کمک برای استفاده نرم افزار مطلب و انسیس در مقاومت مصالح

ghasemi.javad

عضو جدید
برای استفاده از نرم افزارمطلب و انسیس در مقاومت مصالح چه باید کرد؟
اگر مسئله حل شده مقاومت مصالح که بوسیله یکی از این نرم افزارها می باشد برای من ایمل نماید.
ghasemi.javad.@yahoo.com
با تشکر

mahdi m

عضو جدید
سلام.اگه موضوع خاصی مد نظرته بگو شاید بشه چیز به درد بخوری فرستاد. این طوری میشه مثنوی هزار دفتر. در مورد انسیس هر چی شوال داری بپرس.

mery1252

عضو جدید
با سلام خدمت همگی شما من مارال دانشجوی مهنسی نرم افزار هستم سوالی در این خصوص داشتم میتونید کمکم کنید که کجا باید بپرسم :gol:

vorodi82

عضو جدید
با سلام
1) من دقیقا متوجه منظورت نشدم اگر منظورت اینه که می خواهی از قابلیت های مطلب برای تحلیل تو انسیس استفاده کنی ... من چند وقت پیش اگه اشتباه نکنم یک کتاب با این اعنوان تو سایت gigapedia دیدم ... یه سر بزن و اگه بود لینکش و برای بقیه دوستان هم بذار:gol:

2)خانم mery1252 شما می توانید وارد هر یک از تالار ها بشید و روی کلید new thread کلید کنید و سوالتون روی در صفحه ای که باز می شه بنویسید ....

:w34:

amirgb

اخراجی موقت
درود دوست من
تاپیکی در مورد نحوه ی استفاده از مطلب در حل مسایل مقاومت در تالار موجود است بدان جا مراجعه کنید

saza

عضو جدید
سلام.اگه موضوع خاصی مد نظرته بگو شاید بشه چیز به درد بخوری فرستاد. این طوری میشه مثنوی هزار دفتر. در مورد انسیس هر چی شوال داری بپرس.
سلام
خود نرم افزار رو میتونید بذارید؟البته اگرقول میدی
بعدش برای کار باهاش،سوالامو جواب میدی!:D

ehsan4476

عضو جدید
دوستان گرامي لطفا موضوع تحليل رو مشخص كنيد تا بشه جواب داد!

ruhan

عضو جدید
یعنی اینجوری منظورتونه
تحلیل سرعت جسم صلب پس از برخورد تا صفر شدن سرعت و سپس برگشت جسم و تا زمان جدا شدن جسم از جسمی که به آن برخورد می کند

ehsan4476

عضو جدید
جسم" صلب" پس از برخورذ به طور آني تغيير سرعت ميده و فقط سرعت كل جسم قابل محاسبه است و پارامترهاي موثر فقط ضريب اصطكاك، ضريب استرداد ، جرم، و سرعت اوليه جسم است. بنابراين تحليل مورد نظر شما مربوظ به يك جسم منعطف است. حالا اگر مسئله معيني داريد بفرماييذ تا راهنمايي كنم. اصولا تشكيل المانهاي تماسي در ANSYS‌كار پيچيده اي است. اگر زبان APDL رو ميدونيد چند تا كد معرفي كنم.
براي توضيحات بيشتر كتاب "اجزاء محدود ANSYS" دكتر جاهد مظلق (فصل شكل دهي فلزات) رو بخونيد. دقت كنيد كه فصل "تماس" رو نخونيد!! چون از المانها و روشهاي قديمي استفاده كرده

ruhan

عضو جدید
اتفاقا من فقط قسمت برخورد رو خوندم و چیزی دستگیرم نشد

شما گفتید که بخش شکل دهی فلزات رو بخونم

مگه به برخورد مربوط میشه

ehsan4476

عضو جدید
بله در شكل دهي فلزات تماس بين ابزار شكل دهنده و قطعه كاري مطرح ميشه. نرم افزار ANSYS‌براي تشكيل المانهاي تماس يك wizard داره به نام contact manager كه كار تشكيل تماس رو تا حد زيادي ساده مي كنه . البته تماس هايي مانند line to line رو پوشش نميده . در فصل شكل دهي كتاب دكتر جاهد از اين ابزار استفاده شده كه بررسي مثال هاي اون كمك بسيار خوبي به شما ميكنه. شما ميتونيد يك كره و يك استوانه رو با فاصله كمي از هم مدل كنيد. با contact manager كه آيكونش كنار پنجره دستورات (command prompt) هست سطوحي كه قرار است با هم تماس پيدا كنند رو در قالب contact و target انتخاب كنيد. و سرعت اوليه اي به كره بدين و يك آناليز ديناميك (با تنظيم مناسب substep ها)انجام بدين . تا اين مرحله پيش بريد وقتي حل نشد! پيغام بذارين تا تنظيمات دقيقتر تماس رو عرض كنم. در ضمن چگالي رو فراموش نكنيد

ruhan

عضو جدید

برای اینکه اول بتونم یک پوسته استوانه ای به همراه یک مکعب مستطیل که می خواهد به این پوسته برخورد کند را مدل کنم.
چگونه برای این که تحلیل سبک تر بشود و به علت تقارن مدل آن را به صورت 2 بعدی مدل کنم؟

ehsan4476

عضو جدید
برای شروع زیاد سخت نگیرین. یک مستطیل به عنوان target و یک دیسک توپر به عنوان contact بکشید. هر دو رو با plane82 مش بزنید. contact رو بین line هایی که تماس پیدا می کنن تشکیل بدین. مستطیل رو ثابت کنید و به دایره نیرویی در جهت محور دو شکل وارد کنید. چگالی هم فراموش نشه. آنالیز transient و... بعدش من گزینه های contact رو میگم.
برای اینکه اول بتونم یک پوسته استوانه ای به همراه یک مکعب مستطیل که می خواهد به این پوسته برخورد کند را مدل کنم.
چگونه برای این که تحلیل سبک تر بشود و به علت تقارن مدل آن را به صورت 2 بعدی مدل کنم؟

ruhan

عضو جدید
با سلام

برای تحلیل بارهای رفت و برگشتی(سیکلی) روی پوسته های استوانه ای جهت تعیین عمر کمانش(تعداد سیکل تا کمانش) بهتر است از کدام نرم افزار کمک بگیرم؟

انسیس یا آباکوس؟

از راهنماییتان ممنونم

kazembvosh

عضو جدید
سلام دوستان
ميخوام يه سد رو توو نرم افزار انسيس بارگذاري کنم
نميدونم بار اب پشت سد رو چطوري بدم اگه ميشه کمکم کنيد ممنون ميشم

kazembvosh

عضو جدید
اینم اموزشش

اینم اموزشش

ye power point amouzeshe bargozarie sad