کمک برای انتخاب ماده ای برا مو و شامپو مناسب

SEMINAR

کاربر فعال
سلام
یه راهنمایی میخواستم.
1- اصلا این موادی مثله ژل مو و واکس مو و تاف و نیترو ... که جوونا به موهایه سرشون میزنن به چه دلیلی هست؟؟؟ اصلا فایده ای برا مو داره؟ ممنون میشم یکی منو توجیه کنه. آیا استفاده کنم یا نکنم. من خودم قدیما استفاده میکردم.
من برا حالت دادن به موی سرم در حال حاضر از هیچ کدوم موارد بالا استفاده نمی کنم. به نظر دوستان از چه چیزی استفاده کنم؟؟؟؟
2- من تا الان برا موهام از شامپو خاصی هم استفاده نکردم. حالا به نظر شما بهترین شامپو از لحظ کیفیت و هزینه کم که من اونو تهیه کنم و مهام رو برام لذت بخش کنه؟؟؟
ممنون

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من كه انواع و اقسام شامپوها رو امتحان كردم آخرش رسيدم به شامپو بچه :|

SEMINAR

کاربر فعال
ممنون که جواب دادی...
ولی شوخی میکنی یا جدی گفتی شامپو بچه رو!!!!؟؟؟؟
سواله اولم رو جواب ندادی؟؟؟؟

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون که جواب دادی...
ولی شوخی میکنی یا جدی گفتی شامپو بچه رو!!!!؟؟؟؟
سواله اولم رو جواب ندادی؟؟؟؟
نه شوخي نميكنم
چند ماهي هست شامپو بچه ميزنم

سوال اولت رو نميدونم والا
فقط ميدونم جنس ارزون بزني به موهات ، ميريزن :|
فوقش ميتوني ماسك مو بزني مثل ماسك موي كريستال

SEMINAR

کاربر فعال
شما همه شامپوها رو امتحان کردی رسیدی به شامپو بچه. خوب چرااااااااا؟
شامپو بچه مردونه یا زنونه است؟ قیمت چنده؟
نفهمیدم. ماسک مو دیگه چیه؟ اونم ماسک موی کریستال؟
یکم بیشتر توضیح میدید.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شما همه شامپوها رو امتحان کردی رسیدی به شامپو بچه. خوب چرااااااااا؟
شامپو بچه مردونه یا زنونه است؟ قیمت چنده؟
نفهمیدم. ماسک مو دیگه چیه؟ اونم ماسک موی کریستال؟
یکم بیشتر توضیح میدید.
حتي شامپويي كه متخصص پوست بهم داد به دردم نخورد
شايدم مشكل از من بود:d
شامپو بچه فيروز:d قيمتش هم زياد نيست

ماسك مو كريستال كه من داشتم يه شيشه ست حاوي يه محلول ! كه ميزني به موهات
فوق العاده نرم و خوش حالت ميشن .. اصلا معركه

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه راهنمایی میخواستم.
1- اصلا این موادی مثله ژل مو و واکس مو و تاف و نیترو ... که جوونا به موهایه سرشون میزنن به چه دلیلی هست؟؟؟ اصلا فایده ای برا مو داره؟ ممنون میشم یکی منو توجیه کنه. آیا استفاده کنم یا نکنم. من خودم قدیما استفاده میکردم.
من برا حالت دادن به موی سرم در حال حاضر از هیچ کدوم موارد بالا استفاده نمی کنم. به نظر دوستان از چه چیزی استفاده کنم؟؟؟؟
2- من تا الان برا موهام از شامپو خاصی هم استفاده نکردم. حالا به نظر شما بهترین شامپو از لحظ کیفیت و هزینه کم که من اونو تهیه کنم و مهام رو برام لذت بخش کنه؟؟؟
ممنون

جوابتون در پیام خصوصی داده شد :gol:

آخرین ویرایش:

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه راهنمایی میخواستم.
ممنون

سلام.

1.فایده ش همینه که میشه باهاش مو ها رو حالت داد!

