کمک برای کانکت شدن به sql server 2005

psp2004

عضو جدید
با نام خدا
با سلام خدمت تمامی برو بچ
دوستان میخاستم تو visual studio 2010 به sql server 2005 کانکت بشم که اصلن sql ی رو که نصب کردم برای کانکت شدن نشون نمیده یعنی هیچی نشون نمیده حتی express رو !!! :mad:
حالا مشکل از کجاست ؟؟؟(کمکم کنید که خیلی عجله دارم :redface:)

با سپاس:gol:

madadi028

عضو جدید
با نام خدا
با سلام خدمت تمامی برو بچ
دوستان میخاستم تو visual studio 2010 به sql server 2005 کانکت بشم که اصلن sql ی رو که نصب کردم برای کانکت شدن نشون نمیده یعنی هیچی نشون نمیده حتی express رو !!! :mad:
حالا مشکل از کجاست ؟؟؟(کمکم کنید که خیلی عجله دارم :redface:)

با سپاس:gol:

سلام دوست عزیز

بفرمایید کدوم edition از اس کیو ال رو نصب کردید.

موفق باشید.

psp2004

عضو جدید
الان شما که پرسیدید شک کردم:redface:که standard نصب کردم یا enterprise که به آدرس جایی که نصب کرده بودم رفتم
(Microsoft SQL Server\MSSQL.n\MSSQL\LOG\ERRORLOG) زده بود developer :eek:

من sql server 2008 Enterprise هم نصب کردم اون رو هم تو connection ها نمی آره ... :mad:

psp2004

عضو جدید
الان شما که پرسیدید شک کردم:redface:که standard نصب کردم یا enterprise که به آدرس جایی که نصب کرده بودم رفتم
(Microsoft SQL Server\MSSQL.n\MSSQL\LOG\ERRORLOG) زده بود developer :eek:

من sql server 2008 Enterprise هم نصب کردم اون رو هم تو connection ها نمی آره ... :mad:

دوستان هر چی sql داشتم پاک کردم و یه SQL server 2005 standard نصب کردم ولی باز هم برای کانکت شدن پیداش نمی کنه ؟؟؟:mad:
هیچ کی تا حالا مشکل منو نداشته !!!

Topcoding

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شما توی RUN بنویسید services.msc و ok کنین حال در قسمت سرویس ها به دنبال سرویس های SQL Server(MSSQLSERVER),
SQL Server(SQLEXPRESS) بگردین حال ببینین start هستن اگه نبود راست کلیک و start میکنین
درضمن بگویین از چه طریقی با VS2010 به sql می خواهین کانکت شوین اگه میشه یه کمی با توضیح باشه...
موفق باشین

psp2004

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شما توی RUN بنویسید services.msc و ok کنین حال در قسمت سرویس ها به دنبال سرویس های SQL Server(MSSQLSERVER),
SQL Server(SQLEXPRESS) بگردین حال ببینین start هستن اگه نبود راست کلیک و start میکنین
درضمن بگویین از چه طریقی با VS2010 به sql می خواهین کانکت شوین اگه میشه یه کمی با توضیح باشه...
موفق باشین
servise ها که start بودن ... من هم از طریق Server explorer / DataConnections / Add Connection / Microsoft SQL Server که تو قسمت server name که باید sql server نصبی من رو بیاره هیچ خبری نیست

فکر کنم با این بشه ولی امتحان نکردم
dbQwikMySSH

؟؟

Topcoding

عضو جدید
بعد از اینکه add رو انتخاب کردی و همچنین در قسمت microsoft SQL Server را انتخاب کردین در قسمت Data provider گزینه for SQL Server را انتخاب کردین آیا قسمت server name غیر فعال است یا نه؟ بعد در این قسمت نقطه (دات(.))) بگذارید و در قسمت connect to a database گزینه اول نوار ابزار کمبو زیر آن به دنبال دیتابیس خود بگردید حال مشکل در این است که در این قسمت دیتابیس شما نیست؟( با فرض قرار دادن دات یا (local) با پرانتز البته)
همچنین توی قسمت log on to the server گزینه اول رو باید انتخاب کنین(البته شما برای ورود به SQL Sever managment برای ساخت دیتابیس از هر کدوم که استفاده میکنین باید همینجا هم استفاده کنین)
شرمنده اگه توضیحاتم شاید ابتدایی بود، برای اطمینان پرسیدم
موفق باشین

