.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

eng.b.ch

عضو جدید
با تست سنتر ها تو ارمنستان . آدربایجان -ترکیه و امارات مکاتبه کردم که فقط دبی فعلا جواب داد که منفی بود .
اگه تا آخر هفته جواب ندادن زنگ میزنم.خود سایت رسمی سیسکو که به صراحت نوشته از تبعه های این کشورا امتحان گرفته نمیشه
ایران-سوریه-سودان-کره شمالی-کوبا

asmun

عضو جدید
سلام به همگی
:gol:راستش یه سوال دارم
:que:برای بیشرفت تو رشته it باید چیکار کنم بایه مو تو چی قویتر کنم چه دوره های رو بگذرونم؟
خواهش میکنم کمکم کنید تابستونم داره تموم میشه ولی هنوز نتونستم کاری کنم خواهش دوستان کمکتونو لازم دارم:cry:

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
na taze bayad entekhab reshte konim,lotfan komakam konin,moalemaye IT e amirkabir ghavitaran ya sharif too IT?

امیر کبیر گفته میشه تو شبکه و امنیت در ایران حرف اولو میزنه.

یه سوال دارم. شما چطور الان انتخاب رشته میکنید؟؟؟؟ انتخاب رشته شما از طریق سازمان سنجشه یا جای دیگه؟؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
na taze bayad entekhab reshte konim,lotfan komakam konin,moalemaye IT e amirkabir ghavitaran ya sharif too IT?

امیر کبیر گفته میشه تو شبکه و امنیت در ایران حرف اولو میزنه.

یه سوال دارم. شما چطور الان انتخاب رشته میکنید؟؟؟؟ انتخاب رشته شما از طریق سازمان سنجشه یا جای دیگه؟؟؟

فکر میکنم ایشون کنکور کارشناسی منظورشونه.

اگه کارشناسی منظورتونه بزنید شریف.

disconsolate

عضو جدید
ُماشالله شما خیلی عجله دارید.من اول اومدم از مهم ترین بخش IT که شبکه و امنیت شبکه هست شروع کردم.مباحث دیگه مثل تجارت الکترونیک و ... هم به زودی.

شما این هزینه ای که دارید می کنید در مقابل درآمدی که خواهید داشت هیچ هست.در حقیقت شما با هزینه کردن برای این کلاس ها دارید یک سرمایه گذاری هنگفت می کنید.شما صد در صد در اشتباهید که این مباحث رو کنار گذاشتید.
اگر اراده کنید و پشت کار داشته باشید می تونید خودتون کتاب ها رو تهیه کنید و کتاب ها رو بخونید و برید برای امتحان.
این چیزی که می گم باورش خیلی مشکل هست ولی یکی استادهای خودم کل دوره های CCNA و CCNP صرفا از روی کتاب خوندن و بدون اینکه کلاسی برن تونستن از پس امتحان هاش بر بیان.شما اگر تا Course چهارم MCSE پیش برید و مدرکش و بگیرید می تونید در آمد خوبی داشته باشید .

پیشنهاد من به شما اینه که هر چه زود تر کتاب + Network رو که به خصوص توی مباحث سیسکو لازم هست رو تهیه کنید و شروع کنید به خوندن.
اگر از سرفصل ها و ترتیب دوره ها اطلاع ندارید بگید تا بگم به ترتیب چه کتاب هایی رو باید تهیه کنید.

ولی نکته ای که هست اینه که کلیه کتاب ها به زبان انگلیسی هستن
البته ترجمه ی + Network و دوتا Course اول MCSE وجود دارن.

سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید ;)
سلام
من یه کاربر جدیدم
میخواستم بگم خیلی سایت خوبیه
به نظرم میتونم خیلی چیزا اینجا یاد بگیرم
psychic جان ممنون میشم اگه این سرفصل هایی که گفتی رو بذاری
منم خیلی با این هزینه ها مشکل دارم
اما خودم قبل از این دنبال همین بودم که کتاباشو بخونم و برم امتحان بدم
اما نمی دونستم که امکانش هست یا نه که اینجا فهمیدم هست کلی ذوق کردم
راستی من زبانمم بد نیست و خودم ترجیح میدم کتابا رو به زبون اصلی بخونم
پس اگه لطف کنی و این سرفصلا که گفتی رو بذاری خیلی ممنون میشم
راستی یه دنیا ممنون از همه کسایی که ایناسیتو راه انداخیت و ادامه میدن
منم سعی میکنم از این به بعد فعالیتمو مفید کنم و اگه چیزی یاد گرفتم اینجا هم بذارم تا بقیه استفاده کنن
ممنون از همه

