون:smile:

شیمیست عکاس

عضو جدید
متاسفانه اطلاع دقیقی از سطح کار این دو دانشگاه ندارم ولی فک کنم تجزیه تبریز از این نظر بهتر باشه که تجزیه یه رشته عمومی تره نسبت به نانو.شما میتونید تو تجزیه رو یه پروژه نانو هم کار کنید تا با یه تیر دو نشون زده باشید.اینجوری به قول استادم واسه کار مطمین تر قدم برمیدارید.چون خب تجزیه کارش به نسبت بقیه گرایشا بهتره ظاهرا.

دوستان نانو تکمیلی زنجان خوبه یا تجزیه تبریز؟