کمک در فرمول نویسی در CATIA خواهشآ کمک کنید

AFSHAR_PIPING

عضو جدید
کمک در فرمول نویسی در CATIA خواهشآ کمک کنید .پروزه لیسانسمه اگه میتونین کمک کنید مرسی:)

sodeh121

عضو جدید
کمک در فرمول نویسی در CATIA خواهشآ کمک کنید .پروزه لیسانسمه اگه میتونین کمک کنید مرسی:)

سلام
من تازه پیام شما رودیدم.
من نحوه فرمولنویسی تو کتیا برای طراحی چرخ دنده رودارم .
اگه میتونه بهت کمک کنه و دیر نشده به آدرس میلم یه پیام بفرست واست بفرستم .
به دلیل مشغله لطفا ذکر کن فایل فرمول نویسی رو میخواید.
eng_sodeh63@yahoo.com

smmoosavian

عضو جدید
این سوال شما خیلی کُلیه !! یه کتاب هست که جلدش قهوه ای رنگه و نوشته مهدی وکیلی هستش . روی جلدش یه چرخدنده هلیکال آبی رنگ کشیده و عنوانش اینه : تعریف پارامترها و روابط . من خودم فرمول نویسی رو از روی
همین کتاب یاد گرفتم . روش نوشته جلد سوم البته خودش یه کتاب کامل هست یعنی مجموعه سوم . فکر می کنم به شما کمک کنه .

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
یعنی پایان نامه درباره فرمول نویسی با کتیاست یا نیاز به استفاده ار فرمول نویسی کتیا در آن است؟
چه فرمولی را قرار است پیاده سازی کنید و روی چه چیزی؟

اگر منظورتان برنامه نویسی در کتیا است بحثی کاملا متفاوت با فرمول نویسی است. بحث فرمول نویسی در کتیا که با مثال و توضیحاتش حداکثر چند صفحه ای بیشتر نمی شود اما برای برنامه نویسی حداقل یک کتاب می شود نوشت!

rahim jamshidy

عضو جدید
با سلام من تا حدودی به فرمول نویسی در کتیا آشنا هستم اگر مایلید موضوع رو بیشتر توضیح بدین تا اگر در حد توانم بود راهنماییتان کنم
موفق باشید

m_gholami70

عضو جدید
سلام دوستان.
من میخاستم ضخامت یک رینگ ساده را متغیر زمان قرار بدم.مثلا از مقدار 300 میلیمتر هر ثانیه 0.5 میل کم بشه.(T=300-0.5t)
خیلی سعی کردم با فرمول نویسی این کارو انجام بدم.اما نشد
این کارو برای نشون دادن شماتیک عملکرد دستگاه رینگ رولینگ میخام انجام بدم.
بچه هایی که فرمول نویسی بیشتر کار کردن اگه میتونن لطفا راهنمایی کنن.
خیلی ممنونم

m_gholami70

عضو جدید
راستی 1 سوال دیگه
چرا وقتی در محیط اسمبلی یک measure بین دو تا پارت میگیرم با اینکه اون رو keep measure میکنم ولی بازم نمیشه ازش توی فرمول استفاده کرد؟یعنی اون رو به عنوان پارامتر در نظر نمیگیره.صرفا یک اندازه است.
امیدوارم تونسته باشم منظورم را برسونم.

smmoosavian

عضو جدید
سلام دوستان.
من میخاستم ضخامت یک رینگ ساده را متغیر زمان قرار بدم.مثلا از مقدار 300 میلیمتر هر ثانیه 0.5 میل کم بشه.(T=300-0.5t)
خیلی سعی کردم با فرمول نویسی این کارو انجام بدم.اما نشد
این کارو برای نشون دادن شماتیک عملکرد دستگاه رینگ رولینگ میخام انجام بدم.
بچه هایی که فرمول نویسی بیشتر کار کردن اگه میتونن لطفا راهنمایی کنن.
خیلی ممنونم

دوستان عزیز لطف کنین اگر سوال در مورد کتیا دارین توی تاپیک مخصوص خود کتیا مطرح کنید تا زودتر به جواب برسید.

و اما در مورد رینگ رولینگ. به طور کلی فرایندهای شکل دهی با کتیا قابل انجام نیستن. باید با نرم افزارهای تحلیلی مثل آباکوس یا نسترن این کار رو انجام بدید.
شما با کتیا فقط می تونید حرکت یک بخش رو شبیه سازی کنید. و اونم بخشی هست که همه چیز توش ثابته.

m_gholami70

عضو جدید
دوستان عزیز لطف کنین اگر سوال در مورد کتیا دارین توی تاپیک مخصوص خود کتیا مطرح کنید تا زودتر به جواب برسید.