psp2004

عضو جدید
بعد از اینکه add رو انتخاب کردی و همچنین در قسمت microsoft SQL Server را انتخاب کردین در قسمت Data provider گزینه for SQL Server را انتخاب کردین آیا قسمت server name غیر فعال است یا نه؟ بعد در این قسمت نقطه (دات(.))) بگذارید و در قسمت connect to a database گزینه اول نوار ابزار کمبو زیر آن به دنبال دیتابیس خود بگردید حال مشکل در این است که در این قسمت دیتابیس شما نیست؟( با فرض قرار دادن دات یا (local) با پرانتز البته)
همچنین توی قسمت log on to the server گزینه اول رو باید انتخاب کنین(البته شما برای ورود به SQL Sever managment برای ساخت دیتابیس از هر کدوم که استفاده میکنین باید همینجا هم استفاده کنین)
شرمنده اگه توضیحاتم شاید ابتدایی بود، برای اطمینان پرسیدم
موفق باشین
با سپاس از جوابتون ..
قسمت Server name که فعال بود و با گذاشتم . (دات) هم دیتابیس منو نمیاره !!!
یعنی مشکل از کجا میتونه باشه ؟؟؟؟
باید رو دسکتاپم هم SQL رو نصب کنم ببینم همین مشکل هست یا نه ؟؟؟

باز هم سپاس از جوابتون

Topcoding

عضو جدید
با سپاس از جوابتون ..
قسمت Server name که فعال بود و با گذاشتم . (دات) هم دیتابیس منو نمیاره !!!
یعنی مشکل از کجا میتونه باشه ؟؟؟؟
باید رو دسکتاپم هم SQL رو نصب کنم ببینم همین مشکل هست یا نه ؟؟؟

باز هم سپاس از جوابتون
من اون قرمزه رو متوجه نشدم، شما SQL Server 2005 را روی سیستم تان نصب دارین و گفتین که سرویس هاش startهستن روی دسکتاپ رو نگرفتم...!
راستش نمی دونم!
ولی شما توی همون server Explorer بیاین یه create New Sql Servder رو انتخاب کنین و بعد نقطه بذارین و یه نام بهش بدین ببینین این دیتابیس ایجاد میشه...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
دوستان هر چی sql داشتم پاک کردم و یه SQL server 2005 standard نصب کردم ولی باز هم برای کانکت شدن پیداش نمی کنه ؟؟؟:mad:
هیچ کی تا حالا مشکل منو نداشته !!!
چرا من داشتم!!!
تنها راهش هم این بود که اول sql رو نصب کردم بعدش vs رو البته vs رو به صورت کامل یعنی همراه باsql express اون.بعدش با سروری که میسازه کانکت میکردم!!!

psp2004

عضو جدید
با نام الله

خب دوستان مشکل من حل شد :)
یعنی مشکلات من به خاطر ویندوز سرور ی بود که روی اون قصد داشتم sql رو بنصبم . . . که تو ویژوا استادیو به اون کانکت نمی شد ... حالا نمیدونم اشکال از کجای ویندوز سرور بود ؟؟؟ (چون زیاد از ویندوز سرور سر در نمی ارم) . . . اگه کسی بدونه اشکال از کجا بوده عالیه :biggrin:

با سپاس از دوستانی که قصد کمک داشتن :)

blue.lady

عضو جدید
سلام . توی visual basic 2008 وقتی میخوام از قسمت data>add new data source به sql server 2008وصل بشم. خطا میده و میگه you dont have permission to open this file.
نمیدونم باید چیکار کنم!
باید چیکار کنم؟