کمک در مورد تابلوی برق

mirhamida

عضو جدید
سلام دوستان. برای انجام پروژه ام احتیاج به مشخصات فنی یه تابلوی برق (مثلا همونهایی که توی اداره جات روی دیوار وصل میشن) دارم. اطلاعاتی نظیر ابعاد، وزن،جنس،ضخامت پوشش رنگ و ... .پیشاپیش از همکاریتون مچکرم!

سلام
شما اول بفرماييد اين تابلو رو براي چه كاري مي خوايد؟اينكه مثلا باهاش مي خوايد موتور روشن كنيد ،روشنايي يه سالن رو كنترل كنيد وخيلي موارد ديگه.
من مي تونم از اول تا آخر اين تابلو با شما باشم وحتي به صورت كامل براتون انجام بدم.
آها.راستي ابعاد واندازه تابلو بستگي به استفاده از تابلو وقطعات داخل تابلو داره كه بنا به كاربرد مشخص ميشه.رنگ تابلو هم به صورت كوره اي زده ميشه.
بازم اگه سوالي بود در خدمتم.
ياعلي

mirhamida

عضو جدید
ببینید من رشته ام مکانیکه و پروژه ام در مورد طراحی خط رنگ الکتروستاتیک برای تابلوهای برقه! فرقی نمیکنه که ارتفاع تابلو نیم متر باشه یا 75 سانت! مهم اینه که این تابلوی نیم متری ابعاد تقریبی و وزن و جنسش چیه ، ضخامت پوشش رنگش چقدره!؟ در واقع من احتیاج به اطلاعات کاتالوگی یه تابلو دارم.ممنون!

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان. برای انجام پروژه ام احتیاج به مشخصات فنی یه تابلوی برق (مثلا همونهایی که توی اداره جات روی دیوار وصل میشن) دارم. اطلاعاتی نظیر ابعاد، وزن،جنس،ضخامت پوشش رنگ و ... .پیشاپیش از همکاریتون مچکرم!

با اجازه داش امید

دوست من بستگی داره شما تو تابلوت بخوای چه ادواتی استفاده کنی ....

چند تا کلید ساذه یا تجهیزات الکترونیکی؟

محتویات تابلو رو توضیح بده ..با توجه به نوع کار تابلو ....باید تابلو طراحی بشه..

rashidishahram

مشاور صنعت برق
ببینید من رشته ام مکانیکه و پروژه ام در مورد طراحی خط رنگ الکتروستاتیک برای تابلوهای برقه! فرقی نمیکنه که ارتفاع تابلو نیم متر باشه یا 75 سانت! مهم اینه که این تابلوی نیم متری ابعاد تقریبی و وزن و جنسش چیه ، ضخامت پوشش رنگش چقدره!؟ در واقع من احتیاج به اطلاعات کاتالوگی یه تابلو دارم.ممنون!
دوست گرامی
شما اسکلت تابلو منظورته نه خود تابلو.
اسکلت تابلوها ببشتر با ورق به ضخامت 1.5 تا 2.5 میلی متر ساخته میشود و برای مصارف گوناگون ابعاد آن فرق می کند که شما گفتی نیم متر. عمق آن نیز معمولا 60 سانتیمتر است و ارتفاع آن نیز بسته به مورد مصرف و قطعات داخل آن حداکثر 2 متر است. وزن آن نیز با توجه به ضخامت و ابعاد ورق از روی جرم حجم قابل محاسبه است. ضخامت رنگ نیز بسته به استانداردهای مختلف و نیز شرایط محیطی که قرار است در آن استفاده گردد (مثلا محیطهای خشک یا خورنده) فرق می کند ولی حداکثر تا 200 میکرون قابل رنگ کردن می باشد. دمای پخت هم اگر اشتباه نکنم و یادم مونده باشه تا 200 درجه سانتی گراد می باشد(اگه دوستان کسی دقیقشو می دونه بگه). در ضمن راحت ترین راه اینه که می تونی از یکی از این خطها بازدید کنی که تهران هم زیاده. نشریه 110 سازمان برنامه هم بد نیست واسه ابعاد تابلویی که شما می خوای.
خطش یک محفظه داره که با یک مشعل گرم می شه و داخلش یک تسمه نقاله هم جهت انتقال قطعات قابل نصبه که بصورت اتوماتیک قطعات داخل محفظه هدایت شوند. سیستم اسید شویی هم که جداست.

آخرین ویرایش:

mirhamida

عضو جدید
سلام.من میتونم کمک تون کنم شما مشخصات تابلو تونو برام بفرستید.
ممنون از توجه شما !;)من اطلاعاتی رو که نیاز دارم توی پست های قبلی گفتم ،اگه براتون ممکنه همونها رو به طور دقیق جواب بدید!البته به قول اون دوستمون من منظورم از تابلو همون جعبه ای که فیوز ها و کلید ها توش جا گذاشته میشن و معمولا سه تا چراغ زرد و قرمز و سبز روی درش داره! با سپاس.

آخرین ویرایش:

ARC_2008

مدیر بازنشسته
با سلام
در صورتی که برای ارایه مقاله به این مطالب نیاز دارید ، رجوع کنید به HANDBOOK OF SWITCHGEAR / GE دارای اطلاعات مورد نیاز شما می باشد . یا کاتالوگ های فنی شرکت های بزرگ تابلو سازی ایران را .
پاینده باشید .

mirhamida

عضو جدید
با سلام
در صورتی که برای ارایه مقاله به این مطالب نیاز دارید ، رجوع کنید به HANDBOOK OF SWITCHGEAR / GE دارای اطلاعات مورد نیاز شما می باشد . یا کاتالوگ های فنی شرکت های بزرگ تابلو سازی ایران را .
پاینده باشید .
من متاسفانه این کاتالوگها رو روی وب پیدا نکردم!:confused: اگه شما سراغ دارید آدرسشو مرحمت بفرمایید!ممنون.;)

ARC_2008

مدیر بازنشسته
...
کتاب فوق کار شرکت جنرال الکتریک به صورت افست در بازار موجود است . در مورد اطلاعات دیگر هم اطلاعات شرکت ریتال را دارم. فقط دو سه روزی صبر کنید تا لینک دانلود را برایتان بگذارم .
با تشکر