Eng_hamed

عضو جدید
با سلاممن ترم 3 فناوری اطلاعاتم،یه کم راهنمایی می خواستممن علاقه به شبکه و امنیت دارم،می خواستم بدونم اگه خودم کتاب بگیرم و بخونم بعد می توانم امتحان بدم مدرکشو بگیرم (داخل ایران)یا اینکه حتما باید برم کلاس؟بهتره اول با سیسکو شروع کنم یا ماکروسافت یا مدارک هاوایی؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
با سلاممن ترم 3 فناوری اطلاعاتم،یه کم راهنمایی می خواستممن علاقه به شبکه و امنیت دارم،می خواستم بدونم اگه خودم کتاب بگیرم و بخونم بعد می توانم امتحان بدم مدرکشو بگیرم (داخل ایران)یا اینکه حتما باید برم کلاس؟بهتره اول با سیسکو شروع کنم یا ماکروسافت یا مدارک هاوایی؟

سلام
اگر تجربه کار با شبکه رو ندارید بهتر است ابتدا کتاب نتورک پلاس رو مطالعه کنید.
در ادامه به دوره های ماکروسافت برسید
در انتها با سیسکو ادامه دهید.
موفق باشید

کربلایی

مدیر بازنشسته
پست های اضافه و نامربوط به تاپیک حذف شدند

پست های اضافه و نامربوط به تاپیک حذف شدند

جهت جلوگیری از بی نظمی تاپیک
پست های شامل اسپم، نامربوط به موضوع تاپیک، بی محتوا و تکراری حذف شدند
قبل از ارسال سوال، حتما مطالب قبلی تاپیک را مطالعه کنید، 90 درصد سوالات قبلا مطرح و پاسخ داده شده اند.
لطفا برای تشکر کردن ، تنها از دکمه تشکر استفاده کنید و از اسپم بپرهیزید
موفق باشید

itorict

عضو جدید
سلام به دوستان
دوستان كلاس هاي سيسكو و مايكروسافت كجاها برگذار ميشه آيا فقط تهران برگزار ميشه يا شهرستان هاي ديگه هم برگذار ميشه مثلا شيراز
اگه ميدونيد لطفا راهنماييم كنيد.

H3kt0rz

عضو جدید
سلام به دوستان
دوستان كلاس هاي سيسكو و مايكروسافت كجاها برگذار ميشه آيا فقط تهران برگزار ميشه يا شهرستان هاي ديگه هم برگذار ميشه مثلا شيراز
اگه ميدونيد لطفا راهنماييم كنيد.
دوست عزیزم این کلاس ها به غیر از تهران در سایر نقاط کشورمون هم برگزار میشه
توی شیراز چند تا موسسه هستند که این کلاس ها رو برگزار می کنند.برای پیدا کردن بهترین موسسه از psychic می تونید کمک بگیرین چون ایشون اهل شیراز هستن و تجربه های زیادی در این موارد دارن

candela

عضو جدید
سلام به شما دانشجویان عزیز IT.

نمی دونم اطلاع دارید یا نه ولی متاسفانه توی ایران در مقطع کارشناسی چیز زیادی که برای کار توی یک شرکت به دردتون بخوره یاد نمی گیرید.

مباحثی که توی این رشته ارائه می شن اغلب تئوری هستن.
شما بعد از فارغ والتحصیل شدن در این رشته حتی دو تا کامپیوتر هم نمی تونید شبکه کنید.

