کنکوری های ارشد 92

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ای کاش آقا مصطفی میومدن و توضیحاتی رو در این خصوص میدادن!!:razz:
من به جای مصطفی در باره تخصصی ها توضیح میدم:

در مورد درس کنترل کیفیت که حجمه زیادی نداره و اگر آمارتون رو خوب یاد بگیرین ، این رو هم خوب یاد می گیرین . باید از مونتگومری بخونید و تست از امیری و سقایی بزنید . خوندن کیفیت اگر فقط برای کنکور بخونید شاید بیشتر از یک ماه و نیم وقت نگیره برای اینکه از اول تا آخرش به همراه تست بخونید.

موجودی سخت ترین تخصصی هست ، البته بستگی به نوع سوالات اون سال داره . اما در کل درس خشنی هست . شاید سه ماه باید وقت بزارید روزی یک و نیم ساعت تا حسن پور رو تموم کنید (با تست کم گفتم !)

طرحریزی هم که کتاب نیکوفکر که اومده خیلی خوبه . خوندش توی 2 ماه انجام می شه . بسته به سرعتتون حالا بی تست یا با تست حساب کنید خودتون دیگه . طرحریزی بعضی جاها محاسبات ریاضی داره که باید محساباتتون قوی کنید .

اقتصاد مهندسی و کنترل پروژه هم که کمترینا هستن . زود و آسون می شه بخونیدشون . خیلی ها کنترل پروژه رو با شروع شدن ازمون ها و با توحه به بودجه بندی ها می خونن . اقتصاد مهندسی هم درس کم حجمی هست و انرژی ازتون نمی گیره .

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام دوستان
در مورد ارشد صنایع سیستم هم توضیح بدین !
من امسال علاوه بر مدیریت میخوام صنایع سیستم هم بخونم .
البته درسا تقریبا مشترک هستن .
مثلا تحقیق ، ریاضی (مطمون نیستم )و احتمال و اقتصاد !

sed ali

کاربر ممتاز
راستی کدوم آزمون ها برای ارشد صنایع سیستم خوبه !

ماهان ؟ پارسه ؟ پوران پژوهش ؟

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی کدوم آزمون ها برای ارشد صنایع سیستم خوبه !

ماهان ؟ پارسه ؟ پوران پژوهش ؟

به نظر من موسسه پژوهش ( پوران پژوهش نه ) . اگر یه سری به سایت دکتر ایوزیان بندازید و قبولی های امسالش را ببینید بهتر میتونید تصمیم بگیرید.

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به جای مصطفی در باره تخصصی ها توضیح میدم:

در مورد درس کنترل کیفیت که حجمه زیادی نداره و اگر آمارتون رو خوب یاد بگیرین ، این رو هم خوب یاد می گیرین . باید از مونتگومری بخونید و تست از امیری و سقایی بزنید . خوندن کیفیت اگر فقط برای کنکور بخونید شاید بیشتر از یک ماه و نیم وقت نگیره برای اینکه از اول تا آخرش به همراه تست بخونید.

موجودی سخت ترین تخصصی هست ، البته بستگی به نوع سوالات اون سال داره . اما در کل درس خشنی هست . شاید سه ماه باید وقت بزارید روزی یک و نیم ساعت تا حسن پور رو تموم کنید (با تست کم گفتم !)

طرحریزی هم که کتاب نیکوفکر که اومده خیلی خوبه . خوندش توی 2 ماه انجام می شه . بسته به سرعتتون حالا بی تست یا با تست حساب کنید خودتون دیگه . طرحریزی بعضی جاها محاسبات ریاضی داره که باید محساباتتون قوی کنید .

اقتصاد مهندسی و کنترل پروژه هم که کمترینا هستن . زود و آسون می شه بخونیدشون . خیلی ها کنترل پروژه رو با شروع شدن ازمون ها و با توحه به بودجه بندی ها می خونن . اقتصاد مهندسی هم درس کم حجمی هست و انرژی ازتون نمی گیره .

