کمک برای ساخت آند نیروگاه نکا

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان . یکی از پرسنل نیروگاه نکا با من تماس گرفت و در رابطه با مشکل زیر ازم کمک خواست و گفتم شاید با هم بتونیم راه حلی پیدا کنیم . لذا خواهشمدنم نظرهاتون رو بگین تا یه نتیجه خوب از بحث بگیریم .
این شرکت قصد داره آند هاشو که قبلاً از آلمان وارد میکرده رو در ایران بسازه .
توضیحاتی که ایشون به من داد اینه :
جنس لوله هاي كندانسور اين نيروگاه از آلومينيوم براس ( Cu Zn20 Al2) مي باشد از آنجائيكه آب خنك كن كندانسور، آب درياي خزر هست. آند لوله هاي اين كندانسور از آهن خالص با خلوص 99.6% به بالا مي باشد. همچنين يك سري آند آلماني در نيروگاه موجود هست كه به غير از آناليز و ميزان سختي كار ديگري جهت صلاحيت آن انجام نداديم.
آيا براي اندازه گيري از جريان دهي و الكترون دهي اين آندها و مقايسه آنها با استاندارد اطلاعاتی دارین ؟
و اینکه این آندها رو چطور میشه ساخت ؟

saebnoori

عضو جدید
سلام
شما مشخص نکردید که چه نوع آندی دارید؟ آندتون برای حفاظت کاتدی استفاده میشه یا برای برای جریان دهی جهت انجام یک واکنش الکتروشیمیایی. اگه مورد اوله کار چندان سختی نیست. برای مورد دوم هم میشه یه کارایی کرد. برای تعیین راندمان آند هم ASTM، NACE و DNV استانداردهایی دارند که میشه بهشون رجوع کرد.

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام
شما مشخص نکردید که چه نوع آندی دارید؟ آندتون برای حفاظت کاتدی استفاده میشه یا برای برای جریان دهی جهت انجام یک واکنش الکتروشیمیایی. اگه مورد اوله کار چندان سختی نیست. برای مورد دوم هم میشه یه کارایی کرد. برای تعیین راندمان آند هم ASTM، NACE و DNV استانداردهایی دارند که میشه بهشون رجوع کرد.
بایستی از ایشون بپرسم ... جزیاتش رو مجدداً در اینجا درج خواهم کرد .

بالا