کمک در مورد ارسال فایل part از solidworks به CNC

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام به دوستای گلم:smile:
شرح سوالم رو توی عکس نوشتم!!!

مشاهده پیوست 165029
اگه باز نمیشه برید به این آدرس:

http://upload7.ir/images/51122387417198329739.jpg

منتظر جوابتونم...;)
مرسی:gol:

سلام
ما برای انتقال فایل بین نرم افزارهای مختلف، معمولاً فایل ها رو با پسوند igs یا stp دخیره می کنیم. البته من با CNC کار نکردم ولی شاید این دو تا پسوند مفید باشه.
موفق باشید

mohammdjavad110

عضو جدید
سلام داداش گلم.
شما بايد با نرم افزارهايي مانند كتيا ، مستركم، ساليد، پاورميل و ... gكد گبري كني.
براي اين كار بايد فايل را با پسوند خاصي ذخيره كني و وارد يكي از محيط هاي نرم افزار مذكور برويد و شروع به ماشين كاري و در نهايت gكد گيري نماييد.
خيلي مي خواد كمكت كنم اما يك كم مشغله زياد دارم.
به هر حال اگر بلد نيستي فايلتو بده برات جي كد گيري كنم. انشاالله وقت داشته باشم و بتونم كمكت كنم البته اگر بتوانم جي كد بگيرم چون چندسال است كار نكردم.
حالا روي كمك من ميتوني حساب كني. فايل ساليد ورك را با پسوند IGS ذخيره كن و تو همين تايپيك ضميمه كن و درج كن براي چه كنترلي(زيمنس، فانوك و...) بايد جي كد بگيرم؟

rahimiedris

عضو جدید
سلام
مرسی لطف شما دوستای گلم....
این قطعه ای که دارید می بینید، مربوط به یه قسمت از قالب تزریق پلاستیک هست. برای اینکه بیشتر توضیح بدم، بذار اینطوری بگم: سیستم تزریق پلاستیک ما در یک مرحله ترزیق دو تا قطعه رو تولید میکنه، این قطعه رو طراحی کردم تا بتونم دوتا قالب رو هم زمان بفرستم زیر قالب تا در یک عمل تزریق بتونم 4 تا قطعه را داشته باشم، این قطعه توسط مدیر خط تولید تایید شده، و حالا ممکنه تا 1 یا 2 روز آینده یک تغییرات کوچکی داشته باشه، اما شکل نهایی تقریبا همینه!!! شکا نهایی که تایید شد، فایل رو با پسوند IGS میذارم توی همین تاپیک............
مرسی از همه دوستان...;)

rahimiedris

عضو جدید
سلام
ما برای انتقال فایل بین نرم افزارهای مختلف، معمولاً فایل ها رو با پسوند igs یا stp دخیره می کنیم. البته من با CNC کار نکردم ولی شاید این دو تا پسوند مفید باشه.
موفق باشید

مرسی از کمکت!!! لطف کردی....:smile:

rahimiedris

عضو جدید
سلام داداش گلم.
شما بايد با نرم افزارهايي مانند كتيا ، مستركم، ساليد، پاورميل و ... gكد گبري كني.
براي اين كار بايد فايل را با پسوند خاصي ذخيره كني و وارد يكي از محيط هاي نرم افزار مذكور برويد و شروع به ماشين كاري و در نهايت gكد گيري نماييد.
خيلي مي خواد كمكت كنم اما يك كم مشغله زياد دارم.
به هر حال اگر بلد نيستي فايلتو بده برات جي كد گيري كنم. انشاالله وقت داشته باشم و بتونم كمكت كنم البته اگر بتوانم جي كد بگيرم چون چندسال است كار نكردم.
حالا روي كمك من ميتوني حساب كني. فايل ساليد ورك را با پسوند IGS ذخيره كن و تو همين تايپيك ضميمه كن و درج كن براي چه كنترلي(زيمنس، فانوك و...) بايد جي كد بگيرم؟

دست گلت درد نکنه آقا مهندس محمد جواد ، حتما مزاحم میشم، فایل نهایی که تایید بشه، توی همین تاپیک واست میفرستم.
راستی توی سالید چطوری میشه Gکد گرفت!؟ کتابی؟ آموزشی؟ چیزی هست!!! واسه یادگیری نمی خوام، فقط یکم اطلاعات می خوام که اگه ازم پرسیدن بتونم جواب بدم!!
بازم مرسی...:smile:

mohammdjavad110

عضو جدید
بله ساليد ورك ورژن بالا اين امكان را دارد اما من با ساليد كار نكردم با PowerMill,Mastercam,Artcam,... كار كردم.
اين قطعه با اين شكل قابل gكد گيري نيست چون بايد چند بار قطعه را برداريم و نحوه قرار گيريش را تغيير بديم و كار مي بره.
يعني نحوه طراحي قطعه طوري است كه بايد در چند مرحله تراشيده شود.(امكان ساخت قطعه به صورت دو تكه وجود دارد يا نه؟)
حالا شما فايل را برام بفرست من تمام سعي خودم را مي كنم.(هر كاري از دستم بر بيايد برات انجام ميدم). فقط يكم زودتر چون مشغله زياد دارم، شايد برم مسافرت.
موفق باشيد.

rahimiedris

عضو جدید
بله ساليد ورك ورژن بالا اين امكان را دارد اما من با ساليد كار نكردم با PowerMill,Mastercam,Artcam,... كار كردم.
اين قطعه با اين شكل قابل gكد گيري نيست چون بايد چند بار قطعه را برداريم و نحوه قرار گيريش را تغيير بديم و كار مي بره.
يعني نحوه طراحي قطعه طوري است كه بايد در چند مرحله تراشيده شود.(امكان ساخت قطعه به صورت دو تكه وجود دارد يا نه؟)
حالا شما فايل را برام بفرست من تمام سعي خودم را مي كنم.(هر كاري از دستم بر بيايد برات انجام ميدم). فقط يكم زودتر چون مشغله زياد دارم، شايد برم مسافرت.
موفق باشيد.

دست شما درد نکنه، من حد اکثر تا پس فردا فایل نهایی قطعه رو واست میفرستم، یکم دیگه کار داره، تموم بشه حتما واست میفرستم....
بازم مرسی عزیز...;)