البته من که با ایوزیان مشورت کردم بهم پیشنهاد دادند که آمار و تحقیق 1 و 2 و پروژه و موجودی و طرح ریزی را تا 15 مهر تموم کنم و بعد از اون کنترل کیفیت و اقتصاد مهندسی را با آزمون ها بخونم . منابعشون هم دقیقا همین هایی بود که شما گفتید به علاوه کنترل پروژه سبزه پرور و اقتصاد مهندسی پیام عباس زاده

asm7090

عضو جدید
سلام بچه ها.من رشتم اماره.ترم 6 هستم.واسه ارشد تصمیم گرفتم صنایع بخونم.واسه تابستون کدوم یکی از درسای تخصصیو برم؟کنترل موجودی یا طرح ریزی؟من کنترل کیفیت اماری و اقتصاد مهندسی و تحقیق 1 پاس کردم.یه راهنماییم میکنید؟

sed ali

کاربر ممتاز
سلام بچه ها.من رشتم اماره.ترم 6 هستم.واسه ارشد تصمیم گرفتم صنایع بخونم.واسه تابستون کدوم یکی از درسای تخصصیو برم؟کنترل موجودی یا طرح ریزی؟من کنترل کیفیت اماری و اقتصاد مهندسی و تحقیق 1 پاس کردم.یه راهنماییم میکنید؟

صنایع سیستم میخوای شرکت کنی یا صناصع صنایع ؟
منظورت اینکه کلاس بری ؟
من جلسه دکتر ایوزیان رفتم ، خوب بود ! واقعا میشه هرکسی که میخواد صنایع بخونه میتونه مفید باشه .
ایشون میگفت تحقیق و آمار احتمالات با یک درس تخصصی حدافل تا پایان 15 مهر حداکثر خونده بشه .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

چرا می خوای صنایع-صنایع بخونی ؟ سیستم بخونی خیلی بیشتر به نفعته . از ایوزیان هم بپرسی همینو بهت می گه .

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
صنایع سیستم میخوای شرکت کنی یا صناصع صنایع ؟
منظورت اینکه کلاس بری ؟
من جلسه دکتر ایوزیان رفتم ، خوب بود ! واقعا میشه هرکسی که میخواد صنایع بخونه میتونه مفید باشه .
ایشون میگفت تحقیق و آمار احتمالات با یک درس تخصصی حدافل تا پایان 15 مهر حداکثر خونده بشه .

چطور بود همایش ؟ به دردت خورد ؟

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز ، اگر پاسخ های قبلی دوستان را بخونی میتونی بهتر تصمیم بگیری که چی کار کنی؟

khater

عضو جدید
با سلام از صحبتهای شما واقعا روحیه گرفتم من هم دارم برای ارشد می خونم و خونمون از مرکز تهران خیلی دور هستش و در واقع برای کلاس رفتن مشکلات زیادی دارم ممنون

sed ali

کاربر ممتاز
چطور بود همایش ؟ به دردت خورد ؟

آره ، در کل خوب بود !
تونستم یک راه رو انتخاب کنم !
من چون آمار مهندسی رو با یه استاد خیلی بد داشتیم و فقط آمار احتمال مدیریت بهمون درس داده بود!!!!
واسه همین از صنایع دیگه واسه ارشد بیزار بودم ! از طرفیهم به مدیریت هم علاقه داشتم گفتم برم مدیریت .
حالا که دارم خوب میبینم ویتونم این مشکلم رو برطرف کنم میرم به دنبال صنایع سیستم که بهش علاقه هم دارم .
در کل خوبه با یک مشاور آگاه صحبت کنیم . من تو این زمینه زیاد اطلاعات نداشتم که برای ارشد چه کاری باید بکنم ، یه اطلاعاتی بدست آوردم .
امیدوارم که بردردم بوخوره .
از دکترم خیلی خوشم اومد !