این تاپیک رو به این هدف زدم که شاید بتونم در جهت با سوادتر فارغ والتحصیل شدن شما کمکی کرده باشم

هر سوالی در این زمینه داشتید بپرسید حتما با کمک دوستان به جواب خواهید رسید
موفق باشید.
سلام .من عضو جدید هستم.اولا خیلی خیلی ممنونم از همه ی کسایی که این سایتوراه اندازی کردن و امیدوارم منم بتونم روزی از اعضای فعال این سایت باشم.راستش میخوام یک درددلی باشما بکنم که مدتهاست دنبال یک گوش شنوا بودم:
من ترم 9 it ام(ترم اخر)،متاسفانه به خاطر مشکلی که برام پیش اومد یکی دوسالی از درسام عقب افتادم و معدلم خوب نیس.سطح اطلاعاتم دررابطه با رشته ام خیلی پایینه،درمورد شبکه که اطلاعاتم خیلی ضعیفه اما درمورد طراحی سایت بدک نیس.راستش من دوره ی مهندسی عمومی طراحی سایت فنی وحرفه ای رو گذروندم و مدرکشو دارم. اما باید بگم استادش اصلا خوب نبود و حتی ASP رودرحد بسیار ابتدائی یادگرفتم.PHP هم که اصلا یاد نداد.نمیدونم اصلا در این رشته استعداد دارم یا نه؟اخه درسای دانشگاه اکثرا خوندنی بود ومنم که شدیدا مشکل داشتم با اینجور درسا.من از درسای خوندنی وحفظی بدم میاداما خیلی برنامه نویسی رو دوس دارم واین درس رو در دانشگاه خیلی خوب گذروندم.خلاصه بگم که اصلا اعتماد به نفس ندارم ومیترسم بگم من مهندس it ام.با اینکه خیلی دیره امامیخوام از یک جایی شروع کنم اما نمیدونم ازکجا؟ازطرفی میخوام برای ارشد هم شرکت کنم چون دیگه دوس ندارم بیشترازاین عقب بیفتم ،اما متاسفانه یا خوشبختانه فقط میتونم روزانه شرکت کنم.وبااین سطح اطلاعات وزمان کمی که تا کنکور مونده نمیدونم باید به کدوم یکی برسم .
خواهش میکنم خواهش میکنم راهنمائیم کنین که خیلی خیلی ناامیدم و سردرگم.:crying::question:

itorict

عضو جدید
سلام .من عضو جدید هستم.اولا خیلی خیلی ممنونم از همه ی کسایی که این سایتوراه اندازی کردن و امیدوارم منم بتونم روزی از اعضای فعال این سایت باشم.راستش میخوام یک درددلی باشما بکنم که مدتهاست دنبال یک گوش شنوا بودم:
من ترم 9 it ام(ترم اخر)،متاسفانه به خاطر مشکلی که برام پیش اومد یکی دوسالی از درسام عقب افتادم و معدلم خوب نیس.سطح اطلاعاتم دررابطه با رشته ام خیلی پایینه،درمورد شبکه که اطلاعاتم خیلی ضعیفه اما درمورد طراحی سایت بدک نیس.راستش من دوره ی مهندسی عمومی طراحی سایت فنی وحرفه ای رو گذروندم و مدرکشو دارم. اما باید بگم استادش اصلا خوب نبود و حتی ASP رودرحد بسیار ابتدائی یادگرفتم.PHP هم که اصلا یاد نداد.نمیدونم اصلا در این رشته استعداد دارم یا نه؟اخه درسای دانشگاه اکثرا خوندنی بود ومنم که شدیدا مشکل داشتم با اینجور درسا.من از درسای خوندنی وحفظی بشدم میاداما خیلی برنامه نویسی رو دوس دارم واین درس رو در دانشگاه خیلی خوب گذروندم.خلاصه بگم که اصلا اعتماد به نفس ندارم ومیترسم بگم من مهندس it ام.با اینکه خیلی دیره امامیخوام از یک جایی شروع کنم اما نمیدونم ازکجا؟ازطرفی میخوام برای ارشد هم شرکت کنم چون دیگه دوس ندارم بیشترازاین عقب بیفتم ،اما متاسفانه یا خوشبختانه فقط میتونم روزانه شرکت کنم.وبااین سطح اطلاعات وزمان کمی که تا کنکور مونده نمیدونم باید به کدوم یکی برسم .
خواهش میکنم خواهش میکنم راهنمائیم کنین که خیلی خیلی ناامیدم و سردرگم.:crying::question:
من يه پشت كنكوري ام و از درس هاي دانشگاه اطلاعاتي ندارم ولي همين قدر ميدونم شما بايد از درس هايي شروع كنيد كه نقطه قوت شماست مثل همون برنامه نويسي كه گفتيد يا هر كدوم ديگه
يه نكته ي طلايي:اگر بخواي ميشه...از كجا اين حرف رو ميزنم؟
كسي رو ميشناسم معدل 13 در سوم دبيرستان كسب كرد. و اصلا تابستون درس نخوند حتي پاييز ولي از حدود 5-6 ماه مونده به كنكور با اون پايه ي ضعيف با استفاده از روش ها و تكنيك هاي مطالعه كه خيلي ها از جمله من بهش بي اعتنا بوديم و فقط بيشتر اونا رو در حد حرف هم قبول نداشتيم چه برسه به عمل خيلي حرفه اي و با انگيزه شروع به درس خوندن كرد و آخر سر هم رتبه دو رقمي آورد.
من امثال دوباره ميخونم واسه كنكور اين تجربه به من ثابت كرد كه من هم ميتونم و به جرات ميگم تو هم ميتوني فقط انگيزه و برنامه ريزي صحيح ميخواد.
اين بود راهنمايي من اميدوارم كه بتونه حقيقت رو برا شما نمايان كنه و بتونيد بخونيد و قبول بشيد.
تازشم من جديدا تايپيكي واسه همين كنكور شروع كردم تا اگه كسي مشكلي چيزي داشت بيان كنه تا بوسيله ديگر دوستان به اون پرداخته بشه از شما هم دعوت ميكنم تا به جمع ما بپيوندي و اين تايپيك رو پر رونق كنيد تا كمكي به خودتون و ديگر دوستان بشه.
ميتونيد رو لينك زير كليك كنيد و تا پايان با ما باشيد.

