**کمک درباره کارنامه نهایی کنکور**

alireza_f90

عضو جدید
سلام دوستان...من الان مهندسی معدن دانشگاه صنعتی سهند میخونم
اما خی میدونید که نتایج نهایی کنکور اومد و منم تو چند تا رشته دیگه قبول شدم.
من اونایی که یادمه استخراج همین دانشگاه خودمون بود و مهندسی کشاورزی آب قزوین و فیزیک هسته ای سمنان.
من تهرانی هستم...میخواستم ببینم اصلا امکان داره که من برم یکی از این چند رشته ای که گفتم....کامل توضیح بدید....و اینکه اگر مشکلی نباشه...فیزیک هسته ای بهتره یا مهندسی معدن؟

morteza.dmh

عضو جدید
من اونایی که یادمه استخراج همین دانشگاه خودمون بود و مهندسی کشاورزی آب قزوین و فیزیک هسته ای سمنان.
من تهرانی هستم...میخواستم ببینم اصلا امکان داره که من برم یکی از این چند رشته ای که گفتم....کامل توضیح بدید....و اینکه اگر مشکلی نباشه...فیزیک هسته ای بهتره یا مهندسی معدن؟
بله. البته احتمالا باید 24 واحد تو دانشگاه مبدا بگذرونی. بهتره از آموزش دانشگاهتون بپرسی. اونم خودت میدونی اما من اگه بودم همون معدن اخه رشته های محض تو ایران آخرش یا معلمیه یا استادی!

medic69

عضو جدید
برای انتقالی و تغییر رشته باید 24 واحد رو بگذرونیبعد وقتی تو سایته دانشگاه اطلاعیه زدن فرم مخصوصشو پر میکنیاگه دلایلت برا انتقالی قابل قبول باشه موافقت میکننکلا باید خیلی پیگیر باشیبه علایق خودت نگاه کن و تصمیم بگیر

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز

خوب این مشکل را خیلی ها دارن. اما چرا موقع انتخاب رشته دقت نمی کنن واقعا نمی دونم.
شاید دیگه آب از سر شما گذشته و این را کلی میگم:" هر کد رشته ای را که انتخاب می کنید احتمال داره قبول بشید پس اولویت بندی یادتون نره."
بله شما می تونید تغییر رشته بدید. برای اینکه اطلاعات دقیقی داشته باشید از آموزش سوال کنید. اما می دونم که کار راحتی نیست هر چند شدنیه.
اما منظورتون از اینکه کدوم رشته بهتره چیه؟
یه سری رشته ها اسمشون پرستیژ داره اما کارایی شون در حد صفره.
معمولا منظور بچه ها از خوب بودن بر می گرده به بازار کار اون رشته. شرایط بازار کار واسه هر کس فرق می کنه .ممکنه یکی موقعیتش طوری باشه که یه علوم پایه بخونه خیلی بهتر از یه مهندسی باشه . پس با توجه به مو قعیت و علاقه تون تصمیم بگیرید.

بالا