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره ، در کل خوب بود !
تونستم یک راه رو انتخاب کنم !
من چون آمار مهندسی رو با یه استاد خیلی بد داشتیم و فقط آمار احتمال مدیریت بهمون درس داده بود!!!!
واسه همین از صنایع دیگه واسه ارشد بیزار بودم ! از طرفیهم به مدیریت هم علاقه داشتم گفتم برم مدیریت .
حالا که دارم خوب میبینم ویتونم این مشکلم رو برطرف کنم میرم به دنبال صنایع سیستم که بهش علاقه هم دارم .
در کل خوبه با یک مشاور آگاه صحبت کنیم . من تو این زمینه زیاد اطلاعات نداشتم که برای ارشد چه کاری باید بکنم ، یه اطلاعاتی بدست آوردم .
امیدوارم که بردردم بوخوره .
از دکترم خیلی خوشم اومد !

خیلی عالیه
من هم وقتی پیش ایوزیان رفتم تونستم مسیرم را درست انتخاب کنم ، راستی برو تو سایت خود دکتر مصاحبه های بچه های تک رقمی امسال را بخون خیلی انگیزه میده .
منم مشکلم دقیقا مثل خودته آمار و خیلی داغونم برای همین کلاسهای خاکبازان را نوشتم برای تابستون ، امسال آمار چند درصد زدی ؟؟؟

sed ali

کاربر ممتاز
خیلی عالیه
من هم وقتی پیش ایوزیان رفتم تونستم مسیرم را درست انتخاب کنم ، راستی برو تو سایت خود دکتر مصاحبه های بچه های تک رقمی امسال را بخون خیلی انگیزه میده .
منم مشکلم دقیقا مثل خودته آمار و خیلی داغونم برای همین کلاسهای خاکبازان را نوشتم برای تابستون ، امسال آمار چند درصد زدی ؟؟؟

منم احتمالا فقط امار رو میرم اونم پیش خاکبازان ، چون تهران نمیتونم برم موقعیتش برام خوب نیست ! خود ایوزیان هم می گفت جزوه یکی هست و خود خاکبازان هم دانشجوی من بود فقط تجربش از من کمتره 4، ساله داره تدریس می کنه !
تحقیق رو فکر کنم بتونم از پسش بر بیام البته یکسالی هست نخوندم امسال کنکور هم نشد که تحقیق رو بخونم .
امسال من مدیریت زده بودم و آمار مدیریت هم فقط یک فصلش رو خوندم ریاضی هم نخونده بودم ! در حدود 5 درصد!
البته آمار مدیریت خیلی آسونتره !

امسال میخوام صنایع سیستم بخونم ! امیدورام که مثل پارسال نشه ! چون اوایلش عالی بود ولی اصلا نتوستم جمعش کنم.
یادمه کتاب تئوری مدیریت رضاییان رو تقریبا یک دور نیم خونده بودم و یه خورده هم کتاب پارسه رو ! چون نتوستم در دوماه اخر جمعشون کنم خراب کردم و این درسو در حدود 5% زدم .

امسال امیدوارم که اینطوری نشه ! کار سخته ولی نشد نداره .

sed ali

کاربر ممتاز
با سلام از صحبتهای شما واقعا روحیه گرفتم من هم دارم برای ارشد می خونم و خونمون از مرکز تهران خیلی دور هستش و در واقع برای کلاس رفتن مشکلات زیادی دارم ممنون

نمیدونم موقعیت شما چطوره ! ولی من هم راهم دوره!
در جدود 100 کیلومتر ! اونم تو تابستون و مخصوصا ماه رمضون!!!!
اینها هست ولی بایدانتخاب کرد .
اگه نیازی ندارین به کلاس و پایه آمارتون قوی هست نیازی نیست با کتاب ایوزیان اگه چاپ جدید باشه بهتره پیش برین .
خواستن توانستن هست !
مصاحبه با نفرات برتز رو می تونید تو سایت ایوزیان ببینید !

