.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

MOJI11258

عضو جدید
توی ترم تحصیلی کی عمومی میگیره آخه؟! عمومی واسه تابستونه! :D البته این سیستم منه.
ولی خب همون حذف و اضافه و اینا...

اگه مشکلت پاس کردنه که نترس بابا استاد نصری خوب نمره میده.اما اگه میخوای خوب امتحان بدی به نظرم باید عمقی تر بخونی.اینکه من میفهمم ولی توی امتحان فلان... این بهونه است.هرکسی فهمیده باشه جواب هم میتونه بده.در ضمن باید با سوالات هم خوب آشنا باشی،بدونی این مطلبی که میخونی سوالی که ازش مطرح میشه چیه.تمرین های کتاب + نمونه سوال های گذشته.

درست فقط فهمیدن مهم نیست نمیدونم این استاد نصری کدوم دانشگاه درس میده اما مهم اینه که من دانشجوی دانشگاه پیام نورم و اونجا اول استاد نداشت بعدشم 4جلسه برا درس معماری استاد گذاشتن .این به نظر شما انصاف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مشکل من استاده نه درک کتاب ما پیام نوری ها رو درک کنید. حالا برا رفع اشکال میتونم رو بچه ها حساب کنم؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
درست فقط فهمیدن مهم نیست نمیدونم این استاد نصری کدوم دانشگاه درس میده اما مهم اینه که من دانشجوی دانشگاه پیام نورم و اونجا اول استاد نداشت بعدشم 4جلسه برا درس معماری استاد گذاشتن .این به نظر شما انصاف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مشکل من استاده نه درک کتاب ما پیام نوری ها رو درک کنید. حالا برا رفع اشکال میتونم رو بچه ها حساب کنم؟
مهندس نصری معماری کامپیوتر رو توی دانشگاه پیام نور کرمانشاه (اونجا که من درس میخونم) درس میده.خانم ما هم پیام نوریم میدونیم شما داری چی میگی! ولی شما متوجه منظور ماها نمیشی.
ما میگیم قبول،اینا همه مشکلاتیه که هست حالا بیا یه راه حلی واسش پیدا کنیم ، و این راه پیدا نمیشه مگه اینکه زاویه دیدمونو عوض کنیم و به خودمون تکیه کنیم.
شما گفتی درس رو میفهمی ولی توی جواب دادن مشکل پیدا میکنی، درسته؟ این مشکل با استادحل نمیشه.استاد نهایت کاری که بکنه اینه که در "تفهیم درس" کمک کنه.
شما نه تنها واسه رفع اشکال، که هر کار دیگه ای داشتی میتونی روی بچه های باشگاه حساب کنی.من از این باشگاه چیزهایی دیدم...

MOJI11258

عضو جدید
مهندس نصری معماری کامپیوتر رو توی دانشگاه پیام نور کرمانشاه (اونجا که من درس میخونم) درس میده.خانم ما هم پیام نوریم میدونیم شما داری چی میگی! ولی شما متوجه منظور ماها نمیشی.
ما میگیم قبول،اینا همه مشکلاتیه که هست حالا بیا یه راه حلی واسش پیدا کنیم ، و این راه پیدا نمیشه مگه اینکه زاویه دیدمونو عوض کنیم و به خودمون تکیه کنیم.
شما گفتی درس رو میفهمی ولی توی جواب دادن مشکل پیدا میکنی، درسته؟ این مشکل با استادحل نمیشه.استاد نهایت کاری که بکنه اینه که در "تفهیم درس" کمک کنه.
شما نه تنها واسه رفع اشکال، که هر کار دیگه ای داشتی میتونی روی بچه های باشگاه حساب کنی.من از این باشگاه چیزهایی دیدم...
ممنون امیدوارم منم ببینم. در مورد استاد نصری هم از دوستای کرمانشاهیم شنیدم حالا فهمیدم کیو میگین منم تا اونجا بودم اوضاع درسیم خیلی خوب بود اما اینجا................
در هر صورت امیدوارم منم با این زاویه دید تازه ای که این گروه بهم داده موفق بشم

