کمک در مورد کانتینیوم

jolba1369k

عضو جدید
سلام به مهندسا
خواهشن یه کتاب یا منبعی میخواستم که نسبیت خاص انیشتینو با استفاده از جبر تانسورها اثبات کرده باشه.
و یه منبع دیگه میخوام در مورد اینکه الاستیسیته کسورات(elasticity cosserat) چیه و اثباتش.
استادمون خودش یه کتاب در مورد اثبات نسبیت معرفی کرده بود که اسمش فک کنم drak lavel تو همین مایه ها بود ولی من سرچ کردم همچین کتابی گویا مفهوم خارجی نداره کسی نمیدونه اسم صحیخ کتاب چیه!!
اگه ممکنه میخواستم یه کتاب میخواستم که توش تمرینایه کانتیوم باشه.از یه حد ساده تا متوسط تقریبن.البته به جز تمرینهای کتاب میس و بهتر که به جز ردی باشه.
ممنون.

*Essi*

اخراجی موقت
سلام به مهندسا
خواهشن یه کتاب یا منبعی میخواستم که نسبیت خاص انیشتینو با استفاده از جبر تانسورها اثبات کرده باشه.
و یه منبع دیگه میخوام در مورد اینکه الاستیسیته کسورات(elasticity cosserat) چیه و اثباتش.
استادمون خودش یه کتاب در مورد اثبات نسبیت معرفی کرده بود که اسمش فک کنم drak lavel تو همین مایه ها بود ولی من سرچ کردم همچین کتابی گویا مفهوم خارجی نداره کسی نمیدونه اسم صحیخ کتاب چیه!!
اگه ممکنه میخواستم یه کتاب میخواستم که توش تمرینایه کانتیوم باشه.از یه حد ساده تا متوسط تقریبن.البته به جز تمرینهای کتاب میس و بهتر که به جز ردی باشه.
ممنون.

مکانیک محیط های پیوسته که سئوالاتش تقریبا مشابه هست.
میس و ردی به نظر خودم که ردوشون رو خوندم، بهترین تمرین هارو از سخت تا راحت دارند.

کتاب های دیگه بیشتر دید عددی دارند تا دید تحلیلی.
همین ها رو مطالعه کنین زیاد هم هست.

درباره اون نسبیت هم اطلاع ندارم چطوری بوده.

mechdes

عضو جدید
ایتم هر چی کتاب در مورد محیط پیوسته هست
نمیدوونم جوابتو تو کدوم هست
البته تمرینای لای رو هم دست کم نگیر
An Introduction to Continuum Mechanics with Applications-J. N. Reddy
Continuum Mechanics Mase (Schaum_s Series)
introduction to continuum mechanics by LAI
Mase - Continuum Mechanics for Engineers 2e (CRC_ 1999)
Advanced Mechanics Of Materials (1993)_Boresi
Elasticity Theory, Application and Numerics (2005)_Saad
Theory of Elasticity (1951)_Timoshenko
A_first_course_in_continuum_mechanics__Fung