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم احتمالا فقط امار رو میرم اونم پیش خاکبازان ، چون تهران نمیتونم برم موقعیتش برام خوب نیست ! خود ایوزیان هم می گفت جزوه یکی هست و خود خاکبازان هم دانشجوی من بود فقط تجربش از من کمتره 4، ساله داره تدریس می کنه !
تحقیق رو فکر کنم بتونم از پسش بر بیام البته یکسالی هست نخوندم امسال کنکور هم نشد که تحقیق رو بخونم .
امسال من مدیریت زده بودم و آمار مدیریت هم فقط یک فصلش رو خوندم ریاضی هم نخونده بودم ! در حدود 5 درصد!
البته آمار مدیریت خیلی آسونتره !

امسال میخوام صنایع سیستم بخونم ! امیدورام که مثل پارسال نشه ! چون اوایلش عالی بود ولی اصلا نتوستم جمعش کنم.
یادمه کتاب تئوری مدیریت رضاییان رو تقریبا یک دور نیم خونده بودم و یه خورده هم کتاب پارسه رو ! چون نتوستم در دوماه اخر جمعشون کنم خراب کردم و این درسو در حدود 5% زدم .

امسال امیدوارم که اینطوری نشه ! کار سخته ولی نشد نداره .

فقط به نتيجه تغيير نينديشيم. در راه از مسير لذت ببريم. اصلا از کجا معلوم تا نتيجه زنده باشيم؟ يا وقتي به نتيجه رسيديم خود به خود تغيير نکرده باشد؟ اصلا ممکن است استفاده از راه کمک کند هدف و نتيجه را عوض کنيم. زيرا شناختمان بالا رفته و البته سلايقمان تغيير کرده است.

ایشالا سال دیگه میایم شمال شیرینی قبولیت را میخوریم ;)

nafiseh.s

عضو جدید
كسايي كه مشاوره دكتر رو رفتن ميشه بقيه رو كه اين امكان براشون وجود نداره راهنمايي كننند. چون يه برنامه خوب مقصد و تضمين ميكنه. مثلا در مورد اينكه تابستون با چه درسهايي بايد شروع كرد و از چه زماني خوندن درس جديد رو متوقف كرد. نحوه زمان بندي روي درسا چطور بايد باشه. و از اين قبيل سوالات. خيلي خيلي ممنون از دوستاني كه با راهنماييهاشون به بقيه كمك ميكنند.

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
كسايي كه مشاوره دكتر رو رفتن ميشه بقيه رو كه اين امكان براشون وجود نداره راهنمايي كننند. چون يه برنامه خوب مقصد و تضمين ميكنه. مثلا در مورد اينكه تابستون با چه درسهايي بايد شروع كرد و از چه زماني خوندن درس جديد رو متوقف كرد. نحوه زمان بندي روي درسا چطور بايد باشه. و از اين قبيل سوالات. خيلي خيلي ممنون از دوستاني كه با راهنماييهاشون به بقيه كمك ميكنند.

سلام ، اگر شما 47 تا کامنت قبلی را میخوندید جواب سوالتون را میگرفتین ولی با این حال من دوباره براتون میگم .
طبق گفته های ایوزیان شما اگر هدفتون صنایع صنایع ( کد 1259) هست باید از تیرماه شروع به خوندن امار و OR و دو یا سه تا درس تخصصی بکنید به این ترتیب که شما باید امار را از روی جزوه یا کتاب دکتر بخونید و تست های اخر هر فصل را به صورت رندوم انتخاب کرده و بزنید و نیازی به حل تمامی تست های هر فصل در دور اول نمیباشد و از اول مهر شروع به زدن تست هایی کنید که قبلا نزدید و تست های کتاب 200 تست دکتر . برای تحقیق تو تابستون کتاب اموزشی جلد 1 و 2 را حتما بخونید و 2000 تست جلد 1 را تست های بخش ساده و متوسط را در تابستون بزنید و تست های سخت و 2000 تست جلد 2 و 3 را از مهر به بعد بزنید . ( البته من پیشنهاد میکنم که جزوه اقای زاهدی را هم در کنار کتاب هاش بخونید ) . و برای درس های تخصصی بهتره که تو تابستون پروژه ( سبزه پرور) و موجودی ( حسن پور) و طرح ریزی ( نیکوفکر) را بخونید و در مهرماه همراه با بودجه بندی ازمون ها اقتصاد و کیفیت را بخونید . و از همه مهمتر زبان از همین امشب شروع به خوندن تافل کنید و از تابستون کتاب گرامر اشراقی را بخونید و از مهر جزوه زبان تخصصی مهندس شایان را بخونید به همراه کتاب بنفش رضا نعمتی .
فکر کنم همه را گفتم ولی بازم اگر مشکلی بود حتما بگیند تا من و دوستان کمکتون کنیم . ;)

