کمک فوری : مکانیک روزانه / شبانه بابل یا غیرانتفاعی اقبال مشهد؟

bami2005

عضو جدید
سلام
(در صورت کمبود وقت قسمت های قرمز رنگ رو زحمت بکشید بخونید به خصوص خطوط آخر :gol: )
من فعلا مکانیک اقبال لاهوری مشهد هستم اگر بتونم همین امسال برم روزانه یا شبانه صنعتی بابل (صنعتی بابل همون صنعتی نوشیروانی بابل هست دیگه؟) همین رشته مکانیک (ساخت و تولید) :

اقبال مشهد:
- بهرحال مدتیه که رفتم تو این دانشگاه و به محیط و بچه ها و ...
عادت کردم و تا الانم راضی بودم تقریبا (اما ترسم از اینه که بعد یه مدت که دیگه این حال و هوا بپره از سرم و عادی بشه پشیمون شم - حتی اگه عادی نشه چه بسا همین رفقایی که یافتم خودشون انتقالی بگیرن شهرشون یا به هر نحو برن خلاصه یا سال بعد دوباره کنکور بدن)
-
شهر خودم ، رفت و آمد راحت ، تو خونه خودم + امکانات کمک آموزشی و ... که بخوام مسلما تو شهر خودم راحت تر پیدا میکنم چون هم شهر خودمه هم بهرحال شهر بزرگیه
- تو شهر خودت باشی میتونی از فرصت استفاده کنی
کلاس های آموزشی و تفریحی و ... و خلاصه به موازات درس فعالیت های دیگه راحت انجام بدی
- چون مشهده بهرحال دانشگاه مجبوره از
اساتید مشهد استفاده کنه که شاید احتمال پیدا شدن استادای خوب توش کم نباشه.(بهرحال مال فردوسی یا آزاد مشهد یا سجاد یا ... هستن ، تمام وقت که فکر نکنم بتونن بیان اقبال)

صنعتی بابل:
بهرحال
دولتی بودنش امتیاز بزرگیه که شاید نشه راحت ازش گذشت حالا روزانه یا شبانه (همین رشته فعلیم مکانیک که مورد علاقمه)، از غیرانتفاعی اقبال هم بهرحال معروف تر هست ، شمال رو هم که کلا دوست دارم علی الخصوص دریا :دی (که البته بابل فکر کنم دریا نداره)
اما
شهر دیگه ،
غربت ، مشکلات خوابگاه ، فاصله زیاد تا مشهد که شاید نشه زود به زود برگردم به شهر خودم (در دراز مدت و 4 سال فکر کنم فرسوده کنه آدمو)
نمیدونم خود شهر بابل چطوریه از نظر امکانات
از آب و هوای شمال + پشه هاش بد زیاد شنیدم :d (آب و هوای شرجیش برای بعضی غیر شمالی ها ناسازگاره بهرحال)
دوباره
وسط سال محیط جدید و بچه های جدید ...
احتمالا قید
فعالیت های جانبی (کلاس های متفرقه و ...) رو هم باید بزنم

در ضمن تو تاپیک این دانشگاه پست هایی دیدم البته بیشتر سال 2010 و ایناس مثلا:
ای بد نمی گذره.فقط یک جورایی غربته دیگه .زیاد اخلاقا با هم جور در نمیاد.بعضی وقتا که خارجی صحبت مکنن دیگه اصلا نمی فهمی چی می گن.
البته امسال خراسانی زیاده به حمد الله .دانشگاه هم که امکاناتش توپ.مثلا هر دو متر
یک دوربین گذاشتن.
درکل خوبه.ولی اگر برگردم همون مهندسی شیمی صنعت نفت رو می زنم.
بچه های مکانیک دانشگاهتون که خیلی سرد هستند ... اصلا حال نکردم باهاشون ....
استاداش به نظر با مزه میان ... گویا اهل اذیت نیستن ...
دانشگاه هم که زندان آلکاتراست.....
اما تعریف خوب هم هست مثل:
دکتر گرجی استاد تمام هستن و دکتر دومیری دانشیار
دومیری اعتباراتی که بیشتر داره تو زمینه ریاضیات هستش و تو دامنه تخصصی مکانیک اونطوری که گرجی وارد شده نیست
گرجی توی کانادا و ... دوست آشنا زیاد داره اگه قصد رفتن داری
اما یه بدی داره....یکم بی نظمه...اینش اذیت می کنه

جالبه پستای صفحات آخر انگیزه میپرونه ، پستای صفحات اول تاپیک باحاله و انگیزه میده واسه رفتن :D چقدر تفاوت تو چند سال :دی

بهرحال فکر کنم روزانه اولویت داره ، مقایسه ای که کردم به بچه های دانشگاه بابل جسارت نشه :دی ، اما شرایط غربت و مشکلاتی که به بار میاره و گفتم ، تردید ایجاد میکنه (یعنی بهرحال امکاناتش شاید بیشتر باشه اما مشکلاتی که فاصله به وجود میاره ممکنه نذاره درست درس بخونی پس امکانات فایده نداره - امکانات بابل و اسم و سطحش برای آینده کاری در حدی هست که ارزش دوری داشته باشه؟ - آیا تو غیرانتفاعی کوچیک تو شهر بزرگ خودت نمیشه همون چیزایی رو به دست آورد که تو بابل میشه؟ - مثلا شریف آدم قبول شه دیگه غربت واسش بی معنی میشه :دی چون چیزای زیادی به دست میاره :دی ، بابل چطوره؟) ، علاوه بر روزانه نظرتون در مورد شبانش چیه؟
بودجه و بحث مالی مهم نیست اصلا
خب حالا که رشته همین رشته مورد علاقه خودمه (مکانیک - ساخت و تولید) با توجه به مواردی که گفتم برای هر کدوم نظر شما چیه؟ لطفا دلیلتونم بگین.
در ضمن بحث در مورد مقطع کارشناسیه.

راستی یه سوال هم متفرقه ، درجه "استاد" که تو سایت دانشگاه ها میزنن همون "استاد تمام" یعنی بالاترین درجه هست؟
ممنون :gol:

بالا