itorict

عضو جدید
سلام دوستان يكي به من بگه از لحاظ آموزش علمي كاربردي بهتره يا آزاد يا پيام نور يا علوم تحقيقات.مرسي

candela

عضو جدید
سلام.ممنون از راهنمائیت.امیدوارم همیشه همین طور امیدوار و موفق وپیروز باشی.مطمئنم کنکور 91 گل میکاری.;)

itorict

عضو جدید
سلام.ممنون از راهنمائیت.امیدوارم همیشه همین طور امیدوار و موفق وپیروز باشی.مطمئنم کنکور 91 گل میکاری.;)
مرسي خواهش ميكنم اميدوارم توهمون تاپيك كه گفتم بتونيم بيشتر از اينها به همديگه كمك كنيم

candela

عضو جدید
سلام دوستان يكي به من بگه از لحاظ آموزش علمي كاربردي بهتره يا آزاد يا پيام نور يا علوم تحقيقات.مرسي
سلام.به نظر من توی پیام نور درس خوندن فقط وقت تلف کردنه،4سال درس میخونی اما چیزی یاد نمیگیری(چون شدیدا از نظر علمی پایینه و همه ی فشار روی خود دانشجویه).آزاد هم از نظر مدرک اعتبار چندانی نداره اما برای رشته ای مثل it اگر خودت دنبالش باشی و از استادها استفاده کنی و مدرک داشته باشی چه تو زمینه ی شبکه و چه طراحی سایت برای بازار کار مشکلی نخواهی داشت.واما علمی کاربردی که تا جایی که من اطلاع دارم فقط کاردانی داره وشنیدم بیشتر با دانشجو عملی کار میشه اما بازم مطمئن نیستم.
من به شما توصیه میکنم اگر از نظر بار علمی خوب هستی روی تست زنی کار کنید یا حتی کلاس برید در این زمینه و ترجیحا برای روزانه بخونید مخصوصا روزانه امیر کبیر.امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.موفق باشید.

روزی هر روزه از یزدان گرفتن سخت نیست****** میدهد روزی ولی از عمر روزی میبرد!

itorict

عضو جدید
ممنون
ولي من شنيدم توي كارشناسي شريف بهتره....دليلتون واسه بهتر بودن امير كبير چيه؟
چي بگم من الان بايد همون جاها باشم ولي حدود 9 ماه پيش زماني داشتم به شدت درس ميخوندم و كلاس شركت ميكردم هدفم فقط همين جاها بود ولي يه دفعه رفتم تو مدرسه گفتند شما غيبت خوردي بايد بري خدمت !!!!گفتم چي؟شما اينجور به من گفته بوديد ولي قبول نكردن و الان كه حدود 9 ماه داره ميگذره وتاريخ اعزامم برج 2 بوده ومن نرفتم دارم احتمالا معاف ميشم(به خاطر يه موضوع) قبول كردن كه بله كوتاهي از اونا بوده ولي مشكل اينجاست كه يه مدرك ارائه نميدن تا من غيبتم بخوشوده بشه امروز ميرم طرفشون اگر ارائه كردند كه هيچ وگرنه.........:mad:

candela

عضو جدید
درسته.ولی من یکبار که توی سایت ویکی پدیا رفتم ظرفیت پذیرش امیرکبیر رو برای ارشد it تقریبا 100 نفر زده بود،در حالی در دفترچه کلا 3 نفر برای شبکه میگیره.این یعنی:
بیشتر از دانشجوهای ممتاز خودشو میگیره.البته قطعا شریف هم همین طوره اما من شنیدم شبکه و امنیت امیرکبیر خیلی خوبه.
موفق باشید.;)

arezoo_z1366

عضو جدید
کمک

کمک

سلام بچه من جند تا سوال دارم لطفا کمک کنید:
1) من فوق دیپلم it هستم الان برای کارشناسی هم علمی کاربردی قبول شدم هم پیام نور نمی دونم کدوم و برم نمی دونم کدوم بالاتر
2) چون می دونم ارشد این رشته خیلی سخته می خوام از الان شروع به خوندن کنم اما نمی دونم چه جوری؟
3)توی دفترچه جلوی این رشته ستاره خورده پس باید با یه رشته دیگه درس بخونم فکر کنم باید با مهندسی کامپیوتر بخونم اما من فقط آشنایی با گرایش هوش مصنوعی رو دارم از اونای دیگه سر در نمی یارم حالا من برای آمادگی کنکور باید همه درس های رشته رو بخونم یا فقط همون گرایشه که می خوام؟
اگه همش باشه چه جوری؟:cry:

itorict

عضو جدید
1) من فوق دیپلم it هستم الان برای کارشناسی هم علمی کاربردی قبول شدم هم پیام نور نمی دونم کدوم و برم نمی دونم کدوم بالاتر
2) چون می دونم ارشد این رشته خیلی سخته می خوام از الان شروع به خوندن کنم اما نمی دونم چه جوری؟
3)توی دفترچه جلوی این رشته ستاره خورده پس باید با یه رشته دیگه درس بخونم فکر کنم باید با مهندسی کامپیوتر بخونم اما من فقط آشنایی با گرایش هوش مصنوعی رو دارم از اونای دیگه سر در نمی یارم حالا من برای آمادگی کنکور باید همه درس های رشته رو بخونم یا فقط همون گرایشه که می خوام؟
سلام
به نظر من اگه شما علمي كاربردي واحد هاي خوب مشهوري قبول شديد بريد اونجا و اصلا پيام نور رو توصيه نميكنم چون فقط بايد بشيني حفظ كني كه بيشترشم ياد نميگيري ولي پيام نوري ها خيلي رو اين قضيه مانور ميدن كه سطح علميش بالاست دوست من اصلا هم اين جوري نيست دوتا از اقوام ما پيام نور شيرازن همش به من توصيه ميكنن اسم پيام نور رو هم نيارم.از اونجايي كه در مقطع كارشناسي اعتبار مدرك تمام دانشگاها هيچ فرقي با هم نميكنه(فقط چند دانشگاه مثل شريف و امير كبير اينجوري نيست)بدون شك برو علمي كاربردي هم عملي هست ياد ميگيريد هم اينكه نميخوايي از شدت درس خوندن تو شب امتحان سردرد بگيريد.(خودتون هم ميدونيد صرف درس خوندن و حفظ كردن وتمام كتاب رو شخم زدن اصلا بار علميتو بالا نميبره و زود تمام مطالب يادتون ميره)
به نظر من اگه ميخواي شروع به درس خوندن كني كم كم شروع كن و توي اين 2 سال مونده به كنكور كارشناسي ارشد سال اول رو درسايي كه ضعيف هستي مانور بيشتري بديد و واقعا به صورت حرفه اي و جدي هم اين كارو شروع كنيد
متاسفانه در مورد سوال سوم اطلاع چنداني ندارم و البته فكر هم نكنم بخوايد همش رو بخونيد