سحر موسوی

عضو جدید
سلام منم پیام نوری هستم . من ترم6 ام ولی تازه سرم به سنگ خورده و تصمیم گرفتم دیگه بشینم بخونمجالبش اینه من میدونم چطوری بخونم ولی نمی خونم . این ترم از حالا شروع کردم به درسیدن اما فکر نمی کنم تا شب امتحان بتونم تموم کنم درسامو آخه کندخونم ولی عمقی می خونمبچه ها یکی راهنماییم کنهمن می خوام معدلمو به 16-17 یا بالاتر برسونم این ترم 12 واحد بیشتر ندارم نمی دونم در روز واسه هر درس چقدر وقت بذارم؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام منم پیام نوری هستم . من ترم6 ام ولی تازه سرم به سنگ خورده و تصمیم گرفتم دیگه بشینم بخونمجالبش اینه من میدونم چطوری بخونم ولی نمی خونم . این ترم از حالا شروع کردم به درسیدن اما فکر نمی کنم تا شب امتحان بتونم تموم کنم درسامو آخه کندخونم ولی عمقی می خونمبچه ها یکی راهنماییم کنهمن می خوام معدلمو به 16-17 یا بالاتر برسونم این ترم 12 واحد بیشتر ندارم نمی دونم در روز واسه هر درس چقدر وقت بذارم؟
مگه روزی چند صفحه میخونی که فکر میکنی نمیرسی؟ نه تلاش کنی میرسی.چجوری شب امتحان میتونی 300 صفحه رو تو دوروز بخونی؟! پس میتونی اون 300 صفحه رو تو ۳ ماه هم بخونی.
توی اون دفتر برنامه ریزی قلم چی نوشته بود که "به جای اینکه 100درصد مطالب رو با 80 درصد دقت بخونید، 80 درصد مطالب رو با 100 درصد دقت بخونید" ولی من زیاد قبول ندارم.من میگم اگه همه مطالبو حداقل یه نگاهی کرده باشی اگه بحث هایی که خوندی نیومد باز نمره کم نمیاری.پس یه کم سرعت میتونی به کارت بدی یا همون توصیه قلم چی رو عملی کنی.ساعت و مقدار و اینا همه و همه به خودت بستگی داره و یه چیز شخصیه.
همهههه اتفاقا دروس عمومیرو چون نمره بیارو معدلم بالا میارن باید در طول ترم برشون داشت,تازه تابستونام معمولا عمومیارو خیلی سخت میدن!! شما یه تجدید نظری تو سیستم داشته باش;)
شما که زدی تگ های نقل قولو داغون کردی! :D (هر تگ دو قسمت داره مثل پرانتز.قسمت بستنشو حذف نکن)
عمومی کلاس نداره و خودخوانه . پس در طول ترم سعی میکنم کلاس های تخصصی یا اصلی رو بگیرم.اینجوری هم تابستون واحد برداشتم هم سر کلاس رفتم.مثلا حیف نیست آدم نرم افزار رو سر کلاس نره تابستون بگیره؟

m0rvarid

عضو جدید
بچه ها من network+ شروع كردم حدودا" نصفشم خوندم ولی خيلی دركش نميكنم:question: كتاب ساده تری در اين مورد سراغ ندارين كه برام قابل درك باشه؟! اصلا" به نظر شما چی بخونم كه بيشتر بهم كمك كنه و به دردم بخوره؟:que:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من network+ شروع كردم حدودا" نصفشم خوندم ولی خيلی دركش نميكنم:question: كتاب ساده تری در اين مورد سراغ ندارين كه برام قابل درك باشه؟! اصلا" به نظر شما چی بخونم كه بيشتر بهم كمك كنه و به دردم بخوره؟:que:

از چه منبعی دارین میخونین؟؟؟؟ نویسندش کیه؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه درسی مهندس امرآبادی:w10:

کتاب های مقدماتی تر هم هست که ساده تر توضیح دادن.
اگه واسه سرچ کردن ناراحت نمیشین :دی. شبکه های کامپیوتری رو سرچ کنین. پی دی اف های مقدماتی تر هم هست.

مثلا مفاهیم پایه ایتی.
مفاهیم شبکه که 7 قسمته.
سایت اغازه یه جزوه شبکه داره.
تو سایت itcom.pnuab.ac.ir یا softgozar.com میتونین تند اموز مفاهیم شبکه رو پیدا کنین.
سایت Parsi ebook هم اموزش 22 صفحه ای شبکه داره.
از سایت Parsbook.org میتونین اصول مهندسی اینترنت رو دانلود کنین.
کتاب Networking in 24 hours هم هست که انگلیسیه و 433 صفحه هست.
تو سایت اغازه aghazeh.com یه اموزش 198 صفحه ای شبکه هم هست.