البته واکس مو،مو ها رو نرم تر و خوش حالت تر میکنه.

ژل رو به همه سر نباید زد...فقط قسمتی از مو ها...به ریشه مو هم هرگز نباید بخوره چون باعث ریزش مو میشه.

تافت و چسب باید از فاصله 20-30 سانتی بزنین به مو ها و برای تثبیت حالت هست.

بستگی داره چجوری بخوای حالتش بدی!!

میخوای صافش کنی؟سیخ سیخش کنی؟فرش کنی؟دقیقا بگو میخوای چکار بکنی تا کمکت بکنیم.

سوال 2 هم بهتون جواب دادن دوستان.:smile:

SEMINAR

کاربر فعال
ممنون که جواب دادی.
من میخوام یه حالت خیلی ناچیز بدم به موهام. دوست دارم موهام انطوری خودم میخوام بشه. از طرفی هم دوستان گفتن که اگه از این مواد استفاده کنم باید مرتب مو رو شستو شو بدم. باز با این حال موندم چه بکنم. استفاده کنم یا نه!!!
!
سلام.

1.فایده ش همینه که میشه باهاش مو ها رو حالت داد!

البته واکس مو،مو ها رو نرم تر و خوش حالت تر میکنه.

ژل رو به همه سر نباید زد...فقط قسمتی از مو ها...به ریشه مو هم هرگز نباید بخوره چون باعث ریزش مو میشه.

تافت و چسب باید از فاصله 20-30 سانتی بزنین به مو ها و برای تثبیت حالت هست.

بستگی داره چجوری بخوای حالتش بدی!!

میخوای صافش کنی؟سیخ سیخش کنی؟فرش کنی؟دقیقا بگو میخوای چکار بکنی تا کمکت بکنیم.

سوال 2 هم بهتون جواب دادن دوستان.:smile:

• Like
واکنش ها: Mute

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که جواب دادی.
من میخوام یه حالت خیلی ناچیز بدم به موهام. دوست دارم موهام انطوری خودم میخوام بشه. از طرفی هم دوستان گفتن که اگه از این مواد استفاده کنم باید مرتب مو رو شستو شو بدم. باز با این حال موندم چه بکنم. استفاده کنم یا نه!!!
!

خب اگه فقط یه حالت خیلی جزئی میخوای به موهات بدی یه کم موهاتو نم دار کن با آب و با استفاده از سشوار و

اتو مو راحت میتونی حالتشون بدی.و احتیاجی به استفاده از حالت دهنده مو نداری.

اما اگه موهای خیلی صافی داری که حالت پذیر نیستن،میتونی بعد از این که با اتو یا سشوار،مدل دلخواهتو

بهشون دادی،یکم تافت یا چسب که بصورت اسپری باشه به موهات بزنی تا روی همون حالت فیکس بشن!

مواد حالت دهنده زیاد روی سر بمونن باعث میشه مو ها حالت کدر یا بعضا شکنندگی پیدا کنن...بعد 6-7 ساعت

باید سرت رو بشوری!

اگه برای حالت دادن موهات میخوای از واکس استفاده بکنی،به اندازه یه سر انگشت واکس برمیداری و دستاتو به

هم میمالی تا یه لایه واکس نازک کف دستت بمونه،اونوقت به حالتی که مثلا میخوای از روی سرت خاک

بتکونی،میمالی روی سرت و با دست موهاتو به شکلی که میخوای در میاری.

از سشوار واسه پف دادن موها و از اتو واسه صاف کردنشون میتونی استفاده بکنی.

اما پیشنهاد میکنم اگه زیاد حوصله شستن مرتب موهاتو نداری واکس استفاده نکنی...من خودم واکس که

استفاده میکنم همون روز 2 دست سرمو میشورم تا چربیش از موهام پاک بشه!

ببخش زیاد شد...امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.

سوال دیگه ای هم هست در خدمتم.

