کم شدن صدای تلویزیون

sjtm2003

عضو
سلام
وقتی که در یخچال را باز می کنم یا چراغی را روشن خاموش می کنم صدای تلویزیونم کم میشه لطفاً راهنماییم بکنید در ضمن تلویزیونم LG هستش
مرسی
:eek::cry:

آخرین ویرایش:

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني چه ارتباطي ميتونه داشته باشه!!هميشه اينطور ميشه؟

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
شریف جان این موضوع جن و روح نیست که از فضا اومدی جواب بدی;)
بذار مهندسین برق نسخه بدن!!

سلام
وقتی که در یخچال را باز می کنم یا چراغی را روشن خاموش می کنم صدای تلویزیونم کم میشه لطفاً راهنماییم بکنید در ضمن تلویزیونم LG هستش
مرسی
:eek::cry:
تازه اینطور شده یا از اول اینطور بوده ؟ برقتون چند فازه ؟

a.atapour

عضو جدید
بجز کنتور و فیوز، کلید مینیاتوری هم دارید؟
اگه آره، تغذیه ی یخچال و تلویزیونتون از یک مینیاتوریه؟

آخرین ویرایش:

a.atapour

عضو جدید
میشه گفت کلید مینیاتوری نوعی فیوزه که در صورت بروز اضافه جریان در مدار، مدار رو قطع میکنه و باعث میشه سیم کشی ساختمان آسیب نبینه. ممکنه بگید که فیوز هم همین کار رو انجام میده. دقیقا درسته ولی در ساختمانها برای اینکه تغذیه برق هرکدوم از قسمت ها مشخص و متمایز از سایر بخش ها باشه، بعد از فیوز از این کلید هم استفاده می کنند. یکی دیگه از مزایای این کلید اینه که اگه به هر دلیل شما بخواهید برق یک قسمت از خانه را قطع کنید، دیگه لازم نیست سایر جاهای خونه رو هم بی برق کنید. البته بطور کلی تحملش از فیوز کمتره.

این هم یه عکس از کلید مینیاتوری

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقاي عطاپور خيلي ممنون
بالاخره دليل اصلي كم شدن صدا چيه؟من كنجكاو شدم استعدادم كور ميمونه ها!!:warn:!!
ولي اگه هميشه اينطور نميشه فكر نميكنم به بقيه وسايل ربطي داشته باشه مگه اينكه هميشه اينجوري شه/

IMAK

عضو جدید
با سلام و کسب اجازه از اساتید،

این مسئله کمی از این حرف ها پیچیده تر است و نیاز به بررسی دقیقتری دارد و با مطرح کردن در فروم و در قالب چند جمله نمیشه به علت دقیق پی برد. چند عامل می توانند موثر باشند از جمله مسئله ای که دوستان اشاره کردند که لامپ و یخچال و تلوزیون همگی از یک انشعاب تغذیه شوند و شما می توانید با وصل کردن تلوزیون در اتاقی دیگر این مسئله را امتحان کنید. ولی به احتمال زیاد مشکل باید از تلوزیون باشد. طراحی audio amplifier ها خیلی پیچیده است و نسبت به تغییر نقاط کار مدار بسیار حساس می باشد.برای همین امر اکثر تلوزیون ها از تثبیت کننده های ولتاژ بعد از مدارات تغذیه استفاده می کنند که در صورت عدم طراحی درست و یا معیوب بودن با تغییرات ولتاژ ورودی مشکلاتی از این دست می تواند بوجود آید. اگر با بردن تلوزیون به اتاقی دیگر و روشن و خاموش کردن وسایل برقی که از پریز مشترک با تلوزیون استفاده می کنند با همین مشکل برخورد کردید، مشکل از تلوزیون است. اما اگر این طور نبود مشکل می تواند مربوط به ترانس یخچال باشد. چون معمولا این ترانس ها هارمونی های بالاتری را تولید میکنند که با انتقال به مدارات داخلی تلوزیون تولید مشکلاتی این چنین می نمایند.
در هر صورت هرچی به ذهنمون رسید برات گفتیم، امیدوارم مشکلت حل بشه... ;)

sjtm2003

عضو
سلام دوستان عزیز
با تشکر از راهنماییهای شما
شرمنده که الان دیر به دیر میرسم سری به سایت بزنم
می خواستم بگم که کلید مینیاتوری داره ولی چیزی که هست کلید تلویزیون از کلید یخچال جدا هست
و در جواب عزیزی که گفته بود قبلاً این طوری بوده باید بگم که نه یکی دوماه از این موضوع بیستر نمی گذره
اگه میشه بیشتر راهنمایی بکنید

a.atapour

عضو جدید
اقاي عطاپور خيلي ممنون
بالاخره دليل اصلي كم شدن صدا چيه؟من كنجكاو شدم استعدادم كور ميمونه ها!!:warn:!!
ولي اگه هميشه اينطور نميشه فكر نميكنم به بقيه وسايل ربطي داشته باشه مگه اينكه هميشه اينجوري شه/

سلام شریف جان. گویا مساله الکترونیکی بوده که من خیلی سررشته ندارم. (آخه ما قدرتی ها به این قبیل چیزا از دید ماژولار نگاه می کنیم :cool:)
IMAK عزیز هم به دادت رسید که یه وقت استعدادت کور نمونه. ;)