مطمئنا پی دی اف های دیگه هم تو اینترنت میشه پیدا کرد.

هر کدوم اینا رو چند بار بخونین کم کم براتون قابل درک میشه.
موفق باشید.

Drago

کاربر ممتاز
من فکر میکنم همون کتاب خوبیه.توصیه میکنم به جای اینکه منبعو عوض کنی با کسایی که خوندنش رفع اشکال کنی.قبلا دوستمون MajMaj اینکارو توی تاپیک .:آموزش+network :. انجام داده و شما هم هرچی به نظرت میرسه بپرس.قول میدم جواب بدیم!

mozhy.b

عضو جدید
سلام.میخاستم بپرسم چرا قیمتای کلاسای شبکه تو اموزشگاه ها با هم فرق دارن؟
نانو نت یه دوره رو حدود 150میگه.همونو کاریار ارقام میگه 450؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام.میخاستم بپرسم چرا قیمتای کلاسای شبکه تو اموزشگاه ها با هم فرق دارن؟
نانو نت یه دوره رو حدود 150میگه.همونو کاریار ارقام میگه 450؟
راستش من فکر میکنم این اختلاف قیمت چند تا دلیل میتونه داشته باشه :
۱.اختلاف واقعی سطح تدریس و امکانات و مربیان
۲.اختلاف کورس های تدریس شده
۳.بی انصافی! یعنی ممکنه واقعا اختلافی بین این آموزشگاه با اون آموزشگاه نباشه ولی اینا قیمت بالاتر میگیرن
1سوال دیگه نظرتون درموردasuz چیه؟
راستش من تا حالا این کلمه رو ندیدم!! جستجو در موردش هم راه به جایی نبرد.
البته این تلفظ Asus هم هست.Asus یه شرکت معتبر در زمینه الکترونیک و کامپیوتره.

Drago

کاربر ممتاز
منابع ارشد سال دیگه (۹۰) رو میشه بگین؟ یا حداقل بگین از کجا پیدا کنم.منظورم منابعی که ازش سوال میاد .
این منابع رو سازمان سنجش معرفی میکنه؟ مثل کارشناسی؟

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
1سوال دیگه نظرتون درموردasuz چیه؟
ببین دوست عزیز اگه نظر می خوای تو این قیمت بهترین مدلی که میتونی بگیری dell 1558 هستش به نظر من تو برندهای موجود و البته با توجه به این قیمت از بقیه بهتره هر چند توی لپ تاپ من فقط apple و محصولاتشو می پسندم.در آخر اینکه به پیشنهاد بقیه ی دوستان بهتره خودتم یه مقایسه بزنی.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع ارشد سال دیگه (۹۰) رو میشه بگین؟ یا حداقل بگین از کجا پیدا کنم.منظورم منابعی که ازش سوال میاد .
این منابع رو سازمان سنجش معرفی میکنه؟ مثل کارشناسی؟

از طریق وزارت علوم معمولا برای هر رشته برای هر درس 4.5 تا مرجع اعلام شده که تو چارت دانشگاهی هر رشته هست. ولی معلوم نیست که حتما از همین جا ها سوال طرح میشه
معمولا یه منابع خاصی و کتابهای کنکوری که مهمترن از طرف دانشجو ها و اساتید معرفی شده که برای هر درس 2.3 تا کتاب هست و دانشجو ها هم معمولا به این کتابا مراجعه میکنن.
(اگه اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن)

اگه بخوام منابع مهم رو معرفی کنم برای ایتی:

دروس مشترک:

1-گسسته. :
کتاب 4 جلدی گریمالدی ترجمه انتشارات فاطمی
گسسته بهروز قلی زاده انتشارات صنعتی شریف.
ریاضی گسسته، ترمبلی.
گسسته rosen
برای تست گسسته:
گسسته هادی یوسفی انتشارات پوران پژوهش
کتاب راهیان ارشد انتشارات ازاده

2- ساختمان داده ها
کتاب درس: ساختمان داده ها و الگوریتم ها در پاسکال، c، c++، هورویتز.
ساختمان داده ها و الگوریتم ها در جاوا، سارتج سهنی.
داده ساختارها و مبانی الگوریتم ها / محمد قدسی/ انتشارات فاطمی
ساختمان داده ها، سیمور لیپ شوتز.