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

این سوال 3 شما برای امتحان ارشد هست؟؟

arezoo_z1366

عضو جدید
سلام
به نظر من اگه شما علمي كاربردي واحد هاي خوب مشهوري قبول شديد بريد اونجا و اصلا پيام نور رو توصيه نميكنم چون فقط بايد بشيني حفظ كني كه بيشترشم ياد نميگيري ولي پيام نوري ها خيلي رو اين قضيه مانور ميدن كه سطح علميش بالاست دوست من اصلا هم اين جوري نيست دوتا از اقوام ما پيام نور شيرازن همش به من توصيه ميكنن اسم پيام نور رو هم نيارم.از اونجايي كه در مقطع كارشناسي اعتبار مدرك تمام دانشگاها هيچ فرقي با هم نميكنه(فقط چند دانشگاه مثل شريف و امير كبير اينجوري نيست)بدون شك برو علمي كاربردي هم عملي هست ياد ميگيريد هم اينكه نميخوايي از شدت درس خوندن تو شب امتحان سردرد بگيريد.(خودتون هم ميدونيد صرف درس خوندن و حفظ كردن وتمام كتاب رو شخم زدن اصلا بار علميتو بالا نميبره و زود تمام مطالب يادتون ميره)
به نظر من اگه ميخواي شروع به درس خوندن كني كم كم شروع كن و توي اين 2 سال مونده به كنكور كارشناسي ارشد سال اول رو درسايي كه ضعيف هستي مانور بيشتري بديد و واقعا به صورت حرفه اي و جدي هم اين كارو شروع كنيد
متاسفانه در مورد سوال سوم اطلاع چنداني ندارم و البته فكر هم نكنم بخوايد همش رو بخونيد
مرسی از راهنماییتون

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله برای ارشد است

اون ستاره فکر میکنم به معنای رشته شناور هست.

ولی دلیلی نداره که شما بخواین به جز این رشته شناور یه رشته دیگه رو هم انتخاب کنید. میتونید خیلی راحت فقط همین ایتی رو انتخاب کنید و امتحان بدید

اگه هم بخواین رشته کامپیوتر رو امتحان بدین. به هر حال یه سری دروس مشترک وجود داره + ریاضیات + زبان که تو هر 4 گرایش مهندسی کامپیوتر یکیه. یه سری هم دروس تخصصی هر گرایش هست که واسه هر کدوم که میخواین بخونین. درساش رو میخونید

موفق باشید

nazaninj

عضو جدید
سلام به شدت نیاز به کمک دارم!!

من دانشجوی ترم اول هستم و یکم با درس مبانی فناوری اطلاعات مشکل دارم با خود درس که نه ولی با پژوهشی که باید روش انجام بدیم شما چه تحقیقی برای این درس ارایه دادید اگه میشه یه کوچولو راهنماییم کنید
مرسی :confused:

Eng_hamed

عضو جدید
سلام به شدت نیاز به کمک دارم!!

من دانشجوی ترم اول هستم و یکم با درس مبانی فناوری اطلاعات مشکل دارم با خود درس که نه ولی با پژوهشی که باید روش انجام بدیم شما چه تحقیقی برای این درس ارایه دادید اگه میشه یه کوچولو راهنماییم کنید
مرسی :confused:
یعنی نمی دونید چه موضوعی رو انتخاب کنید یا چجوری ارایه بدبد؟
برای ما به صورت پاور پونت بود

nazaninj

عضو جدید
آره برا ما هم پاور پوینت باید باشه من موضوع انتخاب کردم در مورد شرکت eBay
که استاد ازم خواسته business model شو بهش بدیم من تو این مسئله موندم
شما موضوع تحقیقت چی بود؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره برا ما هم پاور پوینت باید باشه من موضوع انتخاب کردم در مورد شرکت eBay
که استاد ازم خواسته business model شو بهش بدیم من تو این مسئله موندم
شما موضوع تحقیقت چی بود؟؟

دوست عزیز. شما اول ببینید تعریف بیزینس مدل چیه. چه مراحلی رو داره ؟؟ چه بخش هایی برای بیزینس مدل به عنوان تعریف وجود داره؟؟

حالا این مراحل. این تعاریف . این بخش ها رو شرح بدید.

مثلا در کتابتون نوشته شده که در بیزینس مدل بررسی میکنیم که شرکت چگونه میتواند پول بدست بیاورد؟؟ حالا بیاین بررسی کنید که راههای درامد زایی شرکت ebay چه چیزهایی هست.

و ...

بالا