sed ali

کاربر ممتاز
سلام منم در مورد صنایع - سیستم یا همون 1260 می گم
در مورد زبان که مشخصه باید از همین امشب شروع کرد ، هر روزی نیم ساعت !

اما در تابستون ریاضی و تحقیق 1 و آمار مهندسی رو تا 15 مهر تموم کرد !
برای درس رایاضی هم جلد 1 ریاضی 1و2 آقاسی رو پیشنهاد داد .
برای تحقیق هم جلد 1 زاهدی سرشت !
در مورد آمار هم بهزاد گفتش .

راستی دوستان یه تیم تشکیل بدیم باهم بخونیم !
من سعی می کنم که از 15 تیر رسما شروع کنم .

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم در مورد صنایع - سیستم یا همون 1260 می گم
در مورد زبان که مشخصه باید از همین امشب شروع کرد ، هر روزی نیم ساعت !

اما در تابستون ریاضی و تحقیق 1 و آمار مهندسی رو تا 15 مهر تموم کرد !
برای درس رایاضی هم جلد 1 ریاضی 1و2 آقاسی رو پیشنهاد داد .
برای تحقیق هم جلد 1 زاهدی سرشت !
در مورد آمار هم بهزاد گفتش .

راستی دوستان یه تیم تشکیل بدیم باهم بخونیم !
من سعی می کنم که از 15 تیر رسما شروع کنم .

من زودتر از 1 مرداد نمیتونم شروع کنم ، چون کار آموزیم مونده که باید تو تیر تمومش کنم ولی سعی میکنم 5شنبه و جمعه هاش را بخونم که زیاد عقب نیفتم . :(

sed ali

کاربر ممتاز
من زودتر از 1 مرداد نمیتونم شروع کنم ، چون کار آموزیم مونده که باید تو تیر تمومش کنم ولی سعی میکنم 5شنبه و جمعه هاش را بخونم که زیاد عقب نیفتم . :(
اینطور مشکل همه دارند !
خود من رو پروژه پایانیم دارم کار می کنم . باید تمومش کنم !
فکر کنم تا اخر تیر طول بکشه !
اما واسه ارشد باید در هر شرایطی ادامه داد .

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینطور مشکل همه دارند !
خود من رو پروژه پایانیم دارم کار می کنم . باید تمومش کنم !
فکر کنم تا اخر تیر طول بکشه !
اما واسه ارشد باید در هر شرایطی ادامه داد .

آفرین علی جان ، پس آقا بزار امتحانام تموم بشه بعد یه برنامه میچینیم که با هم بریم جلو
خودمونیم تو هم کم از ایوزیان نداریاااا:biggrin:

sed ali

کاربر ممتاز
آفرین علی جان ، پس آقا بزار امتحانام تموم بشه بعد یه برنامه میچینیم که با هم بریم جلو
خودمونیم تو هم کم از ایوزیان نداریاااا:biggrin:

راستی من کتاب تافل رو ندارم !
دارم با 504 شروع می کنم ! یعنیس از امروز دیگه شروع کردم .
نظرت چیه ؟ ایوزیان که می گفت با تافل !

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بهتر بود با تافل شروع می کردی . اما اگه زبانت قوی نیست همون بهتر با 504 شروع کردی چون به مراتب ساده تره .