"ALIREZA & M"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،در مورد سوال اول فقط میتوانم بگویم که « صلاح کار خویش را خسروان دانند!» اما سوال دوم:به شما شامپو« بس گزنه» را پیشنهاد میکنم.

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
یه راهنمایی میخواستم.
ممنون

سلام دوست گلم
در مورد اينكه چرا ميزنن كه معلومه براي نگه داشتن تو اون حالت دلخواه
درمورد مواد بكار رفته و تاثيرش هم عرض كنم كه اينها چند دسته هستند مثلا ژلها با هم فرق دارند . عامل ژل كننده اينها كارباپوله . يك پليمر كاتيوني با خاصيت كم اسيدي كه زمان متورم شدن و تشكيل ژل كامل pH رو ميبرن بالا و در حالت خنثي نگه ميدارن كه تو اين حالت بيشترين ژل تشكيل ميشه . به اين كارباپول كربومر هم ميگن و كربومر ها با هم فرق دارند . مثلا بيوپول با آكوپك فرق داره . عملكردشون مثل همه ولي ژلهايي كه با بيوپل ساخته ميشه خيلي متورم تر و حجيم تره . براي خنثي شدن بيوپل هيدروكسيد ها اصلا جواب نميده با اينكه تو بحث تئوري ميگن باز! قليا اما بيوپل كوچكترين تغييري در زمان خنثي شدن با مثلا سود يا پتاس از خودش نشون نميده . ولي با تري اتانول آمين به شدت متورم ميشه و ژل نازي ايجاد ميكنه و خنثي ميشه
برعكسش آكوپك ! با تري اتانول آمين جواب ميده اما به اون غلظت مناسب نميرسه يعني ژلش مثل بيوپل نميشه اما وقتي آكوپك با سود يا پتاس تركيب ميشه شديدا تحت تاثير pH محيط متورم ميشه و غلظت خوبي ميگيره . با اينكه تري اتانول آمين يك باز ضعيف و ايده آل براي محصولات آرايشيه اما يكسري پا رو فراتر ميذارن و از سود و پتاس استفاده ميكنند . دليلش هم اينه كه هم سود يا پتاس نسبت به تري ارزون تره و اينكه نزديك به دو سال بود بيوپل وارد نميشد و جناب تاجر وارد نميكرد و آكوپك ژاپني تو دسترس بود
دل دوستان به اين خوشه كه وقتي خنثي بشه كه ديگه كاري نداره اما واقعيت اينه كه وقتي خنثي هم ميشه باز مخربه . و اين باعث ميشه موهاي شما تخريب بشه . مثل بعضي از مايع هاي ظرف يا دستشويي كه دستو خراب ميكنه . اونا هم از سديم هيدروكسيد يا پتاسيم هيدروكسيد استفاده ميكنند .
مثلا شما يك مايع ظرفشويي يا دستشويي رو كه سود يا پتاس ساخته شده رو اگر روي دست زخم بريزيد جيگر آدمو در مياره اما اوني كه تري داره كوچكترين تحريك يا سوزشي ايجاد نميكنه
شما ميتوني با خيال راحت از اين مواد استفاده كني چون عامل كچل شدن اينا نيست ! ( آنزيم روكتاز و دي هيدرو تستوسترون عامل شماره 1 هست)
فقط اونايي كه سود يا پتاس دارن موهاي رشد كرده رو تخريب ميكنند اما پياز مو آسيب نميبينه
فقط زمان خريد اين مواد برچسب روي اونو بخون . اگر ديدي از سديم هيدروكسيد يا پتاسيم هيدروكسيد استفاده كرده خريداري نكن
در مورد شامپو هم هر شامپويي كه ديدي توش از اسيد سيتريك استفاده كرده نخر . اونم بدليل اينكه اين اسيد با كربوكسيليك اسيدها فرق داره كه جاي توضيحش تو اين تالار نيست .
يكي به اسيد سيتريك تو شامپو دقت كن . يكي به عوامل هيدروكسيد براي شامپو و موادي كه براي حالت دادن به مو استفاده ميشه

موفق باشي