و اما در مورد رینگ رولینگ. به طور کلی فرایندهای شکل دهی با کتیا قابل انجام نیستن. باید با نرم افزارهای تحلیلی مثل آباکوس یا نسترن این کار رو انجام بدید.
شما با کتیا فقط می تونید حرکت یک بخش رو شبیه سازی کنید. و اونم بخشی هست که همه چیز توش ثابته.

با تشکر از جوابتون آقای موسویان.
بله.در مورد خود فرایند حق با شماست.من خود فرایند(صرفنظر از نحوه ی کار دستگاه)را در نرم افزار deform 3dبه صورت کامل انجام دادم و مشکلی نیست.با روش المان محدود.
اما هدف من از سوالم شبیه سازی شماتیک تغییر شکل رینگ در هنگام اجرای دستگاهه.فکر نکنم در نرم افزارهایی که گفتید بشه کل دستگاه و فرایند را به صورت کلی نشون داد.اما در کتیا اگه بتونم ضخامت رینگ را برابر فاصله بین دوتا رول قرار بدم با حرکت رینگ ها به سمت همدیگه در محیط DMU با سرعت مشخص ضخامت رینگ هم تغییر میکنه و مشکل حله.
من با فرمول نویسی تونستم فاصله یک صفحه مجازی توی قطعه را تابع چند تا اندازه ی دیگه قرار بدم.اما مشکلم اینجاست که وقتی میخام ضخامت رینگ را برابر فاصله رول ها قرار بدم فاصله را به عنوان پارامتر قرار نداد.بلکه به صورت یک عدد ثابت وارد فرمول کرد.
فهمیدید منظورمو؟
دوستان هر کی راه حلی به ذهنش میخوره دریغ نکنه.ممنون میشم
و اینکه سوالمو تو این تاپیک پرسیدم اینکه مشکلم الان فقط فرمول نویسیه.نه توی طراحی کتیا.
ممنونم بازم

آخرین ویرایش:

smmoosavian

عضو جدید
با تشکر از جوابتون آقای موسویان.
بله.در مورد خود فرایند حق با شماست.من خود فرایند(صرفنظر از نحوه ی کار دستگاه)را در نرم افزار deform 3dبه صورت کامل انجام دادم و مشکلی نیست.با روش المان محدود.
اما هدف من از سوالم شبیه سازی شماتیک تغییر شکل رینگ در هنگام اجرای دستگاهه.فکر نکنم در نرم افزارهایی که گفتید بشه کل دستگاه و فرایند را به صورت کلی نشون داد.اما در کتیا اگه بتونم ضخامت رینگ را برابر فاصله بین دوتا رول قرار بدم با حرکت رینگ ها به سمت همدیگه در محیط DMU با سرعت مشخص ضخامت رینگ هم تغییر میکنه و مشکل حله.
من با فرمول نویسی تونستم فاصله یک صفحه مجازی توی قطعه را تابع چند تا اندازه ی دیگه قرار بدم.اما مشکلم اینجاست که وقتی میخام ضخامت رینگ را برابر فاصله رول ها قرار بدم فاصله را به عنوان پارامتر قرار نداد.بلکه به صورت یک عدد ثابت وارد فرمول کرد.
فهمیدید منظورمو؟
دوستان هر کی راه حلی به ذهنش میخوره دریغ نکنه.ممنون میشم
و اینکه سوالمو تو این تاپیک پرسیدم اینکه مشکلم الان فقط فرمول نویسیه.نه توی طراحی کتیا.
ممنونم بازم

منظورتون رو متوجه هستم. شما مي خوايد رولرها رو به هم نزديك كنيد و ضخامت رينگ همزمان در حين حركت تغيير كنه. حالا اين تغيير به صورت انيمشين بايد نشون داده بشه. من هم همينو مي گم توي كتيا نميشه!!

m_gholami70

عضو جدید
منظورتون رو متوجه هستم. شما مي خوايد رولرها رو به هم نزديك كنيد و ضخامت رينگ همزمان در حين حركت تغيير كنه. حالا اين تغيير به صورت انيمشين بايد نشون داده بشه. من هم همينو مي گم توي كتيا نميشه!!
ولی من قبلا تونستم 1 جای دیگه اندازه را متغیر قرار بدم.با فرمول.
شما چطور میگید نمیشه.تازه من تو کتیا خیلی آماتورم.
به هر حال ممنون از کمکتون

بالا