کمک درباره نصب xp+vista

Morteza_Civil

عضو جدید
سلام

من به یه مشکلی برخوردم ویندوز ویستا دارم و می خوام xp رو کنارش بریزم پارتیشن بندی هم کردم ولی اصلا اجازه ورود به install رو نمی ده کامپیوترمم نوت بوک وایو چند ماه پیش خریدم البته اگه این مشخصات کمکی می کنه لطفا کمک کنید !

اینم عکس :

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
شما مي تونيد با سي دي سيستم رو بوت كنيد و اقدام به نصب ويندوز ايكس پي كنيد ولي متاسفانه هارد ديسك شما رو نمي شناسه و نياز به سي دي داريد كه درايور ساتا روش ريخته شده
تازه اين قسمتي از مشكل شماست
لپ تاپ هاي سوني وايو كه ويندوز ويستا داره درايورهاي نسخه ايكس پي رو ارائه نمي كنه اگه شما اونا رو داري كه هيچ وگرنه بازم به مشكل بر مي خوريد.
بعد از نصب ويندوز در يه درايو غير از درايوي كه ويستا هست به احتمال زياد باعث حذف بوت ويستا مي شه كه البته اونو مي شه درست كرد

همه اين كارها رو خود شركت ارائه خدمات سوني حل مي كنه فقط ازتون پول مي گيره
اين است خدمات پشتيابني از نوع ايراني!

Morteza_Civil

عضو جدید
نمی شه یه خورده آماتورتر توضیح بدین ؟ آخر من باید چکار کنم ؟ :cry: اون وقت اون هزینه اش چقدره ؟ پاشاژ پایتخت این کار رو می کنند ؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
فكر كنم حدود 25 تا 50 هزار تومان بستگي به انصاف اونا داره
من متاسافنه نمي دونم دقيقا نمايندگي لپ تاپ هاي سوني كجاست
مي تونيد از فروشنده سوال كنيد
در مورد توضيح غير تخصصي بايد بگم كه واقعا اگر در زمينه نصب ويندوز تبحر كافي داشته باشيد مي تونيد با تهيه درايورهاي ساتاي هارد ديسك و با كمك برنامه هايي مثل nlite اقدام به ساخت سي دي كنيد كه قابليت شناخت هاردهاي ساتا رو داره .بعد ويندوز ايكس پي رو نصب كنيد
ولي در مورد درايورهاي ويندوز ايكس پي آيا لپ تاپ شما توي سايت سوني موجود است اگه نباشه كه متاسفانه كاري نمي شه كرد جز توسل به همون شركتهاي پشتيباني

farhang_760

عضو جدید
دوست من دوستان حرفای جالبی زدند
تشکر از همتون میکنم
ولی یک نکته را یادت باشه
همیشه اول ورژن جدید سیستم عامل رو نصب کن بعد ورژن قدیم رو نصب کن
ابتدا ویستا رو بوت کن و نصب کن بعد از نصب ویستا ایکسپی رو بوت کن و نصب کن ترجیحا هیچکدوم رو از داخل ویندوز بوت نکن
بگذار خودشون در ابتدای ویندوز توسط درایو o.d.d بوت بشند
منظورم توسط دیسکت خودشون بود
این به تجربه ثابت شده:gol:

این نکته های بالا رو باید رعایت کنی
شما که ویستا داری نیاز به این کارا نداری که
دیسک ویندوز ایکسپی رو بذار برو تو ستاپ مادربورد بوت اولیتو درایو دیسکتت تعیین کن سپس ویندوز ایکسپی نصبش میاد بالا و برو جلو فقط روی درایو ویستا نصب نکنی ها!!!
بعدشم دوستمون گفتند به مشکل بوت نمیخوری چون ویستا بوت ایکسپی رو میشناسه تازه اگر هم به مشکل خوردی حله مشکلی نیست میتونی بهش اضافه کنی
کاری نداره که