تست: ساختمان داده ها، دکتر مقسمی، درس و کنکور.
ساختمان داده پوران پژوهش. هادی یوسفی

3- طراحی الگوریتم

کتاب درس: مقدمه ای بر طراحی الگوریتم،معروف و مشهور بهCLRS.
داده ساختارها و مبانی الگوریتم ها / محمد قدسی/ انتشارات فاطمی
طراحی الگوریتم، نیپولیتان، نعیمی پور.
طراحی الگوریتم، قلی زاده.

تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدسوم.
طراحی الگوریتم پوران پژوهش. هادی یوسفی

4- مهندسی نرم افزار

کتاب درس: مهندسی نرم افزار، پرسمن. (ویرایش پنجم و ششم). ترجمه سالخورده. یا جعفرنژآد قمی یا هاشمی طبا
مهندسی نرم افزار، سامرویل (ویرایش پنجم).
تحلیل و طراحی نرم افزار، بنت لی.
مهندسی نرم افزار کلاسیک و شی گرا، ساش.

5- شبکه های کامپیوتری

کتاب درس: شبکه های کامپیوتری، اندرو اس تننباوم، ترجمه ی ملکیان، زارع پور و پدرام.
شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، ویلیام استالینگز.
شبکه های ارتباطی/ لئون گارسیا / ترجمه امیراصغری/انتشارات کتاب نیاز
انتقال داده راهیان ارشد
جزوه شبکه دانشگاه امیرکبیر. جزوه دکتر پدرام . صادقیان . صبایی.

کتاب تست: ۳۰۰۰ مسئله ی حل شده در شبکه های کامپیوتری و انتقال داده، دکتر فتحی و مهندس صفائی.

دروس تخصصی:

1- مدیریت فناوری اطلاعات

1. اصول و مبانی مدیریت دکتر عبداله جاسبی
2. اصول مدیریت دکتر رضائیان
3. مدیریت عمومی دکتر الوانی
منبع اصلی این درس : 4. مبانی مدیریت/ استیفن رابینز/ ترجمه محمد اعرابی، محمدعلی رفیعی، بهروز اسراری/انتشارات دفتر پژوهش های فرهنگی
5. جزوه پارسه

2- هوش مصنوعی

کتاب درس: هوش مصنوعی، نوشته ی راسل و نوروینگ.
کتاب هوش مصنوعی بن کوپین/ ترجمه سیدهاشم داورپناه

تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدچهارم.
هوش مصنوعی/مهدیه شادی/ انتشارات پوران پژوهش

3- پایگاه داده ها

کتاب درس: پایگاه داده ها، سی جی دیت.
پایگاه داده ها، رامز المصری.
اصول طراحی بانک های اطلاعاتی، مصطفا حق جو.
اصول طراحی پایگاه داده ها، دکتر روحانی رانکوهی.

تست: پایگاه داده ها، مقسمی.
پایگاه داده ها / راهیان ارشد/انتشارات آزاده

4- سیستم عامل

کتاب درس:
سیستم عامل، استالینگز.
سیستم عامل، سیلبرشاتس.
سیستم عامل، تننباوم.
جزوه ی پارسه
راهنمای Schaum در طراحی سیستم عامل ها /آرچرهرس/ترجمه مهدی آصفی،کامران زمانی فر

تست: سیستم عامل، مقسمی، درس و کنکور.

5- معماری کامپیوتر

کتاب درس: معماری کامپیوتر، موریس مانو.
معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.
معماری کامپیوتر پترسن

تست: معماری کامپیوتر هادی یوسفی انتشارات پوران پژوهش
معماری کامپیوتر مقسمی/ انتشارات علوم پایه

آخرین ویرایش:

MOJI11258

عضو جدید
چراکسی به من کمک نمیکنه من 1لپ تاب حدودا 1200000میخوام که واسه شبکه برنامه نویسی وکارهای گرافیکی ازش استفاده کنم چراکسی لپ تاب بهم پیشنهادنمیده که چی بردارم بهتره؟

del 5010
cpu q740 cor i7 (2.93)
ram 6gb
vga 1gb hdd 640+gb

قیمت 1250000 تومان

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam man sara hastam.daneshjoye mohandesi compiuter.mikhastam bedonam dar morede tarahi web ham matlabi midonid chon man be in ghesmat khili alaghe daram .....ama nemidona kodom moasesat behtaran va aslan az koja shoro konam???? ba tashakor