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایوزیان میگه 504 لغات پرت زیادی داره ولی مفیده ، ولی به نظر من مهم اینه که بالاخره از یه جا زبانو شروع کنیم .
504 که تمومش کردی تافل هم بخون ، بعضی لغاتشون مشترکه . من خودم الان درس 4 تافلم ولی تا 3 هفته دیگه نمیتونم پیشرفت کنم ، فعلا پاس کردن درسام مهمتره . راستی علی فارغ التحصیلی یا تو هم مثل من درگیر درسای دانشگاهی؟

sed ali

کاربر ممتاز
ایوزیان میگه 504 لغات پرت زیادی داره ولی مفیده ، ولی به نظر من مهم اینه که بالاخره از یه جا زبانو شروع کنیم .
504 که تمومش کردی تافل هم بخون ، بعضی لغاتشون مشترکه . من خودم الان درس 4 تافلم ولی تا 3 هفته دیگه نمیتونم پیشرفت کنم ، فعلا پاس کردن درسام مهمتره . راستی علی فارغ التحصیلی یا تو هم مثل من درگیر درسای دانشگاهی؟

من فعلا از امروز 504 رو شروع کردم . امیدوارم که بتونم در زبان پیشرفت داشته باشم !
راستی برای زبان تخصصی چی باید بخونبم ؟ تو تابستون منظورمه ؟
من این ترم کلا 10 واحد داشتم ، پروژه پایانی و تربیت بدنی رو کنار بزاری می مونه ، معارف 2 و اخلاق و محاسبات عددی !!
کلا اینترم موندم که سال بعد با خیال راحت باشم و هم از فضای دانشگاه دور نباشم .
فعلا رو پروژه پایانیم گیرم ! تقریبا بدون استاد راهنما هستم .

kkkaktoos

عضو جدید
انگار درد ها مشترکه.
منم پروژه پایانی دارم.هنوزهیچ کاری نکردم.
گفتم بعد امتحانات تراکتوری 1 ماهه تمومش کنم.البته همراه با خوندن درس های ارشد.

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فعلا از امروز 504 رو شروع کردم . امیدوارم که بتونم در زبان پیشرفت داشته باشم !
راستی برای زبان تخصصی چی باید بخونبم ؟ تو تابستون منظورمه ؟
من این ترم کلا 10 واحد داشتم ، پروژه پایانی و تربیت بدنی رو کنار بزاری می مونه ، معارف 2 و اخلاق و محاسبات عددی !!
کلا اینترم موندم که سال بعد با خیال راحت باشم و هم از فضای دانشگاه دور نباشم .
فعلا رو پروژه پایانیم گیرم ! تقریبا بدون استاد راهنما هستم .

ایوزیان توصیه کرد که زبان تخصصی را تو مهذ بخونیم اونم از روی جزوه مهندس شایان و کتابهای انتشارات سمت و کتاب بنفش رضا نعمتی .
منم این ترم 21 واحد دارم که البته 2 واحدش پروژه کارآموزیمه ولی بقیش درسهای تخصصیمه .

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
سلام
دوستان خوب یه سوال ازتون داشتم.دختر خاله من لیسانس فیزیک گرفته و مدتی هست که سر کار میره از طرفی سال پیش یه سری از کلاس های ارشد صنایع رو شرکت کرد (گرایش فک کنم مدیریت سیستم هست)البته به جز درس OR .خیلی مصممه که کنکور بده و تهران یا ازاد یا سراسری قبول بشه .منتا شرایطش سخته طوری که حداکثر می تونه روزی 3 ساعت (در واقع دو تا 1.5 ساعت درس)به علاوه 20 دقیقه زبان بخونه.قراره کلاس OR بره و منم تو امار کمکش کنم (اگه به رشتم مربوط باشه)حالا سوال های من
1-ایا احتمال موفقیت وجود داره ؟میدونم پشتکارش زیاده ولی خوب زمان کمه .فوقش 5 شنبه جمعه بتونه 8و9 ساعت بخونه
2-چه ازمونایی مناسبه بره این رشته از لحاظ کیفیت سوال ها و جامعه اماری
3-کلاس های درسی چه موسسه ای رو پیشنهاد می کنید؟
4-لزومی به خوندم منابع اصلی وجود داره؟یا جزوه های کنکوری مناسبه؟
ممنون میشم کمکم کنید

بالا