سلام. خوش اومدین به سایت خودتون
اول اینکه خواهشا فارسی تایپ کنید
بعد اینکه برای طراحی وب از یادگیری html شروع کنین. بعد هم css یادبگیرین.
بعد خودتون که احساس نیاز برای asp یا php کردین میتونین اون موقع برین کلاس یا بازم خودتون یاد بگیرین.
برای Html و css به نظر من نیاز به کلاس نیست.
اگه دنبال مطلب هم میگردید سرچ کنید اموزش Html . دانلود مقالات html . و ...
موفق باشید.

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
.

.

سلام بروبچ روزتون مبارک.از دراگو و دانیال عزیز خواهش میکنم اینقدر در نوشابه واسه هم وا نکنن:)biggrin:I was
(kidding
یه مشکل دارم کسی میدونه من که ورودی 86 هستم دقیقا چند واحد باید پاس کنم.الان که ترم آخرم 12 واحدم مونده نمیدونم اگه واحدایی مثل icdl یا بعضی آز ها که جدیدن حذف شدن برا من حساب میشن یا نه!!
و سوال دیگه کسی منبع درس مدیریت استراتجیک رو دیده من گیرش نمیارم اصلا انگار وجود نداره!

young scientist

عضو جدید
سلام بروبچ روزتون مبارک.از دراگو و دانیال عزیز خواهش میکنم اینقدر در نوشابه واسه هم وا نکنن:)biggrin:I was
(kidding
یه مشکل دارم کسی میدونه من که ورودی 86 هستم دقیقا چند واحد باید پاس کنم.الان که ترم آخرم 12 واحدم مونده نمیدونم اگه واحدایی مثل icdl یا بعضی آز ها که جدیدن حذف شدن برا من حساب میشن یا نه!!
و سوال دیگه کسی منبع درس مدیریت استراتجیک رو دیده من گیرش نمیارم اصلا انگار وجود نداره!

سلام این روز بر شما وسایر بچه های مهندسی مبارک باشه:gol:من پرسیدم میگن 143از یکی از مسیولین دانشگاه. اگه وجود نداره پس من حذفش کنم!!!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
(kidding

سلام.
راستش ما که برای کسی نوشابه باز نکردیم. البته نوشابه باز کردن برای دیگران رو هم بد نمیدونم.
من و امیر دوستیم با هم.
اینجا هم اگه کسی سوال بپرسه باید جواب داد دیگه

شما یه ترم مونده به اخر باید بری پیش مسئول رشته. و اون یه برگه ای میده که درسایی که پاس کردی و نمره هات رو اونجا مینوسی و تایید میشه که پاس کردی
بعد واحد هایی هم که باید برای ترم اخر پاس کنی معلوم میشه.

targol_1985

عضو جدید
(kidding

والله اگه پیام نورید این کتاب رو بگیرین ترجمه همون کتاب اصلیه است
مدیریت استراتژیک فناوری اطلاعات
ترجمه :
مهندس رامین مولاناپور
رضا مردادی
مرهندس مهران کرمی
انتشارات آتی نگر

drippy

عضو جدید
سلام من ترم دومم می خواستم بدونم معدل کارشناسی چه جوری محاسبه میشه؟ نمرات درسای تخصصی مهمه یا همه ی درسا؟اصلا معدل در آینده شغلی چه تاثیری داره؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من ترم دومم می خواستم بدونم معدل کارشناسی چه جوری محاسبه میشه؟ نمرات درسای تخصصی مهمه یا همه ی درسا؟اصلا معدل در آینده شغلی چه تاثیری داره؟

سلام

نمره هایی که تو هر درس بدست میارین ضرب در واحد اون درس میشه و تقسیم بر کل واحد ها میشه.

همه درس ها هم برای معدل محاسبه میشه.

معدل در اینده به درد کنکور ارشد میخوره. برای پذیرش مستر یا Phd از کشورهای خارجی خیلی مهمه. سازمان های دولتی هم برای استخدام شدن معمولا شرط معدل میزارن.

بالا